Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 259 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 18  Következő
 

Re: Zsidó vallás és gondolatok
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2011. szept. 23., péntek 14:43 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Korinthusbeliekhez írt I. levél 2. rész

1.
Én is, mikor hozzátok mentem, atyámfiai, nem mentem, hogy nagy ékesszólással, avagy bölcseséggel hirdessem néktek az Isten bizonyságtételét.
2.
Mert nem végeztem, hogy egyébről tudjak ti köztetek, mint a Jézus Krisztusról, még pedig mint megfeszítettről.

3.
És én erőtlenség, félelem és nagy rettegés közt jelentem meg ti köztetek.
4.
És az én beszédem és az én prédikálásom nem emberi bölcseségnek hitető beszédiben állott, hanem léleknek és erőnek megmutatásában:
5.
Hogy a ti hitetek ne emberek bölcseségén, hanem Istennek erején nyugodjék.


Ezt viszont tényleg nem érti csak a lelki ember, mert a KERESZT bolondság a logikában bízó "görögnek" és botránkozás a hatalomban bízó "zsidónak".
Nekünk viszont, akik megtartatunk ISTENEK EREJE!

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Zsidó vallás és gondolatok
HozzászólásElküldve: 2011. szept. 25., vasárnap 07:05 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Izrael feltámadásáról, helyreállításáról, összegyüjtéséről szól. Méghozzá a nekik ígért földön.

Idézet:
"8. És látám, és ímé inak valának rajtok, és hús nevekedett, és felül bőr borította be őket; de lélek nem vala még bennök.9. És monda nékem: Prófétálj a léleknek, prófétálj embernek fia, és mondjad a léleknek: Ezt mondja az Úr Isten: A négy szelek felől jőjj elő lélek, és lehelj ezekbe a megölettekbe, hogy megéledjenek!
10. És prófétálék amint parancsolá. És beléjök méne a lélek s megéledének, s állának lábaikra, felette igen nagy sereg.
11. És monda nékem: Embernek fia! ezek a tetemek az Izráel egész háza. Ímé, ezt mondják: Elszáradtak a mi csontjaink és elveszett a mi reménységünk; kivágattunk!
12. Annakokáért prófétálj, és mondjad nékik: Így szól az Úr Isten: Ímé, én megnyitom a ti sírjaitokat és kihozlak titeket sírjaitokból, én népem! s beviszlek titeket Izráel földjére.
13. És megtudjátok, hogy én vagyok az Úr, mikor megnyitándom sírjaitokat és kihozlak titeket sírjaitokból, én népem!
14. És adom az én lelkemet belétek, hogy megéledjetek, és leteszlek titeket a ti földetekre, és megtudjátok, hogy én, az Úr, szóltam és megcselekedtem, ezt mondja az Úr Isten.
...
21. Szólj nékik: .Ezt mondja az Úr Isten: Ímé, én fölveszem Izráel fiait a pogányok közül, akik közé mentek, és egybegyűjtöm őket mindenfelől, és beviszem őket az ő földjökre."

Tehát Isten a helyreállítást nem a te elvárásod szerint végzi, hanem először csont, inak/hús, és csak a végén tölti ki rájuk a Szellemét. Más igéből is tudjuk, hogy később, amikor Jézus visszajön, hogy megmentse őket, akkor fogják "testületileg" felismerni Jézusban a messiásukat, tehát akkor fognak megtérni.
Te viszont már ebben a hús/vér "halott" állapotban kiszolgáltatnád a gyilkosaiknak.
Nos ez egyáltalán nem vall szellemi látásra.

A palestin küldöttség logoja azt mutatja, hogy a palesztin államot a mai Izrael területén képzelik el, vagyis ők Izrael teljes eltörlésére gyúrnak.
http://www.weeklystandard.com/blogs/pal ... 94027.html


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Zsidó vallás és gondolatok
HozzászólásElküldve: 2011. szept. 25., vasárnap 07:41 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Isten népe kész volt, hogy fogadja a Messiást, volt országuk, templomuk.
Még is kivetették Őt, nem kellett az a "látás", amit Ő hozott.
Pedig Jézusban beteljesedett az ígéret, amit az Úr a próféták által hirdetett.

Lukács 23.28.
Jézus pedig hozzájok fordulván, monda: Jeruzsálem leányai, ne sírjatok én rajtam, hanem ti magatokon sírjatok, és a ti magzataitokon.
29.
Mert ímé jőnek napok, melyeken ezt mondják: Boldogok a meddők, és a mely méhek nem szültek, és az emlők, melyek nem szoptattak!
30.
Akkor kezdik mondani a hegyeknek: Essetek mi reánk; és a halmoknak: Borítsatok el minket!
31.
Mert ha a zöldelő fán ezt mívelik, mi esik a száraz fán?


Más Messiást vártak és várnak, olyat, aki el tudja törölni politikailag, vagy katonailag a palesztinokat és mindenkit, aki az útjukba áll.
Ezek emberi vágyak és ezeknek a kiszolgálás nem az Egyház feladata. Jézus sose szolgálta ki ezeket az igényeket!

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Zsidó vallás és gondolatok
HozzászólásElküldve: 2011. szept. 25., vasárnap 07:52 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
pauler írta:
A filiszteusok földje, országa minimum egy idős a zsidó országgal. Ha olvastad már az Igét, akkor ezt te is tudod Laci, csak nem fogod letagadni, mint egyesek a holokausztot?
Ha az első VH előtt megkérdezed a szentföldön élő arabokat, akkor azt mondták volna, hogy ők arabok. Fogalmuk sem lett volna arról, hogy kik azok a filiszteusok, vagy palesztinok és azt sem tudták volna hogy a nyugati emberek ezt a földet palesztinának nevezték el a római időkben.
De hagyjuk ezt. A bibliai időkben éltek ott filiszteusok, de államuk nem volt, és most már lassan nem tudom, hogy ez számít-e neked, de azt a földet is Izraelnek adta Isten.
Az utána következő évezredekben sem volt ott állama a "palesztinoknak".
Az ottomán török birodalom alattvalójaként sem jutott eszükbe államot alapítani. Őket csak Izrael létezése zavarja, aminek nyilvánvalóan a háttérben zajló szellemi konfliktus az oka. Szellemi ember pedig tudja, hogy ebben hol a helye ebben.

Idézet:
A zsidóság elűzte a palesztinokat a földjeikről, amit műveltek. (láttad Lit által bemásolt videót? Még angolul se kell hozzá beszélni!)
Már megint ez az "úgy kezdődött, hogy a másik visszaütött".
Az állam kikiáltása után, az összes környező arab ország kívülről rátámadt Izraelre, belülről pedig az ott álő "palesztinok" és ki akarták irtani a zsidókat. Nem elűzni, hanem kiirtani akarták őket. Ha az arabok győznek, meg is teszik. De a zsidók győztek, és nem legyen kétséged Isten segítségével győztek, ahogy a bibliai időkben. És az utána következő háborúkban is Isten segítette őket győzni az arab "tengerben". A "palesztinok" automatikusan menekültek félelmükben és még kívülről is biuztatták őket a többi arabok, abban bízva, hogy majd úgy is elfoglalják Izraelt és visszamehetnek a menekültek.

Idézet:
A cionizmus nem egyenlő a keresztyénséggel,
Ezt nem mondta senki.

Idézet:
miért kellene az egyháznak szót emelni a palesztin állam ellen,
Azért, mert Isten az első számú cionista, Ő találta ki, hogy újra összegyűjti a zsidókat a nekik ígért földön és helyreállítja Izraelt. Tehát a palesztin állam Isten akarata ellen van.

Idézet:
főleg akkor, ha a palesztinok nem akarnak mást, mint kiszabadulni abból a börtönből, amiben most élnek.
Ez nem igaz, ők Izraelt el akarják söpörni és a zsidókat kiirtani. (Abbasz pl. a holokausz tagadásból doktorált).Ld. még logo.

Idézet:
Az USA egyeztetett az indiánokkal, amikor létre hozta azt az országot, amiből most megvétózza a palesztinok önálló állam alakítását?
Beszéld meg Istennel, hogy miért vette el a földet az bálványimádó indiánoktól és miért adta a puritánoknak.

Idézet:
Szellemi ember pontosan tudja, hogy a másik ember erőszakos elnyomásából nem fakad semmi jó.
Hátmég a gyilkos szándékból.

Idézet:
A cionizmus bölcsője, a haláltáborok rémsége!
A cionizmus eszménye a bibliai ötlet, konkrétan pedig akkor alakult a cionista mozgalom, amikor haláltáboroknak a gondolata sem született meg.

Idézet:
Izrael országa pedig soha sem lesz akkora, hogy a világ zsidósága itt éljen.
A Biblia mást mond.

Idézet:
Ha Izrael helyre akarja állítani elveszített dicsőségét, térjen meg Jésuaához, az Örökkévaló Fiához!
Meg fog térni, tudjuk, mert meg van írva. Az oda vezető út akadályozói és az őket, a még hús/vér "halott" állapotban kiirtani akarók, Isten ellenségei.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Zsidó vallás és gondolatok
HozzászólásElküldve: 2011. szept. 27., kedd 19:14 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Idézet:
A bibliai időkben éltek ott filiszteusok, de államuk nem volt,


Örülök, hogy eddig eljutottunk, hogy éltek ott filiszteusok, Gáza közelében.
Az "államuk nem volt", nekem egy fajta másodrangúságot sugall. Olyan emberek, akik egy országban élnek, de nincs államiságuk, mert erre már nem képesek.

A történelemben sajnos volt már ilyen propaganda, amikor patkányokhoz hasonlítottak embereket. :-( Láttam ilyen propaganda filmet.
A palesztinok emberek és nem trollok, vagy orkok. Sőt, nem is Sátán gyermekei. (Jézus egyébként egészen másokat hívott így)

Idézet:
hogy ez számít-e neked, de azt a földet is Izraelnek adta Isten.


Ha Izraelnek adta, miért? És akkor mit tervezett a palesztinokkal? Mi lesz velük, mi Isten terve a palesztinokkal?

Idézet:
Őket csak Izrael létezése zavarja, aminek nyilvánvalóan a háttérben zajló szellemi konfliktus az oka.


Meg az, hogy elzavarták őket évszázados lakhelyükről és be vannak zárva Izrael által pár száz négyzetkilométerre.

Idézet:
És az utána következő háborúkban is Isten segítette őket győzni az arab "tengerben".


Igen, én is hiszem, hogy Isten a népének földet akart adni, ami jól is indult. A fegyverek és az USA támogatását azonban én már nem látom egyértelműen az Úr segítségének. Ezek nekem nagyon is emberei dolgok.

Idézet:
Ezt nem mondta senki.
=
Idézet:
Azért, mert Isten az első számú cionista,


Isten Örökkévaló, Mindenható és MINDEN élő teremtménye. A palesztinoké is!!!!
Isten nem cionista, ezt Jézusban mutatta meg leginkább, de még csak nem is zelóta.

Idézet:
Az oda vezető út akadályozói és az őket, a még hús/vér "halott" állapotban kiirtani akarók, Isten ellenségei.


Igen!

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Zsidó vallás és gondolatok
HozzászólásElküldve: 2011. szept. 28., szerda 14:23 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Idézet:
Ez nem igaz, ők Izraelt el akarják söpörni és a zsidókat kiirtani.


Laci, még az jutott eszembe, hogy az Úr Jézus mire buzdítja az Övéit, az egy igaz Isten hívőket. Ez van az Ószövetségben is megírva:

Mt 7,12
A mit akartok azért, hogy az emberek ti veletek cselekedjenek, mindazt ti is úgy cselekedjétek azokkal; mert ez a törvény és a próféták.


Így viszont Izraelnek kellett volna javasolnia a Palesztin állam elfogadását, de erről már lecsúsztak. :-(

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Zsidó vallás és gondolatok
HozzászólásElküldve: 2011. szept. 29., csütörtök 15:09 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
pauler írta:
Idézet:
Ez nem igaz, ők Izraelt el akarják söpörni és a zsidókat kiirtani.


Laci, még az jutott eszembe, hogy az Úr Jézus mire buzdítja az Övéit, az egy igaz Isten hívőket. Ez van az Ószövetségben is megírva:

Mt 7,12
A mit akartok azért, hogy az emberek ti veletek cselekedjenek, mindazt ti is úgy cselekedjétek azokkal; mert ez a törvény és a próféták.


Így viszont Izraelnek kellett volna javasolnia a Palesztin állam elfogadását, de erről már lecsúsztak. :-(

Tudod Péter, az ige igaz, az rendben van, de a rosszul idézett ige egyáltalán nem biztos, hogy Isten akaratában van.
Ha téged a Szentszellem vezet, akkor ezzel az igével kapcsolatban, azt juttatta volna eszedbe, hogy ha a palesztinok államot akarnak, akkor először el kellene ismerniük Izraelt.
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Zsidó vallás és gondolatok
HozzászólásElküldve: 2011. szept. 29., csütörtök 18:50 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Ez igaz lenne, ha a palesztinokat tartanám közelebb Istenhez!

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Zsidó vallás és gondolatok
HozzászólásElküldve: 2011. okt. 01., szombat 08:08 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
pauler írta:
Ez igaz lenne, ha a palesztinokat tartanám közelebb Istenhez!

Mindegy, hogy ilyenkor, rákérdezésre mit állítasz, ha konkrét esetekben mindig az araboknak adsz igazat Izraellel szemben.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Zsidó vallás és gondolatok
HozzászólásElküldve: 2011. okt. 01., szombat 09:09 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Idézet:
Mindegy, hogy ilyenkor, rákérdezésre mit állítasz, ha konkrét esetekben mindig az araboknak adsz igazat Izraellel szemben.


OK, legyen neked a te hited szerint.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Zsidó vallás és gondolatok
HozzászólásElküldve: 2011. okt. 01., szombat 20:25 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Idézet:
mindig


Ebben pedig az Úr adjon neked világosságot, Laci!

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Zsidó vallás és gondolatok
HozzászólásElküldve: 2011. okt. 01., szombat 20:30 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
pauler írta:
Idézet:
mindig


Ebben pedig az Úr adjon neked világosságot, Laci!

Ha 100-ból egyszer nem úgy van akkor jobb a helyzet?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Zsidó vallás és gondolatok
HozzászólásElküldve: 2011. okt. 02., vasárnap 16:47 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Péter! Még valami.
"2. Egy századosnak szolgája pedig, aki annál nagy becsületben volt, igen rosszul lévén, már halófélben vala.
3. Az pedig, mikor hallott Jézus felől, hozzá küldé a zsidók véneit, kérvén őt, hogy jőjjön el és gyógyítsa meg az ő szolgáját.
4. Azok pedig Jézushoz menvén, igen kérék őt, mondván: Méltó, hogy megtedd néki;
5. Mert szereti a mi nemzetünket, és a zsinagógát is ő építtette nékünk.
6. Jézus tehát elméne velök. "

Nem a szkásos értelemben hoztam ide ezt az igét, hanem felhívjam a figyelmet arra, hogy Jézus azért ment el segíteni ennek a századosnak és azért kaphatott valamit Jézustól, mert beajánlották a vének azzal, hogy: "szereti a mi nemzetünket".
Ez a szeretet hiányzik itt nagyon sokatokból Jézus népe iránt. (Stalkert példaképként kellene olvasni)
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Zsidó vallás és gondolatok
HozzászólásElküldve: 2011. okt. 02., vasárnap 18:19 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
22,2 "Hasonló a mennyek országa egy királyhoz, aki menyegzőt készített a fiának.
22,3 Elküldte szolgáit, hogy hívják össze a meghívottakat a menyegzőre, de azok nem akartak elmenni.
22,4 Ekkor más szolgákat küldött, akikhez így szólt: Mondjátok meg a meghívottaknak: Íme, elkészítettem az ebédet, ökreim és hízott állataim levágva, és minden készen van: Jöjjetek a menyegzőre!
22,5 De azok, mit sem törődve ezzel, elmentek: az egyik a földjére, a másik a kereskedésébe.
22,6 A többiek pedig megragadták szolgáit, bántalmazták és megölték őket.
22,7 Ekkor a király haragra gerjedt, elküldte seregeit, és elpusztította ezeket a gyilkosokat, városukat pedig felégette.
22,8 Akkor ezt mondta szolgáinak: A menyegző ugyan kész, de a meghívottak nem voltak rá méltók.
22,9 Menjetek tehát a keresztutakra, és akit csak találtok, hívjátok el a menyegzőre.
22,10 Kimentek a szolgák az utakra, összeszedtek mindenkit, akit csak találtak, gonoszokat és jókat egyaránt, és megtelt a lakodalmas ház vendégekkel.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Zsidó vallás és gondolatok
HozzászólásElküldve: 2011. okt. 02., vasárnap 19:07 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Idézet:
igen kérék őt, mondván: Méltó, hogy megtedd néki;


Számomra ennek a mondatnak az eleje, ami megmozdította az Urat!
Nem gondolom, hogy Jézus az emberi méltóság miatt tett és tesz valamit, akár ma is.
Elég Őt szívből, hittel kérni...

De ha már itt tartunk, ez az ember szerette a zsidóságot, amit azzal mutatott meg, hogy zsinagógát épített nekik és nem azzal, hogy egy légió katonával látta el őket!

Ex, tényleg nem érted? A zsidóság Isten választott PAPSÁGA! A főpap Jézus Krisztus. A palesztinok felett az Úrral fognak győzni és nem a fegyvereikkel.

Miért gondolod, hogy én nem szeretem azt a népet, amibe Jézus Krisztus testileg beleszületett?
Azért, mert azt gondolom, hogy ha ők kérték volna meg az ENSZ-t, hogy fogadja el a palesztin államot, az jó szándék az ÚR ÜGYÉNEK és ezzel Izraelnek is?
Mert hiszem, hogy ezt konfliktust csak úgy lehet rendezni, ahogyan azt a zsidó Messiás tanította?

Nem értelek.....

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 259 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 18  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség