Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 117 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2006. nov. 10., péntek 21:38 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Nem Isten vettette a világot ...., hanem a bűn!

Ezt gondolom már tudod.
Ezt mutatja a kereszt halál elszenvedésének leírása.

A többit meg tőlem nem tudod megtudni, mert érzéki ember nem ismerheti meg Isten dolgait, ebből az következik, hogy én erre erőfeszítést sem tehetek, mert nekem Istennek kell engedni.

Menj be az ajton és megtudod.

az AJTÓN!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 10., péntek 22:34 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 23., hétfő 11:00
Hozzászólások: 348
Tartózkodási hely: Budapest, Újsolt
FM írta:
Nem Isten vettette a világot ...., hanem a bűn!
....


Nem Isten vettette a világot ...., hanem a bűn!
Hol találom meg a Bibliában?
Nézd; Én ezt olvasom: Rom 8:20 Mert a teremtett világ hiábavalóság alá vettetett, nem önként, hanem azért, aki az alávetette.
Felmerül bennem a kérdés? Ki veheti el Istentől a hatalmat? (Kinek van ahhoz hatalma, ereje?) Bennem az a válasz merül fel, hogy nincs olyan személy aki erre képes.
Tehát marad az, hogy Maga Isten adta oda, mert Sátán felvetette a kérdéseket. Így a bizonyítási időre átengedte a világot Sátánnak. Jézus maga így mondja el: Ján 14:30 „ Nem sokat beszélek már veletek, mert jön a világ fejedelme. És én bennem nincsen semmije;”
Lehet-e Sátán e világ fejedelme? Csak akkor ha maga Isten engedi azt át neki. (Ugyanis semmit sem tehet, még ha lázad is. Isten engedélye nélkül.)
Aztán itt van még amit maga Isten mondott ki. 1Móz 3:17 Maga Isten átkozta meg a világot, mivel kiadta azt a Sátánnak. „…átkozott legyen a föld te miattad, fáradságos munkával élj belőle életednek minden napjaiban.”
Itt maga Isten mondta ki, és vetette átok alá a földet, ezt pedig jelenlegi ismereteim szerint nem vonta még vissza. (ismét csak azt látom, hogy az ember elhagyta Istent. Ő pedig nem sújtja pluszba az embert, egyszerűen elvonja az erőt tőle, és a földtől, ami fenntartja az embert. [részleges elvonás] csak annyit vesz el, és annyit enged a gonosznak, ami a felvetett vádak tisztázásához fontos.) 3:19. Préd 1:2

Alávetette a világot ama reménység alapján. 1Móz 3:15, Csel 24:15;
1Tim 2: „Aki azt akarja, hogy minden ember idvezüljön és az igazság ismeretére eljusson.”

Ezt gondolom már tudod.
Ezt mutatja a kereszt halál elszenvedésének leírása.

Hogy miről gondolod, hogy tudom; Azt nem tudom. Mert nem tudom, hogy mit tudok, amiről te tudod, hogy tudom. :*: (bocs, csak viccelek.)
Jól esne, ha pontosabban fogalmaznál!

A többit meg tőlem nem tudod megtudni, mert érzéki ember nem ismerheti meg Isten dolgait, ebből az következik, hogy én erre erőfeszítést sem tehetek, mert nekem Istennek kell engedni.
Akkor ismét eljutottunk ahhoz a kérdéshez, hogy Mire való a Biblia?
De, tudomásul veszem, hogy nem mondod el.
Viszont azt olvastam, hogy 1Kor 2:11 „… Azonképen az Isten dolgait sem ismeri senki, hanemha az Istennek Lelke. 12 Mi pedig nem e világnak lelkét vettük, hanem az Istenből való lelket; hogy megismerjük azokat, amiket Isten ajándékozott nekünk.
És ahogy beszéltük is, Kérni Istent, kérni az Ő Szellemét. mat 7:7

Menj be az ajton és megtudod.
Melyik ajtón? Hová vezet?

Mat 7.13-ban kettő is van.

_________________
Pihenek, ha lesz értelme benézek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 10., péntek 23:00 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Lk 4,6 És monda néki az ördög: Néked adom mindezt a hatalmat és ezeknek dicsőségét; mert nékem adatott, és annak adom, a kinek akarom;

Ádámnak adott hatalom a bűn eset folytán került a :evil: kezébe.
Az Úr Jézus nem mondot rá nemet, tehát helyben hagyta.

Ami testtől született az test, test és vér nem örökli Isten országát, ha ezt elfogadom és hiszem, akkor már kérhetem Istent vezessen tovább, mert én nem akarom a magam értelmével, hanem VELE és úgy ahogy Ő akarja.
Megismerni ŐT.
Tehát elfogadom hogy test és vér nem, de Ő újjá szül, és úgy ahogy Ő akarja.
Ettől kezdve cselekedni akarom az IGÉT, és kérem hozzá az Ő segítségét.
Csak Isten újjá teremtő felülről szülő kegyelme az amin el lehet indulni.
Ehhez minden régit az áldozati oltárra kel tennem.
Első az elhatározás, aztán a hangos megvallás aztán a rendelt időben mindent megmutat, mit kell letennem.
Én 19. éve gyakorlom és még az út elején vagyok, mert még csak azt tudom, hogy semmit sem tudok.

Jn 10,9 Én vagyok az ajtó: ha valaki én rajtam megy be, megtartatik és bejár és kijár majd, és legelőt talál.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 10., péntek 23:43 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 23., hétfő 11:00
Hozzászólások: 348
Tartózkodási hely: Budapest, Újsolt
FM írta:
Lk 4,6 És monda néki az ördög: Néked adom mindezt a hatalmat és ezeknek dicsőségét; mert nékem adatott, és annak adom, a kinek akarom;

Ádámnak adott hatalom a bűn eset folytán került a :evil: kezébe.
Az Úr Jézus nem mondot rá nemet, tehát helyben hagyta.

....


Miből következtetsz, Vagy ha megmutatnád mutatni az írásból!
Ádám kapta a hatalmat, amit az Ördög elvett tőle? vagy hogy?
Nézd; én komolyan érdeklődöm. nem pedig a folytonos belekötés motivál.
Az érdekel, hogy Te, és ezzel a többiek is, hogyan jutottatok ezekre a következtetésekre, hitvallásokra?

Mert ezeknek akkor ott kell lenniük a Bibliában. Azt pedig szivesen olvasom.


Ismét az a kérdés motoszkál bennem.
Hagyja-e Isten, hogy valaki elvegye azt, amit Ő szeretetében rábizott egy teremtményére?
Történik-e bármi is az Ő engedélye nélkül?

_________________
Pihenek, ha lesz értelme benézek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 11., szombat 07:15 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Tudod itt tévedsz amikor abból indulsz ki, hogy te és a többiek.
Ilyen nincs az Új szövetségi népénél, legalább is ezt tapasztalom.
Van a 1.Szent Szellem és 2.aki hiszi, hogy elvezeti minden igazságra, és ezeket a Szent Szellem összeköti Krisztus testének.
Persze felhasznál bennünket egymás felé, mert egymás hite által épülünk.
De a hazugságban hivést is megerősíti.
Akik oda fordítják a fülüket mindenféle tanításnak.
Ezért aki meg nem gyűlöli ........ még a maga lelkét is nem lehet az Úr Jézus Krisztus tanítványa..
Sok mindent megmutatott most itt a te beírásaid, és Kavics beírásain keresztül, persze mindent és mindenkit felhasznál a Szent Szellem, még a könyveket is :wink:
Van amit több éve vettem és most olvastatja el velem és egy részénél emelkedik ki a leírás.
Akik a másik ember tudását, és a maguk tudását akarják összekapcsolni ők a :evil: tőrébe maradnak, vagy esnek vissza.

Te maradsz, vagy esel vissza.

Aki elkezdte vele az utat, de nem teljesíti, az visszaesik, aki el sem kezdi, mert maga gondolja, hogy dönteni tud, az persze marad.

Saul=Pál hitt és még is kellett neki egy természetfeletti érintés, aztán neki sem volt elég az ige ismeret, pedig ő aztán ismerte az igét hanem kellett a víz az engedelmesség bizonyítására.
Te is ismered annyira az írást mint Kavics és ő még is azt gondolja, hogy az írás tudás a víz.
Nagy örömet szerzett általatok Isten, mert feltette az Í-re a pontot :wink:
Ehhez kellettél te és kellett Kavics.
Akinek van füle a hallásra az érti, akinek pedig nem lenne még mindég kérheti az aratás URÁT, hogy adjon neki halló fület, amely segíti az Ő hangjának meghallását és a Szent Szellem vezetésének hittel való követését.
:*:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 27., szombat 12:23 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 28., szombat 11:15
Hozzászólások: 648
Nem küldhetsz üres hozzászólást!


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára tulip 2007. máj. 31., csütörtök 16:19-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 27., szombat 13:11 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 28., szombat 11:15
Hozzászólások: 648
Nem küldhetsz üres hozzászólást!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. nov. 02., péntek 02:33 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2007. júl. 11., szerda 11:56
Hozzászólások: 148
Sziasztok!
Bocs a zavargásért. :)
Tudnátok-e segíteni nekem abban, hogy Halloweenről kellene biblikus szemléletű kritika.
Van valakinek ilyen írása, vagy linkje?

_________________
Az Isten útja tökéletes, az Úr beszéde színigaz. Pajzsa mindazoknak, akik hozzá menekülnek (Zsolt.18.31)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. nov. 02., péntek 08:58 
Offline

Csatlakozott: 2007. aug. 19., vasárnap 12:51
Hozzászólások: 298
Brumteso írta:
Sziasztok!
Bocs a zavargásért. :)
Tudnátok-e segíteni nekem abban, hogy Halloweenről kellene biblikus szemléletű kritika.
Van valakinek ilyen írása, vagy linkje?


Nem akarok kötözködni,de ez nem fordítva kellene,hogy történjen?Úgy értem,hogy a logikus sorrend az volna,hogy először biblikus szemlélettel tekintesz a világra és azután úgy találod,hogy a Halloween (gyakorlata?) helytelen,és nem pedig egy előfeltevéshez keresel biblikus érveket?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. nov. 02., péntek 10:17 
wow, igen, MM jól látja :-)
Ha valaki hamis pénzt akar vizsgálni, előbb ismerje meg a valódit.
Persze ezek után ha hamisra bukkan, akkor ezt jó ha kimondja és nem használja még akkor sem, ha egy tengerparti luxus nyaralót vásárolhatna belőle.
Sőt ha mások ezzel fizetnek, akkor annyit tegyen meg, hogy figyelmezteti ezeket az embereket, hogy hamis pénz körül élik az életüket!

Ettől függetlenül azt hiszem a HIT gyülis portálon erre vannak kritikák.

Számomra az ijesztegetés, a félelem keltés már magában gáz.
Jézus Krisztus szinte minden megjelenésével - még akkor is amikor az új tetsében jött - így kezdte a beszédét:
NE FÉLJETEK!
Én inkább Hozzá igazodnék, mint a világ bölcsességéhez és kultuszaihoz.
Persze ezek után azt is elmondta, hogy pl. ha valaki bocsánatot kapott és ezt képtelen tovább adni, akkor van külső sötétéség, ahol fogcsikorgatás és vígasztalhatatlan sírás jellemzi az oda kerülőket.

Számomra a szellemekkel való játszadozás felelőtlenséget mutat. Nem ismerik az emberek a láthatatlan világ hatalmasságait.
:-(


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. nov. 02., péntek 11:39 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2007. júl. 11., szerda 11:56
Hozzászólások: 148
máriamagdolna írta:
Nem akarok kötözködni,de ez nem fordítva kellene,hogy történjen?Úgy értem,hogy a logikus sorrend az volna,hogy először biblikus szemlélettel tekintesz a világra és azután úgy találod,hogy a Halloween (gyakorlata?) helytelen,és nem pedig egy előfeltevéshez keresel biblikus érveket?

Pár éve az Ethos újságban olvastam egy kritikát a témában.
Világosan rámutattak az okkult vonatkozásokra--amellett, hogy az egész történetéről is írtak.
Sajnos nekik van ugyan honlapjuk, de a legjobb cikkeket direkt nem teszik fel rá, sőt, a régi cikkeket sem.
Szóval nem előfelvetés, nagyon is megbízható forrásból származó információhoz keresek megerősítést.
Aztán meg nézd meg, milyen ruhákba öltöztetik a gyerekeket. Ez az egész nem igazán Jézus Krisztust hirdeti...

A gyerekek itt azt tanulják meg legfeljebb, hogy megijesszenek embereket. Ha az Általad is említett biblikus szemlélettel nézem a világot, vagy akár csak szűkebb környezetemet, csak azt látom, hogy a Halloween az Istentől való eltávolodásra jó.
Elhiszem, hogy nem kötözködni akarsz, de számomra nem itt kezdődik a történet, hogy elkezdek "ellene dolgozni".

_________________
Az Isten útja tökéletes, az Úr beszéde színigaz. Pajzsa mindazoknak, akik hozzá menekülnek (Zsolt.18.31)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. nov. 02., péntek 11:52 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2007. júl. 11., szerda 11:56
Hozzászólások: 148
kavics írta:
Ettől függetlenül azt hiszem a HIT gyülis portálon erre vannak kritikák.

Számomra az ijesztegetés, a félelem keltés már magában gáz.
Jézus Krisztus szinte minden megjelenésével - még akkor is amikor az új tetsében jött - így kezdte a beszédét:
NE FÉLJETEK!

Számomra a szellemekkel való játszadozás felelőtlenséget mutat. Nem ismerik az emberek a láthatatlan világ hatalmasságait.:-(

Rámutattál valami nagyon fontosra: a félelemkeltésre.
Valahol erről szól az egész. És ez a baj: hiszen az Úr nem a félelem lelkét adja nekünk....
Itt látszik meg (számomra legalábbis), hogy ez nem Istentől jön.

_________________
Az Isten útja tökéletes, az Úr beszéde színigaz. Pajzsa mindazoknak, akik hozzá menekülnek (Zsolt.18.31)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. nov. 02., péntek 18:00 
Offline

Csatlakozott: 2007. aug. 19., vasárnap 12:51
Hozzászólások: 298
Brumteso írta:
máriamagdolna írta:
Nem akarok kötözködni,de ez nem fordítva kellene,hogy történjen?Úgy értem,hogy a logikus sorrend az volna,hogy először biblikus szemlélettel tekintesz a világra és azután úgy találod,hogy a Halloween (gyakorlata?) helytelen,és nem pedig egy előfeltevéshez keresel biblikus érveket?

Pár éve az Ethos újságban olvastam egy kritikát a témában.
Világosan rámutattak az okkult vonatkozásokra--amellett, hogy az egész történetéről is írtak.
Sajnos nekik van ugyan honlapjuk, de a legjobb cikkeket direkt nem teszik fel rá, sőt, a régi cikkeket sem.
Szóval nem előfelvetés, nagyon is megbízható forrásból származó információhoz keresek megerősítést.
Aztán meg nézd meg, milyen ruhákba öltöztetik a gyerekeket. Ez az egész nem igazán Jézus Krisztust hirdeti...

A gyerekek itt azt tanulják meg legfeljebb, hogy megijesszenek embereket. Ha az Általad is említett biblikus szemlélettel nézem a világot, vagy akár csak szűkebb környezetemet, csak azt látom, hogy a Halloween az Istentől való eltávolodásra jó.
Elhiszem, hogy nem kötözködni akarsz, de számomra nem itt kezdődik a történet, hogy elkezdek "ellene dolgozni".


Rendben,értelek.
Én sajnos nem tudok segíteni,mert csupa olyan cikket találtam,ahol arról van szó,hogy hogyan vette át a kereszténység a régi pogány ünnepeket,köztük a Samhain ünnepét is,és hogyan csinált belőle Mindenszentek ünnepét.De ezek nem kritikus hangvételűek.
Azt viszont még megjegyezném,hogy ez az ijesztgetés egyfajta amerikai trendi marháskodás,abszolúte a felszínt érinti csak,én a helyedben inkább mélyre ásnék,és azt vizsgálnám meg,hogy az eredeti Samhain ünnepe és annak lényegi vonásai milyen viszonyban állnak a keresztény tanokkal,lehet az izgisebb lenne.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. nov. 02., péntek 18:26 
Kedves Brumtesó!

Én meg azt tanácsolom neked, hogy Krisztus szabadságában meg lehet hamar ítélni mi a jó és mi a rossz.
Nem kell ehhez bonyolult vallás magyarázat és lexikális ismeret. Ennél sokkal egyszerűbb a valóság, elég hozzá élni és látni.

Ha látod, hogy félelem keltésről szól ez az ünnep és idézed a mi Urunk Jézus Krisztus evangéliumát, hogy nem a félelem lelkét kaptuk, hanem az ERŐNEK, SZERETETNEK, JÓZANSÁGNAK Lelkét, akkor higgy Neki!

És ez nem a felszín, hanem ez a VALÓSÁG!


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. nov. 02., péntek 19:14 
Offline

Csatlakozott: 2007. aug. 19., vasárnap 12:51
Hozzászólások: 298
kavics írta:
Kedves Brumtesó!

Én meg azt tanácsolom neked, hogy Krisztus szabadságában meg lehet hamar ítélni mi a jó és mi a rossz.
Nem kell ehhez bonyolult vallás magyarázat és lexikális ismeret. Ennél sokkal egyszerűbb a valóság, elég hozzá élni és látni.

Ha látod, hogy félelem keltésről szól ez az ünnep és idézed a mi Urunk Jézus Krisztus evangéliumát, hogy nem a félelem lelkét kaptuk, hanem az ERŐNEK, SZERETETNEK, JÓZANSÁGNAK Lelkét, akkor higgy Neki!

És ez nem a felszín, hanem ez a VALÓSÁG!


Kedves Kavics!

Ha tegyük fel,veszel egy autót és kapsz hozzá ajándékba egy halálfejes villogó kulcstartót,akkor a kulcstartó nem a lényegi oldala lesz az autódnak és az autóvásárlásodnak,hanem egy piti reklámfogás.Az ijesztgetés meg a cukorkaosztogatás Halloweenkor a Samhain gyökereihez és lényegéhez képest egy marketingfogás,egy máz,amivel az amcsik szokás szerint mindenüket leöntik,mert ha valami nem csillog-villog,akkor az már számukra érdektelen.
Persze,lehet arról is cikket írni,hogy a Halloweenkor osztogatott cukorkák rontják a gyerekek fogát és ezért nem keresztényi cselekedet ez,de szerintem ennél nagyságrendekkel fontosabb pontokon is támadható volna a Samhain a kereszténység szemszögéből.Na mindegy.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 117 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség