Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 172 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 30., hétfő 05:58 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Kedves Gabriel!

Tehát semmilyen úgynevezett meditációs technikát, kiüresítési módszert stb. nem használsz? (lsd pl áltam leírtak, vagy más - amit én nem ismerek)?

Üdv:
Indu

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 30., hétfő 07:53 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
GABRIEL777 írta:
Erika írta:
Kedves Gabriel!

A Bibliáról beszélgetve ezt mondtad:


" Kedves Indu amit az élő és irott Igéről,írtál,ahhoz csak annyit fűznék hozzá,hogy
miután még egy Igével sem találkoztam ami Jézutól származott és ami ellentétes lenne azzal
amit eddig hallottam Istentől,így részemről az
ellenörzés megtörtént."


Az a kérdésem, hogy melyik Jézustól származó Ige igazolja a meditációs technikák alkalmazását?


Kedves Erika

Én Isten ,Lélekben történő imádásáról beszéltem és nem meditációs technikáról.

Indunak írt válaszom neked is szólt.

Szeretettel Gabriel



Gabriel, álljunk meg egy szóra!

Az elmúlt hetekben folyt vita arról, hogy a Hegedűs által alapított HAMASZ-t hallva kinek mi jut az eszébe.

Az evangéliumokban-azért ezt említem, mert számodra csak ez a hiteles- sehol nem szerepel ez a megnevezés az ima lehetséges módjaként.

Más, nem keresztyén vallásoknak viszont sarkallatos pontja.

Mivel veled kapcsolatban ezeknek a hatása felmerült, miért használsz olyan szavakat,-amik említésénél már rögtön felfeded magad- ha nem azt érted alatta, ami a valódi, általánosan ismert értelme?
Szándékosan ködösíts?Ha te nem vagy őszinte velünk szemben, elhiszed-e hogy mi azok vagyunk?

A mai napra kijelölt Igénkben olvassuk: A tisztával tiszta vagy, a visszáshoz visszás vagy. Zsolt.18:27.

Tehát ahhoz, h. egyértelmű legyen a mondanivalód , ezt tisztáznod kellene.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 30., hétfő 08:06 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
Indu írta:
Kedves Gabriel!

Tehát semmilyen úgynevezett meditációs technikát, kiüresítési módszert stb. nem használsz? (lsd pl áltam leírtak, vagy más - amit én nem ismerek)?

Üdv:
Indu


Kedves Indu

Gondolkozz el azon,mi őll? a kés vagy az ember akinek a kezében van.

A késsel csak őlni lehet ?

Miből gondolod,hogy a "meditációt"csak rossz célra lehet felhasználni ?

Mitől rossz az ha a meditációd célja maga Isten és az Ő akaratának megismerése.?

Ha medítációban Istenre figyelsz akkor,Isten fog válaszolni neked.

Amennyiben viszont nem Istenre figyelsz meditáció alatt,hanem pld,egy mantrára,vagy irányított meditációról van szó,akkor valóban könnyen előfordulhat,hogy nem Isten lessz az akivek kapcsolatba kerülsz a meditáció alatt.
Ezek valóban nem"tiszta"meditációk.
Feltételezem,hogy te ezekre a fajta meditációkra gondoltál.

Leírtam,hogy mi a számomra a tiszta ima amit meditációnak is hívok,ha elolvastad és megértetted,akor tudod,hogy nincs benne semmi mesterkéltség,csak az alázat és elfogadás Isten iránt. És bárki képes rá,értelmi képességtől függetlenül,akiben alázat és szeretet van
Isten iránt.

Ami pedig a kiüresítést illeti,azt szerintem nem igazán érted,hogy mit is jelent.Vagy számodra nem ugyan azt jelenti ez a szó mint az én számomra.

Hisz most,hogy irok nekd,most is egyfajta kiüresített állapotban vagyok,különben azzal lennék közben elfoglalva elmémben,hogy mennyi feladatom lessz még ma.

a kiüresítés nem akaratunktól kell,hogy létrejöjjön,hanem spontán jön létre benünk,amikor egy
irányba fordítjuk a figyelmünket.

pld.mikor a Bibliát olvasod,akkor is létrejön egyfajta kiüresített állapot,és ez tesz arra alkalmassá,hogy
intuítíve meghalld,hogy az adott Igén keresztül mit akar Isten közölni veled.

Persze csak akkor ha a Bibliát,Istenre figyelve olvasod,és nem fecsegsz egyfolytában a fejedben.

Szeretettel Gabriel


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 30., hétfő 08:15 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Kedves Gabriel!

Nagyon vártam a válaszod, és őszinte az örömem, ha tényleg csak egyfajta tiszta (->bibliai értelemben) elmélkedést értesz meditáció alatt. Bár ez a szó keresztény körökben annyira terhelt (mint a kiváltott reakciók is mutatják, itt vagy bárhol keresztény körökben) hogy, ez esetben inkább csendességnek hívnám.

Szóval te tudod, hogy pontosan hogy is érted, de nagyon kérlek, hogy alaposan vizsgáld meg, nehogy megtévesztés áldozata legyél. Ezért is jó, ha szereted olvasni a Bibliát, illetve ezt is megkérdezheted őszintén Istentől - de úgy, hogy valóban letedd elé, hogy ha kifogása van valami ellen, megmondja.

Amúgy akartam kérdezni, hogy pl. Példabeszédek könyvét nem szoktad olvasni? Ez más téma, csak ma reggel azt olvastam, és olyan léleküdítőek rövid, 2 soros bölcsességek vannak benne.

Üdv:
Indu

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 30., hétfő 08:37 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
Erika írta:
GABRIEL777 írta:
Erika írta:
Kedves Gabriel!

A Bibliáról beszélgetve ezt mondtad:


" Kedves Indu amit az élő és irott Igéről,írtál,ahhoz csak annyit fűznék hozzá,hogy
miután még egy Igével sem találkoztam ami Jézutól származott és ami ellentétes lenne azzal
amit eddig hallottam Istentől,így részemről az
ellenörzés megtörtént."


Az a kérdésem, hogy melyik Jézustól származó Ige igazolja a meditációs technikák alkalmazását?


Kedves Erika

Én Isten ,Lélekben történő imádásáról beszéltem és nem meditációs technikáról.

Indunak írt válaszom neked is szólt.

Szeretettel Gabriel



Gabriel, álljunk meg egy szóra!

Az elmúlt hetekben folyt vita arról, hogy a Hegedűs által alapított HAMASZ-t hallva kinek mi jut az eszébe.

Az evangéliumokban-azért ezt említem, mert számodra csak ez a hiteles- sehol nem szerepel ez a megnevezés az ima lehetséges módjaként.

Más, nem keresztyén vallásoknak viszont sarkallatos pontja.

Mivel veled kapcsolatban ezeknek a hatása felmerült, miért használsz olyan szavakat,-amik említésénél már rögtön felfeded magad- ha nem azt érted alatta, ami a valódi, általánosan ismert értelme?
Szándékosan ködösíts?Ha te nem vagy őszinte velünk szemben, elhiszed-e hogy mi azok vagyunk?

A mai napra kijelölt Igénkben olvassuk: A tisztával tiszta vagy, a visszáshoz visszás vagy. Zsolt.18:27.

Tehát ahhoz, h. egyértelmű legyen a mondanivalód , ezt tisztáznod kellene.


Kedves Erika

Ha kicsit részletessebben kifejtenéd,hogy mi a problémád,talán meg is érteném.

Igy csak találgathatok,ha jól sejtem vagy azzal van gondod,hogy Isten imádása imában az nem is ima,
vagy azzal,hogy az nem nevezhető meditációnak.

A főparancsolat betöltése imában,nagyon is Biblikus.

Az pedig,hogy ez miért nevezhető meditációnak is és imának is ,azt már leírtam Indunak.

Az pedig,hogy számodra az a szó,hogy medítáció,pejorativan cseng,az legyen a te gondod.,
ha már álltalánósítottál.

Nem egyféle medítáció létezik,hanem "végtelen"számú,
én a legtisztábbról írtam,ami egyben ima is,hisz
Istenhez szól.


A meditáció szó pedig egyáltalán nem volt pejoratív jellegű a kereszténység szótárában,hisz mint utaltam rá
a szerzetes rendekben a II-III sz-tól jelen van a a keresztény medítáció.

A medítáció pejorativ szóként való használata keresztény körökben csak az utobbi időkben kezdett kialakulni.




Szeretettel Gabriel


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 30., hétfő 08:53 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Kedves G7!

Bár ezt Erikának írtad, hadd reagáljak rá én is:

>hisz mint utaltam rá,a szerzetes rendekben a II-III sz-tól jelen van a a keresztény medítáció.
De erre mondtam, hogy az ágyasok tartása, a pénzért vett egyházi méltóságok, és sok más bibliátlan gyakorlat is ott van - ez semmit nem igazol. Sőt maga a szerzetesség is bibliátlan. (erre nem reagáltál - esetleg átsiklottál rajta?)

>A medítáció pejorativ szóként való használata keresztény körökben csak az utobbi időkben kezdett kialakulni.
Szerintem attól "pejoratív", hogy a meditációnak van egy alapjelentése - ami semmiképpen nem egyeztethető össze a Bibliával és a keresztény vallással. Olyan ez, mintha én a dohány szót használnám a pénz helyett. És mindenki magyarázná, hogy ne cigizzek, mígnem megértenék, hogy nekem a dohány az nem dohány, hanem pénz. De attól még a dohány marad negatív elsődleges jelentésű szó.

Üdv:
Indu

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 30., hétfő 09:32 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
Indu írta:
Kedves G7!

Bár ezt Erikának írtad, hadd reagáljak rá én is:

>hisz mint utaltam rá,a szerzetes rendekben a II-III sz-tól jelen van a a keresztény medítáció.
De erre mondtam, hogy az ágyasok tartása, a pénzért vett egyházi méltóságok, és sok más bibliátlan gyakorlat is ott van - ez semmit nem igazol. Sőt maga a szerzetesség is bibliátlan. (erre nem reagáltál - esetleg átsiklottál rajta?)



Kedves Indu

nem tudok róla,hogy a szerzetes rendekben
ágyasokat tartottak volna :D

A jelenlegi tudásom,pedig nagyon távol áll a Bibliában foglaltak teljes tudásától.

De ha te már mindent megértettél a Bibliából,akkor talán felesleges is olvasnod .

Akik a szerzetes rendet alapították,azok gondolom ,hogy ezt a Evangélium alapján tették.

Ezért erre a választ inkább tölük kérdezd ne tölem.

Ha pedig valaki másokért imádkozik egy szerzetesrendben az a véleményem szerint nem vonta ki magát a világból.

Jézus sem vonta ki magát evilágból azzal,hogy nem fizikai testben,hanem Lélekben van jelen.

A szerzetesek pedig Lélekben jelen vannak evilágban amikor imáikkal segítík az embereket.

szeretettel Gabriel


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 30., hétfő 09:42 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
Indu írta:

>A medítáció pejorativ szóként való használata keresztény körökben csak az utobbi időkben kezdett kialakulni.
Szerintem attól "pejoratív", hogy a meditációnak van egy alapjelentése - ami semmiképpen nem egyeztethető össze a Bibliával és a keresztény vallással.

Üdv:
Indu


Kedves Indú

Leírnád ,hogy melyik értelmező szótárban
van pejoratív jelentés tartalma annak a
szónak,hogy medítáció ?

És,hogy konkrétan mi is az a jelentés ?

A magyarban ha jól tudom az a szó,hogy medítáció:elmélkedést jelent.

Mi ebben a pejoratív ?

Szeretettel Gabriel


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 30., hétfő 10:03 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Kedves Gabriel!

Igazad van egyfelől. Amíg nem voltam keresztény, addig az a szó, hogy ezoterikus, vagy, hogy okkult, vagy hogy meditáció - teljesen semleges jelentésű szavak voltak számomra - míg mondjuk a gyilkosság, a lopás stb. már alapban negatív jelentésűek.

Aztán jött a megtérés, ami - ahogy írtam is a másik topikban - a gondolkodásmód átalakulását jelenti. Innentől ezek a fent említett szavak konkrétabb jelentést nyertek számomra - Istennek nemtetsző praktikák, Sátán felségterülete, piros vészvillogó.

Pláne, hogy mint írtam, voltak (hála Istennek hogy megvédett) tapasztalataim az okkult birodalommal, picit még a meditációval is.

Erre mondhatod, hogy de hát a meditáció jelentése simán az, hogy elmélkedés. De erre azt mondom, írd be a Google-ba, és a találatok túlnyomó többsége (ha nem mind) nem ilyen értelemben lesz, hanem abban az értelemben, ahogy én használom, és ami Sátán felségterülete - bár sok ember tudatlanságból téved oda.

Üdv:
Indu

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 30., hétfő 10:36 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
Kedves Indu

Ezen igazán nem veszünk össze :D

Nevezzük csak imának az imát ezen a fórumon,és ne nevezzük azt medítációnak is.

Ha már ennyi pejoratív jelentéstartalommal tele
lett aggatva.


Szeretettel Gabriel


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 30., hétfő 11:27 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
Kedves Indu

Nézz utánna a neten Jálics Ferenc jezsuita szerzetes lelkigyakorlatainak a leirásának.

Szemlátomást neki sem volt gondja ,azzal a
szóval,hogy meditáció.

Hozzá tenném,hogy nem olvastam el csak bele néztem,de ha van kedved beszélgethetünk róla.

Szeretettel Gabriel


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 30., hétfő 13:23 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
GABRIEL777 írta:
Kedves Indu

Nézz utánna a neten Jálics Ferenc jezsuita szerzetes lelkigyakorlatainak a leirásának.

Szemlátomást neki sem volt gondja ,azzal a
szóval,hogy meditáció.

Hozzá tenném,hogy nem olvastam el csak bele néztem,de ha van kedved beszélgethetünk róla.

Szeretettel Gabriel


Én olvastam... Sok érdekes gondolat van bene. Példáúl magasabbrendűnek tartja a szavak nélküli meditációt, mint az imát.
De azt is elmondja, hogy nem mindenki érett rá, és előbb végig kell járni az előző lépcsőfokokat, csak utána szabad ezzel a meditációs módszerrel foglalkozni.
De ez nem olyan meditáció, amit szerintem itt sokan annak képzelnek. Nincs benne transzba esés, semmi ilyesmi. Pont az ellenkezője van meg. Arra törekszik, hogy mindig a tökéletes jelenben tudjon élni.

Amúgy szeretnék református ember tollából olvasni ilyesmit... Kíváncsi vagyok, hogy van-e ebben különbség a két felekezet között.

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 30., hétfő 18:02 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
GABRIEL777 írta:

.......

Ján 4.24. Az Isten lélek: és akik Őt imádják,szükség,hogy lélekben és igazságban
imádják.

[/b]

De vannak aki Istent csak szájjal imádják,és mindent megtesznek ,hogy az Istent lélekben imádókat bemocskolják,csak azért hogy a bünüket eltakarják.

Akiben Krisztus Lelke él az Istent Lélekben imádja és nem csak szájjal.

Szeretettel Gabriel


Mert akiben Krisztus Lelke él az Istent Lélekben és Igazságban imádja és nem csak szájjal.

A lényeg megint lemaradt.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 30., hétfő 21:15 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Szia G7!

>nem tudok róla,hogy a szerzetes rendekben ágyasokat tartottak volna
Örülj neki. De hogy csak két világi filmet mondjak, ami hirtelen eszembe jut pl a Rózsa neve vagy a Magdaléna nővérek - mindkét filmben előjön ez a kis motívum. Csak annyit mondok, hogy ha megtért/nem megtért férfiak csoportját összezárjuk, akik saját fejük után, és nem azért, mert IStentől ezt kapták, nőtlenséget fogadnak - nos abból nem várom, hogy sok jó kisüljön. Ha nem szeretőjük van, akkor meg egymás közt. (ja konkrét viccelődő pap említette, hogy ő nem szüzességi, hanem nőtlenségi fogadalmat tett, és hogy az micsoda különbség)
De hát ettől hangos a sajtó is, mert eddig az egyház igyekeztett titkolni az ilyesmit, de a mai infóáramlásban azért ki-ki buggyannak. Pl ilyenek is, hogy egy apáca rend háza mellett volt egy tó, amiben valami egyéb okból kutakodtak régészek és egy csomó csecsemő csontvázát találták. (manapság Latin Amerikában, + Aids-szel fertőzött országokban az apácák eleve jobban ki vannak téve papok inzultusainak, mert Aids-biztosak. És több ezer km-re a hazádtól mit csinálsz? Ha nem esel teherbe, semmit, ha teherbe esel, még ki is vágnak a rendből. Tényleg ettől hemzseg most a sajtó. És akkor még a rengeteg pedofil botrányt meg sem említettem....

Nem mondom, hogy csak ilyenek vannak, de arányokat nem mernék saccolni.

>De ha te már mindent megértettél a Bibliából,akkor talán felesleges is olvasnod.
:) azért még maradt mit. De amúgy sem felesleges, mert Jézus buzdít rá hogy minden Igével éljünk, máshol felszólít rá, hogy erről gondolkodjunk éjjel-nappal stb.

>Akik a szerzetes rendet alapították,azok gondolom ,hogy ezt a Evangélium alapján tették.
Biztos, hogy sok őszinte törekvés volt, és biztos őszinte tettek is. Csak az emberi természet nagyon gyenge.

>Ha pedig valaki másokért imádkozik egy szerzetesrendben az a véleményem szerint nem vonta ki magát a világból.
De hogy ismered meg az emberek napi szükségeit, hogy imádkozz értük, ha nincs is kapcsolatod emberekkel?


Összegezve egyéni szent életek vannak a szerzetesek között is, de a szerzetesség, a kötelező papi nőtlenség messze nem biblikus, és termi is a maga keserű gyümölcseit!

Üdv:
Indu

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 30., hétfő 21:21 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
>Nézz utánna a neten Jálics Ferenc jezsuita szerzetes lelkigyakorlatainak a leirásának. Szemlátomást neki sem volt gondja ,azzal a
szóval,hogy meditáció.

OK, majd megnézem. De bevallom nekem a jezsuita szerzetesekkel alapban problémám van, így nem hiszem, hogy nagyon sikerülne velük egy plattformra kerülnöm.

>Például magasabbrendűnek tartja a szavak nélküli meditációt, mint az imát.
Hát nem tűnik egy biblikus gondolatnak. Jézus megemlítette volna azért, ha magasabb rendű lenne. Ehelyett példát adott, hogyan imádkozzunk. (fontos megjegyeznem, hogy nem arra adta, hogy azt ismételgessük, hanem példát adott, hogy ÍGY tegyük)

Üdv:
I

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 172 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség