Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 172 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 21., szombat 18:41 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
exrefis írta:
GABRIEL777 írta:
Ha pld.több olyan dokumentált eset van ahol gyerekek azt állítják magukról,hogy egy másik helyen már éltek,és nem csak a helyszint hanem azokat is pontossan leirják akik az elmondásuk szerint a régi életükben rokonaik voltak,és ezek az adatok stimmelnek.

A bibliai világnézettel bírók az ilyen esetekre egészen más magyarázatot adnak.
Azaz a Biblia szerint ilyen lehet, de annak nem a reinkarnáció a magyarázata.
ex


Én max egy esetet tudnék elképzelni,a megszállotság állapotát,de annak kell,hogy legyen valamilyen külső jegye ami egyfajta disszonanciában mutatkozik meg.

Egy kiegyensulyozott,psziichéssen stabil ember
nem valószínű,hogy megszálott állapotban lenne.

Más lehetőséget nem tudok levezetni a Bibliából.

Egyébként arról sem tudok,hogy a Biblia megemlítene ilyen eseteket.

Merrt ha lennének ilyen esetek a Bibliában akkor természetessen egyértelmübb lenne a helyzet.
"természetessen nem a megszállotságra gondolok,hisz arról ír a Biblia "


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára GABRIEL777 2007. ápr. 21., szombat 18:46-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 21., szombat 18:45 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Ne csak megsztállottságban gondolkodj!
Várnám előbb hogy a reformátusok válaszoljanak.
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 21., szombat 19:20 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
GABRIEL777 írta:
Ha pld.több olyan dokumentált eset van ahol gyerekek azt állítják magukról,hogy egy másik helyen már éltek,és nem csak a helyszint hanem azokat is pontossan leirják akik az elmondásuk szerint a régi életükben rokonaik voltak,és ezek az adatok stimmelnek.

Akkor ez értelemszerűen az én világnézetemre is hatással van.

A hitemet viszont nem érintí.

Ezért sem zárom ki a reinkarnáció lehetőségét.
Ugyan akkor nem állítom azt,hogy létezik,mivel max.csak sejtéseim vannak arról,hogy mi történik a fizikai halál után.

Tudni,viszont nem tudom.

Számomra a reinkarnáció pont annyira képlékeny mint a fizikai halál utáni élet.


Kedves Gabriel a fenti példádra csak azt tudom mondani, hogy vannak ilyen helyzetek, mint amit mondtál, vagy legalább is olyanok, amiről azt hisszük, hogy valóban stimmelnek. Például itt van a deja vues érzés, amelyet mindnyájan ismerünk, és senki sem tudja megmondani, hogy mi a csuda is lenne ez.

A Mátrix című filmcsoda ezzel a deja vues érzéssel egy ideológiát, elméletet támaszt alá, miszerint egy robotok által vezérelt álomvilágban élünk, és azok vezérlik a gondolatainkat. Amikor a rendszer meghibásodik, amikor változás van a rendszerben, akkor érezzük a deja vues-t. Jól hangzik, de talán mégsem kellene kész tényként elfogadnunk.

A reinkarnáció hívésben nem vagy egyedül manapság sem, sokan mondják már csak divatból is, hogy korábbi életemben xy voltam, aztán addig mondogatják, míg a végén komolyan is veszik. Az a fontos, hogy ez a reinkarnációs ügy lehetőleg ne a központi gondolatod, viszonyulásod legyen a világgal, és hát az a felettivel, hanem inkább periféria felé próbáld tolni a dolgot, ha már nem tudod túltenni magad rajta.

Szerintem.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 21., szombat 21:23 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
rosta írta:
Kedves Gabriel!

Minden bizakodásod ellenére el kell mondanom, hogy a reinkarnáció azért nem illeszthető a keresztyénséghez, mert az egy keleti ügy. A hinduk, a buddhisták ügye. A keresztyének viszont a görög féle lélek fogalommal álltak szerves kapcsolatban, semmi közük például a buddhista reinkarnáció ügyéhez.

Ha Platónnak a topicja nem lett volna itt a Parókián lekutyázva többek által, és kifejtve, hogy egy filozófus okoskodása semmire sem jó egy keresztyénnek, akkor ott elbeszélgethettünk volna például a Phaidrosz című könyvéről, amely a lélek természetét, a léleknek a platoni féle vándorlását taglalja. És akkor máris érthető lenne például az alábbi link, amelyet Ezüst, vagy Csilla tett be valamikor egy beszélgetéshez, amely a lélekvándorlás kérdését taglalja:

http://www.apologia.hu/xtianity/bib-reincarn.html

Ebből már tényszerűen látható, hogy nem arról a lélekvándorlásról vitáztak majd 2000 évvel ezelőtt, ami a buddhistákhoz köthető, hanem a görögökhöz köthető lélekvándorlásról volt szó mindvégig.


Hát, tényleg nem értem ezt a linket, és nem is én voltam...
Esetleg megbeszélhetnénk... Ha nincs nagyon ellenetekre...

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 21., szombat 21:53 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Szóval a lélek vándorol, vagy marad egy helyben.
Mert az embernek a vetés és aratás törvényét be kell tölteni.
Amit a régi teremtés az ádámi ember idején tettem azt az új teremtés a krisztusi teremtés idején aratom.
Betörő voltam megváltott lettem, és a viági tárgyalás után bevonulok a börtönbe, hogy büntetésem letöltsem.
Újjá szült Isten felülről születtem, de testemben elkövetett világi törvények szerinti dolgok nem válnak semmissé.
Közben a lekem vátozik át engedelmes eszközévé a Szent Szellemnek, aki az újjászült szellememben vett lakozást, és onnan irányítja a szellemi növekedésem és a lelki átalakulásom.
A testem pedig közben romol: és vagy elalszi Krisztusban, vagy az elragadtatáskor átváltozik egy pillanat alatt és az üdvözülök seregéhez kapcsolódik, mint tökéletes Krisztus teste, amin nincs szeplő és sömörgőzés :)
Persze, ha megtértem, megkeresztlkedtem, és folyamatosan megtérek, ha megmutatja az Úr, hogy gyermekem már megint hol kószálsz, kinek az ösvényére tévedtél :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 22., vasárnap 06:41 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
rosta írta:
a reinkarnáció azért nem illeszthető a keresztyénséghez, mert az egy keleti ügy.

Ez aztán fajsúlyos érv a reinkarnáció ellen.
Megsúgom, a kereszténység is egy keleti ügy. Közelkeleti. :)
Idézet:
A keresztyének viszont a görög féle lélek fogalommal álltak szerves kapcsolatban, semmi közük például a buddhista reinkarnáció ügyéhez.

Továbbá a kereszténységnek a görög filozófiához sincs köze.
Az Ige, a kereszténység nem a görög filozófiából merített, hanem a Szentszellemből.
Lehet, hogy a görög agymenek merítettek a zsidó-kereszténység világából, lehet hogy maguknak is leesett sokmindenben a fatantusz, de nehogy má' a vakolat verje le a kőművest. :D
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 22., vasárnap 18:23 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
32ezüst írta:

http://www.apologia.hu/xtianity/bib-reincarn.html

Hát, tényleg nem értem ezt a linket, és nem is én voltam...
Esetleg megbeszélhetnénk... Ha nincs nagyon ellenetekre...


Kedves Ezüst!

Rákattintottam a linkre, amit megadtam, és az valóban a lélekvándorlásról beszél a Bibliát idézve, cáfolva, miszerint a keresztyénségnek bármiféle köze lett volna a hinduizmushoz, vagy a buddhizmushoz.

Ez az a kérdés, amit az Exrefis valamiért nem ért, mégpedig a keleti, márminthogy nem a közel-keleti, hanem a még keletibb, az indiai eredetű lélekvándorlási kérdése, és a Biblia viszonya.

Azt viszont már látom, hogy miért nem érted a linket, mert hát én egy másik lélekvándorlással kapcsolatos linket akartam volna bekopizni. Ezt ugyanott az apologia-n találod meg:

http://www.apologia.hu/

Kattints rá, menj be a kereténység oldalra, majd ott a "Lélekvándorláshit a korai egyházban?" oldalra. Ott beszélnek arról, ami felmerült Gabriel által, mégpedig az Origenész, és a korai egyházatyák lélekvándorlással kapcsolatos gondolatairól.

A 2. 3 századbeli gondolkozók írásai mutatják, hogy a görögök lélek felfogása izgatta a őket, és semmi esetre sem a hinduizmus, és a buddhizmus. Platonról, Püthagoraszról. Platoniszról, és társaikról beszélnek ezek az egyházatyák, és szó sincs semmiféle hindu, és buddhista lélekvándorlási elképzelésről.

Hozzáteszem, hogy Origenész kivételével senki sem beszél az egyházon belül lélekvándorlásról, és amikor szóba kerül a téma, akkor is csak a görögökön keresztül, és akkor is csak kritizálják a görögök lélekvándorlásról szóló kitételeit. Talán még az egyiptomiakat említik meg, ha jól értem, mint a görögök eszmei elődeit, és a szöveg szerint a gnosztikusokat. Szó sincs a hindu, és a buddhista lélekvándorlásról a 2,3. században.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 23., hétfő 23:09 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 00:34
Hozzászólások: 194
Uhh...fiúk-lányok...én nem tudom...Szerintem logikus, hogy nincs reinkarnáció. Valószínűleg megint nem fogom tudni érthetően elmondani, mire gondolok, ezért inkább azt kérem tőletek, hogy ti is gondolkodjatok el ezen majd.
Szóval úgy logikus, hogy ha kegyelem van, akkor felesleges a reinkarnáció; tehát szükségtelen = tehát nincs is. :)

Tudtommal a (hinduizmus szerinti, tehát az úgymond: eredeti) reinkarnáció-tannak az a lényege, hogy: azért születik újjá a lélek többször és különböző testekben, hogy egyszer elérje a (lelki) tökéletességet. Ha ezt elérte, akkor visszakerül az úgynevezett 'Világlélek'-be, amiből eredetileg kiszakadt. Maga a cél tehát a tökéletesedés, amit csak több életen át érhetünk el. Ez így logikus is, hogy egy élet nem elég rá(gondoljunk csak bele :) ).
Csakhogy: Jézus azért halt meg, mert Isten tudta, hogy mi nem tudjuk elérni a tökéletességet (akkor sem tudnánk szvsz, ha végtelen számú életünk lenne. Éppen ezért is frusztráló és szomorú a reinkarnációban hinni. Mivel sohasem lesz az ember tökéletes).
A reinkarnációban nincs kegyelem: neked kell tökéletessé válnod, ahogy tudsz.
Viszont "nálunk" :) Jézus meghalt értünk, azért, hogy mi a Mennyországba jussunk (ami azt is jelenti, hogy ott már tökéletesek leszünk, de csak ott. A Mennyország nem egyenlő a Nirvánával, mert az utóbbi a 'teljes megsemmisülést' jelenti. A Mennyországban pedig nagyon is lesz valami. :) Eszem-iszom, beszélgetés, éneklés, örvendezés minimum :) ).

Itt jön a lényeg, ha a hosszú előzményt fárasztó lenne elolvasni :) :
Jézus megváltó halálának elfogadása az egyetlen mód, hogy tökéletesek legyünk. Nem itt, hanem csak majd a Mennyországban leszünk azok, de itt kell elfogadni a kegyelmet. Mivel ez az egyetlen mód, ezért kizárt, hogy legyen reinkarnáció, hiszen annak magának szintén az lenne a lényege, hogy olyan tökéletes legyen az ember, mint Isten(csak ott önerőből kellene ezt megcsinálni). Tehát vagy...vagy. Ha reinkarnáció van, akkor nincs Jézus megváltó halála. Ha a megváltó halál van, akkor nincs reinkarnáció. A kettő kölcsönösen kizárja egymást.


Tudom, hogy sokan vannak, akik úgy gondolják létezhet a kettő egymás mellett, de mondom, gondolokodjunk el: mi a lényege az egésznek. A reinkarnáció nem cél, hanem eszköz a tökéletesség elérésére önerőből. Nem Krisztus vére mosna meg minket így, hanem saját magunk magunkat. És szerintem mi azt hisszük, hogy senki sem tökéletes, csak az Isten, és csak ő szabadíthat, moshat meg, stb. Ennyi.

(szerintem, megint nem lesz érthető, és tudom, hogy több helyen bele lehet kötni :D De kérlek, gondolkodjatok el rajta légyszi. Azon, hogy mi a lényege és célja annak, amit mi hiszünk, és annak, amit pl. egy hindu vallású. Ez tulképp nagyrészt logika :wink: )

Üdv: Emilien

ui: közelednek a vizsgák, úgyhogy méginkább ki fogok lépni az "éterből" :) Mindenkinek kellemes májust-nyárelőt. Júliusban esetleg majd újra...Bye! :)

ui2: 5-ödjére sikerült kijavítanom benne az összes helyesírási hibát :P , most már nyugodtam alszom :) .


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 24., kedd 05:53 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
Nekem mindig az az egy kérdésem szokott ezzel kapcsolatban felmerülni, hogy jó, jó, aki elfogadta Jézust, annak ez az utolsó élete, de mi van azokkal, akik nem? Nem adatik meg nekik még egy esély? Újjászülethetnek, ahogy hisznek benne, keresztyénként, és akkor lesz esélyük elfogadni, amikor már inkább képesek rá.
Akik pedig tudatosan utasítják el, hát kárhozzanak el, nem bánom... vagyis bánom, dehát közöm nincs sok hozzá...

Így megférne egymás mellett a kettő...

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 24., kedd 06:24 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
32ezüst írta:
Nekem mindig az az egy kérdésem szokott ezzel kapcsolatban felmerülni, hogy jó, jó, aki elfogadta Jézust, annak ez az utolsó élete, de mi van azokkal, akik nem? Nem adatik meg nekik még egy esély? Újjászülethetnek, ahogy hisznek benne, keresztyénként, és akkor lesz esélyük elfogadni, amikor már inkább képesek rá.
Akik pedig tudatosan utasítják el, hát kárhozzanak el, nem bánom... vagyis bánom, dehát közöm nincs sok hozzá...

Így megférne egymás mellett a kettő...


Pont olyan jó ember vagy mint Péter :roll:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 24., kedd 08:04 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Emilien!
Te átversz minket. :)
Kis kezdő nemtudomkának mutatkozol be, és közben szórod a bölcsességet. :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 24., kedd 08:56 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
És milyen egyszerűen, érthetően! :D

Jó vizsgázást, Emilien, de azért gyere közénk lazítani közben. :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 24., kedd 09:07 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
"jó, jó, aki elfogadta Jézust, annak ez az utolsó élete, de mi van azokkal, akik nem? Nem adatik meg nekik még egy esély?"

Én úgy gondolom, hogy akiben hangyányi esély is van, abból Isten kihozza a megtérést. Hiszen Júdásért vagy Poncius Pilátusért is mennyit küzdött Jézus. És még a jobb (és a bal) lator is kapott esélyt. Ha elhisszük, hogy Isten szerető Atya, akinek a legjobban fáj, ha egy gyermeke elfordul tőle, abból következik, hogy mindent meg fog tenni az övéiért, hogy üdvözíthesse őket.

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 24., kedd 11:58 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
Még mindig nem értem a dolgot...
Sőt, Indu hozzászólásával még annyira se...
Júdásnak is milyen jó lett volna újra megszületni valahol, és akkor még akár üdvözülhetett is volna...

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 24., kedd 12:55 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
32ezüst írta:
Júdásnak is milyen jó lett volna újra megszületni valahol, és akkor még akár üdvözülhetett is volna...

Lefordítom:
Isten nem elég kegyelmes, nem elég irgalmas, bezzeg Ezüst, ő adott volna szívesen még egy esélyt szegény Júdásnak. :)

Lehet, hogy nem ezt akartad mondani, de ez jön le.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 172 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség