Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 256 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18  Következő
 

Egyáltalán létjogosult az ökumenizmus?
Igen 59%  59%  [ 10 ]
Nem 41%  41%  [ 7 ]
Szavazatok száma : 17

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. aug. 06., hétfő 19:28 
Kedves Erika!

Van REMÉNYSÉGEM abban, hogy áldott lesz a találkozó és ez nem a tisztaságunk tudata - aki más nőre néz gonosz kívánsággal, már paráználkodott a szívében - hanem az ÉLŐ JÉZUS KRISZTUS!

Várom a személyes találkozást Veled és a Többiekkel!

Péter


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 06., hétfő 20:07 
Offline

Csatlakozott: 2007. aug. 06., hétfő 13:32
Hozzászólások: 3
"
4. A szeretet hosszútűrő, kegyes; a szeretet nem irígykedik, a szeretet nem kérkedik, nem fuvalkodik fel.
5. Nem cselekszik éktelenül, nem keresi a maga hasznát, nem gerjed haragra, nem rójja fel a gonoszt,
6. Nem örül a hamisságnak, de együtt örül az igazsággal;
7. Mindent elfedez, mindent hiszen, mindent remél, mindent eltűr.
8. A szeretet soha el nem fogy: de legyenek bár jövendőmondások, eltöröltetnek; vagy akár nyelvek, megszünnek; vagy akár ismeret, eltöröltetik.
"

Bűn beszélni hitetlennel? Nem. Akkor miért lenne bűn más felekezetűvel?
Bűn imádkozni együtt meg nem térttel? Nem, én is úgy tértem meg, hogy előtte jó darabig keresztény közösségbe jártam.
Bűn összefogni a szegények, árvák, éhezők megsegítésére hitetlenekkel? Nem. Akkor miért bűn más felekezetű kereszténnyel?

Ahogyan látom, mégis bűn más felekezetű kereszténnyel közösségben lenni párbeszédben, imádságban, összefogásban; de hitetlennel nem.
Ez a portál nem a párbeszéd helyét adja meg a felekezetek között?
Nem az önzetlenség szülte az alapítókat ennek a portálnak a megépítésére?
Nem Isten szülte újjá az itt hozzászólókat? ( mi jogon kérdőjelezhetném meg én mások bizonyságtételét? )
Valaki is a párbeszédek után azt vallja, hogy ő maga ökümenikus vallású lett, ökümenikus felekezetbe jár ( létezik ilyen? nem! ) ?

Keresztényként az a helyes viselkedés, hogy a hitetlenekkel nem beszélünk? Akkor miért nem beszélhetnék egy katolikussal?
A református egyházban nem adták már áldásukat a lelkészek ( tudomásom szerint Biblia Szövetségesek is ) olyan házasságra, ahol a másik fél nem tért meg. Akkor miért lenne rosszabb egy magát megtért kereszténynek valló? // természetesen ez annyira speciális, hogy általános szabályt sohasem húzhatunk erre, mindkét fél ( emberek )döntése ez. //


ó, hogy a betonfal nem szakadna ki a szemünkből!

ui.: mégis a gyülekezeted is egy ökumenikus hely, szerinted mindenki ugyanazt vallja? nincs aki karizmatikus hitvallást vall? nincs aki még hitetlen? nincs aki tévtanokat vall? Azt hiszed, hogy a te hitvallásodat vallja mindenki? Ó milyen balga az ember, hiszen a sátánnak engedve a négy fal közül sem jönne ki.
ui.2.: Isten szeretetében mi a logikus, hogy saját Fiát adta érettünk ( úgyanúgy meghalt a katolikusokért, reformátusokért, baptistákért .. muzulmánokért, mindenkiért ). Ebben mi a logika?
ui.3: jó fórum találkozót szeretetben, párbeszédben, imádságban!

:arrow: jó további fórumozást szeretetben, ne hagyjátok ezt elrontani!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 06., hétfő 20:32 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Szia Tiara!

És neked nincs kedved jönni a találkozóra?Lehet érkezni autóval, vonattal, repülővel, gyalogosan...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 06., hétfő 21:15 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
bigdidre írta:
net2rist írta:
szelektív hallás... ezt így hívják... nem gondoltam, hogy olvasásnál is előfordul... de végülis... miért ne?


nézd, net2rist,

Eddig válaszoltam a kérdéseidre, de te nem sokat válaszoltál az én kérdéseimre, hanem benyomásom szerint igyekeztél rámsütni a fanatikus, szűklátókörű, agresszív jelzőt.

...


nos... ha ez hiányzik:

- fanatikus kreacionista nézeteid "egyedül üdvözítő igazsága" sok érdeklődőt elriaszt a TEREMTŐ ISTEN személyes megismerésétől

- szűklátóköröd bizonyítéka, hogy ENGEM próbálsz valami katolikus-közeli szinkretista csodabogárnak beállítani... sok rosszat lehet rám mondani, EZ tévedés...

- aggresszív? igen... aggresszív vagy... nem érted a tréfát, nem ENGEDED MEG a másiknak, hogy MÁSKÉPP LÁSSON dolgokat, pedig... Pál apostol is "megengedhette magának", hogy megengedje... (Fil3:15-16) ezek szerint te még INNENSŐ oldalán vagy a damaszkuszi útnak...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 07., kedd 13:56 
Offline

Csatlakozott: 2007. aug. 06., hétfő 13:32
Hozzászólások: 3
Köszönöm szépen az invitálást, sajnos most nagyon el vagyok havazva, szívesen mennék! Lélekben veletek leszek!

Nektek egy nagyon szeretetteljes és örömteli találkozót kívánok, mint Isten Fia által megváltottaknak, és ( ha lesznek jelen ott ) a kereszténység felől érdeklődőknek!

Erika írta:
Szia Tiara!

És neked nincs kedved jönni a találkozóra?Lehet érkezni autóval, vonattal, repülővel, gyalogosan...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 07., kedd 14:23 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. dec. 11., hétfő 09:37
Hozzászólások: 99
nos... ha ez hiányzik:

- fanatikus kreacionista nézeteid "egyedül üdvözítő igazsága" sok érdeklődőt elriaszt a TEREMTŐ ISTEN személyes megismerésétől


Ezt én sosem mondtam. Miután megtértem még 2 és fél évig teista evolucionista voltam. Nem mondanám, hogy csak azért mert az evolúciót elfogadtam akkor, hogy én nem lettem volna keresztyén, mert a keresztyéni lét az Krisztus keresztjének az elfogadásáról szól. Ezt akármilyen kreácionista fogja elmondani neked. Ismétlem, vannak keresztyének, akik amúgy csakúgy hisznek az evolúcióban, anélkül, hogy mélységeiben tudnák, miről van szó. Nem minden keresztyén születik ujjá tökéletes látásmóddal mindenben, és ez eleve lehetetlen.

De ugyanakkor hangsúlyozom, hogy az evolúció nincs benne a Bibliában, hanem a teremtés (egyszerű). De ha keresztyén tul sokáig és tól sokat ragazskodik az evolúcióhoz, ott már gondok vannak.

Az örök életedbe kerülhet!!! Vannak példák is erre, hogy pl. Templeton, aki kb. egy Billy Graham nagyságú evangélizátor volt, hátat fordított Istennek, és hitetlenül halt meg! Nem vicc!

- szűklátóköröd bizonyítéka, hogy ENGEM próbálsz valami katolikus-közeli szinkretista csodabogárnak beállítani... sok rosszat lehet rám mondani, EZ tévedés...


Nem, azt kritizálom, hogy engem túl sokat kritizálsz kritikusságom miatt. 8)

- aggresszív? igen... aggresszív vagy... nem érted a tréfát, nem ENGEDED MEG a másiknak, hogy MÁSKÉPP LÁSSON dolgokat, pedig... Pál apostol is "megengedhette magának", hogy megengedje... (Fil3:15-16) ezek szerint te még INNENSŐ oldalán vagy a damaszkuszi útnak...

Én eddig nem sértődtem meg semmin. Végülis, miért? Mások tőlem láthatják a dolgokat ahogyan akarják. De ettől ki fogom nyilvánítani véleményemet! Akár sarkos is legyen!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 07., kedd 14:26 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. dec. 11., hétfő 09:37
Hozzászólások: 99
tiara írta:
Köszönöm szépen az invitálást, sajnos most nagyon el vagyok havazva, szívesen mennék! Lélekben veletek leszek!

Nektek egy nagyon szeretetteljes és örömteli találkozót kívánok, mint Isten Fia által megváltottaknak, és ( ha lesznek jelen ott ) a kereszténység felől érdeklődőknek!

Erika írta:
Szia Tiara!

És neked nincs kedved jönni a találkozóra?Lehet érkezni autóval, vonattal, repülővel, gyalogosan...


Mi ez a fórum találkozó?

Mikor és hol lészen?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 07., kedd 15:00 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Bigdidre, a Nyári találkozós topicban megtalálod a részleteket.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 04., kedd 15:40 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. dec. 11., hétfő 09:37
Hozzászólások: 99
Sípos Ete Zoltán lelkész úr írása a juni 29.-ei nyilatkozatról.

http://www.geocities.com/cs_matyi/HOVATART.PDF


Vissza a tetejére
 Profil  
 

ökumenizmus?
HozzászólásElküldve: 2007. szept. 16., vasárnap 15:28 
Offline

Csatlakozott: 2007. márc. 22., csütörtök 20:29
Hozzászólások: 22
Tartózkodási hely: Szügy-Balassagyarmat-Budapest
Jézus Krisztus azt mondta, hogy " aki nincs ellenünk, velünk van" - amikor egyik tanítványa elmesélte, hogy láttak valakit aki ördögöt űzött Jézus nevében, de nem a tanítványi seregből való volt...
Igaz, hogy Jézus azt is mondta - micsoda dilemma - hogy " aki nincs velem, ellenem van, aki velem nem gyűjt, tékozol..."
Számomra az ökumenikus felfogás azt jelenti, hogy nyitottan közeledem más, önmagukat keresztyénnek/kereszténynek tartó embertársaim felé, mindaddig persze, amíg nem kell csalódnom bennük. Szóval, hogy nincs bennem előítélet, hogy azért, mert picibaba korában a szülei - akiket nem ő választott - katolikus szertartás szerint kereszteltették meg, vagy református, vagy evangélikus szertartás szerint, és hogy ő magát ott jól érezve abban a hitközösségben maradt, márcsak például az elődök iránti tiszteletből is. Ha komolyan veszi a hitét akkor az már nyert ügy. Akkor tiszteletre méltó. Lehet, hogy eretnekségnek tünik, de a "komolyan" hívőket én még akkor is tisztelem, ha a lelkiismeretükből fakad, noha éppen muszlimok, vagy egyéb pogányok is.
Személy szerint én az anyatejjel olybá tanítást szívtam még, hogy a legfontosabb a Biblia, és persze Jézus Krisztus, akit a Bibliából lehet megismerni, no és nem árt egy emberi közösség sem, ahol a többiek is ezt az alapot vallják alapnak, és e szerint próbálnek élni, és segíteni egymásnak, hogy a többiek is így próbáljanak élni... (nevezhetjük ez utóbbit gyülekezetnek, vagy akár Egyháznak is)
Számomra az ökumenizmus még anno az "átkosban", amikor még zsenge gyermek voltam (mamár sajnos túl vagyok a 40-en..) az első általános iskolai osztályban kezdődött. 7 évesen, amikor még csak ismerkedtünk a betüvetéssel is meg egymással is az egyik kis osztálytársam így közelített hozzám, egy őt valószínűleg igen foglalkoztató kérdéssel: "Ugye te is szereted az Úr Jézus?" Nos a válaszom az akkori politikai viszonyokra és az óvatos református szüleimre utalt: " Igen, én is szeretem az Úr Jézust, de nekem az anyukám azt mondta, hogy az iskolában erről nem szabad beszélni."
Azután sok sok közös év telt el. Az osztálytársam, aki egy ikerpár tagja volt, ikertestvérével és még két másik gyerekkel együtt nyiltan járt katolikus hittanra. Református hittan talán nem is volt még abban az időben, mindenesetre én nem tudtam róla, nem jártam. Engem a szüleim "Vasárnapi Iskolába" járattak (titokban?). ezt a gyermekfoglalkozást persze egy kisegyháznak számító gyülekezet "szolgáltatta". Iskolásként úgy éreztük, van egy közös titkunk, és kincsünk nekünk, akik Istenben hiszünk. Valahogy összetartozunk.
Ez az összetartozás segített lerázni a "nagyvilágiak" hatását, a korai fiúzást, divatozást és egyéb hóbortokat. Középiskolában, például az "építőtáborban", elvonultunk a kukoricásba spontán "magán-Bibliaórát" tartani, hogy ne kelljen az amúgy jellemző, de minket zavaró diszkóban részt vennünk...
Édesapám míg élt sokszor mondogatta, hogy nem hiszi, hogy a menyországban külön sarkok lesznek, hogy ez a reformátusok, ez a katolikusok, ez meg a baptista hívők helye...
Nekem az segített megérteni az egyházak sokszínűségét, hogy még két orvos sem biztos, hogy azonos módon próbálna meg kezelni egy betegséget, pláne, ha nem ugyanakkor éltek és nem ugyanott... még két asszony sem egyformán készíti el a töltöttképosztát... hát akkor hogyan várhatjuk el, hogy két lelkész egyformán prédikáljon, vagy két keresztyén gyülekezet egyforma legyen! A szélsőségektől persze mentsen meg minket az Úr, és az egyéb félreértésektől is. Azt gondolom, hogy kinek kinek ameddig a lelkiismerete engedi szabad közösséget vállalnia más hívőkkel. Jézus azt is monta, hogy más akolból való juhai is vannak... Viszont el kell határolódni olyan tanításoktól, amelyek "szektások", az az másokat az üdvösségből kizáróan nyilatkozók, vagy kárt okoznak a mindannapi és a lelki életben. Mások elfogadásához egyébként az alap az, hogy ismerjük meg először is a saját hitünket alaposan, tanuljunk a Bibliából, és legyen fogalmunk más felekezetűek hittételeiről is. Ne azt keressük ki belőle amivel nem érthetünk egyet, hanem amit eltanulhatunk tőlük! Szerintem még egyes szektáktól is lehet tanulni! Pl a Jehova tanúi igen nagy buzgalommal ismerik meg a Biblia tartalmát, sok órát töltenek ezzel, és még önzetlen térítő munkákra is szánnak időt...Sok református meg csak otthon tunyul...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. aug. 16., szombat 12:46 
Offline

Csatlakozott: 2008. aug. 14., csütörtök 16:16
Hozzászólások: 7
Tartózkodási hely: Veszprém megye
Létjogosúltnak tartom,mert az írás szerint eljön az ideje.
A satan is létjogosúlt a sötétség órájában.
Jézus mondta Júdásnak,mert ez a te órád,a sötétség órája.
De nem veszek részt az ökumenéban,mert az:"egy világ-egy vallás"
jelszavával a globalizmussal karöltve vezetik be a satan uralmát,amikor egy rövid időre az antikrisztus veszi át az uralmat,majd a létjogosúltságot 1000évre megkötözve a mélyben. :)

_________________
Áldott.aki az Úr nevében jön!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: ökumenizmus?
HozzászólásElküldve: 2008. szept. 17., szerda 10:33 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
sdg111 írta:
Édesapám míg élt sokszor mondogatta, hogy nem hiszi, hogy a menyországban külön sarkok lesznek, hogy ez a reformátusok, ez a katolikusok, ez meg a baptista hívők helye...

Nekem az segített megérteni az egyházak sokszínűségét, hogy még két orvos sem biztos, hogy azonos módon próbálna meg kezelni egy betegséget, pláne, ha nem ugyanakkor éltek és nem ugyanott... még két asszony sem egyformán készíti el a töltöttképosztát... hát akkor hogyan várhatjuk el, hogy két lelkész egyformán prédikáljon, vagy két keresztyén gyülekezet egyforma legyen! A szélsőségektől persze mentsen meg minket az Úr, és az egyéb félreértésektől is. Azt gondolom, hogy kinek kinek ameddig a lelkiismerete engedi szabad közösséget vállalnia más hívőkkel. Jézus azt is monta, hogy más akolból való juhai is vannak... Viszont el kell határolódni olyan tanításoktól, amelyek "szektások", az az másokat az üdvösségből kizáróan nyilatkozók, vagy kárt okoznak a mindannapi és a lelki életben. Mások elfogadásához egyébként az alap az, hogy ismerjük meg először is a saját hitünket alaposan, tanuljunk a Bibliából, és legyen fogalmunk más felekezetűek hittételeiről is. Ne azt keressük ki belőle amivel nem érthetünk egyet, hanem amit eltanulhatunk tőlük! Szerintem még egyes szektáktól is lehet tanulni! Pl a Jehova tanúi igen nagy buzgalommal ismerik meg a Biblia tartalmát, sok órát töltenek ezzel, és még önzetlen térítő munkákra is szánnak időt...Sok református meg csak otthon tunyul...


Kedves SDG most látom, hogy egy éves a beírásod. A következtetéseddel nagyon is egyetértek. A jóakaratú emberekről egyetértőleg beszélnek a zsoltárok is, a szélsőséges, kirekesztőtől, a megbotránkoztatótól meg óvnak az írások. Ha van olyan internetes rövidítés, hogy "teljes mértékben egyetértek", akkor ide az jönne...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. szept. 17., szerda 11:26 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Kedves SDG111!

Milyen érdekes, hogy "véletlen" pont most olvastam amikor szükségem volt rá, amit már egy éve írtál.
Nem is tudod milyen sokat adtál nekem.

Köszönöm!

Szeretettel (}) cilla


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: ökumenizmus?
HozzászólásElküldve: 2008. szept. 18., csütörtök 17:17 
Offline

Csatlakozott: 2008. aug. 14., csütörtök 16:16
Hozzászólások: 7
Tartózkodási hely: Veszprém megye
[quote="rosta"][quote="sdg111"]Édesapám míg élt sokszor mondogatta, hogy nem hiszi, hogy a menyországban külön sarkok lesznek, hogy ez a reformátusok, ez a katolikusok, ez meg a baptista hívők helye...

Nekem az segített megérteni az egyházak sokszínűségét, hogy még két orvos sem biztos, hogy azonos módon próbálna meg kezelni egy betegséget, pláne, ha nem ugyanakkor éltek és nem ugyanott... még két asszony sem egyformán készíti el a töltöttképosztát... hát akkor hogyan várhatjuk el, hogy két lelkész egyformán prédikáljon, vagy két keresztyén gyülekezet egyforma legyen! A szélsőségektől persze mentsen meg minket az Úr, és az egyéb félreértésektől is. Azt gondolom, hogy kinek kinek ameddig a lelkiismerete engedi szabad közösséget vállalnia más hívőkkel. Jézus azt is monta, hogy más akolból való juhai is vannak... Viszont el kell határolódni olyan tanításoktól, amelyek "szektások", az az másokat az üdvösségből kizáróan nyilatkozók, vagy kárt okoznak a mindannapi és a lelki életben. Mások elfogadásához egyébként az alap az, hogy ismerjük meg először is a saját hitünket alaposan, tanuljunk a Bibliából, és legyen fogalmunk más felekezetűek hittételeiről is. Ne azt keressük ki belőle amivel nem érthetünk egyet, hanem amit eltanulhatunk tőlük! Szerintem még egyes szektáktól is lehet tanulni! Pl a Jehova tanúi igen nagy buzgalommal ismerik meg a Biblia tartalmát, sok órát töltenek ezzel, és még önzetlen térítő munkákra is szánnak időt...Sok református meg csak otthon tunyul...[/quote]

Kedves SDG most látom, hogy egy éves a beírásod. A következtetéseddel nagyon is egyetértek. A jóakaratú emberekről egyetértőleg beszélnek a zsoltárok is, a szélsőséges, kirekesztőtől, a megbotránkoztatótól meg óvnak az írások. Ha van olyan internetes rövidítés, hogy "teljes mértékben egyetértek", akkor ide az jönne...[/quote]

Alapvetően egyet tudtam volna érteni veled,de a végén nagyon elbaltáztad...Ugyanis a jehova-tanúkat említetted példának.
Velük az-az óriási baj,hogy Jézust,mint Istent nem ismerik,csak mint embert.Megváltás prdig nincs Isten nélkül.

_________________
Áldott.aki az Úr nevében jön!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: ökumenizmus?
HozzászólásElküldve: 2008. szept. 18., csütörtök 18:56 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
SDG:
Idézet:
Szerintem még egyes szektáktól is lehet tanulni! Pl a Jehova tanúi igen nagy buzgalommal ismerik meg a Biblia tartalmát, sok órát töltenek ezzel, és még önzetlen térítő munkákra is szánnak időt...Sok református meg csak otthon tunyul...



Nyakas:
Idézet:
Alapvetően egyet tudtam volna érteni veled,de a végén nagyon elbaltáztad...Ugyanis a jehova-tanúkat említetted példának.
Velük az-az óriási baj,hogy Jézust,mint Istent nem ismerik,csak mint embert.Megváltás prdig nincs Isten nélkül.


Kedves Nyakas! :D

Szerintem SDG a szorgalmukra, az odaszánt időre gondolt, amit tényleg sok ember eltanulhatna tőlük.

Pl., ha van egy ateista ember aki becsületes, azt nem szégyen eltanulni, mármint a becsületességet. :D

Üdv szeretettel cilla


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 256 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség