Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 390 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. szept. 25., kedd 11:29 
Kedves Shannon!

Töröltem, mert nem tartozik a természetgyógyításhoz.

Ezzel kapcsolatban több mondani valóm nincs, mit amit az előzőekben leírtam.
G vádjaira egy mondat: az Úr az aki megigazít!


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 25., kedd 14:47 
Offline

Csatlakozott: 2007. aug. 24., péntek 14:01
Hozzászólások: 104
Tartózkodási hely: Budapest
máriamagdolna írta:

A kizárólagossággal kapcsolatban annyit azért elismersz talán te is,hogy míg a kereszténység hivatalosan kizárólagos vallás,tehát nem engedi meg azt,hogy valaki keresztény és mellette buddhista is legyen,addig vannak vallások,amelyek nem kizárólagosak,tehát amellett,hogy pl sinto vallásod van,lehetsz közben buddhista is,sőt akár taoista is,ezt nem nézik rossz szemmel.
Ez nem azt jelenti,hogy egy buddhista-taoista személy nem lehet korlátozott a gondolkodásában vagy nem lehet intoleráns pl. a kereszténységgel szemben.Mert lehet természetesen,csak ezt a vallása hivatalosan nem írja elő számára, míg egy keresztény számára hivatalosan előírja a vallása,hogy tartsa távol magát pl. a keleti vallásoktól, okkultizmustól,stb. Én itt látom a különbséget.És ebben érzem a keresztények elzárkózásának lényegét.

Pirossal kiemelt mondatod szerintem nagyon jó.Én lehetségesnek tartom buddhistául elmondani a keresztény tanokat,sőt hinduul a buddhista tanokat, taoistául a hindu tanokat,muzulmánul a taoizmust és keresztényül a muzulmán hitet.Szerinem mindez lehetséges,mert ezek csak az Igazság köpönyegei,az edények,amelyben a leves a lényeg,és az ugyanaz marad,bármelyik edénybe öntöd,max kicsit változtatja az alakját,de azonos marad önmagával.
Nem a Forma, a Tartalom a lényeg.



Kedves Máriamagdolna!

Igazad van, a kereszténység hivatalosan kizárólagos vallás, mint ahogy az összes többi monoteista vallás az.

A felsorolt nem kizárólagos vallások olyan keleti vallások, amelyeket sokan filozófiának tekintenek, mert nem szerepel bennük az egyetlen istenről szóló tanítás.

Ha valaki egy monoteista vallás híve, amelynek tanítása az adott vallás szerint Istentől származik, és ennek ellenére más vallást is követ, az "megcsalja" az Istent.

A keleti vallásokban a tanítások egy tanítómestertől erednek, aki az adott tradíciót alapította. Mivel ezekben a tradíciókban alapvető, hogy feltétlen hűséggel tartozol a mesternek, nem lehetsz egy másik mester tanítványa, mert akkor őt "csalod meg". Természetesen megismerkedhetsz más tanításokkal, technikákkal is, de nem hagyhatod el a mestered, az alapvető jellemtelenségnek számít.

Hogy egyértelmű legyen, miért fogadom el a kizárólagosságot, annak ellenére, hogy mások vallását is tiszteletben tartom, fogalmazzunk úgy, hogy én is hűséggel tartozom a Mesteremnek.

A másik felvetésedre válaszolva, nem mindegy, hogy elfogadsz egy másik világnézetet azonosnak, csak más szavakkal megfogalmazva, vagy az ő szavaikkal fogalmazod át a saját világnézetedet, hogy megértsék, mi a különbség.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 25., kedd 15:03 
Offline

Csatlakozott: 2007. aug. 19., vasárnap 12:51
Hozzászólások: 298
Shannon írta:
máriamagdolna írta:

A kizárólagossággal kapcsolatban annyit azért elismersz talán te is,hogy míg a kereszténység hivatalosan kizárólagos vallás,tehát nem engedi meg azt,hogy valaki keresztény és mellette buddhista is legyen,addig vannak vallások,amelyek nem kizárólagosak,tehát amellett,hogy pl sinto vallásod van,lehetsz közben buddhista is,sőt akár taoista is,ezt nem nézik rossz szemmel.
Ez nem azt jelenti,hogy egy buddhista-taoista személy nem lehet korlátozott a gondolkodásában vagy nem lehet intoleráns pl. a kereszténységgel szemben.Mert lehet természetesen,csak ezt a vallása hivatalosan nem írja elő számára, míg egy keresztény számára hivatalosan előírja a vallása,hogy tartsa távol magát pl. a keleti vallásoktól, okkultizmustól,stb. Én itt látom a különbséget.És ebben érzem a keresztények elzárkózásának lényegét.

Pirossal kiemelt mondatod szerintem nagyon jó.Én lehetségesnek tartom buddhistául elmondani a keresztény tanokat,sőt hinduul a buddhista tanokat, taoistául a hindu tanokat,muzulmánul a taoizmust és keresztényül a muzulmán hitet.Szerinem mindez lehetséges,mert ezek csak az Igazság köpönyegei,az edények,amelyben a leves a lényeg,és az ugyanaz marad,bármelyik edénybe öntöd,max kicsit változtatja az alakját,de azonos marad önmagával.
Nem a Forma, a Tartalom a lényeg.



Kedves Máriamagdolna!

Igazad van, a kereszténység hivatalosan kizárólagos vallás, mint ahogy az összes többi monoteista vallás az.

A felsorolt nem kizárólagos vallások olyan keleti vallások, amelyeket sokan filozófiának tekintenek, mert nem szerepel bennük az egyetlen istenről szóló tanítás.

Ha valaki egy monoteista vallás híve, amelynek tanítása az adott vallás szerint Istentől származik, és ennek ellenére más vallást is követ, az "megcsalja" az Istent.

A keleti vallásokban a tanítások egy tanítómestertől erednek, aki az adott tradíciót alapította. Mivel ezekben a tradíciókban alapvető, hogy feltétlen hűséggel tartozol a mesternek, nem lehetsz egy másik mester tanítványa, mert akkor őt "csalod meg". Természetesen megismerkedhetsz más tanításokkal, technikákkal is, de nem hagyhatod el a mestered, az alapvető jellemtelenségnek számít.

Hogy egyértelmű legyen, miért fogadom el a kizárólagosságot, annak ellenére, hogy mások vallását is tiszteletben tartom, fogalmazzunk úgy, hogy én is hűséggel tartozom a Mesteremnek.

A másik felvetésedre válaszolva, nem mindegy, hogy elfogadsz egy másik világnézetet azonosnak, csak más szavakkal megfogalmazva, vagy az ő szavaikkal fogalmazod át a saját világnézetedet, hogy megértsék, mi a különbség.


Engedelmeddel ezekre is inkább privátban válaszolnék. Persze ha valakit érdekel a véleményem,akkor szívesen leírom ide a fórumba is.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 25., kedd 16:25 
Offline

Csatlakozott: 2007. aug. 24., péntek 14:01
Hozzászólások: 104
Tartózkodási hely: Budapest
quote="kavics"]Kedves Shanon!

A mágia inkább tartozik a "más vallás" témába, és akár a természet gyógyászat furcsa neve alá, mint a keresők topicba és az ottani "fontos kérdésekbe".
Kérlek fogadd el ezt!

A mágia összetartozik a kuruzslással, ami XX. századi nyelvezeten számomra a természet gyógyászatot jelenti.
Ez alatt öszpontosul minden varázslás.

Itt nem arról beszélünk - mert abban nem lenne vita - hogy pl. a kamilla, mint gyógynövény milyen fontos élettani szerepekkel bír!

A természet nem tudja az emberi lelket meggyógyítani.
Te is pszichológusokra és Lelkészekre hivatkozol.
A lelket csak lélekkel lehet megérinteni!

A mágia, varázslás és kuruzslás idegen lélek által történik, ami egyenesen pusztítja az ember lelkét, majd később a testét![/quote]

Kedves Kavics,

A mágia napjainkban - vagyis a XXI. században - nem csak a természetgyógyászatban fordul elő, gondolj pl. a sámánizmusra, wiccára, és nem csak gyógyításra korlátozódik.

A "Mágia" topicba akartam tenni, de az eltűnt. Egyébként úgy gondolom, jogos, hogy ha a kérdés a "Keresők" alatt volt olvasható, a válasz is ott legyen. Az is jogos, hogy ne legyen ott sokáig, véletlenül sem akarom reklámozni. De pl. át is helyezhetted volna :)

Amikor a természetgyógyászatról a 2) pontban azt írtam, hogy a természet erői gyógyíthatnak pszichés betegségeket, úgy értettem, hogy azokat a betegségeket, amelyek fizikai okból alakultak ki. Ha az ember test és lélek együtt, akkor a teste állapota, a fizikai világ is hatással van a lélekre. Pl. valaki a napfény hiánya miatt depressziós lesz, vagy az irodai bezártság miatt stresszes. Ezeket elméletileg ugyanúgy gyógyíthatja, mint a testi betegségeket.

Ez mágia, sámánizmus, természetvallás, pogányság, stb. de szerintem nem "idegen lélekkel" történő gyógyítás.

Fenntartom azt az állításomat, hogy a természet mint a teremtett világ alapvetően nem rossz, vagy okkult. Nem a természet maga, hanem a természet erőivel való gyógyítás ellentétes a Bibliával. Egyrész azért, mert a Biblia kifejezetten tiltja, másrészt azért, amit a hozzászólásban leírtam.

Ezt a különbségtételt azért kellett megtennem, mert több különböző értelemben használtátok a természetgyógyászat szót, vagyis nem én találtam ki.

Szintén fenntartom, hogy az emberi lélek Igei értelemben vett "meggyógyítását", az Istentől való elszakadásának megszüntetését, amely az ember alapvető problémája, ilyen módon nem lehet elérni.

De ha már itt tartunk, ezt a kérdést még boncolgassuk. Nem vagyok túl jó teológiából, mint említettem, a tapasztalataimat tudom leírni. Kedves Tulip és többiek, mit mond erről a református egyház? A természetben rejlő erők - fákban, vízben, napfényben lévő energia - a természet részének számítanak, mint személytelen erő, vagy idegen szellemi hatalmaknak?

Még néhány gondolat:

Aki a természethez fordul gyógyulásért, még ha felszínesen jobban érzi is magát, vagy egy ilyen fizikai betegségéből felgyógyul, szerintem érezni fogja, hogy ez nem elég. Abban igazad van, hogy nem szabad hagyni, hogy ez megtévessze, és felhagyjon a valódi, lelki gyógyulás keresésével.

Továbbá, ez fordítva is igaz, az embernek alapvetően nem azért kell elindulnia Isten keresésére, mert valamilyen fizikai síkon meglévő betegsége van, hanem mert lélekben elveszett.

Ami az idegen lélekkel való gyógyítást és ennek pusztító voltát illeti, azt hiszem elég egyértelműen fogalmaztam.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 25., kedd 17:31 
Kedves Shannon!

Számomra a sámánizmus pogány vallás, éppen úgy mint a természetgyógyászat alatt végzett lelki rontás.

A lelki betegségek nem fizikai okból alakulnak ki.
Ennek eredete az idegen istenek és lelkek elfogadása, segítségül hívása. (erről te is írtál, ha jól emlékszem)
Ennek következménye aztán a testi széthullás. (gondolkozás és egészség terén, erről szól Fony írása is)
Ismerek nagyon rossz testi állapotban lévő embert, akinek a lelke makk egészséges.
Rossz testben is lehet ép lélek!
Jézus Krisztus a legrosszabb fizikai állapotában is tudott másokért imádkozni!
Jézus Krisztus a pusztában - elég stresszes helyen - rossz testi állapotban is ép lélekkel győzött a Sátán felett!

Az Úr Lelkét ismerem és ő nem kérne tőlem olyat, mint amit pl. egy sámán művel!

A teremtett világ nem rossz! Ebben egyet értünk! Isten teremtett világa CSODÁLATOS! A Teremtője végtelen kreativitásáról árulkodik!
Dicsőség Neki!
A bűn rossz, ami az embert elválasztotta Teremtőjétől (emiatt pusztíttja a teremtett világot, saját testét és a másik embert) és a Sátán Gonosz, aki az ember életére tör, pusztítva őt, fájdalmat okozva a Teremtőnek!

A természetben lévő dolgokat lehet bálványozni. Az erejüket tisztelni, akár a napét, akár a holdét, akár a fákét.
Volt Isten népének olyan időszaka, amikor egy terebélyes fát tiszteltek és annak bálványoztak.
Erős volt ez a fa bálvány! A fa körül kialakult egy kultusz, sok sötét és idegen lélek kötötte Isten népét ehhez a fához.

Aztán jött egy fiatal fiú és a barátaival kivágta a bálványfát. Az Úr megvédte és semmilyen baja nem lett se neki, se a barátainak.
Sőt a szabadító Úr általa áldotta meg a népét!

A napfény jó, melegíti az arcomat! A szél jó, hűsiti a testem!
A fa jó, árnéykot ad és gyümölcsöt!
Még is Istent dícsérem és ímádom mindezért! Nem az erő a lényeg az ember oldaláról, hanem az imádat!
Az ember úgy sem erősebb Istennél, de a Sátánnál és idegen szellemi hatalmasságoknál sem!
A kérdés, kit imád! A kérdés, hogy elválasszák-e még a bűnei őt az Atyától?


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 25., kedd 18:08 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Kedves Shannon!

A hiányolt hozzászólást, ami e Fontos kérdések topikból lett ide átmozgatva, majd magát a topikot én töröltem. Máriamagdolnával megbeszéltem a dolgot. Valóban nincs szükség ilyen topikra, mert a bővebb Term.gyógyászat értelmezésbe belefér.

Üdv:
Indu

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 25., kedd 19:06 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
A tiszta érintetlen természet ahol megmutatkozik Isten harmonikus teremtése,abszolut alkalmas arra,hogy
aki ezzel a természettel lép lelki kapcsolatba az a Teremtőjével is lelki kapcsolatot létesítsen.

Ezért tud a tiszta természeten keresztül Istenlelke gyógyító hatást kifejteni az emberi lélekre is.

Aki pedig mindenhol képes IstenLelkére ráhangolódni az a tiszta természetben is képes arra.

Ezért nem a természet az ami gyógyít hanem Isten a természet álltal.

És,hogy Isten úgy alkotta meg a természetet,hogy az gyógyítsa is az ember fizikai testét is,azt jól mutatja,hogy mennyi gyógynövényt adott
az embernek a testi bajaira.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 25., kedd 19:56 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
Mária Magdolna írta:

„…………………….
Remélem belátod,hogy a kereszténység és a természetgyógyászat összeférhetetlensége nem a természetgyógyászat oldaláról áll fenn,hanem a kereszténység természetgyógyászattal szembeni intoleranciájának következménye. ….”


Nem látom be. Mint ahogy ha a hamisság hamisnak bizonyul, azt nem lehet a Valóság hibájául felróni.

Mária Magdolna írta:

De legnagyobb meglepetésedre jelentem,hogy vannak keresztény természetgyógyászok.


Nem leptél meg vele, elég baj az nekik.
De ha valaki a hamisság erejéből él, abból cselekszik, miért is nevezi magát olyan „kereszténynek” aki Jézus Krisztust követve az Ő kegyelmének erejéből él.

Mária Magdolna írta:

Ha őket kizárják valahonnan,akkor nem a természetgyógyász szövetségből fogják,hanem az egyházból fordulhat csakis elő,mert ahogy állítottam,míg a természetgyógyászat nem feltételez egy koherens világképet,addig a kereszténység megköveteli ezt híveitől,és ha valaki nem így gondolkodik,azt kizárja.
Mi az,amit ebben nem lehet megérteni?


Lásd fenn és:
„A „természetgyógyászat” nem feltételez egy koherens világképet” – állítod a magad szemszögéből nézve.
Keresztény szemszögből nézve pedig rendelkezik már egy antikrisztusi világkép és vallás minden jellemzőjével, ha itt lesz az ideje egy péppé lesz gyúrva a sok apró kis hazugság, belevonva keresztény elemeket is, hogy a megtévesztés mind teljesebb legyen. .
Én értem mire gondolsz, de te nem érted mit mondanak a keresztények, mert nem voltál még Hívő.

Mária Magdolna írta:

Azt hiszem,teljesen egyértelműen használtam a személyragokat,és nem magamról,hanem egy fiktív fórumközönség tagjairól beszéltem,mikor azt írtam,hogy Ellenben ha állításodat nem tudnád érvekkel alátámasztani (azon kívül is,hogy Jézus megmondta....),akkor elképzelhető,hogy nevetségesnek tartanák az állításodat.

Tehát nem én,hanem ők tartanák.
És nem Jézus állítását,hanem a Te állításodat.
Szerintem ezt a mondatot mindenki megérti,aki meg akarja érteni.




Személyragoktól függetlenül –
ha azt állítom, hogy
Jézus a Krisztus,
Jézus az Út az Igazság és az Élet…..
Aki váltságáldozatként kereszthalált halt a világ bűneiért, a mi bűneinkért és Isten feltámasztotta a halálból…
Nincs más Út az Atyához, csak Őáltala,
és az Ő Nevében való HIT által VALÓSÁGOS gyógyulást, szabadulást, örök életet kaphat az ember….

és ha erre mondod, vagy mondják:

Mária Magdolna írta:

Szerintem ha felvértezted magad erős,használható érvekkel,akkor nosza láss hozzá a meggyőzéshez,és légyszíves oszd meg velem is ezeket az érveket,mert őszintén kíváncsi vagyok rájuk.


Erős, használható érvekre nektek van szükségetek ahhoz, hogy bebizonyítsátok – mindez nem igaz.
Nincs győzködés, nincs vita.
Csak a Jónás jele.

Mária Magdolna írta:

"...mint ahogy egyetlen természetgyógyászt....főképpen Téged nem", nos ezért a csúsztatásért,mely arra enged következtetni,hogy én természetgyógyász volnék,holott semmit nem tudsz arról,hogy ki vagyok,kérem szépen az elnézésedet.


Ha te is erre következtettél, biztos jó okod volt rá.
Ha eddigi hozzászólásaid tartalma alapján valaki arra következtet, amire alapot adtál, mi kifogásolnivalót találhatsz benne?
Elnézéskérésedet – mert szándékos csúsztatással vádoltál, s mivel te a feltételezések és következtetések tömegét engeded meg magadnak, miközben ezt mástól megtagadod, – és mert nem vagy tisztában azzal, hogy mit védesz és mi mellett állsz ki – elfogadom.

Mária Magdolna írta:

Én sem írok a személyedre vonatkozóan hamis feltételezéseket,pláne nem kijelentőmódban.


Ha ezután ehhez tartod magad, az valóban örömömre fog szolgálni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 25., kedd 20:12 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 28., szombat 11:15
Hozzászólások: 648
Shannon írta:
De ha már itt tartunk, ezt a kérdést még boncolgassuk. Nem vagyok túl jó teológiából, mint említettem, a tapasztalataimat tudom leírni. Kedves Tulip és többiek, mit mond erről a református egyház? A természetben rejlő erők - fákban, vízben, napfényben lévő energia - a természet részének számítanak, mint személytelen erő, vagy idegen szellemi hatalmaknak?


A természetben nem rejlenek erők. Faragott bálványoknak kölcsönzött erejük van a bukott szellemvilág teremtményeitől. A sokistenhívő vallások, vagy ahol mindennek védőszentje/istene van, ott valójában e bukott szellemi teremtmények vannak a háttérben. A Biblia írja is valahol Dánielnél, hogy Gabriel arkangyalt feltartoztaatták egyszer ilyen "városi démonok". Készségesen ajánlkoznak az embernek segítőnek, miközben magukat nem létezőnek adják ki, azt hitetvén el az emberrel, hogy csak a képzelete szüleményei, így csak segíteni tudnak, ártani nem, lásd agykontroll.

Nietsche kimondta, hogy Isten halott.Ezzel állítólag az emberiség felszabadult, s elindult az individuum útján. Nem kell immár Isten szemszögéből nézni a világra, nézheti azt saját szemszögéből is. Eredménye az lett, hogy mindenki választhat magának istent. S a démonok között akad is ajánlkozó bőven. A halott Isten helyébe bukott angyalokat emel maga fölé a bukott ember. Tudjuk mi lett Nietsche sorsa. Olvasható Freud és Jung "segítő szellemeinek" ténykedése. A természetgyógyászat is be van állítva mint valami amit ha az ember jól kezel akkor hasznos. Ám annyira át van itatva negatív dolgokkal, hogy nem igen lehet benne eligazodni. Egy hely ahol az Istent halottá nyilvánító emberiség a pogányok isteneivel a démonokkal köt - megkötöző - szövetséget. A természetgyógyászat is egyfajta fehér mágiának állítja be magát. De mivel jogtalan előnyszerzésre épít, így valójában egyszerűen csak mágia. Amit kerülni kell.S itt a látás elé teendő a hit. A hitgyíógyító elnevezés ezért csalás. A helyes név: látványgyógyító lenne, vagy még inkább látszatgyógyító.

Ettől élesen el kell választani Isten általános kegyelme részeként a gyógynővényeket és a kifejlesztett gyógyszereket és mindent ami szignifikánsan hatásos. Tudván, hogy a kutatás nem állhat le, mert ami ma hat holnapra hatástalan, főleg a nemesítési hatás miatt. (aantbiotikumok nem győzik le a korokozókat, hanem csak szelektálnak belőlük, így egyre erősebb dózis kell belőlük.) De itt is vannak alternatív próbálkozások. S itt az evolucionista szemlélet is visszaüt.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára tulip 2007. szept. 25., kedd 20:21-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 25., kedd 20:17 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
GABRIEL777 írta:
Fony írta:
Most a teljesség igénye nélkül szeretném felsorolni az általam elvégzett tanfolyamokat, kurzusokat, illetve azokat az irányzatokat, amelyeket könyvbôl ismertem meg.

Elôször azokat említem meg, amelyek valóban természetgyógyászati ismereteket adtak: Négy talpmasszázs tanfolyam, ebbôl egy felsôfokú, két alapfokú akupresszúra, gyógynövényismeret, egészséges táplálkozás, általános természetgyógyászat, vízgyógyászat, az Andrássy úti Akupunktúra Klinikán; alap- és haladó fokú akupresszúra, moxaterápia, köpölyözés, fülakupresszúra, kínai izom- és csontmasszázs. Elkezdtem még a három éves posztgraduális akupunktúra tanfolyamot, ............................????


A félreértések elkerülése véget az alábbi tanfolyamokat nem Fony végezte el,hanem a történetében szereplő személy,aki a fenti felsoroltakat természetgyógyászati módszereknek minősítette,
Vagyis nem okkultistának.


Kedves Gabriel!

Az idézett szöveg lényegét lehagytad, amely így hangzik:

Írja a történet szereplője, egy megtért természetgyógyász:
„…Most a teljesség igénye nélkül szeretném felsorolni az általam elvégzett tanfolyamokat, kurzusokat, illetve azokat az irányzatokat, amelyeket könyvbôl ismertem meg.

Elôször azokat említem meg, amelyek valóban természetgyógyászati ismereteket adtak: Négy talpmasszázs tanfolyam, ebbôl egy felsôfokú, két alapfokú akupresszúra, gyógynövényismeret, egészséges táplálkozás, általános természetgyógyászat, vízgyógyászat, az Andrássy úti Akupunktúra Klinikán; alap- és haladó fokú akupresszúra, moxaterápia, köpölyözés, fülakupresszúra, kínai izom- és csontmasszázs. Elkezdtem még a három éves posztgraduális akupunktúra tanfolyamot, amit csak orvosok látogathatnak, de megtérésem miatt nem folytattam.

Beiratkoztam még a Természetgyógyász Unió Természetgyógyászati Akadémiájára, de szintén a fenti ok miatt már el sem kezdtem a tanulmányaimat.

Itt megjegyzem, hogy az Akadémián -- aminek elvégzése valószínűleg kötelezô lesz praktizáló természetgyógyászok számára -- kötelezô tárgyként tanítják a reikit, a bioenergetikát, az extraszensz bionergetikát, a radiesztéziát és a keleti vallásfilozófiát...


........................................

Ezt a mondatrészt (”véletlenül”) lehagytad: „ …. de megtérésem miatt nem folytattam.”

Miért?
(is
hagytad
le?)

Nem folytatta, mert MEGTÉRÉSE nem engedte, hogy okkult praktikákat folytasson továbbra is.
Valóban "természetgyógyászati" alapismeretek voltak ezek, nem pedig vallási, technikai (reiki, agykontroll, stb ismeretek), ami természetessen nem azt jelenti, hogy ezek túlnyomó részben ne volnának okkultista módszerek.
Sőt, jelzi, hogy mivel ezek természetgyógyászati alapismereteknek vannak nevezve, maga a mai természetgyógyászat egy nagy okkultizmus a csalétkeivel, módszereivel együtt.

De lesz még erről szó, ne türelmetlenkedj, és ne szaladj a történések elé. Örülök, hogy olvasod a történetet. (tényleg)

Folytassuk a MEGTÉRT természetgyógyász történetét>>>>


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 25., kedd 20:20 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
Gál Péter:
A New Age -- keresztény szemmel
http://www.communio.hu/ppek/k407.htm
(Részlet – Tanúságtételek –

Most lélekvadászat folyik a földön

3. rész

Itt tartottam tehát, amikor egyik idôs barátnôm, Pollner Lászlóné Marika, aki szintén
természetgyógyászattal foglalkozott, az Úr eszközeként eljött hozzám, és elmesélte, hogy találkozott egy pappal, aki nemsokára indítani fog egy gyógyító imaszemináriumot.


Megkérdezte, nincs-e kedvem elmenni. Nem gondoltam akkoriban, hogy nekem bármiféle dolgom is lehetne egy pappal, de úgy láttam, ez a gyógyító imaszeminárium elfér a többi tanfolyam mellett, s hátha itt is tanulok valami hasznosat, amivel még hatékonyabban gyógyíthatok.
Így hát bejelentkeztem az atyához, amúgy is kíváncsi voltam, milyen egy pap közelrôl. Mindenesetre jól felkészültem arra az esetre, ha meg akarna téríteni.

Ennek ugyanis még a gondolatától is ideges voltam.

Miután ez nem következett be, eléggé zavarba jöttem, mert én egy jó kis vitára számítottam, ahol majd én beolvasok, és elmondom a véleményemet végre egy keresztény papnak, akinek természetesen fogalma sincs az igazságról és a valódi tudásról, amivel én már rendelkezem.
Tekintve, hogy ô nem akart engem megtéríteni, sem az igaz bölcsességrôl vitatkozni velem, így nem tudtam mihez kezdjek, s zavaromban beleegyeztem, hogy elmegyek arra az elôkészítô beszélgetés-sorozatra, amit ô nekünk szán a szeminárium elôtt.

Én még mindig abban a hitben voltam, hogy a gyógyító szemináriumról beszélünk.

Amikor eljött a szeptember és üzenetet kaptam, hogy megkezdôdik ez a felkészítô, már nem nagyon volt kedvem elmenni, ,,valami'' azt súgta: ne menj, nincs neked arra semmi szükséged.
Az elsô alkalommal el is maradtam, könnyen találtam magamnak helyette más elfoglaltságot.
A többiek unszolására -- mert akkor már négyen, késôbb öten voltunk -- mégis rászántam magam, és a következô héten elmentem.
Érdekes, hogy tulajdonképpen nem igazán tudtam, mit keresek én ott, és mi lesz ennek a vége.

Szentírást olvastunk, elmélkedtünk rajta, imádkoztunk, beszélgettünk. Száz és száz kérdéssel bombáztuk az atyát, kíváncsi voltam, mikor fogjuk meg.
Nem sikerült.
Ez hónapokon át tartott, minden hétfôn este.
És továbbra is dolgoztam mint természetgyógyász, sôt még egy tanfolyamot is megszerveztem a kezdeti idôben, de szinte észrevétlenül kezdett valami megváltozni bennem.
Akkor csodálkoztam el, hogy a rendelôben, ahol a betegeket fogadom, már jó ideje Jézus képe van a falon, hogy gyógyítás közben egyre többet gondolok rá és kérem az Ô segítségét, hogy a betegeknek egyre gyakrabban beszélek róla, és bíztatom ôket, hogy tôle kérjék a gyógyulást, hogy bízzák rá magukat, hogy imádkozzanak hozzá, hogy bánják meg a bűneiket és másokkal legyenek megbocsátóak.

Ezek szinte észrevétlenül történtek, sokáig észre sem vettem magamon, hogy lassan átalakulok.
Késôbb már feltűnô volt, hogy a természetgyógyászok között nem igazán éreztem jól magam, s amit addig a legfontosabbnak tartottam, az eltörpült, háttérbe szorult, s kezdte mindezek helyét kitölteni Jézus.
Eleinte szenvedést okozott ez az eltávolodás, fájt amiért olyan másnak látom az embereket, mint eddig.
Azt hiszem, az volt a legszörnyűbb, hogy tükörképei voltak nem is oly régi önmagamnak.

Láttam rajtuk az erôlködést, hogy népszerűek legyenek, szinte kikényszerítették maguk számára az elismerést, nagy szavakkal dobálóztak, fitogtatták különleges tudásukat, rendkívüli képességeikrôl beszéltek, próbáltak mindenáron a figyelem középpontjában lenni.

Borzadva állapítottam meg magamban, hogy én is ilyen vagyok, voltam, s legszívesebben azonnal elmenekültem volna közülük.

(folytatás következik) >>>


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 25., kedd 20:39 
A természetben jó sétálni, jó hatással van az ember gondolkodására és testére. A friss levegő és a séta serkenti a vérkeringést és jó hatással van az idegrendszerre és a test egyéb más pontjaira. Én is nagyon szeretek kirándulni és közben jókat beszélgetni!

De ennek nem sok köze van a lélekhez és pláne nem az Istennel való kapcsolathoz!

A Szent Lelket Jézus Krisztus küldi az Övéinek!
Nem kirándulások által és nem erdei ösvényen keresztül, hanem a bűnbánaton és a bűnbocsánaton keresztül.

Persze lehet "könnyebb" utat keresni és ezen az úton sokan sokat is keresnek.

pl. ma hallottam saját fülemmel, hogy egy jóga oktató szinte nulla munkával milyen vagyonokat keres és még a dicsőséget is learatja olyan emberektől, akik a társadalom magasabb szintjein vannak.
Nem irigylem őt, mert ismerem a zsoltáros szavait!


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 25., kedd 21:23 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
Fony írta:
GABRIEL777 írta:
Fony írta:
Most a teljesség igénye nélkül szeretném felsorolni az általam elvégzett tanfolyamokat, kurzusokat, illetve azokat az irányzatokat, amelyeket könyvbôl ismertem meg.

Elôször azokat említem meg, amelyek valóban természetgyógyászati ismereteket adtak: Négy talpmasszázs tanfolyam, ebbôl egy felsôfokú, két alapfokú akupresszúra, gyógynövényismeret, egészséges táplálkozás, általános természetgyógyászat, vízgyógyászat, az Andrássy úti Akupunktúra Klinikán; alap- és haladó fokú akupresszúra, moxaterápia, köpölyözés, fülakupresszúra, kínai izom- és csontmasszázs. Elkezdtem még a három éves posztgraduális akupunktúra tanfolyamot, ............................????


A félreértések elkerülése véget az alábbi tanfolyamokat nem Fony végezte el,hanem a történetében szereplő személy,aki a fenti felsoroltakat természetgyógyászati módszereknek minősítette,
Vagyis nem okkultistának.


Kedves Gabriel!

Az idézett szöveg lényegét lehagytad, amely így hangzik:

Írja a történet szereplője, egy megtért természetgyógyász:
„…Most a teljesség igénye nélkül szeretném felsorolni az általam elvégzett tanfolyamokat, kurzusokat, illetve azokat az irányzatokat, amelyeket könyvbôl ismertem meg.

Elôször azokat említem meg, amelyek valóban természetgyógyászati ismereteket adtak: Négy talpmasszázs tanfolyam, ebbôl egy felsôfokú, két alapfokú akupresszúra, gyógynövényismeret, egészséges táplálkozás, általános természetgyógyászat, vízgyógyászat, az Andrássy úti Akupunktúra Klinikán; alap- és haladó fokú akupresszúra, moxaterápia, köpölyözés, fülakupresszúra, kínai izom- és csontmasszázs. Elkezdtem még a három éves posztgraduális akupunktúra tanfolyamot, amit csak orvosok látogathatnak, de megtérésem miatt nem folytattam.

Beiratkoztam még a Természetgyógyász Unió Természetgyógyászati Akadémiájára, de szintén a fenti ok miatt már el sem kezdtem a tanulmányaimat.

Itt megjegyzem, hogy az Akadémián -- aminek elvégzése valószínűleg kötelezô lesz praktizáló természetgyógyászok számára -- kötelezô tárgyként tanítják a reikit, a bioenergetikát, az extraszensz bionergetikát, a radiesztéziát és a keleti vallásfilozófiát...


........................................

Ezt a mondatrészt (”véletlenül”) lehagytad: „ …. de megtérésem miatt nem folytattam.”

Miért?
(is
hagytad
le?)

Nem folytatta, mert MEGTÉRÉSE nem engedte, hogy okkult praktikákat folytasson továbbra is.
Valóban "természetgyógyászati" alapismeretek voltak ezek, nem pedig vallási, technikai (reiki, agykontroll, stb ismeretek), ami természetessen nem azt jelenti, hogy ezek túlnyomó részben ne volnának okkultista módszerek.
Sőt, jelzi, hogy mivel ezek természetgyógyászati alapismereteknek vannak nevezve, maga a mai természetgyógyászat egy nagy okkultizmus a csalétkeivel, módszereivel együtt.

De lesz még erről szó, ne türelmetlenkedj, és ne szaladj a történések elé. Örülök, hogy olvasod a történetet. (tényleg)

Folytassuk a MEGTÉRT természetgyógyász történetét>>>>

Kedves Fony

Maradjunk a tényeknél ,a történeted szereplője veled ellentétben nem minősítetette "eddig"okultista praktikáknak az akupunktúrát,hanem a gyógynövényismerettel tette egy kalapba,és úgy írt róla,hogy valóban természetgyógyászati ismeretet ad.

A reikit ,bioenergetikát már nem sorolta ide.

Vagyis különbséget tett aközött ami természetgyógyászati ismeretet ad és aközött ami nem.

Az akupunktura tanfolyamot valóban nem fejezte vagy kezdte el,ami nem meglepő,hisz amint már előzőleg írtam,egy hívőnek nincs szüksége akupunkturát alkalmazni ha megakar gyógyulni.

Ehhez "bőven"elég Isten imádása imában,én is imában gyógyúlok Istenlelke álltal,ha Isten is úgy akarja.

Szeretettel Gabriel


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára GABRIEL777 2007. szept. 26., szerda 01:05-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 25., kedd 22:23 
Offline

Csatlakozott: 2007. aug. 19., vasárnap 12:51
Hozzászólások: 298
Jó,feladom Fony.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 26., szerda 19:55 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
Gabriel írta:


Kedves Fony

Maradjunk a tényeknél ,a történeted szereplője veled ellentétben nem minősítetette "eddig"okultista praktikáknak az akupunktúrát,hanem a gyógynövényismerettel tette egy kalapba,és úgy írt róla,hogy valóban természetgyógyászati ismeretet ad.



Jó, maradjunk a tényeknél, fogadd meg saját magad is a saját tanácsodat.
A „Természetgyógyászat” szó, már úgy le van amortizálva, hogy szegény gyógynövények ha tudnának beszélni, kikérnék maguknak, hogy ilyen kalapba tegyék őket.
Semmi szükség ahhoz természetgyógyászra, hogy valaki megfőzzön egy kamillateát, vagy alkalmazza, ami orvosilag igazoltan hatásos - elmenjen pl. egy valódi masszőrhöz.
Jellemző rád, hogy ismét a gyógynövényekre hivatkozva akarod szalonképessé tenni a szalonképtelent.

Gabriel írta:

A reikit ,bioenergetikát már nem sorolta ide.

Vagyis különbséget tett aközött ami természetgyógyászati ismeretet ad és aközött ami nem.



Ha értelmezésed helyénvaló lenne, akkor a történet szereplője nem jegyezte volna meg, hogy mindezeket az okkult módszereket a „Természetgyógyász” akadémián KÖTELEZŐEN tanítják.
Ezt az akadémiát szintén a megtérése miatt nem végezte el.

Gabriel írta:

Az akupunktura tanfolyamot valóban nem fejezte vagy kezdte el,ami nem meglepő,hisz amint már előzőleg írtam,egy hívőnek nincs szüksége akupunkturát alkalmazni ha megakar gyógyulni.


Sokmindent leírtál már, de attól az még nem lesz igaz.
Ugyanis a hitetlennek sem ezekre van szüksége, ha valóban meg akar gyógyulni, de éppen az ilyen emberkék miatt is, mint te vagy, nehezebben, vagy egyáltalán nem jutnak el jutnak el erre a felismerésre.

Gabriel írta:

Ehhez "bőven"elég Isten imádása imában,én is imában gyógyúlok Istenlelke álltal,ha Isten is úgy akarja.


Miért nem úgy fogalmazol, hogy elég neked a „természetgyógyászat” nevű isten imádása, mert az ember arról tesz tanúbizonyságot, azt hirdeti, amiből él.

Mert a „természetgyógyászatot” propagálod Jézus Krisztus Evangéliuma HELYETT, Aki valóságos gyógyulást és szabadulást tud adni a Benne hívőknek.
Mitől is válhat egy hitetlen Igaz HÍVŐVÉ?
Krisztus Evangéliumáról szóló beszéd hallására, vagy a „temészetgyógyászatról szóló beszéd hallására?
„ ….a HIT pedig hallásból van…”
Te mit is hirdetsz és védelmezel ilyen lelkesen azt állítva magadról, hogy keresztény vagy?


De olvassuk tovább, minek - Kinek a hallására térhetett meg egy olyan természetgyógyász, akinek Isten megnyitotta a fülét, a szemét és a szívét és a Mammon helyett Isten kegyelmét választotta….
>>>>


A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Fony 2007. szept. 30., vasárnap 21:32-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 390 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség