Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 172 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Következő
 

Reinkarnáció
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 21., szombat 14:52 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
GABRIEL777 írta:
Nem tudom,hogy van-e reinkarnáció vagy nincs,
annyira közel nem kerültem Istenhez,hogy erre
választ kapjak.

De a világnézetemben úgy szerepel a reinkarnáció pillanatnyilag,hogy valószinübb,hogy van mint az,hogy nincs.

Azok a keresztények akik elfogadják,valószínüsiík a reinkarnációt ,legtöbbszőr Illés és János profétát hozzák fel példaként.

Hisz Jézus maga utalt arra,hogy Illés eljött de nem ismerték fel,és,hogy Ő volt János próféta.

Egyébként mint hívőt nem foglalkoztat a kérdés,hisz a lényeg maga Isten,
Ő jobban érdekel,mint az,hogy van-e reinkarnáció vagy sem.

Szeretettel Gabriel


exrefis írta:
Fony írta:
Ti tudtok reinkarnációt valló keresztényekről?


A kereszténység és a reinkarnáció kizárják egymást. Ezzel együtt találkozhatsz magát kereszténynek mondó reinkarnáció hívővel és akár homokos hívővel is. Ezekben az esetekben a kereszténység az, amihez nincs közük.
A belemagyarázásokról meg annyit:
Állíts itt bármekkora képtelenséget, én lefuttatom a Csűrcsavar2.0-át a Biblián és adok rá neked igei magyarázatot. :)
Mindent és annak az ellenkezőjét is bele lehet magyarázni, persze akkor, ha az egészből kihagyjuk a Szentszellemet. Kicsit eltúlozva, ezt hívják teológiának. :)
üdv
ex


Erika írta:
Gabriel,a Bibliában nem olvastam sehol reinkarnációról.
Origenész is tévedett, ha ebben hitt.


net2rist írta:
http://www.catholic.com/library/Reincarnation.asp


picit összefoglalom:

Shirley MacLaine, a NewAge mértékadó ideológusa szerint Origenész hitt a reinkarnációban, és az erre vonatkozó részeket csak a Niceai Zsinat törölte ki a bibliából

szép teória, annyi baj van vele, hogy Origenész "összes bűne" annyi volt, hogy azt hirdette, hogy a megszülető gyerekek LELKE már születés ELŐTT létezett Istennél, másrészt viszont kifejezetten a reinkarnáció ELLEN érvelt (lásd az idézet az oldalon)


nekem EGYETLEN ige volt, ami mindig ABSZOLÚT BIZTONSÁGOT jelentett ezzel az egész témával kapcsolatosan:
Idézet:
Zsid 9,27. És miképen elvégezett dolog, hogy az emberek egyszer meghaljanak, azután az ítélet


Hm... talán meggyőztél... De lehet, hogy csak rossz a fordítás :D
Lehet, hogy a sok reinkarnáció után hal meg ténylegesen az ember, és utána jön az ítélet. Vagy 3 kimenetű ítélet van, üdvösség, kárhozat, újjászületés... Vagy az utolsó kettő ugyanaz...

Hozzatok még érveket...

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára 32ezüst 2007. ápr. 21., szombat 14:57-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 21., szombat 14:56 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
na nyilván... nem is fárasztom magam, hogy a GÖRÖGben nézzem meg:

Idézet:
27. És miképen elvégezett dolog, hogy az emberek egyszer meghaljanak, azután az ítélet:
28. Azonképen Krisztus is egyszer megáldoztatván sokak bűneinek eltörlése végett, másodszor bűn nélkül jelen meg azoknak, a kik őt várják idvességökre.



hogyne, hogyne... Krisztus is max 3x áldoztatott meg, és közben reinkarnálódott... nyilván ....

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 21., szombat 15:01 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
Krisztusnak nem volt szüksége reinkarnációra, hiszen tökéletes volt. Csak azokat dobják vissza a reinkarnációs tanok szerint, akiknek még uv-zniük kell...

Sőt, Krisztusnak meg sem kellett volna születnie, hiszen Ő már előtte tökéletes volt. Csak miattunk csinálta, mert mi olyan loozerek voltunk, hogy nélküle a végtelenségig reinkarnálódhattunk volna...

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 21., szombat 15:05 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
32ezüst írta:
Krisztusnak nem volt szüksége reinkarnációra, hiszen tökéletes volt. Csak azokat dobják vissza a reinkarnációs tanok szerint, akiknek még uv-zniük kell...

Sőt, Krisztusnak meg sem kellett volna születnie, hiszen Ő már előtte tökéletes volt. Csak miattunk csinálta, mert mi olyan loozerek voltunk, hogy nélküle a végtelenségig reinkarnálódhattunk volna...


Kérlek benneteket a szent dolgokat ne tegyétek se nevetségessé, se profánná, mert nem jó az előzmény

[b]MEGMÉRETTÉL ......[/b]


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 21., szombat 15:10 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
Bocsánatot kérek tőled, Magda, de tényleg szeretnék tisztán látni ebben a kérdésben. Biztos meg lehet indokolni, miért cáfolják annyira a reinkarnációt, de netnek az az egyetlen mondata nem győzött meg eléggé. Bizonyítás nélkül pedig nem szoktam elfogadni semmit. Nem kell feltétlenül tudományos bizonyítás, de legalább annyi, amennyi nekem elég.

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 21., szombat 15:15 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
32ezüst írta:
Bocsánatot kérek tőled, Magda, de tényleg szeretnék tisztán látni ebben a kérdésben. Biztos meg lehet indokolni, miért cáfolják annyira a reinkarnációt, de netnek az az egyetlen mondata nem győzött meg eléggé. Bizonyítás nélkül pedig nem szoktam elfogadni semmit. Nem kell feltétlenül tudományos bizonyítás, de legalább annyi, amennyi nekem elég.



PICIT még vársz, és 100%os bizonyítékot kapsz....

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 21., szombat 15:20 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
hehehe :D :D :D

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 21., szombat 15:29 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Neked van hol megtisztulni, és aki veled beszélget annak legalább van egy kis tisztasága, írod máshol kedves Ezüstke.

:oops:

A "re" előtaggal kapcsolódó inkarnáció nekem az önmegváltás tana.
Neked nem?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 21., szombat 15:42 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
Én személy szerint érdekesebbnek tartanám Nettől azt a beszámolót,amit Német Sándor vall a mennyországról,nevezetessen,hogy az egy másik bolygó,akkor ki is volt Német Sándor szerint Jézus ? Talán egy földönkivüli?

Ez a nézet talán nem vad ?vagy a hitgyülekezet
csürcsavar 2.0-ás programja senkinek sem szúr szemet ?

Ha már tévtanítóról beszélnek itt egyesek,talán nézzenek körül a sajátportájukon is.

:wink: .


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 21., szombat 16:05 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
32ezüst írta:
Bocsánatot kérek tőled, Magda, de tényleg szeretnék tisztán látni ebben a kérdésben. Biztos meg lehet indokolni, miért cáfolják annyira a reinkarnációt, de netnek az az egyetlen mondata nem győzött meg eléggé. Bizonyítás nélkül pedig nem szoktam elfogadni semmit. Nem kell feltétlenül tudományos bizonyítás, de legalább annyi, amennyi nekem elég.


Szia Ezüst!

1Móz 3,19
Orczád verítékével egyed a te kenyeredet, míglen visszatérsz a földbe, mert abból vétettél: mert por vagy te s ismét porrá leszesz.

Jób 10,9
Emlékezzél, kérlek, hogy mint valami agyagedényt, úgy készítettél engem, és ismét porrá tennél engem?

Zsolt 104,29
Elfordítod orczádat, megháborodnak; elveszed a lelköket, kimulnak és porrá lesznek újra.

Én ezeket az Ígéket írtam ki, mert bizony minden ember meghal.
Isten mikor kiűzte az embert az Édenből, akkor nem azt mondta, hogy újból meg fogsz születni, hanem, hogy meghalsz.Rengeteg helyen olvashatjuk, hogy meghalnak az emberek, de azt, hogy újból megszületnek azt sehol sem.Ha Istenről, a világról a Megváltásról olyan pontosan olvashatunk a Bibliában, akkor, ha lenne reinkarnáció, gondolod, hogy az nem lenne benne a Bibliában?Mivel nincs benne, és számomra a Biblia a mérték, ezért nincs is, mármint reinkarnáció.
Hát nem tudományos a magyarázatom az biztos.Sajnos nem tudom jobban leírni.
Üdv szeretettel cilla


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 21., szombat 16:05 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
GABRIEL777 írta:
Én személy szerint érdekesebbnek tartanám Nettől azt a beszámolót,amit Német Sándor vall a mennyországról,nevezetessen,hogy az egy másik bolygó,akkor ki is volt Német Sándor szerint Jézus ? Talán egy földönkivüli?

Ez a nézet talán nem vad ?vagy a hitgyülekezet
csürcsavar 2.0-ás programja senkinek sem szúr szemet ?

Ha már tévtanítóról beszélnek itt egyesek,talán nézzenek körül a sajátportájukon is.

:wink: .


Igen földön kívüli volt egész emberként megszületéséig.
Sőt jelenleg is tartózkodnak itt földön kívüliek, ezért kell felvenni a fegyverzetet, annak akire az illik (méretes) :idea:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 21., szombat 17:34 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Kedves Gabriel!

Minden bizakodásod ellenére el kell mondanom, hogy a reinkarnáció azért nem illeszthető a keresztyénséghez, mert az egy keleti ügy. A hinduk, a buddhisták ügye. A keresztyének viszont a görög féle lélek fogalommal álltak szerves kapcsolatban, semmi közük például a buddhista reinkarnáció ügyéhez.

Ha Platónnak a topicja nem lett volna itt a Parókián lekutyázva többek által, és kifejtve, hogy egy filozófus okoskodása semmire sem jó egy keresztyénnek, akkor ott elbeszélgethettünk volna például a Phaidrosz című könyvéről, amely a lélek természetét, a léleknek a platoni féle vándorlását taglalja. És akkor máris érthető lenne például az alábbi link, amelyet Ezüst, vagy Csilla tett be valamikor egy beszélgetéshez, amely a lélekvándorlás kérdését taglalja:

http://www.apologia.hu/xtianity/bib-reincarn.html

Ebből már tényszerűen látható, hogy nem arról a lélekvándorlásról vitáztak majd 2000 évvel ezelőtt, ami a buddhistákhoz köthető, hanem a görögökhöz köthető lélekvándorlásról volt szó mindvégig.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 21., szombat 17:46 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Kedves Rosta!
Aranyos vagy, de én biztos, hogy nem raktam be ilyen cikket a lélekvándorlásról, mivel soha nem is foglalkoztatott ez a téma.Most csak Ezüst kedvéért írtam le, hogy mi az én meglátásom ebben a kérdésben.

Üdv szeretettel cilla

Kedves Ezüst!
Ezt a kis rövid írást pedig Neked másolom be.


A reinkarnáció keresztény szemmel

Már itt az elején meg kell jegyeznünk, hogy: �a keresztény hit ellene mond a reinkarnáció tanának, olyannyira, hogy a kettőt nem lehet egyszerre hinni.

A keresztény hit központjában Jézus Krisztus halála és feltámadása áll, ezért ha az életben osztoztunk vele, a halál után részünk lehet a feltámadásban is.

Már az Ószövetség világosan kijelentette a halállal kapcsolatban, hogy: �Mint felhő tovaszáll, eltűnik a távolban... akit az alvilág elnyelt... otthona nem látja soha viszont.( Jó 8, 9-10)

Ugyanerről számol be a Prédikátor könyve, a Zsidó levél és a szegény Lázárról szóló Lukács evangéliumban szereplő példabeszéd. Itt fontos Jézusnak a jobb latorral folytatott párbeszéde a keresztfán, amikor megígéri neki, hogy még aznap együtt lesznek a Paradicsomban. Ha létezne reinkarnáció, Jézus nem ígérte volna meg ezt a latornak, mert a karma törvény értelmében ennek szüksége lett volna az újramegtestesülésre, hogy bűneit jóvá tegye, mert ez a földi bűnhődés kényszerűségét kívánja meg, Jézus pedig nem utasítja őt még egy alacsonyabbrendű élőlénybe sem, hanem a megbocsátást adja meg neki rögtön a mennyországban.

Kedves Ezüst, ha úgy gondolod, hogy még ez nem elég, szívesen utánanézek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 21., szombat 18:16 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
rosta írta:
Kedves Gabriel!

Minden bizakodásod ellenére el kell mondanom, hogy a reinkarnáció azért nem illeszthető a keresztyénséghez, mert az egy keleti ügy. A hinduk, a buddhisták ügye. A keresztyének viszont a görög féle lélek fogalommal álltak szerves kapcsolatban, semmi közük például a buddhista reinkarnáció ügyéhez.

Ha Platónnak a topicja nem lett volna itt a Parókián lekutyázva többek által, és kifejtve, hogy egy filozófus okoskodása semmire sem jó egy keresztyénnek, akkor ott elbeszélgethettünk volna például a Phaidrosz című könyvéről, amely a lélek természetét, a léleknek a platoni féle vándorlását taglalja. És akkor máris érthető lenne például az alábbi link, amelyet Ezüst, vagy Csilla tett be valamikor egy beszélgetéshez, amely a lélekvándorlás kérdését taglalja:

http://www.apologia.hu/xtianity/bib-reincarn.html

Ebből már tényszerűen látható, hogy nem arról a lélekvándorlásról vitáztak majd 2000 évvel ezelőtt, ami a buddhistákhoz köthető, hanem a görögökhöz köthető lélekvándorlásról volt szó mindvégig.


Kedves Rosta

A filozófia sohasem vonzott,én annál sokkal gyakorlatiassabban gondolkozom.

Ha pld.több olyan dokumentált eset van ahol gyerekek azt állítják magukról,hogy egy másik helyen már éltek,és nem csak a helyszint hanem azokat is pontossan leirják akik az elmondásuk szerint a régi életükben rokonaik voltak,és ezek az adatok stimmelnek.

Akkor ez értelemszerűen az én világnézetemre is hatással van.

A hitemet viszont nem érintí.

Ezért sem zárom ki a reinkarnáció lehetőségét.
Ugyan akkor nem állítom azt,hogy létezik,mivel max.csak sejtéseim vannak arról,hogy mi történik a fizikai halál után.

Tudni,viszont nem tudom.

Számomra a reinkarnáció pont annyira képlékeny mint a fizikai halál utáni élet.

Ezért is mondtam,hogy az ember bölcsebben teszi ha inkább Istennel foglalkozik,mint,hogy filozofálgat.
A filozofálgatással max a világnézetét bővítí,de a hitét nem igen növeli.

Szeretettel Gabriel.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 21., szombat 18:27 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
GABRIEL777 írta:
Ha pld.több olyan dokumentált eset van ahol gyerekek azt állítják magukról,hogy egy másik helyen már éltek,és nem csak a helyszint hanem azokat is pontossan leirják akik az elmondásuk szerint a régi életükben rokonaik voltak,és ezek az adatok stimmelnek.

A bibliai világnézettel bírók az ilyen esetekre egészen más magyarázatot adnak.
Azaz a Biblia szerint ilyen lehet, de annak nem a reinkarnáció a magyarázata.
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 172 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség