Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 256 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 18  Következő
 

Egyáltalán létjogosult az ökumenizmus?
Igen 59%  59%  [ 10 ]
Nem 41%  41%  [ 7 ]
Szavazatok száma : 17

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. jún. 14., csütörtök 07:05 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Kedves Erika!
Abban nincs kétségem, hogy MI hisz Istenben, a cselekedetek pedig arról vallanak, hogy miben is hisz valaki, hogy Isten igéjét ismeri-e, aszerint él-e?
Ha utóbbi nem áll fenn, akkor csak egy vallásos emberről van szó, ahogy a farizeusok is derék vallásos emberek voltak, hittek Istenben mégsem volt velük minden rendben, Jézus legnagyobb földi ellenségei voltak.
Ha valaki Isten igéje ellenlére bálványok előtt imádkozik, az igével szemben álló tételekben hisz, az semmit nem ér, bármilyen derék emberről legyen szó.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 14., csütörtök 07:37 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Idézet:
Nem ,nem a Biblia lát benne kivetnivalót,hanem az ember aki ,istennek képzelve magát értelmezi a Bibliát és a saját értelmezését megpróbálja ráerőltetni a másikra

Jézus mondja: "Atyátoknak se hívjatok senkit e földön; mert egy a ti Atyátok, a ki a mennyben van." - A pápa általános megnevezés Szentatya, a papokat atyának nevezik.
Te hogy értelmezed Jézus szavait?

Idézet:
mivel a másik nem úgy értelmezi a Bibliát ezért azt mondja rá,hogy számára nem alap a Biblia

Te írtál olyasmit egy helyen, hogy nem fogadod el a Bibliát mint Isten kinyilatkoztatott szavát - hanem mint emberek írását, amiből bizonyos részeket jobban elfogadsz (pl. Jézus beszédei)

Idézet:
De ha ehhez a "hívőhöz" elmennék,és azt mondanám neki,hogy jó oszd szét akkor minden vagyonod a rászorulok között


Meg fogsz lepődni, de nekem tökre lenne kedvem kommunában élni hívőkkel, úgy, hogy mindent bedobunk a közösbe, és a felesleget elosztjuk ahogy Isten diktálja.

De valószínűleg a te szavadra csak akkor tennék ezt emberek, ha látnák is a példádat, mert egyébként nem hiteles.

Idézet:
De olyan jó,hogy van olyan ember aki minden protestáns hívőt ismer,kedves Indu,azért azt elárulhatnád,hogy erre a képességre,hogy sikerült szert tenned.

Nem egy nagy ördöngősség pedig :*: A protestáns attól protestáns, hogy elfogadja a reformáció alaptételeit, melynek egyike az Egyedül a Szentírás. Ha nem fogadja el, nem mondható rá, hogy protestáns.

Üdv:
Indu

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 14., csütörtök 08:03 
(Meg hogy egyedül kegyelemből és egyedül Krisztus érdeméért!)


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 14., csütörtök 08:51 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
Indu írta:
Idézet:
Nem ,nem a Biblia lát benne kivetnivalót,hanem az ember aki ,istennek képzelve magát értelmezi a Bibliát és a saját értelmezését megpróbálja ráerőltetni a másikra

Jézus mondja: "Atyátoknak se hívjatok senkit e földön; mert egy a ti Atyátok, a ki a mennyben van." - A pápa általános megnevezés Szentatya, a papokat atyának nevezik.
Te hogy értelmezed Jézus szavait?

Idézet:
mivel a másik nem úgy értelmezi a Bibliát ezért azt mondja rá,hogy számára nem alap a Biblia

Te írtál olyasmit egy helyen, hogy nem fogadod el a Bibliát mint Isten kinyilatkoztatott szavát - hanem mint emberek írását, amiből bizonyos részeket jobban elfogadsz (pl. Jézus beszédei)



Nem ezt írtam,legfeljebb Te,ezt értetted ki belöle.A Bibliáról,azt írtam,hogy az Isten
ihlette könyv,de nem értelmezhető szószerint,csak Isten Lelke álltal.

Jézus szavát sem szószerint értelmezem,
hanem az értelme szerint.

Jézus,amikor az Atyáról,beszélt akkor a mennyei Atyát értette ez alatt és nem a
földit.Ha szószerint venném,akkor a lelkészeket sem lehetne atyámnak szólítani,és az ember a saját édesapját sem hívhatná atyámnak.

De mint látom, Te ebben az esetben is a
szavakon lovagolsz és nem a mondanivalóján.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 14., csütörtök 08:55 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
na látod: ezért reagálok ilyen gyakran a beírásaidra...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 14., csütörtök 09:06 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
Indu írta:


Idézet:
De olyan jó,hogy van olyan ember aki minden protestáns hívőt ismer,kedves Indu,azért azt elárulhatnád,hogy erre a képességre,hogy sikerült szert tenned.

Nem egy nagy ördöngősség pedig :*: A protestáns attól protestáns, hogy elfogadja a reformáció alaptételeit, melynek egyike az Egyedül a Szentírás. Ha nem fogadja el, nem mondható rá, hogy protestáns.

Üdv:
Indu


Jó akkor most mutass két protestánst aki a Biblia minden Igéjét teljessen egyformán értelmezi.

Ja,hogy ez nem is olyan egyszerű,ha a protestánsok értelmezik különböző féleképpen a Bibliát az attól még Biblikus,de ha a katolikusok az már nem ?

Ennyi erőből,azt is mondhatnánk,hogy nem a reformátusok az igazi protestánsok,hanem pld,a hitgyülisek vagy a jehovások,hisz mindegyik állítja magáról,hogy tisztán értelmezi a Bibliát,a
történelmi keresztény egyházaktól eltérően.

Ja,hogy a jehovások nem fogaddják el Krisztust,az lehet,de a Bibliát az ő elmondásuk szerint szószerint.

Akkor ők lennének az igazi protestánsok?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 14., csütörtök 09:10 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
:*: :*: :*:

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 14., csütörtök 09:15 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
-


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 14., csütörtök 09:40 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Kedves G7!

Idézet:
A Bibliáról,azt írtam,hogy az Isten ihlette könyv,de nem értelmezhető szószerint,csak Isten Lelke álltal.

Ebben egyet értünk. Én sem állítom, hogy minden igét szó szerint kell értelmezni - meg kell nézni pl. az adott ige műfaját. Amikor Isten beszédét kétélű fegyverhez hasonlítja, akkor nyilván nem arról van szó, hogy az szó szerint kétélű fegyver. Vannak más helyek, ahol pedig megkerülhetetlen a szó szerinti értelmezés.

>Ha szószerint venném...
Oké, de akkor hogy értelmezed a fenti igét? Mi a mondanivalója?

Idézet:
Jó akkor most mutass két protestánst aki a Biblia minden Igéjét teljesen egyformán értelmezi.

Ez már fogósabb kérdés, mint az előző. De nem lehetetlen. A Szentlélek kiáradásának feltétele volt, hogy az őskeresztények egy akarattal együtt voltak - és igéretünk van rá, hogy lesz még nagy kiáradása a Szentléleknek, tehát lesznek még a hívek egy akaraton Isten dolgait tekintve.

De ez csak egy szelete a fenti kérdésnek. Az a fő gond, hogy ha már a kiinduló pont nem egyezik, akkor lehetetlen valami közösre eljutni. Másról beszélnek, más keretek között. Vannak katolikusok, akik megtértelk, akik olvassák az igét stb. De az alap katolikus tanítás az, hogy a Bibliát csak az Egyházi tanítóhivatal magyarázhatja, és nem csak ezen áll a tanítás, hanem a szenthagyomány is ugyanolyan súllyal esik latba. Van olyan pápai enciklikia, amely kiátkozással fenyegeti, aki olvassa a Bibliát. A protestáns meg azt mondja, az egyes embernek kell kutatnia a Bibliát, és elveti a szenthagyományt.

Hívő és hívő között megvalósulhat az ökumenés - az egyházak közötti bratyizást elvetem.

Üdv:
Indu

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 14., csütörtök 09:40 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
Indu írta:

Meg fogsz lepődni, de nekem tökre lenne kedvem kommunában élni hívőkkel, úgy, hogy mindent bedobunk a közösbe, és a felesleget elosztjuk ahogy Isten diktálja.

De valószínűleg a te szavadra csak akkor tennék ezt emberek, ha látnák is a példádat, mert egyébként nem hiteles.



Nem rossz ötlet,de vegyük be exet is,neki az elmondása szerint biztos van mit aprítani a tejbe :D

Csak az a gond,hogy neki mint protestánsnak,azt sikerült kihámozni a Bibliából,hogy ha Krisztust követi akkor
ez anyagi gyarapodással,sok házzal,földdel
stb-vel együtt jár,szóval szerintem ha exet bevennénk akkor az lenne a vége,hogy mi aludhatnánk egy sátorban az erdőben,exnek meg lenne sok háza :D

Tehát,kicsit problémás egy ilyen közöség létrehozása.

Az tetszett,hogy azt mondod,hogy az én szavamra csak akkor osztanák szét a rászorulok között a vagyonukat az emberek ha én is azt tenném,mert különben hiteltelen.

A gond csak az,hogy ha ez valóban így lenne,akkor ezek az emberek,engem követnének és nem Jézust.

Aki Jézust követi az nem teheti függövé a Jézusi tanítás hitelességét attól,hogy akitől azt hallja az vajon betartja -e azt vagy sem.

De mint látod az a fránya rafinált elme,nálad is elkezdett kombinálni és
nem utolsó sorban védeni azt ami az övé,a
vagyonod.

De ha csak ezen múllik,összehozhatlak egy olyan hívővel aki koldulásból,alamizsnából él,és minden vagyonát szét osztotta,
követni fogod őt ?

Vagy maradsz a gazdag ifjú.

Aki azért ragaszkodik valamennyi kis vagyonához.

És még véletlenül sem úgy él mint az erdő madarai,akiket Isten ruház és Isten etet.


Szóval lehet bátran szószerint értelmezni a Bibliát kedves Indu,de amig Te magad csak beszélsz erről,és nem cselekszed azt,addig ,másoktól sincs jogod azt számonkérni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 14., csütörtök 10:06 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Azt vitasd, amit mondtam, ne azt amit a számba adsz, utóbbi esetben hazudsz, csúsztatsz!
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 14., csütörtök 10:09 
Sziasztok!

Miben van az egység? Miben lehet egy két felekezetbe járó ember?
Egy emberi szervezetben? Az ÖKUMENÉBEN?

Vagy abban, hogy megláttak egy Igazságot, ami egyikőjüké sem, mert a saját igazságuknak pont az ellenkezője?

Van EGY Igazság, amiben egyek lehetnek az emberek.
Minden máshol szükség szerüen ellentétek lépnek elő!


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 14., csütörtök 10:22 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
net2rist írta:
net2rist írta:


amúgy meg:

"Nem értelmesebb ekőször Istennel összeköttetésben lennünk, mintsem emberekkel összekötnünk magunkat?"
KI állította az ELLENKEZŐJÉT???

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 14., csütörtök 10:30 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
exrefis írta:
Azt vitasd, amit mondtam, ne azt amit a számba adsz, utóbbi esetben hazudsz, csúsztatsz!
ex


Azt vitatom,ha az emlékeim nem csalnak,pont Indunak mondtad,hogy
az adott Ige,nem a keresztényi közösség közös vagyonáról szól mint ahogy azt én ,és nem csak én értelmeztem,hanem egyéni vagyonról.

De mint látom a memoriád is pont annyira tökéletes mint a történelmi ismereteid.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 14., csütörtök 10:32 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
az a baj, hogy folyton kiesel a szerepedből :*: :*: :*:

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 256 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 18  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség