Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 42 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3  Következő
 

Kereszteny, keresztyen es mas vallasok...
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2006. okt. 04., szerda 13:52 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 11:35
Hozzászólások: 3
Tartózkodási hely: NAGYVARAD/ROMANIA
Ezzel a temaval egy mehkasba nyultunk! Igaz meg kevesen. En szemelyszerint nagyon kivancsi vagyok milyen velemenyek erkeznek. A sok vallas letezeseben en Isten kegyelmet latom es az ember paradicsomi lelkuletet, hogy mindig/sokszor felre ertjuk Istent, a magunk utjat jarjuk. Es nem tanulunk, pedig szamtalanszor megutottukl mar a bokankat! A lelkem melyen vagyom Istenhez, ahol mar nem lesz vallas, csak SZERETET! Talan ez a bajok forrasa: van vallas, de van e szeretet? Kritizalni a masik vallasat konnyu, szeretni? Ujjal mutogatni a masikra konnyu, szeretni? Vallani valamit konnyu, de feltetel nelkul szeretni, ugy ahogy engem Isten szeret?

_________________
...mindezek kozott legnagyobb a szeretett.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 04., szerda 13:59 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 08:33
Hozzászólások: 1884
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Csikar, megfogalmaznád, mit jelent számodra a feltétel nélküli szeretet (gyakorlati módon)?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 05., csütörtök 16:21 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 11:35
Hozzászólások: 3
Tartózkodási hely: NAGYVARAD/ROMANIA
Feltetel nelkuli szeretet: ugy szeretni a masikat amilyen! Egyszeru mondani, ervenyesiteni nehezebb. Mindig modositani szeretnenk valamit a masik emberen/emberben: vallasat, vilagnezetet, kinezetet, gondolkodasat, sorolhatnam a vegtelensegig es ugyanigy a masik ember minket. Erre ramegy rengeteg ido/energie/ erzelem az erdmeny pedig legtobbszor nem az elvart/ remelt erdmeny. A kovetkzmenyek: nezeteltersek, vitak, disputak, szakadasok, haboruk... Pedig Isten csak annyit kert tolunk: szeressuk Ot es szeressuk embertarsunk.FELTETEL NELKUL!!! Lehet es szabad nem szeretni bizonyos cselekedeteit/ megnyilvanulasait/gondolkosasat egy embernek, megis az embert szeretni kell/ kellene. Tudom abszurdnak, nonszensznek tunik az egesz, de ez az en velemenyem most ebben a pillanatban.

_________________
...mindezek kozott legnagyobb a szeretett.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 06., péntek 10:16 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Kedves Csikar!
Nem nonszensz és egy nagyon fontos dologra mutattál rá!
Érdemes elgondolkodni azon és belemélyedni, hogyan változik, változna meg a viselkedésünk(sed), amint egy barátságos beszélgetés során az addíg ismeretlen embertársadról , kiderül hogy pl muzulmán vagy sátánista!!!
Gondolj el egy ilyen beszélgetést magadban és figyeld a saját reakciódat!
Addíg normális embertársunknak gondoljuk , amíg ezek ki nem derülnek róla!
Ez viszont is igaz! Ő is hasonlóképpen változik amint a Te hitedről értesül!
Átmegy a békés beszélgetés egymás meggyőzésébe, hanem bedöngölésébe!
Pedíg éppen a viselkedésünkel kellene a hitünket bizonyítani!
Gondolok itt arra , hogy amint egymás eltérő hitéről bizonyságot nyertünk, azonnal meggkettőzött szeretettel és figyelemmel kellene de normális emberi viselkedéssel a másik felé fordulni!
Ezzel bizonyítva , tetteimből a hitemet!
Minnél távolabb van a hitünk egymástól, annál feszültebb a viselkedésünk , pedíg igazság szerint nem szabadna a kezdeti nyitott viselkedésből változva a másik azonnali megtérésére törekedni!
A gyakorlat az hogy azonnal kényszerítő érzést indulatot érzünk a legerősebb bizonyságtétel megtételére , és a lelki szemeinkkel már látjuk amint erre a másik átadja magát az Úrnak!
Ezeket most mint szélsőségeket írtam , nem mindenki és nem teljesen ennyire viselkedik naívan!
De figyeld meg itt a fórumon , ha "beesne" egy , más hitű, mi történne!
Ezeket a régi fórum tapasztalatai alapján írtam! Nem törvényszerű a mostani fórum ilyetén működése , mert hála az Úrnak már van moderálás és elejét lehet venni a "keresztes hadjáratnak!" :D
Szeretettel Tamás

_________________
Mert Istennek kell inkább engedni, hogysem az embernek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 07., szombat 08:37 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Nem tudom Tamás de nekem sántít amit leírsz.
Miért elegyedik beszédbe valaki egy sátánistával?
Miért beszélget vele tovább, ha megtudja, hogy a másik amiben hisz, az teljesen ellentétes Isten igazságával?
Miért nem zárja a beszélgetést azzal, hogy én nem abban hiszek amiben te. és pont . :oops:

A kereszt botránya az, amit hirdet a megváltott ember.
Csak az Úr Jézus keresztjében legyen nekem dicsekedésem.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 09., hétfő 10:07 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
Ez számomra is gyakori ütköző pont volt, még a régi fórumozás során.
Több en úgy vélték, sosem szabad abbhagyni (feladni a reményt?) egy hitetlen vagy más vallás követőjének "kapacitálását" Jézus irányába.
Én mást látok az Úrnál. Meghirdette egyértelműen a "választékot", elmondta a JÓ HÍRT és a delikvensre bízta a döntést.
Lásd a gazdag ifjú történetét (semmi győzködés) vagy a jóllakásért újra érkező tömeg szembesül azzal, hogy "Én vagyok a Mennyből alászállott kenyér" - vagyis NE A JUTALOMÉRT, HANEM MAGAMÉRT KERESSETEK ÉS KÖVESSETEK - nos akkor nem csupán a tömeg fordított Neki hátat, hanem a tanítványok nagy része is elhagyta..

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 09., hétfő 12:56 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Ez mind igaz, amit mondasz, Figyelő, de azért minden eset más és más.
Van, h. az ember testvérrel sem tud egy ponton túl beszélgetni, mert mindig falnak ütközik érthetetlen módon-
és volt olyan fiatalember , aki betévedt a bibliaóránkra, meresztettük a szemünket azon a keveredésen, ami benne volt. Nem egyszer, s nemcsak mi beszélgettünk Vele, míg aztán letisztult minden benne, s ma szoros testvéri kötelelék van közöttünk.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 10., kedd 19:15 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 08:33
Hozzászólások: 1884
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Kedves Csikar!

Egyetértek azzal, hogy Isten azt szeretné, minden embert szeressünk, függetlenül a természetétől vagy vallási hovatartozásától. Persze a másik, amit a tanítványaira bízott Jézus ez: „Menjetek el tehát, tegyetek tanítvánnyá minden népet…” (Máté 28:19)

Ez utóbbi nem zárja ki a szeretet, sőt! A vita sem kerülendő rossz, amíg egymást tiszteletben tartva történik. :wink:

B.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 12., csütörtök 09:21 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:24
Hozzászólások: 390
Kedves Mindannyian!

Engem arra tanítottak, hogy a magam vallását szeressem, a másét tiszteljem, Istent pedig féljem. Nem látok hát én itt semmiféle problémát egészen addig, amíg erőszakos módon nem ragad rám más világnézetű atyámfia és egyre liluló fejjel győzköd az egyetlen igazságról. A baj csak az, hogy Jézus valóban az egyetlent hirdette, akikkel meg kapcsolatba kerülök azok is ezt állítják. Miként lehet akkor, hogy annyira különbözik egymástól a kettő (három, négy stb.) Az apostolok bár nyelveken szóltak, ennyire nem érthették félre őket.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 16., hétfő 13:24 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Békesség Néktek!
Idézet:
FM írta:
Nem tudom Tamás de nekem sántít amit leírsz.
Miért elegyedik beszédbe valaki egy sátánistával?
Miért beszélget vele tovább, ha megtudja, hogy a másik amiben hisz, az teljesen ellentétes Isten igazságával?

Ha figyelmesen olvasod amit írtam az alaphelyzet , hogy nem tudja a keresztyén , hogy a másik miben hisz!
A második kérdésedre a válasz talán abban rejlik , ha az illető cáfol vagy kérdez!
Mint a régi fórumon jónéhányan!
Te is válaszoltál egypárra ott!

Szeretettel Tamás

_________________
Mert Istennek kell inkább engedni, hogysem az embernek!


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Tamás12 2006. okt. 16., hétfő 13:33-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 16., hétfő 13:29 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
FM írta:
Miért nem zárja a beszélgetést azzal, hogy én nem abban hiszek amiben te. és pont . :oops:

A kereszt botránya az, amit hirdet a megváltott ember.
Csak az Úr Jézus keresztjében legyen nekem dicsekedésem.


Talán ez is érdekes, kedves Tamás :oops:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 16., hétfő 13:37 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Talán ez játszódik a lelkében!

Jak 5:20 Tudja meg, hogy a ki bűnöst térít meg az ő tévelygő útjáról, lelket ment meg a haláltól és sok bűnt elfedez. :oops:

Szeretettel Tamás

_________________
Mert Istennek kell inkább engedni, hogysem az embernek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 21., szombat 15:31 
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:09
Hozzászólások: 43
Tartózkodási hely: Budapest
E téma taglalásához tudom ajánlani az apologia.hu-n található vallástörténeti és egyéb ismeretterjesztő táblázatokat, írásokat!
Szeretettel üdv: Amanda

_________________
"Minden pecsét felszakad, elsötétül majd a Nap, de lesz aki semmitől se fél... Lesz aki örvend, ünnepel, mert a Megszabadító így jön el és a remény újra él..."
/Kovács Ákos:Utolsó Hangos Dal/


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 25., szerda 18:58 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 23., hétfő 11:00
Hozzászólások: 348
Tartózkodási hely: Budapest, Újsolt
FM írta:
Nem tudom Tamás de nekem sántít amit leírsz.
Miért elegyedik beszédbe valaki egy sátánistával?
Miért beszélget vele tovább, ha megtudja, hogy a másik amiben hisz, az teljesen ellentétes Isten igazságával?
Miért nem zárja a beszélgetést azzal, hogy én nem abban hiszek amiben te. és pont .


Talán elsősorban ezért;
Mar 2:17 És a mikor ezt hallja vala Jézus, monda nékik: Nem az egészségeseknek van szükségök orvosra, hanem a betegeknek, nem azért jöttem, hogy igazakat, hanem hogy bûnösöket hívjak megtérésre.

Arról nem is beszélve, hogy Sátánról is lehet beszélni, sőt kell is, mert Ő az aki miatt ebben az állapotban vagyunk. Hiszen az örömhir arról szól, hogy van megszabadulás a gonosztól. (Itt nem sátán kampányra gondolok.) :twisted: A gonoszt, pedig a Biblia nagyon jól leírja, hogy milyen. És amikor látja egy sátánista, hogyan közeledik feléje egy keresztény. Látja, tapasztalja, amikor saját hiedelmével, és annak következményével szembesül Jel 20:10. Máris más irányt vehet fel egy beszélgetés.

Persze ez nem zárja ki a makacs, és tudatos gonosz gyakorlását. Az ilyet valóban ott kell hagyni, ahogy azt fel is veted. De, mindezt megelőzve a lehetőséget biztosítani kell, hogy Istenről, Fiáról, a kitüzött célról tudjon, haljon. Biblia Szava alapján.

_________________
Pihenek, ha lesz értelme benézek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 25., szerda 20:40 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Na természetes, amikor azt írom, hogy kiderül, hogy miben hisz, ez időt és beszélgetést feltételez.
Akiről nyilvánvaló, mikor nyilvánvaló :oops:
A hit elég stabil dolog, abban a megközelítésben, ahogy én a hitet itt értelmezem, ha valaki sátánista akkor ő elkötelezett egy hit mellett, neki is az az indíttatása, hogy saját hitére térítsen.
Kérdés a te szándékod is ez kedves Lucius?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 42 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség