Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 172 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 8, 9, 10, 11, 12
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. aug. 26., vasárnap 10:02 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Zsolt 6:6 {KJV 6:5} Mert nincs emlékezés rólad a halálban, a seolban kicsoda dicsőít téged?
Zsolt 9:18 {KJV 9:17} Seolba jutnak a gonoszok, [oda] minden nép, amely elfeledkezik Istenről.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 28., kedd 22:54 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 23., hétfő 11:00
Hozzászólások: 348
Tartózkodási hely: Budapest, Újsolt
GABRIEL777 írta:
Lucius írta:

Vagy úgy érted, hogy meghal, majd inkarnálódik, és következő életében elfogadja Jézust? Vagy hogy? Nem világos számomra
Avagy Adolf Hitler most mint nubiai gyermek éli életét?
De, akkor miért nem tudja, hogy ki volt ő? Vagy ha nem kell tudnia előző életéről, akkor mely része fogadja be Istent? Magas ez nekem... :)


Kedves Lucius

Te pld, ha Isten helyében lennél,mit tennél azokkal az emberekkel akik nem fogadták el ebben az életükben Istent,talán örök kárhozatra küldenéd őket.?

Majd gondolj bele,hogy egy nálad,veled összehasonlítathatatlanul jobb teremtmény,mint Isten ,akkor mit tenne.?

Ezért is tartom valószinünek a reinkarnácit,hisz még én is adnék lehetőséget azoknak,akik ebbenaz életükben nem tértek meg,akkor Isten aki hozzám képest összehasonlítathatatlanul jobb,akkor miért ne tenné meg ugyan ezt ?

Miért ne térhetne meg az ember egy következő életben ?



Szóval közel sem vagyok isten...
Viszont Isten tájékoztatott, és tiszteletbentartja döntéseinket.

De, maradjunk ennél a gondolatnál.
Tiszteljük-e egymást? Tisztletben tartjuk-e a másik hitét? Vagy mindenáron tenni akarunk ellene?
Ha ma nem megy, vagy ezen életben, akkor győzkődjük egymást egy másikban? :)
Nézeteink ellenére, nem szomorít el minket a másik ember (meg nem értett nézete) döntése?
Ha az ember dönt, akkor azt Isten tiszteletben tartja. A tiszteletben tartás nem jelent egyett az elismeréssel.
Ebből adódóan én nem olvasok reinkarnációról a Bibliában ahogy az itt szóbakerült. Viszont olvasom, hogy a teljes írás azért van, hogy az Isten embere felkészült legyen. Miért nem fejti ki Isten egyértelműen? Hogy maradt ki az üzenetéből?

Megjegyzés: Nem kételkedek abban, hogy más népekből nem kerülnek ki emberek, akik méltók a feltámadásra, hogy igaz ismeretet szerezzenek.
Viszont az nem több alkalom, hanem egyszeri. És az is jövőidő, jelenleg.

Szóval nem tette meg Ádámmal.
Mert ez úgy lett volna jó, hogy Ádám pedig vénségben meghala és eltemetteték. Majd születe Kain fia, aki vala Ádám, ki megjárta a poklokat, és megszenvedve bűneiért, megszülete. Éled pedig Kain-fia, és találá egy fát ( a kerubok hátamegett osonva) és mondan magában; bizonnyal nagy bűn az én Uram ellen ezt tennem. És odább nézvén látja, egy másik fa is terem. Majd abból evék.
Ekkor pedig szól vala az Úr! Látod! setétség fejedelme, ime az ember olyanná lett, hogy bűneit megbánva, másként dönt.

Szóval én nagyon osztom azt a nézetet, hogy az ember nem tud váltságot adni önmagáért. Isten pedig nem fogja, újra-ujra a földre visszaküldeni, hogy mindegy hogy csak mellete döntsön.
számomra az emberi élet egyszeri alkalom a döntésre.
Továbbá, ha a következő életben tér meg az ember. Akkor mi értelme az egész egyetemes vitának? Hiszen igy is úgy is megtér mindenki. Miről szól hát a jelen?

_________________
Pihenek, ha lesz értelme benézek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 28., kedd 23:26 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
Lucius írta:
Továbbá, ha a következő életben tér meg az ember. Akkor mi értelme az egész egyetemes vitának? Hiszen igy is úgy is megtér mindenki. Miről szól hát a jelen?


Na látod,ez egy jó kérdés,majd ha pontossan tudod rá a választ akkor szólj .

Hisz ezt csak az tudhatja akik pontossan tudja,hogy Isten milyen célból teremtette az embert.

Én viszont nem tudom erre a választ,csak sejtem,de az "kevés".

A Bibliában pedig pont annyi információ van benne a teljes igazságról,amenyit Isten jónak látott,hogy benne legyen és pont annyi nincs benne,amennyit Isten jónak látott,hogy ne legyen benne.

Hogy a reinkarnáció miért nem szerepel a Bibliában?

Ennek két oka lehet,vagy az,hogy nincs reinkarnáció,ezért nincs a Bibliában benne,
vagy az,hogy az üdvözülés szempontjából lényegtelen a reinkarnáció ismerete,ezért
nem is szerepel a Bibliában ,sok egyébb az üdvözülés szempontjából lényegtelen információval együtt.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 29., szerda 10:08 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 23., hétfő 11:00
Hozzászólások: 348
Tartózkodási hely: Budapest, Újsolt
GABRIEL777 írta:
Lucius írta:
Továbbá, ha a következő életben tér meg az ember. Akkor mi értelme az egész egyetemes vitának? Hiszen igy is úgy is megtér mindenki. Miről szól hát a jelen?


Na látod,ez egy jó kérdés,majd ha pontossan tudod rá a választ akkor szólj .

Hisz ezt csak az tudhatja akik pontossan tudja,hogy Isten milyen célból teremtette az embert.

Én viszont nem tudom erre a választ,csak sejtem,de az "kevés".

A Bibliában pedig pont annyi információ van benne a teljes igazságról,amenyit Isten jónak látott,hogy benne legyen és pont annyi nincs benne,amennyit Isten jónak látott,hogy ne legyen benne.

Hogy a reinkarnáció miért nem szerepel a Bibliában?

Ennek két oka lehet,vagy az,hogy nincs reinkarnáció,ezért nincs a Bibliában benne,
vagy az,hogy az üdvözülés szempontjából lényegtelen a reinkarnáció ismerete,ezért
nem is szerepel a Bibliában ,sok egyébb az üdvözülés szempontjából lényegtelen információval együtt.


A magamrészéről tudom, hogy miről szól a jelen. Hiszen a Biblia ezt hivatott közölni. Az pedig Isten Szava.
Tudom, hogy miért teremtette Isten az embert. Szintén az írások közlik.
Az írások pedig pont annyit tartalmaznak amennyihez közünk van, és amennyi a döntéshez szükséges. Mert úgy gondolom, hiszem, hogy Isten nem véletlenszerűen közöl(t).

De, nézeteink és hiteink ezen a ponton eltérnek. Talán mindketten szomorúan konstatáljuk ezen részeket.
Továbbra is tiszteletben tartva nézeted (és másokét is.) Köszönöm, hogy eljutottunk ezen felvetés, részünkről való végére.
(Amíg újabb kiegészítés fel nem merül...)

_________________
Pihenek, ha lesz értelme benézek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

nem tudom, nem hangzott-e el az érvek között:
HozzászólásElküldve: 2008. márc. 05., szerda 11:00 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2007. júl. 11., szerda 11:56
Hozzászólások: 148
32ezüst írta:
Lehet, hogy a sok reinkarnáció után hal meg ténylegesen az ember, és utána jön az ítélet. Vagy 3 kimenetű ítélet van, üdvösség, kárhozat, újjászületés... Vagy az utolsó kettő ugyanaz...

Hozzatok még érveket...

Próbáltam végignézni a topicot, bocs, nincs időm minden oldalba belenézni.
Így most nem tudom, tényleg nem hangzott-e el az érvek között:
A reikarnáció elmélete szerint a bűneinket egy következő életben tehetjük helyre.
Amikor a jobb lator bűnei, bűnössége bevallása után Jézus kegyelmét kérte a golgotai keresztfán:"emlékezzél meg rólam, ha eljön a Te országod", mit mond neki Jézus? Majd a reikarnációban jóváteheted? Nem! "Még ma velem leszel a paradicsomban!"
Semmi, hogy majd a reikarnáció: elég a bűnös voltom beismerése és megbánása.
Márpedig Jézus tudja, mire van szükségünk.... És hogy mi az igazság....

_________________
Az Isten útja tökéletes, az Úr beszéde színigaz. Pajzsa mindazoknak, akik hozzá menekülnek (Zsolt.18.31)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. márc. 06., csütörtök 17:35 
Offline

Csatlakozott: 2007. aug. 24., péntek 14:01
Hozzászólások: 104
Tartózkodási hely: Budapest
A témához kapcsolódva:

Az interneten találtam ezt a hirdetést, a buddhizmus és a kereszténység összehasonlításáról szóló előadásokról, szeretném megkérdezni, hogy tudtok-e valamit róla?

http://www.magyarkurir.hu/?m_id=1&m_op=view&id=20595

A következő előadás címe Reinkarnáció és feltámadás, az előadássorozatot a Faludi Akadémia (jezsuiták) és a Tan Kapuja buddhista főiskola szervezi. Ez itt nem a reklám helye, csak érdeklődök, hátha valaki tud konrétat mondani.

Aki olvasta hozzászólásaimat itt a "más vallások és filozófiák" között, tudja, hogy érdekel a téma, de azért szeretnék előbb tájékozódni.

Előre is köszi!

Shannon


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Nem valami bíztató
HozzászólásElküldve: 2008. márc. 06., csütörtök 21:28 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2007. júl. 11., szerda 11:56
Hozzászólások: 148
Shannon írta:
A következő előadás címe Reinkarnáció és feltámadás, az előadássorozatot a Faludi Akadémia (jezsuiták) és a Tan Kapuja buddhista főiskola szervezi. Ez itt nem a reklám helye, csak érdeklődök, hátha valaki tud konrétat mondani.

Nem valami bíztatóan hangzik.
Sajna az új kori pogányság megjelent a történelmi egyházakban, és közelebbről a katolikus szerzetesrendekben is.
Nem igazán tudok közelebbit, csak néhány kóbor történetet....
Imádkozzunk az Úr győzelméért ebben a dologban is.

_________________
Az Isten útja tökéletes, az Úr beszéde színigaz. Pajzsa mindazoknak, akik hozzá menekülnek (Zsolt.18.31)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 172 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 8, 9, 10, 11, 12

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség