Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 172 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. máj. 03., csütörtök 16:48 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
>Úgy emlékszem, hogy Gabriellel való vitánkba te avatkoztál be.
>Ez a vita pedig mintha Ezüst és közötted alakult volna ki.
Oké, bocs. Félre értettem a helyzetet. Nem tudtam, hogy az egy személyes vita volt, azt hittem 'pusztán' hitelvekről szólt. Megnyugtatásul, nekem nincs semmilyen személyes vitám Ezüsttel. Én kérek elnézést, nincs több kérdésem.

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 03., csütörtök 17:03 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
Fony írta:
Kedves Ezüst!

Szemmel láthatólag nem velem van vitád, hanem Induval, mégis rajtam próbálod elverni a port.

Hogy miért nem érdekelnek ezek a lelkigyakorlatok, (nem neveztem tévtanításnak, ezt te bűvészkedted ki belőle) válaszoljon rá maga Jálics Ferenc:

Pontosan arról van szó, amit idéztél tőle. A könyv is egy vaskos könyv, mert az menő olyan vaskos könyveket írni, és egy egymondatos könyvet nem lehetne többezer forintért eladni, szóval csak arról szól, hogy ne csináljunk semmit. Ezt a semmit nem csinálást magyarázza rengeteg ellenpéldán keresztül :)

Idézet:
De hogy a meditáció témakörében ne legyen ekkora katyvasz és félreértés, és kérdezhetek, hadd kérdezzem meg tőled a következőket:

Korábban írtad:
32Ezüst írta:

Talán nem tudod, hogy én meditáció hatására döntöttem úgy, ill. állapítottam meg, hogy református vagyok. Tök egyedül. Addig csak az index fórumán beszéltem p-dox Iván Gábor kaliberű emberekkel. És hinduizmusról szóló könyvet olvastam...


Milyen meditációt értesz ezen?
Valamilyen meditációs technika alkalmazását, vagy egyszerűen - ahogy Jálics Ferenc írja - egy szemlélődő - önvizsgálatot tartó elmélkedést?

üdv
fony


Azt hiszem, elmeséltem már itt a "meditációs technikámat". Az úgy volt, hogy amikor megszületett a lányom, és már előtte is, elég keveset volt alkalmam aludni éjszaka, meg nappal is. Ráadásul úgy esett, hogy lányomat órákat kellett a sötétben ringatni, hogy egyáltalán le tudjam tenni. Ilyenkor mértem az időt azután, hogy elállt sírni, kb. meglegyen a 20 perc, mert előtte esélytelen volt, hogy letehessem. És mivel sötét volt, jobb híján Miatyánkban mértem... Ott mászkáltam és mondogattam magamban... Ha nem voltam "túl" fáradt, akkor még komolyan is gondoltam közben. Aztán egyik reggel arra ébredtem hogy álmodom... Ami nem volt szokatlan annyi alvás mellett... Csak az volt szokatlan, amit álmodtam... Azóta tudom, hogy van Isten. Kérdeztem Tőle, és Ő mondta, hogy menjek, aztán mondjam el nektek, hogy igaz, amiben hisztek, mert az a válasz a kérdésemre... Érted: mondjam el, amit láttam, az a válasz a kérdésemre. A kérdésem pedig gyakorlatilag lefordítva arról szólt, hogy hogy lehet üdvösségem.

Aztán volt egy évem, ami kísértetiesen hasonlít azokhoz a dolgokhoz, amit Jálics a könyvében leírt. És az a szép benne, hogy a könyvet pont azután olvastam, hogy ezek megtörténtek velem. Szóval én nem mondhatom, hogy nem érdekelnek, nekem egyszerűen érdekes volt látni, hogy másokkal is megtörténhet ugyanaz. Nem tanítás volt benne, amit el kell fogadni, vagy végig kell csinálni, hanem egy ember személyes élményei, amit megosztott velünk. Attól függetlenül, hogy a könyv valóban mint lelkigyakorlatokba bevezetés van megírva.

Még mindig kevered a szemlélődést az önvizsgálattal. Tényleg hasznos lenne elolvasnod a könyvet :)

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 03., csütörtök 19:17 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
Indu írta:
>Úgy emlékszem, hogy Gabriellel való vitánkba te avatkoztál be.
>Ez a vita pedig mintha Ezüst és közötted alakult volna ki.
Oké, bocs. Félre értettem a helyzetet. Nem tudtam, hogy az egy személyes vita volt, azt hittem 'pusztán' hitelvekről szólt. Megnyugtatásul, nekem nincs semmilyen személyes vitám Ezüsttel. Én kérek elnézést, nincs több kérdésem.


Kedves Indu!

Hitvitaként indult, amíg töröltetni nem akartad a hozzászólásokat "személyeskedés" és OFF-olás címén.
Olvass vissza, sem olyan személyeskedés, és OFF nem történt, ami ezt indokolta volna.
A "beavatkozást" erre értettem.

Azt írod, nincs személyes vitád Ezüsttel. Nem is arra gondoltam, hanem hitvitára, mert hogy ez annak tűnik.

A Jálics Ferenc féle Lelkigyakorlatokról elmondtam a véleményem, de te a tiéddel még adós vagy, miért tartod olyan visszás dolognak azt, hogy Ezüst bemásolta ezt az idézetet.

Ahogy olvasom, Jálics Ferenc éppen az un. "keleti meditáció" és a keresztény elmélkedés közötti különbségre helyezi a hangsúlyt, fontosnak tartja, - hogy tisztázza a keresztény "meditáció" fogalmát.
Semmi bajom a katolikusokkal, ha szükségük van rá, hát tegyék.

Ami számomra tanulság belőle, mégegyszer:

„Az így mind szép és jó, de az élet ennél sokkal egyszerűbb.”

"....Sőt, a képzetlen apácák mélyebbre jutottak a szemlélődésben, mint a képzettebbek. Olyan apácák voltak ezek, akik betegápolással, szociális munkával foglalkoztak és a nap minden percében Isten jelenlétében voltak. ..."


.................

Köszönöm Ezüstnek is, hogy elmondta, mit ért a meditáción, - ha valaki a Mi Atyánkhoz imádkozik, Aki a Mennyekben van, ne csodálkozzon rajta, ha a mi Atyánk is megszólítja őt a Mennyekből, - Nagyon örülök a történetének - tisztázódott a dolog....ennyi.

Ezen kívül annak is nagyon örülök, hogy személyes vitád, ellenérzésed nincs Ezüsttel és velem kapcsolatban.

Tehát - aki akarja - folytathatja a beszélgetést, mint hitvitát.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 03., csütörtök 19:41 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
32ezüst írta:

..................
Aztán volt egy évem, ami kísértetiesen hasonlít azokhoz a dolgokhoz, amit Jálics a könyvében leírt. És az a szép benne, hogy a könyvet pont azután olvastam, hogy ezek megtörténtek velem. Szóval én nem mondhatom, hogy nem érdekelnek, nekem egyszerűen érdekes volt látni, hogy másokkal is megtörténhet ugyanaz. Nem tanítás volt benne, amit el kell fogadni, vagy végig kell csinálni, hanem egy ember személyes élményei, amit megosztott velünk. Attól függetlenül, hogy a könyv valóban mint lelkigyakorlatokba bevezetés van megírva.

Még mindig kevered a szemlélődést az önvizsgálattal. Tényleg hasznos lenne elolvasnod a könyvet :)


Kedves Ezüst!


Ez a mondat hatott...
" ...Nem tanítás volt benne, amit el kell fogadni, vagy végig kell csinálni, hanem egy ember személyes élményei, amit megosztott velünk.

Ha időm engedi, szeretném elolvasni a könyvet. A Neten megtalálható?

A szemlélődéssel és önvizsgálattal kapcsolatban:
Úgy gondolom, hogy ezeket a fogalmakat nem lehet élesen szétválasztani.
A hívő mindenben Isten munkáját, dicsőségét szemléli, Istenre, az Ő Igéjére tekinteni, mindig egy önvizsgálat is egyben.

üdv
fony


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 03., csütörtök 20:24 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
Fony írta:

Ha időm engedi, szeretném elolvasni a könyvet. A Neten megtalálható?

Nekem "véletlenül" került a kezembe... Hozta valaki páromnak ajándékba. Aztán ha már megvolt itthon, hát elolvastam. A neten szerintem ez a könyv így nincs meg. Bár más Jálics írások szerintem vannak. Talán azokból is látszik valami a személyes élményeiből. Bár igyekszik tudományosra venni a figurát, és ez néhol segítség, de sokszor zavaró.

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 03., csütörtök 20:34 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Kedves Fony!

>amíg töröltetni nem akartad a hozzászólásokat "személyeskedés" és OFF-olás címén.
Én OFF-olás miatt.

>és OFF nem történt, ami ezt indokolta volna.
Nyilván ez értelmezés kérdése, nekem 2 oldalnyi más témájú beírás már az. Ezek a hsz-eink is azok, de szvsz 1-2 OFF-szerűt még elvisel egy topik, (vannak Fórumok, ahol már ezért is lelövik az embert), tízensoknál már agyonvágja az eredeti témát. De lehet másképp látni ezt a kérdést, ez az én véleményem.

>de te a tiéddel még adós vagy, miért tartod olyan visszás dolognak azt, hogy Ezüst bemásolta ezt az idézetet.
Ennek a "Fony, vélemény?" - kérdésemnek már előzménye volt, hogy "Kedd 10:58"-i hsz-emben feltettem egy kérdést. De mostanra akkor örülök, hogy sikerült megvilágítani minden félreértést. Örülök a hsz-ed hangvételének is, mert úgy gondoltam mérges vagy rám.

Kedves Ezüst!

Én is örülök, hogy ezt a Miatyánkos dolgot újra leírtad, pedig olvastam már korábban is. Külön részvétem a kemény éjszakák miatt.


Üdv:
Indu

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 03., csütörtök 21:04 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Nagyon örülök nektek :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 03., csütörtök 21:31 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
Indu írta:

Kedves Ezüst!

Én is örülök, hogy ezt a Miatyánkos dolgot újra leírtad, pedig olvastam már korábban is. Külön részvétem a kemény éjszakák miatt.


Üdv:
Indu

Csak azért írtam le, mert Jálicsnak volt egy ennél sokkalta durvább "meditációs gyakorlata"...

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 03., csütörtök 21:55 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
kíváncsivá tettél...

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 13., hétfő 11:37 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2007. jún. 08., péntek 17:52
Hozzászólások: 82
Tartózkodási hely: Sweet home:)
Erika írta:
És milyen egyszerűen, érthetően! :D

Jó vizsgázást, Emilien, de azért gyere közénk lazítani közben. :D



Nagyon örültem Emilien hozzászólásának!!! :)
Aki akarja megérti. Aki nem akarja, nem akarja:-)
Jézus nem enged okoskodás: "Aki hisz a Fiúban, örök élete VAN!"
És nem lesz, s pláne nem cselekedetekből. Hanem van.

És tetszik ez is :oops:
..."Erről a próféták mind bizonyságot tesznek, hogy bűneinek eltörlését veszi az Ő neve által mindenki, aki hiszen Őbenne." (Akkor mi van?)

Jaa, és ez is teccik" :twisted:

"Bizonnyal látom, hogy nem személyválogató az Isten; hanem minden nemzetben kedves Őelőtte, aki Őt féli és igazságot cselekszik."

És hány utat mutat az Ige az Atyához? Kettőt, netán hármat, esetleg többet?
Asszem' csak egy út van, és Ő Jézus. Bár igaz, Őhozzá sokféle út vezet.

És ha valaki ŐT kihagyja a buliból, az intellektuális csűrcsavar és már már mérhetetetlen mély okfejtés mellett is a halálban marad.

Ha Ő van, van élet, ha Ő nincs csak halál van.

És nem az a kérdés, hogy akik még nem hallottak Jézusról, azokkal mi lesz, az legyen az Úr dolga; hanem az, hogy még miért nem hallottak róla.

Reinkarnáció? Köszönjük Emilien, sokak szívéből szóltál. :oops:
Shalom

_________________
Róma 9/5


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 13., hétfő 18:15 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Mivel tegnap megkérdezték tőlem:

Miből látszik hogy megváltozott az emberek viselkedése?

Miért baj ez?

Még némiképpen ide is tartozik!

Vízöntő jegyére kerestem :-)

http://www.sola.hu/ezredf/ezredf_7.php

részlet:

...A különböző vallások - tanrendszerek és etikai rendszerek - közeledése és egységbe rendeződése pedig azért megy végbe sokkal könnyebben és gyorsabban annál, mint ahogy ezt bárki képzelni merte volna, mert mögötte van a posztmodern gondolkodásmód, a hit megrendülése bármely kizárólagos igazságban, a valódi értelmében vett mindennek mértéke az Isten elv gyakorlati eltűnése.

Sajátos vallásosságot eredményez, ha a posztmodern gondolkodású tömegek elfogadják az előbbiekben vázolt ökumenikus vallásosságot és szinkretista valláserkölcsöt. A gondolkodásmód megváltozásáról nincs szó. Nem is lehet, hiszen eleve nem is ez a cél, hanem az, hogy a legkülönbözőbb vallási és erkölcsi hagyományok sértetlenül hagyása mellett mégis közös nevezőre lehessen hozni valamiképpen ezt a sokféleséget. Ha pedig nem következik be gondolkodásmód-változás, akkor a végletes erkölcsi szabadosság és nihilizmus változatlan marad. Mindez azonban egy felszínes - korszellem hatására felvett, történelmi folyamatok nyomására elfogadott - vallásosság külszíne alatt folyik tovább.


2Thess 2:7 Működik ugyan már a törvényszegés titkos [bűne]: csakhogy annak, a ki [azt] még most visszatartja, félre kell az útból tolatnia.

Gondolom van összefüggés!

Szeretettel Tamás

_________________
Mert Istennek kell inkább engedni, hogysem az embernek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 17., péntek 23:04 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 23., hétfő 11:00
Hozzászólások: 348
Tartózkodási hely: Budapest, Újsolt
32ezüst írta:
Nekem mindig az az egy kérdésem szokott ezzel kapcsolatban felmerülni, hogy jó, jó, aki elfogadta Jézust, annak ez az utolsó élete, de mi van azokkal, akik nem? Nem adatik meg nekik még egy esély? Újjászülethetnek, ahogy hisznek benne, keresztyénként, és akkor lesz esélyük elfogadni, amikor már inkább képesek rá.
Akik pedig tudatosan utasítják el, hát kárhozzanak el, nem bánom... vagyis bánom, dehát közöm nincs sok hozzá...

Így megférne egymás mellett a kettő...


Ööö
És mihez kezdjünk a 'Bűn zsoldja a halál'
Igazságos-e Isten, ha egy bűnért töbször is hagyja meghalni az embert?

Emilien nagyon jól megvilágította; Minek a reinkarnáció, ha van kegyelem

_________________
Pihenek, ha lesz értelme benézek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 21., kedd 20:53 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
Lucius írta:
32ezüst írta:
Nekem mindig az az egy kérdésem szokott ezzel kapcsolatban felmerülni, hogy jó, jó, aki elfogadta Jézust, annak ez az utolsó élete, de mi van azokkal, akik nem? Nem adatik meg nekik még egy esély? Újjászülethetnek, ahogy hisznek benne, keresztyénként, és akkor lesz esélyük elfogadni, amikor már inkább képesek rá.
Akik pedig tudatosan utasítják el, hát kárhozzanak el, nem bánom... vagyis bánom, dehát közöm nincs sok hozzá...

Így megférne egymás mellett a kettő...


Ööö
És mihez kezdjünk a 'Bűn zsoldja a halál'
Igazságos-e Isten, ha egy bűnért töbször is hagyja meghalni az embert?

Emilien nagyon jól megvilágította; Minek a reinkarnáció, ha van kegyelem


Nos ha Istennek az a célja,hogy minden ember üdvözüljön,akkor a reinkarnáció nem is annyira
érthetetlen.
A tényleges örök kárhozatban ezért sem hiszek,hisz anak semmi értelmét nem látom.

Sokkal valószinübnek tartom,hogy Isten minden lehetőséget megragad arra,hogy minden ember üdvözüljön elöbb utobb valamilyen formában.

A kegyelem ezért sem üti a reinkarnációt.

Hisz azt úgy is fellehet fogni,hogy ha valaki ebben az életében nem kötődött Istenhez annyira,hogy kegyelemben részesüljön,akkor a következő életében újra lehetőséget ad rá Isten.

Ezért nem is az a kérdés,hogy van e reinkarnáció vagy sem,hanem az,hogy Isten akarja-e,hogy mindenki üdvözüljön vagy sem,mert ha Isten azt akarja,akkor azért bizony meg is tesz mindent.

Én pedig abban hiszek,hogy Isten ezt akarja,és ezért minden lehetőséget megad az embernek ahoz,hogy a felajánlot kegyelmet elfogadja és általa üdvözüljön.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 21., kedd 21:53 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 23., hétfő 11:00
Hozzászólások: 348
Tartózkodási hely: Budapest, Újsolt
GABRIEL777 írta:
Lucius írta:
32ezüst írta:
Nekem mindig az az egy kérdésem szokott ezzel kapcsolatban felmerülni, hogy jó, jó, aki elfogadta Jézust, annak ez az utolsó élete, de mi van azokkal, akik nem? Nem adatik meg nekik még egy esély? Újjászülethetnek, ahogy hisznek benne, keresztyénként, és akkor lesz esélyük elfogadni, amikor már inkább képesek rá.
Akik pedig tudatosan utasítják el, hát kárhozzanak el, nem bánom... vagyis bánom, dehát közöm nincs sok hozzá...

Így megférne egymás mellett a kettő...


Ööö
És mihez kezdjünk a 'Bűn zsoldja a halál'
Igazságos-e Isten, ha egy bűnért töbször is hagyja meghalni az embert?

Emilien nagyon jól megvilágította; Minek a reinkarnáció, ha van kegyelem


Nos ha Istennek az a célja,hogy minden ember üdvözüljön,akkor a reinkarnáció nem is annyira
érthetetlen.
A tényleges örök kárhozatban ezért sem hiszek,hisz anak semmi értelmét nem látom.

Sokkal valószinübnek tartom,hogy Isten minden lehetőséget megragad arra,hogy minden ember üdvözüljön elöbb utobb valamilyen formában.

A kegyelem ezért sem üti a reinkarnációt.

Hisz azt úgy is fellehet fogni,hogy ha valaki ebben az életében nem kötődött Istenhez annyira,hogy kegyelemben részesüljön,akkor a következő életében újra lehetőséget ad rá Isten.

Ezért nem is az a kérdés,hogy van e reinkarnáció vagy sem,hanem az,hogy Isten akarja-e,hogy mindenki üdvözüljön vagy sem,mert ha Isten azt akarja,akkor azért bizony meg is tesz mindent.

Én pedig abban hiszek,hogy Isten ezt akarja,és ezért minden lehetőséget megad az embernek ahoz,hogy a felajánlot kegyelmet elfogadja és általa üdvözüljön.


Azt akarja, és mindent meg tett a maga részéről; 1 Tim 2:4
Közölte, hogy Ő nem akarja az ember pusztulását, mitöbb szeretné ha az élne. De, a döntést letette az ember kezébe a következő formában,
Forma pedig egy van, Vagyis egyféle lehetőséget kínált fel. Ján 17:3 Az pedig az örök élet, hogy megismerjenek téged, az egyedül igaz Istent, és a kit elküldtél, a Jézus Krisztust.

Más lehetőséget nem közöl az írás, így másra magam nem is tudok támaszkodni.
A reinkarnáció felveti azon lehetőséget, hogy addig születgetünk újra-újra, míg meg nem felelünk Isten követelményének. De, ki adhat váltságot önmagáért? Ki a tökéletes, akit Hajlandó elfogadni Isten?

Vagy úgy érted, hogy meghal, majd inkarnálódik, és következő életében elfogadja Jézust? Vagy hogy? Nem világos számomra
Avagy Adolf Hitler most mint nubiai gyermek éli életét?
De, akkor miért nem tudja, hogy ki volt ő? Vagy ha nem kell tudnia előző életéről, akkor mely része fogadja be Istent? Magas ez nekem... :)

_________________
Pihenek, ha lesz értelme benézek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 26., vasárnap 09:47 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
Lucius írta:

Vagy úgy érted, hogy meghal, majd inkarnálódik, és következő életében elfogadja Jézust? Vagy hogy? Nem világos számomra
Avagy Adolf Hitler most mint nubiai gyermek éli életét?
De, akkor miért nem tudja, hogy ki volt ő? Vagy ha nem kell tudnia előző életéről, akkor mely része fogadja be Istent? Magas ez nekem... :)


Kedves Lucius

Te pld, ha Isten helyében lennél,mit tennél azokkal az emberekkel akik nem fogadták el ebben az életükben Istent,talán örök kárhozatra küldenéd őket.?

Majd gondolj bele,hogy egy nálad,veled összehasonlítathatatlanul jobb teremtmény,mint Isten ,akkor mit tenne.?

Ezért is tartom valószinünek a reinkarnácit,hisz még én is adnék lehetőséget azoknak,akik ebbenaz életükben nem tértek meg,akkor Isten aki hozzám képest összehasonlítathatatlanul jobb,akkor miért ne tenné meg ugyan ezt ?

Miért ne térhetne meg az ember egy következő életben ?

Azt kérdezed,hogy akkor miért nem emlékszik az ember az előző életeire.

Kérdés,hogy valóban nem emlékszik ?

Hisz az emberek ugyan azon szituációban különbőző módon reagálnak,az pedig,hogy mi befolyásolja a döntéseiket egy adott pillanatban az nem "ismert".

Elképzelhetőnek tartom,hogy az emberi lélek az előző élet tapasztalatait hasznosítja
és az előző élet tanulságai alapján dönt,
ebben az életében.

Tehát emlékezik,nem arra,hogy mi volt előző életében,hanem arra amit ott tanult,
és a lelkiismeret révén ez befolyásolja a jelenlegi életében a döntéseit.

Azt mondanám,hogy ez az emberi lélek evoluciója,amely folyamatossan letisztulva,eljut az eredethez a Teremtőjéhez.

Ugyan akkor ha akarom a reinkarnáció szükségességét akár meg is cáfolhatom az alapján,hogy mi is valójában az ember.

Mivel a véleményem szerint maga az ember áll egy valóságos részből,magából Istenből és egy a szabadakarat révén keletkezett részből ami nem egyenlő Istennel.

Az ember halála után pedig ezt a nem Isteni részt,Isten egy pillanat alatt megsemmisitheti.

Így az emberben levő eredet szintén visszatér az eredethez,pont úgy mintha az ember megtért volna.
Ebben az esetben viszont Isten elveszi a
szabadakarat általi megtérés lehetőségét.


Szóval a reinkarnáió szükségességét lehet cáfolni,de nem azzal amit Emilien mondott,
az könnyen cáfolható.És nem is azzal,hogy "egy élet egy itélet"mert az is cáfolható,főleg,hogy a reinkarnáció esetén is igaz ez,hisz minden új életet egy előző élet utáni itélet előz meg.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 172 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség