Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 117 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Következő
 

Re: Más vallások és filozófiák
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2010. dec. 10., péntek 21:42 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Idézet:
A hanyatt esésnek tehát semmi köze sincs az Isten iránti tisztelethez, vagy az Ő imádatához,- hanem mindig az "ősi kígyóval, az ördöggel kapcsolatban és az ebből adódó isteni ítélet vonatkozásában említi az Íge."


Az Éli-n kívül milyen igehelyek vannak még erre?

Köszi,
Indu

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Más vallások és filozófiák
HozzászólásElküldve: 2010. dec. 10., péntek 23:06 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
Indu írta:
Idézet:
A hanyatt esésnek tehát semmi köze sincs az Isten iránti tisztelethez, vagy az Ő imádatához,- hanem mindig az "ősi kígyóval, az ördöggel kapcsolatban és az ebből adódó isteni ítélet vonatkozásában említi az Íge."


Az Éli-n kívül milyen igehelyek vannak még erre?

Köszi,
Indu

Mennyi igehely van arra, hogy a hanyattesés az Isten tiszteletének a jele?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Más vallások és filozófiák
HozzászólásElküldve: 2010. dec. 10., péntek 23:11 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
Indu írta:
Idézet:
A hanyatt esésnek tehát semmi köze sincs az Isten iránti tisztelethez, vagy az Ő imádatához,- hanem mindig az "ősi kígyóval, az ördöggel kapcsolatban és az ebből adódó isteni ítélet vonatkozásában említi az Íge."


Az Éli-n kívül milyen igehelyek vannak még erre?

Köszi,
Indu


van, természetesen :D

Idézet:
Mózes I. könyve:49:17 Dán kígyó lesz az úton, szarvaskígyó az ösvényen, mely a ló körmébe harap, hogy lovagja hanyatt esik.


Idézet:
János Evangéliuma:18:6 Mikor azért azt mondá nékik, hogy: Én vagyok; hátra vonulának és földre esének.
(görögben nincs szó hanyattesésről, de ezt is erre szokták példának felhozni)


Loisz írta:
...

A torontói áldás kapcsán rengeteg ember esik HANYATT.

Mit mond a Biblia:
-"Ekkor Abrám arcra borult..."
-"Ekkor Mózes és Áron arcra borult..."
-"Az angyalok mind ott álltak a trónus, a vének és a négy élőlény korül, arcra boultak a trónus előtt, és imádták Istent..."

A hanyatt esés a Bibliában : az ítélet jele, mint pld. Éli esetében.

A hanyatt esésnek tehát semmi köze sincs az Isten iránti tisztelethez, vagy az Ő imádatához,- hanem mindig az "ősi kígyóval, az ördöggel kapcsolatban és az ebből adódó isteni ítélet vonatkozásában említi az Íge."

Brunó Schwengeler 24-26 old.


eccerű a megfejtés:

hanyatt esel = az ördögtől van

hasra esel = Istentől van

csak úgy összerogysz, vagy oldalra dőlsz = döntetlen

net2rist 163. oldal ;)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Más vallások és filozófiák
HozzászólásElküldve: 2010. dec. 10., péntek 23:21 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
Most az jutott eszembe - térdre rogyni - letérdelni.... Isten előtt....
(Csak ne lenne olyan "katolikus hangulatú"...igaz?)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Más vallások és filozófiák
HozzászólásElküldve: 2010. dec. 10., péntek 23:28 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
bezony... az Írás tele van "katolikusokkal" :D

Idézet:
Királyok I. könyve:8:10 Mikor pedig kijöttek a papok a szenthelyből: köd tölté be az Úrnak házát,
11 Úgy, hogy meg sem állhattak a papok az ő szolgálatjokban a köd miatt; mert az Úr dicsősége töltötte vala be az Úrnak házát.
12 Akkor monda Salamon: Az Úr mondotta, hogy ő lakoznék ködben.


Idézet:
Zsoltárok könyve:95:6 Jőjjetek, hajoljunk meg, boruljunk le; essünk térdre az Úr előtt, a mi alkotónk előtt!


Idézet:
Apostolok Cselekedetei:9:40 Péter pedig mindenkit kiküldvén, térdre esve imádkozék; és a holt testhez fordulván, monda: Tábitha, kelj fel! Az pedig felnyitá szemeit; és meglátván Pétert, felüle.


Idézet:
Apostolok Cselekedetei:20:36 És mikor ezeket mondotta, térdre esve imádkozék mindazokkal egybe.


Idézet:
Apostolok Cselekedetei:21:5 Mikor pedig eltöltöttük azokat a napokat, kimenvén, elutazánk; kikísérvén bennünket mindnyájan feleségestől, gyermekestől egészen a városon kívülre. És a tenger partján térdre esve imádkozánk.

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Más vallások és filozófiák
HozzászólásElküldve: 2010. dec. 10., péntek 23:31 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
net2rist írta:
eccerű a megfejtés:

hanyatt esel = az ördögtől van

hasra esel = Istentől van

csak úgy összerogysz, vagy oldalra dőlsz = döntetlen

net2rist 163. oldal ;)

:D :*: :D :*: :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Más vallások és filozófiák
HozzászólásElküldve: 2010. dec. 10., péntek 23:36 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Idézet:
Mennyi igehely van arra, hogy a hanyattesés az Isten tiszteletének a jele?

Pont az ellenkezőjét kérdeztem.

Idézet:
hanem mindig az "ősi kígyóval, az ördöggel kapcsolatban és az ebből adódó isteni ítélet vonatkozásában említi az Íge

Kíváncsi voltam, hogy kb. hány db az a mindig.

Köszi Net az igéket.
Te azért mit mondasz? (Az idézett dolgok fényében.)

Üdv:
Indu

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Más vallások és filozófiák
HozzászólásElküldve: 2010. dec. 10., péntek 23:43 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
Indu írta:
Idézet:
Mennyi igehely van arra, hogy a hanyattesés az Isten tiszteletének a jele?

Pont az ellenkezőjét kérdeztem.

Kedves Indu!

Tudom, hogy azt kérdezted, én pedig emezt, Net pedig válaszolt mindkettőre, így remélem, mindannyian épültünk.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Fony 2010. dec. 10., péntek 23:46-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Más vallások és filozófiák
HozzászólásElküldve: 2010. dec. 10., péntek 23:44 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
bocs, többször ment...


A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Fony 2010. dec. 10., péntek 23:48-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Más vallások és filozófiák
HozzászólásElküldve: 2010. dec. 10., péntek 23:45 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
bocs, többször ment...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Más vallások és filozófiák
HozzászólásElküldve: 2010. dec. 10., péntek 23:52 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
Indu írta:
...
Idézet:
hanem mindig az "ősi kígyóval, az ördöggel kapcsolatban és az ebből adódó isteni ítélet vonatkozásában említi az Íge

Kíváncsi voltam, hogy kb. hány db az a mindig.

Köszi Net az igéket.
Te azért mit mondasz? (Az idézett dolgok fényében.)

Üdv:
Indu


a KOMOLYTALAN válaszomat hallhattad (az idézett dolgok fényében)

még egy "bónusztrekk": Góliát HASRA esett, pedig Dávid ugye homlokon találta...

(akkormost mivan? nem ítélet volt? Isten megáldotta? nemá...)


a KOMOLY válaszomat szintén olvashattad, de idekopizom, mert
viewtopic.php?f=16&t=530&p=56885&#p56885
ebben sok minden más is volt:


Idézet:
El lehetne kezdeni egy "bizonyítási eljárást" (szinte bárkit megkérdeznénk, TUDNA mondani csodás gyógyulást az ismertségi körében), csak kb. semmi értelme:

az ALAPkérdésre nem ad választ, lett légyen bármilyen bizonyíték, nem fog "megdönthetetlen bizonyítékot" adni egy KÉTKEDŐNEK, hogy márpedig Isten így-vagy-úgy működik ma IS

ez a "működik" szó itt szándékos volt, picit kitérnék erre is:
a szóhasználat forrása közkeletű félreértése-degradálása Isten munkájának, amely egyfajta "automatának" tekinti Istent, aki - a megfelelő pénzérme (=ima, formula, hit, szertartás, stb) bedobása után - "amennyiben jól működik", AUTOMATIKUSAN teljesíti a feladatát, és a Tőle ELVÁRHATÓ eredményt szolgáltatja

az "én Istenem" szuverén személy...

ha éppen úgy dönt, hogy egy üzletszerű kéjelgésből élő hölgyet akar beletenni Jézus Krisztus nemzetségtáblázatába... nos... nem éppen lelkesen, de ELFOGADOM... (mégiscsakmá... én ki vagyok és Ő kicsoda? nem?)

NYILVÁN a "gyümölcs-teszt" abszolút érvényes (Jézus Krisztus ajánlásával ;) )

de a "mi ezt nem így szoktuk"... ez valami BORZASZTÓ SÚLYTALAN érv, és meglehetős összecsengést mutat Jézus korának legbuzgóbb "karizmatikusaival" :S

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Más vallások és filozófiák
HozzászólásElküldve: 2010. dec. 11., szombat 23:03 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Idézet:
Tudom, hogy azt kérdezted, én pedig emezt, Net pedig válaszolt mindkettőre, így remélem, mindannyian épültünk.

Ja, bocs - félreértettem akkor.

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Más vallások és filozófiák
HozzászólásElküldve: 2010. dec. 14., kedd 12:33 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Idézet:
A konfuciánus értékek iránt mind nagyobb érdeklődést mutatnak az egyetemi körökben és a kínai "civil társadalomban". Konfuciusz egyes hívei még alkotmányos reformok gondolatát is felvetik a politikai rendszer humanizálására - ecsetelte Bell.

A nyugati megfigyelők nehezen fogadják el annak a gondolatát, hogy a konfucianizmus nyithatna utat a humanista és progresszív politikai reformok felé az ázsiai országban. Ez érthető annak fényében, hogy a 20. században Kínában mind a haladó, mind a marxista ideológia a Nyugatra hivatkozott, ami persze hízelgett a nyugatiaknak. Így hát kevéssé lelkesednek azért, hogy Kína ma saját hagyományaival akar büszkélkedni.

A konfuciánus reneszánsz nem teljesen ellentétes a nyugati liberális erkölccsel, ugyanakkor alternatívát kínál a nyugati politikai erkölcs helyett - írta a szakértő, hozzáfűzve: ezt sokan tévesen úgy értelmezik, hogy a nyugati demokrácia kisebb elfogadottsága a tekintélyuralom nagyobb mértékű elfogadását hordozza magában. Ez a szembeállítás azonban a szerző szerint bezárná a konfucianizmus által inspirált politikai reformerek előtt feltárulkozó, biztatónak tűnő távlatokat.

A konfuciánus reformerek hívei a nagyobb kifejezési szabadságnak, viszont nem a választási versengést tekintik a megfelelő mechanizmusnak a legfőbb vezetők kiválasztására. Olyan politikai eszméket szorgalmaznak, amelyek nem csak a nemzeti szavazóbázist vennék tekintetbe, hanem mindazok érdekeit, akiket a kormánypolitika érint - beleértve a jövő nemzedékeket és a külföldieket is. Ehhez szerintük a legméltóbbakat kell a vezető posztra emelni.

Az utóbbi évtizedben a konfuciánus értelmiségiek politikai javaslatai főleg a demokrácia "nyugati" és a meritokrácia (az érdemeken alapuló elit) "konfuciánus" értékeinek összebékítésére irányultak, egyebek között pályázati úton, vizsgák révén kiegészített törvényhozások létrehozásával, a megválasztott törvényhozók vizsgáztatásával vagy éppen a választók konfuciánus kultúrájának értékelésével.

Mindez fantáziálásnak tűnhet, de nem feltétlenül irreálisabb törekvés, mint a nyugati típusú liberális demokráciába történő kínai átmenetre vonatkozó egyéb forgatókönyvek. Politikai értelemben az emberek többsége azt gondolja, hogy Kínának jobban kellene hasonlítania a Nyugatra. "De eljöhet a nap, amikor talán mi fogjuk remélni, hogy a Nyugat egyszer majd jobban hasonlít Kínára" - zárta okfejtését a professzor.


http://www.mult-kor.hu/20100511_meno_le ... ta_kinaban


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Más vallások és filozófiák
HozzászólásElküldve: 2010. dec. 15., szerda 18:42 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
Idézet:
még egy "bónusztrekk": Góliát HASRA esett, pedig Dávid ugye homlokon találta...

(akkormost mivan? nem ítélet volt? Isten megáldotta? nemá...)


-A szavakat nem a betű szerint, hanem a tartalmuk szerint értelmezve:
hanyatt esni, hasra esni, összerogyni, elvágódni, stb.-- mind, mind Isten ítéletét jelzi a Biblia szerint.-
Pld. Anániás és Szafíra esete,- szintén Isten ítélete volt Péteren keresztül.- Vagy Saul az endóri halottidéző asszonynál: - egész hosszában a földre zuhant,- annyira megrémült Sámuel szavaitól, aki Isten ítéletére hivatkozott.

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Más vallások és filozófiák
HozzászólásElküldve: 2010. dec. 15., szerda 21:06 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
Loisz írta:
Idézet:
még egy "bónusztrekk": Góliát HASRA esett, pedig Dávid ugye homlokon találta...

(akkormost mivan? nem ítélet volt? Isten megáldotta? nemá...)


-A szavakat nem a betű szerint, hanem a tartalmuk szerint értelmezve:
hanyatt esni, hasra esni, összerogyni, elvágódni, stb.-- mind, mind Isten ítéletét jelzi a Biblia szerint.-
Pld. Anániás és Szafíra esete,- szintén Isten ítélete volt Péteren keresztül.- Vagy Saul az endóri halottidéző asszonynál: - egész hosszában a földre zuhant,- annyira megrémült Sámuel szavaitól, aki Isten ítéletére hivatkozott.


nyilván én voltam érthetetlen (ismét :D)

akkor magyarázom:

a "hanyattesni: ítélet, hasraesni: áldás" NEM az ÉN találmányom, ezt nagyon komoly emberek fejtegették egy nagyon komoly igei fórumon!

éppen ezért bátorkodtam ennek a butaságára felhívni a figyelmet azáltal, hogy ilyen szélsőségesen kisarkítom!

ugyanakkor, amit mondasz:
"hanyatt esni, hasra esni, összerogyni, elvágódni, stb.-- mind, mind Isten ítéletét jelzi a Biblia szerint", ez is eléggé tarthatatlan, szerintem már idéztem elég igét a cáfolására, de ha nem, csak szólj, van bőven...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 117 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség