Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 256 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 18  Következő
 

Egyáltalán létjogosult az ökumenizmus?
Igen 59%  59%  [ 10 ]
Nem 41%  41%  [ 7 ]
Szavazatok száma : 17

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. júl. 29., vasárnap 13:38 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
FM írta:
Szeretteim mondja Pál az apostol és most én is mondom.
Szeretteim figyeljetek fel, hogy mit is jelent az alábbi IGE:

1Kor 14,2 Mert a ki nyelveken szól, nem embereknek szól, hanem az Istennek; mert senki sem érti, hanem lélekben beszél titkos dolgokat.

Mikor az ellenség kémeket küld, akkor a titkos beszéd nagyon zavaró.
Mindenhol vissza-vissza tér arra, hogy ezt minél kevesebben tudják hitből gyakorolni.

Ez a cél.

Az én célom pedig az engedelmesség, ha kell a földi létem árán is.

Gondolom a legfontosabb kérésünk, hogy mindenki tudjon nyelveken imádkozni és dícsérni így az Örökkévalót.
Szeretteim én kérem értetek az Úr közben járását,
mert az emberi elme átjárható de
az Írást ismeritek, és Pál kívánságát is.
Maran atha.



Nagyon elgondolkodtatónak tartom Magda ezt a beírásodat-
Kinek is legfontosabb kérése, hogy mindenki tudjon nyelveken imádkozni? Pál apostolnak nem a legfontosabb
kérése volt, pont az idézett 1. Kor. 14-ben olvashatunk erről.

Az meg még furcsább, hogy Net, aki eddig résen volt a különféle érdekes beírások lereagálásában, most hallgat. Ha nem akarjuk felvenni ezt az új fórumozási modort:"válaszolok, ha eljön az ideje", akkor megkérlek,Net, mint ahogy a pm-ben is tettem,légy szíves nyilatkozz, hogy a Magdával alakuló egységed erre a beírásra is vonatkozik-e, vagy az a furcsa helyzet állt elő, hogy az ezután következő Gabriel beírásával inkább egyet lehet érteni, ...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 29., vasárnap 13:57 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
kérlek szépen, Erika, ha lehet, NE PRÓBÁLJ MANIPULÁLNI!!!

a családom már ismer: nem érdemes engem olyan kész helyzet elé állítani, amikor "csak egyet tehetek"

hosszasan fejtegettem ma valakinek, hogy mennyire tisztellek titeket, a munkát, amit végeztek, és különösen, hogy a SAJÁT SZOLGÁLATOTOKBÓL ki is tudtatok szállni (ez VILÁGSZERTE is elég ritkaságnak számít, VAN kitekintésem, hogy meg tudjam ítélni)
ne kelljen SZÉGYENKEZNEM, hogy mellédálltam...

Jézussal együtt indult be most bennem a "kicsoda tett ENGEM bíróvá vagy osztóvá"... vagyis: MIT KERESEK ÉN egy ILYEN KÉRDÉS eldöntésében???

szerintem jobb lenne, ha most itt abbahagynám...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 29., vasárnap 14:05 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Furcsákat írsz Net, én csak egy saját, őszinte véleményt kértem tőled, amit máskor kérés nélkül megtettél-

attól félj leginkább, hogy bárkit is manipulálnék, aki ismer, inkább a túlzott szabadság megadása ami felróható nekem


engedd meg nekem, hogy mindezek mellett kiolvassam a te véleményedet, hozzáállásodat a beírással kapcsolatban...
:(


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 29., vasárnap 14:30 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Net írod:

ne kelljen SZÉGYENKEZNEM, hogy mellédálltam...

kíváncsivá tettél: milyen ügyben fogtak perbe engem, hogy állást kellett foglalnod-ellenem vagy mellettem? :roll:

/talán inkább PM-ben írd, de annyit megelőlegezek, hogy most hálát adok azért, hogy elég kemény nevelésben volt részem, nem vagyok különösebben elkényeztetve, úgyhogy abszolut őszintén megírhatod miért is kellene miattam szégyenkezned/


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 29., vasárnap 14:56 
Kedves Rosta!

A keresztyének közösségét nem kell emberi erővel és szervezkedéssel kialakítani, létre hozni.
Ezért számomra álságos és ötletében halott gondolat az ökumené. (már maga a szó is annyira érthetetlen, lakott föld, hm...)

Akik Krisztusban megváltottak, új életet kaptak és a megszentelődés útján járnak, életük tisztulását ajándékként kapják a feltámadt és élő Jézus Krisztustól, majd reménységük szerint Hozzá térnek testük halála után azok emberi erőfeszítések nélkül is közösséget alkotnak, most ebben a pillanatban a föld bármely pontján.

Ezt nem kell létre hoznia semmilyen emberi szervezkedésnek.

Akkor viszont mi a célja az ökumenének?


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 29., vasárnap 16:17 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
kavics írta:
Kedves Rosta!

A keresztyének közösségét nem kell emberi erővel és szervezkedéssel kialakítani, létre hozni.
Ezért számomra álságos és ötletében halott gondolat az ökumené. (már maga a szó is annyira érthetetlen, lakott föld, hm...)

Akik Krisztusban megváltottak, új életet kaptak és a megszentelődés útján járnak, életük tisztulását ajándékként kapják a feltámadt és élő Jézus Krisztustól, majd reménységük szerint Hozzá térnek testük halála után azok emberi erőfeszítések nélkül is közösséget alkotnak, most ebben a pillanatban a föld bármely pontján.

Ezt nem kell létre hoznia semmilyen emberi szervezkedésnek.

Akkor viszont mi a célja az ökumenének?


Kedves Kavics!

Csak pár sorban reagálok, mert mennem kell, de majd visszajövök.

Ilyen alapon mi szükség is van az egyházakra? Mi szükségünk is van a közösségekre, legyenek azok kisebbek, nagyobbak? Mi szükségünk is van az emberi szervezkedésekre úgy általában?

Szóval, ha jól értelek, akkor csukjuk be a boltot, mert Krisztusban majd mindnyájan találkozunk, akik arra méltók vagyunk. (Lásd pl. a mi református egyházunkat) Vagy mégsem?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 29., vasárnap 16:56 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Erika írta:
Net írod:

ne kelljen SZÉGYENKEZNEM, hogy mellédálltam...

kíváncsivá tettél: milyen ügyben fogtak perbe engem, hogy állást kellett foglalnod-ellenem vagy mellettem? :roll:

/talán inkább PM-ben írd, de annyit megelőlegezek, hogy most hálát adok azért, hogy elég kemény nevelésben volt részem, nem vagyok különösebben elkényeztetve, úgyhogy abszolut őszintén megírhatod miért is kellene miattam szégyenkezned/


Net, ha kérhetném a válaszodat ,..... köszönöm...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 29., vasárnap 17:12 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
ne szivass
én KIRAKOM a közösbe....

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 29., vasárnap 17:40 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
No itt vagyok! Bocs, hogy elrohantam!

Amit mondani akarok az az, hogy az embernek meg kell tudnia élni bizonyos dolgokat. Például közösségben kell felnőnie, mert a közösség nélkül, az egyedül felnővő ember elpusztul, mégha az életfeltételei adottak is. A történelemben néhány uralkodó elvégezte a kísérletet, miféle eszmékkel lesz tele az embergyerek, milyen nyelven szólal meg először, ha közösség nélkül, egyedül nő fel, miként fog benne a szellem kibontakozni. Nos minden gyerek belepusztult a kísérletbe. Önmagától nem alakul bennünk szellem, csak az emberi éltető közösségek által.

Az emberekben az egymás közötti szellemi kapocsról önmagunkban elbújva nem, hanem csak emberi közösségekben lehet képet kapni. Hogy költői legyek, az embernek nem elég hallani arról, hogy van tenger, nem elég tudni a hatalmas sós víztömegről, de látnia kell azt, meg kell abban fürödnie, hogy valóban megismerje azt. Az embernek nem csak tudnia kell a Krisztusban hívők egyetemes egyházáról, de meg kell élnie ezt a közösséget. El kell menni a másik templomába, hogy lássuk, érezzük, hogy ott nem ördögmiséket rendeznek, hanem az alkalomban valóban Jézus nevében jönnek össze az emberek. Az embernek kezet kell fogni azzal a másikkal, hogy érezze, hogy annak nem patája van, hanem emberi keze. Az embernek beszélgetnie kell a másikkal, hogy megismerje azt, hogy félretegye az előítéleteit, és egyházi hovatartozásától függetlenül ráismerjen a másikban a hívőre.

Erről szól az ökumené. Mert az emberek között könnyen előidézhető az elkülönülés, az ember természetéből eredően a másik idegenként való kezelése a könnyebb út. De jó dolog, ha emellett, az egymás idegenként való kezelése mellett van egy nehezebb út, a Krisztusban való összetartozás napi megélése is. Mivel ez önmagától nem megy, vagy ennek formái esetlegesek, emiatt szükség van az ökumené szervezett formájára. Arra, hogy szervezett, emberi közösségekben éljük meg a Krisztusban való egységet.

Na most megint mennem kell, mert megyek misére...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 30., hétfő 09:38 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Kedves Kavics!

Megint szívemből szóltál :) A hívek között spontán megvalósuló "ökumené" amiről írtál, és amivel maximálisan egyetértek.

Üdv:
Indu

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 30., hétfő 10:01 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
http://www.parokia.hu/ext/forum/viewtopic.php?p=619&#619[/url]

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 01., szerda 15:20 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 14:19
Hozzászólások: 477
Tartózkodási hely: Budapest, Rákoscsaba
Mi az ökumenizmus létjogosultsága?

Sípos Ete Zoltán (Szeged) írta:
"Vajon nem Krisztus evangéliumának elárulása történik akkor is, amikor némelyek a világ elõtt feladják ezt, mint az üdvösség kizárólagos útjának hirdetését, védelmezését, illetve összeelegyítik a marxizmus tanításával. Az Egyházak Világtanácsa által vezetett ökumenikus mozgalom is ezt teszi. Már évtizedekkel ezelõtt kihirdették, hogy befejezettnek tekintik a missziónak azt a korszakát, amikor a misszionáriusok az embereket az evangéliummal „konfrontálták”; helyette azt tartják feladatuknak, hogy – a ’régimódi’ misszió helyett – elõfeltétel nélküli dialógust folytassanak a különbözõ keresztyén felekezetek, nem keresztyén vallások, sõt, ideológiák képviselõivel. Az általuk megjelentetett írásos dokumentumokból kiderül, hogy az evangélium relativizálása mellett az egész világra kiterjeszthetõ vallási-szellemi egység kimunkálását tekintik céljuknak. A mozgalom szellemi vezetõi a marxizmus ideológiájának elkötelezettjei, akik nagy erõbedobással hirdetik a marxizmus keresztyéniesített változatát, mint biblikus evangéliumot. Ezt a törekvést olvashattuk ki az idei egyetemes imahét programjából is, ahol az az elvárás vált hangsúlyossá, hogy az egyháznak közvetítenie kell a szegény, elnyomott néprétegek kiáltását elnyomóik felé, illetve az elnyomás befejezésére kell felszólítania.
Vajon, az ökumenikusok relativizált és marxizmussal vegyített evangéliuma még azonos a Jézus Krisztus evangéliumával? A bibliai evangéliumot szabad bárkinek is relativizálnia, s ezzel az „emberiség ’krisztushívõ’ vagy vallásos tagjainak egyesülését” szorgalmaznia? Az ökumenikus mozgalom ezt az általa megrontott evangéliumot és igeellenes célkitûzést – sajátos retorikával és propagandával – akarja ráerõltetni az egyházra. Mi ezekben a célkitûzésekben nem lehetünk társai az EVT-nek, illetve magyarországi képviselõjének, a Magyarországi Egyházak Ökumenikus Tanácsának. Meggyõzõdésem, hogy az imahetek jóhiszemû résztvevõi nem is sejtik, hogy valójában „másfajta evangélium” terjesztéséhez, illetve bibliaellenes célok eléréséhez statisztálnak.
Amikor az egyház, vagy valamelyik felekezet – az említett formák bármelyikével – elárulja az evangéliumot, akkor ez, az általa elkövethetõ legszégyenteljesebb árulás, ami – sajnos, világszerte – a lelkészképzõ intézetekben, a teológiai fakultásokon kezdõdik, majd a szószékeken folytatódik, illetve az egyháztagok tetteivel kiteljesedik ki. Ezzel az egyház megtagadja küldetését, meghasonlik önmagával, elveszti létének értelmét.
Hadd emlékeztessük ebben a formában is a felelõs egyházi vezetõket, tanítókat, hogy elsõrendû feladatuk volna õrizni Jézus evangéliumának tisztaságát, védeni azt az árulás ellen! Bátran képviseljék tehát azt teológiai katedrán, szószéken s az élet különféle területén!"


Most nincs időm bővebb válaszra, csak egy csöndes kis kérdés fogalmazódott meg bennem.
Vajon összefüggést kell akkor keresni a BSz növekvő száma és az imahetek résztvevőinek csökkenő száma között? :roll:

_________________
ex-JennyT :D
"Énekelj az ÚRnak, te egész föld!"


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 01., szerda 15:33 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
"ugyanaz a huszonöt ember jár körbe a különböző kocsmákban, és mindig ott van tömeg, ahova betérnek" - szomorú "ébredési" tapasztalat...

mindazonáltal S-E-Z úr mintha EPPICIT lekéste volna a csatlakozást, ma nem (NAGYON NEM) a marxizmus "az ellenség"

itt - tőle látszólag észrevétlenül - lezajlott egy hatalmas ébredés, IGAZ, hogy nem KERESZTÉNY ébredés, de akkor is... komoly mennyiségű laza homokra van szükség, hogy az ember NE vegye észre, hogy az egyházat NEM a munkásmozgalmi aktivistáktól, hanem a különböző "csodatevő nagyemberektől" kellene félteni... na mind1... talán 10-15 év múlva ez is leesik (persze könnyen lehet, hogy addigra már EZ lesz idejétmúlt probléma)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 01., szerda 22:12 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Most már óvatosabban mondok kritikát bizonyos szerzőkről, mert előfordulhat, hogy egy fórumtársamban sértem meg a szerzőt. A Sipos Ete Zoltán úr nem tudom, hogy mit érthet a marxizmus kereszténi változatán. Ez valami olyasmi, mint az exrefis fasiszta megbélyegzése arra, aki nemzeti, és szociális gondolkodású is egyben.

A marxizmus és a keresztyénség tűz, és víz annak, aki tudja miről is szól a marxizmus. A marxizmus alaptétele, hogy az emberiség történelme az osztályharcok történelme, és emberi osztályok, rétegek között nem jöhet létre kompromisszum, kiegyezés, kibékülés. Egészen addig folytatódnia kell a harcnak, a proletáriátus vezetésével, amíg az oszályok meg nem szünnek, ami akkor lesz, amikor maga az állam is megszűnik. A kommunizmus utópiájában.

Nos ezt az erőszak elvet a keresztyénség semmiképpen nem akceptálja, a keresztyénségnek semmi köze az erőszak gondolathoz. Ezt az ökumenistákról is el lehet mondani nyugodt szívvel, szóval Sipos úr árnyékra vetődött.

Mivel a liberális terminológiát használja ez az úr, amelyet az exrefistől már megszokhattunk, miszerint a globalizáció, vagyis a vadliberalizáció ellen szólók azok marxisták, akkor már értem, hogy milyen gondolkodás lehet Sipos úr gondolatainak a magva. Ezzel a liberális maggal csak az a gond, hogy a vadliberalizmus, amely kishazánkban is regnál nem éppen a keresztyéni gondolkozásról ismerszik meg, hanem olyan szlogeneket használ, hogy: "jöjjön el az én országom!"!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 01., szerda 22:24 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 14:19
Hozzászólások: 477
Tartózkodási hely: Budapest, Rákoscsaba
Igen, lehet, hogy liberális a bácsi - itt, és ebben a témában.

A cikk egyébként arról szól, hogy hogyan történik Jézus evangéliumának elárulása. Egy másik pontban meg pont a LIBERÁLIS teológiai oktatást szidja.
(amit megintcsak nem sikerül konkrétumokkal alátámasztania, de hát megszokhattuk, hogy a BSZ csak úgy általában beszél, nem konkrét élethelyzetekről. Gyönyörű példája ennek tulip, aki nem tud mit kezdeni net2rist "életszagú" példáival)

A teljes cikk megtalálható a http://www.bibliaszov.hu/index.php?open=8&load=aktualis oldalon, .pdf formátumban

_________________
ex-JennyT :D
"Énekelj az ÚRnak, te egész föld!"


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 256 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 18  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 13 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség