Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 117 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Következő
 

Re: Más vallások és filozófiák
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2010. dec. 16., csütörtök 15:52 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Ha a dicsőítés az ítéletből és az ez alól való feloldozásból fakad, akkor itt se érthetetlen számomra a térdre, hasra, stb borulás az Úr előtt.

Ez meg másik oldalról nehez érthető, hogyan lehet nem állva és felemelt kézzel dícsérni az Urat?
:wink:

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Más vallások és filozófiák
HozzászólásElküldve: 2010. dec. 16., csütörtök 15:57 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
nehez érthető, amit írsz :) ({)

ha engem kérdezel: szerintem lehet állva és felemelt kézzel is dicsérni az Urat :)

meg térden is :)

tényleg nem értem, hogy mire szerettél volna kilyukadni...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Más vallások és filozófiák
HozzászólásElküldve: 2010. dec. 16., csütörtök 16:08 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Én speciel értem...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Más vallások és filozófiák
HozzászólásElküldve: 2010. dec. 16., csütörtök 20:52 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Arra gondoltam, hogy maga a földre esés, térdelés, előre, hátra, oldalt dölés stb. önmagában az Istennel való találkozás lehetséges formája.
Ez lehet az Úr ítélő szava, jelenléte miatt.

Hogy ez megmarad ítéletnek, vagy áldás lesz belőle, az azon múlik, hogy az ember elfogadja-e a feloldozást.

Azért hozzám a térdre borulás közelebb áll. Amikor Jézust el akarták fogni, akkor az emberek az "Én vagyok" kijelentésre hátra hőköltek. Péter viszont leborult az Úr előtt, miután azt a sok halat kifogták.
Mind a két esetben ítélet történt, de a másodikban ott volt már a bizalom, a hit is, míg az elsőben csak a félelem.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Más vallások és filozófiák
HozzászólásElküldve: 2010. dec. 16., csütörtök 23:32 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
pauler írta:
Arra gondoltam, hogy maga a földre esés, térdelés, előre, hátra, oldalt dölés stb. önmagában az Istennel való találkozás lehetséges formája.
Ez lehet az Úr ítélő szava, jelenléte miatt.

Hogy ez megmarad ítéletnek, vagy áldás lesz belőle, az azon múlik, hogy az ember elfogadja-e a feloldozást.

Azért hozzám a térdre borulás közelebb áll. Amikor Jézust el akarták fogni, akkor az emberek az "Én vagyok" kijelentésre hátra hőköltek. Péter viszont leborult az Úr előtt, miután azt a sok halat kifogták.
Mind a két esetben ítélet történt, de a másodikban ott volt már a bizalom, a hit is, míg az elsőben csak a félelem.



--A téma kiinduló pontja: Áldás lehet-e, ha egy prédikátor kinyújtott kézzel megérintve a vele szembenálló egyént -egyidejüleg "valamit" mond is- és az illető "hanyattesik".- Erre számítva már ott állnak a beavatottak az egyén hátamögött, hogy "elkapják",- mégse essen a földre (hogy ne legyen piszkos a ruhája, vagy netán úgy beveri a fejét a padlóba, hogy eü. károsodása lesz... ki tudja?).-
- Brunó Schwengeller könyvéből idéztem,- hogy a Biblia szerint a "hanyattesés", az isteni ítélet jele.-

-Ehhez képest nem értem, miért lenne a nagy halfogás, "ítélet" ?

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Más vallások és filozófiák
HozzászólásElküldve: 2010. dec. 17., péntek 15:48 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Kedves Loisz!

Ezek a hanyat "lökések" TASZÍTÁSOK! Én azt gondolom, hogy Isten VONZ!

Péter maga mondta ki, hogy ítélet alatt van, amikor földre került Jézus előtt. De ebben az ítéletben ott volt a vonzás, hiszen nem akart elmenni Jézustól, hanem Jézust kérte, hogy menjen el tőle.
Péternél egyszerre volt jelen a taszítás és a vonzódás.
Ezt Jézus oldotta fel, amikor megmutatta Péter jövőjét.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Más vallások és filozófiák
HozzászólásElküldve: 2010. dec. 17., péntek 19:12 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
pauler írta:
Kedves Loisz!

Ezek a hanyat "lökések" TASZÍTÁSOK! Én azt gondolom, hogy Isten VONZ!

Péter maga mondta ki, hogy ítélet alatt van, amikor földre került Jézus előtt. De ebben az ítéletben ott volt a vonzás, hiszen nem akart elmenni Jézustól, hanem Jézust kérte, hogy menjen el tőle.
Péternél egyszerre volt jelen a taszítás és a vonzódás.
Ezt Jézus oldotta fel, amikor megmutatta Péter jövőjét.



Kedves pauler!

-Az első mondatod így igaz.- Tehát ahol hanyatt "lökések" vannak, azok taszítások; ergo, nem isteni vonzás, hanem "Isten nélküli" ítélet.- Ahol nincs jelen Isten, ott minden az ítélet alatt van.

-Ezért nem alkalmazható a Péter esetére, mert ott nagyon is "jelen volt" az Isten.
És nem Isten taszította,- hanem ő maga látta meg, mennyire nem állhat meg bűnös voltában az isteni fényben. Nem Isten, hanem ő maga ítélkezett önmaga felett, és ez egészen más.- Ezt úgy hívják, hogy bűnbánat,- mert jelen van az isteni vonzás.

Idézet:
1Kor 11,31
Mert ha mi magunk ítélnénk meg önmagunkat, nem esnénk ítélet alá.

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Más vallások és filozófiák
HozzászólásElküldve: 2010. dec. 17., péntek 20:51 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Idézet:
-Ezért nem alkalmazható a Péter esetére, mert ott nagyon is "jelen volt" az Isten.
És nem Isten taszította,- hanem ő maga látta meg, mennyire nem állhat meg bűnös voltában az isteni fényben. Nem Isten, hanem ő maga ítélkezett önmaga felett, és ez egészen más.- Ezt úgy hívják, hogy bűnbánat,- mert jelen van az isteni vonzás.


Meg láthatja-e az ember Isten nélkül - azaz önmaga - a saját bűneit? Mennyire reális ez?
Jelen volt az Isten Péter esetében az Úr Jézusban, de jelen volt az Isten Góliát esetében is abban a kavicsban.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Más vallások és filozófiák
HozzászólásElküldve: 2010. dec. 18., szombat 00:53 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
Idézet:
Meg láthatja-e az ember Isten nélkül - azaz önmaga - a saját bűneit? Mennyire reális ez?

-Persze, hogy Isten munkája nélkül nem láthatja meg,-
de az alapkérdés az volt, hogy a nagy halfogás csodája mennyiben volt Isten ítélete ? ezt kérdeztem,- mert Te ezt állítottad. -

-Abban a szituációban sokkal inkább Isten szeretetéről lehet beszélni, és nem ítéletéről.-
-Péter az isteni szeretet fényében látta meg, kicsoda Jézus és kicsoda ő..."Eredj el tőlem, mert én bűnös ember vagyok Uram."-

-Beszélt Jézus Péter bűnös voltáról ? - Nem, -megtöltötte a hajót hallal.- Ez csak nem nevezhető ítéletnek ? -

Idézet:
Jelen volt az Isten Péter esetében az Úr Jézusban, de jelen volt az Isten Góliát esetében is abban a kavicsban.

Ez a tény nem volt vita tárgya. :)

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Más vallások és filozófiák
HozzászólásElküldve: 2010. dec. 18., szombat 07:59 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Idézet:
-Beszélt Jézus Péter bűnös voltáról ? - Nem, -megtöltötte a hajót hallal.- Ez csak nem nevezhető ítéletnek ? -


Péter esetében ez lehet ítélet, mert vannak olyan emeberek akik a régi természetük szerint mindent jobban tudnak, még Istennél is.
(sajnos én is ebben szenvedek)

Pétert megítélte az, ami TÖRTÉNT vele. De ez valóban Jézus szeretet közösségében történt, erről tanuskodik az, hogy a bűnvallás/bűnbánat után azonnal ott volt a feloldozás, a legszebb jövőkép.

Az ítélet bekövetkezhet valami nagyon jó kapcsán is, ahogyan ez Péternél történt, milyen hatalmas Urunk van, aki nem sablon és nem szorítható be a mi tudatunk határai közé. Oda is befér, de több nálunk!
:-)

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Más vallások és filozófiák
HozzászólásElküldve: 2010. dec. 18., szombat 16:29 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
pauler írta:

Az ítélet bekövetkezhet valami nagyon jó kapcsán is, ahogyan ez Péternél történt, milyen hatalmas Urunk van, aki nem sablon és nem szorítható be a mi tudatunk határai közé. Oda is befér, de több nálunk!
:-)



Idézet:
Idézet:
1Kor 11,31
Mert ha mi magunk ítélnénk meg önmagunkat, nem esnénk ítélet alá.


-Egész jól megvilágítottad ennek az igének a helyénvalóságát ebben a vitában. :)

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Más vallások és filozófiák
HozzászólásElküldve: 2011. jan. 12., szerda 01:55 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
Veszélyes spirituális tévtanok közé sorolható:

GNOSZTICIZMUS

Idézet:
A szó töve, a gnózis görögül tudást jelent. A Gnózis, mint az igazi tudás tana, abból a vélekedésből indul ki, hogy létezik igazi tudás. Erre támaszkodnak meghatározásai, leírásai és magyarázatai.

A gnosztikus világnézet alapja az, illetve a különféle gnosztikus irányzatok abból indulnak ki, hogy

1. Az igazság előbb létezett, mint minden más
2. Minden emberben eleve benne van ez az eredendő igazság
3. Aki ezen abszolút tudásra szomjazik, az belülről megtalálhatja.

A gnoszticizmus a kereszténységtől jelentősen, éppen az elvi alapjaiban eltérő spiritualitás. Mert míg a kereszténység az isteni Megváltó szükségességét vallja, addig a gnoszticizmus egy a sok, úgynevezett önmegváltó spiritualitás közül. Gnoszticizmus szerint mindenki önmagát válthatja meg, azáltal, hogy a világot megismeri, s végül önmagába jut vissza.


--E szerint az ember teremtette, hozta létre ÖNMAGÁT ?
--Ennél nagyobb önáltatás kevés van... :roll: :)

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Más vallások és filozófiák
HozzászólásElküldve: 2011. jan. 12., szerda 20:03 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Kedves Loisz, azért nem egészen ezek a problémák a gnosztikusokkal, legalábbis nem ilyen formában van velük gond.

Az első pont például igaz, ha azt mondjuk Isten, az ő igazsága mindenek előtt létezett. A gnosztikusok viszont itt azt mondják valójában, hogy a Teremtő Isten előtt létezett igazság. A Teremtő Istent huszadrangúnak, sőt negatív jellegűnek nevezik az isteni sorukban.

Azzal sincs gond, hogy az igazság benne van az emberben, hiszen van az emberi létezésünk mellett isteni részünk is. A gond az, hogy Ádámban és vele az emberben a Teremtő Isten feletti entitást feltételez a gnoszticizmus.

Az sem probléma, hogy belülről jövünk rá igazságra, hiszen a Szentlélek által ismerhetünk rá az igazságra, vagyis annak egy részére. A Biblia, a Szentlélek segítségével végül tükör által látunk homályosan. A gond az, amikor teljességgel isteninek tartja magát a gnosztikus ember és a megnyilvánulásait, belső lelki életét képes adott esetben 100 %-an isteninek gondolni.

A konklúzióval egyetértek.

Végül nem az ember hozta létre önmagát, hanem ha jól emlékszem a Sophia az ősbölcsesség hozta szerintük létre valahogyan az ős Ádámot a Teremtő Isten előtt.

A gnosztikusokról azt mondták régen, hogy a teológiájuk, az isteni rendszerük olyan bonyolult, mint egy barlangrendszer, ahol számtalan emelet, szint és odú van, amelyekben számtalan isten és entitás egzisztál, ahol csak eltévedni lehet... :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Más vallások és filozófiák
HozzászólásElküldve: 2011. jan. 13., csütörtök 00:43 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
rosta írta:

A konklúzióval egyetértek.

Végül nem az ember hozta létre önmagát, hanem ha jól emlékszem a Sophia az ősbölcsesség hozta szerintük létre valahogyan az ős Ádámot a Teremtő Isten előtt.

A gnosztikusokról azt mondták régen, hogy a teológiájuk, az isteni rendszerük olyan bonyolult, mint egy barlangrendszer, ahol számtalan emelet, szint és odú van, amelyekben számtalan isten és entitás egzisztál, ahol csak eltévedni lehet... :)


Az általam leírt konklúzió kifejezetten az idézet utolsó mondatára vonatkozott:
Idézet:
Gnoszticizmus szerint mindenki önmagát válthatja meg, azáltal, hogy a világot megismeri, s végül önmagába jut vissza.


-- Amiben igazat adtál az idézetben,- ha a keresztyén világnézet alapján értjük, akkor igen,... de szerintem ők nem így értették, mivel önistenítők... :)

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Krisnának
HozzászólásElküldve: 2011. márc. 13., vasárnap 01:17 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2007. júl. 11., szerda 11:56
Hozzászólások: 148
Brumteso írta:
Hát ez egy jó kérdés, ennyire azért nem értek a keleti vallásokhoz. Én azt gondoltam, hogy a Krisnának nem a hindu valláshoz van köze.

Új gondolat: talán mégis van köze a hindukhoz is.
Rengeteg vélt istenük van, vagyis bálványuk.
Most sem vagyok képzettebb a témában. De nincs kizárva.

_________________
Az Isten útja tökéletes, az Úr beszéde színigaz. Pajzsa mindazoknak, akik hozzá menekülnek (Zsolt.18.31)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 117 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség