Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 390 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 26  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. aug. 21., kedd 11:46 
Offline

Csatlakozott: 2007. aug. 19., vasárnap 12:51
Hozzászólások: 298
sziasztok.új vagyok itt,azért reggeltem,mert olvasgattam ezt a fórumot,és jó néhány kérdés szöget ütütt a fejemben.ha valaki szeretne ezekre válaszolni,illetve nyitott,elfogadó stílusban beszélgetni,akkor nosza.
olvastam pl. ilyesmiket:

"Pl. egy masszázzsal natur nincs semmi baj, de ha mellétársul egy kis energia átadás és hasonlók, akkor jobb kerülni.
A csontkovácsolással is ez a helyzet szerintem. Ha natúr helyre rakja a gerincedet valaki az jó, ha közben máguskodik, az nem jó. "

szeretném megérteni,hogy szerintetek,ill. a kereszténység szerint mi minősül "máguskodásnak",miről ismerszik meg?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 21., kedd 13:14 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
bolond írta:
szeretném megérteni,hogy szerintetek,ill. a kereszténység szerint mi minősül "máguskodásnak",miről ismerszik meg?


Nekem ilyen a távgyógyítás például, amikor a televízión keresztül állapítják meg a behívó baját, gyógyítják meg az illetőt, adnak neki energiát, és képernyőn keresztül állapítják meg, hogy jó helyen van-e az ágya, továbbiakban, hogy van-e szellem rajta, illetve hány átok van rajta. Ilyen még az aura látás, és ez alapján való állapotfelmérés, az energiaátadás, ezzel való gyógyítás, egészség jóslás kártyából, és hang alapján, a kormányzati asztrológusok ténykedése, a boszorkányság, a táltosi képességgel való gyógyítás, kézrátétellel való gyógyítás, méregtelenítő ceremóniák és még sorolhatnám a jól fizető humbugokat.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 21., kedd 14:59 
Offline

Csatlakozott: 2007. aug. 19., vasárnap 12:51
Hozzászólások: 298
Köszönöm,rosta, a válaszod!
Sokmindent felsoroltál (hasonlókra számítottam),de azt még mindig nem értem,hogy milyen kritériumok alapján sorolod pl. Te (illetve a keresztények többsége) ezeket a tevékenységeket,jelenségeket,adottságokat a Mágia/okkultizmus közös kalapjába,míg - feltételezm (de javíts ki,ha tévedek) - hogy nincs semmi problémád azzal,hogy pl. Jézus (táv)gyógyított,vagy azzal az egyszerű ténnyel,hogy Te és mi mindannyian folyamatosan adunk és kapunk energiákat,akár egy simogatással,akár csak egy szerető (vagy bármilyen más) tekintettel.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 21., kedd 16:32 
Kérlek ne szólítsd se magad, se másokat bolondnak.
Kérlek téged változtass nick nevet.

Köszönöm:
Péter


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 21., kedd 16:47 
Offline

Csatlakozott: 2007. aug. 19., vasárnap 12:51
Hozzászólások: 298
már meg ne haragudj kedves kavics,de addig amig nem magyarázod el nekem,hogy miért is kellene megváltoztatnom a nick nevemet,ragaszkodom ahhoz,hogy úgy szólíttassam magam másokkal,ahogyan az nekem tetszik (amennyiben nincsen arra vonatkozó előírás a fórum szabályzatában,amely alapján kizárható lenne a "bolond" nick név.)
üdvözlettel: a Bolond


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 21., kedd 17:21 
Kedves Embertársam!

Hitem szerint a bolond megnevezés öl. Öli az embert magadban és másokban.
Egy kérés volt csupán, kérlek ne tedd.

Természetesen szabad vagy arra nézve, hogy ne változtasd meg a neved.

Péter


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 21., kedd 17:35 
Mt 5,22 Én pedig azt mondom néktek, hogy mindaz, a ki haragszik az ő atyjafiára ok nélkül, méltó az ítéletre: a ki pedig azt mondja az ő atyjafiának: Ráka, méltó a főtörvényszékre: a ki pedig ezt mondja: Bolond, méltó a gyehenna tüzére.


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 21., kedd 17:36 
Offline

Csatlakozott: 2007. aug. 19., vasárnap 12:51
Hozzászólások: 298
Az én hitem szerint a Bolond egy mély értelmű szimbólum, a Vég és a Kezdet egyúttal.Azonban amiképpen nem látom akadályát annak,hogy bolond legyek,úgy annak sem,hogy ne legyek bolond,ezért kérésednek eleget téve holnap megváltoztatom a nick nevemet. Van valami javaslatod esetleg,hogyan hívjanak engem?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 21., kedd 17:40 
Offline

Csatlakozott: 2007. aug. 19., vasárnap 12:51
Hozzászólások: 298
Kedves termett!
Megtennéd,hogy bővebben kifejted nekem az idézetet?
Nem értem.
Köszönettel: névtelen embertársad


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 21., kedd 18:42 
A Teremtő Isten egy nevet már adott mindannyiunknak, neked is és nekem is: Ember.

Neki is van neve:
Jel 1,8
Én vagyok az Alfa és az Omega, kezdet és vég, ezt mondja az Úr, a ki van és a ki volt és a ki eljövendő, a Mindenható.


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 21., kedd 19:40 
Offline

Csatlakozott: 2007. aug. 19., vasárnap 12:51
Hozzászólások: 298
De kedves kavics!Azt Te sem gondolod komolyan,hogy akkor mindannyiunknak az Ember nick név alatt kellene fórumoznunk.
Neveink megvitatása helyett,javaslom,térjünk inkább vissza a topik témájához.A természetgyógyászat miért számít okkultizmusnak?És mik az okkultizmus kritériumai?Tud erre nekem valaki válaszolni?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 21., kedd 20:00 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 28., szombat 11:15
Hozzászólások: 648
bolond írta:
sziasztok.új vagyok itt,azért reggeltem,mert olvasgattam ezt a fórumot,és jó néhány kérdés szöget ütütt a fejemben.ha valaki szeretne ezekre válaszolni,illetve nyitott,elfogadó stílusban beszélgetni,akkor nosza.
olvastam pl. ilyesmiket:

"Pl. egy masszázzsal natur nincs semmi baj, de ha mellétársul egy kis energia átadás és hasonlók, akkor jobb kerülni.
A csontkovácsolással is ez a helyzet szerintem. Ha natúr helyre rakja a gerincedet valaki az jó, ha közben máguskodik, az nem jó. "

szeretném megérteni,hogy szerintetek,ill. a kereszténység szerint mi minősül "máguskodásnak",miről ismerszik meg?


Ajánlott irodalom: Becsei Tamás Természetgyógyász voltam Budapest 2001. Kiadó:Budapest-Pasaréti Rformátus Egyházközség, 1026 Budapest Toroczkó tér 1.
Szintén e gyülekezet tagja Dr. Erdélyi Judit, az ő könyve is ajánlható: Természetgyógyászat az Ige mérlegén.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 21., kedd 20:09 
Offline

Csatlakozott: 2007. aug. 19., vasárnap 12:51
Hozzászólások: 298
Köszönöm az ajánlott olvasmányokat!Ha lesz időm,elolvasom őket.Egyelőre maradnék a párbeszédes formánál,konstruktívabbnak találom,ráadásul rövidebb idő alatt több ember véleményét ismerhetem meg.
Kedves Tulip,Te biztosan olvastad ezeket a könyveket,össze tudnád nekem foglalni két-három mondatban (de szívesen olvasok többet is Tőled) a kérdésemre vonatkozó részeket?Köszönöm!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 21., kedd 20:44 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 28., szombat 11:15
Hozzászólások: 648
bolond írta:
Köszönöm az ajánlott olvasmányokat!Ha lesz időm,elolvasom őket.Egyelőre maradnék a párbeszédes formánál,konstruktívabbnak találom,ráadásul rövidebb idő alatt több ember véleményét ismerhetem meg.
Kedves Tulip,Te biztosan olvastad ezeket a könyveket,össze tudnád nekem foglalni két-három mondatban (de szívesen olvasok többet is Tőled) a kérdésemre vonatkozó részeket?Köszönöm!


Téged ez igazából nem érdekel, mert nagyon is jól tudod, hogy miről van szó, csak teszed a bolondot. Sátán és démonai ténykedése van mögötte, akkor okkult. Ennyi. A moderátorok megint a helyzet magaslatán, értem ez alatt a pokol és paradicsom kifacsart értelmezésed a másik rovatban. Az igehirdető előveszi az igekardját. Itt kerzdődik szerinted a pokol. Azután "megérti" a tanítást, s elteszi a BIbliáját. Itt kezdődik szerinted a paradicsom. Jézus viszont az Út az igazság és ez Élet. Mit kezd zen mestered Jézussal? Mire tanítja őt Jézus? Vagy esetleg zen mastered Jézust is oktatná?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 21., kedd 20:57 
Offline

Csatlakozott: 2007. aug. 19., vasárnap 12:51
Hozzászólások: 298
Tulip,nagyon jó kérdéseket tettél fel a hsz-od végén,érdemes lenne megvitatni őket.Azonban ennek csak akkor van értelme,ha megmaradunk nyitottnak és elfogadónak egymás hite,véleménye és kérdései irányában,és nem kezdünk el ítélkezni egymás fölött.Kérlek,ne magyarázz bele olyan dolgokat a hozzászólásomba,melyeket én magam nem írtam le.Ha úgy látom fontosnak,hogy értelmezzem az általam a másik topikba bemásolt zen tanmesét,akkor majd megteszem.Ahogyan Te értelmezed,az a saját értelmezésed,véleményed,nem az enyém.A moderátoroknak szerinted azonnal közbe kell lépniük,mihelyst valaki kérdez valami olyat,ami nem illik a képbe?Ez a tolerancia szerinted?
Végül:engem igazából érdekelnek ezek a kérdések,azért tettem fel őket.Mert nem elégszem meg azzal a válasszal,hogy "mert a Sátán és démonai ténykedése van mögötte", ennél kicsit alaposabb magyarázatra vágyom,mivel ez így vészesen önkényesen hangzik.De tovább is mehetek és tovább kérdezhetek. honnan ismerszik meg Sátán és démonai ténykedése?Honnan tudom megkülönböztetni,hogy mi az és mi nem?

(Komolyan gondolom,hogy ha szeretnél a zen és Jézus viszonyáról beszélgetni,szívesen nyitok egy ilyen topikot.)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 390 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 26  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség