Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 259 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 14, 15, 16, 17, 18  Következő
 

Re: Zsidó vallás és gondolatok
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2012. aug. 13., hétfő 13:53 
Offline

Csatlakozott: 2012. júl. 19., csütörtök 09:06
Hozzászólások: 208
Csak azt akartam ezzel mondani, hogy ha Izrael történetesen elveszíti azt a háborút, s mindegyszálig odavesznek, Izrael 12 törzse akkor sem tűnt volna el maradék nélkül. Ugyanis Te állítottad, hogy azért harcolt mellettük Isten, hogy ki ne írtsák a népét.
A náciknak sem sikerűlt kiírtani, s másoknak sem fog sikerűlni, mert Isten megtartja az igéreteit.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Zsidó vallás és gondolatok
HozzászólásElküldve: 2012. aug. 15., szerda 15:00 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 21:41
Hozzászólások: 241
Tartózkodási hely: Debrecen
Sziasztok!
Szeretném megkérdezni a véleményeteket a Szegedi Csanád ügyről.
Bevallom, én először azt hittem, hogy egy hónapig fogok tudni röhögni rajta. Aztán rájöttem, hogy ez valószínűleg egy igen súlyos lelki és identitási válságot okoz az érintettnél, ami nagyon nehéz lehet ép lélekkel végigcsinálni. Lehetett a hvg.hu-n olvasni komoly tragédiáról hasonló szituációban.
Aztán meg az jutott eszembe, hogy az eset pikantériája az, hogy ez az ember eddig hitte magát keresztyénnek és gondolta valamilyen formában, hogy ő mégis csak a keskeny úton jár. Ha jól emlékszem egy internetes cikkre, talán a testvére pataki református diák volt. Ezek szerint most józanodik ki valamiféle keresztyénségből és nagyon kétséges, hogy ezek után az "igazival" tud-e találkozni?
Ti hogy gondoljátok?
Csaba


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Zsidó vallás és gondolatok
HozzászólásElküldve: 2012. aug. 16., csütörtök 08:56 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
kuruc írta:
Sziasztok!
Szeretném megkérdezni a véleményeteket a Szegedi Csanád ügyről.
Bevallom, én először azt hittem, hogy egy hónapig fogok tudni röhögni rajta. Aztán rájöttem, hogy ez valószínűleg egy igen súlyos lelki és identitási válságot okoz az érintettnél, ami nagyon nehéz lehet ép lélekkel végigcsinálni. Lehetett a hvg.hu-n olvasni komoly tragédiáról hasonló szituációban.
Aztán meg az jutott eszembe, hogy az eset pikantériája az, hogy ez az ember eddig hitte magát keresztyénnek és gondolta valamilyen formában, hogy ő mégis csak a keskeny úton jár. Ha jól emlékszem egy internetes cikkre, talán a testvére pataki református diák volt. Ezek szerint most józanodik ki valamiféle keresztyénségből és nagyon kétséges, hogy ezek után az "igazival" tud-e találkozni?
Ti hogy gondoljátok?
Csaba

Neonácinak lenni, az már eleve egy súlyos lelki defektust és identitászavart jelent. Zsidó származásának kiderülése már nem sokat tett hozzá, hiszen azonnal mindent megtett, hogy eltitkolja. Ez inkább egzisztenciális zavart okozott neki.
És tisztázzuk újra, a neonáci nyilasoknak semmi közük a kereszténységhez, akkor sem, ha előszeretettel használják az elnevezést.
Szerintem pedig a képmutatás és csalás lelepleződése segíthet azon, hogy alaposan átgondolja a dolgait, így inkább segíthet abban, hogy megtalálja az "igazit".


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Zsidó vallás és gondolatok
HozzászólásElküldve: 2012. aug. 16., csütörtök 09:54 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Szia Kuruc!

Először is ez a faji alapon való megkülönböztetés, zsarolás, ennek hangoztatása valami egészen bizarr, az embertelen náci, komcsi időket idéző dolog. Ez elég jól rámutat a jobbik gondolkodására.

Másrészt azt nem értem az egészben, hogy ez a volt jobbikos főember minimum már két éve tudja, hogy a származása szerint félig nem keresztyén gyökerű, mert már akkor tudtára adták a jobbikos társai. Miért éppen most lett hír a dologból? Miért nem két éve ment el a rabbihoz egy párbeszédre, miért éppen most? Hogyan lehet az, hogy mindenféle lelkiismeret furdalás nélkül ez alatt az idő alatt is gyalulta a zsidókat, a véreit, miközben a jobbik képviseletében felvette az EU-s pénzeit?

Elképzelhető-e, hogy a zsidó származású családtagjai ne tudtak volna a jobbikos szerepléséről? Elképzelhető, hogy ilyen történelmi háttérrel ne szóltak volna, hogy fiacskám, állj meg egy szóra, ha faji, genetikai alapon lépsz fel, akkor a családtagjaidat és magadat is gyalulod? Mindemellett még mindig jó kérdés, senki sem tudja, hogy a fele terjedelemben zsideszező Kurucinfó, meg a jobbik finanszírozása milyen csatornákon történik?!

Nem akarnék jobban belemerülni, merthogy nincs igazán ismeretanyagom a kérdésről. Azt tudom, hogy a radikális jobboldal kiismerte és nagyon nem szerette a jobbikot, akit a partneri viszony során ismert meg jobban.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Zsidó vallás és gondolatok
HozzászólásElküldve: 2012. aug. 17., péntek 09:39 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 21:41
Hozzászólások: 241
Tartózkodási hely: Debrecen
Köszi a válaszokat.
Azt nem tudtam, hogy nem drámai egymásutánban történtek az események, hanem jó sokáig érlelte magában a megbánást Sz Cs. Konkrétan addig, amíg az egzisztenciális lehetőségei a pártjában megszűntek. Így egy kicsit kétséges a kegyeleti érzés őszintesége.

exrefis írta:
És tisztázzuk újra, a neonáci nyilasoknak semmi közük a kereszténységhez
???
Nem tudom kivel tisztáztad először és ki nem értett vele egyet.
Lehet, hogy én nem fogalmaztam egyértelműen. Ebben az emberben egy hamis kép élt a kereszténységről. Amennyiben őszinte a fordulata, akkor elég nagy az esélye, hogy nem csak a hamis keresztyénség kerül a romok alá a lelkében, hanem a teljes keresztyénség.

Csaba


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Zsidó vallás és gondolatok
HozzászólásElküldve: 2012. aug. 18., szombat 05:49 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
kuruc írta:
exrefis írta:
És tisztázzuk újra, a neonáci nyilasoknak semmi közük a kereszténységhez
???
Nem tudom kivel tisztáztad először és ki nem értett vele egyet.

Örülök, hogy te egyetértesz vele. Sajnos Magyarországon ez nem olyan egyértelmű.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Zsidó vallás és gondolatok
HozzászólásElküldve: 2012. aug. 19., vasárnap 18:12 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 21:41
Hozzászólások: 241
Tartózkodási hely: Debrecen
Jelenleg már a tudatlanságra sem hivatkozhat senki. A nácizmus mibenléte mindenki előtt ismert, innentől csak az a variáció maradt, hogy a keresztyénség mibenlétével nincs tisztába az, aki a két halmaz metszetébe helyezi magát.

Most pedig a téma örve alatt a kedvenc témámra kanyarodnék. Mikor utána olvastam Sz Cs dolgának, egy olyan írásra akadtam, amely szerint a zsidó felfogás a kiválasztottsággal kapcsolatban igen megfontolandó dolgokat tartalmazott. Az írás itt érhető el:
http://zsido.com/konyv/73/4150/Modern_e ... mita_zsido

Egy részlet: "a judaizmus, mely nép-vallás, származás által kötelez ugyan, mégis bizonyos értelemben a legtoleránsabb, hiszen – ellentétben sok térítő vallással – azt hirdeti, hogy „nem csak az lehet üdvös”, aki a zsidó néphez tartozik"

A szövetséghez tartozást nem kellene hasonló szellemben átgondolni nekünk is? Különösen a Róm. 2.14-16 lapján?
Magyarul a Isten népének lenni felelősséget jelent elsősorban és nem vip jegyet a mennyországba.
Vagyis, nemcsak zsidók, keresztyének üdvözülhetnek, hanem pogányok is.
A szövetséghez tartozás óriási lehetőség, de nagy felelősség is. Ábrahám egy politeista, poligám családból lett elhívva, legkisebb nép atyjaként, hogy az akkor már monoteista népeket így is tanítsa az Úr (Bálák, Bálám, Melkisédek, mind az Egy Isten papjai voltak). Aztán ilyen féltékennyé tétel történt az úsz. által. De mi sem vagyunk a páholyban, mert ha hivatalos vendégként nem érünk oda a mennyegzői asztalhoz, akkor jönnek a szívükbe írt törvényt betöltő "csúnya pogányok"?

Üdv, Csaba


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Zsidó vallás és gondolatok
HozzászólásElküldve: 2012. aug. 19., vasárnap 21:15 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
kuruc írta:
"a judaizmus, mely nép-vallás, származás által kötelez ugyan, mégis bizonyos értelemben a legtoleránsabb, hiszen – ellentétben sok térítő vallással – azt hirdeti, hogy „nem csak az lehet üdvös”, aki a zsidó néphez tartozik"


Elképzelhető, hogy ennek a honlapnak a szerkesztői semmit sem tudnak a prozelitizmusról, meg a zsidó vallás missziós, térítő voltáról?

A másik kérdésem, hogy mennyire toleráns az az ember, aki annyira tisztának látja magát és annyira tisztátalannal látja a másikat, hogy az azzal való kézfogás lehetetlen a számára? Lásd szegény Lampert Mónika esetét az ortodox zsidó emberrel.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Zsidó vallás és gondolatok
HozzászólásElküldve: 2012. aug. 19., vasárnap 22:07 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
rosta írta:
kuruc írta:
"a judaizmus, mely nép-vallás, származás által kötelez ugyan, mégis bizonyos értelemben a legtoleránsabb, hiszen – ellentétben sok térítő vallással – azt hirdeti, hogy „nem csak az lehet üdvös”, aki a zsidó néphez tartozik"


Elképzelhető, hogy ennek a honlapnak a szerkesztői semmit sem tudnak a prozelitizmusról, meg a zsidó vallás missziós, térítő voltáról?

A másik kérdésem, hogy mennyire toleráns az az ember, aki annyira tisztának látja magát és annyira tisztátalannal látja a másikat, hogy az azzal való kézfogás lehetetlen a számára? Lásd szegény Lampert Mónika esetét az ortodox zsidó emberrel.

A prozeliták létezése egyáltalán nem azt mondja, hogy a zsidó vallás térítő lenne.
másrészt a szétszóratás után kialakult judaizmus elég sok újdonságot volt kénytelen kezelni, pl azt, hogy megszűnt a vallás egyik oszlopául szolgáló áldozat. Alaposan át kellett gondolniuk, hogy hogyan tovább.
Azt meg ne feledd el, hogy Jézusnak semmi kifogása nem volt a zsidók és pogányok közötti távolság tartással. Betartotta Mózes törvényeit.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Zsidó vallás és gondolatok
HozzászólásElküldve: 2012. aug. 20., hétfő 14:18 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
exrefis írta:
A prozeliták létezése egyáltalán nem azt mondja, hogy a zsidó vallás térítő lenne.

Az volt.

exrefis írta:
másrészt a szétszóratás után kialakult judaizmus elég sok újdonságot volt kénytelen kezelni, pl azt, hogy megszűnt a vallás egyik oszlopául szolgáló áldozat. Alaposan át kellett gondolniuk, hogy hogyan tovább.

Ezt a pár sort nem értem.

exrefis írta:
Azt meg ne feledd el, hogy Jézusnak semmi kifogása nem volt a zsidók és pogányok közötti távolság tartással. Betartotta Mózes törvényeit.

Most biztos jókat derülsz magadban.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Zsidó vallás és gondolatok
HozzászólásElküldve: 2012. aug. 26., vasárnap 10:46 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 21:41
Hozzászólások: 241
Tartózkodási hely: Debrecen
Szeretném kérni a véleményetek a későbbi hozzászólásom érdemi részével kapcsolatban, vagyis arról, hogy az Isten népéhez való tartozás nem kizárólagos útja az üdvösségnek.
Köszönöm.

Kedves Rosta!
Egy archaikus vallás a modern kor kritériumainak nem mindig felel meg. Pl. szegény Lampert Mónika azért járt úgy ahogy, mert a rituális tisztasághoz a szigorú értelmezés szerint hozzátartozik, hogy bizonyos napokon egyáltalán nem lehet a nőkhöz érni. Hogy mikor vannak ezek a napok, azt a modern közegben nem tudja felmérni senki.
Emlékeztetnélek rá, hogy a bizánci egyházatyák gyakran intették a keresztényeket a varázslást, jövendőmondást gyakorló, szellemileg és fizikailag tisztátalannak tartott népség elkerülésére. Így keletkezett egy görög eredetű népnév: athinganosz = megérinthetetlen. Tehát a mi vallásunk sem toleráns?

A zsidóságtól sokkal zártabb vallások is lehetővé teszik a közösséghez csatlakozást. Pl. a hinduizmus részévé válhattak a Tamilok és egyéb óceáni szigetek lakói. Sőt, van olyan, hogy magasabb varnába (kasztba) tartozó ember nem hindu feleségét felvegyék, miatta létrehoztak egy egyszemélyes varnát (az alap varnákon kívül van több száz varna).
A zsidóságban a prozelitizmus a közösséghez csatlakozni akarók felvételét szolgálja. Volt olyan történelmi időszak (pont Jézus élete körül), amikor a prozeliták száma meghaladta jelentősen azt a mértéket, amit egy természetes együttélés produkál. Ha akkor elfogadják Jézust, valószínűleg megtéríthették volna az egész emberiséget. De ettől a kivételes történelmi helyzettől eltekintve a zsidóság nem nevezhető térítő jellegűnek. Igazán térítő vallás csak az iszlám, a kereszténység és a buddhizmus. A többiben is lehet jövés-menés, de attól nem számítanak térítő vallásnak.

Csaba


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Zsidó vallás és gondolatok
HozzászólásElküldve: 2012. aug. 26., vasárnap 13:29 
Offline

Csatlakozott: 2012. júl. 19., csütörtök 09:06
Hozzászólások: 208
Jézus szerint "térítő" (volt) a zsidó vallás.
"Jaj néktek képmutató írástudók és farizeusok! Mert megkerülitek a tengert és a földet, hogy egy pogányt zsidóvá tegyetek; és ha azzá lett, a gyehenna fiává teszitek őt, kétszerte inkább magatoknál."
Mt.23:15


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Zsidó vallás és gondolatok
HozzászólásElküldve: 2012. aug. 26., vasárnap 13:47 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Kedves Kuruc!

Szerintem Pálnak majd az összes levele, Jézus tanításainak a fele arról szól, hogy Isten előtt nincsen különbség, nincs számára zsidó és pogány.

Idézet:
"Gal 3,28 Krisztusban tehát nincs zsidó, sem görög, nincs szolga, sem szabad, nincs férfi, sem nő, mert ti mindnyájan egyek vagytok a Krisztus Jézusban."


A tisztátalannak nevezettek közé pedig le kell ülni, ahogy Jézus tanítja. Elképesztő dolog amiről írsz, miszerint egyes keresztyén egyházak számára vannak tisztátalan emberek.

Azt is elképesztőnek tartom, hogy az ortodox zsidóság körében bővül a szegregáció, a nők kirekesztése, mondjuk a busznak csak a végében utazhatnának nők az ortodoxok szerint.

Azt írod, hogy a zsidóság nem mondható térítő jellegűnek. Szokás az általad felsoroltakat, az iszlámot, keresztyénséget, buddhizmust térítő vallásnak nevezni, mint amelyiknek a természetéhez tartozik a térítés, míg a zsidóságot pedig nem térítő közösségnek tartani az egész történelmében, mint akikhez nem tartozik a térítés. Pedig számos forrás mutatja, a zsidó vallás térítő jellegét. Ennek a komoly zsidó térítésnek a keresztyénség térítő ereje vetett gátat a Kr.u 4. század környékén.

A korabeli írások és a történészek szerint nem véletlen, hogy a babiloni fogságból visszatért 40-50 ezres zsidóság növekedése az iu. 2 évszázadra a Római Birodalom lakosságának 5-7 %-át adta. Ezt a több milliós növekedést szaporodással lehetetlen elérni, csak térítéssel lehetett.

A mentalitást legjobban Jézustól ismerjük:

Idézet:
Mt 23,15 "Jaj nektek, képmutató írástudók és farizeusok, mert bejárjátok a tengert és a szárazföldet, hogy egyetlen pogányt zsidó hitre térítsetek, és ha ez megtörtént, a gyehenna fiává teszitek, kétszerte inkább magatoknál."


A térítésnek számos írásos nyoma van. Egyrészt zsidó források, másrészt a Római Birodalom számos írójától, de akár Origenésztől is származnak ilyenek. Zsidó részről az Ariszteász levele Kr.e 200-ból. Szebilla-jóslatok harmadik könyve. József és Aszenát. Kiegészítések Dániel könyvéhez. Pszeudó-Phókülidész és még számos irat ír a zsidóság felsőbbrendűségéről, még Philon is ejt erről szót.

Flavius írja a Makkabeusokról, hogy a győzelmes csaták után a Galilea népének rendeletben adták ki (ha jól emlékszem ie. 180 körül), hogy a nép vagy áttér zsidó vallásra, vagy távozik az országból, ott hagyva a földjeiket, jószágaikat. Nem találom most a Zsidó háború című könyvét, ebben olvastam.
Más helyen leírja, hogy egyes területek uralkodói hogyan tértek át a térítők hatására a zsidó hitre, ezzel az országuk is. Érdemes lenne ennek utána nézni.

A rómaiak Horatius, Tacitus, Cassius Dio is az áttért zsidókról beszél elsősorban. Az áttért zsidósággal csomó gondja volt a rómaiaknak, hiszen mint írtam az összlakosság 5-7 %-ra emelkedett a számuk. A keresztyénség terjedése, majd az iszlám terjedése fordította meg ezt a folyamatot.

Dio kortársa Origenész mondja a zsidóságról, hogy jelentős része nem zsidó néptől származik:

Idézet:
A ioudaios szó nem egy ethnoszt jelöl, hanem egy [életmódbeli] választásra utal. Ugyanis, arra is, aki nem a zsidó népből származik, hanem pogány, de felveszi a szokásaikat és áttér a hitükre, szintén alkalmazzuk a ioudaios elnevezést


Maga a korabeli rabbinikus irodalom is vitatkozik a pogányok befogadásán, többségben vannak a befogadó rabbik.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Zsidó vallás és gondolatok
HozzászólásElküldve: 2012. aug. 26., vasárnap 15:56 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 21:41
Hozzászólások: 241
Tartózkodási hely: Debrecen
Még egy kicsit kötöm az ebet a hivatalos néphez tartozás kérdésében: Nem arra gondoltam, hogy a pogányokat kell megtéríteni, hanem summázva a dolgot: sem a zsidósághoz, sem a kereszténységhez tartozás nem jelent könnyített feltételekkel mennybe jutást, sem kizárólagosságot ebben a kérdésben, súlyosabb felelősséget viszont igen (magyarul: segítséget a tiszta tanítással, terhet a feladat felelősségével). Akik pedig körön kívüliek, pogányok, hinduk, muszlimok, törzsi vallásúak, ateisták, stb. ugyanúgy üdvözülhetnek a szívük vizsgálata által.

A beszélgetésünk mellékvágányához:
Idézet:
egyes keresztyén egyházak számára vannak tisztátalan emberek

Ezek az egyes keresztény egyházak a VIII. sz-i egységes (monofiziták és nesztoriánusok nélküli) keresztény egyház volt valójában. De ha nagyon túráztatnám az agyam össze tudnék szedni néhány "kirekesztő" történetet a kereszténység kétezer éves történetéből.

A zsidó térítések történeti létét nem vitattam, sőt lehet, hogy kicsit tovább is létezett, mint ahogy te írtad (VI. századig). De ez a lemez 1400 év óta lejárt. Túl koránra sem lehet tenni a kezdetét. A Makkabeus felkelés idején ugyanis a hellenista hódítókkal szemben léptek fel keményen, mert úgy vélték, hogy a nép így maradhat fenn a saját hazájában (ember tervez...). Valószínűleg ilyen "nemzetbiztonsági" oka volt az idegenek maguk mellé állításának is. Nekünk magyaroknak nagyon fontos történeti tény: a makkabeus bosszút egy kolónia úszott meg áttérés nélkül, akik becsületességéről a velük élő zsidók kezeskedtek, ez Szkítopolisz volt.
De mielőtt szétfolyatnám a témát summázok: a legzártabb vallás is lehetőséget teremt személyeknek, közösségeknek a betérésre. Ebben nincs semmi különös. A legzártabb vallások történetében is volt aktív térítő időszak, még a hinduknál is. Ez nem változtat azon a tényen, hogy jelenleg 3 térítő világvallás van csak. A zsidóság nem térítő vallás.

Üdv, Csaba


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Zsidó vallás és gondolatok
HozzászólásElküldve: 2012. aug. 26., vasárnap 18:10 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Utólag olvasva látom, hogy igencsak vitatkozom, holott csak beszélgetünk. Elnézést érte!

Értem (remélem), hogy mit is akartál a pogánysággal kapcsolatban mondani, egyet is értek veled.

A térítendő népekkel komoly gondjuk volt a zsidóknak, mert azok hajlandók voltak például a görögök Zeusz szobrát bevinni a templomba és hajlandók voltak imádni azt. Azt hiszem erre is volt válasz a térítés. No meg a természetes vágy a nagy zsidó állam létrehozására.

Ami a mai időket illeti, az orosz területről és máshonnan (Etiópia) beáramlottak zsidók vallását szerintem nem biztos, hogy mérceként lehetne használni a Talmud írásánál.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 259 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 14, 15, 16, 17, 18  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség