Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 390 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 22, 23, 24, 25, 26
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2008. márc. 05., szerda 16:49 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Ősszel beszélgettünk az istenfélelemről ennek a kérdésnek a kapcsán:

miért kell félni az Istent? Miért nem elég szeretni?

a főoldalon, amai Csendes percekben is erről van szó:

A bölcsesség kezdete az Úr félelme. A józan eszűek mind eszerint élnek. (Zsolt 111,10)

"Féld az Istent!" - hirdette egy matrica az előttem haladó autó lökhárítóján. Türtőztetni kellett magam, hogy ki ne ugorjak a kocsimból, és át ne javítsam a "féld" szócskát "szeresd"-re. Hát ez nem igaz! Az Istent szeretnünk kell! - kiáltottam fel. A Biblia arról beszél, hogy szeressük az Urat teljes szívünkből, teljes lelkünkből és teljes erőnkből, ahogyan ezt Mózes Izrael népének mondja, és ahogyan erre Krisztus is emlékezteti a farizeusokat, mikor a legfőbb parancsolat felől kérdeznek (Mt 22,36-37). Sőt, János apostol levelei is bővelkednek ebben a mindeneket körülölelő szeretetre vonatkozó utalásokban. (1Jn 4,7-19) Isten nem akarja, hogy félelemből szolgáljunk neki, vagy hogy félelmünkben meneküljünk előle, gondoltam.
De az írás és a józan ész is azt diktálja, hogy amint egyre jobban növekszünk az Isten iránti szeretetben, csakis egyetlen "félelem" létezik, amit Isten parancsba ad, a Teremtő Isten iránt érzett áhítat és hódolat. Tudom, ha fenntartás nélkül sze-retem őt, akkor buzgón, áhítattal és hódolattal akarom követni Istenemet. De az első és a legfontosabb a szeretet. Az 5Móz 6,9 így mondja: "Írd azokat (Isten parancsolatait) házad ajtófélfáira és kapuidra." És esetemben, még az autó lökhárítójára is!
Jeanne Gore (Észak-Karolina, USA)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Természetgyógyászat
HozzászólásElküldve: 2010. márc. 15., hétfő 20:24 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
Kérdezni szeretnék.
Mit lehet mondani a homeopátiáról egy nem hívő (csak vallásos, ellenben magát hívőnek tartó) embernek, akit korábban egy hívő ember fejbe vert azzal, hogy a homeopátiás gyógyszerek, amiket szed, a Sátántól valók? Annyit tudok, hogy a gyógyszerek hatóanyaga olyan mértékben fel van hígítva, hogy igazi hatása nincs, és valamiféle sugárzásnak vetik alá a bogyókat, rázogatják, miegymás, és ettől remélik az enyhülést, ami valamiféle okkult módon be is következik. De erre ő azt mondja, hogy ő nem hisz a rázogatásban, egyszerűen csak a növényi hatóanyagokról gondolja azt, hogy hatnak – mert hatnak -, ahogy a gyógynövények is általában, és még mellékhatásuk sincs. Picit bonyolult a helyzet, mert én is azt gondolom, mint az a nő, aki összezavarta, de nem akarom, hogy eltávolodjunk egymástól, mert az alapproblémája még nincs rendezve. Egyáltalán, van-e értelme az ágakkal bajmolódni, amikor a gyökér még nincs rendben? Mert a megértést leginkább ez gátolja, hogy nem ugyanarra gondolunk, amikor hitről beszélünk.

Köszönöm előre is, ha van valami okos ötletetek.
nX


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Természetgyógyászat
HozzászólásElküldve: 2010. márc. 15., hétfő 21:26 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Emlékszem, amikor S.P.-nek (lelkész) odaadtam olvasásra a Tao Te King című könyvet, hogy ez milyen szép könyv és ez is a keresztyénségről szól, olvassa el, mert érdemes.
:-)

Tudjátok mit csinált?

Semmit, azaz hogy elmondta, hogy valóban vannak benne szép gondolatok.
Aztán beszélt nekem Jézusról. :-)

Elhallgatta a témát addig, amíg most már magam tudom, hogy a megoldást az alap problémámra csak az Úr Jézusnál találom meg.
És most már tudom, hogy ha gyógyulni akarok, akkor nem használok ilyen szereket.

Képzeld Klára, az egyik kolléganőm, akinek vettem egy "házaséletes, keresztyén" könyvet, megkért, hogy vegyem meg neki az egyik homeopátiás készítményt az egyik boltunkban fél áron, ahol ő látta, de messze van neki én meg úgy is arra járok, szerinted mit tettem?
:-)

Ha oda adom, elmondom neki (ha úgy adja az Úr), hogy én ebben nem hiszek, az én gyógyítóm az Úr Jézus és azok a gyógyszerek, amikben van hatóanyag.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Természetgyógyászat
HozzászólásElküldve: 2010. márc. 15., hétfő 22:00 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
Kedves Péter!
Én ennek a hölgynek többször beszéltem már Jézusról,
akiben bevallása szerint maga is hisz. Most is megpróbáltam neki a hitem szerinti úton menve elmondani, amit tudok, Sátánt sem hagyva ki belőle. De mivel katolikus hölgyről van szó, és a katolikusok nagy része értetlenül áll az előtt, amiről azt gondolják, hogy mi mindenütt és mindenben a Sátánt látjuk, ezért elég nehéz helyzetben vagyok. Amikor éreztem, hogy bezáródik, amikor azt kezdte mondani, hogy ti, reformátusok..., akkor úgy éreztem, nem lehet ezt tovább feszíteni, mert lehet, többé soha nem fog megkérdezni tőlem semmit, amivel esetleg továbbmehetnénk azon az úton, ahol valóban rátalálna Jézusra. Mert már nagyon közelinek érzem ezt. Hiszen, mint mondta, nagyon hiányzik neki a személyes kapcsolat Istennel. Ezért úgy érzem, sokkal inkább és sokkal hangsúlyosabban a krisztusi szeretetről kellene neki tanúságot tenni (hogy jókatolikusul fogalmazzak), mintsem a Sátánt emlegetni, amire egyébként sem túlságosan fogékony.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Természetgyógyászat
HozzászólásElküldve: 2010. márc. 15., hétfő 22:05 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
nemosinex írta:
Kérdezni szeretnék.
Mit lehet mondani a homeopátiáról egy nem hívő (csak vallásos, ellenben magát hívőnek tartó) embernek, akit korábban egy hívő ember fejbe vert azzal, hogy a homeopátiás gyógyszerek, amiket szed, a Sátántól valók?

A homeopátiáról semmit, de Isten gondoskodó szeretetéről, irgalmáról annál többet. (magvetés, türelem, imádkozás, -> meghallgatni, hadd beszélje ki magából a gondjait, a Szent Lélek pedig segít, hogy az aranyalma mindig ott legyen az ezüst tálcán.)
Ha ilyen embertől el akarjuk venni a hitpótlékát, anélkül, hogy az Igazit elé tennénk, nem fogja tudni elengedni.

nemosinex írta:

Egyáltalán, van-e értelme az ágakkal bajmolódni, amikor a gyökér még nincs rendben? Mert a megértést leginkább ez gátolja, hogy nem ugyanarra gondolunk, amikor hitről beszélünk.


Szerintem nincs, a fejbeverés már megtörtént, neked már nyilván más a teendőd.

fony


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Természetgyógyászat
HozzászólásElküldve: 2010. márc. 15., hétfő 22:07 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
nemosinex írta:
Kedves Péter!
Én ennek a hölgynek többször beszéltem már Jézusról,
akiben bevallása szerint maga is hisz. Most is megpróbáltam neki a hitem szerinti úton menve elmondani, amit tudok, Sátánt sem hagyva ki belőle. De mivel katolikus hölgyről van szó, és a katolikusok nagy része értetlenül áll az előtt, amiről azt gondolják, hogy mi mindenütt és mindenben a Sátánt látjuk, ezért elég nehéz helyzetben vagyok. Amikor éreztem, hogy bezáródik, amikor azt kezdte mondani, hogy ti, reformátusok..., akkor úgy éreztem, nem lehet ezt tovább feszíteni, mert lehet, többé soha nem fog megkérdezni tőlem semmit, amivel esetleg továbbmehetnénk azon az úton, ahol valóban rátalálna Jézusra. Mert már nagyon közelinek érzem ezt. Hiszen, mint mondta, nagyon hiányzik neki a személyes kapcsolat Istennel. Ezért úgy érzem, sokkal inkább és sokkal hangsúlyosabban a krisztusi szeretetről kellene neki tanúságot tenni (hogy jókatolikusul fogalmazzak), mintsem a Sátánt emlegetni, amire egyébként sem túlságosan fogékony.



Kedves Nemosinex és Pauler!

Miközben írtam a hozzászólást, ti is megírtátok a megoldást.
Ez akár egy pecsét is lehet a teendőket illetően.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Természetgyógyászat
HozzászólásElküldve: 2010. márc. 16., kedd 06:26 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
Köszönöm!
Esetleg tudnátok a homeopátiáról valami összeszedett - és rövid - leírást említeni, arra az esetre, ha majd nekem köll fejbevágnom valakit vele? :wink:
Ez a rázogatás+energizálás nem egészen tiszta nekem. Egyszer hallottam valami előadást róla, de a részleteket elfelejtettem, s azért annál kicsit többet kellene tudni mondani, mint hogy a Sátántól való.
üdv szeretettel:
nX


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Természetgyógyászat
HozzászólásElküldve: 2010. márc. 16., kedd 14:14 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. feb. 22., péntek 22:22
Hozzászólások: 830
nemosinex írta:
Köszönöm!
Esetleg tudnátok a homeopátiáról valami összeszedett - és rövid - leírást említeni, arra az esetre, ha majd nekem köll fejbevágnom valakit vele? :wink:
Ez a rázogatás+energizálás nem egészen tiszta nekem. Egyszer hallottam valami előadást róla, de a részleteket elfelejtettem, s azért annál kicsit többet kellene tudni mondani, mint hogy a Sátántól való.
üdv szeretettel:
nX

http://www.karizmatikus.hu/homeopatia.htm

_________________
http://literaty-nazo.blogspot.com/
Üdv, Literaty


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Természetgyógyászat
HozzászólásElküldve: 2010. márc. 16., kedd 17:28 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
Egy drámai hangvételű, megrázó erejű video a homeopátiáról: :cry: :!: :!: :arrow: :wink:

http://www.youtube.com/watch?v=HMGIbOGu8q0


A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Fony 2010. márc. 16., kedd 22:52-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Természetgyógyászat
HozzászólásElküldve: 2010. márc. 16., kedd 18:52 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
Köszönöm mindkettőtöknek.
A videót nekem nem nyitja meg, de maj' még próbálkozom.
Üdv
nX


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Természetgyógyászat
HozzászólásElküldve: 2010. júl. 17., szombat 22:18 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Fony írta:
Egy drámai hangvételű, megrázó erejű video a homeopátiáról: :cry: :!: :!: :arrow: :wink:

http://www.youtube.com/watch?v=HMGIbOGu8q0


Be tudnád linkelni ezt a homeopátiás paródiát az eredeti magyar felirattal esetleg? Úgy nagyon ütős volt, hogy nem kellett fordítgatni.

A kolléganőm rettentően fel van háborodva azon, hogy a homeopátia tudományát nem kezeljük kellő súlyához illően és kellő komolysággal. Szeretném neki elküldeni ezt a kis videót. :)

Köszönöm!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Természetgyógyászat
HozzászólásElküldve: 2010. júl. 18., vasárnap 16:06 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
Kedves Rosta!

A feliratos változat rosszabb képminőségben, - végülis tényleg a mondanivaló a lényeg:
http://indavideo.hu/video/Homeopatias_surgossegi

üdv
fony


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Természetgyógyászat
HozzászólásElküldve: 2010. júl. 18., vasárnap 21:06 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Köszönöm, ez hatalmas! Egyszerűen nem lehet kibirni röhögés nélkül. Mint csöppben a tenger, úgy van benne ebben a kis humoreszkben a homeopátia. Kész kabaré... ! :) :)

Szegény kolléganőim, hogy meg lesznek sértődve... :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Természetgyógyászat
HozzászólásElküldve: 2010. nov. 03., szerda 14:14 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
Ezt most találtam. Jól foghat nektek is. Elég korrektnek tűnik:
http://magyarkurir.hu/fajlok/hirek/34064/homeopatia.pdf


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Természetgyógyászat
HozzászólásElküldve: 2010. nov. 03., szerda 14:44 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
nemosinex írta:
Ezt most találtam. Jól foghat nektek is. Elég korrektnek tűnik:
http://magyarkurir.hu/fajlok/hirek/34064/homeopatia.pdf



Kösz, le is mentettem.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 390 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 22, 23, 24, 25, 26

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség