Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 114 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. márc. 22., csütörtök 10:41 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Még jó, hogy a gépem lefagyott, így nem kerülök az okosok közé, mert ezt csak a Szent Szellem jelenti meg annak aki Új teremtés, és nem annak aki ebben is maszatol.
Itt a fő maszatolóra gondoltam csak és nem a keresőkre, hanem aki nevet azon hogy valaki nagyon halott. :cry:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 22., csütörtök 10:42 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 00:34
Hozzászólások: 194
Zsolt írta:
Kedves Emilien!

Jézus, mint mindenben, itt is szimbolikát használ. Ő az élet. A tanítványnak ezért mondja, hogy kövesse őt, mert kiválasztotta őt az életre. A többi hozzátartozója viszont még - lelki értelemben - halott. Ezért az ő dolguk foglalkozni a halottal.

Tehát nem arról van szó, hogy sorsára hagyjuk a halottat, majd eloszlik. Az élőnek élő, a halottnak halott a barátja tehát itt szimbolika. Jézus az élők barátja. És egyre több élő veszi körül. Akiket meggyógyít, a hitük miatt gyógyítja meg.

Persze, hogy a farizeusoknak ez nem tetszett.


Üdvözlettel: Zsolt


Nos, én is nagyjából így értettem a dolgot, csak nem tudtam rendesen leírni. :) Szóval azt, hogy: nagyon halott, azt úgy értettem, hogy kétszer is megvan halva szegény, tehát nem született újjá, nincs Szentlelke, nem tért meg, vagy nevezzük bárhogy.
Köszi, hogy pontosítottál.
Erről beszéltem, amikor azt mondtam, hogy úgyse tudok értelmesen-érthetően leírni semmit. Akkor meg minek nekem egyáltalán... :?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 22., csütörtök 10:51 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:24
Hozzászólások: 390
()


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Zsolt 2008. márc. 06., csütörtök 09:10-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 22., csütörtök 10:58 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
({)({)({)({)({)({)

ebből is :)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 22., csütörtök 11:44 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
-


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára tavasz 2008. jún. 13., péntek 16:15-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 22., csütörtök 12:00 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
tavasz írta:
És még azt mondjátok, hogy a Bibliát nem szimlolikusan kell érteni..! :? és hogy nem "filozófia"

Bizony nem fiozófia.
És szó szerint is, meg szimbolikusan is kell érteni, de hogy mikor hogyan, abban csak a Szentszellem tud elvezetni. Nélküle meg bármilyen marhaságot ki lehet belőle érteni.
Amikor pl. azt mondja Jézus, én vagyok az ajtó... , akkor nem egy zsanérral, kilinccsel ellátott építőipari termékre gondolunk. :D
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 22., csütörtök 12:02 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
-


A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára tavasz 2008. jún. 13., péntek 16:20-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 22., csütörtök 12:03 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
Zsolt írta:
Áldás békesség mindenkinek!

Utánanéztem a determinációnak. Mostmár legalább fogalmilag értem, hogy mit jelent. Korábban leírtam valahol, hogy a humanizmus legnagyobb bűne az volt – szerintem – hogy Istent kivette a világ közepéből és az embert tette helyébe. Azért, hogy a lelki élete is kielégítést nyerjen, elővette a görög isteneket, meg az okkult tudományokat. Pedig a jóslásról már a – felvilágosultak által mélyen lenézett – hívő zsidóknak is az volt a véleménye, hogy tisztátalan dolog. Mózes a Törvényben világosan hivatkozik is rá.

Zsolt


Kedves Zsolt

Jobb lenne ha utánna néznél,hogy
mit is jelent az,hogy humanizmus,mikor alakult ki,miből,és hány féle ága van.

Mert most sikerült egy nagy adag
zöldséget összehordanod róla.

Szeretettel Gabriel

pld. a keresztény humanizmus képviselőiről nehéz elképzelni,hogy nem Istent teszik a középpontba és
mágiával foglalkoznak .


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 22., csütörtök 12:09 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
-


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára tavasz 2008. jún. 13., péntek 16:20-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 22., csütörtök 12:13 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
FM írta:
Itt a fő maszatolóra gondoltam csak és nem a keresőkre, hanem aki nevet azon hogy valaki nagyon halott. :cry:


Magda a géped valószinüleg nem véletlenül fagyott le. :D

Emilient pedig természetessen nem nevettem ki,mint ahogy Hofit sem szoktam,pedig mindig megnevettet.

Tudod Magda vannak olyan emberek,mint Emilien akik ha irnak egy mulatságos dolgot akkor azzal embertársaikat jókedvre derítik és vannak olyanok mint te akik
ezzel ellentétes hatást váltanak ki...

Én például nagyon is örülök Emilien jelenlétének a fórumon ,mert nem azt a vaskalapos kereszténységet mutatja be másoknak mint amit te és figyelő jelenít itt meg.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 22., csütörtök 12:22 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:24
Hozzászólások: 390
()


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Zsolt 2008. márc. 06., csütörtök 09:08-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 22., csütörtök 12:24 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
FM írta:
Még jó, hogy a gépem lefagyott, így nem kerülök az okosok közé, mert ezt csak a Szent Szellem jelenti meg annak aki Új teremtés, és nem annak aki ebben is maszatol.


Kedves Magda

Ebben is igazad van,gondolom nem véletlen az,hogy eddig minden kérésemre,hogy mond el,hogy mit mond számodra a Szentszellem egy
konkrét Igével kapcsolatban,te minden esetben kitértél a válasz elöl és azt mondtad,hogy most épp semmit.
A kérdés már csak az,ha igaz az az állításod,hogy benned csak már Krisztus éll,akkor miért nem mond neked semmit ???

Ennyit a benned levő "újteremtés"hitelességéről.

A fórumon te vagy a lista vezető a hozzászolások terén,és vajon mennyi az érdemi megnyilvánulás és mennyi a szimpla gunyolodás
ezek között.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 22., csütörtök 12:25 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
-


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára tavasz 2008. jún. 13., péntek 16:21-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 22., csütörtök 12:31 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
Kedves Zsolt
A humanizmusnak több válfaja van,
én személyszerint nem ismerek olyat amelyik az okultizmussal foglalkozna,
ha te igen akkor ird meg,hogy melyik az az ág,és hol van róla irott anyag,
igérem utánna nézek.

Az interneten utánna nézhetsz,hogy mennyi vállfaja is van a humanizmusnak és melyik miben
hisz.

Szeretettel Gabriel


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 22., csütörtök 12:41 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:24
Hozzászólások: 390
()


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Zsolt 2008. márc. 06., csütörtök 09:08-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 114 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség