Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 390 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 26  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. aug. 31., péntek 20:51 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
Gabriel írta:

Kedves Fony

Engem és gondolom a fórum többi résztvevőjét is érdekelné a saját történeted,hogy milyen kapcsolatod volt okultista erökkel, teremtményekkel.


Kedves Gabriel!

Érdekelne, mi?
Miért gondolod, hogy válaszolnom kellene bármilyen kérdésedre is, amikor te sem voltál hajlandó arra válaszolni, amit én kérdeztem tőled?
De vajon miért is kellene úgy cselekednem, ahogy te tettél?

Gabriel írta:

Szemlátomást valamiért fontosabb számodra az okultista erőkről beszélni mint Istenről,szeretném tudni,
hogy miért fontosabb számodra a sötét oldalról való beszélgetés mint Istenről.


Nem beszéltem eleget ezen a fórumon Istenről? Hm. Ítéljék meg a többiek, hogy amit eddig írtam honnan származott. Fogalmazz úgy, hogy nem úgy beszéltem Istenről, ahogy te szeretted volna.

Fontosnak tartom, ha a Megváltó Úr Jézus Krisztus Nevét a szánkra vesszük, az Ő halálát, feltámadását, a bűnök bocsánatát hirdessük. A természetellenes gyógyászat helyett.
Tényleg, te mit is hirdetsz evangéliumként?

Veled is szívesen elbeszélgettem volna, de amikor ez szóba került, nem voltál hajlandó szóba állni velem és válaszolni a kérdéseimre.

Eddig annyi történt ebben a topikban, hogy bemásoltam egy történetet, amit szemmel láthatólag nehezen viselsz, mint bármilyen okkultizmussal kapcsolatos kritikát.
Nem azokért lett idemásolva, akik nem akarnak okulni belőle, hanem azokért, akik akarnak és fognak.

Valami okból Jézus is fontosnak tartotta, hogy említést tegyen a gyötrelem helyéről, a sírásról és fogcsikorgatásról.

Gabriel írta:

a harmadik kérdésem pedig hozzád,hogy miért csak a csaló természetgyógyászok áldozatairól írsz és miért nem írsz a keresztény szekták álltal megnyomorított családokról,azok nem annyira fontossak a számodra ???


Találkoztál már nem csaló okkult praktikákkal gyógyító természetgyógyászokkal?
Mert én nem. Találkoztam viszont általuk kifosztott és becsapott, megtévesztett emberekkel.
És úgy tudom, hogy ez a természetgyógyászatról szóló topik, - amiről szó van a történetben, az pedig a természetgyógyászat része.

Egyébként pedig:
Szekták és áldozataik:
Fura, hogy éppen te, mint egy egy személyes szektatag emelsz szót ez ellen.
Ha te pl. paráználkodsz, vagy ölsz, az nem fog felmenteni, tisztára mosni téged, ha a szomszédra mutogatsz, hogy ő is azt tette.
Foglalkozz azzal, és térj meg abból, ami téged érint - ebből.

Mert addig nem más, amit teszel, mint szánalmas próbálkozás arra, hogy egy szintre állítsd a kereszténységet a természetellenes gyógyászattal.
Ami természetes módon megmutatja, jelenleg melyik oldalon állsz.
Játszhatja valaki a tövis szerepét, de hasznát az látja, akinek a tövis adatott.
Aztán kidobják. (a tövist)
Így csak azt tudom neked mondani, amit te mondtál az Adminnak.
„Tedd a dolgod, amíg teheted.”

…. vagy térj meg. (amíg teheted)

Gabriel írta:

Tudod aki a nyilasok áldozatairól beszél csak
mindig és a komunisták áldozatairól pedig soha annak az embernek nem az áldozatok
a fontossak hanem valami egésszen más,
legalábbis szerintem......


A nyilasok és a kommunisták áldozatait ugyanaz ölte meg, merthogy embergyilkos volt a kezdetektől.
Ugyanúgy, mint az okkult”izmus” áldozatainak nyilván nem tartott tömegeit.
És hogy ehhez milyen „izmust" és kiket használt eszközül……..

Úgy látom, te viszont csak keresztény „szektákban” tapasztalható visszásságok emlegetésében vagy érdekelt.
Akkor neked mi is a fontos?
Vedd úgy, hogy ezt igyekszem ellensúlyozni.


Akkor hát ellensúlyozzunk és folytassuk a történetet. .>>>>


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 31., péntek 21:07 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
Gál Péter:
A New Age -- keresztény szemmel
http://www.communio.hu/ppek/k407.htm
(Részlet – Tanúságtételek – A pokolból szabadulva)


12.
Nem, nem, és nem!

A sok igen helyett elérkezett a nem korszaka. Minden retorziót elszenvedtem, de nem engedtem.
Nem hagytak aludni sem engem, sem a családomat. Mindenkinek az ôrülésig korbácsolódtak az idegei.
Mindenféle fájdalommal és egyéb jelekkel gyötörtek.
Pillanatok alatt produkálták az összes, korábbi betegségek alatt érzett fájdalmaim. -- Égni fog a vizeleted! -- mondták, és másodperceken belül olyan csípôs fájdalmat éreztem, mint hólyaghurut esetén.
Órákon keresztül ötpercenként szaladgáltam WC-re.
Egyetlen nap alatt megduzzadt és hasogatva szurkált az összes cisztám és daganatom.
Az egész testem tele volt fájdalommal, melyek néha már az elviselhetetlenség határát súrolták.
Rájöttem, hogy a sátán mindenféle fájdalmat képes okozni.

Ekkor értettem meg, hogy a gonosz így ösztökéli az embereket az orvosok elhagyására, és irányítja a reikisekhez, ingásokhoz, akik aztán látványos ,,gyógyítást'' rendeznek.


13.

Ôrültként


A karambol után a családom türelme elfogyott.
Szerintük megôrültem. Rábeszéltek arra, hogy forduljak pszichiáterhez. Éreztem, ha nem teszem meg, erôszakkal is elvisznek.

A materialista orvos ámulva hallgatta történetemet. Ilyen esettel még nem találkozott. (Sajnos, még fog!)
A helyzetet olyan súlyosnak találta, hogy szerinte komoly orvosi segítség nélkül remény sincs a gyógyulásra.
Veszélyeztetem magam és mások életét, ezért a kórházi kezelést javasolja. (A hang pedig kárörvendôen mondta: Megmondtam, bolondok házába juttatlak!)
Egy utolsó lehetôséget kértem. Tekintettel arra, hogy nemet tudtam mondani, hadd próbáljak meggyógyulni otthon.
Erôs altatót kaptam, amitôl végre tudtam aludni.
Egy hétig volt szükségem a nyugtató gyógyszerekre.

Ismét nehéz idôk következtek.
A gondjaimat nem oszthattam meg senkivel. El kellett titkolnom állapotom súlyosságát, ha nem akartam vállalni a radikális orvosi beavatkozást.
Isten volt az egyedüli, akivel mindent megbeszélhettem, anélkül, hogy a zártintézeti kezeléstôl kellett volna rettegnem.
Ôt kértem, hogy szabadítson meg, de Ô nem adta azonnal a gyógyulást!

Akkor még nem értettem, miért nem segít rögtön, miért nem törli el a sátán hatalmát egyetlen pillanat alatt, hiszen Ô képes rá.
Miért nem segít, hiszen Ô biztosan végignézte a szenvedésem.

Késôbb értettem meg: az ár az, hogy az eltorzult személyiségemnek meg kell változnia.
Idôközben észrevettem ugyanis, hogy teljesen átalakultam.

A korábbi reikis kezelések hatását észre sem vettem magamon, pedig utólag visszatekintve voltak apró jelek.

A személyiségünk úgy változik meg lassan, hogy észre sem vesszük.

Az inga fokozta egyéniségem teljes elferdülését.
A változás az arcomra is kiült.
Egy alkalommal a tükörbe nézve megijedtem a tulajdon arcomtól! A férjem gyakran látta rajtam a fura jeleket és Ô maga sem hitte, hogy gyógyulok.

A fájdalmak miatt azt hittem, visszatértek a betegségeim. Elhittem, hogy az alacsony bioenergiaszintem miatt lettem rosszabbul.
Egy reikis barátnôm felajánlotta, hogy az inga sátáni energiája helyett majd ô ad nekem csodatevô gyógyító sugarat, és elkezdett feltölteni -- a szerinte -- isteni energiával, a reikivel.
Mindaddig hittem neki, amíg egyszer magam is kipróbáltam: én is képes vagyok energiát adni ilyen módon.
És akkor döbbentem rá, hogy ugyanazt az energiaáramlást érzem, mint az ingánál.
A gyógyító sugár tehát egy helyrôl jön, és már nem volt kétséges számomra, hogy honnan.

Az Úristen hónapokig nem akart engem lényegesen gyógyítani, hiszen a romboló sátáni energiát még mindig kaptam.

Rá kellett jönnöm: a reiki is zsákutca.

Ettôl kezdve elvetettem minden kétes energia adását és kapását, és végre eljutottam ahhoz, hogy csak Istenben bízhatok.

Vártam az Ô jeladásait, de gyakran csalatkoztam. A sátán válaszolt, de azonnal.
Erre hamar rájöttem, és szörnyen egyedül voltam, nem oszthattam meg a gondolataimat senkivel.
A kísértô késôbb a gondolataimba beépülve továbbra is állandóan kísértett.

A felismerése így nehezebbé vált, mert a lelkiismeretemként szólalt meg, és gyötört tovább.

Állandóan önértékelésre késztetve vádolt, elemeztette velem cselekedeteimet, erôsítve bennem azt az érzést, hogy még mindig tele vagyok bűnnel.
Csalafinta fogásokkal vezetett mindig veremhez, és én rendszerint beleestem.

Az igazság bajnokaként állandóan véleményt mondatott velem, és ezzel sorra megbántottam a barátaimat.
A lelki kínzások továbbra is kíméletlenek voltak. Egy hét erôs altatás után mégis javult annyira az állapotom, hogy dolgozni kezdtem, s ha nehezen is, de valahogy el tudtam látni a munkám.

A javulás lassan és nehezen ment.
A Jóisten megmutatta nekem, hogy mi a baj: Nincs bennem szeretet!
Nem érzek semmit, ha a gyermekem megsimogatom, nem érzem, ha fáj valamije, nem tudok részvéttel lenni senki iránt. Teljesen elfásultam. Eltűnt belôlem minden tulajdonság, minden, amitôl embernek érezhetjük magunkat! Ez kellett tehát a sátánnak! Nincs benne semmi szeretet! Ezt irigyli tôlünk! Ezt lopta el tôlem! Ahhoz, hogy megkötözhessen, olyanná kell válnom mint ô.

Megkönnyebbülést csak az imáim hoztak.
Nem foglalkoztam azonban eleget a tiszta forrás, a Biblia tanulmányozásával.

Hamarosan meg kellett értenem, hogy csak ez az út vezet Istenhez.

Meg kell ismernem az Ô tanításait ahhoz, hogy közel kerülhessek Hozzá, hogy el tudjam fogadni a magam számára, és az Ô elvei alapján tudjak élni.

Ritkán jutottam azonban olyan helyzetbe, hogy ne lássa a családom ôrültségem újabb jelét, most a hirtelen támadt vallásosságot. Sajnos nem tudtam eleget foglalkozni olyan könyvekkel, amelyek talán gyorsabban vezettek volna a kiúthoz.

Egy az Istenben szilárdan hívô barátnômnek mégis elmondtam a velem történteket.
Biztos vagyok abban, hogy az én Teremtô Atyám vezetett el engem ôhozzá. Ô volt az elsô, aki azzal fogadott: ,,értek mindent. Hasonló esetek a Bibliában jócskán akadnak. Nekem nyugodtan elmondhatsz mindent, az én hitem szilárd. Én nem félek a sátántól!''.

Ô mondta ki, hogy két kézzel kapott utánam az Úristen, és igen erôsen hív.
Tôle kaptam bátorítást, hogy soha ne adjam fel, meg ne torpanjak, és csak elôre nézzek.

A hetek óta gyötrô problémáimra Isten az ô szájába adta a választ.

(folytatás következik) >>>


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 31., péntek 21:18 
Offline

Csatlakozott: 2007. aug. 19., vasárnap 12:51
Hozzászólások: 298
Fony.
Te írtad:
"És meg tudod majd különböztetni, hogy mi a különbség az üdvözítő HIT és az érzékiség csapdája között."

Ebből arra következtettem,hogy Te azt gondolod,nem tudom,mi a különbség e kettő között.Mindazt amit írtam,annak ellenére,illetve azzal egyetértésben írtam,hogy tudom,mi a különbség.Egyébként nincs problémám,ha nem értettél félre.

Rossz hírem van számodra, a gravitáció bizony erő.Jellemzőit először Newton írta le gravitációs törvényében (de mint erő már Newton előtt is létezett,tehát a törvénytől függetlenül).
A Wikipédiából:

"Newton univerzális gravitációs törvénye

Newton univerzális gravitációs törvénye (az általános tömegvonzás törvénye) a következőket mondja ki:

A világegyetem minden objektuma kölcsönhatásban van egymással egy erővel, amely a két objektum tömegközéppontját összekötő egyenesen helyezkedik el. Ez az erő arányos a két objektum tömegének szorzatával és fordítottan arányos a két objektum tömegközéppontjának távolságának négyzetével.

Az erő irányától eltekintve és csak az erő nagyságát vizsgálva a törvény a következő képlettel fejezhető ki

F = G \frac{m_1 m_2}{r^2}"

stb.,stb.

A gravitáció az ominózus szempontból semmiben sem tér el más a Földön ható erőktől.Minden erőre vonatkozik az,amit írtál,attól még hogy figyelmen kívül hagyjuk,működik.
A szellemvilág törvényeit ki alkotta?
Mikor Jézus vizet fakaszt a sziklából az milyen erő?

Más:
"Amikor a keresztények erőről beszélnek, általában nem a fizikai eszközökkel mérhető erőre gondolnak, hanem szellemi – (fizikai eszközökkel nem érzékelhető, mérhető) - erőre."
Ez,bocsáss meg,de zagyvaság.Egy erő addig nem mérhető,amig nem fejlesztenek ki olyan eszközt,amivel mérni lehet.Utána már mérhető.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 31., péntek 21:33 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
Kedves Máriamagdolna!

Nem vitatkozom.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 31., péntek 21:59 
Offline

Csatlakozott: 2007. aug. 19., vasárnap 12:51
Hozzászólások: 298
Fony,én sem vitatkozni szerettem volna Veled,csupán indokolatlannak tartom ezt a félelemkeltő hadjáratot,amit itt jelenleg is folytatsz.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 31., péntek 22:49 
Offline

Csatlakozott: 2007. aug. 19., vasárnap 12:51
Hozzászólások: 298
Továbbá nem tartom helyesnek a természetgyógyászatot összemosni az okkultizmussal.Ez megtévesztés.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 31., péntek 23:08 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
Fony írta:

Találkoztál már nem csaló okkult praktikákkal gyógyító természetgyógyászokkal?
Mert én nem. Találkoztam viszont általuk kifosztott és becsapott, megtévesztett emberekkel.



Egyébként pedig:
Szekták és áldozataik:
Fura, hogy éppen te, mint egy egy személyes szektatag emelsz szót ez ellen.


A természetgyógyászatnak nem része az okultizmus,mint ahogy a kereszténységnek
sem része a sátán,mégis mindkettő megtalálja azt a rést amin keresztül kapcsolatba tud vele kerülni.

a természetgyógyászat "pld.böjt,gyógynövények használata,a természeti hatások "nap,víz"felhasználása a gyógyításban mindig is része volt az emberiség gyógyítsának és így természetessen a kereszténység gyógyításának is.

Ezért amikor a természetgyógyászatot megpróbálod összemosni az okultizmussal
akkor ohatatlanul is az Isten adta természetes gyógymódok ellen prédikálsz.

A gyűlölet fony,oly mértékben elvakít,hogy azt sem veszed észre,hogy kinek a szekerét tolod valójában.

Hibát követsz el akkor amikor összemosod az Isten adta természetes gyógymodokat
a sátáni okultista praktikákkal,amikor emberek idegen lelkekkel kerülnek kapcsolatba a gyógyulás reményéban.

Az pedig,hogy mennyire is kell komolyan venni azt amit írsz,jól mutatja az,hogy engem egy egyszemélyes szektának tartasz :D

természetessen nem vagy köteles leírni nekem,hogy milyen okultista erökkel voltál vagy ,vagy jelenleg is kapcsolatban.
Tartsd meg magadnak a" titkod."

Számomra az is elég,hogy lássam ,hogy számodra mi a fontosabb a természetgyógyászattal kapcsolatban ,az
,hogy mi is a természetgyógyászat valójában vagy az,hogy mit és kit lehet általa gyűlölni.

sajnállak és imádkozom érted.

Szeretettel gabriel


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 31., péntek 23:44 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
FUJ

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 01., szombat 06:46 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
máriamagdolna írta:
Továbbá nem tartom helyesnek a természetgyógyászatot összemosni az okkultizmussal.Ez megtévesztés.


Kedves Máriamagdolna!

Ami ma természetgyógyászat címén folyik Magyarországon, az bizony már tömény okkultizmus, és kiterjedt megtévesztő hadjárat a sátán részéről.
Már régen nem az, aminek Isten szánta, természetes anyagok és hatások használata az emberek gyógyítására.
Gabriel izzadságszagú erőlködése csupán, hogy úgy akarja beállítani, mintha én ezek ellen lennék.

A természetgyógyász valóban ezzel kezdi megtévesztő tevékenységét, teák, böjt, stb.
Valódi megoldást azonban az ember lelki problémáira nem nyújt.
Így amikor ezek ideig óráig való hatása elmúlik, jön a nagylelkű ajánlat - gyógyítás "isteni energiával".
A szerencsétlen beteg pedig kapva kap az alkalmon - és már bele is esett a megtévesztés csapdájába.

Aki nincs Jézussal az ellene van, aki nem az Ő Evangéliumát prédikálja, megtéveszt.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 01., szombat 07:03 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
GABRIEL777 írta:


természetessen nem vagy köteles leírni nekem,hogy milyen okultista erökkel voltál vagy ,vagy jelenleg is kapcsolatban.
Tartsd meg magadnak a" titkod."


Hogy ki, milyen okkultista erőkkel van kapcsolatban, megmutatják a szavai.
Milyen evangéliumot hirdet.
Akiket Isten megszabadított a pokolból, nem tudnak és nem is akarnak mást tenni, mint az Ő Evangéliumát hirdetve hálát adni Jézus Krisztus haláláért, feltámadásáért, a bűnök Benne való bocsánatáért.

Ez viszont még mindig a te titkod :?: , hogy milyen evangéliumot hirdetsz, mi célból is vagy itt

A múltkor félbeszakadt a diskurzus, amikor ez szóba került, Erika és Indu karjaiba menekültél.
(talán ezért gyűlölöd őket "szeretettel" Gabriel.)

Sajnáld magad, és imádkozz magadért, Gabriel.
És tedd a dolgod, amíg megengedik....


vagy ....térj meg. (amíg lehet)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 01., szombat 10:02 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
Kedves Fony

Nem vagyok Ige hirdető,ezért semmilyen evangéliumot sem hirdetek,elmondom a véleményem Istenről és az Ő akaratáról,ez a vélemény a saját véleményem,soha sem állítottam,hogy az minden esetben megeggyezik Isten igazságával is.Mivel nem vagyok Isten ,ezért nem tudom arra a választ ,hogy mikor tévedtem és mikor nem.

Ezért sem tartom magam sem tanítónak sem prófétának.

Olyat viszont nem írok ami tudomásom szerint hazugság.


És természetesen nem gyülölök senkit sem a fórumon,mivel arra azért Isten megtanított,
hogy aki másokat képes gyülölni az nem képes Istent sem szeretni.

Ami pedig az imát illeti,természetessen minden egyes alkalommal imádkozom magamért is ahányszor csak imában imádom Istent.

Igen abban igazad van fony,hogy aki nincs Jézussal az ellene van.

De Jézus neve nem cserélhető fel,sem fony,sem exrefis,sem net ,sem tamás 12,sem gabriel,stb...nevével.

Ezt pedig ezen a fórumon egyesek szeretik elfelejteni és előszeretettel lépnek fel minden esetben úgy mint ha a teljes igazság birtokosai lennének,úgy mint ha ők lennének
Jézus,tévedhetetlennek tartják magukat.

"minden hireszteléssel ellentétben nem Éva volt Ádám bukásának a főoka és nem is az a fránya kigyó :wink: "

Szeretettel gabriel


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 01., szombat 19:30 
Mi az okkultizmus?
Mi a természet gyógyászat?

Az okkultizmus idegen lélekkel való kapcsolat kötés. Idegen szellemi hatalmasságokhoz való tartozás. És ez a lélek mindig is idegen marad az ember számára!
(Jézust ISMERIK az Övéi és Ő is az övéit! Dicsőség a magát kijelentő Istennek!)

Oka az első esetben az ember hitetlensége volt és most is az.
Az első esetben nem hitte el az ember ISTENNEK, hogy mindent ehet, minden az ővé, de egy gyümölcsöt nem, mert ha ebből eszik MEGHAL.
És ezért a halál bejött a világba.
Az ember akkor más valakinek hitt, egy másik szellemi hatalmasságnak, aki nem akart és nem akar mást, mint akkor, ő a Sátán!
Rabolni, pusztítani és ölni! Ez a VÉG CÉLJA!

A vele és szellemi szolgáival való kapcsolat kötés most is az Isten ellen való hitetlenségből fakad.

Beteg vagy keresztyén testvérem? Nem hiszed, hogy Isten az Atyád? Nem hiszed, hogy Ő gondodat viseli? Nem hiszed, hogy a betegséged alatt se hagy magadra, sőt a halálban is veled lesz?
Ki akarja elhitetni veled, hogy máshol van gyógyítás?

Aki hitetlenséget szít benned az Atyáddal szemben ő most se más, mint akkor és a célja se más!
Akik az ő szolgálatába álltak, fogalmuk sincs milyen erő karjába estek és szabadulásuk lehetetlen egy erősebb fegyveres nélkül!

Az okkult erőkhöz folyamodók - legyenek ezek anyagi javakért, dicsőség vágyból, gyógyulásért, sikerért - egyben közössek:
A végük kifosztottság, pusztulás és halál!

A lényeg, hogy mindig is IDEGENEK maradnak!


A természet gyógyászat pedig jó dolog, ha nem az anyag által akarja a lelket gyógyítani.
Nagyon hasznos, ha valaki ismeri a növény világ gyógyító fajtáit, de ne akarjon ezzel lelki betegségeket gyógyítani, mert senki se képes az embert lelkében meggyógyítani, mint Jézus Krisztus az Isten Fia!


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 01., szombat 20:29 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
Gabriel777 írta:

Nem vagyok Ige hirdető,ezért semmilyen evangéliumot sem hirdetek,elmondom a véleményem Istenről és az Ő akaratáról,ez a vélemény a saját véleményem,soha sem állítottam,hogy az minden esetben megeggyezik Isten igazságával is.


Ha nem tudod mi az Evangélium, milyen alapon állsz, milyen alapon nevezed magad kereszténynek? Milyen megoldást, kiutat tudnál mutatni, egy ilyen nyomorúságos állapotba került embernek, mint akiről a történet szól?

Véleményt mondani Istenről és az Ő akaratáról nem éppen az alázat jele.
Tulipnak írt replikádat ing gyanánt magadra veheted, mert a saját szavaid által lettél megítélve.

Gabriel777 írta:

Mivel nem vagyok Isten ,ezért nem tudom arra a választ ,hogy mikor tévedtem és mikor nem.


Dehogynem tudod.
Csak nem vallod be, így saját magadat csapod be, vagyis saját magadnak hazudsz.
Ha hallod Isten hangját – ahogy állítod, akkor azt is hallanod kellene, amikor a tévedéseidre hívja fel a figyelmed.
Ha pedig nem hallod, akkor a tévedéseid terén a saját magad istene vagy, ezért akarod megváltani saját magad. Ezért nincs szükséged Jézusra, mint Megváltóra.
Önáltatás, önbecsapás, felelősségáthárítás – ha nem tudom hol hibáztam, nem is vagyok felelős érte…..ezért nem vagyok bűnös, ezért nincs szükségem megváltásra stb.
Érdekes ez a szelektív hallás…

Gabriel777 írta:

Ezért sem tartom magam sem tanítónak sem prófétának.


Természetesen mást mondasz és mást teszel.

Gabriel777 írta:

Olyat viszont nem írok ami tudomásom szerint hazugság.


Olvasd vissza az eddigi hozzászólásaidat, hátha mégis találsz ilyet.

Gabriel777 írta:

És természetesen nem gyülölök senkit sem a fórumon,mivel arra azért Isten megtanított,
hogy aki másokat képes gyülölni az nem képes Istent sem szeretni.


Természetesen megint mást mondasz és mást teszel.

Akkor tedd azt, amire Isten azért megtanított.

És ne gyűlöld őket, mert nem bántottak téged, (sőt….) csak kiálltak amellett, amire Isten őket tanította.

Gabriel777 írta:

Ami pedig az imát illeti,természetessen minden egyes alkalommal imádkozom magamért is ahányszor csak imában imádom Istent.


„Isten olyan imádókat keres magának, aki „….Szellemben és IGAZSÁGBAN…. imádja Őt”
- és ezt az Úr Jézus Krisztus mondta.

Még mindig nem értetted meg.
Mert nem mindegy, hogy valaki birtokolni akarja az igazságot, vagy már az IGAZSÁG birtokolja őt.

Gabriel777 írta:

Igen abban igazad van fony,hogy aki nincs Jézussal az ellene van.


Nem nekem van igazam, Gabriel.
Ezt is az Úr Jézus Krisztus mondta.

Gabriel777 írta:

De Jézus neve nem cserélhető fel,sem fony,sem exrefis,sem net ,sem tamás 12,sem gabriel,stb...nevével.


És nem cserélhető fel a természetgyógyászattal. Tehát melyik oldalon állsz?

Gabriel777 írta:

Ezt pedig ezen a fórumon egyesek szeretik elfelejteni és előszeretettel lépnek fel minden esetben úgy mint ha a teljes igazság birtokosai lennének,úgy mint ha ők lennének
Jézus,tévedhetetlennek tartják magukat.


Lásd fentebb:
és
egyébként te is úgy viselkedsz, mint az „egyesek”. Ezért nem tudod elviselni őket.

Bár nem tudom személy szerint kikre gondolsz, akiknél te - természetessen - jobb lennél…..


Gabriel777 írta:

"minden hireszteléssel ellentétben nem Éva volt Ádám bukásának a főoka és nem is az a fránya kigyó "


Igen, Ádám az asszonyra mutogatott, (mint te most másokra)
az asszony a kígyóra,

mégis a kígyó lett megátkozva.

Vajon miért?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 01., szombat 20:43 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
14.
Gál Péter:
A New Age -- keresztény szemmel
http://www.communio.hu/ppek/k407.htm
(Részlet – Tanúságtételek – A pokolból szabadulva)

A gyermeket is megtámadták

Egy alkalommal, nyaralásunkkor a tűzô napon feküdtem a tengerparton.
A szemem behunytam, de fura módon nem kellett hunyorognom, a fény nem bántotta úgy a szemem, mint máskor. Gyönyörű vörös lángokat láttam. A Nap vöröse -- gondoltam. Ez a vörös azonban nem a megszokott volt, narancssárgából mélybordóba ment át, majd egy gyönyörű színjátszó kavalkáddá alakult. Ez az a vörös, amit a gyermekem hónapokkal ezelôtt látott elôször, és azóta is minden alkalommal boldog, amikor ez a szín megjelenik, mert az Úristen szeretetének jelét sejti benne.

(A reikisek szerint ugyanis a különbözô csakrák megnyitása behunyt szemmel különbözô színek látásával jár.)

A gyanú azonban már olyan erôs volt bennem minden új csoda iránt, hogy képzeletben rárajzoltam a feszületet, majd elmondtam: -- Távozz tôlem sátán! -- és a jel eltűnt. Csak ekkor értettem meg, hogy a gyermekem, aki gyakran látta a csodálatos színt, és örült az Úristen szeretete jelének, valami mást imádott titkon, tudta, és akarata ellenére.

Sajnos a gonosz benne is beszélt, ezzel adta tudtomra az Úr, hogy nem én vagyok az ôrült, hanem mindenkinek ez a sorsa, aki gonosz erôknek nyitja meg magát, velük párbeszédbe kezd.

A gyermek visszautasította a gonoszt, és ezt aznap éjjel egy kemény megtorlás követte.
Egész éjszaka nem tudott aludni.

Csak ült az ágyban és szörnyű képeket látott, akár becsukta a szemét, akár kinyitotta, nem tudta eltörölni a látomásokat.
Ahogy behunyta a szemét, hatalmas lángok jelentek meg elôtte, aztán egy üstökösszerű égô tárgy közeledett felé. Ô folyton dobálta a Jézus Krisztus vérével festett kereszt szimbólumokat, mire a riasztó képek eltűntek, de azonnal újak jöttek. Csontvázak rohantak felé, a kaszás jelképei, majd tüzes vasvillákkal szarvas ördögalakok közelítettek hozzá, és más hasonló borzalmakat élt át.
Imádkozni kezdett: -- Édes Istenem, segíts, ne engedd ôket a közelembe! -- És ekkor Péter mondata jutott az eszébe a kedvenc könyvébôl: Quo vadis Domine?
Elismételte a mondatot számtalanszor, és érezte, hogy mennek ki belôle a gonosz lelkek.

Az Isten nem hagyta el ôt.
Segített rajta, mert volt hite, tudta, hogy csak Ôbenne bízhat! -- A gyermek megkönnyebbült és mély álomba merült.
Reggel, amikor elmondta különös, rémekkel teli éjszakáját, nem értettem, miért nem bántották eddig, és miért támadták meg most. Lehet, hogy nem lett volna szabad elmondanom neki?

Én ugyan gyakran láttam apró jeleket: az én abszolút jó, szófogadó és rajongásig szeretni tudó szelíd kislányom mintha megváltozott volna.

Engedetlen lett és visszabeszél, egész nap a fején van a magnó, és bömböl a fülébe a tánczene. Durcás lett, lepergett róla minden nevelési próbálkozásom.
Kamaszodik -- mondták róla, de én éreztem, hogy ez a gonosz, az inga hatása. Nem tévedtem. Eddig is negatívan befolyásolták, de mivel engedett a rossznak, nem bántották. A nyílt támadás csak akkor következett be, amikor elôször ellenállt, amikor rájött, hogy az engem bántók vannak ôvele is.

Az éjszaka után haditervet dolgoztunk ki. A gyermek minden este addig imádkozik, amíg el nem alszik. Ha mégis jelentkeznének, akkor felkelt engem. Az elsô Miatyánkot együtt mondtuk el. Aztán elképzeltük, hogy a sátánt Jézus Krisztus feszületéhez láncoljuk, elé térdeltetjük. Mi azt mondtuk neki, ha megjelent behunyt szemünk elôtt, hogy: Térdre Jézus Krisztus feszülete elôtt!
A másik nagyon megdöbbentô élményünk az volt, hogy olyan áramlásokat éreztünk egymás, vagy más emberek érintései nyomán, mintha ki-be járkálnának a testünkön keresztül.
A gyermekemet igen gyakran még átölelni sem mertem, mert a szeretetem legkisebb megnyilvánulása esetén ô megrázkódott, és kért, hogy ne érintsem, mert érezte ezeket az áramlásokat.
Leprásnak, undorító féregnek éreztem magam. Rettegtem az emberi érintkezés minden formájától, még a kézfogástól és az érintéstôl
is.
Most értettem meg mi az: tisztátalannak lenni, és miért mondták régen a betegre is ugyanezt.

Kétségbeeséseim idején Isten mindig segített.
Egyszerre jött egy ötlet, kihez kell fordulnom, kitôl kell segítséget kérnem.

Így jutottam el ismét a hívô barátomhoz, aki mesélt nekem egy imádságos körrôl, ahol tudják, hogy mit kell tenni ilyenkor.

Nagy nehezen rászántam magam, a segítségüket kértem.
Végre szakemberek között!

Értették, amit mondok, és nem ijesztgettek azzal, hogy tudathasadásban szenvedek.

Melegséget, testvériséget árasztottak, és együtt imádkoztunk a lidércnyomás megszűnéséért, a gonosz hatalmának megtöréséért, és azért, hogy az Úr bocsássa meg a bűneimet, könyörüljön meg rajtam és a családomon.

Most végre láttam, hogyan kell imádkozni, és kihez.

Jézus Krisztus a gyógyító, a szabadító.

És mi alig tudtunk róla valamit.

Szégyelltem magam, és kezdtem már megérteni, miért nem volt teljes a szabadulásunk.

Friss testvéreim böjttel erôsítették meg imádságukat értünk.

Úgy éreztem, nekem is ezt kell tennem magunkért, bűneim bocsánatáért és mindazokért, akiket én kevertem bajba.

Minden megingázottért egy napi teljes böjt (csak vízivás), határoztam el lelkesen.
Nem tudom, az Úristen hogy fogadta a böjtünket (a gyermek is csatlakozott, vacsora kihagyásokkal).

Azt azonban hamar észrevettük, hogy a böjtök idején nem érzünk éhséget!
Az Úr ilyen módon fejezte ki szeretetét – amit megtérésünk minden egyes napja óta érzékelünk!

(folytatás következik) >>>


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 02., vasárnap 16:04 
Idézet:
ezért semmilyen evangéliumot sem hirdetek,elmondom a véleményem Istenről és az Ő akaratáról,ez a vélemény a saját véleményem,


Ezért jött Jézus Krisztus, hogy az ember észre vehesse, hogy nem ő maga az Isten és ne csak észre vegye, hanem Krisztus halála miatt Hozzá is térhessen és feltámadása miatt Vele is maradhasson ÖRÖKKÉ!

Ezt az Evangéliumot bízta rám az Atya, hogy hírdessem és minden keresztyénre, hiszen ennek az igazságnak a valóságából él mindenki, aki az Isten gyermekévé vált Jézus Krisztusban és ebből a Jóhírből kap szabadítást a Sátán, a bűn, a halál és a világ kívánságának börtönéből!


Vissza a tetejére
  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 390 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 26  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség