Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 259 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 18  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2008. nov. 14., péntek 11:45 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 21., szombat 17:24
Hozzászólások: 337
Tartózkodási hely: Veresegyház
cilla írta:
köszönjük, hogy összeállítottad

Ha "happyt" akarsz, nem tudom van-e egyáltalán vidám gondolata, verse Pilinszkynek?


"mert megölhették hitvány zsoldosok
s megszünhetett dobogni szive,
harmadnapra legyőzte a halált,
et resurrexit tertia die"

ha nem is "vidám" ,de felemelő...

_________________
szerintem...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. nov. 14., péntek 13:26 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
"sztalker"

Idézet:
"mert megölhették hitvány zsoldosok
s megszünhetett dobogni szive,
harmadnapra legyőzte a halált,
et resurrexit tertia die"

ha nem is "vidám" ,de felemelő...


Igen!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. nov. 19., szerda 20:53 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 21., szombat 17:24
Hozzászólások: 337
Tartózkodási hely: Veresegyház
pénteken megyek riportot készíteni. a nők helyzetéről szeretnénk beszélgetni darvas istván rabbival a zsidó hagyományban és hogy érdekesebb legyen a beszélgetést feleségével hármasban fogjuk lefolytatni ha valakinek lenne konkrét kérdése írja meg nekem ide és én majd továbbítom. erikának pl. megkérdezem azt a mózesi Ígét a nők értékéről ill. szeretném megtudni ők hogyan értelmezik az Évának tett ígéretet az asszony magváról aki a kígyó fejére tapos majd. biztos lesz majd szó az egyenjogúságról és a speciális jogkörökről és kötelességekről, a múltról és a jelenről. már nagyon kíváncsi vagyok... :P

_________________
szerintem...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. nov. 19., szerda 22:03 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Sztalker,értékelem, hogy továbbítod a kérdésemet, de ugye, emlékszel, hogy elsősorban engem az érdekel, hogy mit tesz a férfi a plusz 40 százalékával :?:
következő kérdésem: hogyan gondolkodnak a gyermekáldásról?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. nov. 23., vasárnap 17:46 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 21., szombat 17:24
Hozzászólások: 337
Tartózkodási hely: Veresegyház
holnap délután hat órakor adásba kerül új felvételünk, de aki nagyon kíváncsi már most meghallgathatja. nagyon várom a hozzászólásokat akár itt de még inkább az oldalunkon elérhető és regisztráció mentes fórumon itt: http://www.freeweb.hu/philos/forum.html a felvétel elérhető itt: http://radio.sztaki.hu/node/get.php/011pr2074 a hangszóró ikonra kattintva. zsidó barátaim ismét sok újdonsággal leptek meg, most épp a nők zsidó vallásban betöltött szerepével kapcsolatban. 8)

_________________
szerintem...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. nov. 24., hétfő 00:36 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Kedves Sztalker!

Nekem nagyon izgi a téma, egyszer írtam is róla egy házi dolgozatot a közgázon.
Meg is hallgattam, de valahogy csak a riport elejét találtam meg. Esetleg ez csak beharangozó? Vagy rosszul csináltam valamit?

Üdv:
I.

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. nov. 24., hétfő 10:40 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 21., szombat 17:24
Hozzászólások: 337
Tartózkodási hely: Veresegyház
Indu írta:
Kedves Sztalker!

Nekem nagyon izgi a téma, egyszer írtam is róla egy házi dolgozatot a közgázon.
Meg is hallgattam, de valahogy csak a riport elejét találtam meg. Esetleg ez csak beharangozó? Vagy rosszul csináltam valamit?

Üdv:
I.


szia én most kipróbáltam a linket amit felraktam és az egész felvétel rögtön elérhető volt a hangszóró ikonra kattintva. lehet hogy lassan töltött be a géped és azért állt le. van ott egy lehetőség a kicsit rosszabb hangminőségű de jóval könnyebben letölthető 24 kb/s-os változat elérésére a legalsó ikon a három közül. próbáld meg azt. köszi hogy írtál, kíváncsi vagyok a véleményedre.

_________________
szerintem...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. nov. 24., hétfő 15:24 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Köszi Sztalker, megpróbálom még, de most vidéken leszek pár napot.
(mobilról internetezek, valszeg tényleg leakadhatott)

Üdv:
I.

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. nov. 27., csütörtök 19:28 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Eeyore írta:
Ex, ezt most komolyan kérdezem: ha az Úr i.sz.70-ben, Jeruzsálem elfoglalásával és a templom lerombolásával (amit Jézus ugye megprófétált) - végleg beszüntette a szent helyen való minden napi áldozatot, vagyis nem engedélyezte az Ó- és Újszövetség párhuzamos létezését (bár adott 40 évi türelmi időszakot) - akkor azóta mi a zsidó vallás alapja? Hiszen a Biblia legalapvetőbb tanulsága, hogy Istent nem lehet megközelíteni bűnért való áldozat nélkül. Ezt látjuk Káintól Jézusig. Ha pedig a zsidók 2000 éve nem visznek, nem mutatnak be a bűneikért véresáldozatot, akkor - most komolyan - mégis, mire alapul a zsidó vallás?
Ha nem is Jeruzsálemben, hanem ahol éppen éltek/élnek: hogyhogy nem gyakorolták? Pont ezt hagyták el? Pont a lényeget? És ha nem gyakorolják, mire alapozzák a vallásgyakorlás legitimitását?
Vagy a keresztények miért fogadják el legitimnek, ha egyszer tisztában vannak a bűnért való áldozat nélkülözhetetlenségével?
Ez az egész oly mértékben van elmaszkolva, annyira szembe megy a Bibliával, ami már kimeríti a szinkretizmus fogalmát: egy bibliaellenes vallásgyakorlást bibliaiként elfogadni...mire föl? Ahol nincs bűnökért hozott áldozat, ott hol a Biblia érvényessége?

Ja, ezt most nem Hegedűs miatt írtam, az az ügy nem érdekel.
Nem is ide kellett volna. Csak zavar a ködösítés.
Kedves Eeyore!
Itt válaszolok, mert inkább idevaló a téma.
Az alap, Ábrahámmal Izsákkal és Jákóbbal kötött szövetség és az ígéretek tömkelege, amely a Bibliában olvasható.
Igen Isten szétszórta őket és elvette a mindennapi áldozatot, de ha tovább olvasod, a történet folytatódik, azaz össze fogja őket gyűjteni, eltörli a bűneiket és visszahelyezi őket a szándékai szerinti pozícióba.
Az alap, az Isten megbonthatatlan hűsége, ígéretmegtató volta, megbonthatatlan és megbánhatatlan szövetsége.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. nov. 28., péntek 09:21 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
szkanderozni jó dolog...

ISTENNEL szkanderozni.... baljós...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. nov. 28., péntek 10:21 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Eeyore írta:
Köszi, Ex. Tényleg nem kekeckedni akarok. De miért vette el Isten a mindennapi áldozatot? Ha számára az izraelita vallás, a zsidó néppel kötött Ószövetség egyenértékű Jézus áldozatával? Mert valami ilyesmit tanított Derek Prince, ha nem csalódom. Nos: miért gondoskodott arról, hogy még csak véletlenül se lehessen felújítani a templomi áldozatot? És miért mondta azt, hogy „a törvény és a próféták Jánosig prófétáltak, attól kezdve a mennyeknek országa hirdettetik” ? Miért kellene a jelenlegi, ateista zsidó identitású embereket Isten eleve elrendelése szerint eleve kiválasztottnak tekinteni, ha közben az eleve való kiválasztásban Derek Prince nem hitt a megtért, újjászületett keresztények vonatkozásában? Ez aztán a furcsa kettős rendű szólás, nemdebár? Miért ne várjam el a zsidóktól pontosan ugyanazt, mint bármely más embertől? Miért tekintsem őket úgy, mintha megtérés nélkül is belépőjegyük volna a mennybe?

Hogy miért így csinálta Isten?
Csak. Mert ő megteheti, szuverén Úr. Mi meg nem mindig értjük, de általában neki van igaza. :D
Nekem ugyan vannak ötleteim a válaszra, de jobb lenne, ha Őt magát kérdeznéd, mert az én válaszom nem biztos, hogy kielégítő, de semmiképpen sem olyan súlyú, mint az Ővé. :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. nov. 28., péntek 18:07 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Kedves Eeyore!

nem találtam e levélváltásotok előzményét, ezért remélem nem valami lerágott csontot írok, de igyekszem válaszolni a kérdéseidre, amit személy szerint nem tekintek kekeckedésnek:

>De miért vette el Isten a mindennapi áldozatot?
Mert az ÓSZ áldozatok Krisztusra mutató előképek volta, amik Krisztus halálakor beteljesedtek, és így a továbbiakban értelmüket vesztették.

>az izraelita vallás, a zsidó néppel kötött Ószövetség egyenértékű Jézus áldozatával?

>Miért tekintsem őket úgy, mintha megtérés nélkül is belépőjegyük volna a mennybe?
Nincs belépőjegyük. De ezzel a kérdéssel tulképpen a Biblia is foglalkozik. Pál apostol ezt írja:

"Mi tekintetben különb hát a zsidó? vagy micsoda haszna van a körülmetélkedésnek?
Minden tekintetben sok. Mindenek előtt, hogy az Isten reájok bízta az ő beszédeit.
De hát hogy ha némelyek nem hittek? Vajjon azoknak hitetlensége nem teszi-é hiábavalóvá az Istennek hűségét?
Távol legyen."

Tehát a zsidók azáltal magasodnak ki a többi nemzet körzül, hogy Isten rájuk bízta az Ő beszédeit. Ez kiváltság és felelősség is volt, mert nem csak maguknak kapták, hanem terjesztésre is, hogy az üdvösség a föld végéig terjedjen. (és ezt a szolgálatot hol jobban ->pl Salamon templomszentelési imája hol rosszabbul ->megatív elkülönülősdi töltötték be) A származás nem belépő a mennybe.

(mégegyszer bocs, ha triviális dolgokat írtam le.)

Üdv:
Indu


Üdv:
Indu

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. nov. 28., péntek 18:33 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 21., szombat 17:24
Hozzászólások: 337
Tartózkodási hely: Veresegyház
http://www.freeweb.hu/philos/aktualis.html

ezen a linken keresztül sok érdekes és szép anyagot találtok még legutóbbi felvételünkkel kapcsolatban!

_________________
szerintem...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. nov. 29., szombat 09:30 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Idemásolom a Hatikva dallamára írt keresztyén éneket, a Tüzed Uram Jézust, hogy együtt énekelhessünk Barbara Striesanddal/ha a felső céig nem is tudjuk kihúzni/

1. Tüzed, Uram Jézus, szítsd a szívemben,
Lángja lobogjon elevenebben!
Ami vagyok és mind, ami az enyém,
Tartsd a kezedben igazi helyén.

refr.:
Életem kútja, örök örömem.
Fény a sötétben, csak te vagy nekem.
Hallod imám, és bármi fenyeget,
Nem hagy el engem, tart a te kezed.

2. Szorongat a Sátán, de Te velem vagy,
Hű szabadító, aki el nem hagy.
Ennek a világnak fekete egén
Lényed a csillag, sugarad a fény.

3. Jön az örök nap már, közeledik Ő,
Mennyei honba hazavinni jő.
Röpke pillanat, míg tart a keserű,
Jézus elém jön, örök a derű.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. nov. 29., szombat 16:43 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 21., szombat 17:24
Hozzászólások: 337
Tartózkodási hely: Veresegyház
Eeyore írta:
Köszi, Ex. Tényleg nem kekeckedni akarok. De miért vette el Isten a mindennapi áldozatot? Ha számára az izraelita vallás, a zsidó néppel kötött Ószövetség egyenértékű Jézus áldozatával? Mert valami ilyesmit tanított Derek Prince, ha nem csalódom. Nos: miért gondoskodott arról, hogy még csak véletlenül se lehessen felújítani a templomi áldozatot? És miért mondta azt, hogy „a törvény és a próféták Jánosig prófétáltak, attól kezdve a mennyeknek országa hirdettetik” ? Miért kellene a jelenlegi, ateista zsidó identitású embereket Isten eleve elrendelése szerint eleve kiválasztottnak tekinteni, ha közben az eleve való kiválasztásban Derek Prince nem hitt a megtért, újjászületett keresztények vonatkozásában? Ez aztán a furcsa kettős rendű szólás, nemdebár? Miért ne várjam el a zsidóktól pontosan ugyanazt, mint bármely más embertől? Miért tekintsem őket úgy, mintha megtérés nélkül is belépőjegyük volna a mennybe?

kedves Eeyore!
nagyon örülök hogy nem kekeckedni akarsz, előző felvetéseid előtt kissé értetlenül álltam(ültem). Nem biztos hogy Derek Prince az egyetlen autentikus forrás a témában, tanításai amúgy is úgy tudom távol esnek a reformátustól. ettől még lehet akár jó is, csak azért írtam ezt ide, hogy nem egyetlen kiforrott álláspont van ebben a kérdésben és lehet hogy tőle vagy egy képzett karizmatikustól kellene megkérdezni mit is akart mondani. azt hogy MINDEN zsidónak automatikus beszállókártyája lenne a menyországba tartó repülőre biztos nem gondolta, hiszen ezt még a zsidók sem így képzelték, képzelik. a kiválasztás egy nagyon meredek téma (lásd eleve elrendelés topic) sokféleképpen magyarázható. ha csak az Ószövetséget nézed és annak is a elbeszélő és nem annyira a tanító részét (amibe belekeveredhettek emberi teologizálások is) azt elég jól lehet látni hogy miközben a népet mindvégig megőrizte az Úr (nem üvegbúra, de tűz és víz között) az egyes emberek ugyanolyan szigorú vagy még szigorúbb megítélés alatt álltak és ugyanolyan vagy még szigorúbb büntetéseket szenvedtek, mint pogány embertestvéreik. Semmi nem utal arra, hogy a utolsó ítéletnél külön kérdés lenne a tesztlapon a sémita származás. Ha ez így lenne a zsidómisszió is értelmetlen dolog lenne, hisz akkor a betérés lenne a jó megoldás, nem a megtérés. Hogy aztán a hívő zsidók saját szabad akaratukból döntöttek Jahve mellett, vagy itt is a predestináció működött azt kiki saját hite szerint képzeli el. azt is hogy az újszövetség életbelépésével elinflálódott-e a régi vallás a régi hitélet gyakorlásának értéke. Pál aki azért hitelesebb forrásnak tűnik Drek Prince-nél elég dialektikusan látta ezt a kérdést. Egyszerre hirdette a Jézushoz való megtérés és a törvényektől való radikális elfordulás kötelező és minden ember (beleértve a zsidókat is) számára szükséges és egyedül üdvözítő útját, és egyszerre azt, hogy a zsidóság értetlensége nemcsak gonoszság és megátalkodottság, hanem Isteni akarat következménye, mivel az ő ellenállásuk következményeképpen terjed az evangélium a világban. Ha viszont ez így van és a zsidók tényleg a Mózes arcára terített kendő miatt nem látják a fától az erdőt, akkor nyilván nem lehet őket kategórikusan és generálisan elítélni, megvetni. Főleg ha azt tapasztaljuk, hogy Isten sajátságos gondviselő keze a mai napig megőrizte őket hihetetlen szenvedések és megaláztatások közepette is, illetve ha azt is képesek vagyunk észrevenni hogy egy hívő zsidó is megtermi a Lélek gyümölcseit és élő hittel, Istennel közösségben képes élni. Nincs itt maszatolás sem szinkretizmus, csak egy összetett és mozgásban lévő csodálatos Isteni üdvterv.
Az hogy ők hogyan teologizálták meg a Templom elpusztulását s ezzel együtt a hagyományos áldozati szertartások bemutatásának lehetetlenségét már az ő magánügyük. Végülis nem először fordult elő történelmük során ez a csapás, valószínűleg akkor sem volt senki babilonban aki azt mondta volna: mától nem ér a nevem, nics templom, nincs zsidó vallás. Egy hívő zsidó ember ma is minden hívja és várja a Messiást, aki majd helyre állítja a rendet, és hiszi is hogy ez már csak idő kérdése. Ettől mi még tarthatjuk magunkat a saját meggyőződésünkhöz és vallhatjuk az ő számára is hogy az akit vár nem más mint Jézus. Viszont az hogy a történelem úgy alakult hogy sok sok évszázadon keresztül a legkegyetlenebb üldöztetések sorozatát szenvedték el tőlünk, emberileg nagyon nehézkessé teszi a kommunikációt köztük és köztünk. Nagyon nagy szeretetre türelemre és megértésre van szükségünk ahhoz hogy ezeket a falakat leromboljuk, miközben ez kötelességünk is. A távolság miatt általában csak sztereotípiáink alapján gondolkozunk egymásról.

_________________
szerintem...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 259 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 18  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség