Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 12 hozzászólás ] 
 

Autogén tréning
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2008. máj. 21., szerda 18:35 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2007. júl. 11., szerda 11:56
Hozzászólások: 148
Sziasztok!
Egy kis segítségre lenne szükségem, pontosabban információra.
Mit lehet tudni a címben jelzett témáról?
Ilyenekre gondolok, hogy ha okkult, akkor az miben ismerhető fel?
Mit hirdet?
És közelebről: okozhat-e pánikbetegséget?

_________________
Az Isten útja tökéletes, az Úr beszéde színigaz. Pajzsa mindazoknak, akik hozzá menekülnek (Zsolt.18.31)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. máj. 21., szerda 20:40 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Az autogén tréning modern találmány. Relaxációval, a test ellazulásának valamiféle érzeti visszacsatolásán keresztül képes a beteg befolyásolni a saját izgalmi állapotát, például stressz tűrő képességét. Gyógyításra alkalmazzák, de azért nem ennyire tiszta a dolog. Szerintem nincs tudományosan kidolgozva a technikája, és a hatásának ismerete sem tökéletes. De ha mégis, általában az oktatói sarlatánok. Ilyen értelemben akár pánikbetegséget is okozhatnak a gyógyítás helyett azok, akik helytelenül oktatják. Mindenféle természetgyógyász, kuruzsló felvette manapság a listájára, szóval ésszel, és óvatosan kell kezelni!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Autogén tréning
HozzászólásElküldve: 2008. máj. 22., csütörtök 02:33 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
Brumteso írta:
Sziasztok!
Egy kis segítségre lenne szükségem, pontosabban információra.
Mit lehet tudni a címben jelzett témáról?
Ilyenekre gondolok, hogy ha okkult, akkor az miben ismerhető fel?
Mit hirdet?
És közelebről: okozhat-e pánikbetegséget?



- Szia Brumteso!

-Az autogén tréning keveréke a nyugati hipnózisnak és a hinduista jogának
tulajdonképen a jóga nyugati elnevezése.- Ez a modern ember öngyógyi-
tó -- önmegváltó módszere.

-Lényege: önszuggeszció, önhipnózis, melyben megfelelően választott sza-
vak és ezek monoton ismétlése olyan testi - lelki állapotba tudja hozni az embert, melyben testi - lelki görcsei oldódnak. - Nagyvonalúan negativ érzelmeknek titulált bünei -mint harag, irigység, gyülölet, bosszuvágy,
--levezetődnek. Képes uralkodni teste és lelke müködései felett, azokat
irányithatja-

-Ülő, vagy fekvő testtartást javasolnak. A lazitáshoz kinált szöveg megle-
hetősen primitiv.- A módszer igazi magva, lényege: - a kimondott szó
hatalma.-- Nem más ez, mint SZÓMÁGIA.

-Fontos figyelmeztetés: Akik a jógát, vagy autogén tréninget gyakorolják,
ha tudatlanul is, de mindig kinyilnak egy idegen szellemvilágnak.

-A jóga jelentése: iga. - Éppen a rejtett szellemi háttér okozza és magya-
rázza kényszeritő erejét, iga jellegét !
-Semmiképen nem ajánlott !

-A könyv keresztyén irója:Dr.Erdélyi Judit orvos.

Üdv.
L.

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. máj. 22., csütörtök 05:15 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
szia Brumtesó!

ha ezt a "démon számára kapunyitós" verziót vesszük, ELVBEN lehetséges a pánikbetegség kialakulása IS, bár egy obszesszív-kompulzív viselkedészavar, vagy egy skizofrénia "hamarabb és logikusabban jön" ebből...

egy dolog azért eszembe jutott: az illető nyilván VALAMI ELŐL menekült bele az autogén trénigbe, namost... lehet hogy nem a tréning okozza a pánikrohamokat, az csak "felszínre hozta" az elfojtott dolgokat...

ha még érdekes: beszéljünk!

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. máj. 22., csütörtök 09:40 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Kedves Brumtesó! :-)

http://www.astra-lit.com/Termeszet/aututren_h.htm

Itt olvashatsz róla nem reklám de aki szeret tisztában lenni a másik oldal ígéreteivel és trükkjeivel csak az menjen fel ide!
Autogén tréning!
Önmegvalósítás!
HM Nemde mi az Úr Jézus Krisztusra bízzuk életünket! Hagyjuk hogy Ő formáljon bennünket! Amikor találkozunk egy olyan személyiségünket érintő problémával, mit az Íge szerint nem egészen jól követtünk eddigi életünkben Hozzá fordulunk!
Jó, kell a mi szabad akaratunk mellette úgyan úgy, De nem a magunkba vetett hit , hanem a Szabadítóba vetet hitünk alapján változunk fokról fokra olyanná, amilyennek a Mennyei Atyánk látni szeretne!
Ami ezzel ellenkezőleg az embertől, magunktól, (New Age) vagy más hatalmaktól remél változást erőt, hatalmat, bármit, az nem a Keresztyén hívő útja!
Jóga=Iga? nem tudtanm :-) de ha így van a jelentése Jézus erre ezt mondta:
Máté 11:29 Vegyétek föl magatokra az én igámat, és tanuljátok meg tőlem, hogy én szelid és alázatos szívű vagyok: és nyugalmat találtok a ti lelkeiteknek.
Máté 11:30 Mert az én igám gyönyörűséges, és az én terhem könnyű.

A keleti harcművészet milyen szellemiséget hordoz? gondolok itt a pl Busido szellemiségre ami a szamurájoké volt!
Sok minden beszivárgott a nyugati világba, keletről, ami jó táptalaj az ujdonsága miatt egy divatos életfelfogásnak!
A miénk 2000 éves! :-)
Hála Néked Uram!
Szeretettel Tamás


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. máj. 22., csütörtök 11:29 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2007. júl. 11., szerda 11:56
Hozzászólások: 148
Sziasztok!
Nagyon köszönöm mindenkienk az érdekes információkat!
Hogy nem tiszta a dolog, azt eddig is sejtettem, ez talán érződik a bevezetőből.

_________________
Az Isten útja tökéletes, az Úr beszéde színigaz. Pajzsa mindazoknak, akik hozzá menekülnek (Zsolt.18.31)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. máj. 22., csütörtök 11:32 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2007. júl. 11., szerda 11:56
Hozzászólások: 148
net2rist írta:
egy dolog azért eszembe jutott: az illető nyilván VALAMI ELŐL menekült bele az autogén trénigbe, namost... lehet hogy nem a tréning okozza a pánikrohamokat, az csak "felszínre hozta" az elfojtott dolgokat...

ha még érdekes: beszéljünk!

Köszönöm Neked is.
Okkal kérdeztem a pánik rohamot, ismerősöm idős hölgy, jár erre a tréningre. És neki vannak pánikrohamai olykor.
Miből gondolod, hogy valami elől menekült a tréningbe?

_________________
Az Isten útja tökéletes, az Úr beszéde színigaz. Pajzsa mindazoknak, akik hozzá menekülnek (Zsolt.18.31)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. máj. 22., csütörtök 11:33 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2007. júl. 11., szerda 11:56
Hozzászólások: 148
rosta írta:
Az autogén tréning modern találmány. Relaxációval, a test ellazulásának valamiféle érzeti visszacsatolásán keresztül képes a beteg befolyásolni a saját izgalmi állapotát, például stressz tűrő képességét. Gyógyításra alkalmazzák, de azért nem ennyire tiszta a dolog. Szerintem nincs tudományosan kidolgozva a technikája, és a hatásának ismerete sem tökéletes.

Köszönöm az információkat.
Ezeket úgy is értsem, hogy nem feltétlen elvetendő?

_________________
Az Isten útja tökéletes, az Úr beszéde színigaz. Pajzsa mindazoknak, akik hozzá menekülnek (Zsolt.18.31)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. máj. 22., csütörtök 12:59 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
Brumteso írta:
net2rist írta:
egy dolog azért eszembe jutott: az illető nyilván VALAMI ELŐL menekült bele az autogén trénigbe, namost... lehet hogy nem a tréning okozza a pánikrohamokat, az csak "felszínre hozta" az elfojtott dolgokat...

ha még érdekes: beszéljünk!

Köszönöm Neked is.
Okkal kérdeztem a pánik rohamot, ismerősöm idős hölgy, jár erre a tréningre. És neki vannak pánikrohamai olykor.
Miből gondolod, hogy valami elől menekült a tréningbe?


a pánikroham vmi tiltás-elfojtás-rosszul kezelt frusztráció következménye lehet (másé is, természetesen)

a tréning OLDHATTA kicsit ezt, így került a felszínre

de ez persze csak ilyen "tévészakács-műsor", távdiagnózis, semmi KOMOLY haszna...

ha akarod, lehetne beszélni róla, de - nyilván - nem a "nagy nyilvánosság előtt"

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. máj. 25., vasárnap 16:00 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2007. júl. 11., szerda 11:56
Hozzászólások: 148
net2rist írta:
a tréning OLDHATTA kicsit ezt, így került a felszínre

de ez persze csak ilyen "tévészakács-műsor", távdiagnózis, semmi KOMOLY haszna...

ha akarod, lehetne beszélni róla, de - nyilván - nem a "nagy nyilvánosság előtt"

Köszönöm az infókat és a jó szándékot.
A konkrét esetről túl keveset tudok ahhoz, hogy ki kelljen zárni a nyilvánosságot. Hacsak Te nem tudsz valami olyat....

_________________
Az Isten útja tökéletes, az Úr beszéde színigaz. Pajzsa mindazoknak, akik hozzá menekülnek (Zsolt.18.31)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. máj. 25., vasárnap 22:26 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Két emberről hallottam mostanában aki pánikbeteg. Mind a kettő 20-30 éves lány. Az egyikkel személyesen is beszéltem.

Egy közös pont volt az életük beszámolójában, amit hallottam tőlük/róluk.
Egy agresszív, kiszámíthatatlanul verekedő apa. :-(
Ez a fajta "rettegés a család vezetőjétől" mélységes félelmet gyökereztet meg egy piciny szívben.
A félelem pedig bármikor kitörhet és olyan túlzott reakcióhoz vezet, ami önmagát gerjeszti és súlyos következményekkel jár.
(sajnos láttam egy ilyen rohamban szenvedő embert)

Nincs rá orvosság (max. a tünetekre nyugtató injekció), csak egy!
A teljes szeretet kiűzi a félelmet! Ha valaki eljut oda, hogy maga ISTEN bocsájtotta meg minden hibáját, bűnét, vétkét, rosszaságát (valós vagy vélt) egy igaz bírósági tárgyalás és itélet végrehajtás által, akkor elöntheti őt az a szeretet, ami képes ezzel és minden más lelki betegséggel felvenni a győztes harcot.

Sajnos ha az apák ingerlik a gyerekeiket, akkor szélsőséges esetekben ilyen szinten lesznek "gyámoltalanok".




:cry:

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. máj. 26., hétfő 21:26 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2007. júl. 11., szerda 11:56
Hozzászólások: 148
pauler írta:

Nincs rá orvosság (max. a tünetekre nyugtató injekció), csak egy!
A teljes szeretet kiűzi a félelmet! Ha valaki eljut oda, hogy maga ISTEN bocsájtotta meg minden hibáját, bűnét, vétkét, rosszaságát (valós vagy vélt) egy igaz bírósági tárgyalás és itélet végrehajtás által, akkor elöntheti őt az a szeretet, ami képes ezzel és minden más lelki betegséggel felvenni a győztes harcot.

Sajnos ha az apák ingerlik a gyerekeiket, akkor szélsőséges esetekben ilyen szinten lesznek "gyámoltalanok".
:cry:

Akkor lehet, hogy más oka lesz a pánikbetegségnek.
Nem tudom, semmit sem tudok az illető gyerekkoráról, csak feltételezem, hogy valamikor az 50-55 ével ezelőtti falusi világban töltötte gyerekkorát... De azt megerősíthetem, hogy gyerekkorunk lelki dolgait életen át magunkban hordozhatjuk, jót is, rosszat is. Nem törvényszerű, hogy a rosszat is hordozni fogjuk, de ha nem jutunk el addig, hogy kimondjuk a megbocsátást szívből, igazán, ne csodálkozzunk, hogy megmaradnak problémáink....
Neked is köszönöm, Pauler!

_________________
Az Isten útja tökéletes, az Úr beszéde színigaz. Pajzsa mindazoknak, akik hozzá menekülnek (Zsolt.18.31)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 12 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség