Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 259 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 18  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2008. dec. 04., csütörtök 11:28 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Sziasztok!

Nem érdekel valakit Héber nyelvkönyvek I-II, videókazettával, CD-vel, magnókazettával együtt?

ha igen, priviben bővebbet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. dec. 05., péntek 09:42 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Kedves Sztalker!

A zsidó- keresztyén párbeszéd témába nagyon beleillik az Ellopott nyár c. film. Láttad már? Cilla hívta fel a figyelmünket itt a fórumon rá. A gyerekeim mondták tegnap este:- anya megint volt e héten az a jó film a tvben, arról a kisfiúról, amit együtt néztünk...

Ellopott nyár
amerikai filmdráma

Pete nyolcéves, Chicago külvárosában élő, eleven katolikus neveltetésű kisfiú. A nyári vakáció előtti utolsó órán az egyik apáca azzal búcsúzik tőle, hogy az Úr útját járja és ne az Ördögét. Pete fantáziája beindul és komolyan veszi a feladatot: úgy érzi, hogy valakit meg kell térítenie. Már tudja is, a kerület rabbija lenne a legjobb alany! Jacobsen rabbi szívesen és fergeteges humorral válaszol a kissrác záporozó kérdéseire. Bemutatja Pete-nek fiát, a halálos beteg, szintén nyolcéves Danny-t. Ekkor Pete mégis inkább őt választja a Nagy Feladat alanyának. Nem olyan egyszerű a rabbi fiával sem, de Pete mindent megtesz, hogy Danny figyelmét elvonja betegségéről. Pete szülei nem nézik jó szemmel fiuk túlbuzgóságát és újdonsült rajongását barátai iránt, ezért kérdőre vonják a rabbit..


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. dec. 05., péntek 11:15 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 21., szombat 17:24
Hozzászólások: 337
Tartózkodási hely: Veresegyház
kedves Erika!
sajnos még nem láttam, biztos nagyon érdekes. megpróbálom beszerezni. valamikor nagy filmrajongó voltam amint a nevem is mutatja :wink: én az életvonat című román filmet ajánlom azoknak akik szeretnek sírva nevetni. egy kis romániai zsínzsidó falvacska lakói kitalálják, hogy úgy menekülhetnek meg legegyszerűbben a deportálástól, ha a németnek öltözve saját magukat hurcolják el, persze palesztína irányába. varrnak maguknak egyenruhákat és eltérítenek egy vonatot... francia pénzből nagyon színvonalas román koprodukció.
a másik ami mostanában a legérdekesebb volt a számomra a Deus ex machina című francia film, ami a zsidó palesztin együttélés lehetőségeiről és lehetetlenségeiről szól, tele remek fekete humorral és szürrealista megoldásokkal. az mtv-n már kétszer is volt sajna ez általában azt jelenti, hogy most egy darabig nem lesz :cry:

_________________
szerintem...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. dec. 05., péntek 11:18 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 21., szombat 17:24
Hozzászólások: 337
Tartózkodási hely: Veresegyház
http://www.filmkatalogus.hu/Deus-ex-machina--f12750

_________________
szerintem...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. dec. 05., péntek 11:39 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Az Életvonatot láttam, nagyon jó! :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. dec. 05., péntek 11:42 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
én meg majd megnézem :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. dec. 05., péntek 11:52 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Erika írta:
én meg majd megnézem :D


:*: :*:

egy kis figyelemfelkeltő a filmről

Az Életvonat mintha nem is lenne teljesen tisztában azzal, hogy milyen érzékeny pontokat érint a témáját tekintve, csak elkezdődik, és már az első percben magához köti a néző figyelmét, minden másodpercében mulatságos, tele van ötletességgel, fantáziával és humorral, egyszóval szeretnivaló egy film. :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. dec. 05., péntek 11:57 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Köszi az ajánlást!
Az élet szép és a Jákób a csalót már nem is kell ajánlani....ugye, mindenki látta?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. dec. 06., szombat 19:56 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Sztalker, hogy is szól a mondás? "kölcsönkenyér visszajár"- nos, azt nem ígérem, meg is tudnám kérdezni az esetleges kérdéseidet a jövő heti Izraellel kapcsolatos előadáson,amire itt a baptista testvérek meghívtak bennünket, de nagyon figyelnék, s ha érintené a neves cseh előadónő, akkor beszámolnék neked róla.
Tehát van-e valamilyen kérdésed , amire esetleg nem jutott idő a riport készítése közben?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. dec. 07., vasárnap 09:43 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 21., szombat 17:24
Hozzászólások: 337
Tartózkodási hely: Veresegyház
kedves Erika!

úgy általánosságban egy rövid beszámolót ha írnál ide az előadásról, annak nagyon örülnék. légyszives jegyzeteljél és osszd meg velünk amit hallottál. biztosan nagyon érdekes lesz :)

_________________
szerintem...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. dec. 07., vasárnap 12:53 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
igen, engem is érdekelne :-)

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. dec. 08., hétfő 09:38 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Rendben. /majd megemberelem magam, mert a jegyzetelés nem az erős oldalam./


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. dec. 13., szombat 08:21 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Szia Sztalker!

Izráel a világ jövőjének a kulcsa - ez a címe annak az előadássorozatnak, amit Ludmila Hallerová tart ezekben a napokban.

1. Izráel és az Egyház Róma 9.-11.

Családias légkörben beszélt a zsidóság és keresztyénség kapcsolatáról. Elmondta magáról, hogy nagyon szereti Istent és a zsidó népet. Nyáron töltötte be a nyolcvanadik évét, és reméli, hogy teljesül a kívánsága , és még életében megtörténik az Úr Jézus visszajövetele.
Küldetésének látja a zsidók közötti missziót. A csaknem 2000 éves ellenségeskedés, ami pogromokban, majd a holokaustban csúcsosodott ki, hatalmas szakadékot képezett a keresztyének és a zsidóság között. Felelősek vagyunk nemcsak azért a rosszért, amit a zsidók ellen tettünk, de azért is, ami jót elmulasztottunk velük tenni.
Isten kiválasztott népe Izráel,terve van velük. Mi, pogányokból lett keresztyének ideiglenesen mint oltvány kaptunk lehetőséget a megtérésre.Azonban ha elszakadunk a gyökértől, elszáradt ággá vállunk- hány ígéretesen indult ébredés laposodott így el ?
Aki a zsidókat bántja, Isten szemefényét bántja.
Hogyan gondolkodunk mi , mai keresztyének a zsidóságról? Hogyan viselkedünk velük szemben? És nemcsak a zsidókkal szemben- de a körülöttünk élő más nemzetekkel, kisebbségekkel szemben.
--A gyülekezet/szlovák/ vezetője a végén külön kiemelte, hogy miben segítünk a mesterségesen szított szlovák- magyar ellentét lecsendesítésében?- ezt nagyon jó volt hallani, mert hivatalos helyen még nem volt ehhez szerencsém---

Odaállunk-e a résre, mint Dániel, könyörgünk-e a vezetőinkért, hogy jó döntéseket hozzanak?
Végigvezette az önálló Izrael-i állam létrehozásának állomásait 1948-ig, amikor Izrael életében eljött az államalapítás ideje- az ellenséges arab gyűrűben. Az első harcot azok vívták, akiknek még a koncetrációs tábori számok voltak a karjukba égetve..eleve nagy túlerővel szemben csodás győzelmet arattak, megtapasztalva Isten védelmét, segítségét.
Jelenleg csak maroknyi a messiáshívő zsidó Izraelben. Azonban nagyon elkötelezett munkát végeznek a honfitársaik között.
Ahogy elmondta Ludmila,sok fontos feladata között a legfontosabb, hogy miközben végzi a munkát, legfőképen várja az Úr Jézust, hogy ha visszajön, készen találja.
Imaközösséggel zárult az első rész.

Ezután volt lehetőség egy süti és kávé mellett kérdéseket feltenni, de azon a részen nem vettünk részt.


2. Jézus 3 példázata a mennyek országáról
szombat este 6 órától

3. Az antikrisztus jelei/ebben nem vagyok biztos, és nem találom a plakátot most/
vasárnap 9:30-tól


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. dec. 13., szombat 15:06 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 21., szombat 17:24
Hozzászólások: 337
Tartózkodási hely: Veresegyház
Nagyon szépen köszönöm a beszámolót, a többiek nevében is!! :P

_________________
szerintem...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. dec. 13., szombat 15:44 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Szívesen, a férjem nevében is, mert ő volt az íródeák.
Jó poén volt, örültem, hogy jegyzetelt, s csak hazafelé kaptam észbe:- te milyen nyelven jegyzeteltél,szlovákul vagy magyarul?- mert a csehet csak értjük, nem beszéljük... :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 259 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 18  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség