Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 256 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 14, 15, 16, 17, 18  Következő
 

Egyáltalán létjogosult az ökumenizmus?
Igen 59%  59%  [ 10 ]
Nem 41%  41%  [ 7 ]
Szavazatok száma : 17

Re: ökumenizmus?
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2008. szept. 23., kedd 17:04 
Offline

Csatlakozott: 2008. aug. 14., csütörtök 16:16
Hozzászólások: 7
Tartózkodási hely: Veszprém megye
[quote="cilla"]SDG:
[quote] Szerintem még egyes szektáktól is lehet tanulni! Pl a Jehova tanúi igen nagy buzgalommal ismerik meg a Biblia tartalmát, sok órát töltenek ezzel, és még önzetlen térítő munkákra is szánnak időt...Sok református meg csak otthon tunyul...[/quote]


Nyakas:
[quote]Alapvetően egyet tudtam volna érteni veled,de a végén nagyon elbaltáztad...Ugyanis a jehova-tanúkat említetted példának.
Velük az-az óriási baj,hogy Jézust,mint Istent nem ismerik,csak mint embert.Megváltás prdig nincs Isten nélkül.[/quote]

Kedves Nyakas! :D

Szerintem SDG a szorgalmukra, az odaszánt időre gondolt, amit tényleg sok ember eltanulhatna tőlük.

Pl., ha van egy ateista ember aki becsületes, azt nem szégyen eltanulni, mármint a becsületességet. :D

Üdv szeretettel cilla[/quote]

Ateista=Istent-tagadó.

Tehát a becsületesen Istent tagadó....
No nemmondom egy kereszténytől ilyen véleményt...
Mi az,hogy :becsületes,ha Istent tagadja????
Max. jó nagy képmutató.
Üdv.szeretettel:István

_________________
Áldott.aki az Úr nevében jön!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: ökumenizmus?
HozzászólásElküldve: 2008. szept. 23., kedd 18:33 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Idézet:
Ateista=Istent-tagadó.

Tehát a becsületesen Istent tagadó....
No nemmondom egy kereszténytől ilyen véleményt...
Mi az,hogy :becsületes,ha Istent tagadja????
Max. jó nagy képmutató.
Üdv.szeretettel:István



István, na Te aztán kiforgattad rendesen!

Elég baj ha nem tudod mit jelent az, hogy becsületes.

Szerinted minden Istenben hívő becsületes, avagy minden Istenben nem hívő becstelen?Persze ez is olyan, hogy mindenkinek mást jelent.

Látod nálam pl. az a képmutató aki azt mondja hisz Istenben, de mégis a becsületet messze elkerüli, mert lop, hazudik.....stb.

Üdv cilla


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. szept. 24., szerda 10:31 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
Idézet:
Vannak Jehova tanú ismerőseim. És képtelen vagyok vigyorgás nélkül együtt lenni velük. Mármint a feleséggel: bár súlyos cukorbeteg, olyan életöröm van benne, ami páratlan.


Láthatóan az nem zavarja őt, hogy a Biblia Istenéhez semmi köze. Hogy pogány bálványimádás tévelygésében leledzik. S te is elvagy vele, "mint a befőtt". :shock: :cry:

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. szept. 24., szerda 12:48 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
figyelő írta:
Idézet:
Vannak Jehova tanú ismerőseim. És képtelen vagyok vigyorgás nélkül együtt lenni velük. Mármint a feleséggel: bár súlyos cukorbeteg, olyan életöröm van benne, ami páratlan.


Láthatóan az nem zavarja őt, hogy a Biblia Istenéhez semmi köze. Hogy pogány bálványimádás tévelygésében leledzik. S te is elvagy vele, "mint a befőtt". :shock: :cry:

Kedves figyelő
Sok látszatra keresztény épp olyan bálványt imád mint ők (cselekedet, hagyomány, vagy szó szerint bálványok, emberek tárgyak imádata), és lehet hogy te is ott ülsz egy padba velük.
Ez sok egyházakban üldögélő emberekre épp úgy elmondható.
--
Jehova nem bálvány (Ábrahám Izsák Jákob Istenének tarják ), csak ahogy ők szeretnék imádni az a probléma. (és bizony ilyen probléma minden gyülekezetben fellehető)
Emberek által elképzelt utakon járnak, Urunk vezetése helyet. Megakadályozva őket hogy Urunk megváltását megfelelően fogadják el.

Ezt máshol más formában ugyan ilyen hatással épp úgy megteszik.
Az eredmény ugyanaz, és akár melletted is ülhetnek ilyen emberek.
--
Enyhén szólva félre érthető mit tartasz bálványnak.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. szept. 25., csütörtök 10:22 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
Sajnállak benneteket!

Tivadar, veled valamikor elég hasonló volt a nézetünk (hitünk?). Most a mundérbecsület miatt hagyod hogy hályog húzodjon hiábavalóan hited szemére?

A Galata levél szerint, aki más evangéliumot hírdet, mint amit addig hallott (=Pál meghonosított), az átok alatt van

Aki más Istent hírdet, mint az apostolok, sőt, mint az Emberrfia, az más evangéliumot hirdet. Olyan isten nincs, amilyet Jehova Tanűi hirdetnek. Merthogy ők tagadják a Szentháromságot Nekik Jézus CSAK ember, a Szentlélek csupán erő. Nem a jehova név a probléma- (Emiatt törvénykező szektának lehetne mondani őket).

Eeyore! Ismered az Igét: Ne legyetek hitetlenekkel felemás igában. (Ha erre azt mondod: hívők ők, csak kicsit más a hitük, akkor gondolj arra, hogy az ördögök is hisznek... Tudatosan elköteleződsz a velük való közösségben?)

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. szept. 25., csütörtök 11:31 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
figyelő írta:
Sajnállak benneteket!

Tivadar, veled valamikor elég hasonló volt a nézetünk (hitünk?). Most a mundérbecsület miatt hagyod hogy hályog húzodjon hiábavalóan hited szemére?

A Galata levél szerint, aki más evangéliumot hírdet, mint amit addig hallott (=Pál meghonosított), az átok alatt van

Aki más Istent hírdet, mint az apostolok, sőt, mint az Emberrfia, az más evangéliumot hirdet. Olyan isten nincs, amilyet Jehova Tanűi hirdetnek. Merthogy ők tagadják a Szentháromságot Nekik Jézus CSAK ember, a Szentlélek csupán erő. Nem a jehova név a probléma- (Emiatt törvénykező szektának lehetne mondani őket).

Eeyore! Ismered az Igét: Ne legyetek hitetlenekkel felemás igában. (Ha erre azt mondod: hívők ők, csak kicsit más a hitük, akkor gondolj arra, hogy az ördögök is hisznek... Tudatosan elköteleződsz a velük való közösségben?)


Kedves Figyelő,
Nincs szándékom vitatkozni veled.
De ha nem állítasz igazat, szólnom kell, mivel én is Jt voltam.
Talán egy kicsit jobban ismerem őket mint te?
Talán tudom mibe hittem? (vagy körülöltem mibe hittek?)
--
Írod:
tagadják a Szentháromságot
(Hány ige is szól emellett, hogy emiatt üdvözül vagy nem üdvözül? vagy a Szent Léleknek akadály lenne kijelentenie amit akar, ha nem ismerik személyét? Ha ez igaz lenne, mi sem tudtunk volna megtérni. Különben mindenki átok alatt van ha nem tér meg.
A kérdésekre tudom a válasz életemből, is igei példákból is. )

Ők félre vannak vezetve, de akik nincsenek (megfelelő tanítást, igehirdetést kapnak) mégis közömbösek azok már lehet hogy önállóan döntöttek, míg ezek nem látnak tisztán.

Könnyű gyűlölni és átkozni azokat akiket amúgy is megvetnek és semmibe vesznek.
De itt látszik kinek mi van a szívében.

Mk 9,50
Jó a só: de ha a só ízét veszti, mivel adtok ízt néki? Legyen bennetek só, és legyetek békében egymással.


Ha nincs bennünk szeretet íztelen az a só.
Mt 11,19
Eljött az embernek Fia, a ki eszik és iszik, és ezt mondják: Ímé a nagy étü és részeges ember, a vámszedők és bűnösök barátja! És igazoltaték a bölcseség az ő fiaitól..


Érdekes ahogy bűnös és bűnős között, különbségeket teszünk. /43/
De Urunk ezt nem teszi, épp úgy szeret a rajtakapott parázna nőt mint akik megakarják kövezni.
Ezt a fajta szeretet valahogy elnyomod, és én is elnyomtam... nagy hiba.
--

A fél igazság, vagy még rosszabb ami nem is igaz, vagy nem úgy igaz, nem hinném hogy Urunk dicsőségét munkálná. (de ha csak félre érthető akkor is érdemes tisztázni)

És ha kell nekünk kell szólnunk. (még ha a többségnek nem is tetszik, mert ebben nagyon egyek szoktak lenni az emberek, úgy hogy nem is ismerik mégis ítélkeznek.. nem megítélik, de megtérésükben reménykednek, hanem már el is ítélték őket, akiket gyűlölni kivetni kell, szoba sem állni velük, esélyt se adni rá hogy Urunk felhasználjon minket. De mondjuk olyanokat nem is tud felhasználni, akik eleve előítéletekkel vannak velük szembe, és a bűnös megváltásra szoruló ember sem látják meg bennük.)
1Kor 13,2
És ha jövendőt tudok is mondani, és minden titkot és minden tudományt ismerek is; és ha egész hitem van is, úgyannyira, hogy hegyeket mozdíthatok ki helyökről, szeretet pedig nincsen én bennem, semmi vagyok.

--
Az indokom ez volt hogy közbe szóltam. Szeretem őket, és amit írtál nagy ferdítés, és hiba is, mert hihetsz bármit Isten nevével kapcsolatban, mégis csak Isten az aki eldönti hogy tetszik e Neki hogy Nevét semmibe akarják venni.

5Móz 5,11
Az Úrnak, a te Istenednek nevét hiába fel ne vedd; mert nem hagyja azt az Úr büntetés nélkül, a ki az ő nevét hiába felveszi.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. szept. 26., péntek 17:11 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
Tiv! valakivel összetévesztesz.

Én semmilyen gyűlöletről nem beszéltem. Nekem sokáig volt JT kapcsolatom. Évekig olvastam egyik folyóíratukat (nem az Őrtonyot), mert értelmes dolgokat közölt. Sok könyvüket, kiadványukat átnéztem. Mindaddig, míg rá nem jöttem; a Biblia szellemi paráznaságnak tartja mindezt. Írtam észrevételeket, biblikus kritikákat központjuknak, jártak hozzám térítők...

Az, hogy mások, Szentháromságot vallók, egyéb vallásos egyedek is el fognak kárhozni, mennyiben "vigasztalja" őket, vagy téged? Egyébkánt én nem ítéltem kárhozatra őket, ez nem tisztem, ez az Úr privilégiuma. Én a végbeszélyre hívtam fel a figyelmet - egyeseket rettentéssel is megmenteni próbálva.

Idézet:
Az indokom ez volt hogy közbe szóltam. Szeretem őket, és amit írtál nagy ferdítés, és hiba is, mert hihetsz bármit Isten nevével kapcsolatban, mégis csak Isten az aki eldönti hogy tetszik e Neki hogy Nevét semmibe akarják venni.


Azért ez nem semmi. Hisznek egy Istenben, Aki nincs, de mindjárt Istennek is képzelik magukat, lévén eldöntötték, hogy Isten igényes arra, hogy Jehovának szólítsák?!!

Tivadar, tudod, mit beszélsz?????


És Eeyore ennek "tapsol"...
Tragikus.

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. szept. 26., péntek 17:42 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
figyelő írta:
...Én a végbeszélyre hívtam fel a figyelmet - egyeseket rettentéssel is megmenteni próbálva.
...
Tragikus.



igen... ez az volt...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. szept. 27., szombat 14:35 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
figyelő írta:
...Én a végbeszélyre hívtam fel a figyelmet - egyeseket rettentéssel is megmenteni próbálva.
...
Tragikus.


Te a jehovákban látod a végveszélyt? :) :) :)

Hát ez télleg jó! A pénzükből tízedet fizető, senkinek az ingerküszöb szintjét el nem érő, senkire, és semmire hatással nem bíró, a pénzüket Bibliákra, és brossúrákra költő, megvetett utcai térítőkben látod a végveszélyt?!

Hát ez télleg nagyon jó, nagyon tudsz viccelni! :) :) :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. szept. 28., vasárnap 09:06 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
figyelő írta:
Tiv! valakivel összetévesztesz.

Én semmilyen gyűlöletről nem beszéltem. Nekem sokáig volt JT kapcsolatom. Évekig olvastam egyik folyóíratukat (nem az Őrtonyot), mert értelmes dolgokat közölt. Sok könyvüket, kiadványukat átnéztem. Mindaddig, míg rá nem jöttem; a Biblia szellemi paráznaságnak tartja mindezt. Írtam észrevételeket, biblikus kritikákat központjuknak, jártak hozzám térítők...

Az, hogy mások, Szentháromságot vallók, egyéb vallásos egyedek is el fognak kárhozni, mennyiben "vigasztalja" őket, vagy téged? Egyébkánt én nem ítéltem kárhozatra őket, ez nem tisztem, ez az Úr privilégiuma. Én a végbeszélyre hívtam fel a figyelmet - egyeseket rettentéssel is megmenteni próbálva.

Idézet:
Az indokom ez volt hogy közbe szóltam. Szeretem őket, és amit írtál nagy ferdítés, és hiba is, mert hihetsz bármit Isten nevével kapcsolatban, mégis csak Isten az aki eldönti hogy tetszik e Neki hogy Nevét semmibe akarják venni.


Azért ez nem semmi. Hisznek egy Istenben, Aki nincs, de mindjárt Istennek is képzelik magukat, lévén eldöntötték, hogy Isten igényes arra, hogy Jehovának szólítsák?!!

Tivadar, tudod, mit beszélsz?????


És Eeyore ennek "tapsol"...
Tragikus.

Kedves Figyelő
Magyarázatod egy kicsit mellé beszélés számomra.

Neked szabad kapcsolatba lenni velük másokat meg elrettentesz.
Ez már is gubancos, Urunkat ilyenkor nem tudom hogy számításba veszed-e?.
Itt azért a szeretetről, emberségről a mindenkivel való békességre törekvésről is szó van.
Én nem látok külön különbséget, (még ha sokan bélyegeket is dobnak JT-sekre) épp úgy szükségük van megváltásra.
És az feléjük való féligazságok (téves infok) nem segítik.
Nem hinném hoigy Urunknak ilyen eszközök tetszenének.
--
figyelő írta:
Azért ez nem semmi. Hisznek egy Istenben, Aki nincs, de mindjárt Istennek is képzelik magukat, lévén eldöntötték, hogy Isten igényes arra, hogy Jehovának szólítsák?!!

Mindezt úgy le írni hogy közben ott van egy erre mutató ige??,
5Móz 5,11
Az Úrnak, a te Istenednek nevét hiába fel ne vedd; mert nem hagyja azt az Úr büntetés nélkül, a ki az ő nevét hiába felveszi.


Még JT megsem volt de Károli már így fordította:

Zsolt 83,19
Hogy megtudják, hogy te, a kinek neve Jehova, egymagad vagy felséges Isten az egész földön.


Ugye nem akarsz meggyőzni hogy neked higgyek, vagy félre dobjam azért, mert valakik jogtalanul magukra aggatták.
Ha nem próbálnák kisajátítani Urunk nevét, akkor is így elmélkednél?
Mert akkor senki sem tanítana másképp, elfogadnák zokszó nélkül.
így szokás szerint okoskodnak és kifogásokat keresnek.
---
figyelő írta:
Én a végbeszélyre hívtam fel a figyelmet - egyeseket rettentéssel is megmenteni próbálva.


Igen tudom. Gyakran teszed ezt. :(
De hogy valóban megmenteni próbálsz-e valakit?
Azért ennél egy kicsit többet is kell tenni, ha valóban szívünkön viseljük a másik sorsát.
--
Nem hinném hogy Urunktól, ezt a bánásmódot kapod.
Ha meg igen akkor nagyon sajnálom hogy így érzed.

Én problémáim között is tudok Urunknak Urunkkal együtt örülni, Vigasztalást, szeretetét ha tudom megosztani másokkal.

Én egy kegyelmes szertő Isten ismerek aki szeretne mindenkit megmenteni, és aki Rá bízza életét az biztos kezekben van.

Ez az élet nem egy rettegős éltet. Urunkban már nincs mitől rettegni.
Ha csak nincs szándékunk elhagyni őt.
Akkor pedig bármi indokot is találnánk elhagyására az csak indok.
De a valódi ok, hogy nem ismertük meg kellően szeretetét és így nem lett számunkra olyan fontos hogy mindent érte kárnak és szemétnek ítéljünk és életünket adjuk Urunknak, hogy ezentúl új életet éljünk Vele Istenek.

Egyedül Urunk szeretet képes megmenteni minket.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. szept. 30., kedd 10:36 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
Kedves Mindenki!

Annyira felszaporodtak a mondandók, félreértések, téveszmék, hogy az egész oldalt hazavittem és… nem sütöttem meg, mert elég ehetetlen, s reményem szerint egyéb sütnivalóval bírok.
Igyekszem sorra venni:
1.) Jehova tanúi irigylésre méltóan, keresztyéneket megszégyenítően házalnak tanaikkal. (Bár a Krisna-tudatúak sem bújnak már el..). Viszont olyan életidegen riadtsággal teszik, amiben messze nem a Jó Hír bírása és örömteli továbbadása van. Sokkal inkább valami kényszeres félelem.
2.) Rosta a szokásos módon hozzászólt ahhoz, amiről nem is volt szó. Talán nem a megfelelő szót használtam, esetleg bővebben kifejthettem volna, de egyáltalán nem arról beszéltem, hogy JT-k képviselnék, tartalmaznák a „végveszélyt”. Ők vannak végveszélyben, őket kell/talán lehet rettentéssel menteni.
3.) Net2rist ugyancsak a szokásos módon kötözködésre vette a figurát, önmagát fényezni igyekezvén. Pedig a helyzet – s nem az én állításom, nézetem – tényleg tragikus. Szeretetről beszélünk, aminek oltárán hűtlenek vagyunk Isten Igéjéhez. Persze, hogy szeretni kell a tévelygőket, hiszen az ellenségeinknek ugyanez „kijár”. De hitetlenekkel felemás igában lenni, Ige-ellenes. Meg kell mondani nekik a bibliai igazságot, illetve tévedésükre rá kell mutatni, majd hagyni kell őket „főni a saját levükben”. (Miként az Úr Jézus, mikor meghirdette „kemény beszédét” a Jn 6,61-66 szerint. Az ember – én is – erősen hajlik a humánumra az Isten igazsága ellenére. De ezt fel kell ismerni, s legalábbis ne legyen rá senki büszke! Mert ez még messze van attól a felszólítástól, Istentől előírt „hűségnyilatkozattól”, amely kardot köt, s nem kíméli házastársát, gyermekét, barátját, hanem az Úr parancsa szerint kiirtja! Isten nem változott, ma is joga lenne efféle bizonyságtételt előírni…
4.) Tiv szerint nem világos, mit értek bálvány alatt. Minden az, ami megelőzi az ÚR elsőségét, mindenek-felettiségét. Pénz, karrier, szerelem, munka, önkiteljesítés, stb. De klasszikus értelemben minden olyan „isten” is bálvány, ami nem a Biblia Istene, nem a Szentháromságos Egy-Isten. Ennek megfelelően minden világvallás istene az, de annak kell mondani a mormonok, az unitáriusok és JT istenét is, mert ti. az az isten, illetve olyan isten nincs Jézus Krisztus bizonysága szerint. (A zsidók istenhite is elég netszes, miután a Szentháromságot ők is tagadják, de az ő „Isten-ügyük” speciális az Örökkévaló döntése révén).
5.) Nem azt mondtam, hogy nekem vannak JT ismerőseim, mástól meg megtagadnám az ehhez való jogot. Érdekelt – főleg kuriózumként --, hogy mit és hogyan és miért csinálnak, mint minden másvallásúnak is a belső gondolatvilága, hit-megélése. Addig tartott ez, amíg a Bibliából rá nem jöttem, hogy ebbéli kíváncsiságom szellemi paráznaság, s ezért tiltotta el az ÚR választott népét az idegen istenek felőli érdeklődéstől.
6.) A végére hagytam a farbát. (Döntő érv, kártyában a legerősebb ütőlap). Az ÚR neve. Jórészt mindenki előtt ismert a Jehova név keletkezésének magyarázata. Tévedésből keletkezett. A tetragramm-ként volt ismert az ÚR neve: JHWH. Tiszteletből ki sem mondták, hanem helyette használták az Adonáj (=Úr) nevet. A zsidó abc nem használ magánhangzókat, pontokkal jelölik. Később e kettő került kombinálásra, a JHWH mássalhangzóihoz az Adonáj magánhangzóit jelölték. (Azt ne kérdezzétek: a-o-a helyett miképp lett e-o-a). Tehát rossz, helytelen használat e kettőt összeolvasztani. De, ha már így van, miért nem Jehovah? Tiv idézi az Úr nevének hiábavaló felvétele tilalmát. Nem éppen egy társulatot, közösséget jelölni, mintegy bélyeget az „ÚR nevének hiábavaló, illetéktelen használata?”
S amikor ezeken gondolkodtam, Isten bölcsessége látogatott meg. A magam agyából aligha termett volna meg az itt következő érvelés. Egy valamilyen hatalmat gyakorló, funkciót betöltő személyre nézve nem az a lényeges, hogy mi a neve. Nem azzal azonosítják be, hanem az általa betöltött hivatal, szolgálat, beosztás alapján. A hadsereg vezetője a tábornok, s nem xy. A királyhoz sem úgy megy be az alattvaló, hogy Mélyen tisztelt Hunyadi Mátyás, hanem URAM, KIRÁLYOM, ÉLETEM-HALÁLOM KEZEDBE AJÁNLOM. Amennyiben keresem a köztársasági elnököt, lényegtelen hogy tudom-e, hogy Sólyom Lászlónak hívják, fontosabb hogy „elnök úr”-nak szólítsam. Így van ez az Örökkévalóval, a Mindenhatóval, Aki ÚR mindenek felett, és Isten. Ezek, és hasonló megszólítások illetik meg Őt minden ember. részéről, aki pedig Jézus Krisztus által gyermekévé lett, az „Atyának” szólíthatja, s nem valaki olyannak, aki egy téves elírás „áldozata”.
Mindenki érzékeny a maga nevének pontos használatára. Talán csak Jahweh mutat ebben is nagyvonalúságot.

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. szept. 30., kedd 12:50 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
Kedves Figyelő

Azt látom hogy érlevésed lenyűgözte ön magadat. :)
De nem sok mindet jelet okfejtésed.

Urunk Jézus Krisztus nevét is másképp írják, és ejtik, de az Ő neve.

Írod: "A hadsereg vezetője a tábornok, s nem xy. A királyhoz sem úgy megy be az alattvaló, hogy Mélyen tisztelt Hunyadi Mátyás, hanem URAM, KIRÁLYOM, ÉLETEM-HALÁLOM KEZEDBE AJÁNLOM. Amennyiben keresem a köztársasági elnököt, lényegtelen hogy tudom-e, hogy Sólyom Lászlónak hívják, fontosabb hogy „elnök úr”-nak szólítsam."
-

Ha sértegetnék pl bármelyik saját példád nevét az bizony azt a személyt érintené ami azt a hivatalt betölti.
pl, Hunyadi Mátyás sértegetnék, akkor őt sértegetnék Jancsi és Juliskát. Ha nem érted sajnálom.

(különben nem az első ilyen érvet hallom, közismert érvek.)

Írod:
Aki pedig Jézus Krisztus által gyermekévé lett, az „Atyának” szólíthatja, s nem valaki olyannak, aki egy téves elírás „áldozata”.
Mindenki érzékeny a maga nevének pontos használatára. Talán csak Jahweh mutat ebben is nagyvonalúságot."
--

Tudod a probléma ott van hogy Figyelőnek hívlak bár nem a neved, és ha Figyelőt sértegetném téged sértegetnélek. (a gyerekeid meg apának szólítanak jó esetben, de attól még van neved ugye, hogy mások is megtudjanak szólítani ??) (jól tudom tanár vagy, nem hinném hogy mindenki tanárnak szólít.)
A lényeg kire is gondol az illető ez alatt a név alatt. (Ábrahám Izsák Jákob Istenére??? Vagy kire??)

Arról nem beszélve hogy illik, és ezt Pál is tiszteletbe tartotta (már mint mások hitét pl a görögökkel szemben). Már csak azért is nagy betűvel illet volna írni. :(

Nem erőltetem rád hogy te így szólítsd, én sem teszem nekem is M. Atyám, de megvetni egy olyan nevet amit Vele hoznak össze fügésbe...

A te dolgod.
Nincs szándékom Jt mellet kardoskodni.

Nem is ez volt a célom. ne erőltess olyan bálványokat másokra amik nem azok, mert M. atyánkra gondolnak akkor is ha ilyen néven hívják segítségül. Hogy te és más hogy forgatja ki... ebben az esetben lényegtelen.

Arról nem beszélve hogy nagyon sokan így én is már akkor is M. atyánkhoz imádkoztunk.
Csak Urunkkal Jézus Krisztussal nem voltunk megfelelő kapcsolatban.
Te meg csinálnál egy óriási szakadékot, minta egész máshoz imádkoznának.
--
Részemről elmondtam miket láttam gondnak.
Nem akarom ismételgetni... és vitatkozni sem.
Köszönöm hogy elolvastad írásaimat.
Talán egyszer nem csak vagdalkozni tanulsz meg, de szeretni is másokat, úgy ahogy téged Urunk.
(akkor az okát is megérted miért kellet szólnom, így még nem hinném hogy megértenéd)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. okt. 02., csütörtök 10:34 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
Idézet:
Ha sértegetnék pl bármelyik saját példád nevét az bizony azt a személyt érintené ami azt a hivatalt betölti.
pl, Hunyadi Mátyás sértegetnék, akkor őt sértegetnék Jancsi és Juliskát. Ha nem érted sajnálom.



Szerintem te sem érted. Attól a hivatal érintetlen méltóságú, ha valaki nem tudja a hivatalt betöltő nevét. Maximum az illető tájékozatlansága, bárdolatlansága érhető tetten a tudatlanságában.

Kedves Tiv!

Nem tudom, milyen tiszteletlenségről beszélsz. Mindig kijavítottam azokat, akik „jehovistát” mondtak, többször kijelentettem; kijár nekik a tisztelet, Jehova Tanúi- t kell mondani. Ha már itt tartunk, nem jegyeztem meg a históriájukból, mióta nevezik magukat így, hiszen jó ideig „bibliatanulmányozók”-nak, vagy valami ilyennek jelölték közösségüket. Talán rájöttek, hogy mégse annyira az Igét, semmint Josef Smith tanait képviselik? Mindenesetre, a Mindenható joggal számon- kérheti őket (a Neki tetsző időben), hogy Rá hivatkoznak, mint követőire, holott Ő Jézus Krisztus Atyja, és a Szent Szellemmel van Hármas-Egy közösségben. Ha JT ezt tagadják, akkor hazuggá teszik Istent.
A köteles tisztelet, vagy az általad bizonygatott szeretet mellett is, sőt, éppen annak megnyilvánulásaként fel kell hívni a figyelmüket az önálló gondolkodás, a hallott és olvasott dolgok megítélési kötelezettségére az Ige mérlegén. Megfigyelésem szerint Jehova Tanúi semmiben sem különböznek a római katolikusoktól a tekintetben, hogy kritika nélkül magukévá teszik elöljáróik nézetét, Ige-értelmezését. (Most abba ne is menjünk bele, hogy honnan származnak a „bibliaferdítések”, hogy a keresztyén hitnézetekhez képest a sajátjukat igazolhassák!) De, hogy mindenkinek személyes felelőssége megvizsgálni az Ige mérlegén, hogy „úgy vannak-e a dolgok”, ahhoz hadd idézzem Mackintosht:

A „ne ítélj” és a „semmit se ítéljetek” szavak egyszerűen azt tiltják, hogy valamely cselekedet rejtett forrásait vagy indokait megítéljük és elítéljük. Ezekhez semmi közünk. Mi nem hatolhatunk be a szív belsejébe, és hála Istennek, erre nincs is megbízásunk. Mi nem találhatjuk ki a szívek rejtett gondolatait. Erre egyedül Isten képes. Másfelől azonban sohasem bújhatunk ki a felelősség alól, hogy megvizsgáljuk azokat, akik közöttünk bármiféle szolgálatot végeznek

Nem lehet a mennyei Atyához imádkozni JT-ként, hiszen Jézus Krisztusban lehetünk kizárólag Isten gyermekei. (Zimányi Józsi bácsinak és Cseri Kálmánnak is van erről igehirdető-tanító prédikációsorozata). Ha valaki Jézus Krisztust csak embernek tekinti, akkor nem is támadhatott fel, akkor nem most is élő Isten – így hát nem is lehet(ett) Benne és általa újjászületni.

Van, akinek nem volt világos, mit értek az Úr nevének hiábavaló felvételén egy testület jelölésében. Megpróbálom megvilágítani. A zsidók Jahve iránti félő tiszteletből ki sem ejtették a nevét. Ezért hívták inkább Adonaj-nak, vagy nevezték Örökkévalónak. Ennek megfelelően JT vétenek a parancs ellen, amikor maguk minősítéseként használják Isten (általuk megfelelőnek ítélt) nevét.

Azt mondod Tiv, hogy már többször hallottad azt az érvelést, amit én említek, hogy ti. sokkal lényegesebb egy funkcióban betöltött tisztség, mint az, hogy mi a neve az illetőnek.



Igaz Isten-ismeretre minket egyedül Jézus Krisztus vezethet el. Ezért döntő a más vallásokkal és a magukat keresztyénnek tartó csoportokkal való érintkezésünkben az, hogy világosan lássuk, kinek tartják Jézust. Mert aki csupán prófétának, bármilyen tiszteletreméltó prófétának is, vagy eszményi embernek, vagy kiváló gondolkozónak, vagy példaképnek tartja őt, az nem ugyanazt az Istent imádja, mint akit mi, akik igyekszünk Jézus Krisztus Atyját megismerni és imádni.

A nagy vallások egyike sem tekinti Jézust Istennek. A Jehova tanúi sem, az unitáriusok sem, a mormonok sem. Mi ettől szerethetjük egymást, és kölcsönösen tisztelnünk kell egymás meggyőződését, de nem szabad elhallgatni, hogy nem ugyanazt az Istent imád-juk. Éppen ezért, amikor összehívták már két alkalommal a világvallások képviselőit közös imanapra, akkor ott nagyon határozottan tisztázni kellett volna: ki kihez imádkozik? Mert az afrikai tűz-imádók, akik szintén ott voltak, nem Jézus Krisztus Atyjához imádkoztak, és nem kötötte össze azokat az embereket az, hogy az egy Istenhez, az ugyanahhoz az Úrhoz imádkoztak. És majd látni fogjuk, hogy ez egyáltalán nem teológiai szőrszálhasogatás, hanem üdvösség kérdése: tudjuk-e, kit imádunk, egyáltalán vallásos tiszteletben kit részesítünk?

Tehát aki Istenen kívül más isteneknek mutat be áldozatot – vagyis vallásos tiszteletben részesíti őket, az ördöggel kerül közösségbe. Félelmes bibliai igazság. (És mindezt egészen konkretizálva: mindenki, aki nem Jézus Krisztuson át igyekszik eljutni az örökkévaló Istenhez, az egy fiktív, nem-létező személyt imád, azaz az Ördöggel van közösségben – figyelő megjegyzése).

1993-ban a világvallások parlamentjén 6500 ember végzett hosszú időn keresztül “vallásközi tréningeket”. Ott nem hangzott evangélium vagy evangélizáció, hiszen az azt jelentené: megvetjük, lenézzük a többieket. Egymás megismerése a cél. A dalai láma a mi bazilikánkban imádkozott, és vele ott voltak az egyházi vezetők. Mind Róma, mind a protestáns felekezeteket tömörítő Egyházak Világtanácsa egyre határozottabb lépésekkel készít elő egy nagy világegyházat. Csak azon folyik a színfalak mögötti vita, hogy ki legyen annak a vezetője. Ez azonban csak akkor lehetséges, ha feladjuk Jézus Krisztus kizárólagossági igényét. Itt nem a keresztyénség kizárólagosságáról van szó, Jézus Krisztus kizárólagossági igényéről van szó.

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. okt. 02., csütörtök 12:07 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
Kedves Figyelő
Egy helyesírási hibádat értetem félre, de újra végig néztem és valóban csak beleláttam azt ami nem biztos hogy benne volt.
Már mint a szándékosság. Mivel írod is ez nyilvánvalóvá vált előttem is hogy tévedtem.
Mivel Urunk nevét támadtad, így feltételeztem, hogy ezzel is megakarod mutatni hogy mennyire nem értesz egyet vele.

A másik hogy te mit gondolsz valamiről az egy dolog.

Ha én az mondom neked hogy Pista, azt én tudom hogy kire gondolok, de te ne érvelj úgy hogy én erre gondolok.

Ennyire nehéz megérteni: Ábrahám Izsák Jákob Istenét imádják, mint a Izrael. Csak Urunkat nem megfelelő megismerés szert, ilyet viszont sok saját gyülekezetedben is találsz.

Ha te azt állítod hogy nem is Izrael Istenét imádják, ez nem igaz.
Ha pedig M. Atyánkat akkor meg nem lehet bálvány, az más hogy saját elképzelésüket, emberi tanításokat bálványoznak.


De ezt bizony más számodra is elismert gyülekezetekben is teszik.
Ha nem Urunkba hisznek hanem embereknek.
Épp olyan veszélyes, mint a vallásosodás, épp úgy eltud választani bármilyen emberi tanítás, saját elképzelés stb...

Sőt míg JT-ről már lassan mindenki tudja hogy veszélyes, ezt kevésbé tarják annak, sőt el sem ismerik sokan, így sokkal veszélyesebb.

Azt hogy óvni akarsz másokat elhiszem. Hogy jót akarsz azt is.
Csak tudod, már szinte tanítják, hogy csaljunk egy hátraeséssel, vagy többet mutassunk egy füllentéssel, és szép lassan már a fél igazság vagy a hamis állítás is megengedett lesz.
Ha ehhez valamiféle jogosnak látszó (harag, vagy rosszabb esetben gyűlölet) indulat társul. (ok nélkül, mert olyankorról beszélsz akik soha nem ártatok neked, olyannak aki gyere korától ismeri őket, te meg megjegyzéseket teszel, nem tudom minek ez a kis előadás)

Cél szentesíti az eszközt.

Utána meg magyarázkodhatunk.
Kedves Figyelő ez nincs épülésünkre, ha én tévedek belátom, ha megbántok valakit akkor bocsánatát kérem, nem esik le az aragyűrűm mert nincsen.
De vannak dolgok amiket én is nehezen tudok emészteni, így megértem ha nem érted miről beszéltem eddig, én is vagyok úgy hogy nem értem valamiért a másikat, de talán majd egyszer én is te is megértjük amit kell.
Ez nem hinném hogy megakadályozna minket utunkban.

Urunk áldjon meg, és kérlek bocsáss meg hogy beleszóltam, nem sokan állna ki a megbélyegeztek mellet, sőt azt hiszik hogy rugdoshatják is őket, és ez sokszor hívő embereknek is tetszik, nem csak JT-nél.

Köszönöm hogy beszélgethetünk
--
--
Ez merült fel újra benne megosztom veletek:

Jónás is jogosnak tartotta volna Ninive elpusztulást, mintha ő nem kegyelemre szorult volna vagy ő engedelmes lett volna, de ezt észre sem vette, képes lett volna meghalni, csak igazát bebizonyítsa még Istenek is.
Pedig ismerte nagyon is Urunk kegyelmét, mert eleve azért ment más irányba, tudta hogy Urunk képes megmenteni őket.
De szerinte nem érdemelték meg.

Jn 4,
10. Az Úr pedig monda: Te szánod a tököt, a melyért nem fáradtál és a melyet nem neveltél, a mely egy éjjel támadt és más éjjel elveszett:
11. Én pedig ne szánjam Ninivét, a nagy várost, a melyben több van tizenkétszer tízezer embernél, a kik nem tudnak különbséget tenni jobb- és balkezük között, és barom is sok van?!


Jó ha néha eszünkbe jut. :)

(részemről befejeztem, köszönöm megértésed)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. okt. 03., péntek 17:08 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
Részemről sincs harag. Sajnálom, hogy konkrét érvekre (pl. Cseri Kálmán is hasonlóan lát, mint én, noha nem másoltam őt, később derült ki a hasonlóság) nem válaszoltál.

Változatlanul igaz, hogy "az istenszeretőknek minden a javára dolgozik össze", így neked, nekem s a "párbajunkat" olvasónak adott a lehetőség erre..

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 256 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 14, 15, 16, 17, 18  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség