Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 114 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. márc. 21., szerda 15:28 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
Idézet:
Hisza ha meg hal egy ismerősünk akkor,ő halt meg és nem mi,ezért
effektive ehhez "semmi"közünk.


bárátom.... ezt a zsenialitást...

2 eset van: vagy nem halt még meg közeli hozzátartozód, vagy pszichopata vagy...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 21., szerda 15:34 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
net2rist írta:
Idézet:
Hisza ha meg hal egy ismerősünk akkor,ő halt meg és nem mi,ezért
effektive ehhez "semmi"közünk.


bárátom.... ezt a zsenialitást...

2 eset van: vagy nem halt még meg közeli hozzátartozód, vagy pszichopata vagy...


Net jó lenne ha betartanád a fórum iratlan szabályait és nem pszihopatáznál le senkit csak azért mert nem érted,hogy mit írt.

Mindenesetre a soraid elárulják,hogy mi is van valójában
a szivedben.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 21., szerda 15:52 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
még jó, hogy VALAKI tudja :)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 21., szerda 20:46 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 00:34
Hozzászólások: 194
kamilla írta:
Nahát. Én nem gondoltam, hogy ennek, hogy nem mindenért, hanem midnenben, jelentősége van. Azt hittem, hogy csak régiesen van fogalmazva, aztán kész. Mi a különbség?


Én sem figyeltem oda eddig erre a különbségre. :shock: De ez tényleg tök jó, ha nem csak a régiesség miatt van így fogalmazva a dolog! :idea: :D
Mert akkor ez tényleg azt jelenti, hogy nem kell magamat megerőszakolva annak örülni, mondjuk, ha kiderül, hogy halálos beteg vagyok, vagy ha meghal egy rokonom, stb. :( Szóval nem kell, hogy ilyenkor bűntudatom legyen azért, mert ezért a dologért képtelen vagyok hálát adni Istennek. Hanem arról van szó, hogy ilyen körülmények között is fordulhatok Istenhez, és adhatok hálát mondjuk azért, hogy Isten velem van a bánatomban(mert egyedül csak rosszabb lenne). De nem kötelező magáért a bánatért! Őszintén szólva most nagy kő esett le a szívemről.

Meg eszembe jutott az is, amikor Jézus együtt sírt a többiekkel Lázár halála miatt, pedig hát ha valaki, akkor ő tudhatta, hogy Lázár fel fog támadni. És mégis gyászolt. Nem hiszem, hogy csak színészkedett volna, hogy lássák a többiek, hogy milyen együttérző, és hogy ezért jófejnek tartsák. :) Szóval ő se örült a halálnak, hanem őszintén fájt neki. A halál szerintem se jó. A jó az a feltámadás. :)

Gabriel, szerintem nem így akartad ezt a dolgot megfogalmazni. Szóval biztos volt már valakid, aki meghalt, és nagyon fájt a halála. Tehát szerintem nem bűn, ha fájdalmat érzel ilyenkor és nem "keresztényietlen". Hanem természetes. Tehát nyugodtam bevállalhatod.Kép

(Tessék, próbálom egyértelműbbé tenni mindenki számára, hogy nő vagyok :D . Remélem jó ehhez ez az új avatár :wink: )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 21., szerda 22:32 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
köszönöm a magyarázatot!!! TELJESEN így gondoltam én is :)

és NEM a régiesség miatt van, direkt megnéztem a görögben: "EN PÁNTI ..." (=MINDENBEN)

nagggyon jók a példáid is :)

a GYÁSZOLÓ JÉZUS a KEDVENCEM!!!

szóval... köszi!


az avatarod meg: eggyenesen FANTÖRPIKUS :D

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 21., szerda 23:56 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
net2rist írta:
Idézet:
Hisza ha meg hal egy ismerősünk akkor,ő halt meg és nem mi,ezért
effektive ehhez "semmi"közünk.


bárátom.... ezt a zsenialitást...

2 eset van: vagy nem halt még meg közeli hozzátartozód, vagy pszichopata vagy...




Mát.8.21. Egy másik pedig az ő tanítványai közül monda néki:Uram engedd meg nékem,hogy elöbb elmenjek és eltemessem az én atyámat.

22. Jézus pedig monda néki:kövess engem,és hagyd,hogy a halottak temessék el az ő halottaikat


Net ,akkor úgy látszik,hogy számodra Jézus is egy érzéketlen pszichopata,mert kimondta az igazat.

Talán ha a pszichológiai olvasmányaid helyett ,amelyekre támaszlkodval megpróbálsz egy szimpla mezei békaként,
királyfinak láttatni magad,inkább a Bibliát olvasnád,Isten lelke álltal akkor nem neveznéd pszichopatának azokat akik
viszonya a halálhoz pont olyan ,ahogy azt
Jézus "tanította"


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 22., csütörtök 00:19 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 21:41
Hozzászólások: 241
Tartózkodási hely: Debrecen
Bocs, de egy kicsit én visszakapcsolnék a beszélgetés egy korábbi részéhez. Kicsit félretéve a szomorúság és az eleve elrendelés kérdését engem az foglalkoztatott inkább, hogy érezhetie egy hívő, hogy determinált az élete, nem azt teszi amit szeretne. Tamás korai hozzászólása érdekes volt, amikor arról írt, hogy egy munkavállaló pl. nem tudja megünnepelni a vasárnapot.
Van egy kedvenc igém: hol az Úrnak lelke, ott a szabadság. Ha valaki Jézussal járja az útját valódi szabadságban él. Ha nem tud vasárnap nyugodni, elmondhatja, hogy gondoskodik arról a családról, akit Isten rá bízott és megéli, hogy nem az ember van a szombatért.
Nemrég tudtam meg egy dolgot: Még gimis koromban volt egy kiválló képességű, zseni osztálytársnőm, aki mindenkivel közvetlen és barátságos volt. Jól szituált volt és nem tartott távolságot a kevésbé tehetősekkel sem. Szóval mellette nem lehetett szomorkodni és biztosak voltunk benne, hogy közülünk a legsikeresebb ember ő lesz. Mindig vidám volt. Most nemrég hallottam a hírt, hogy agydaganata lett és mikor második diplomáját szerezte volna, félbe kellett hagynia mindent és megműtötték. Aztán sugarazták. Ma már tolókocsiban él, fél oldala teljesen béna, egyik kezét is csak nehezen használja. A látóközpontja is sérült a sugarazástól, csak napi fél órát képes olvasni. Mikor egy osztálytársam meglátogatta elmondta, hogy abban a félórában csak a Bibliát olvassa és megbékélt a helyzetével. Tudja, hogy Isten nem akart neki rosszat és majd azt is meg fogja tudni, hogy hogyan válik neki és másoknak hasznára az, ami történt vele.
Én nagyon hálás vagyok azért, hogy erőn felül nem próbált meg az Isten. Szólított már el sokakat a szeretteim közül, de a példához fogható nehézség elkerült minket. Úgyhogy a kibicnek könnyű. De úgy gondolom, hogy a volt osztálytársnőm nem determinált "maradék" életet, hanem Jézussal teljes életet él. A Vele átélhető szabadság a legvalódibb valóság és az egyedüli érték.

"Ki választana el minket a Krisztus szeretetétől? Nyomorúság, vagy szorongattatás, vagy üldözés, vagy éhezés, vagy mezítelenség, vagy veszedelem, vagy fegyver?
Hiszen meg van írva: "Teérted gyilkolnak minket nap mint nap, annyira becsülnek, mint vágójuhokat."
De mindezekkel szemben diadalmaskodunk az által, aki szeret minket.
Mert meg vagyok győződve, hogy sem halál, sem élet, sem angyalok, sem fejedelmek, sem jelenvalók, sem eljövendők, sem hatalmak,
sem magasság, sem mélység, sem semmiféle más teremtmény nem választhat el minket az Isten szeretetétől, amely megjelent Jézus Krisztusban, a mi Urunkban."


Üdv: Kuruc


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 22., csütörtök 00:27 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
Emilien írta:

Gabriel, szerintem nem így akartad ezt a dolgot megfogalmazni. Szóval biztos volt már valakid, aki meghalt, és nagyon fájt a halála. Tehát szerintem nem bűn, ha fájdalmat érzel ilyenkor és nem "keresztényietlen". Hanem természetes. Tehát nyugodtam bevállalhatod.Kép



Kedves Emilien ,természetessen a világ legtermészetesebb dolgának tartom azt,hogy ha valakinek meghal egy hozzátartozója,azt érzelmileg feldolgozza.

Ez pedig csak úgy lehetséges,ha szembe nézünk vele,elfogadjuk azt.

Ha viszont nem vagyunk képessek elfogadni akkor visza utasítjuk és nem leszünk képessek megemészteni sem azt,
ez pedig lelki betegséget okoz.

Egy hivő akinek a lelkében az Isten az úr,
viszont sokkal könyebben dolgozza fel a vele történteket,mint egy nem hívő.

Ezt pedig saját tapasztalatból "is"tudom.
A Lelkünkben vagy Isten szeretete az úr,vagy a lelki fájdalom.


Egyébként ez írtam.

"Hisz ha meghal,egy ismerősünk,akkor ő halt meg és nem mi,ezért effektive,ehhez
"semmiközünk. Ez az ő sorsa és nem a mienk.
a semmi és a "semmi"között pedig van árnyalatni különbség.

Jézus beszélt a sátánnal,ezért az nem igaz,hogy semmi köze Jézusnak a sátánhoz,az viszont már igaz,hogy Jézusnak "semmi"köze a sátánhoz.

Remélem igy már érthetöb voltam.

Szeretettel Gabriel


A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára GABRIEL777 2007. márc. 22., csütörtök 00:32-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 22., csütörtök 00:29 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
Kedves Kuruc!

({)

köszönöm :)


Zsolt 84,7. Átmenvén a Siralom völgyén, forrássá teszik azt; bizony áldással borítja el korai eső.

Hós 2,14. ...az Akor völgyét a reménység ajtaja gyanánt...

Akor = szomorító, szerencsétlen, bánat, nyugtalanság, nyomorúság

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 22., csütörtök 02:10 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 00:34
Hozzászólások: 194
OFF:
Na, jó kész, nekem megint elegem lett a Bibliából mára... :? :(
Jézus egyszer gyászol - és tényleg frankón gyászol; aztán meg nem engedi a halottat eltemetni. Kész, elegem van! Mond Uram, miért ütközök én bele midig ilyen dolgokba?! Most ezek után igazán elárulhatnád, melyik a követendő magatartás!
Ennyi volt a hangosan gondolkodás. Elnézést.

ON:
Nem tudom, szerintem a másik (az eltemetős eset) arról szól, hogy azt mondja Jézus, hogy a halottak(szvsz itt a - legalábbis még - meg nem térteket érti alatta Jézus) foglalkozzanak a halottakkal(akik, valszeg nem az Úrben haltak meg :( ezért nagyon halottak). Szerintem ezt azért mondhatta, mert valami fontosabb dolog akadt a gyászolásnál, vagy ilyesmi. Nem tudom. Lázár viszont az Úrban halt meg. És ennek ellenére sírt Jézus. De különben valahol az is van, hogy a nem hívőkért is sírt(bár nem gyász kapcsán azt hiszem).

Bár különben ez sem determináció már, úgyhogy lehet, mégis OFF :) Fogalmam sincs.
Gabriel, igaz, tényleg idézőjelbe írtad, bocsi. Csak nekem nem volt annyira egyértemű a megfogalmazás.

MEGAOFF:

Kész, elegen van az internetből, az összes létező fórumból, kész vége! Befejeztem. Az egész élet egy kalap ... se ér. Úgyis mindenhez hülye vagyok, úgyse érti senki amit mondok. Kész, vége...most már tényleg megszűnök. Jó beszélgetést a továbbikban mindenkinek. Én már élni is fáradt vagyok, nemhogy írni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 22., csütörtök 02:41 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
Emilien írta:
nagyon halottak).


Kedves Emilien ,sikerült megint megnevettetned. :D :D :D

És kik a kicsit halottak :D

Ami a gyászt illeti,arra Jézus "válasza" az volt,hogy ne merüljünk el a lelki fájdalmunkban,hanem kövessük Őt,vagyis ha lelki bánat ér minket,akkor ne a bánattal foglalkozzunk hanem "engedjük"hogy Isten szeretete
vigasztalást nyújtson.

Jézus,ezért mondta a tanitványának,
hogy Őt kövesse és ne a halottal foglalkozzon.

Jézus,pontossan tudta,hogy ha a tanitvány a halottal foglalkozik,akkor
bánatos lessz,ha viszont Őt követi,akkor vigasztalást talál a lelkében.

Jézus nem érzéketlen volt,hanem a lehető legjobb gyógymódott ajánlotta
a bánatra.

Kedves Emilien,gondolom veled is előfordult már,hogy szomorú ,bánatos voltál,és ha ekkor "semmi mást" nem tettél csak szeretettel gondoltál Jézusra,Istenre,akkor a Lelkedben
megnyugvást találtál.

Isten Szeretete a legjobb gyógymód a gyász fájdalmára.
Jézus is ezt ajánlotta a tanitványainak.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 22., csütörtök 08:13 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:24
Hozzászólások: 390
()


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Zsolt 2008. márc. 06., csütörtök 09:11-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 22., csütörtök 08:57 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
megaoff:

Emilien írta:
OFF:
Na, jó kész, nekem megint elegem lett a Bibliából mára... :? :(
Jézus egyszer gyászol - és tényleg frankón gyászol; aztán meg nem engedi a halottat eltemetni. Kész, elegem van! Mond Uram, miért ütközök én bele midig ilyen dolgokba?! Most ezek után igazán elárulhatnád, melyik a követendő magatartás!
Ennyi volt a hangosan gondolkodás. Elnézést.

ON:
Nem tudom, szerintem a másik (az eltemetős eset) arról szól, hogy azt mondja Jézus, hogy a halottak(szvsz itt a - legalábbis még - meg nem térteket érti alatta Jézus) foglalkozzanak a halottakkal(akik, valszeg nem az Úrben haltak meg :( ezért nagyon halottak). Szerintem ezt azért mondhatta, mert valami fontosabb dolog akadt a gyászolásnál, vagy ilyesmi. Nem tudom. Lázár viszont az Úrban halt meg. És ennek ellenére sírt Jézus. De különben valahol az is van, hogy a nem hívőkért is sírt(bár nem gyász kapcsán azt hiszem).

Bár különben ez sem determináció már, úgyhogy lehet, mégis OFF :) Fogalmam sincs.
Gabriel, igaz, tényleg idézőjelbe írtad, bocsi. Csak nekem nem volt annyira egyértemű a megfogalmazás.

MEGAOFF:

Kész, elegen van az internetből, az összes létező fórumból, kész vége! Befejeztem. Az egész élet egy kalap ... se ér. Úgyis mindenhez hülye vagyok, úgyse érti senki amit mondok. Kész, vége...most már tényleg megszűnök. Jó beszélgetést a továbbikban mindenkinek. Én már élni is fáradt vagyok, nemhogy írni.


Ne csináld már ezt!! Most csak azért, mert találtál egy ellentmondást? Vagy valamit, ami annak néz ki? Úgyis ki fog derülni, hogy nem ellentmondás. És ez olyan izgalmas!! Itt az okosok majd kiboncolják, megnézik eredetiben, és lesz neki értelme.

megaon


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 22., csütörtök 09:21 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Kedves Emilien!

Igaza van Kamillának.Képzeld, van amire 20év után itt kaptam választ, és amikor megkaptam, csodálkoztam, hogy jé, tényleg milyen egyszerű a válasz, vagy ahogy egyik kedves Testvérem írta, 1Xű! :*:

Üdv szeretettel cilla


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 22., csütörtök 10:00 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:24
Hozzászólások: 390
()


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Zsolt 2008. márc. 06., csütörtök 09:10-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 114 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség