Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 172 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 30., hétfő 23:00 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
Szerzetesrend és meditáció.
(II. III. század - lásd gnosztikusok)

Nemrégiben láttam egy filmet egy szerzetesrendről, az egyik szerzetesjelölt beszélt indítékairól, a meditációiról, szobája falán a háttérben Maharishi arcképe volt kitéve a falra.

(ja, egy keresztény szerzetesrendről volt szó a filmben. de nem hinném, hogy ezzel a kereszténység legalizálná a "meditáció" ezen formáját, mert valaki valahol ilyen vagy ehhez hasonló gyakorlatokat végez.)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 01., kedd 00:34 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
Nem hinném,hogy létezik olyan keresztény szerzetes rend ahol egy indiai jogi képe lógna a falon.

Akkor már hihetöbb az,hogy van olyan "keresztény"aki nem tud megkülönböztetni egy Krisztus képet,
egy Maharashi képtől .

Na igen,néha előfordul,hogy a lelki vakság,fizikai vaksággal is párosul.

:D :D :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 01., kedd 02:04 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
Indu írta:
De hogy ismered meg az emberek napi szükségeit, hogy imádkozz értük, ha nincs is kapcsolatod emberekkel?




Elég világias a gondolkodásod az imakérések terén"napi szükséglet" ,

Talán a szerzetesek bölcsebbek voltak,és nem csak rövidtávon gondolkodtak amikor másoknak kértek.

Tudod,elég ha csak egyet kérünk,de abban az egyben minden benne van.

Látom sikerült a szerzetesrendekkel kapcsolatban minden előitéletet elővenned.

Lassan ki is hoztad belőle,hogy minden bajnak forrása a szerzetesrend .

Azért amikor a Bibliát a kezedbe veszed gondolj rájuk is,mert azért nekik is van benne
némi szerepük,hogy azt olavasgathatod. :wink:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 01., kedd 06:17 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Tisztelettel kérdezem GABRIEL777:
Mit nevezel te hamis tanításnak, mi a mércéd?
Miért sért téged, ha azt vizsgálják, hogy a te mondandód igaz, vagy hamis?
Miért kellene a szerzetes rendnek hálával tartozni az Isten beszédéért?
Még kinek kellene azért hálásnak lenni?
Ahhoz, hogy széken ülök kinek kell hálásnak lennem?
Ahhoz, hogy így kérdést tehetek fel neked kinek kell hálásnak lenne?
Kinek az érdekében veszed fel a beszélgetés fonalát?
Köszönöm, ha minden kérdésre tételesen válaszolsz, és külön megköszönöm, ha a szeretet szót tovább nem devalválod.
Magda


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 01., kedd 08:11 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Kedves Gabriel!

>Elég világias a gondolkodásod az imakérések terén"napi szükséglet" ,
Emberileg én is így gondolnám a dolgot. De megint csak a Bibliára kell hivatkoznom. Jézus maga tanít a Miatyánkban, hogy pl imádkozzunk a mindennapi kenyérért. Vagy azt mondja, kérjetek és adatik, zörgessetek és megnyittatik. Az Isten megengedte, hogy Atyánknak szólítsuk - ezzel a földi szülő-gyerek viszonyra utal, mint tanító példa. Egy szülőnek öröm, ha a gyerekének bármi pici problémája van, és hozzá fordul. Örömmel segít, megoldja. Isten ilyen értelemben is az Atyánk. A napi gondjaimmal is hozzá fordulhatok. Ha valakinek kevés pénze van, és imádkozik, hogy abból be tudjon vásárolni, és tudjon finom egészséges ételeket venni a családjának, hiszem, hogy Isten örömmel meghallgatja, és nem veti el, hogy miért nem inkább az üdvösségért imádkozol. (felmenőim között több ilyen tapasztalat is volt, pénz kifogyott, gyerekek éhesek, nagymamám imádkozik, Uram nincs itthon semmi étel, még szinte be sem fejezi, csöngetnek, egy testvér - Úgy éreztem, hogy ezt most el kell hoznom neked, és a kezébe ad egy üveg mézet és kenyeret) Mert Isten az Atyánk, aki figyel ránk, és akit akkor szomorítunk meg, ha nem mondjuk el neki, nem visszük elé az életünk minden területét. Imádkozni kell az üdvösségéért is, és nyilván van fontossági sorrend. De egy NAPI, ÉLŐ kapcsolatban benne van, hogy az örömeimet, bánatomat, szükségemet Isten elé vihetem.

>Tudod,elég ha csak egyet kérünk,de abban az egyben minden benne van
Akkor fölösleges is imaéletet élnünk. Elég egyszer elmondani, hogy Uram adj üdvösséget minden embernek most és mindörökké, ámen. És innentől mit tudsz még ehhez hozzátenni.

Jézus is naponként imádkozott, kimondott szavakkal - nem gondolatban, nem meditációval - hiszen a tanítványai hallották, és le tudták jegyezni a szavait. Jézus példát adott nekünk ebben is.


>előitélet + minden bajnak forrása a szerzetesrend
Félreértettél. Azt mondtad, nem hallottál még olyat, hogy ott lettek volna szexuális bűnök. Ezt kétszer is mondtad, ezért igyekeztem egyre több forrást előhozni, hogyha az egyik nem elég meggyőző, akkor majd a másik. De nyilván nem életem fő célja, hogy erről tegyek bizonyságot, egyszerűen csak válaszoltam arra, hogy te erről még nem hallottál.

>Azért amikor a Bibliát a kezedbe veszed gondolj rájuk is,mert azért nekik is van benne némi szerepük,hogy azt olavasgathatod.
Hát némi szerepük feltétlenül. Bár már idéztem az Ésaiás könyvebeli igét, ahol Isten ígéretet tesz, hogy megőrzi, és Lelkével ősszegyűjti az Igéket, hogy a kezünkben lehessen.

Amikor a kezembe veszem az Igét, inkább a reformációra gondolok - mert az adta a NÉP az egyszerű ember kezébe. Addig csak a papoknál volt, és tiltották, kiátkozták, megölték, ha valaki terjeszteni merte az emberek között. Sajnos ez is eszembe jut a történelmi igazság kedvéért.

Bizonyos értelemben tisztelem, aki szerzetesnek áll. De ettől még nem lesz biblikus. Azt is hangsúlyoztam már az előzőben is, hogy nyilván nem minden szerzetes rosszéletű, de vannak ilyen dolgok is.

Üdv:
Indu

_________________
Várván ama boldog reménységet


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Indu 2007. máj. 01., kedd 08:18-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 01., kedd 08:15 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
Indu írta:
Hát nem tűnik egy biblikus gondolatnak. Jézus megemlítette volna azért, ha magasabb rendű lenne. Ehelyett példát adott, hogyan imádkozzunk. (fontos megjegyeznem, hogy nem arra adta, hogy azt ismételgessük, hanem példát adott, hogy ÍGY tegyük)

Üdv:
I


Jálics azokra az alkalmakra hivatkozik, amikor Jézus egyedül imádkozott. És ugye ezt kérdezték meg tőle a tanítványai, hogy akkor mit is csinál. És erre mondta a Miatyánkot, mint iránymutatást. Átadja magát az Atya akaratának, és minden részével igyekszik meghallani, hogy mit is szeretne tőle.
Ezzel állítja szembe azt az imádkozást, amikor odamegy az emberke a templomba a kőszoborhoz, és elkezdi mondogatni, hogy "adj nekem pénzt, egészséget, egy jó nőt, két grillcsirkét ebédre"... Vagy esetleg ilyet, hogy "világbékét, boldogságot"... stb...
Mert amikor elkezded kimondatni ezeket a mindennapos szavakat, már úgy megszoktad oket, hogy mindenkinek mindig ezt kéred, akkor már a saját egód beszél, nem az Istenre figyelsz.

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 01., kedd 08:27 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
>És erre mondta a Miatyánkot, mint iránymutatást.
Igen, de egyéb imádságai, kimondott szavakkal - is le vannak jegyezve. Tehát hallható módon imádkozott.

Jó dolog csendben lenni Isten előtt. De helytelen lenne azt állítani, hogy ez olyan magas fok, hogy a szavakra már szükség sincs.

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 01., kedd 08:33 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
vannak akik a fórumozást is ilyen magas fokon művelik :D

pl. a reinkarnációval kapcsolatban maradnék továbbra is a szavak nélküli szinten :D

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 01., kedd 08:43 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
Indu írta:
>És erre mondta a Miatyánkot, mint iránymutatást.
Igen, de egyéb imádságai, kimondott szavakkal - is le vannak jegyezve. Tehát hallható módon imádkozott.

Jó dolog csendben lenni Isten előtt. De helytelen lenne azt állítani, hogy ez olyan magas fok, hogy a szavakra már szükség sincs.

Szükség van a szavakra. Ahogy a tettekre is szükség van. Csak vigyázni kell, hogy ne a szavaink irányítsanak minket, hanem az a "csend", ami mögötte van. Ezt a "csendet" tudják olyan kevesen megtalálni. Jálics könyve elvileg ebben nyújt segítséget. De szerintem meg fogsz rajta rökönyödni, vannak benne erősen Máriás részek is...

Ezért szerettem volna ugyanezt református szemszögből is látni. Hogy tudjam, ez valami jezsuita specialitás, vagy itt is megvan a megfelelője.

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 01., kedd 08:49 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
>Ezért szerettem volna ugyanezt református szemszögből is látni.
Szerintem hívő református - tovább megyek - hívő protestáns lelkésztől nem fogod hallani, hogy meditációra buzdít. Cseri Kálmán (aki református is meg hívő is) viszont buzdít ellene. (asszem szóban hallottam, nem tudom van-e írása róla)

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 01., kedd 09:37 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
GABRIEL777 írta:
Nem hinném,hogy létezik olyan keresztény szerzetes rend ahol egy indiai jogi képe lógna a falon.

Akkor már hihetöbb az,hogy van olyan "keresztény"aki nem tud megkülönböztetni egy Krisztus képet,
egy Maharashi képtől .

Na igen,néha előfordul,hogy a lelki vakság,fizikai vaksággal is párosul.

:D :D :D


Nem hiszed, mint sok egyebet sem.
Mit várjon az ember vagy akár Isten attól, aki a Bibliai történeteket "meséknek" titulálja, hogy a saját "kinyilatkoztatásaival" helyettesítse be azokat.

A hitetlennek és tévelygőnek mese, a hívőnek valóság.

A lelki vakság átka - leple, hogy látván ne lássák, hallván ne hallják és ne értsék Jézus Krisztus Evangéliumát.

Turbános Krisztusképet még nem láttam, Maharisha jellegzetes arcképe pedig bizony ott függ imádói és követői falán, akár egy "keresztény" szerzeterendben is.

A Biblia mellett a polcon megfér a New Age, az antikrisztus irodalmának teljes skálája, melyeket a Bibliai "mesék" ellenében valóságként fogadnak el, hogy az Úr Igéje és Igazsága erőt ne vehessen életükben.

Mert megtévesztett vakságukban felcserélték Jézus Krisztus Evangéliumát a meditációk, az önmegváltás és az antikrisztus útvesztőjével.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 01., kedd 10:32 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
Indu írta:
>Ezért szerettem volna ugyanezt református szemszögből is látni.
Szerintem hívő református - tovább megyek - hívő protestáns lelkésztől nem fogod hallani, hogy meditációra buzdít. Cseri Kálmán (aki református is meg hívő is) viszont buzdít ellene. (asszem szóban hallottam, nem tudom van-e írása róla)


Na, ilyenkor szeretnék én itt szakembereket látni. Mert azért ez így elég vakmerő, ahogy itt egyszmélyben kijelented, hogy márpedig ez az egész egyházban elő nem fordulhat, hogy ugyanazt állítsák, amire Jézus tanított.

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 01., kedd 10:37 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
_


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára GABRIEL777 2007. máj. 01., kedd 10:51-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 01., kedd 10:50 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
Fony írta:
GABRIEL777 írta:
Nem hinném,hogy létezik olyan keresztény szerzetes rend ahol egy indiai jogi képe lógna a falon.

Akkor már hihetöbb az,hogy van olyan "keresztény"aki nem tud megkülönböztetni egy Krisztus képet,
egy Maharashi képtől .

Na igen,néha előfordul,hogy a lelki vakság,fizikai vaksággal is párosul.

:D :D :D


Nem hiszed, mint sok egyebet sem.
Mit várjon az ember vagy akár Isten attól, aki a Bibliai történeteket "meséknek" titulálja,


Nem meséknek hanem tanmeséknek tituláltam a Bibliai történeteket.Jézus előszeretettel alkalmazott a tanításai során tanmeséket,példabeszédeket.

Aki kezébe veszi "néha" a Bibliát az ismerheti őket,de aki csak Maharashivel foglalkozik és a New Age világát kutatja annak valóban csak mese a tanmese :wink:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 01., kedd 10:58 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
>Na, ilyenkor szeretnék én itt szakembereket látni.
Nézd, ez olyan fajsúlyú kérdés, hogy javaslom ne várd meg,hogy ide bejön egy "szakember" és megválaszolja, hanem keress fel személyesen egy hívő lelkészt és tedd fel neki ezeket a kérdéseidet. És nézz utána a Bibliában is.

>hogy ugyanazt állítsák, amire Jézus tanított
Inkább az vakmerő, hogy a meditációt összemosod Jézus tanításával.

Kedves Fony hozzád is van egy kérdésem.
Ezek a meditációs dolgok, csak akkor problematikusak a fórumon, ha G7-től hangzanak el?

Nem kéne azonos mércével mérni???

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 172 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 4 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség