Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 390 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 26  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. aug. 27., hétfő 20:20 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
5.
Gál Péter:
A New Age -- keresztény szemmel
http://www.communio.hu/ppek/k407.htm
(Részlet – Tanúságtételek – A pokolból szabadulva)

Lázadás

Egy alkalommal megpróbáltam tiltakozni, fellázadni, mert elhitették velem, hogy az én vétkeimért Isten a gyermekemet bünteti meg.
Ezzel a szeretô, megbocsátó, igazságos Isten képét akarták bennem összezúzni.
Kétségbeesésemben Istent káromoltam! Azt mondtam, hogy még a pokol is jobb lehet az ilyen Mennyországnál!
Ekkor félelmetes dolog történt velem. A pulzusom felgyorsult, a szívdobogásom dübörgôvé vált, erôs szívtáji szorítást, fájdalmat éreztem, testem remegni kezdett. Lábaim elgyengültek, és úgy tűnt, itt a vég.
Térdre esve imádkoztam Isten bocsánatáért, és a súlyos rosszullét lassan megszűnt. Ettôl kezdve nem mertem tiltakozni semmiért. Mindent elfogadtam, némán tűrtem a megaláztatásokat és minden parancsot ellenkezés nélkül végrehajtottam.
Minden fenyegetést elhittem. Állandó rettegésben éltem. Többé nem mertem kételkedni semmiben. A gonosz rabszolgája, eleven robotja lettem.

6.
A "gyógyítások"

A mézesmadzag Isten megbocsátása mellett az volt, hogy ,,Isten különleges gyógyító képességet'' adományoz annak, aki minden próbának megfelel.
Végül az is kiderült, hogy Jézus Krisztus csodatételeihez hasonló képességekrôl van szó: a vakok, bénák, értelmi fogyatékosok, rákosok, AIDS és minden földi betegség meggyógyításáról.
Ezt már nem mertem elhinni, tiltakoztam, hogy ehhez csak Jézus Krisztusnak van joga.
Az újabb, kemény büntetés után már nem mertem tiltakozni. A legkisebb kritika, ellenkezés újabb büntetést vont maga után.

Egy alkalommal pl. kifogásolni mertem, hogy nem haladok a munkámmal, mert minden idômet ôk kötik le.
Épp egy piros lámpa elôtt álltam, amikor akaratom ellenére elindult a kocsim a tiloson át az autók között cikázva (a lábam nem nekem engedelmeskedett), csoda, hogy nem lett semmi bajom.
Isten megvédett a biztos haláltól, ismét megnyilvánult dicsôsége.

Egy másik alkalommal azt az utasítást kaptam, hogy az autó szivatóját kihúzva menjek a síkos úton.
A kocsi felgyorsult és az elsô kanyarnál fékezhetetlenné vált.
Isten mentett meg, hogy a villanyoszlopnak ne sodródjak, a bokrok fogtak fel...
Számos esetben vonták el vezetés közben a figyelmem, az életemre törve.
Többször menekültem meg életveszélyes helyzetbôl -- Most már tudom: mindig Isten segítségével.

A kérdést minden krízis után feltették: Akarsz-e még mindig gyógyítani? És én mindig azt mondtam: igen.
Újabb utasítás: Rendet kell tennem magam körül. Minden felesleges lomtól meg kell szabadulnom. A ruháim túl kihívóak, Isten szolgái ilyeneket nem hordhatnak.
Még a gyermekemnek sem rakhattam el ôket. Rengeteg értéket (ruhát, edényt) kellett kitennem a kuka mellé, hogy a szegényeknek adakozzam.

Éjszaka, 1-2 óra alvás után már keltettek: nézzem meg, elvitték ajándékaimat.

Szerintük mindent, ami eddig kedves volt számomra az életemben, fel kell számolnom.

El kell hagynom a családomat, szegényen, éhezve, fázva, kiszolgáltatottan, idegen országban kell meghalnom, szeretteimtôl távol, ha meg akarok menekülni és gyógyítani szeretnék.
És én minden szörnyűség ellenére akartam.

Senkinek sem panaszolhattam el a velem történteket, hacsak nem akartam újabb büntetéseket.
A mesterhez mégis elmentem, és zokogva kértem a segítségét.
Az égiek szerint megôrült a patrónusom, és súlyos büntetést kap, nem kerülhet a Úr bolygójára, amelyet viszont mi kiérdemeltünk a sok szenvedéssel.
Megsajnálva szegény ôrült patrónusomat, én magam kértem a Jóisten bocsánatát a számára. Az új patrónus reményében boldogan rohantam haza, de hamarosan rájöttem, hogy az egész csak játék volt, még súlyosabb büntetések, válogatott kínzások következnek, most az árulásomért.
Egy egész napi étel- és italmegvonás után jókora adag élesztôt kellett a számba venni, amitôl összetapadt a szám, és már szinte fuldokolva kértem az én Teremtô Istenem bocsánatát.
Ô ismét segített, végre megindult a nyálelválasztásom és le tudtam nyelni a megdagadt, ragacsos élesztôt.

A legszörnyűbb lelki kínzásokhoz tartozott, hogy a belsô, rossz énemet kellett megnevelnem, aki folyton Istent gyalázó szavakat mondott.

Én hiába tettem bármit, a bennem lévô gonosz állandóan káromolta Ôt, és én szenvedtem a bűntudattól, zokogva sírtam, de semmit sem tudtam ellene tenni.
A büntetés pedig soha nem maradt el. Hosszú ideig térden állva kellett mondanom a Miatyánkot. Az ima szövegét folyton elfelejttették velem, amiért természetesen szintén büntetés következett.
Gyakran ketten beszélgettek bennem. Az egyik kérdezett, a másik válaszolt. Eleinte azt hittem, az egyik egy gonosz lélek, a másik az ôrangyalom, és nekem kellett döntenem a helyes mellett.
Sajnos mindkettô gonoszlélek volt, és bármelyik variáció mellett döntöttem, az mindig rossz volt, mert a felvetések voltak eleve megtévesztôek.
Késôbb az ôrangyalomat kértem, hogy Ô hallgasson mindaddig, amíg teljesen meg nem szabadulok tôlük.
Csak így tudtam részben kivédeni a becsapásokat.

Így derült ki, hogy mindig a gonosz beszélt.

Isten késôbb sem beszélt bennem soha, hanem egy-egy gondolattal világított meg.

Az édesanyám súlyos beteg volt. Már csak napjai voltak hátra.
Fél éjszakákat kellett ôt távingáznom, hogy életben maradjon.
Halála napján mellette voltam, ápoltam ôt.
Tüdôgyulladást kapott, és én éppen a mellkasát borogattam.
A hang ekkor azt mondta, hogy nedvesítsem meg a kezem és hűtsem vele a hátát is.
Vizes kezem a háta alá téve szörnyű villámlást éreztem.
Az én testemen át adott a sátán egy szörnyű erejű energiát, mely talán az elektromos áramhoz volt hasonló. Az édesanyám fél óra múlva meghalt. Megnyugtattak, hogy csak a fájdalmát enyhítették.
Kissé sántított a dolog, mert hiszen már napok óta nem volt magánál, késôbb, amikor világossá vált elôttem, hogy nem Istennel álltam kapcsolatban, majd beleôrültem a gondolatba, hogy rajtam keresztül ôk ölték meg az anyámat, és vitték pokolra a lelkét.
Csak egy igazi hívô ember megnyugtatása csökkentette félelmem: az ember életét csak Isten veheti el, és a lélek sorsáról is Ô dönt! Ezt a szörnyűséget nem engedhette meg.
Az egészet csak az én kétségbeejtésem miatt rendezték. Az anyagyilkos szerepében kellett élnem hónapokon át, megnyugvást nem találva. Az ôrület határán álltam.

Édesanyám halála után az egyik családtagomat is távingáznom kellett, hogy el tudja viselni a szenvedéseket.

Késôbb rajta tapasztaltam a távingázás hatását: a csupa szív ember konokká, kötekedôvé, keménnyé, a mindenkivel mindent megosztó ember fukarrá, a teljesen józan ember részegessé vált.

Tönkretettem tehát ôt is. Amikor a jeleket észrevettem, minden nap imádkoztam érte. Isten ismét segített, és ô hamarosan újra a régi lett.

(folytatás következik) >>>


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 28., kedd 08:24 
sziasztok, ti ezeket elhiszitek? :wink:


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 28., kedd 11:05 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
miután személyesen ismerek ilyen embert, aki "innen jön" (pont ingázó természetgyógyász és oktató volt), nincs okom rá, hogy kételkedjek benne...

az Ő KÖNYVÉT is érdemes elolvasni, aztán SZEMÉLYESEN BESZÉLHETSZ is vele :)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 28., kedd 12:13 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
termett@citromail.hu írta:
sziasztok, ti ezeket elhiszitek? :wink:


Nekem pl. elhinnéd?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 28., kedd 12:19 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
neked? SEMMIT!!! ({)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 28., kedd 18:26 
Offline

Csatlakozott: 2007. aug. 19., vasárnap 12:51
Hozzászólások: 298
Tulip,köszönöm a hsz.-od,még fogom olvasgatni.
Arra a következtetésre jutottam,hogy nem vagy kíváncsi a reakcióimra az írásoddal kapcsolatban,mivel az számodra (és szerinted mások számára) nem jár semmiféle haszonnal,már ami a kereszténység helyes gyakorlását illeti. Nevezzük akár a Jézushoz való megtérésnek,akár "megvilágosodásnak" ,akár az Eredeti Forráshoz való visszajutásnak (ezek csak szavak és mint ilyenek,nem fejezhetik ki a leírhatatlant,elmondhatatlant,stb.)azt amit mi mindannyian (de legalábbis sokan) keresünk,talán abban egyetértünk,hogy Azt senki nem fogja itt a fórumon,akár toleráns,akár intoleráns beszélgetések segítségével megtalálni. Ezért,bár egyetértek Veled abban,hogy valójában semmi szükség intellektuális blablákra és fecserészésre a Végső Valóság (ez megint csak egy név,írhattam volna Jézust is) megismeréséhez,a fórum lényegileg erre szolgál,hogy beszélgessünk,ilyen a természete.És lám,Te is itt vagy valamiért.Ha már elérted vona azt,amit mi itt mindannyian keresünk,akkor nem volnál itt a fórumon,illetve ha itt volnál,hallgatnál és mosolyognál,és nem okítanál (szavakkal).Ez az én véleményem.Mindazonáltal hasznosnak érzem az okításodat és a véleményedet,de fenti okokból kifolyólag nem tartom érdemesnek arra,hogy abszolút igazságnak fogadjam el a szavaidat.De hangsúlyozom,jó dolgokat írtál,köszönöm,ha van kedved írni még,szívesen olvasom.Hasznos időtöltés.Komolyan.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 28., kedd 18:37 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
net2rist írta:
neked? SEMMIT!!! ({)


Helyes válasz.({) :!:
A sátán mélységeiben szerzett tapasztalatokat, a valótlanság világának bizonyságait nem is szabad elhinni.
Mert maga az egész a valótlanság.

Mi pedig csak (:?:) a VALÓSÁG-nak hiszünk.

Az egész történet okulásként, (nem okkulásként) lett idekopizva.
Merthogy megtörtént, az bizony nem valótlanság.
A természetellenes "gyógyászat" mellékhatásait és következményeit bemutatandó...
Ha már erről szól a topik, így lesz kerek.

No de folytassuk....


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Fony 2007. aug. 28., kedd 18:55-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 28., kedd 18:53 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
7.
Gál Péter:
A New Age -- keresztény szemmel
http://www.communio.hu/ppek/k407.htm
(Részlet – Tanúságtételek – A pokolból szabadulva)

Zavartként

Teljesen megbízhatatlanná váltam. Mindent elfelejtettem, mindenhonnan elkéstem, a munkámat elhanyagoltam, a nap minden percében valamilyen ísértésnek voltam kitéve, és a megpróbáltatásoknak nem volt vége.
A férjemmel össze kellett vesznem. Nekem kellett ôt megbüntetnem az ateizmusáért.
Én voltam Isten ostora, és ez is hozzátartozott a próbákhoz. Karácsony elôtt majdnem a válásig feszült a helyzet.
Az anyám temetésén magamtól mindenkit eltaszítva, egyedül álltam, az idegösszeroppanás határán. Ma már tudom, hogy az Úristen adott erôt, hogy mindezt a borzalmat ép ésszel át tudjam élni.
Ô nem hagyott el soha!

Ugyancsak Karácsony elôtt történt, hogy gyermekemet magammal kellett vonszolnom a templomba, és ott nyíltan megvallanom a papnak egy korábbi bűnömet a gyermek elôtt, hogy a gyerek vessen meg engem és lássa ôrültségemet mindenki.
A jelenetre mégsem került sor, mert végül azt mondta a gonosz lélek, hogy ez ismét csak egy próba volt.
A gyermek, aki félt, hogy az apja megtudja, hol járt (szegénynek elege volt belôlem), rettegve követett, és ezután sokáig nem is akart templomba menni.
Rossz emlékűvé tették a karácsonyunkat és a templomot is.
A gyermek mégsem gyűlölt meg, csak nagyon sajnált a sok megaláztatás láttán.

Egy napon elkövetkezett a végsô leszámolás! A patrónusom közölte velem, hogy reménytelen eset vagyok. Bűneim soha nem bocsáthatók meg, és ha még meg akarom menteni a gyermekem életét, szót kell fogadnom, mindent az utasításaik szerint kell cselekednem.
Nem mertem kételkedni, elhittem mindent.
Megírtam a felmondó leveleket a munkahelyemen, mindenkitôl elbúcsúztam (az ôrültség jeleit kellett látniuk rajtam). Kollégáim aggódva figyelték szokatlan viselkedésemet.
Hazafelé, a kocsiban megértették velem a tervet, elmondták, hogyan, milyen különös kegyetlenséggel kell végeznem magammal, hogyan kell összeszabdalnom a testem, ha a családom életét meg akarom menteni. Mire a gyermekem hazaér az iskolából, már halottnak kell lennem.
Ôt is halálra kellett volna rémítenem.
Aztán egy hirtelen jött új parancs: rántsam el a kormányt, mert a következô útkeresztezôdésnél el fogok ütni egy gyermeket. A keresztezôdés gyorsan közelgett. És akkor mérlegelés nélkül elrántottam a kormányt. Elôttem egy kôkerítés -- fékeznem tilos volt -- biztos halál.

Az utolsó pillanatban önkéntelenül az Úristen szent neve szaladt ki a számon, és működésbe lépett a Teremtôtôl kapott életösztön, és én akaratlanul léptem a fékre, s a járda és a bokrok fogtak fel.

Az Úr ismét megmentette az életem.

Az autó teljesen összetört, de rajtam egy karcolás sem esett. A kocsi állapota alapján a szerelô azt mondta, csoda, hogy ezt az ütközést túlélte...

A kínzások azonnal folytatódtak. Újabb mesék: Isten megkönyörült rajtam és helyrehozhatok mindent, ha gondolkodás nélkül teljesítem a parancsokat.
Menjek el az összetört kocsitól, aztán menjek vissza, miközben már jártányi erôm is alig volt.
Aztán dobjam az irataimat a kukába, s amikor bedobtam, szedjem ki onnan (az utcán, fényes nappal a kukába kellett másznom!).
Aztán ismét: vegyem ki, majd dobjam vissza újra! Ez volt a büntetés a kukába kidobott, még használható tárgyakért, hogy soha ne felejtsem el: a szemétbe dobált értékeket, ételeket a szegények így szedik ki.
(folytatás következik) >>>


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 28., kedd 21:22 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
veszélyes tudathasadásos emberek képzelgéseit valóságos történetként megjeleníteni,mert amikor az örülséget hirdetjük mint valóság akkor az örültség részeseivé válunk mi magunk is.

Fony történetét ezért tartom veszélyesnek .

Ennyi erőből az összes elmeháborodott ember
fantazmagóriáját belehetne állítani úgy mint ha az a valóság lenne.


Ezenkivül erkölcstelennek és etikátlannak is tartom egy beteg ember betegségét felhasználni bármilyen eszme igazolása
érdekében is.[


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 29., szerda 06:58 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
GABRIEL777 írta:
veszélyes tudathasadásos emberek képzelgéseit valóságos történetként megjeleníteni,mert amikor az örülséget hirdetjük mint valóság akkor az örültség részeseivé válunk mi magunk is.

Fony történetét ezért tartom veszélyesnek .

Ennyi erőből az összes elmeháborodott ember
fantazmagóriáját belehetne állítani úgy mint ha az a valóság lenne.


Ezenkivül erkölcstelennek és etikátlannak is tartom egy beteg ember betegségét felhasználni bármilyen eszme igazolása
érdekében is.[


Már vártam a megnyilatkozásod, kilóg a lóláb, kedves Gábriel.

Mert ha nem lógna ki, megértetted volna, hogy nem a történet a lényeg, hanem az, ami ezt a tudathasadásos állapotot előidézte ennél a (nem egyetlen eset) szerencsétlen embernél. Merthogy az az igazán etikátlan és veszélyes, ami természetgyógyászat címén folyik, ezt akarod most lényegteleníteni.

De ez sem új keletű dolog, hiszen megíratott:
"....ha a halottak közül támadna fel valaki, annak sem hinnének" ..hogy milyen a pokol.
Hát még egy élőnek.

Lásd fentebb: válasz Netnek.

(Kedves Net! Tényleg ennyire érthetetlen volt amit írtam, vagy csak Gabriel nem érti érintettsége folytán?)

üdv
fony


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 29., szerda 07:03 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
öntsünk tiszta vizet a pohárba:

Fony elfogadta Jézust személyes megváltójának, a Bibliát az utolsó betűig Isten Szavának tekinti, és "nem áll szóba" ezen kívül "külső forrásokkal" imaélete során

G777-ről ez NEM MONDHATÓ EL


elfogadom (bár személy szerint átlátok rajta, és VAN ettől eltérő véleményem), hogy a "közvélemény" szerint G777 "kereső"

legyen úgy, hogy télleg TALÁL köztünk valamit, amire/akire szüksége van!

de ADDIG - szvsz - ne nagyon lépjen fel keresztény szaktekintélyként, mert NEM AZ...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 29., szerda 08:50 
Site Admin
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 22., kedd 15:36
Hozzászólások: 301
Tartózkodási hely: Budapest
tulip írta:
Az igaz keresztyénség nem arról híres, hogy értelmiségi véleménycsere melegágyaként funkcionálna, bár van aki – talán a fórum fenntartói is – így képzelegnek.

Köszönöm, hogy a tőled megszokott tévedhetetlenséggel minket is - ismét - elhelyeztél a palettán.

tulip írta:
A magam részéről Isten Bibliában lefektetett igazságát és nem relatív emberi véleményt képviselek itt.

Helyes önismeret, szerénység. Milyen sokan vágyunk, mi több, törekedünk, hogy elérhessük ezt az állapotot.

tulip írta:
Pedig az ítélet az Úré. Tőlem teljesen függetlenül fogja megítélni a sok hamis értelmiségi diskurzust, aminek egyetlen célja Isten eltakarása.

Ezzel nagyon egyet értek. És ez most nem vélemény.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 29., szerda 09:30 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
tulip írta:
A magam részéről Isten Bibliában lefektetett igazságát és nem relatív emberi véleményt képviselek itt.

Mit mondana erre Bástya elvtárs?
- Ne fényezze magát Tulip! Szerénység, szerénység. Ha szeretek valamit magamban, az a szerénységem! :D
((c) by Tanu)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 29., szerda 10:02 
exrefis írta:
tulip írta:
A magam részéről Isten Bibliában lefektetett igazságát és nem relatív emberi véleményt képviselek itt.

Mit mondana erre Bástya elvtárs?
- Ne fényezze magát Tulip! Szerénység, szerénység. Ha szeretek valamit magamban, az a szerénységem! :D
((c) by Tanu)
üdv
ex


Ugye, hogy izgalmasak a vallásos emberek :)


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 29., szerda 10:05 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
net2rist írta:
öntsünk tiszta vizet a pohárba:

Fony elfogadta Jézust személyes megváltójának, a Bibliát az utolsó betűig Isten Szavának tekinti, és "nem áll szóba" ezen kívül "külső forrásokkal" imaélete során







Amennyiben az Atya,akihez Jézus tanított imádkozni az külső forrás akkor igazad van valóban külső forráshoz imádkozok,pont úgy mint minden hívő.

Ha te nem így teszel hanem magadhoz imádkozol és nem az Atyához az legyen a te problémád.

Úgy egyébként meg ha egy autó a szakadék felé rohan és a kocsimban egy pogány és egy keresztény ülne,és a keresztény azt mondaná,hogy ne rántsam el a kormányt mert Isten majd megsegít a pogány pedig azt,hogy rántsam el a kormányt és ne menjek a szakadékba.

Akkor pedig természetessen a pogányra halgatnék és nem a vallásos keresztényre aki a Bibliát imádja Isten helyett.

Persze mondhattam volna azt is,hogy Istenre halgatok aki a pogányon keresztül mond számomra hiteles információt és nem a bálványimádó fanatikus keresztényen keresztül.

:wink:

A Bibliának van egy központi üzenete,és ezt kell elfogadni és hirdetni.

A központi üzenet pedig az Istenben benne levő Jézus általi üdvözülés hit által kegyelemből.

Ezentul minden más ami a Bibliában van az lehet igaz vagy hamis,lehet jól vagy rosszul értelmezniaki ezt a központi üzenetet elfogadja az üdvözül,és az egyben keresztény is.

Ha ez nem így lenne akkor az üdvözülés nem kegyelemből hanem tudásalapon történne.

Te is Net és még jó páran ezen a fórumon a tudásalapu üdvözülést hirdetitek a kegyelemből történő üdvözüléssel ellentétben.

Ezért is mondhatjátok,hogy csak az a keresztény aki ugyan úgy gondolkodik egyes Bibliai Igékről mint Ti"még ha ezt így szószerint persze nem is mondjátok ki",
és ezért söpritek félre azt az alap üzenetet
hogy semmi más nem kell az üdvözüléshez,mint az Istenben benne levő Szentlélek,Krisztus elfogadása.

És ezért tesztek hozzá plussz feltételeket,pld azt hogya a Biblia egészét szószerint el kell
fogadni,mert csk az a keresztény és az üdvözül

Ez azonban hazugság,ez nem Isten tanítása hanem az önmagát felmagasztaló emberé


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 390 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 26  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség