Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 117 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. nov. 05., hétfő 20:50 
Offline

Csatlakozott: 2007. aug. 19., vasárnap 12:51
Hozzászólások: 298
rosta írta:
Szíves tájékoztatásul elmondom, hogy a fórumozás során a nyilvánvaló hülyeséget bevállalni pozitív dolog.

A tanácsért nem jössz nekem semmivel. Ingyen van...


Amennyiben elmeséled nekem,hogy szerinted mi az az égbekiáltó nyilvánvaló hülyeség,amit el kéne ismernem,akkor szívesen beszélgetek Veled a továbbiakban.De ha a személyeskedésen kívül továbbra sem mondasz semmit,akkor a válasz is el fog maradni a jövőben.

Pedig azt hittem,minimum hálnom kell Veled az iyen tanácsért,most azért megnyugodtam,hogy ingyenes.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

hindu szentélyavatás, mint imatéma
HozzászólásElküldve: 2008. aug. 06., szerda 20:05 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2007. júl. 11., szerda 11:56
Hozzászólások: 148
Hindu "szentélyt" fognak avatni a héten.
Részlet a programot ismertető hirdetőplakátról:
Tűzáldozat: Egyidejűleg hét védikus tűzáldozat a világbékéért.
Nem tudom, másnak a városában is ki van-e hirdetve....
http://www.nandafalva.hu/cikkek/jelente ... ypark1.htm

Részletek a honlapon talált szövegből:
A HINDU SZENTÉLYEK TÖRTÉNETE

A balástyai Nandafalva, az alföldi tanyavilágban megbúvó hindu közösség 1979-ben alakult. Húsz év tevékenység eredményeképpen, 2000-ben nyitotta meg kapuit az itteni hindu templom. Az alföldi tájba illeszkedő templom Szigeti Gyula műépítész tervének köszönhetően a magyar és hindu építészeti jegyek bravúros fúziója; tornáca, kerengője cseréppel díszített orisszai templomtornyot ölel körbe. A templom tornyában lakó egymázsás harang a magyar hagyományt is követve minden nap többször megszólal.

A ma élő indiai mesterek hasonló szakértelemmel faragják az újonnan épülő szakrális remekműveket. A kőfaragó művészet egyik jelentős központja a Radzsasztán állambéli Sikandra falu. A település több tucat kőfaragó dinasztia otthona. Itt készültek a magyar hindu templom béke-parkjában augusztus 9-én délután fél ötkor felavatásra kerülő szentélyek is.

Az új szentélyek figyelmet érdemelnek a méretük miatt is: három szentély is meghaladja a két méter magasságot. A szentélyek bemutatják a hindu pantheon legfontosabb alakjait. Készült egy modern installáció is, mely Szúrját, Bhúmít és Csandrát hivatott meginvitálni, ők a Nap, a Föld és a Hold hindu megszemélyesítői. Megidézik a földi élet szempontjából három létfontosságú égitestet, hogy maguk is tiszteletüket ajánlhassák az alföldi hindu templomnál, s egyúttal a szemlélődő is háláját fejezheti ki az életet lehetővé tevő isteni anyatermészet előtt.

A szentélypark egyik monumentális eleme a két tonnás, egy kőből kifaragott, két méter magas Alázat-oszlop. Az Alázat-oszlop Istenre és a világra rácsodálkozó, azok végtelenségére rádöbbenő ember meghódolását fejezi ki. Az oszlop négy oldalán egy középkori indiai vers emberi alázatot és átszellemülést kifejező sorai olvashatók magyarul, angolul és szanszkritul.

Gondolom, elég egyértelmű, hogy imatémának hozom.

_________________
Az Isten útja tökéletes, az Úr beszéde színigaz. Pajzsa mindazoknak, akik hozzá menekülnek (Zsolt.18.31)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. aug. 06., szerda 21:31 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Tulajdonképpen a mi állami támogatásunkból is jöhetett létre, hogy ilyen mindenféle szobrok lesznek felállítva.

Erre mondtam, hogy nem kell bejegyeztetni semmiféle egyházat.

Az 1+1%-ot, meg mindenki személyesen odaadja ahova akarja.
Nincs papírmunka...stb


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. aug. 07., csütörtök 21:22 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2007. júl. 11., szerda 11:56
Hozzászólások: 148
cilla írta:
Erre mondtam, hogy nem kell bejegyeztetni semmiféle egyházat.

Az 1+1%-ot, meg mindenki személyesen odaadja ahova akarja.
Nincs papírmunka...stb
Erre nem is gondoltam, hogy a mi adónkból... De igazad van, tényleg lehetséges.
Szívem szerint én is szabályoznám, hogy ki kaphatja meg az 1%-unkat, de ennél is fontosabb, hogy imádkozzunk!
Van miért!

_________________
Az Isten útja tökéletes, az Úr beszéde színigaz. Pajzsa mindazoknak, akik hozzá menekülnek (Zsolt.18.31)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. aug. 08., péntek 09:56 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Brumteso írta:
cilla írta:
Erre mondtam, hogy nem kell bejegyeztetni semmiféle egyházat.

Az 1+1%-ot, meg mindenki személyesen odaadja ahova akarja.
Nincs papírmunka...stb
Erre nem is gondoltam, hogy a mi adónkból... De igazad van, tényleg lehetséges.
Szívem szerint én is szabályoznám, hogy ki kaphatja meg az 1%-unkat, de ennél is fontosabb, hogy imádkozzunk!
Van miért!


Szia kedves Brumtesó! :D

Az 1%-kal nincs gond, hiszen eldöntheted hova menjen, hanem én a kiegészítő állami támogatásokról beszélek.

De tényleg nem ez a fontos, csak úgy eszembe jutott.

Üdv szeretettel cilla


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: hindu szentélyavatás, mint imatéma
HozzászólásElküldve: 2008. aug. 08., péntek 17:13 
Offline

Csatlakozott: 2007. aug. 24., péntek 14:01
Hozzászólások: 104
Tartózkodási hely: Budapest
Szia Brumtesó!

Nagyon örülök, hogy ezt feltetted. Nálunk is hirdetik, de inkább az új szentélyek építészeti szépségét emelik ki.

Nagyon ravasz húzás:

Brumteso írta:
A szentélyek bemutatják a hindu pantheon legfontosabb alakjait. Készült egy modern installáció is, mely Szúrját, Bhúmít és Csandrát hivatott meginvitálni, ők a Nap, a Föld és a Hold hindu megszemélyesítői. Megidézik a földi élet szempontjából három létfontosságú égitestet, hogy maguk is tiszteletüket ajánlhassák az alföldi hindu templomnál, s egyúttal a szemlélődő is háláját fejezheti ki az életet lehetővé tevő isteni anyatermészet előtt.


Magyarországon viszonylag kevesen hisznek az indiai istenekben, mennyivel egyszerűbb rávenni az érdeklődő látogatókat, hogy imádkozzanak a világbékéért, kifejezzék hálájukat az anyatermészetnek vagy elfogadják az Istennel szembeni alázat fontosságát (itt vajon Krisnára gondolnak?).


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. aug. 08., péntek 19:25 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Van ahol másképp hirdetik.

idézet:
A hindu világnézetet a tolerancia, az együttérzés, a nem-ártás, az odaadás és a lelki felemelkedés hatja át.

Tulajdonképpen nagyon sok ember erre vágyik, békére, toleranciára...stb. ezért is lesz egyre több hívőjük.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: hindu szentélyavatás, mint imatéma
HozzászólásElküldve: 2008. aug. 09., szombat 21:31 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2007. júl. 11., szerda 11:56
Hozzászólások: 148
Shannon írta:
Magyarországon viszonylag kevesen hisznek az indiai istenekben, mennyivel egyszerűbb rávenni az érdeklődő látogatókat, hogy imádkozzanak a világbékéért, kifejezzék hálájukat az anyatermészetnek vagy elfogadják az Istennel szembeni alázat fontosságát (itt vajon Krisnára gondolnak?).

Hát ez egy jó kérdés, ennyire azért nem értek a keleti vallásokhoz. Én azt gondoltam, hogy a Krisnának nem a hindu valláshoz van köze.

Nekem a védikus tűzáldozat piszkálta meg a fantáziámat, leginkább abban sejtek okkult hátteret....

_________________
Az Isten útja tökéletes, az Úr beszéde színigaz. Pajzsa mindazoknak, akik hozzá menekülnek (Zsolt.18.31)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Más vallások és filozófiák
HozzászólásElküldve: 2009. okt. 28., szerda 20:30 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Miket nem mond a Soros?!

Idézet:
Ezzel szemben Soros szerint a társadalomra is alkalmazható a reflexivitás általa a közgazdaságtanra kidolgozott elmélete. Nem feltétlenül a kognitív funkciók, hanem a manipulatív funkciók is uralkodhatnak, végtére is a demokráciákban a politikusok legfőbb célja a hatalomra kerülés és a hatalmon maradás.

A nyílt társadalom elméletének ezen alapvető hibáját Soros a felvilágosodás nagy tévedésére, az értelem és a valóság szétválaszthatóságának a természettudományokban hasznos, ám a társadalomtudományokra kiterjeszthetetlen dogmájára vezette vissza. Mivel a politikusok célja valójában nem a dolgok jobbátétele, hanem a hatalom megszerzése és megtartása, ez a tévedés kaput nyított egy vészes lehetőségnek. Soros véleménye szerint Bush és kormánya kihasználta, hogy míg ellenfeleiket kötötte a tények iránti elkötelezettség, ők propagandagépezetüket kihasználva teljes egészében figyelmen kívül hagyhatták a tényeket. Karl Rove-t, Bush kaninetfőnökét idézte, aki szerint "mi nem tanulmányozzuk, mi alkotjuk a tényeket".

Soros szerint tehát a nyílt társadalmat nagyban befolyásolja, hogy a népet már nem az igazság, hanem a szórakoztatás érdekli, és hozzászokott, hogy az üzeneteket előrecsomagolva, bemárkázva kapja. Azaz, a társadalmi párbeszédet ugyanúgy torzítja a reklám, mint a szabad piacot, ahol bár optimális esetben a kereslet és a kínálat kiegyenlítené egymást, valójában ettől eltérő eredményt kapunk.

http://index.hu/kulfold/2009/10/28/soro ... _csapdaba/


Bagoly mondja verébnek... :|


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Más vallások és filozófiák
HozzászólásElküldve: 2009. nov. 27., péntek 20:50 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
Rosta írta a Felfüggesztés rovatban. Áthoztam ide, hogy ne legyen baj belőle.

Idézet:
nemosinex írta:
Azért a történelmi hűség kedvéért jó lenne valami pozitívat is ideidézni Eeyore-tól.

Idézet:
rosta írta:
Kellemetlen egy olyan írás, hogy csak a bűnös embert látod a másikban. Semmi pozitívum. De hát ez már tényleg nem ennek a topicnak a témája
Hogy értsd miről van szó kedvenc marxista filozófusodat idézem:
Idézet:
Ancsel Éva írta:
Az nem baj, ha dühöng az ember - az se, ha villámokat szór haragjában -, de az rettenetes, ha kihűl.

Tényleg nem értem az indulataidat. Kire haragszol? Ancsel Évára, mert ezt leírta, rám, mert ezt idéztem, vagy Adminra, mert az Eeyore-t kitiltotta? Fontos tisztáznod ezt magadban.
1) Ancsel Éva nem a bűnös embert látja valakiben, hiszen filozófiai absztrakciókkal foglalkozik, itt konkrétan az erkölcsi ítélkezés antinómiáival. Jelenségekről van szó, nem egyénekről, így fel sem merül az, hogy „csak” a bűnös embert látná. De mivel az erkölcsi ítélkezés a témája, ez megkerülhetetlenné teszi a bűnhöz való viszonyulás kérdését. A bűnhöz való viszonyulásról nem lehet úgy beszélni, hogy közben – mondjuk – azt tárgyaljuk (mint lehetséges pozitívumot), hogy a másik milyen jó epertortát tud sütni. Mert nem ez a téma. Csodálkozom, hogy ezt magyarázni kell.
2) Ha rám vonatkozik az a homályos megfogalmazás, miszerint „Kellemetlen egy olyan írás, hogy csak a bűnös embert látod a másikban”, akkor valamit nagyon félreértettél, vagy félre akartál érteni, hiszen éppen azt próbáltam szorgalmazni, hogy maradjon itt olyan hozzászólás is Eeyore-tól, ami tompítja azt a képet, amit ez a bent hagyott idézet fest róla.
3) Ha Adminra haragszol, tisztázd vele a dolgot, de ne vidd át az indulataid másokra!

Azt az előbbiek tükrében végképp nem értem, hogy kedvenc marxista filozófusom általad idézett sorai kire vonatkoznak. Ki hűlt ki? Én legfeljebb elhűltem azon, amit írtál.
:?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Más vallások és filozófiák
HozzászólásElküldve: 2009. nov. 27., péntek 21:46 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
nemosinex írta:
2) Ha rám vonatkozik az a homályos megfogalmazás, miszerint „Kellemetlen egy olyan írás, hogy csak a bűnös embert látod a másikban”, akkor valamit nagyon félreértettél, vagy félre akartál érteni, hiszen éppen azt próbáltam szorgalmazni, hogy maradjon itt olyan hozzászólás is Eeyore-tól, ami tompítja azt a képet, amit ez a bent hagyott idézet fest róla.


Jól látod erre reagáltam. Szerintem a beírásod csak sötétíti a képet, nem javítja. Egyfajta farizeusi beírásnak tartom, ezért idéztem Ancselt, merthogy ő is valami efféléről ír szerintem.

Ha mást akartál volna írni és félreértettelek, hát ez esetben sajnálatos az eset. Talán írd meg pontosabban, mi is a helyzet azzal a pizitívummal... :|


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Más vallások és filozófiák
HozzászólásElküldve: 2009. nov. 28., szombat 04:58 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
Ha mást akartál volna írni és félreértettelek, hát ez esetben sajnálatos az eset. Talán írd meg pontosabban, mi is a helyzet azzal a pizitívummal...
Ha mást akartam volna írni, és félreértett, uram, esetleg az a furcsaság is előfordulhat, hogy az Ön készülékében van a hiba. Sajnálom, hogy ez az eshetőség SOHA nem jut eszedbe.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Más vallások és filozófiák
HozzászólásElküldve: 2009. dec. 11., péntek 18:00 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
.
Valódi hit, vagy élményvallás ?- Bruno Schwengeler (Kivonat a könyvből)

REMEGÉS, NEVETÉS, ELESÉS - ismert okkult jelenségek.

Nemcsak sámánok és más okkultisták, vagy szellemgyógyászok körében gyakoriak az ilyen fura jelenségek, hanem démonikus jellegű vallási gyakorlatokban is tapasztalhatók.

"Remegni, nevetni, elesni - japánok között hódít a ki- ill. ch'-inek nevezett energia.

-Japánok ezrei fedeznek fel napjainkban egy új módszert arra, hogy megszabaduljanak a stressztől, fokozzák teljesítőképességüket, vagy krónikus betegségeket gyógyítsanak.

Koncentrált légzésgyakorlatok által egy speciális mester utasításai alapján energiát szabadítanak fel, amelyet ki-nek neveznek. Ennek következtében harsogó nevetésben törnek ki, rángatóznak és remegnek, lábaikkal dobognak, vagy a földre esnek.
A ki-mester, aki rendelkezik a ki-energia fölött és irányítani tudja azt, képes arra, hogy felállítsa, majd megint a földre ejtse az embereket, mintha csak láthatatlan kezek mozgatnák őket.-

-Koco Nisino tanítómester így magyarázza a módszert: "Amikor értelemmel nevetnek, akkor feltehetően egy viccre gondolnak, amit épp az imént hallottak. A ki nem ilyen.- A ki a hasból jön. Izgatja, stimulálja sz ember idegrendszerét. A ki vagy dh'i energia a Távol-Keleten jól ismert, hisz több ezer éves tradiciója van."

A "Keleti bölcsesség lexikona" szerint a ch'i ... azonos az ősenergiával. - A ch'i gyakorlása révén a taoista beavatottak rendkívüli képességekre tehetnek szert."

-May Rothen, aki egykor ezoterikával foglalkozott, most azonban már keresztyén, ezt írja a ch'i-ről:

"A Biblia Istenének van ereje, energiája. A Biblia azonban azt mondja, hogy ez a lelki-szellemi erő, ez a "pneuma" nem azonos a kozmosz, a világmindenség "energiájával."

-"Mi pedig nem a világ lelkét (pneuma tou kosmou) kaptuk, hanem az Istenből való Lelket (pneuma tou theou), hogy megismerjük mindazt, amit Isten ajándékozott nekünk." (1.Kor 2,12)

-A Biblia azt a személyt, aki kozmikus erőt tud közvetíteni, "e világ fejedelmének" (arkon tou kosmou) nevezi. (Ján 12,31) Szolgáit pedig "a sötétség világának urai" kifejezéssel illeti (kosmokratores; Efézus 6,12).

Ez a fejedelem Sátánként is ismeretes és a Biblia tanúsága szerint nagyon hatásos erővel rendelkezik, amellyel jeleket és csodákat tud tenni, és képes arra, hogy az embert az üdvösség és teljesség téves utaival ámítsa.

-A kozmikus energia nem semleges dolog, hanem irányított energia, méghozzá Sátán által irányított energia. Olyan cél felé terel, amely a Bibliában tájékozott keresztyén számára örök kárhozatként ismeretes.

-Isten ereje a kereszten át az Ő Fiához, Jézus Krisztushoz terel. - Isten ereje szintén nem semleges, Ő ugyanis "szemeivel" örök üdvösségre tanácsol és vezet."
(Könyv 33-35 old.)


L.

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Más vallások és filozófiák
HozzászólásElküldve: 2010. nov. 01., hétfő 09:47 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
Valódi hit, vagy élményvallás ?

"Isten igéje világosan megmondja, hogy az utolsó időkben az emberek egyre inkább jelekre és csodákra fognak áhítozni, és hogy a ..." Sátán is a világosság angyalának adja ki magát" (2 Kor 11,4. 13-15)

Földre esés

A torontói áldás kapcsán rengeteg ember esik HANYATT.

Mit mond a Biblia:
-"Ekkor Abrám arcra borult..."
-"Ekkor Mózes és Áron arcra borult..."
-"Az angyalok mind ott álltak a trónus, a vének és a négy élőlény korül, arcra boultak a trónus előtt, és imádták Istent..."

A hanyatt esés a Bibliában : az ítélet jele, mint pld. Éli esetében.

A hanyatt esésnek tehát semmi köze sincs az Isten iránti tisztelethez, vagy az Ő imádatához,- hanem mindig az "ősi kígyóval, az ördöggel kapcsolatban és az ebből adódó isteni ítélet vonatkozásában említi az Íge."

Brunó Schwengeler 24-26 old.

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Más vallások és filozófiák
HozzászólásElküldve: 2010. dec. 10., péntek 19:38 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Kína kezd visszatérni a gyökereihez!

Idézet:
Válaszlépés: saját békedíjat hozott létre Kína
2010. december 07. 21:31


A Konfuciusz-díj első kitüntetettje Lien Csan, Tajvan korábbi alelnöke

Kínában saját békedíjat hoztak létre, és először csütörtökön adják át, egy nappal azelőtt, hogy Oslóban megtartják a Nobel-békedíj átadási ceremóniáját.

A Nobel-békedíjat az idén Liu Hsziao-po kínai ellenzéki kapta, aki hazájában börtönben ül, és akinek a családtagjai sem utazhatnak a norvég fővárosba, hogy átvegyék helyette a díjat. Pekinget felháborította az 54 éves Liu kitüntetése, amit a Nyugat ellene irányuló manőverének minősített. Erre válaszul született meg az az ötlet, hogy Kína létrehozza saját, Konfuciuszról elnevezett békedíját. Mint a díjat odaítélő bizottság közölte, a Konfuciusz-díjat azért alapították, hogy a kínai nép békés szellemiségének közvetítője legyen. A Konfuciusz-békedíj első kitüntetettje Lien Csan, Tajvan korábbi alelnöke, s a nacionalista Kuomintang párt tiszteletbeli elnöke lesz.

Nyolc jelölt közül választották ki, akik között olyan neves személyiségek vannak, mint például Bill Gates amerikai milliárdos, Nelson Mandela volt dél-afrikai és Jimmy Carter volt amerikai elnök, Mahmud Abbasz palesztin elnök és a pancsen láma, a tibeti buddhista vallás második számú vezetője. Közülük néhányan már megkapták a Nobel-békedíjat, vagy jelölték őket erre az elismerésre.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 117 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség