Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 390 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 26  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. aug. 29., szerda 10:44 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
Fony írta:
GABRIEL777 írta:
veszélyes tudathasadásos emberek képzelgéseit valóságos történetként megjeleníteni,mert amikor az örülséget hirdetjük mint valóság akkor az örültség részeseivé válunk mi magunk is.

Fony történetét ezért tartom veszélyesnek .

Ennyi erőből az összes elmeháborodott ember
fantazmagóriáját belehetne állítani úgy mint ha az a valóság lenne.


Ezenkivül erkölcstelennek és etikátlannak is tartom egy beteg ember betegségét felhasználni bármilyen eszme igazolása
érdekében is.[


Már vártam a megnyilatkozásod, kilóg a lóláb, kedves Gábriel.

Mert ha nem lógna ki, megértetted volna, hogy nem a történet a lényeg, hanem az, ami ezt a tudathasadásos állapotot előidézte ennél a (nem egyetlen eset) szerencsétlen embernél. Merthogy az az igazán etikátlan és veszélyes, ami természetgyógyászat címén folyik, ezt akarod most lényegteleníteni.

De ez sem új keletű dolog, hiszen megíratott:
"....ha a halottak közül támadna fel valaki, annak sem hinnének" ..hogy milyen a pokol.
Hát még egy élőnek.

Lásd fentebb: válasz Netnek.

(Kedves Net! Tényleg ennyire érthetetlen volt amit írtam, vagy csak Gabriel nem érti érintettsége folytán?)

üdv
fony


A képzettársidásoddal csak az a probléma,hogy úgy állítod be,hogy a természetgyógyészat tudathasadásos állapotot idéz elő.

Ha a te érvelésed igaz lenne akkor viszont azoknak is igazat kellene adni akik azt mondják,hogy a valásokkal való kapcsolat is tudathasadásos állapotot hoz létre.

Ebben az esetben pedig a keresztény vallási fanatikusok tudathasadásos állapotait is a kereszténység rovására irhatnád,pont úgy mint most a fenti történet esetében tetted a természetgyógyászattal.

Szokásod szerint egykalapba helyezted a jót a rosszal és úgy mondtál róla itéletet.

Ahogy a kereszténységnek is megvan a sötét oldala "lsd,fanatikus szekták",úgy a természetgyógyászatnak is megvannak a sötét oldalai.

De az,hogy ki melyik oldalt válassza az kizárólag az embertől függ .


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 29., szerda 18:05 
Offline

Csatlakozott: 2007. aug. 24., péntek 14:01
Hozzászólások: 104
Tartózkodási hely: Budapest
termett@citromail.hu írta:
sziasztok, ti ezeket elhiszitek? :wink:


Sziasztok!

Azért (is) regisztráltam a Fórumra, mert van némi tapasztalatom az ezotériáról, annak hatásairól, és úgy látom, néhány kérdést meg tudok nektek válaszolni.

Igen, elhiszem. Láttam már ilyet.

Meglepődnél, mennyi olyan ideológiai irányzat működik manapság, amely hirdetőinek legfőbb célja, hogy kiszolgáltatott emberek manipulálásából magának előnyöket kovácsoljon: pénz, ingyen munkaerő, befolyás, stb.

Tévedés azt hinni, hogy amit Fony bemutatott, csak "gyenge" vagy "zavart" emberekkel történhet meg. Egyébként normális, intelligens ember is kétségbeesetté válhat, pl. családi tragédia, súlyos betegség miatt, és előfordul, hogy nem a megfelelő helyre fordul segítségért. Aztán a "helyes" módszerek alkalmazásával zavarttá, befolyásolhatóvá teszik, és mindent megtesz, amit elvárnak tőle, mindent elhisz, amit mondanak. Aztán vagy magától rájön, hogy ezzel árt magának és a szeretteinek, vagy nem, és annak akár tragédia is lehet a vége.

Ha az "áldozat" segítségért fordul egy pszichológushoz, pszichiáterhez, az megállapítja, hogy depressziós vagy skizofrén, és begyógyszerezi. Hiszen az orvosban fel sem merül, hogy a sok képtelenség, amit összehord, nem egy beteg elme szüleménye, hanem egy legális tanfolyamon, adót és tb-t fizető "mestertől" tanulta.

Ha egy paphoz vagy más egyházi személyhez fordul, az felekezettől és vérmérséklettől függően vagy a bűnösségét fogja hangsúlyozni, amiért okkult dolgokkal foglalkozott, vagy démonokat akar űzni belőle. (Tisztelet a kivételnek.)

Segíteni egyik módszer sem fog, mivel az illető ezeket a dolgokat elhiszi ugyan, de nem magától találta ki, hanem "bebeszélték" neki. Csak akkor tud véglegesen megszabadulni a hatástól, ha többé nem bízik meg azokban, akik "tanították" (vagyis manipulálták), és véglegesen elfordul az adott eszmerendszertől (ideológiától, egyháztól) is.

Vagyis rá kell jönnie, hogy tudatosan megtévesztették, tisztáznia kell magában, hogy miben és hol tévesztették meg, és nem szabad ugyanott folytatnia. Különben látszólag javulhat a helyzet, majd újra és újra előjönnek ugyanazok a problémák, hiszen a forrásuk nem szűnt meg.

Tapasztalatom, hogy ha valaki ilyen, végsőkig kétségbeesett állapotba kerül, azon már csak egyetlen dolog segít: a feltétel nélküli szeretet.

Tudom, nyálasan meg elcsépelten hangzik, de igaz. És ez alatt nem csak azt értem, hogy vannak emberek, akik szeretik (szeretettel fordulnának felé, ha hagyná), hanem annak megtapasztalása, hogy LÉTEZIK ilyen Szeretet. Ami megoldja a lelki problémáit, választ ad a kérdéseire, és megfelelő alternatívát kínál az addig tanultakkal szemben.

Az Interneten olvastam több olyan ember visszaemlékezését is, akik korábban hittek Istenben, majd - akár ezzel párhuzamosan - valamilyen "destruktív" tanítással kezdtek ismerkedni, ami tönkretette a lelki egészségüket. Kivétel nélkül mindegyik azt írta, hogy úgy tudott kijönni ebből a csapdahelyzetből, hogy mindannak ellenére, amit tanult, továbbra sem veszítette el a hitét, és Istentől kért segítséget.

Ennek fényében úgy látom - nyugodtan javítsatok ki, ha tévedek - hogy ezoterikus, természetgyógyász, okkult stb. tanok is lehetnek veszélyesek, de korántsem annyira, mint a kereszténységnek álcázott manipulációk.

Ha ugyanis valakit érdekel egy ezoterikus tan, elmegy egy mesterhez tanulni, majd azt tapasztalja, hogy rosszra fordultak a dolgok, "szétesett az élete", még mindig ott van a lehetőség, hogy elmegy egy másik mesterhez, aki persze biztosítani fogja arról, hogy amit eddig tanult, az ostobaság, és a saját tanítását fogja előtérbe helyezni (ami remélhetőleg nem annyira káros). És megvan a lehetősége arra is, hogy inkább a Mestertől kezdjen el tanulni.

Ha viszont egy magát kereszténynek, vagy a kereszténységgel összeegyeztethetőnek tartó ideológiával (mesterrel, egyházzal) találkozik, jó esélye van arra, hogy a "tanítások" megfosszák őt a szerető, hűséges, megváltó Isten képétől, és helyébe egy kegyetlen, igazságtalan és irracionális Istent állítsanak. Olyat, akitől nem tudna mit tanulni, és akihez nem nagyon érdemes fordulnia, ha bajban van. És így sokkal nehezebb lehet a helyzetén változtatnia.

Szóval, ha ilyen történeteket olvastok vagy hallotok valakitől, szerintem ne az legyen az első gondolatotok, hogy biztosan megőrült, hanem az, hogy vajon hol és kitől tanulta. Már csak a saját érdeketekben is, jobb óvatosnak lenni.

Szeretettel

Shannon


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 29., szerda 20:17 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 28., szombat 11:15
Hozzászólások: 648
máriamagdolna írta:
Tulip,köszönöm ...



Erre és minden egyébre ami nekem lett címezve a keresők kérdései - fontos kérdéseink alatt válaszolok, mert ide több iokból nem illik.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 29., szerda 20:33 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
Köszönöm, Shannon.

Tehát pl. vizsgáljuk meg az olyan - magukat kereszténynek beállító - emberek kinyilatkoztatásait,

akik a természetgyógyászat "gyógyításaiba" belerokkant, tudathasadásos állapotba került emberek élményeit valótlanságnak tartják ugyan,

de a "csakrák és meridiánok" tanait, érzéki megtapasztalásait valóságnak fogadják el.

Valamint nyakatekert okfejtéseiket, miszerint létezne "jó" okkultizmus és rossz okkultizmus.

Valamint vizsgáljuk meg, hogy ha valaki azt állítja, hogy

keresztény,

és Jézus Krisztus kegyelméből él,

akkor az Atya Isten Jézus Krisztusban adatott kegyelme
és a Szent Lélek ajándéka mellett


ugyan mi szüksége lehet a "jó" okkultizmusra?

No de folytassuk a történetet>>>>


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 29., szerda 20:46 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
8.
Gál Péter:
A New Age -- keresztény szemmel
http://www.communio.hu/ppek/k407.htm
(Részlet – Tanúságtételek – A pokolból szabadulva)

Ellent kell mondani

Ekkor végre kimondtam: történjen velem és a családommal bármi, nem teljesítem a parancsot, és elindultam hazafelé. Alig tudtam vonszolni magam.
Az Úristen segített, hogy épen hazaérjek.
Szomjazva az elôírt böjttôl, teljesen kimerülve értem haza. A gyötrés folytatódott: A gyermeked meg fog halni még ma, ha azonnal nem mész vissza a kukához. Vetkôzz meztelenre és menj vissza. (Zárt osztályra kellett volna kerülnöm, vagy az öngyilkosságba menekülni.) Ismét nemet mondtam! Ha iszol, meghal a gyereked! Kétségbeesésemben felhívtam egy barátnômet.
Zokogva kértem, segítsen, nem tudom mit tegyek. Ô már tudta, mi van velem. Azt tanácsolta, várjam meg, amíg hazaér a gyermek, aztán igyam egy nagy pohár vizet, és majd meglátom, hogy nem lesz semmi baj. Így történt.
Egy örökkévalóságnak tűnt, amíg hazaért a gyerek, és akkor megittam a pohár vizet... és nem történt semmi. -- Ismét megbocsátott az Úr, teljesítsd a parancsokat, ha nem akarod elveszíteni a családodat -- szólt az újabb parancs. Emlékezve az infarktusszerű tünetekre, nem mertem ellentmondani. Levetkôzni, felöltözni, levetkôzni... a gyerek meg csak nézett rám kétségbeesve: Anya, mi van veled? És együtt sírtunk. Az ôrült szerepét kellett eljátszanom. Tudott mindenrôl, tudta, hogy a sok szörnyűség az égiek parancsa és nekem a bűneimért kell vezekelnem.
Csak késôbb jöttem rá, hogy mi a gonosz célja velünk: bűnössé, gyilkossá tenni, öngyilkosságba hajtani.
A gyermeket nem mertem egyedül hagyni, így vele mentem a mesterhez.
Elmondtam neki minden velem történt szörnyűséget. A válasz készen volt:
Az Úr megbocsátott, megfeleltél a próbáknak, nagyon jó a pontszámod.
Éreztem, hogy itt nincs valami rendben. A reikis barátnômnél kerestem menedéket. Útközben mindent elkövettek, hogy ne menjek oda. Tudták, hogy megkapom végre a felvilágosítást. A fejemben egy fura nyomó, szorító érzéssel próbáltak megállítani, és olyan szédüléssel, hogy alig tudtam járni.
A gyerek támogatott.

A Miatyánkot mormoltam magamban, az ima adott enyhülést.

Amíg becsukott szemmel mentem és imádkoztam, szűnt a szorítás, ha abbahagytam, azonnal visszatért, dülöngélve is alig tudtam járni.
A gyermekem vezetett, mint egy világtalant. Már nem voltam ura önmagamnak, de küzdöttem ellenük.



9.
Megkönnyebbülve


A barátnômnek elmeséltem mindent.
Ô azonnal mondta: -- Hát nem látod, hogy nem az Istennel állsz kapcsolatban?
Nem tudod, hogy a túlvilágon rengeteg gonosz lélek is van? Te az ô játékszerük lettél! -- Íme a vallásos neveltetés hiánya! Felnôttem abban a hitben, hogy a sátán csak a mesékben van, és íme, most megismerhettem, közvetlen közelrôl.
Sajnos ôrajta keresztül jutottam el az Isten minden kétséget kizáró létezéséig. -- Az Isten angyala nem tesz veled gonoszságot, -- magyarázta -- nem akarja, hogy felbomoljék a család, nem akarja, hogy öngyilkos légy. No és, hogy te vagy a gonosz, akinek bűnhôdnie kell? Épp az a baj, hogy túl jó a szíved és túlságosan hiszékeny vagy. Isten irgalmas és jó!
Hónapok óta elôször éreztem hogy szűnik a lidércnyomás. Elmondott néhány hasznos tanácsot, néhány ördögűzô mondókát, és én megkönnyebbültem. A feladat tehát egyértelműnek és egyszerűnek tűnt, nem szabad engedelmeskedni, meg kell tanulni végre nemet mondani. Az a tudat, hogy nem Isten tette velem ezt a sok szörnyűséget, nem Ô a bosszúálló, nagy megnyugvás volt. Most értettem meg, hogy az imáim idején az Ô melegségét éreztem, és az Ô segítségének köszönhetem, hogy túléltem ezt a néhány iszonyú hónapot, és hogy a látszat ellenére megôrizhettem elmém tisztaságát.
Teljesen normálisnak éreztem magam.
A Jóisten adott erôt, hogy el tudjam viselni ép ésszel a megaláztatásokat, a testi és lelki kínzásokat.

(folytatás következik) >>>


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 29., szerda 22:07 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
Shannon írta:
termett@citromail.hu írta:
sziasztok, ti ezeket elhiszitek? :wink:


Sziasztok!

Azért (is) regisztráltam a Fórumra, mert van némi tapasztalatom az ezotériáról, annak hatásairól, és úgy látom, néhány kérdést meg tudok nektek válaszolni.

Igen, elhiszem. Láttam már ilyet.

Meglepődnél, mennyi olyan ideológiai irányzat működik manapság, amely hirdetőinek legfőbb célja, hogy kiszolgáltatott emberek manipulálásából magának előnyöket kovácsoljon: pénz, ingyen munkaerő, befolyás, stb.

Tévedés azt hinni, hogy amit Fony bemutatott, csak "gyenge" vagy "zavart" emberekkel történhet meg. Egyébként normális, intelligens ember is kétségbeesetté válhat, pl. családi tragédia, súlyos betegség miatt, és előfordul, hogy nem a megfelelő helyre fordul segítségért. Aztán a "helyes" módszerek alkalmazásával zavarttá, befolyásolhatóvá teszik, és mindent megtesz, amit elvárnak tőle, mindent elhisz, amit mondanak. Aztán vagy magától rájön, hogy ezzel árt magának és a szeretteinek, vagy nem, és annak akár tragédia is lehet a vége.

Ha az "áldozat" segítségért fordul egy pszichológushoz, pszichiáterhez, az megállapítja, hogy depressziós vagy skizofrén, és begyógyszerezi. Hiszen az orvosban fel sem merül, hogy a sok képtelenség, amit összehord, nem egy beteg elme szüleménye, hanem egy legális tanfolyamon, adót és tb-t fizető "mestertől" tanulta.

Ha egy paphoz vagy más egyházi személyhez fordul, az felekezettől és vérmérséklettől függően vagy a bűnösségét fogja hangsúlyozni, amiért okkult dolgokkal foglalkozott, vagy démonokat akar űzni belőle. (Tisztelet a kivételnek.)

Segíteni egyik módszer sem fog, mivel az illető ezeket a dolgokat elhiszi ugyan, de nem magától találta ki, hanem "bebeszélték" neki. Csak akkor tud véglegesen megszabadulni a hatástól, ha többé nem bízik meg azokban, akik "tanították" (vagyis manipulálták), és véglegesen elfordul az adott eszmerendszertől (ideológiától, egyháztól) is.

Vagyis rá kell jönnie, hogy tudatosan megtévesztették, tisztáznia kell magában, hogy miben és hol tévesztették meg, és nem szabad ugyanott folytatnia. Különben látszólag javulhat a helyzet, majd újra és újra előjönnek ugyanazok a problémák, hiszen a forrásuk nem szűnt meg.

Tapasztalatom, hogy ha valaki ilyen, végsőkig kétségbeesett állapotba kerül, azon már csak egyetlen dolog segít: a feltétel nélküli szeretet.

Tudom, nyálasan meg elcsépelten hangzik, de igaz. És ez alatt nem csak azt értem, hogy vannak emberek, akik szeretik (szeretettel fordulnának felé, ha hagyná), hanem annak megtapasztalása, hogy LÉTEZIK ilyen Szeretet. Ami megoldja a lelki problémáit, választ ad a kérdéseire, és megfelelő alternatívát kínál az addig tanultakkal szemben.

Az Interneten olvastam több olyan ember visszaemlékezését is, akik korábban hittek Istenben, majd - akár ezzel párhuzamosan - valamilyen "destruktív" tanítással kezdtek ismerkedni, ami tönkretette a lelki egészségüket. Kivétel nélkül mindegyik azt írta, hogy úgy tudott kijönni ebből a csapdahelyzetből, hogy mindannak ellenére, amit tanult, továbbra sem veszítette el a hitét, és Istentől kért segítséget.

Ennek fényében úgy látom - nyugodtan javítsatok ki, ha tévedek - hogy ezoterikus, természetgyógyász, okkult stb. tanok is lehetnek veszélyesek, de korántsem annyira, mint a kereszténységnek álcázott manipulációk.

Ha ugyanis valakit érdekel egy ezoterikus tan, elmegy egy mesterhez tanulni, majd azt tapasztalja, hogy rosszra fordultak a dolgok, "szétesett az élete", még mindig ott van a lehetőség, hogy elmegy egy másik mesterhez, aki persze biztosítani fogja arról, hogy amit eddig tanult, az ostobaság, és a saját tanítását fogja előtérbe helyezni (ami remélhetőleg nem annyira káros). És megvan a lehetősége arra is, hogy inkább a Mestertől kezdjen el tanulni.

Ha viszont egy magát kereszténynek, vagy a kereszténységgel összeegyeztethetőnek tartó ideológiával (mesterrel, egyházzal) találkozik, jó esélye van arra, hogy a "tanítások" megfosszák őt a szerető, hűséges, megváltó Isten képétől, és helyébe egy kegyetlen, igazságtalan és irracionális Istent állítsanak. Olyat, akitől nem tudna mit tanulni, és akihez nem nagyon érdemes fordulnia, ha bajban van. És így sokkal nehezebb lehet a helyzetén változtatnia.

Szóval, ha ilyen történeteket olvastok vagy hallotok valakitől, szerintem ne az legyen az első gondolatotok, hogy biztosan megőrült, hanem az, hogy vajon hol és kitől tanulta. Már csak a saját érdeketekben is, jobb óvatosnak lenni.

Szeretettel

Shannon


Kedves Shannon


Örülök annak,hogy a természetgyógyászat sötét oldala mellett megemlítetted a kereszténység sötét oldalát is amit olyan szekták uralnak akik jó pár család életét tönkretették már.

Az,hogy a pszichiátriákon mennyi keresztény szekta áldozatát kezelik és mennyi természetgyógyászat leplébe bújt csalóét,azt nem tudom,de nem hinném,hogy nagy különbség lenne számszerileg közöttük.

A lényeg,hogy ezért nem a kereszténység vagy a természetgyógyászat a bűnös,hanem azok a termtmények akik a kereszténység és a természetgyógyászat leple alá bújval űzik sötét istentelen praktikáikat.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 30., csütörtök 05:41 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Ez kicsit hosszabb! :-(

http://mek.oszk.hu/00100/00185/html/#4"

Szeretettel Tamás


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 30., csütörtök 13:58 
Offline

Csatlakozott: 2007. aug. 19., vasárnap 12:51
Hozzászólások: 298
Fony,nekem ez egy kicsit olyan,mintha összegyűjtötted volna azokat a történeteket,amikben nyilvánvaló,hogy a gravitáció (mint vitathatatlanul jelen lévő erő) árt az embernek,elpusztítja,romba dönti stb. (pl. mikor mész az utcán és egyszercsak fejedre esik egy virágcserép...a gravitáció miatt történik mindez ugye),és most érvelsz és indulatokat szítasz a Gravitáció ellen,továbbá azt tanácsolod,kerüljük el,mert Sátántól ered.És kerüljünk mindenkit,aki tudatosan használja a gravitációt.
Azok az erők,melyekkel a természetgyógyászok "dolgoznak" itt vannak közöttünk,mi is folyamatosan használjuk,adjuk,vesszük őket,max. nem vagyunk tudatában.Leginkább ezért lehet visszaélni velük.

Shannon,igazat adok Neked én is.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 30., csütörtök 21:05 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
Kedves Máriamagdolna!

Megértem, hogy így gondolod, ahogy, mert még csak erőben tudsz gondolkozni.
Örülök, hogy te is egyetértesz Shannonnal, mert akkor - gondolom, azt is keresni fogod előbb utóbb, hogy ki áll bizonyos erőmegnyilvánulások mögött.
Remélhetőleg rá fog vezetni Isten, és majd egyszer megelégszel az Ő kegyelmével.
És meg tudod majd különböztetni, hogy mi a különbség az üdvözítő HIT és az érzékiség csapdája között.

Nincs itt összegyűjtve semmi, egyelőre egyetlen történetről van szó.
Azok története, akik nem találták meg a kivezető utat, nem található meg.
Nem volt rá lehetőségük, hogy elmondják, vissza pedig nem jöhetnek.

Leírhatnám a saját történetemet is, de ha ezt nehezen viselitek, azt sem bírnátok.

Folytassuk tehát annak az embernek az esetét, akinek lehetőség adatott, és felvállalta, hogy tanulságként elmondja mit élt át. >>>>


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 30., csütörtök 21:22 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
10.
Gál Péter:
A New Age -- keresztény szemmel
http://www.communio.hu/ppek/k407.htm
(Részlet – Tanúságtételek – A pokolból szabadulva)

A bosszú

Nem volt azonban vége a rengeteg szenvedésnek.
A bosszúállás legalább olyan rettenetes volt, mint az elôzmények.
Már nem hazudták kilétüket. Újabb mesékkel kísértettek.
Ôk lesznek a világ urai.
Ôk az ufósok is. Engem már tökéletesen beidomítottak, én már nagy úr lehetek az új világban, ne adjam fel, minden próbának megfeleltem.

A válaszom most már természetesen NEM, NEM, és NEM! Soha nem árulom el az embertársaimat, én soha nem leszek az ô eszközük az emberek leigázásában!
Sajnos, hiába igyekeztem nem figyelni rájuk, képtelen voltam kikapcsolni ôket az agyamból és az életembôl. Mondták a magukét reggeltôl estig, sôt még éjszaka is.

A kaput pedig, melyen ki-be jártak bennem, ekkor még nem tudtam lezárni.

Elmondták, hogy tôlük származik a híres szentendrei gyógyító energiája. A gyógyító embert saját bevallása szerint ufósok támadták meg, és valamit beépítettek a testébe, amitôl nagy, gyógyító energiája lett. Ha csak hozzáér valakihez, annak azonnal megszűnnek a fájdalmai
Ez a mézesmadzag! Másoknak azonban minden és mindenki által gyógyíthatatlan, ôrjítô fájdalmai lesznek! A gyógyító saját bevallása szerint is a sátán energiájával gyógyít, de nem tehet mást, ezt kell tennie. Ezt az embert igazságosztónak, ítéletvégrehajtónak nevezték a bennem lévô gonosz lelkek, aki -- sejtésem szerint -- a jókat bünteti jóságukért, és elveszi szeretetüket.
Az orvosok az iszonyatos fájdalmakat nem képesek enyhíteni, a beteg nem tudja, hogy kizárólag Jézus Krisztus gyógyíthatja meg; a reménytelenség és a fájdalom felôrli az idegeit, és az öngyilkosságba menekül.
Ez a sátán célja!
A fejemben beszélôk többször is megkérdezték, akarok-e ilyen igazságosztó lenni? Aztán ijesztgettek, hogy azzá tesznek.
Késôbb értettem meg, hogy azért csodadoktor az ilyen gyógyító, mert azokat a fájdalmakat tudja enyhíteni, amelyeket a démonok okoznak, sátáni paranccsal könnyít a szenvedô embereken -- átmenetileg.
Egyszer azt mondták: ha már minden ember kapott az energiájukból, majd akkor jön el az ô idejük! Akár egy gombnyomásra, egyszerre ôrül meg a sok ember, vagy válik gonosszá. Hogy a veszély valóságos-e, vagy csak ijesztgetés, nem tudom.
Egy plakáton láttam: villamos energia kozmikus energia segítségével... A lélegzetem is elállt! Én sajnos már tudom, milyen és honnan származik a rejtélyes kozmikus energia... Tudom, milyen iszonyú erô van ebben az energiában. Éreztem, amikor naponta töltöttek föl, szinte hasogatott a fájdalom a feltöltési helyeken. Amikor az édesanyám kapta tôlük az áramütést, szintén megmutatták, hogy nem kis energiáról van szó. Egy alkalommal egy fémasztalra tettem le a kezem. Hamarosan éreztem a bizsergô áramlást. -- Azért sem ijedek meg és nem veszem el a kezem. Nem fogok szaladgálni elôlük, úgysem lenne értelme. -- gondoltam. A bizsergés pedig lassan égetôvé vált. A nyoma hetekig fájt a karomon.

11.
Különös esetek


Egy barátom az én esetemhez hasonló, de kevésbé kritikus helyzetérôl számolt be az agykontroll tanfolyam végigjárása után.

Eleinte minden tökéletes volt, nagyon jól érezte magát, csak egy mélypontja alkalmával jöttek az érthetetlen, különös jelek: a rejtélyes energiával való feltöltôdés, a magatartás megváltozása, majd az ôrültséghez és öngyilkossághoz közeli állapot.

Ôt is az Isten felé fordulás, a hit szabadította meg.

Egy ismerôs, aki korábban reikivel gyógyított, egyszer elmesélte, hogy mindig szeretett volna ufósokkal találkozni. Egyszer különös dolog történt vele. A csengô megszólalt, ô ajtót nyitott, és egy pislákoló fény állt elôtte. Bejött a lakásba és a mellkasára tapadt.
Ô mindössze egy nyomást érzett. Aztán a fény eltűnt, és ô nem értette, mi történt vele. A többi reikis barátjával megbeszélte az esetét. Kiderült, hogy nem ô az egyedüli, akinek hasonló élményben volt része.
A kicsiny fénylô lények az emberek szeretetét veszik el -- ezek után már tudom, a bukott angyal jelent meg nála.
Ez az ember rendszeresen kezelte a családját és ismerôseit reikivel és ingával.
A gyermeke kitűnô tanuló és mintagyerek volt.
A kezelések hatására megváltozott, kicsapongóvá vált és nem akart továbbtanulni.
Nem hittek nekem, hogy a sátáni sugárzás közvetítése az oka a szerencsétlenségeiknek.
Késôbb a fiú elutasította az anyja transzcendentális kapcsolatfelvételeit, és megváltozott.

Az ô élete rendezôdött, de az anyjáért még mindig imádkozom.

(folytatás következik) >>>


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 30., csütörtök 21:33 
Offline

Csatlakozott: 2007. aug. 19., vasárnap 12:51
Hozzászólások: 298
Fony írta:
Kedves Máriamagdolna!

Megértem, hogy így gondolod, ahogy, mert még csak erőben tudsz gondolkozni.
Örülök, hogy te is egyetértesz Shannonnal, mert akkor - gondolom, azt is keresni fogod előbb utóbb, hogy ki áll bizonyos erőmegnyilvánulások mögött.
Remélhetőleg rá fog vezetni Isten, és majd egyszer megelégszel az Ő kegyelmével.
És meg tudod majd különböztetni, hogy mi a különbség az üdvözítő HIT és az érzékiség csapdája között.

Nincs itt összegyűjtve semmi, egyelőre egyetlen történetről van szó.
Azok története, akik nem találták meg a kivezető utat, nem található meg.
Nem volt rá lehetőségük, hogy elmondják, vissza pedig nem jöhetnek.

Leírhatnám a saját történetemet is, de ha ezt nehezen viselitek, azt sem bírnátok.

Folytassuk tehát annak az embernek az esetét, akinek lehetőség adatott, és felvállalta, hogy tanulságként elmondja mit élt át. >>>>


Fony,a hozzászólásomban semmiféle összevetése nem szerepelt az üdvözítő hitnek és az érzékiségnek.Pusztán megállapítottam,hogy a világban,melyben élünk,működnek bizonyos erők,akár tudomást veszünk róluk,akár nem,akár üldözzük őket,akár nem.Ilyen pl. a gravitáció is.
Kíváncsi volnék a véleményedre,hogy a gravitáció,mint erőmegnyilvánulás mögött ki áll?
Az,hogy erő(k)ben is gondolkozom,nem jelenti azt,hogy másban nem tudok gondolkozni.Egyébként anyagban is gondolkozom,például megnézem,mit eszem,rossz minőségű ételt általában nem veszek magamhoz,mert az árt a testemnek,de ez nem jelenti azt,hogy csak testben,anyagban gondolkozom.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 30., csütörtök 22:57 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
Fony írta:
Leírhatnám a saját történetemet is, de ha ezt nehezen viselitek, azt sem bírnátok.



Kedves Fony

Engem és gondolom a fórum többi résztvevőjét is érdekelné a saját történeted,hogy milyen kapcsolatod volt okultista erökkel, teremtményekkel.

Szemlátomást valamiért fontosabb számodra az okultista erőkről beszélni mint Istenről,szeretném tudni,
hogy miért fontosabb számodra a sötét oldalról való beszélgetés mint Istenről.

a harmadik kérdésem pedig hozzád,hogy miért csak a csaló természetgyógyászok áldozatairól írsz és miért nem írsz a keresztény szekták álltal megnyomorított családokról,azok nem annyira fontossak a számodra ???

Tudod aki a nyilasok áldozatairól beszél csak
mindig és a komunisták áldozatairól pedig soha annak az embernek nem az áldozatok
a fontossak hanem valami egésszen más,
legalábbis szerintem......

Szeretettel gabriel


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára GABRIEL777 2007. aug. 31., péntek 04:07-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 31., péntek 04:05 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
-


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 31., péntek 18:40 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Kedves Termett!

Minden emberrel célja van az Istennek, amiben meggátolni akarja a Sátán!
Végcélotok a szeretet, a béke, a dicsôség: ,,a szentség, mint az Ô
fiaié''. Ez a végcél, amely jelen volt az isteni értelemben attól a
pillanattól kezdve, amikor a sárból megalkotta Ádámot, és jelen lesz
egészén az utolsó ember lelkének megteremtéséig.
De az Atya nem erôszakolja rátok királyi állapototokat. Ha a király
fogoly, akkor többé nem király, hanem megvetett egyén. Ti királyok
vagytok, mert szabadok vagytok a ti kis, egyéni királyságtokban.
Énetekben. Abban azt tehetitek, amit akartok, ahogy akarjátok. Kis
királyságtok elôtt, határánál van egy barátságos Király és két
ellenséges hatalom. A Barát megmutatja szabályait, amelyeket azért
adott, hogy boldogokká tegye övéit. Megmutatja nektek. Azt mondja:
,,Íme, itt vannak! Ezekkel biztos az örök gyôzelem.'' Megmutatja nektek
Ô, bölcs és Szent, hogy ha akarjátok, szerintük élhessetek, és részetek
legyen az örök dicsôségben. A két ellenséges hatalom: a Sátán és a
test. A test magában foglalja a tieteket és a világét: azaz a világ
pompáját és cselvetéseit, vagyis a vagyont, mulatozást, a
megtiszteltetéseket, a hatalmat, amelyeket nem mindig becsületesen
szereznek meg, és még kevésbé használnak becsületesen, ha birtokukba
jutnak. A Sátán a test és a világ mestere, szintén beszél ezek által és
a test által.
Neki is vannak szabályai... Ó, vannak! És mivel az ént elbűvöli a
test, és a test úgy vonzódik a testhez, mint vas a mágneshez, és mivel
a Csábító éneke édesebb a szerelmes fülemüle dalánál, amikor az a
holdvilágnál énekel a rózsák illatában, azért sokkal könnyebb ezek
szerint a szabályok szerint élni, e felé a hatalmasság felé hajolni, s
azt mondani neki: ,,Barátomnak tekintelek. Lépj be!''
Lépj be!... Láttatok-e valaha is egy szövetségest, aki mindig
becsületes maradt, és nem kért százannyit azért, amit adott? Így
tesznek ezek. Belépnek... És átveszik az uralmat. Uralmat? Nem!
Gályarabok ôrzôi. Megkötöznek titeket, emberek, a gálya padjához,
odaláncolnak, nem engedik többé meg nektek, hogy levegyétek az igát
nyakatokról, és ha megpróbáltok elmenekülni tôle, korbácsukkal véresre
vernek titeket! Addig vernek, míg testetek cafatokká nem válik, s
hasztalanná nem lesz, mint test, s kegyetlenül belétek rúgnak; vagy
belehaltok.
Ha túlélitek ezt a gyötrelmet, akkor jön az Irgalmasság, az Egyetlen,
aki még könyörülni tud ezen a visszataszító nyomorúságon, amelyet az
egyik úr, a világ kigúnyol, és a másik, a Sátán bosszúállóan nyilaz. És
az Irgalmasság, az Egyetlen, aki odamegy, lehajol, felemeli, kezeli,
meggyógyítja, és azt mondja neki: ,,Jöjj, ne félj! Ne nézz magadra!
Sebeid már csak forradások, de oly számosak, annyira elcsúfítanak, hogy
borzalommal töltenek el. De én nem azokat nézem, hanem akaratodat.
Jóakaratod miatt jel van rajtad. Azért azt mondom neked: szeretlek!
Jöjj velem!'' és elviszi az Ô Országába. Akkor felfogjátok, hogy az
Irgalmasság azonos a barátságos Királlyal. Megtaláljátok ismét azokat a
szabályokat, amelyeket Ô mutatott nektek, és amelyeket nem akartatok
követni. Most akarjátok... és eléritek elôször a lelkiismeret békéjét,
utána pedig Istenét.

Gondold végig! Hogy tagadhatnád a gonosz létezését , ha magát Jézust is megkísértette?
Szeretettel Tamás


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 31., péntek 20:40 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
Máriamagdolna írta:

Fony,a hozzászólásomban semmiféle összevetése nem szerepelt az üdvözítő hitnek és az érzékiségnek.


Máriamagdolna, az enyémben viszont szerepelt, nem tudom, mi a problémád.

Máriamagdolna írta:

Pusztán megállapítottam,hogy a világban,melyben élünk,működnek bizonyos erők,akár tudomást veszünk róluk,akár nem,akár üldözzük őket,akár nem.Ilyen pl. a gravitáció is.
Kíváncsi volnék a véleményedre,hogy a gravitáció,mint erőmegnyilvánulás mögött ki áll?


A gravitáció, a tömegvonzás önmagában nem erő, hanem törvény, amit Isten alkotott. Ha figyelmen kívül hagyja valaki, attól az még rá is vonatkozik.

Ugyanígy a szellemvilágnak is megvannak a törvényei, ha valaki azokat megsérti, okkult – Isten által tiltott eszközökhöz folyamodik, ítélet követi.


Máriamagdolna írta:


Az,hogy erő(k)ben is gondolkozom,nem jelenti azt,hogy másban nem tudok gondolkozni.
Egyébként anyagban is gondolkozom,például megnézem,mit eszem,rossz minőségű ételt általában nem veszek magamhoz,mert az árt a testemnek,de ez nem jelenti azt,hogy csak testben,anyagban gondolkozom.


Amikor a keresztények erőről beszélnek, általában nem a fizikai eszközökkel mérhető erőre gondolnak, hanem szellemi – (fizikai eszközökkel nem érzékelhető, mérhető) - erőre.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 390 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 26  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség