Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 390 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. szept. 23., vasárnap 21:45 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
Gál Péter:
A New Age -- keresztény szemmel
http://www.communio.hu/ppek/k407.htm
(Részlet – Tanúságtételek –

Most lélekvadászat folyik a földön

1. rész

Sosem kaptam vallásos nevelést, a családunkban nem volt szó hitrôl, Istenrôl.
Már elmúltam harminc, amikor elôször a kezembe került a Biblia. Elolvastam ugyan elejétôl a végéig, de nem értettem, és nem is mondott nekem semmit, így hát éveken át érintetlenül állt.
1984-ben a kisfiam egy könnyebb betegségbôl egy súlyosabb betegségbe esett.
Abban az idôben került a kezembe egy magazin talpmasszírozásról szóló cikke, mely a módszer eredményességét bizonygatta.
Nagyon hamar kipróbáltam a családomon és magamon is. Ezután minden könyvet megvettem, ami ezzel kapcsolatos volt, és néhány évig autodidakta módon tanultam. Hamarosan elvégeztem az elsô talpmasszázs tanfolyamot, amit rövidesen követett még jó néhány.

Az egyik kurzuson radiesztéziát is tanultunk, a sugárzásokkal kapcsolatosan felmerültek az ,,energiák'', az energiacsere kérdése.
Felhívták a figyelmünket arra, hogy talpmasszírozás közben ilyen ,,energiacsere'' történik.
Ez annyit jelent, hogy a reflexológus (talpmasszírozó) saját jó, egészséges ,,energiáját'' átadja a betegnek, aki viszont rossz, beteg energiáját a masszírozóra ,,ragasztja''. Emiatt a reflexológus legyengül, megbetegszik, a beteg pedig kivirulva, erôre kapva távozik.

Ennek ,,igazságát'' csak késôbb ismertem fel, amikor már fôállású természetgyógyászként dolgoztam, és napi 9-10 beteget masszíroztam meg.
Mindig lelkiismeretes voltam abban, amit csinálok, így nálam egy kezelés 40-50 percig is eltartott. Nemsokára érezni kezdtem, hogy valami nincs rendben, mert estére bizony néha jártányi erôm sem maradt. Azonnal eszembe jutott egykori tanárom figyelmeztetése.
Arra persze nem is gondoltam, hogy napi tíz óra kemény fizikai munka -- mert a masszázs az -- mellette a család körüli teendôk ellátása, az éjszakákon át való tanulás, a hétvégi tanfolyamok éppen elég okot szolgáltatnak a fáradtságra, s nem kellett volna feltétlenül misztikumot keresni a háttérben.

Éppen ebben az idôben hirdette Majoros János csodákkal kecsegtetô bioenergetikai tanfolyamát, mellyel kifejezetten reflexológusokat, fényadókat, reikiseket célzott meg. Nem kevesebbet ígért, minthogy aki elvégzi a két napos tanfolyamot, és tôle beavatásban részesül, annak több százszorosára nô az ,,energiaszintje''.
Ezzel úgy tűnt, hogy az én problémám megoldódik, hiszen ilyen nagy energiakészletbôl jut is, marad is. Azonnal jelentkeztem a tanfolyamra, mely után jött a többi – gyors egymásutánban.

Nem volt többé megállás.

(folytatás következik) >>>


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 24., hétfő 06:53 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
Ja, a későbbi félreértések elkerülése végett - hogy potenciálisan hány ember lehet kitéve felelőtlen, tévelygő gondolataid következményeinek:

Tegnap, 23-án vasárnap este a történet bemásolásának időpontjában a számláló állása 10.615 volt.

Ma, 24-én, hétfőn reggel 7. 46-kor 10.756
Ez idő alatt csak a történet és a te reagálásod lett bejegyezve.

Gondolom, ezek mind 5-6 ember kattintgatásai voltak, akiknek nem volt jobb dolguk, mint többször is elolvasni a hozzászólásodat.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 24., hétfő 08:51 
Offline

Csatlakozott: 2007. aug. 19., vasárnap 12:51
Hozzászólások: 298
A különbség annyi, hogy míg az első bejegyzés után engem kizárnának a fórumról, addig te itt a „tolerancia” jegyében szabadon, minden moderálás nélkül onthatod magadból tévelygő gondolataidat.


Ehhez csak annyit fűznék hozzá,hogy mivel a természetgyógyászat nem feltételez semmilyen vallási és egyéb filozófiai hátteret,így azon az alapon,hogy Te keresztény szemszgből ítélsz meg valamit,nem valószínű,hogy kizárnának.Ellenben ha állításodat nem tudnád érvekkel alátámasztani (azon kívül is,hogy Jézus megmondta....),akkor elképzelhető,hogy nevetségesnek tartanák az állításodat.
Szerintem ha felvértezted magad erős,használható érvekkel,akkor nosza láss hozzá a meggyőzéshez,és légyszíves oszd meg velem is ezeket az érveket,mert őszintén kíváncsi vagyok rájuk.
Köszönettel:MM


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 24., hétfő 11:17 
Offline

Csatlakozott: 2007. aug. 24., péntek 14:01
Hozzászólások: 104
Tartózkodási hely: Budapest
kavics írta:
A természet gyógyászat szóra még mindig nem kaptam választ!

A természetet kell gyógyítani, vagy a természetben található anyagok gyógyítanak? Minden anyag gyógyít? Minden "orvos" gyógyító, vagy vannak, akik anyagi érdekből kuruzslást végeznek? Vannak akik még betegebbé akarják tenni az embert, hogy amíg van mit elszedni tőlük, addig ezt megtehessék?

Köszönöm


A természetgyógyászat szót itt a fórumon legalább három különböző értelemben használtuk, és ennek alapján a válasz is különböző.

1. A természetgyógyászat a természetes anyagok, gyógymódok felhasználása a gyógyításban, a modern orvostudomány mesterséges gyógyszereivel szemben.

Gyógyteafőzés, masszázs, stb. Ezzel senkinek sincsen problémája, sőt, ma már a hagyományos orvostudomány is elfogadja, hogy a régi természetes gyógymódok lehetnek hatékonyak, és alkalmazzák is őket.

2. A természetgyógyászat célja az ember visszavezetése a természethez, amelytől elszakadt, a természettel való harmónia újbóli megteremtése, a természet erőinek alkalmazásával történő gyógyítás, amelynek célja elsődlegesen a lélek meggyógyítása

Ezzel kapcsolatban, azon túl, hogy csatlakozom Kavics válaszához, fontosnak tartok megjegyezni néhány dolgot:

A természetet nem szabad túlmisztifikálni. A természet törvénye, hogy az erős legyőzi a gyengét, a nagy hal megeszi a kis halat, a gyengébb szelektálódik. Ehhez vedd hozzá, hogy pl. te vagy az, aki szelektálódik, mert természet ősanyánknak nem vagy elég erős. Ehhez vissza lehet térni, de akkor már inkább jöjjön a mesterséges gyógyszer, a kórház és a szakképzett orvos.

A természet erőivel valóban meg lehet gyógyítani egyes testi és lelki (pszichés) betegségeket, de ezzel "csak" azt lehet elérni, hogy az ember kevesebbet szenved, mielőtt meghal. A természet törvénye az is, hogy aki megszületik, az meghal, és ez ellen nincs orvosság.

A lélek "meggyógyítására" az embernek nem a természettel, hanem Istennek kell szorosabb kapcsolatba kerülnie, a természet erre nem képes. A "bűntől, haláltól, Sátántól" a természet nem tud megvédeni.

Ismerem és tisztelem a természet erőit, de nagyon távol állok attól, hogy összekeverjem Isten kegyelmével.

Az, hogy a kettő között választani kell, nem azért van, mintha a természet "gonosz" lenne. Ha valaki a természethez fordul segítségért, találkozni fog annak korlátaival, ha Istenhez, többé nem lesz szüksége a természetre. (Sőt, néha a természetnek van szüksége a mi segítségünkre.)

3. A természetgyógyászat okkult praktikákat folytat

A fentiekből következik, hogy a természetgyógyászat nem mindig okkultizmus. Ismerek "normális" természetgyógyászt, ha valakinek szüksége van rá, küldök elérhetőséget.

Viszont igaz, hogy nagyon sok "gyógyító" folytat okkult gyakorlatot természetgyógyászat néven, és ezeket nagyon nehéz felismerni, mert általában nem kötik a páciens orrára, hogy valójában milyen módon gyógyítanak. Aki keresztény, persze nem fog gyógyulást kérni más "szellemi hatalmaktól", de nincs garancia arra, hogy a gyógyító, akihez fordul, ezt titokban nem teszi meg.

Ha később nem kívánt mellékhatások jelentkeznek, nem lehet reklamálni, az ezotériában nincs fogyasztóvédelem. Általában azt tudom tanácsolni, hogy igyekezzetek kerülni az energiaadással járó "gyógyító" gyakorlatokat, mert ez életveszélyes.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 24., hétfő 12:44 
Offline

Csatlakozott: 2007. aug. 24., péntek 14:01
Hozzászólások: 104
Tartózkodási hely: Budapest
máriamagdolna írta:
Köszönöm mindenkinek, aki válaszolt a kérdésemre.Sokat tanulok tőletek, és mint már korábban írtam, élvezem,hogy szinte mindig megleptek a válaszaitokkal.

Kedves Shannon!Először is jobbulást kívánok,próbáld azért kicsit mozgatni a lábad a gipszben,nagyon óvatosan,hogy ne merevedjenek és tapadjanak le az izmok,szalagok.

Egy másik topikban már leírtam Fonynak, hogy elfogadom a Bibliában írottakat, néha eltérően értelmezem (de Te is írtad,hogy az értelmezések nem pont ugyanazok a keresztények között sem), kivéve a kijelentések kizárólagosságát, de nem is inkább Jézus kijelentéseinek kizárólagosságát (mert annak látom az értelmét és hasznát), hanem a hívek értelmezéseinek kizárólagosságával nem tudok mit kezdeni. Azaz a Valóságot szerintem többféleképpen is meg lehet ragadni, attól még az Egy Valóság marad, és attól még,hogy igaznak találom Jézus szavait, még igaznak találhatom mások szavait is, ha látom,hogy az tartalmilag megegyezik Jézus mondanivalójával.


Kedves Máriamagdolna!

Még nem volt időm megköszönni a jókívánságokat, és köszönöm a tanácsot is.

Az, hogy elfogadod "Jézus kijelentéseinek kizárólagosságát", nagyon fontos, és megmondom őszintén, nekem nem volt ez mindig ilyen egyértelmű.

Amikor elolvastam az Evangéliumot, meglepődve állapítottam meg, hogy amit Jézus tanít, mennyire egyszerű és mennyire megegyezik az én világnézetemmel. Ebben is igaza van, ebben is milyen igaza van, teljesen egyetértek.

Később, amikor megértettem, hogy Jézus valóban az élő Isten Fia, megváltozott a nézőpontom.

Megtanultam, hogy ha valóban hiszek benne és bízom benne, akkor mindent el kell fogadnom, amit tanított, akkor is, ha én nem értek vele egyet, vagy nem értem, vagy nem akarom azt elfogadni. És abban is bíznom kell, hogy mindent megtanított nekünk, amire szükségünk van, semmi lényegeset nem hallgatott el.

Ezzel persze nem azt akarom mondani, hogy az ember ne gondokozzon logikusan és józan ésszel, hanem azt, hogy nevetséges és öntelt állítás volt a részemről egyetérteni Istennel. Teljesen mindegy, hogy mit gondolok, mindig Neki van igaza. A teljesség érdekében: végül mindig bebizonyította, hogy Neki van igaza.

Az Evangélium üzenete, hogy Isten nélkül az ember elveszett, de Ő elküldte hozzánk Jézust, aki halálával megváltott minket, és aki ezt hittel elfogadja, az nem vész el, hanem örök élete van.

Ha mások mondandója ezzel tartalmilag megegyezik, akkor ők keresztények, akiket mindenképpen érdemes meghallgatnod, az esetleges eltérő értelmezések ellenére is.

Egyéb álláspontokat is érdemes meghallgatni, de csak annak figyelembevételével, hogy melyek azok a kérdések, amiben a nem keresztények máshogy gondolkodnak, és ezeknek milyen súlya van a gyakorlatban. Meglepő eredményre lehet jutni, ha az ember végiggondolja.

Jézus kijelentéseinek kizárólagosságát elfogadni azt is jelenti, hogy mindent tudsz, amit tudnod kell, vagyis a nem keresztények nem tudnak neked olyat tanítani, ami az üdvösségedhez szükséges lenne, te viszont tudsz nekik segíteni - ha akarják - mert te már ismered az Igazságot. Egyébként, nem szabad és nem kell őket kioktatni, maguktól jönnek és kérdeznek majd.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 24., hétfő 14:03 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 08:33
Hozzászólások: 1884
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Shannon, jó volt olvasni, amit írtál. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 24., hétfő 19:56 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
Kedves Mária Magdolna!
Írod:
máriamagdolna írta:

Fony írta:
A különbség annyi, hogy míg az első bejegyzés után engem kizárnának a fórumról, addig te itt a „tolerancia” jegyében szabadon, minden moderálás nélkül onthatod magadból tévelygő gondolataidat.



„…Ehhez csak annyit fűznék hozzá,hogy mivel a természetgyógyászat nem feltételez semmilyen vallási és egyéb filozófiai hátteret,….”


Túl lett tárgyalva, hogy még mennyire, hogy feltételez. Így a te „feltételezéseddel” sem lehet mit kezdeni.

Mária Magdolna írta:

így azon az alapon,hogy Te keresztény szemszögből ítélsz meg valamit,nem valószínű,hogy kizárnának.


Ismét írod, hogy „…nem valószínű, hogy kizárnának…”
Mivel ezt a feltételezésedet az első helytelen következtetésedre építed, ezzel sem lehet mit kezdeni.

Mária Magdolna írta:

Ellenben ha állításodat nem tudnád érvekkel alátámasztani (azon kívül is,hogy Jézus megmondta....),akkor elképzelhető,hogy nevetségesnek tartanák az állításodat.
Szerintem ha felvértezted magad erős,használható érvekkel,akkor nosza láss hozzá a meggyőzéshez,és légyszíves oszd meg velem is ezeket az érveket,mert őszintén kíváncsi vagyok rájuk.
Köszönettel:MM


Ha neked az az érv, hogy „….Jézus megmondta….”, nevetséges, akkor tényleg nincs miről beszélgetnünk és megkérdőjelezi azt is, amit Shannonnak írtál.
Eddig is azt éreztem a hozzászólásaidon, hogy az Igazságot akarod a magad igazságához igazítani.
A félelemmel kapcsolatban is megszólítottál, elmondtam a véleményem, és ezt támadásnak vetted.
Ezért nem akartam, és nem akarok vitatkozni veled, mint ahogy egyetlen természetgyógyászt sem akarok meggyőzni, főképpen téged nem.
Mint ahogy Jézus sem tette azokkal, akik kísérteni akarták.
Akik kinevették, gúnyolták, azoknak nem mutatott másra, mint a Jónás jelére.
Ezért gyűlölték Őt és gyűlölik azokat, akiknek még mindig érv az, hogy „…Jézus megmondta…”

Ajánlani tudom Pista bácsi írásait.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 24., hétfő 21:01 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
Gál Péter:
A New Age -- keresztény szemmel
http://www.communio.hu/ppek/k407.htm
(Részlet – Tanúságtételek –

Most lélekvadászat folyik a földön

2. rész


Most a teljesség igénye nélkül szeretném felsorolni az általam elvégzett tanfolyamokat, kurzusokat, illetve azokat az irányzatokat, amelyeket könyvbôl ismertem meg.

Elôször azokat említem meg, amelyek valóban természetgyógyászati ismereteket adtak: Négy talpmasszázs tanfolyam, ebbôl egy felsôfokú, két alapfokú akupresszúra, gyógynövényismeret, egészséges táplálkozás, általános természetgyógyászat, vízgyógyászat, az Andrássy úti Akupunktúra Klinikán; alap- és haladó fokú akupresszúra, moxaterápia, köpölyözés, fülakupresszúra, kínai izom- és csontmasszázs. Elkezdtem még a három éves posztgraduális akupunktúra tanfolyamot, amit csak orvosok látogathatnak, de megtérésem miatt nem folytattam.

Beiratkoztam még a Természetgyógyász Unió Természetgyógyászati Akadémiájára, de szintén a fenti ok miatt már el sem kezdtem a tanulmányaimat.

Itt megjegyzem, hogy az Akadémián -- aminek elvégzése valószínűleg kötelezô lesz praktizáló természetgyógyászok számára -- kötelezô tárgyként tanítják a reikit, a bioenergetikát, az extraszensz bionergetikát, a radiesztéziát és a keleti vallásfilozófiát...

Radiesztézia, fényadás, reiki, Majoros János alapfokú bioenergetikai tanfolyama háromszor, és egy kiemelt szintű, Béky László bioenergetika, dr. Taraczközi István: extraszensz bioenergetika, Beöthy Mihály: holisztikus gyógyítás, asztrológia, Pszichotronika: Csontos Vilmos, Természetgyógyászati diagnosztika (dr. Salajev), új homeopátia (dr. Sági Ilona, Sági István), agykontroll (dr. Domján László), extraszensz (dr. Jurij Zsepalo), sámánmasszázs, Bach-féle virágterápia, Arkánum Szellemi Iskola (Bistey Zsuzsa), ,,keresztény'' meditációk (Kenderesi Tibor), táltos tanfolyam (Tálas László). Elôadások, könyvek az alábbi témákban: Bakos József elôadásai (Buddhista fôiskolai tanár), csillagjóslás, tenyérdiagnosztika, Tarot- kártya, Tao, Zen-buddhizmus, Buddha-tanításai, Dharma, Védák, Upanisadok, Krisnatanok, metafizikai írások, Sant Mat mesterek, színgyógyászat, nemeskô-gyógyászat, keleti energiatan, csakra-tan, Csikung, jóga, Dianetika, Coué-módszer, rózsakeresztes tanítás, reinkarnációs-tan (tanfolyam), résztvettem az elsô Ezoterikus -- Szellemtudományi -- Parapszichológiai Fórumon, használtam ingát, varázsvesszôt, állandó olvasmányaim voltak: Szepes Mária, Victor Charon, Rudolf Steiner, Helena Blavatsky, Müller Péter, valamint minden Édesvíz és Teozófiai Társulat által kiadott könyv.
1994 nyarán az életemet csodálatosnak, tökéletesnek éreztem.
Minden nagyon jól alakult. Azt csináltam, amit szerettem, ,,gyógyítottam az embereket'', tanfolyamokra jártam -- ahol mindig egyfajta elfogadás légköre uralkodott, amit én akkor szeretetnek véltem --, faltam az ezoterikus könyveket, népszerű voltam a betegek és a természetgyógyászok körében is.

Nagyon sok betegem volt, és kiemelkedôen jó eredményeim.

A Természetgyógyász Unió megyei titkáraként tanfolyamokat szerveztem, de tartottam is tanfolyamokat és elôadásokat.

Kiegyensúlyozottnak, boldognak hittem magam. Szerettek az emberek és adtak a véleményemre, még más megyékbôl is felkerestek tanácsért.

Itt tartottam tehát, amikor egyik idôs barátnôm, Pollner Lászlóné Marika, aki szintén
természetgyógyászattal foglalkozott, az Úr eszközeként eljött hozzám, és elmesélte, hogy találkozott egy pappal, aki nemsokára indítani fog egy gyógyító imaszemináriumot.

(folytatás következik) >>>


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 25., kedd 09:41 
Offline

Csatlakozott: 2007. aug. 19., vasárnap 12:51
Hozzászólások: 298
Fony írta:
Kedves Mária Magdolna!
Írod:
máriamagdolna írta:

Fony írta:
A különbség annyi, hogy míg az első bejegyzés után engem kizárnának a fórumról, addig te itt a „tolerancia” jegyében szabadon, minden moderálás nélkül onthatod magadból tévelygő gondolataidat.



„…Ehhez csak annyit fűznék hozzá,hogy mivel a természetgyógyászat nem feltételez semmilyen vallási és egyéb filozófiai hátteret,….”


Túl lett tárgyalva, hogy még mennyire, hogy feltételez. Így a te „feltételezéseddel” sem lehet mit kezdeni.

Mária Magdolna írta:

így azon az alapon,hogy Te keresztény szemszögből ítélsz meg valamit,nem valószínű,hogy kizárnának.


Ismét írod, hogy „…nem valószínű, hogy kizárnának…”
Mivel ezt a feltételezésedet az első helytelen következtetésedre építed, ezzel sem lehet mit kezdeni.

Mária Magdolna írta:

Ellenben ha állításodat nem tudnád érvekkel alátámasztani (azon kívül is,hogy Jézus megmondta....),akkor elképzelhető,hogy nevetségesnek tartanák az állításodat.
Szerintem ha felvértezted magad erős,használható érvekkel,akkor nosza láss hozzá a meggyőzéshez,és légyszíves oszd meg velem is ezeket az érveket,mert őszintén kíváncsi vagyok rájuk.
Köszönettel:MM


Ha neked az az érv, hogy „….Jézus megmondta….”, nevetséges, akkor tényleg nincs miről beszélgetnünk és megkérdőjelezi azt is, amit Shannonnak írtál.
Eddig is azt éreztem a hozzászólásaidon, hogy az Igazságot akarod a magad igazságához igazítani.
A félelemmel kapcsolatban is megszólítottál, elmondtam a véleményem, és ezt támadásnak vetted.
Ezért nem akartam, és nem akarok vitatkozni veled, mint ahogy egyetlen természetgyógyászt sem akarok meggyőzni, főképpen téged nem.
Mint ahogy Jézus sem tette azokkal, akik kísérteni akarták.
Akik kinevették, gúnyolták, azoknak nem mutatott másra, mint a Jónás jelére.
Ezért gyűlölték Őt és gyűlölik azokat, akiknek még mindig érv az, hogy „…Jézus megmondta…”

Ajánlani tudom Pista bácsi írásait.


Kedves Fony,amennyiben örömödre szolgál,hogy kiforgatod a szavaimat,ám legyen.De én továbbra is azt feltételezem Rólad jóindulatúan,hogy valóban nem értetted meg,miről van szó,úgyhogy leírom mégegyszer,jobban kifejtve (elnézést a többiektől a terjedelemért).

A szövegkörnyezetet figyelembe véve,szerintem egyértelmű,hogy itt arról volt szó,hogy ha Te egy másik fórumon vagy jelen,mely nem egy konkrét vallás hívői számára jött létre, hanem pl. a természetgyógyászatról való diskurzus céljából,akkor ott nem várják el (szemben ezzel a portállal) hogy legyen egy koherens világnézeted,mely egy adott valláshoz,eszmei áramlathoz kötődik.Pusztán azt várják el,hogy értelmesen,tehát érvekkel alátámasztva, logikusan és toleráns módon vitázz,beszélgess másokkal.Fütyülnek arra,hogy miközben Te a természetgyógyászatról diskurálsz,buddhista vagy e,vagy taoista,vagy hindu,vagy muzulmán,vagy pogány vagy keresztény,vagy zsidó.Állítom,hogy senkit nem zárnak ki a természetgyógyászok bármely szövetségéből,akár külföldön,akár itthon pusztán vallási alapon.Számomra az a tény,hogy ha természetgyógyász akarok lenni (vagy amiről eredetileg szó volt,hozzá akarok szólni érdemben egy természetgyógyászatról szóló topikhoz),akkor senki nem követeli meg,hogy én adott vallás vagy filozófia keretében gondolkozzak,pontosan azt jelenti,hogy a természetgyógyászat nem feltételez semmilyen vallási hovatartozást.Ezt nem tudom jobban kifejteni.

Remélem belátod,hogy a kereszténység és a természetgyógyászat összeférhetetlensége nem a természetgyógyászat oldaláról áll fenn,hanem a kereszténység természetgyógyászattal szembeni intoleranciájának következménye.
De legnagyobb meglepetésedre jelentem,hogy vannak keresztény természetgyógyászok.
Ha őket kizárják valahonnan,akkor nem a természetgyógyász szövetségből fogják,hanem az egyházból fordulhat csakis elő,mert ahogy állítottam,míg a természetgyógyászat nem feltételez egy koherens világképet,addig a kereszténység megköveteli ezt híveitől,és ha valaki nem így gondolkodik,azt kizárja.
Mi az,amit ebben nem lehet megérteni?

Azt hiszem,teljesen egyértelműen használtam a személyragokat,és nem magamról,hanem egy fiktív fórumközönség tagjairól beszéltem,mikor azt írtam,hogy Ellenben ha állításodat nem tudnád érvekkel alátámasztani (azon kívül is,hogy Jézus megmondta....),akkor elképzelhető,hogy nevetségesnek tartanák az állításodat.

Tehát nem én,hanem ők tartanák.
És nem Jézus állítását,hanem a Te állításodat.
Szerintem ezt a mondatot mindenki megérti,aki meg akarja érteni.

Mindezt pedig arra alapozom,hogy tapasztalat szerint egy olyan fórumon,amely nem feltételez a tagjairól egyetlen közös valláshoz,filozófiához való kötődést,tartozást sem,ott nem elég a tekintélyelven vagy vallási alapon való hivatkozás (pl. az,hogy Jézus megmondta...),hanem elvárják,hogy logikusan érveljen az ember.Ezért az embert fogják nevetségesnek találni (és nem Jézust),ha nem tud logikusan érvelni,és mégis bizonygat valamit.És nem én fogom nevetségesnek találni,hanem ők.

A félelemmel kapcsolatban is megszólítottál, elmondtam a véleményem, és ezt támadásnak vetted.
Ezért nem akartam, és nem akarok vitatkozni veled, mint ahogy egyetlen természetgyógyászt sem akarok meggyőzni, főképpen téged nem.


Nem vettem támadásnak.Ezt miből következetted ki?Abból,hogy nem értettem azzal egyet,amit csinálsz,mondasz?

"...mint ahogy egyetlen természetgyógyászt....főképpen Téged nem", nos ezért a csúsztatásért,mely arra enged következtetni,hogy én természetgyógyász volnék,holott semmit nem tudsz arról,hogy ki vagyok,kérem szépen az elnézésedet.Én sem írok a személyedre vonatkozóan hamis feltételezéseket,pláne nem kijelentőmódban.
Ezt tkppen miattad kérem,mert amennyiben én nem vagyok természetgyógyász,abban az esetben a fentebbi állításod hazugságnak minősül,és úgy tudom, a hazugság bűn.Ez sem támadás tehát,hanem figyelemfelhívás.


Egyéb kérdés?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 25., kedd 10:22 
Offline

Csatlakozott: 2007. aug. 24., péntek 14:01
Hozzászólások: 104
Tartózkodási hely: Budapest
Kérlek, ne menjetek bele abba a csapdába, hogy ezen az elméleti kérdésen egymással vitatkoztok, hanem próbáljátok ki a gyakorlatban, mit szólnak a természetgyógyászok, és aztán számoljatok be nekünk itt a fórumon.

Én személy szerint ismerek keresztény természetgyógyászt, aki a testi és pszichés betegségeket (pl. depresszió) étkezési és életmód tanácsokkal sikeresen gyógyítja, a lelki bajokra pedig keresztény tanítás szerint ad tanácsokat. Az igaz, hogy fehér hollónak számít.

Ismerek materialista világnézetű természetgyógyászt is, aki főállásban pszichológus, és ehhez tanulta meg a természetgyógyászok relaxációs technikáit, anélkül, hogy "szellemi erőket" alkalmazna.

Saját tapasztalatom, hogy ha nem keresztény természetgyógyászokkal beszélsz, alapbeállítódásuk, hogy a keresztényekkel vigyázni kell.

A legenyhébb álláspontot buddhistától hallottam, hogy a keresztények is jó úton járnak, csak alacsonyabb szinten vannak, mert ők a szeretet törvényéből kiindulva "még csak a szívcsakra szintjén rezegnek".

Mágiával foglalkozók állandó panasza, hogy a keresztények a tehetséges, erős mentális képességekkel rendelkező embereket eltérítik a mágia útjáról, megtiltják nekik, hogy képességeiket használják.

És sokszor hallottam azt is, hogy a keresztények agresszívek, kirekesztők (amikor ugye azért ülök le beszélgeti velük, mert kíváncsi vagyok az ő véleményükre és a világnézetükre).

Mindezek alapján úgy látom, nem csak a keresztények részéről van elzárkózás.

Szerencsére van pozitív példám is, aki rákérdezett, hogy a keresztényekben honnan van ez az "elképesztő erő", amit ő keresztény ismerősei között tapasztalt, és hogy tulajdonképpen mi az üdvösség. Persze ezt magyarázd el "buddhistául" olyannak, aki nem ismeri a Bibliát.

Szóval, jól készüljetek fel, mielőtt akármilyen természetgyógyász fórumra írni kezdtek :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 25., kedd 10:40 
Offline

Csatlakozott: 2007. aug. 19., vasárnap 12:51
Hozzászólások: 298
Shannon írta:
Kérlek, ne menjetek bele abba a csapdába, hogy ezen az elméleti kérdésen egymással vitatkoztok, hanem próbáljátok ki a gyakorlatban, mit szólnak a természetgyógyászok, és aztán számoljatok be nekünk itt a fórumon.

Én személy szerint ismerek keresztény természetgyógyászt, aki a testi és pszichés betegségeket (pl. depresszió) étkezési és életmód tanácsokkal sikeresen gyógyítja, a lelki bajokra pedig keresztény tanítás szerint ad tanácsokat. Az igaz, hogy fehér hollónak számít.

Ismerek materialista világnézetű természetgyógyászt is, aki főállásban pszichológus, és ehhez tanulta meg a természetgyógyászok relaxációs technikáit, anélkül, hogy "szellemi erőket" alkalmazna.

Saját tapasztalatom, hogy ha nem keresztény természetgyógyászokkal beszélsz, alapbeállítódásuk, hogy a keresztényekkel vigyázni kell.

A legenyhébb álláspontot buddhistától hallottam, hogy a keresztények is jó úton járnak, csak alacsonyabb szinten vannak, mert ők a szeretet törvényéből kiindulva "még csak a szívcsakra szintjén rezegnek".

Mágiával foglalkozók állandó panasza, hogy a keresztények a tehetséges, erős mentális képességekkel rendelkező embereket eltérítik a mágia útjáról, megtiltják nekik, hogy képességeiket használják.

És sokszor hallottam azt is, hogy a keresztények agresszívek, kirekesztők (amikor ugye azért ülök le beszélgeti velük, mert kíváncsi vagyok az ő véleményükre és a világnézetükre).

Mindezek alapján úgy látom, nem csak a keresztények részéről van elzárkózás.

Szerencsére van pozitív példám is, aki rákérdezett, hogy a keresztényekben honnan van ez az "elképesztő erő", amit ő keresztény ismerősei között tapasztalt, és hogy tulajdonképpen mi az üdvösség. Persze ezt magyarázd el "buddhistául" olyannak, aki nem ismeri a Bibliát.

Szóval, jól készüljetek fel, mielőtt akármilyen természetgyógyász fórumra írni kezdtek :)


Kedves Shannon!

Egyrészt még tartozom egy köszönettel a multkori válaszaidért,másrészt örülök ennek az értelmes hozzászólásnak.

Valóban értelmetlen elméleti vitába bocsájtkozni ezen dolgokról.
És nem is vitázni szeretnék,hanem egy-két megjegyzést hozzáfűzni,ahhoz amit leírtál.

Valóban, a legtöbb ember egyetlen rendszerben képes gondolkodni,és nem képes kilépni annak bűvköréből,legyen az egy vallás,vagy valami más.Ez nem rossz és nem jó úgy általánosságban,szerintem,hanem egyszerűen az emberi gondolkodás következménye,kell ez a fajta biztonság.Persze vannak,aemberek,akik képesek teljsen nyitottan szemlélni,mindent,de ők vannak kevesebben.
Én nem is keresztény és egyéb emberek között szerettem volna különbséget tenni,hanem két fórumtípus között.Úgy vélem egy keresztény fórum olvasóközönsége vallási hovatartozás szempontjából homogénebb összetételű,mint egy természetgyógyász-fórum olvasóközönsége.Ez szerintem már-már axiomatikus igazság.

A kizárólagossággal kapcsolatban annyit azért elismersz talán te is,hogy míg a kereszténység hivatalosan kizárólagos vallás,tehát nem engedi meg azt,hogy valaki keresztény és mellette buddhista is legyen,addig vannak vallások,amelyek nem kizárólagosak,tehát amellett,hogy pl sinto vallásod van,lehetsz közben buddhista is,sőt akár taoista is,ezt nem nézik rossz szemmel.
Ez nem azt jelenti,hogy egy buddhista-taoista személy nem lehet korlátozott a gondolkodásában vagy nem lehet intoleráns pl. a kereszténységgel szemben.Mert lehet természetesen,csak ezt a vallása hivatalosan nem írja elő számára, míg egy keresztény számára hivatalosan előírja a vallása,hogy tartsa távol magát pl. a keleti vallásoktól, okkultizmustól,stb. Én itt látom a különbséget.És ebben érzem a keresztények elzárkózásának lényegét.

Pirossal kiemelt mondatod szerintem nagyon jó.Én lehetségesnek tartom buddhistául elmondani a keresztény tanokat,sőt hinduul a buddhista tanokat, taoistául a hindu tanokat,muzulmánul a taoizmust és keresztényül a muzulmán hitet.Szerinem mindez lehetséges,mert ezek csak az Igazság köpönyegei,az edények,amelyben a leves a lényeg,és az ugyanaz marad,bármelyik edénybe öntöd,max kicsit változtatja az alakját,de azonos marad önmagával.
Nem a Forma, a Tartalom a lényeg.


8)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 25., kedd 11:02 
Kedves Shanon!

A mágia inkább tartozik a "más vallás" témába, és akár a természet gyógyászat furcsa neve alá, mint a keresők topicba és az ottani "fontos kérdésekbe".
Kérlek fogadd el ezt!

A mágia összetartozik a kuruzslással, ami XX. századi nyelvezeten számomra a természet gyógyászatot jelenti.
Ez alatt öszpontosul minden varázslás.

Itt nem arról beszélünk - mert abban nem lenne vita - hogy pl. a kamilla, mint gyógynövény milyen fontos élettani szerepekkel bír!

A természet nem tudja az emberi lelket meggyógyítani.
Te is pszichológusokra és Lelkészekre hivatkozol.
A lelket csak lélekkel lehet megérinteni!

A mágia, varázslás és kuruzslás idegen lélek által történik, ami egyenesen pusztítja az ember lelkét, majd később a testét!


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 25., kedd 11:11 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
Shannon írta:

Szerencsére van pozitív példám is, aki rákérdezett, hogy a keresztényekben honnan van ez az "elképesztő erő", amit ő keresztény ismerősei között tapasztalt, és hogy tulajdonképpen mi az üdvösség. Persze ezt magyarázd el "buddhistául" olyannak, aki nem ismeri a Bibliát.


Kedves Shannon

Úgy,hiszem a lényegre tapintottál,mert amig a keresztények elzárkoznak attól,hogy megismerjék pld.a budhisták,taoisták,stb gondolkodását és,
hogy számukra melyik szó milyen tartalommal bír addig esélyük sincs arra,
hogy Jézus tanítását "leforditsák"egy budhistának.

Ez pont olyan,mint ha Te elmennél egy olyan országba,ahol az adott nyelvet nem ismered és a saját nyelveden próbálnád megértetni magad.

Meg persze az sem mindegy ha elmész valahova,és ott mindenkit lesátánozol aki másképpen gondolkozik mint te.

A keresztények egy része pedig,imád itélkezni,sátánozni,miközben Jézusról
beszél.

Ezért is hiteltelen sok keresztény,hiába
írja le ezerszer,hogy mennyire szereti Jézust,ha a saját egyéni megnyilvánulásaiból csak az önimádat tükröződik vissza és nyoma sincs annak a szeretetnek amiről prédikál.

Az a keresztény aki viszont valóban Jézussal a szivében megy el a budhisták közé,nem lessz sem nevetséges sem ellenszenves.

Mert Isten szeretete a Budhistáknak is vonzó,pont úgy mint minden ember számára.

Szeretettel gabriel


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 25., kedd 11:21 
Offline

Csatlakozott: 2007. aug. 19., vasárnap 12:51
Hozzászólások: 298
Kedves Kavics!

A Gondolatok topikba a kedvedért betettem egy idézetet a természetről és lélekről.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára máriamagdolna 2007. szept. 25., kedd 11:24-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 25., kedd 11:23 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
Fony írta:
Most a teljesség igénye nélkül szeretném felsorolni az általam elvégzett tanfolyamokat, kurzusokat, illetve azokat az irányzatokat, amelyeket könyvbôl ismertem meg.

Elôször azokat említem meg, amelyek valóban természetgyógyászati ismereteket adtak: Négy talpmasszázs tanfolyam, ebbôl egy felsôfokú, két alapfokú akupresszúra, gyógynövényismeret, egészséges táplálkozás, általános természetgyógyászat, vízgyógyászat, az Andrássy úti Akupunktúra Klinikán; alap- és haladó fokú akupresszúra, moxaterápia, köpölyözés, fülakupresszúra, kínai izom- és csontmasszázs. Elkezdtem még a három éves posztgraduális akupunktúra tanfolyamot,


A félreértések elkerülése véget az alábbi tanfolyamokat nem Fony végezte el,hanem a történetében szereplő személy,aki a fenti felsoroltakat természetgyógyászati módszereknek minősítette,
Vagyis nem okultistának.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 390 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség