Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 172 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 12  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 26., csütörtök 13:59 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
ISMERTEM (a múlt idő KÖLTŐI eszköz :P) egy KISOROSZLÁNT, aki folyton a "vágjál má be az 'ördögök' feliratú dobozba" c. játékot játszotta...

épp az előbb írtam róla valakinek, hogy ...nem tehetek róla, SZERETEM...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 26., csütörtök 14:02 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
Azóta sem értetted meg, hogy miért csinálom... Szomorú dolog...

De inkább nem offolom szét a topikot, hagyom a tudást érvényesülni.

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 26., csütörtök 14:03 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
tudod... nem fér meg két TUDÁS a csárdában...

és... HOGYNE ÉRTENÉM az ukézést, ÉRTEM!!! OKÉ??

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 26., csütörtök 14:30 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
32ezüst írta:
net2rist írta:

na ETTŐL a gondolatmenttől viszont BEINDUL A VÉSZJELZÉS a fejemben...

mert ez a Vízöntő Korának logikája...


Na, amikor azt érzed, hogy beindul valamilyen vészjelzés a fejedben, akkor kell elgondolkodni... hogy ezzel a vészjelzéssel mi mindentől határolod el magad, amit pedig szeretned kéne...

Helyette pedig meglátod a bojtos farkát, és bevágod az oroszlánt az "ördögök" feliratú dobozba...

FM: ez utóbbi mondat neked is szól.

Kösz a farkát, de tartsd meg :roll:
A kérdésemre nem válaszoltál, de annyi, ha neked annyi :wink:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 26., csütörtök 16:08 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Kedves Gabriel!

Köszi, ez teljesen korrekt - csak azt hittem esetleg nem láttad, és azért nem válaszoltál.

Azért látod annak értelmét, hogy az Írott Igéből további érveken gondolkodjak még, ami ezt a kérdést eldöntheti? Azért kérdezem, mert nem akarok "nyomulni" de ha van benned érdeklődés, és meggyőzehtő is vagy adott esetben, akkor én még szívesen folytatnám.

Üdv:
Indu

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 26., csütörtök 21:47 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
Indu írta:
Kedves Gabriel!

Köszi, ez teljesen korrekt - csak azt hittem esetleg nem láttad, és azért nem válaszoltál.

Azért látod annak értelmét, hogy az Írott Igéből további érveken gondolkodjak még, ami ezt a kérdést eldöntheti? Azért kérdezem, mert nem akarok "nyomulni" de ha van benned érdeklődés, és meggyőzehtő is vagy adott esetben, akkor én még szívesen folytatnám.

Üdv:
Indu



Kedves Indu

Miután a reinkarnáció a fizikai halálunk utáni történésekkel van kapcsolatba,
ezért erre a kérdésre 100 %-os bizonyossággal csak Istentől kaphatjuk meg a választ.

De ha tudsz olyan Igét,ami egyértelműen kizárja a reinkarnációt,azt jó lenne ha
leirnád.

Ugyan akkor nem tudok róla,hogy a Bibliában részletessen lelenne írval,hogy mitörténik az emberrel a fizikai halála után.

Tudtommal egy,két "homályos "utalás van csak ezzel kapcsolatban.

Isten láthatólag jobbnak látta ha az ezzel kapcsolatos tudást nem addja tovább sem a prófétákon sem Jézuson keresztül.

Gondolom,nem véletlenül,döntött így.

Szeretettel Gabriel


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 26., csütörtök 22:31 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
no iggen...

ami az 'egy,két "homályos "utalás'-t illeti:

ez azért TÖBB annál:
http://www.parokia.hu/ext/forum/viewtopic.php?p=21178&#21178
http://www.parokia.hu/ext/forum/viewtopic.php?p=21180&#21180

ha meg ez nem elég:
a déja vu-n kívül a másik "bizonyíték" a reinkarnációra a regressziós hipnózis keretében szerzett (természetesen akkurátusan ellenőrzött) "természetfeletti információ"

namostviszont... erre azért VAN némi "eligazítás" a bibliában:
5Móz 18,0. Ne találtassék te közötted... se jövendőmondó, se igéző, se jegymagyarázó, se varázsló;
11. Se bűbájos, se ördöngősöktől tudakozó, se titok-fejtő, se halottidéző

ez ELÉGGÉ KONKRÉT...
(lásd még Saul és az endori asszony)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 27., péntek 11:35 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Kedves Gabriel!

A reinkarnáció kérdésének eldöntését nagyon fontosnak látom, mert Sátán őscsalása ez, mikor Isten azt állította az első emberpárnak, hogy meghaltok - Sátán pedig azt mondta: Bizony nem, haltok meg. Minden elmélet, tanítás amely így vagy úgy a halál kőkemény, félelmetes tényét próbálja enyhíteni - ennek a Sátáni ígéretnek a visszhangja. A Biblia nem hagy tudatlanságban bennünket e kérdésről. Egy esélyünk van a jelen földi életünk, ha ezt elrontjuk, nincs második nekifutás.

Mi a véleményed Emilien 2007. Ápr. 23., Hétfő 23:09 hsz-éről, ami a reinkarnáció szükségességét firtatja?

A Net által idézet ige számomra is verhetetlennek tűnik - minden ember egyszer hal meg.

Még néhány ige:

Mert az élők tudják, hogy meghalnak; de a halottak semmit nem tudnak, és azoknak semmi jutalmok nincs többé; mivelhogy emlékezetök elfelejtetett. Mind szeretetök, mind gyűlöletök, mind gerjedezésök immár elveszett; és többé semmi részök nincs semmi dologban, a mely a nap alatt történik.
Prédikátor 9,7-8

Te pedig menj el a vég felé; és majd nyugszol, és felkelsz a te sorsodra a napoknak végén. Dn 12,13

Ama nemes harczot megharczoltam, futásomat elvégeztem, a hitet megtartottam: Végezetre eltétetett nékem az igazság koronája, melyet megád nékem az Úr ama napon, az igaz Bíró; nemcsak nékem pedig, hanem mindazoknak is, a kik vágyva várják az ő megjelenését.
2Tim 4,7-8

Üdv:
Indu

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 27., péntek 19:34 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
Kedves Indu,te tudod,hogy mi is az a reinkarnáció ?

Elolvastam az Igéket amit felhoztál,de ezek nem ellentétesek vele.

Leirom röviden,hogy mi a reinkarnáció.
Az ember halála után,itélet alá esik,az alapján,hogy mit tett ebben az életében,
majd utánna,vagy elalszik és felébred
egy új sorsra,amit az alapján kapott,hogy az előző életében mit tett.,vagy nem kell
újjá születnie,mert megtanulta azt amit megkellett tanulnia.

Vagyis az,hogy egy élet egy itélet,az teljessen ráillik a reinkarnációra is.
Hisz az újászületést mindig egy itélet előzi meg,és nem az előző élet "személyisége"
fog ujjá születni,hanem egy teljessen új,amiben már benne van az előző élet
tanulsága.

Egyébként nem érzem,hogy a reinkarnáció gyengítené az ember hitét,hisz mindenki arra vágyik,hogy üdvözüljön,és nem arra
hogy a következő életben szenvedjen.

Számomra pont ezért ezred rangú kérdés,hogy van e reinkarnáció vagy nincs.

A hívőnek Istenben kell biznia,mert az üdvözülés csak Istennél lehetséges.

Az üdvözülésnek pedig szerencsére nem feltétele,hogy az ember mindent tökéletessen tudjon mindenről.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 27., péntek 20:46 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Tehát a reinkarnáció tanítása szerint mondjuk a jobb latornak mégegyszer meg kellett volna születnie - hiszen egy rablógyilkos, akit kivégeznek, annyira beste életet élt - már elég ok, hogy újra kelljen születnie?

Ellenben Illés olyan kivételesen pozitív személyiség volt a Bibliában, hogy meg sem halt, hanem tüzes szekéren ragadta el az Isten - neki meg nemigen kellett volna újraszületnie, ha a Karma tannal akarjuk összevegyíteni a kereszténységet.

A másik probléma meg a személyiség. A Bibila szerint egyszeri és megismételhetetlen személyiségek vagyunk. Amikor meghalok, akkor mint Jób is elmondhatta, tudom, hogy az én megváltóm él, és utoljára az én porom felett megáll. És az még mindig ÉN leszek, nem egy közben már más személyiség. Ha pedig a feltámadáskor ugyanaz marad a személyiségünk, mint a halálunkkor, az kizárja, hogy közben újraszülessünk - és mondjuk rablógyilkosból jóemberként éljünk.

És még a gazdag és Lázár esete is ott van. A gazdag leélte az életét és elkárhozott. Nincs tovább, nem született újjá stb - hanem elvette a büntetést, amit megérdemelt. És még propagálja is Istennek, hogy Lázár menjen vissza - és a válasz: NEM. Ráadásul mondhatnánk, hogy biztos olyan brutál gonosz volt - de ez sem igaz, csak élte az életét, morzsalékot még juttatott is Lázárnak. Hol van ehhez képes a keresztre feszített lator? És mint ezeknél a konkrét példáknál látjuk, hogy egyikük sem reinkarnálódott - de az egyikük elkárhozott, a másikuk üdvösséget nyert.

Szóval ha a reinkarnációt és a kereszténységet össze akarjuk hozni, az több sebből vérzik.

Üdv:
Indu

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 27., péntek 21:58 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
Kedves Indu

Töredelmessen bekell vallanom egy szót sem értettem abból amit most leirtál. :D

Mint már mondtam,számomra ezredrangú kérdés,hogy van -e reinkarnáció vagy sincs,
így olyan mélységű filozofálgatásba sem merültem még el mint most te :D

Inkább foglalkozzunk értelmessebb témákkal,mint azzal hogy mi lessz a fizikai halálunk után. :)

Gondolom,hogy az sem véletlen,hogy még eddig Istentől semmit sem hallottam arról,hogy mi is történik az emberrel a fizikai halála után.

Valószinűleg még túl"gyereknek"tart hozzá,hogy erről beszéljen nekem.
:)

Szeretettel Gabriel


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 28., szombat 07:42 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
GABRIEL777 írta:
Kedves Indu

Töredelmessen bekell vallanom egy szót sem értettem abból amit most leirtál. :D

Mint már mondtam,számomra ezredrangú kérdés,hogy van -e reinkarnáció vagy sincs,
így olyan mélységű filozofálgatásba sem merültem még el mint most te :D

Inkább foglalkozzunk értelmessebb témákkal,mint azzal hogy mi lessz a fizikai halálunk után. :) .........."


Arról volt szó....


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 28., szombat 07:52 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
GABRIEL777 írta:
Kedves Indu

Töredelmessen bekell vallanom egy szót sem értettem abból amit most leirtál. :D

Mint már mondtam,számomra ezredrangú kérdés,hogy van -e reinkarnáció vagy sincs,
így olyan mélységű filozofálgatásba sem merültem még el mint most te :D

Inkább foglalkozzunk értelmessebb témákkal,mint azzal hogy mi lessz a fizikai halálunk után. :) .........."


Aki már most halott:
Mt 8,22 Jézus pedig monda néki: Kövess engem, és hagyd, hogy a halottak temessék el az ő halottaikat.
Természetes, hogy az nem is tud foglalkozni a z utánnal

2Kor 4,4 A kikben e világ Istene megvakította a hitetlenek elméit, hogy ne lássák a Krisztus dicsőséges evangyéliomának világosságát, a ki az Isten képe.

Nem akármiben kell hinni, hanem abban amit Isten az Ő beszédében megjelent.
Aki azt kritikusan emberi értelemmel vizsgálja felül, az bizony nagyon is hisz
a saját értelmében

Zsid 11,1 A hit pedig a reménylett dolgoknak valósága, és a nem látott dolgokról való meggyőződés.

Zsid 11,6 Hit nélkül pedig lehetetlen Istennek tetszeni; mert a ki Isten elé járul, hinnie kell, hogy ő létezik és megjutalmazza azokat, a kik őt keresik.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 28., szombat 09:21 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Kedves Gabriel!

Léci-léci fuss neki mégegyszer mert olyan boldog voltam, hogy milyen szépen összeszedtem.

Szóval azt írtad a reinkarnációról

"Az ember halála után,itélet alá esik,az alapján,hogy mit tett ebben az életében és felébred egy új sorsra,amit az alapján kapott,hogy az előző életében mit tett"

Erre írtam, hogy a Jézus mellett megfeszített lator (sima köztörvényes bűnöző volt), akinek Jézus üdvösséget ígért (bizony mondom neked ma velem leszel a paradicsomban) - tehát nyilván nem reinkarnálódott, pedig lett volna mit jóvátennie.

Ellenben Illés, akire azt mondják némelyek, hogy Keresztelő Jánosban reinkarnálódott - a Biblia szerint pont hogy nagyon pozitív személyiség volt, neki nem lett volna miért reinkarnálódni.

Illetve a Gazdag és Lázár esete . amiben látjuk, hogy a Gazdag elkárhozik, nem pedig reinkarnálódik.

Ezek konkrét esettanulmányok azért örültem meg, mikor eszembe jutottak.

(tudom, nem főkérdés, csak ezek elég stabil bizonyítéknak tűnnek, ha őszintén megvizságálod esetről-esetre.)

Üdv:
Indu

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 28., szombat 10:17 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
Kedves Indu

Igazán aranyos vagy,hogy ennyit vesződsz velem,hogy meggyözzél :)

De a példáid alapján úgy látom,hogy nem igazán van ismereted arról,
hogy mit is jelent a reinkarnáció.

Azt pedig nem tervezem,hogy részletessen leirjam,hogy mi is a reinkarnáció,ha valakit érdekel olvasson utánna.

Ami a példáidat illeti.A lator amikor meglátta Jézusban a büntelen embert,akkor nem csak Jézust,hanem Istent is elfogadta.
Vagyis Jézus nem egy bünös pogánynak,hanem egy a kereszten megtért embernek mondta,hogy vele lessz a paradicsomban.

De lehet,hogy nem fogalmaztam elég érthetően előzőleg,az ember nem azért születik ujjá mert előző életében rabolt,gyilkolt,hanem azért mert nem jutott el a személyisége annak a felismerésére,
hogy a végső igazság Istenben van,ha eddig eljutott volna akkor
a bűnei megbocsáttatnak.


Vagyis ha már egyszer eljutottál Istenhez,akkor nincs értelme újra megszületned ,hogy újra rátalálj Istenre.

Tehát a cél a végső igazság,Isten megismerése.

Ezért hangsulyoztam,hogy egy hívő számára ezredrangu kérdés a reinkarnáció,mert ő az élettel foglalkozik,az örökélettel amely
Istenben rá vár.

A másik példád Keresztelő Jánosról,sem ellentétes a reinkarnációval,hisz a reinkarnációban hívő vallásoknál közismert,hogy Isten vissza szokott küldeni tiszta lelkeket
az emberek közé,hogy segítsék terveit.

Ugyanakkor Keresztelő János esetén mint mondtam,50-50 % esély van arra,hogy ő Illés volt.
Vagyis egy szóval sem állítottam,hogy ő Illés volt,csak feltételeztem.

A gazdag és Lázár esetét nem ismerem,ha leirod pontossan hol van akkor utánna nézhetek.

Szeretettel Gabriel


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 172 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 12  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség