Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 390 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 26  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. szept. 21., péntek 14:34 
Offline

Csatlakozott: 2007. aug. 19., vasárnap 12:51
Hozzászólások: 298
Kavics a következőket írta fentebb:

A zsidók is várják a megváltót, holott Ő már eljött!
A jó hír Gabriell, hogy a MEGVÁLTÁS MEGTÖRTÉNT!
Én nem valaminek a várásáról teszek bizonyságot, hanem a tényéről.

Ezért nincsennek benne Isten Országában ezek az emberek, mert ők várják a megváltásukat (biztos sokat is tesznek ezért), ahelyett, hogy elfogadnák ennek tényét, elfogadnák bűneik bocsánatát Jézus Krisztus érdeméért!
Ha tényleg a megváltásukat várják, akkor innen üzenem nekik, hogy Jézus Krisztusban 2000 évvel ezelőtt eljött a Megváltó és mind azt elvégezte, ami miatt bárki Istennek gyermeke lehet!
Hiszed ezt?


Tulip pedig ezt írja:

A mennyei testet akik megtértünk majd akkor kapjuk meg, amikor Jézus Krisztus visszajön. Ekkor akik már meghaltak az Úrban, feltámadnak új mennyei testben, akik pedig az Úrban élnek átváltoznak szintén új mennyei testbe. Ez a test romolhatatlan lesz. Ezzel fog megváltásunk befejeződni, most ugyanis abban az állapotban vagyunk, hogy várjuk testünk megváltását.

Én pedig azt kérdezem,hogy akkor most várunk vagy nem várunk.Történik még valami,vagy nem történik?
Van vagy lesz a megváltás?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 21., péntek 14:54 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 00:34
Hozzászólások: 194
Szia Máriamagdolna! :)

Bocs', hogy belekotyogok, majd válaszolnak a megszólítottak is, csak én is leírom, amit gondolok ide, ha nem baj.
Nem mondtak ellent egymásnak Kavics és Tulip. A megváltás már megtörtént, mert Isten azt már nagyon régen (mondhatni öröktől fogva) eltervezte, és Krisztust is már 2000 éve keresztre feszítették (de persze ő nemcsak az ezután születőkért halt meg, hanem azokért is, akik akár több ezer évvel ezelőtt az esemény előtt születtek, sőt végülis magáért Ádámért és Éváért halt meg :wink: )

Tulip annyit mondott, hogy a test megváltása fog később befejeződni (vagyis a léleké - ami azért fontosabb -, már befejeződött, de lehet, hogy a testé is már elkezdődött. Ez utóbbit nem tudom pontosan, erre én is kíváncsi vagyok).
Szóval a lényeg a lényeg: a megváltás már megtörtént! Ez a jó hír! :) Valóban nem kell már várni. Csak el kell hinni ezt a jó hírt. (pl. a második világháború befejeződött már '45 májusában, nyílván mégis voltak olyanok, akik bár hallották ezt a rádióban, de nem tudták elhinni, mert körülöttük még javában lövöldöztek - utódvédharcok folytak -, ezért ők csak júniusban nyugodtak meg, mikor már csend lett. De attól még a háború előbb véget ért :) )

Sorry a hosszú kommentért...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 21., péntek 15:02 
Offline

Csatlakozott: 2007. aug. 19., vasárnap 12:51
Hozzászólások: 298
Emilien írta:
Szia Máriamagdolna! :)

Bocs', hogy belekotyogok, majd válaszolnak a megszólítottak is, csak én is leírom, amit gondolok ide, ha nem baj.
Nem mondtak ellent egymásnak Kavics és Tulip. A megváltás már megtörtént, mert Isten azt már nagyon régen (mondhatni öröktől fogva) eltervezte, és Krisztust is már 2000 éve keresztre feszítették (de persze ő nemcsak az ezután születőkért halt meg, hanem azokért is, akik akár több ezer évvel ezelőtt az esemény előtt születtek, sőt végülis magáért Ádámért és Éváért halt meg :wink: )

Tulip annyit mondott, hogy a test megváltása fog később befejeződni (vagyis a léleké - ami azért fontosabb -, már befejeződött, de lehet, hogy a testé is már elkezdődött. Ez utóbbit nem tudom pontosan, erre én is kíváncsi vagyok).
Szóval a lényeg a lényeg: a megváltás már megtörtént! Ez a jó hír! :) Valóban nem kell már várni. Csak el kell hinni ezt a jó hírt. (pl. a második világháború befejeződött már '45 májusában, nyílván mégis voltak olyanok, akik bár hallották ezt a rádióban, de nem tudták elhinni, mert körülöttük még javában lövöldöztek - utódvédharcok folytak -, ezért ők csak júniusban nyugodtak meg, mikor már csend lett. De attól még a háború előbb véget ért :) )

Sorry a hosszú kommentért...


Dehogy kell ide sorry,szeretem a hosszú kommenteket 8)
Értem,amit írsz,és el is fogadom.Megvárom még mit írnak Tulipék,és utána reagálok rá.

Egyébként meg nem értem,hogy ha a megváltás már megtörtént,miért nem boldogok a keresztény emberek,akik elfogadták a jó hírt.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 21., péntek 15:44 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 28., szombat 11:15
Hozzászólások: 648
Shannon írta:
Boglárka írta:

>>Alapvetően az okozza szerintem a köztünk lévő nézetkülönbségeket,hogy a keresztények mindig a keresztény rendszeren belül maradva érvelnek,tehát nem ránéznek a kereszténységre,hanem benne vannak,

:) Benne vagyunk, ez így van, és más a gondolkodásunk már, mint pl. a tiéd, viszont: voltunk ott, ahol te vagy, azaz, a keresztyénségen kívül (ismertük belülről azt az oldalt is, ahol te állsz).

Igazad van, az érveinkkel soha nem fogunk téged meggyőzni arról, hogy a Biblia szól az egy igaz Istenről, és a többi vallás csak keresi Őt.
Engem sem emberek győztek meg erről, hanem Isten formálta a gondolkodásomat.
Azért, szerintem, szükséges még a nyitottság is, hogy valaki - minden előítélettől mentesen – őszintén akarja megismerni az Igazságot (Istent).



Szívemből szóltál, Boglárka. Ahhoz, hogy valaki személyesen, lélekben megismerhesse Istent, keresnie kell Őt, kitartóan, és amikor eljut addig a pontig, ahonnan magától már nem léphet tovább, Isten fogja őt megtalálni.

Én hiszem, hogy ez megtörténhet olyan emberekkel is, akik más kultúrkörben nőnek fel, a kereszténységet nem ismerik, de kitartóan keresik az Igazságot.

De ha a saját vallásuk nem is beszél Istenről, tagadja Isten létét, vagy nem tartja szükségesnek a keresését, vagy nem ismeri a hozzá vezető utat, akkor szükségképpen félrevezeti a követőit.

Ha pedig a vallásuk a legfőbb keresztény parancsolatokkal ellentétes dolgokat ír elő, mint kötelességet - pl. bosszúállás, paráznaság, gyilkosság - akkor eltávolítja Istentől azokat is, akik hisznek benne.

Ezért (is) gondolom úgy, hogy a más kultúrában élő embereknek is szüksége van arra, hogy az Evangéliumot megismerjék, persze anélkül, hogy a keresztény egyházak kulturális külsőségeit, szimbólumait, ünnepeit stb. erőszakosan rájuk erőltetnénk.


Fontos tisztázni, hogy ez nem a református álláspont! A református álláspont szerint – amit e portálon talán nem meglepően biblikusnak tartunk – már ahhoz Istennek kell az emberben munkálkodnia, hogy keresse őt. Magyarul nincs olyan, hogy Isten megvárja amíg az ember magától eljut valameddig, majd elé siet látva ennél többre nem képes. isten tehát már jóval korábban belép a képbe. Az embernek nem hagy dicsekvésre okot, hogy Én Kerestem, Kitartóan, s Isten Ezért Engem Megjutalmazott. Olvasandó: Ef2,8-10.

Ami a pogányokat illeti. Egyrészt igaz, az ige mely ezt mondja: Ef2,12 „Hogy ti, mondom, abban az időben Krisztus nélkül valók voltatok, Izráel [az igazi, vagyis a Krisztust felismerők! vö. Róm9,6b] társaságától idegenek, és az ígéret szövetségeitől távolvalók, reménységetek nem vala, és Isten nélkül valók voltatok e világon;”

Vagyis ezen ige szerint Jézus ismerete nélkül nincs reménység.

Ezt árnyalja, hogy az Ószövetségben se ismerték Jézust, csak reménykedtek a Szabadítóban. Isten a szív körülmetélését várta el, s ezt nyilván egyben ő is munkálta ki a megtérőkben.

Azután ott van a lelkiismeret törvénye. Ha valakit Isten kegyelemben részesít, de úgy, hogy Jézust személy szerint nem ismerte meg, annak egyetlen útját tudom elképzelni. S ez igen csak távol van a keleti filozófiák és már önmegváltó technikáktól. Az emberben kimunkálja, hogy ráébredjen, hogy önmagában tehetetlen. S azt is kimunkálja benne, hogy az ember ettől nem kétségbe esik, hanem elhíve, hogy van igazság, hittel feltételezi, hogy ebből csak kegyelem által lehet szabadulni. Nem tudja konkrétan, hogy ez a kegyelem hogyan valósult meg, de mégis megnyugszik ebben. Kihangsúlyozom, hogy ez is csak Isten munkája által valósulhatott meg, s ha valaki megtért ily módon, akkor természetesen Jézus Krisztusért tehette meg, költözhetett a szívébe békesség, s nem azért mert Ő Kitartóan, Kereste Istent, aki Ezért megismertette magát vele.

Református portálon az ember önmagának tulajdonított érdemeire jó lenne jobban harapni, mert nagyon veszélyes tévelygés. Olvasandó:Ef2,1kk! Ilyen állapotban van az ember Isten nélkül. Várjuk azon fórumozok élettapasztalatát, akik ezen állapotukban kitartó istenkeresésben voltak, s nem lelki halottak, s mint halottak nyilván tehetetlenek is egyben.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára tulip 2007. szept. 21., péntek 16:28-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

Ami lát az ember miért (csak) remélné?
HozzászólásElküldve: 2007. szept. 21., péntek 16:13 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 28., szombat 11:15
Hozzászólások: 648
máriamagdolna írta:
Kavics a következőket írta fentebb:

A zsidók is várják a megváltót, holott Ő már eljött!
A jó hír Gabriell, hogy a MEGVÁLTÁS MEGTÖRTÉNT!
Én nem valaminek a várásáról teszek bizonyságot, hanem a tényéről.

Ezért nincsennek benne Isten Országában ezek az emberek, mert ők várják a megváltásukat (biztos sokat is tesznek ezért), ahelyett, hogy elfogadnák ennek tényét, elfogadnák bűneik bocsánatát Jézus Krisztus érdeméért!
Ha tényleg a megváltásukat várják, akkor innen üzenem nekik, hogy Jézus Krisztusban 2000 évvel ezelőtt eljött a Megváltó és mind azt elvégezte, ami miatt bárki Istennek gyermeke lehet!
Hiszed ezt?


Tulip pedig ezt írja:

A mennyei testet akik megtértünk majd akkor kapjuk meg, amikor Jézus Krisztus visszajön. Ekkor akik már meghaltak az Úrban, feltámadnak új mennyei testben, akik pedig az Úrban élnek átváltoznak szintén új mennyei testbe. Ez a test romolhatatlan lesz. Ezzel fog megváltásunk befejeződni, most ugyanis abban az állapotban vagyunk, hogy várjuk testünk megváltását.

Én pedig azt kérdezem,hogy akkor most várunk vagy nem várunk.Történik még valami,vagy nem történik?
Van vagy lesz a megváltás?


A megváltás megtörtént, a Golgotán. Ez az amiről Kavics írt. Amiről én írtam -, de ha visszanézed előttem már kavics megtette ugyanezt lényegében pontosan ugyanazt a szakaszt idézve a Bibliából mint én – az az, hogy az ember megváltása a feltámadása/átváltozása során fejeződik be a számára, akkor válik a hitből valóság, akkor valósul meg, amit addig csak reméltünk, azzal a reménységgel, mely nem szégyenít meg. Immár látni fogunk nem hinni. A megtérés/újjászületéskor az ember szellemivé válik, vagyis képes lesz Isten dolgait felfogni, Istenben híve gondolkodni. Ám testünk még megváltatlan. ennek meg van a nevelő célzata, de a praktikus oka is. Ha testünk is megváltódna, akkor egyrészt mindenki látva ezt rohanna megtérni. Másrészt ha nem rohanna mindenki, akkor egyszerűen nem bírnánk elviselni a bűn semmilyen jelenlétét sem, s így alkalmatlanok lennénk a hit terjesztésére. Róm 8,22-23 „Mert tudjuk, hogy az egész teremtett világ egyetemben fohászkodik és nyög mind idáig.
Nemcsak ez pedig, hanem magok a Lélek zsengéjének birtokosai, mi magunk is fohászkodunk magunkban, várván a fiúságot, a mi testünknek megváltását.
2 Kor. 5,2., 2 Kor. 5,4. ”


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 21., péntek 17:32 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 08:33
Hozzászólások: 1884
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
tulip írta:
...ahhoz Istennek kell az emberben munkálkodnia, hogy keresse őt. Magyarul nincs olyan, hogy Isten megvárja amíg az ember magától eljut valameddig, majd elé siet látva ennél többre nem képes. isten tehát már jóval korábban belép a képbe. Az embernek nem hagy dicsekvésre okot, hogy Én Kerestem, Kitartóan, s Isten Ezért Engem Megjutalmazott. Olvasandó: Ef2,8-10.


Most másra nincs időm, de erre fontosnak tartom reagálni.

Én is azt gondolom, hogy Isten keresett előbb! Ezt konkrétan (visszanézve) fel is ismerem az életemben: jóval előbb keresett Isten, mint én őt!, a régi fórumon szóltam erről a megtérésem történetében: http://www.parokia.hu/old_forum/forum_m ... oardid=244.

Amikor azt írtam, hogy "Azért, szerintem, szükséges még a nyitottság is, hogy valaki - minden előítélettől mentesen – őszintén akarja megismerni az Igazságot (Istent).", arra akartam utalni, hogy - bár Isten megtesz mindent a maga részéről, hogy az embert magához vonja -, az is szükséges, hogy az ember ne csukja be szándékosan szemét, fülét (akár azért, mert ragaszkodik valami más eszméhez, akár más okból), ne zárkózzon el az Igazság ismerete elől!
Sajnos vannak, akiknek a szíve jobban szereti a hamisságot az igazságnál – az ilyenek elvétik a keskeny utat, de akinek nyitott a szíve az Igazság iránt, az meg is találja!

Amikor Pál apostol hirdette a zsidóknak az evangéliumot, azt, hogy Jézus a várt Messiás, voltak zsidók, akik ezt gondolkodás nélkül elvetették, másokban viszont volt nyitottság az igazságra (valóban érdekelte őket, hogy mi az igazság), ezért utána jártak, igaz-e, amit Pál mond.
„…teljes készséggel fogadták az igét, és napról napra kutatták az Írásokat, hogy valóban így vannak-e ezek a dolgok.” (Ap.Csel. 17:11)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 21., péntek 17:35 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
Kedves Péter

Azt írod,hogy az az én tévtanításom,hogy Isten minden emberben jelen van,már a
születése pillanatától.

Én meg azt mondom,hogy az a te tévtanításod,hogy létezhet ember
Istenilélek nélkül is.

Mivel életet csak Isten adhat és csak ő tuddja azt fentartani,ezért is eredendően hibás az az elképzelés,hogy az ember létezhet Isten lelke nélkül.

Aki pedig teremt az önmagából teremt,és jelen van abban amit teremtett.

Isten a kezdet és Isten a vég, ezért semmi sem létezhet Istenen kivül.

A lét feltétele maga Isten,ahol nincs Isten ott lét sincsen.

Isten pedig lélek,ezért mondom,hogy Isten lelke,minden emberben jelen van
már a születése pillanatában is.

Szeretettel Gabriel


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára GABRIEL777 2007. szept. 21., péntek 19:02-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 21., péntek 18:28 
Offline

Csatlakozott: 2007. aug. 24., péntek 14:01
Hozzászólások: 104
Tartózkodási hely: Budapest
Boglárka írta:
tulip írta:
...ahhoz Istennek kell az emberben munkálkodnia, hogy keresse őt. Magyarul nincs olyan, hogy Isten megvárja amíg az ember magától eljut valameddig, majd elé siet látva ennél többre nem képes. isten tehát már jóval korábban belép a képbe. Az embernek nem hagy dicsekvésre okot, hogy Én Kerestem, Kitartóan, s Isten Ezért Engem Megjutalmazott. Olvasandó: Ef2,8-10.


Most másra nincs időm, de erre fontosnak tartom reagálni.

Én is azt gondolom, hogy Isten keresett előbb! Ezt konkrétan (visszanézve) fel is ismerem az életemben: jóval előbb keresett Isten, mint én őt!, a régi fórumon szóltam erről a megtérésem történetében: http://www.parokia.hu/old_forum/forum_m ... oardid=244.

Amikor azt írtam, hogy "Azért, szerintem, szükséges még a nyitottság is, hogy valaki - minden előítélettől mentesen – őszintén akarja megismerni az Igazságot (Istent).", arra akartam utalni, hogy - bár Isten megtesz mindent a maga részéről, hogy az embert magához vonja -, az is szükséges, hogy az ember ne csukja be szándékosan szemét, fülét (akár azért, mert ragaszkodik valami más eszméhez, akár más okból), ne zárkózzon el az Igazság ismerete elől!
Sajnos vannak, akiknek a szíve jobban szereti a hamisságot az igazságnál – az ilyenek elvétik a keskeny utat, de akinek nyitott a szíve az Igazság iránt, az meg is találja!

Amikor Pál apostol hirdette a zsidóknak az evangéliumot, azt, hogy Jézus a várt Messiás, voltak zsidók, akik ezt gondolkodás nélkül elvetették, másokban viszont volt nyitottság az igazságra (valóban érdekelte őket, hogy mi az igazság), ezért utána jártak, igaz-e, amit Pál mond.
„…teljes készséggel fogadták az igét, és napról napra kutatták az Írásokat, hogy valóban így vannak-e ezek a dolgok.” (Ap.Csel. 17:11)


Köszönöm a helyreigazítást Tulip, teljesen jogos. Azért, kérlek, ne harapj!

Én sem gondolom úgy, hogy a keresés vagy akár a megtérés dicsekvésre adna okot, pláne nem azt, hogy az ember saját érdeme lenne. Nagyon szépen leírtátok, nem hiszem, hogy bármit hozzá kellene tenni.

A félrefogalmazás abból ered, hogy a buddhizmus - keleti filozófiák kérdésére válaszoltam, és Boglárka hozzászólására, hogy akarni is kell.

Azt alapul vettem, hogy Isten mindenkit hív, de ez önmagában nem elég, a hívásra válaszolni is kell, keresni kell. Valaki keresni kezd, mert úgy érzi, hogy valami nincs rendben az életével, valami hiányzik. Azt szerettem volna hangsúlyozni, hogy ha az illető olyan vallásba, kultúrába született, vagy olyan vallás tanításait követte, ahol kifejezetten lebeszélik erről a keresésről, akkor nagyon nehéz dolga van, és sokkal könnyeben feladja. Ezért tartom veszélyesnek, amikor ilyen filozófiát vagy vallást valaki a kereszténységgel összeegyeztetőnek tart.

Amikor már megtalálja Istent, utólag persze látni fogja, hogy a keresés mögött is Isten volt, hogy "Isten keresett előbb" és azt is látni fogja, hogy a kitartást is kizárólag Neki köszönheti. De szerintem ez csak visszanézve ilyen egyértelmű.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Várjuk testünk megváltását!
HozzászólásElküldve: 2007. szept. 21., péntek 19:00 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
tulip írta:

Amúgy Gabriel nagy bukta van. A két test elméleted elindított nálam egy emlékrohamot. Felderengett, hogy mintha egy Rudolf Steiner (alias Waldorf) nevű úriember kacérkodott volna a több test elmélettel. Nosza nyitottam egy új lapot és a beépített google keresőbe begépeltem: „Rudolf Steiner” „két test”. A második találatnek ezt hozta: http://camphill.ideo.hu/wp-content/uplo ... asarol.doc Nála már négy testünk van, de szellemileg nagyon rokon az elképzeléseddel, hogy mindenkiben ott az isteni, ami egyébként keleti filozófiáktól átvett elem. Amire persze az emberben, mint javítható lényben hívő humanista gondolkodásban meg volt és van a fogadókészség. A tévtanítások gyakran egymásra találnak és erősítik egymást. Ma még persze van hogy kioltják. Az Antikrisztusnál valósul majd meg egy kevés időre a maximális összefogásuk. Nos ilyesmi, mint a két test propagálása – főleg mint Istentől jött bölcsesség megfellebbezhetetlen része - bőven felér azzal, amiért FM ki lett zárva. Így szerintem rád is ideje, hogy sor kerüljön. A megbánás visszafogadás lehetőségével.


Kedves Tulip

Köszönöm,jó kivánságaid,jól vagyok :D

Steinerről egyébként ugyan azt gondolom mint rólad,nem hívő volt,hanem egy elméleteket gyártó fantaszta.

Így gondolom nem meglepő,hogy azt a nézetet,hogy az emberben a földi és a mennyei test viaskodik,nem tőle vettem.

Az Ige amit felhoztam az Apcs-ból,lehet,hogy nem a legjobb Ige volt,ezt igazolni"így utólag a teljes Ige környezetet átnézvel",de ettől,még a gondolat menet lehet helyes.

Amiatt meg nem aggodok,hogy valaha is kizárnak azért mert azt állítóm,hogy a Teremtő jelen van a teremtményében a
teremtés pillanatától kezdődően.

Mert ki az aki kétségbe merné vonni Isten
jogát arra,hogy jelen legyen a teremtményében,már a teremtés pillanatától foggva.

Nincs egy hívő sem aki ezt megtenné,mert a lelkiismerete egyből ellene szólna.

Erre csak az lenne képes,aki elnyomja az értelmével a lelkiismerete hangját,ő viszont
nem hívő,hanem egy olyan fantaszta mint te Tulip.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára GABRIEL777 2007. szept. 21., péntek 21:21-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 21., péntek 20:03 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
Mária Magdolna írta:

Azt gondolom,nagy különbség van aközött, hogy valaki (jelen esetben Te) különösebb kérés,kérdés nélkül saját kommentárral és értelmezéssel ellátva ontja magából más emberek történeteit, vagy pedig valaki (Boglárka) a külön személyes kérésemnek eleget téve mesél a saját történetéről, a saját értelmezésében, egy-két hozzászólés erejéig.
Ha nem látod ezt a különbséget, sajnálom.


Kedves Mária Magdolna!

Valószínűleg elkerülte a figyelmed – egyetlen történetről volt szó, egyetlen szereplővel, - terjedelme miatt folytatásokban bemásolva.
Kommentárokra nem volt szükség, mivel a történet önmagáért beszélt.
Kommentárokat a „kommentárokhoz” fűztem, ott, ahol annak szükségét éreztem.
Ha nem veszed figyelembe a tényeket, kérdéses, hogy a sok „valóság”, amit szemed előtt tartasz, részei lesznek e az egyetlen Valóságnak.

Remélem, nem gondolod komolyan, hogy az engedélyedet kellett volna kérnem ahhoz, hogy megtegyem azt, amit hitem és lelkiismeretem szerint helyesnek tartok.
A Bibliából ilyen elven törölni lehetne a próféták és az apostolok kommentárral ellátott írásait, beszámolóit, de még Jézus szavait is, mert azok olyan emberek akarata ellenére lettek beleírva, akikben félelmet ébreszthet – természetes, hogy nem szívesen olvassák, vagy hallgatják azokat a részeket, de ettől még részei lettek a Bibliának.
Vajon miért?

A topiknak átlagban napi 3-400 látogatója volt, rajtad és Gabrielen kívül senkinek nem volt ellenvetése azzal kapcsolatban, hogy ezt tettem, legalábbis eddig nem jelezték.
Shannonnak voltak fenntartásai, de azok sem a történet bemásolásával kapcsolatban.
Továbbra sem tudok mást mondani, mint hogy ha félelmet ébresztett benned ez a történet, ne látogasd ezt a topikot.

Bennem pl. a történet első olvasáskor nem félelmet keltett, hanem azzal, hogy ez az ember megtérhetett és megszabadulhatott ebből az állapotból – Isten dicsőségét láttam meg benne.

Ha Igazságkeresésed valóban őszinte, és az Igazságot megragadva a hamis dolgokat elveted, az IGAZSÁG is megragad téged – nem lesz okod félni semmitől, - max. tisztelve, szeretve félni Istent és szolgálni Neki, az Ő Evangéliumának hirdetésével.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 21., péntek 20:08 
Kedves Gabriell!

Köszönöm, ez őszinte vélemény nyilvánítás volt. Hitvallás!

Az élet szót a Biblia több értelemben is bemutatja, több szót is használ rá.
Az egyik a BIOSZ.
A másik a DZOÉ.

A biosz Isten Lelke nélkül is létező élet, aminek a vége a halál.
Ezt minden ember megkapja, amikor megszületik ebbe a világba.
A dzoé (Jézus Krisztus ezt a szót használta, amikor az ÉLETRŐL beszélt) azonban csak Isten Lelke által lép be az ember életébe. Ehhez mindenkinek személyesen újonnan kell születnie.
A születést Isten Igéje és Lelke végzi el az emberben. Az Ige fürdője a Lélek megelevenítő ereje által.

Van Istennek általános kegyelme, esőt ad gonosznak és jónak, felhozza napját igazra és hamisra egyaránt. Ezért ÉLHET bioszt minden teremtménye.

Azonban Istennek van kiválasztó kegyelme (erről írt Boglárka is), ami Jézus Krisztusban adatik.
Azok, akik elfogadják bűneik bocsánatát Jézus Krisztus áldozatáért, alkalmassá válnak arra, hogy Isten Lelke bennük éljen.
Nekik bűnbocsánatuk van és örök életük Jézus Krisztus érdeméért.

Jézus Krisztus legyőzte a bűnt és a halált!


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 21., péntek 20:20 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
Gabriel írta:

Amiatt meg nem aggodok,hogy valaha is kirárnak azért mert azt állítóm,hogy a Teremtő jelen van a teremtményében a
teremtés pillanatától kezdődően.

Mert ki az aki kétségbe merné vonni Isten
jogát arra,hogy jelen legyen a teremtményében,már a teremtés pillanatától foggva.

Nincs egy hívő sem aki ezt megtenné,mert a lelkiismerete egyből ellene szólna.

Erre csak az lenne képes,aki elnyomja az értelmével a lelkiismerete hangját,ő viszont
nem hívő,hanem egy olyan fantaszta mint te Tulip.


1Móz. 2,16
Ezt parancsolta az ÚRisten az embernek: A kert minden fájáról szabadon ehetsz,
1Móz. 2,17
de a jó és a rossz tudásának fájáról nem ehetsz, mert ha eszel róla, meg kell halnod. [1Móz 3,3.


1Móz. 3,4
De a kígyó ezt mondta az asszonynak: Dehogy haltok meg!


1Móz. 3,9
De az ÚRisten kiáltott az embernek, és ezt kérdezte: Hol vagy?


"...Dehogyis veszítitek el Isten Lelkét, dehogyis vesztek el..." - mondja a kígyó
- és a bukott „értelem” a bukott „lelkiismeretnek”


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 21., péntek 20:41 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 28., szombat 11:15
Hozzászólások: 648
Fony írta:
Továbbra sem tudok mást mondani, mint hogy ha félelmet ébresztett benned ez a történet, ne látogasd ezt a topikot.


Ez a "félelmetes" vita nekem magas. Nem lehet Fony, hogy valamit félreértettél, mert én nem emlékszem, hogy MM bármit írt volna arról, hogy benne a történeted félelmet keltett volna. Sokkal inkább a másik végletben levőnek láttam, aki szerint "csak" a használati utasítást nem olvasta el aki így járt. (MM használati utasítása egyik eleme: Ne tanulj sarlatántól volt.) Ezt egyébként helyesen reagáltad le, hogy nincs használati utasítás.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Várjuk testünk megváltását!
HozzászólásElküldve: 2007. szept. 21., péntek 21:18 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 28., szombat 11:15
Hozzászólások: 648
GABRIEL777 írta:
tulip írta:

Amúgy Gabriel nagy bukta van. A két test elméleted elindított nálam egy emlékrohamot. Felderengett, hogy mintha egy Rudolf Steiner (alias Waldorf) nevű úriember kacérkodott volna a több test elmélettel. Nosza nyitottam egy új lapot és a beépített google keresőbe begépeltem: „Rudolf Steiner” „két test”. A második találatnek ezt hozta: http://camphill.ideo.hu/wp-content/uplo ... asarol.doc Nála már négy testünk van, de szellemileg nagyon rokon az elképzeléseddel, hogy mindenkiben ott az isteni, ami egyébként keleti filozófiáktól átvett elem. Amire persze az emberben, mint javítható lényben hívő humanista gondolkodásban meg volt és van a fogadókészség. A tévtanítások gyakran egymásra találnak és erősítik egymást. Ma még persze van hogy kioltják. Az Antikrisztusnál valósul majd meg egy kevés időre a maximális összefogásuk. Nos ilyesmi, mint a két test propagálása – főleg mint Istentől jött bölcsesség megfellebbezhetetlen része - bőven felér azzal, amiért FM ki lett zárva. Így szerintem rád is ideje, hogy sor kerüljön. A megbánás visszafogadás lehetőségével.


Köszönöm,jó kívánságaid, jól vagyok :D

Steinerről egyébként ugyan azt gondolom mint rólad, nem hívő volt, hanem egy elméleteket gyártó fantaszta.

Így gondolom nem meglepő,hogy azt a nézetet,hogy az emberben a földi és a mennyei test viaskodik,nem tőle vettem.


A hívők előtt világos, hogy a forrás ugyanaz. A hazugság atyja. Még ha nem is maga személyesen, hanem áttételesen.

GABRIEL777 írta:
Az Ige amit felhoztam az Apcs-ból, lehet,hogy nem a legjobb Ige volt, ezt igazolni"így utólag a teljes Ige környezetet átnézve", de ettől, még a gondolat menet lehet helyes.


A felhozott ige 1Kor15-ből volt. A fantaszták már csak így járnak. Lelepleződnek. el persze nem ismerik. Szerintük, attól még lehet helyes, hogy a Biblia sehol se ír róla egy kukkot se.

GABRIEL777 írta:
Amiatt meg nem aggódok, hogy valaha is kizárnak azért mert azt állítom, hogy a Teremtő jelen van a teremtményében a teremtés pillanatától kezdődően.


Ezzel egyrészt azt is állítod, hogy Sátánban benne van Isten teremtése pillanatától, másrészt, hogy ezen állításodat kizárás veszélye nélkül hangoztathatod. Továbbá hogy az ember ugyan bűnben születik, de egyben úgy hogy Isten is benne van, s hogy ezen állításod is kizárás veszélye nélkül megteheted. Meglátjuk tényleg nem zárnak-e ki ezekért.

GABRIEL777 írta:
Mert ki az, aki kétségbe merné vonni Isten jogát arra, hogy jelen legyen a teremtményében, már a teremtés pillanatától fogva.


Csúsztatás. Istenek e jogát ugyanis nem vonjuk kétségbe, csak azt, hogy ezzel minden egyes teremtményénél élt. Sámson esete van talán a legközelebb ehhez, de a bűn őt is legyőzte.

GABRIEL777 írta:
Nincs egy hívő sem aki ezt megtenné, mert a lelkiismerete egyből ellene szólna.


Hívőként teszünk ennél meglepőbb dolgokat is, amíg a megváltásra váró testünkben vagyunk. De ez tényleg nem jellemző, hogy Isten ilyen korlátoltnak képzeljük, hogy senkiben sem lehet jelen teremtésétől kezdve. Így ez árnyékra vetődés volt.

GABRIEL777 írta:
Erre csak az lenne képes, aki elnyomja az értelmével a lelkiismerete hangját, ő viszont nem hívő, hanem egy olyan fantaszta mint te Tulip.


Ha bármi amit írok fantasztára utal, akkor azt kérem a Bibliával alátámasztani, s korrigálom. Azt meg a hívő olvasók és a keresők is értik, hogy a két test elméleted fantaszta elmélet, hiszen egyetlen igehelyed, amivel alátámasztani vélted szétpukkadt, másik meg nem volt. Elismerés helyett felesleges vitatkozást generálsz, gyalázkodással. Ezért is érhetne kizárás.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 21., péntek 21:39 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
Fony írta:

A topiknak átlagban napi 3-400 látogatója volt, rajtad és Gabrielen kívül senkinek nem volt ellenvetése azzal kapcsolatban, hogy ezt tettem, legalábbis eddig nem jelezték.



Bocs,de ha háromból ketten jelzik,hogy
problémás az írásod,a harmadik meg Te vagy,akkor az csak elgondolkodtató :D :D :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 390 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 26  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 22 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség