Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 259 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18  Következő
 

Re: Zsidó vallás és gondolatok
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2012. júl. 26., csütörtök 14:38 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Miháel Ben Árinak, az izraeli parlament képviselőjének jó napja volt. A parlamenti szobájában, az összehívott fotósok, újságírók előtt, szemmellátható elégedettséggel salátává tépkedett egy Újszövetséget. Oldalanként.

Reméljük, hogy nem ezért fizetik....:

Csatolmány:
mihael ben ari és az Újszövetség.jpg
mihael ben ari és az Újszövetség.jpg [ 57.28 KiB | Megtekintve 6700 alkalommal. ]


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Zsidó vallás és gondolatok
HozzászólásElküldve: 2012. júl. 26., csütörtök 16:21 
Offline

Csatlakozott: 2012. júl. 19., csütörtök 09:06
Hozzászólások: 208
Ha ugyanezt csinálná valamelyik magyar államférfi a Talmuddal, még a magyar keresztyének közül is sokan antiszemita államot kiáltanának, persze most lapítanak inkább...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Zsidó vallás és gondolatok
HozzászólásElküldve: 2012. júl. 27., péntek 13:19 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Az elég körülményes és fárasztó lenne.

Először hozzá kellene jutnia egy magyar nyelvű, teljes kiadású Talmudhoz, amit kétlem, hogy megjelentettek Magyarországon. Másodsorban a Talmud oldalankénti széttépése során jó pár ezer oldallal kellene megküzdeni. Merthogy a farizeusi irányzat, amely a Talmudot írja, az idők folyamán exponenciális arányban növelte a törvények, törvénykezések számát, lapok ezreit kellene tépdesni. Szerintem az illető az első könyv után szerzett ínhüvelygyulladás miatt a többi húsz kötetet hagyná a fenébe...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Zsidó vallás és gondolatok
HozzászólásElküldve: 2012. aug. 08., szerda 21:01 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2007. júl. 11., szerda 11:56
Hozzászólások: 148
TCsaba írta:
Ha ugyanezt csinálná valamelyik magyar államférfi a Talmuddal, még a magyar keresztyének közül is sokan antiszemita államot kiáltanának, persze most lapítanak inkább...

van benne igazság....

_________________
Az Isten útja tökéletes, az Úr beszéde színigaz. Pajzsa mindazoknak, akik hozzá menekülnek (Zsolt.18.31)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Zsidó vallás és gondolatok
HozzászólásElküldve: 2012. aug. 09., csütörtök 07:58 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 21., szombat 17:24
Hozzászólások: 337
Tartózkodási hely: Veresegyház
Brumteso írta:
TCsaba írta:
Ha ugyanezt csinálná valamelyik magyar államférfi a Talmuddal, még a magyar keresztyének közül is sokan antiszemita államot kiáltanának, persze most lapítanak inkább...

van benne igazság....

ja igazság még a mein kampfban is van.

_________________
szerintem...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Zsidó vallás és gondolatok
HozzászólásElküldve: 2012. aug. 09., csütörtök 20:23 
Offline

Csatlakozott: 2012. júl. 19., csütörtök 09:06
Hozzászólások: 208
Kedves sztalker!
Számomra a fasizmus éppen olyan undorító, mint a cionizmus, vagy mint az antiszemitizmus!
Leköteleznél, ha elmagyaráznád miként értsem a fenti hozzászólásod!
Előre is köszi!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Zsidó vallás és gondolatok
HozzászólásElküldve: 2012. aug. 09., csütörtök 22:07 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
TCsaba írta:
Kedves sztalker!
Számomra a fasizmus éppen olyan undorító, mint a cionizmus, vagy mint az antiszemitizmus!
Leköteleznél, ha elmagyaráznád miként értsem a fenti hozzászólásod!
Előre is köszi!

A cionizmus alatt mit értesz, hogy ilyen fogalom társaságba sorolod?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Zsidó vallás és gondolatok
HozzászólásElküldve: 2012. aug. 10., péntek 11:25 
Offline

Csatlakozott: 2012. júl. 19., csütörtök 09:06
Hozzászólások: 208
Kedves exrefis!
Cionizmus alatt azt értem, amikor a zsidóság saját határain belül és kívül más nemzetek kárára kívánja érvényesíteni a saját érdekeit. Ezt nalunk nemzeti nacionalizmusnak hívnák, amelyen minden jó érzésű ember (szintén) felháborodna...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Zsidó vallás és gondolatok
HozzászólásElküldve: 2012. aug. 10., péntek 12:14 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
TCsaba írta:
Kedves exrefis!
Cionizmus alatt azt értem, amikor a zsidóság saját határain belül és kívül más nemzetek kárára kívánja érvényesíteni a saját érdekeit. Ezt nalunk nemzeti nacionalizmusnak hívnák, amelyen minden jó érzésű ember (szintén) felháborodna...

Aha. Értem.
Nos, hogy miért kérdeztem? Azért mert a cionizmus az a régi ötlet, hogy a zsidóság visszatérjen az ígéret földjére a Sionba. Ezért volt egy kicsit disszonáns, hogy a cionizmust a fasizmussal és az antiszemitizmussal rakod egy fiókba.
Egy kereszténytől főleg meglepő, hiszen az első számú cionista, maga Isten.
Az anticionizmus pedig manapság majdnem azonos az antiszemitizmussal.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Zsidó vallás és gondolatok
HozzászólásElküldve: 2012. aug. 10., péntek 12:41 
Offline

Csatlakozott: 2012. júl. 19., csütörtök 09:06
Hozzászólások: 208
Kedves exrefis!
Most írhatnám én is, hogy meg vagyok lepődve, hogy keresztyénként zsidó módon értelmezed Isten igéjét, de nem vagyok! :)
Tudod az a fajta Istentől rendelt "cionizmus" köszönő viszonyban sincs azzal, amelyet pénzzel, ármánykodással, fegyverekkel és az újszövetség összetépkedésével vívnak! Ami most folyik Izraelben az emberi erőfeszítésekkel folytatott nemzeti álom, kb. olyan, mint nálunk a "Nagy Magyarország" eszményképe, köze nincs Isten akaratához és Krisztushoz...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Zsidó vallás és gondolatok
HozzászólásElküldve: 2012. aug. 10., péntek 13:21 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Szerinted hogyan kellene kinéznie a "Istentől rendelt "cionizmus""-nak? Ha ez nem a bibliai összegyűjtés, akkor milyennek kellene lenni az igeinek szerinted? És ha lehet igével indokold ne fantátiával.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Zsidó vallás és gondolatok
HozzászólásElküldve: 2012. aug. 10., péntek 15:04 
Offline

Csatlakozott: 2012. júl. 19., csütörtök 09:06
Hozzászólások: 208
Kedves exrefis!
Teljesen igazad van, az én fantáziálásomra semmi szűkség Izrael egybegyűjtését illetőleg!
Ezért olvasd el inkább Ésa. 51.és 60. fejezetét, aztán ha megvan vesd össze elfogulatlanul a mai történésekkel, utánna pedig tedd fel magadnak a kérdést, ha gondolod: Vajjon nem fantáziálom bele az ige kijelentéseibe napjaink történelmét?!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Zsidó vallás és gondolatok
HozzászólásElküldve: 2012. aug. 10., péntek 16:04 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
TCsaba írta:
Kedves exrefis!
Teljesen igazad van, az én fantáziálásomra semmi szűkség Izrael egybegyűjtését illetőleg!
Ezért olvasd el inkább Ésa. 51.és 60. fejezetét, aztán ha megvan vesd össze elfogulatlanul a mai történésekkel, utánna pedig tedd fel magadnak a kérdést, ha gondolod: Vajjon nem fantáziálom bele az ige kijelentéseibe napjaink történelmét?!

A vita kedvéért újra elolvastam ezeket a részeket, hátha elkerülte valami a figyelmemet. Továbbra sem látom az általad jelzett disszonanciát. Úgyhogy majd kénytelen leszel valami konkrét dogot ide idézni.
Csak feltételezem, hogy mire gondolhatsz. Ez a két fejezet Izrael dicsőséges helyreállításáról szól és ez a dicsőség ma nem látszik. Ez igaz, de nem csak ez az igerész szól az összegyűjtésről és sem itt sem máshol nem arról van szó, hogy Izrael testületileg megtér az Úrhoz és dicsőségben bevonul Jeruzsálembe és a Szentföldre, hanem az Úr visszajöveteléig tartó háborúságokról, harcokról.
Azon kívül emlékeztetlek Ezékiel 37-re, ahol Izrael feltámadása, nem a dicsőséges testben való feltámadásról szól, hanem először a csontok, a hús, az inak, aztán a bőr és csak a végén kapják Isten Szellemét.
Tehát a "feltámadás" irányába tett lépés nem negligálható azzal, hogy ez még nem a végcél.
Mellesleg ez a igaz az Egyházra is. Jelen állapotában nehéz felismerni benne a szeplőtelen menyasszonyt.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Zsidó vallás és gondolatok
HozzászólásElküldve: 2012. aug. 10., péntek 18:19 
Offline

Csatlakozott: 2012. júl. 19., csütörtök 09:06
Hozzászólások: 208
K


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Zsidó vallás és gondolatok
HozzászólásElküldve: 2012. aug. 10., péntek 18:33 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
TCsaba írta:
K

???


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 259 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség