Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 256 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 18  Következő
 

Egyáltalán létjogosult az ökumenizmus?
Igen 59%  59%  [ 10 ]
Nem 41%  41%  [ 7 ]
Szavazatok száma : 17

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. jún. 12., kedd 15:05 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
bigdidre írta:
... Az ökumenikus mozgalom úgy látom a gyakorlati magatartásában kipellengérezik azokat, akik nem hajlandóak a RKE-zal egységben lenni.


te lelkész vagy? magyarból hányas voltál?

értelmeznéd a magyar nyelv szabályai szerint is a mondataidat?

bónuszként megmondhatnád, mi az a RKE? Bocsánat, de nem tudom...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 12., kedd 15:11 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. dec. 11., hétfő 09:37
Hozzászólások: 99
net2rist írta:
bigdidre írta:
... Az ökumenikus mozgalom úgy látom a gyakorlati magatartásában kipellengérezik azokat, akik nem hajlandóak a RKE-zal egységben lenni.


te lelkész vagy? magyarból hányas voltál?

értelmeznéd a magyar nyelv szabályai szerint is a mondataidat?

bónuszként megmondhatnád, mi az a RKE? Bocsánat, de nem tudom...


Mindig hármas voltam magyarból, elég rossz a magyarságom, de ahhoz képest tök jó, ha csak 14 éve lakom itt Magyarországon, amerikai állampolgár vagyok.

RKE az a rúmai katolikus egyház.

Biológus vagyok.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 12., kedd 15:12 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. dec. 11., hétfő 09:37
Hozzászólások: 99
Mindegy, úgy érzem, nem is akarod megérteni azokat, akiknek nincs nagyobb baja az ökumenizmussal. A topicot is azért nyitottad, hogy jól bevauzhass mindenkinek, aki nem ért veled egyet... :( Sajnállak...

Ez az ami nem tetszik nekem sok ökumenistától, hogy amikor az ökumenizmusról vitatkozunk, akkor sokszor személyeskednek.

Szóval: tartalom!

És válasz a 6 kérdésemre!

Köszönöm.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 12., kedd 15:28 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
höhö... történetesen öcsém is biológus... EVOLÚCIÓ-témában "rákérdezhetek?"

amerika: ráéreztem úgy látszik, mert MAJDNEM kedvenc TerryPratchett-felkiáltásommal reagáltam remekbe szabott magyar mondatodra, amit harmadszorra sokkal kevésbé értettem, mint elsőre, hogyaszongya:

WHUT??

No jó, de hogy neked is karácsonyod legyen (szaturnáliád természetesen, ha már konzekvensek vagyunk :P):

1. Te miért vallod az ökumenizmust (ebben az esetben valójában ez szinkretizmus)? Helyes-e ez így?
nem vallom... ÉLEK Krisztus Testében... vallani (megvallani) is Őt és az Igéjét vallom meg, vagyis UGYANAZT MONDOM (homologeo), mint az Írás...
2. Te mit tudsz nyerni az ökumenizmustól?
nem játszom szerencsejátékot... de félretéve a nyerés elsődleges értelmét: NEM JELLEMZŐ rám, hogy egy kapcsolatban, egy közösségben vagy akárhol azt nézzem: mit NYERHETEK... rám jellemzőbb a "miben segíthetek"
3. Mit veszítünk, ha nem ökumenizálunk?
például ugye elveszítenél engem, mint lelkes (bár veled kapcsolatban lassan lelkesedését vesztő) beszélgetőpartnert...
de hogy KONKRÉTABB legyek: számos emberhez lett volna kénytelen Isten MÁST küldeni... nem kétlem, hogy nem én vagyok a legalkalmasabb "küldönc" (=angelos)... de VALAMIÉRT mégis használ...
4. Miért tartod keresztyénnek a katolikus egyházat, és miért?
mégegyszer tedd fel a kérdést, így nem magyarul van (Could you REPEAT the question, please?)
5. Ha a katolikus egyház ilyeneket jelent ki, ez nem ok arra, hogy ne folytassuk az ökumenizmust velük?
dehonnem... nem folytatok semmit a katolikus egyházzal, de szolgálok katolikusok felé is...
6. Miért vállalsz egységet a római katolikus egyházzal, és miért tartózkodsz pl. a mormon egyháztól?
vállal egységet a hóhér... még VELED is gondjaim vannak a közösségvállalással, mivel átveszed Istentől az ítélkezés jogát, és ilyenkor jobban szeretek (hirtelen légköri jelenségek bekövetkeztét nem kizárva) picit TÁVOLABB állni...
amúgy meg: hívő katolikust LÁTTAM... hívő mormont NEM...
olyan katolikus barátom VAN IS, aki viszolyog az egész mária- és szoborkultusztól... mormon könyvétől idegenkedő mormont még nem láttam...

nos ennyi volna a "válasz"...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 12., kedd 18:16 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
bigdidre írta:
[i]

Lehet, hogy én máshol látom a határt, hogy ki kivel ökumenizálhat. Én a katolikusokat kizárom, de a protestantizmuson belül minden főbb felekezetet elfogadom.


Aki a katolikusokat kizárja az ökumenéből,az biztossan nem Krisztust helyezi az ökumené középpontjába,hanem valami vagy valaki ,egésszen mást.pld. az embert :wink:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 13., szerda 05:30 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Bigdidre,

a kérdések ugyanazok, mint tavaly...vajon milyen lesz a folytatás? :roll:


/csak remélem, h. a történelem nem ismétli önmagát :? /


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 13., szerda 09:34 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. dec. 11., hétfő 09:37
Hozzászólások: 99
höhö... történetesen öcsém is biológus... EVOLÚCIÓ-témában "rákérdezhetek?"

Bármit, én a teremtés mozgalomban is szolgálok.

1. Te miért vallod az ökumenizmust (ebben az esetben valójában ez szinkretizmus)? Helyes-e ez így?
nem vallom... ÉLEK Krisztus Testében... vallani (megvallani) is Őt és az Igéjét vallom meg, vagyis UGYANAZT MONDOM (homologeo), mint az Írás...


Tehát nincs vallásod? És ha vallatnak, faggatnak neked milyen válaszaid vannak? Másképp feltéve a kérdést, miért vannak neked ökumenikus nézeteid?

2. Te mit tudsz nyerni az ökumenizmustól?
nem játszom szerencsejátékot... de félretéve a nyerés elsődleges értelmét: NEM JELLEMZŐ rám, hogy egy kapcsolatban, egy közösségben vagy akárhol azt nézzem: mit NYERHETEK... rám jellemzőbb a "miben segíthetek"

Hát, de ha lehet választani hogy egy Bibliahű gyülekezetbe menjél, illetve egy olyan helyre ahol pl. gyalázzák az Igét, akkor te melyikhez mennél? Nem önző dolog azon tűnődni, hogy nekem miért jó emez vagy amaz a mozgalom, gyülekezet, nézet, Bibliaértelmezés.

4. Miért tartod keresztyénnek a katolikus egyházat, és miért?
mégegyszer tedd fel a kérdést, így nem magyarul van (Could you REPEAT the question, please?)

Nos, tehát, ha azt vallod, hogy a katolikus egyház keresztén, akkor miért?

5. Ha a katolikus egyház ilyeneket jelent ki, ez nem ok arra, hogy ne folytassuk az ökumenizmust velük?
dehonnem... nem folytatok semmit a katolikus egyházzal, de szolgálok katolikusok felé is...

Én is szolgálok katolikusok felé.

6. Miért vállalsz egységet a római katolikus egyházzal, és miért tartózkodsz pl. a mormon egyháztól?
vállal egységet a hóhér... még VELED is gondjaim vannak a közösségvállalással, mivel átveszed Istentől az ítélkezés jogát,

Nem értelek, én mikor ítéltem volna bárkit is a pokolba vagy a halálba, én mikor is szabtam ki halálbüntetést bérkire is? Biológus vagyok, emlékeztetlek, nem pedig igazságszolgáltató.

Kérlek, ne veddd el tőlem azon jogomat, hogy véleményt nyilvánítsak egy olyan halmazelméleti problémáról, hogy kik tartoznak a keresztyének halmazába és kik nem.

és ilyenkor jobban szeretek (hirtelen légköri jelenségek bekövetkeztét nem kizárva) picit TÁVOLABB állni...
amúgy meg: hívő katolikust LÁTTAM... hívő mormont NEM...
olyan katolikus barátom VAN IS, aki viszolyog az egész mária- és szoborkultusztól... mormon könyvétől idegenkedő mormont még nem láttam...


Mi zárja ki, hogy hívő mormon is lehet? Miért ítélkezel most hírtelenül azok fölött a szegény mormonok fölött!?!? Mi ez a preferencia!? :? Isten nem személyválogató!

Ki mondta ezt?

még VELED is gondjaim vannak a közösségvállalással, mivel átveszed Istentől az ítélkezés jogát,

8)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 13., szerda 09:37 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. dec. 11., hétfő 09:37
Hozzászólások: 99
GABRIEL777 írta:
bigdidre írta:
[i]

Lehet, hogy én máshol látom a határt, hogy ki kivel ökumenizálhat. Én a katolikusokat kizárom, de a protestantizmuson belül minden főbb felekezetet elfogadom.


Aki a katolikusokat kizárja az ökumenéből,az biztossan nem Krisztust helyezi az ökumené középpontjába,hanem valami vagy valaki ,egésszen mást.pld. az embert :wink:


Jó. Legyen. Ez a te véleményed. Látod, toleráns vagyok.

Ha Krisztus nagysága attól függ, hogy a katolikusok is ott legyenek az ökumenizmusban, akkor ez azt jelenti, hogy Krisztus függ az embertől. Vagyis véleményed szerint az ember áll a középpontban, nemde?

:P
:wink:
8)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 13., szerda 09:46 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. dec. 11., hétfő 09:37
Hozzászólások: 99
Erika írta:
Bigdidre,

a kérdések ugyanazok, mint tavaly...vajon milyen lesz a folytatás? :roll:


/csak remélem, h. a történelem nem ismétli önmagát :? /


Tavaly? :shock: Nem emlékszem hogy ilyen kérdéseket feltettem volna tavaly is. De még akkor is ha felteszem ugyanazokat a kérdéseket, az azért van, mert ojkomenikuss :) részről még nem kaptam tartalmi választ, hanem kerülgetéseket. Őszintén, kérdéseimre nem nagyon kapok tartalmas válaszokat, hanem sokszor leplezetten a felszín alattiről kitörő ökumenikus dühhel :x találkozom, hogy hogy merem kétségbe vonni a katolikus egyház keresztyén voltát, amikor is annyira arrogánsan kétszínűsködik ebben az egész játékban. 8)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 13., szerda 10:19 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
EGYETLEN kérdésem lenne:

kedves testvérem az Úrban: NEKED ugyan MENNYIVEL JOBB, ha a MÁSIK elnyeri az őt megillető megkövezést?

Jn 8...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 13., szerda 10:22 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
bigdidre írta:
GABRIEL777 írta:
bigdidre írta:
[i]

Lehet, hogy én máshol látom a határt, hogy ki kivel ökumenizálhat. Én a katolikusokat kizárom, de a protestantizmuson belül minden főbb felekezetet elfogadom.


Aki a katolikusokat kizárja az ökumenéből,az biztossan nem Krisztust helyezi az ökumené középpontjába,hanem valami vagy valaki ,egésszen mást.pld. az embert :wink:


Jó. Legyen. Ez a te véleményed. Látod, toleráns vagyok.

Ha Krisztus nagysága attól függ, hogy a katolikusok is ott legyenek az ökumenizmusban, akkor ez azt jelenti, hogy Krisztus függ az embertől. Vagyis véleményed szerint az ember áll a középpontban, nemde?

:P
:wink:
8)


denem :D

A katolikusok számára is Krisztus a Fő,úgy mint pld. a reformátusoknak.

Ezért amennyiben az ökumené középpontjában Krisztus áll,akkor értelemszerüen minden olyan felekezet a része kell,hogy legyen,ahol Krisztus áll a
középpontban.

Persze ,lehetne egy olyan ökumenét is alakítani,ahol csak azok a felekezetek lehetnek jelen,amelyek teljessen tisztán
értelmezik a Bibliát,minden hiba nélkül.

Ehhez csak keresni kellene egy olyan embert aki pont annyi tudással rendelkezik,mint
az Isten,hisz csak is Ő tuddja,hogy mi a 100 %-os igazság a Bibliából,hogy az ott leirtakat,hogyan kell 100%-os pontossággal
értelmezni.

Tehát mi sem "egyszerübb" keresni kell egy ilyen embert és rábizni,hogy döntse el kitartozhat az ökumenébe és ki nem.

Ha esetleg sikerül ilyet találnod,feltétlenül add
meg a mobilszámát,lenne egy-két kérdésem hozzá :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 13., szerda 10:24 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
net2rist írta:
hívő katolikust LÁTTAM... olyan katolikus barátom VAN IS, aki viszolyog az egész mária- és szoborkultusztól...

Láttál hívő katolikust? Bravó! :)
A Kádár rendszerben is voltak jó dolgok, annak ellenére, hogy kommunizmus volt. Így még az is lehet, hogy a katolicizmus ellenére is megtérnek emberek a katolikus egyházban. :)
A helyzet meg az, hogy a kivételek nem igazolják a rossz rendszereket.
:)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 13., szerda 10:26 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
normális HitGyülist is láttam :P

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 13., szerda 10:33 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
net2rist írta:
normális HitGyülist is láttam :P

:D OK!
De egyébként a hitvitáknak egy jelentős része éppen a jellemző és az "ilyen is van" tételeken folyik. :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 13., szerda 10:36 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
net2rist írta:
normális HitGyülist is láttam :P


Persze fehér holló is van,de baromi ritka.

Mindernesetre normális fehér hollót már láttam :wink:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 256 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 18  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség