Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 17 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő
  Nyomtatóbarát verzió

Köszönettel
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2008. máj. 20., kedd 04:37 
Offline

Csatlakozott: 2008. máj. 17., szombat 05:19
Hozzászólások: 5
Tartózkodási hely: Sapporo, Japan

Bibiaszövegtechnikai kérdés okán kerestem valamit a hálón, így találtam e fórumra, így mivel hiányzik a Magyar Krisztusi közösség belépés mellett döntöttem.

A Keresztet van kiváltságom hirdetni itt Japánban misszionárusként.

Köszönettel Krisztusban,

Lorincz Szan

Sapporo,
Japan


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. máj. 20., kedd 10:17 
Offline

Csatlakozott: 2008. máj. 11., vasárnap 17:56
Hozzászólások: 14
Tartózkodási hely: Budapest
Kedves Szan!

Nagyon örülök Neked! Isten hozott! Kép

Írnál egy kicsit bővebben a szolgálatodról? Annyira érdekelni.

Szeretettel:
olajág

_________________
"Veled van Istened, az ÚR, ő erős, és megsegít. Boldogan örül neked, megújít szeretetével, ujjongva örül neked." Zof 3,17


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. máj. 20., kedd 11:02 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Kedves Szan!

Isten hozott! :D

Hú, micsoda szolgálatot kaptál!Dicsőség az Úrnak!

Üdv szeretettel cilla


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. máj. 20., kedd 11:27 
Offline

Csatlakozott: 2008. máj. 17., szombat 05:19
Hozzászólások: 5
Tartózkodási hely: Sapporo, Japan
Kedves Olajág,

Köszönet a gyors és kedves üdvözlésnek.
A szolgálatom igen sokrétű és nemzetközi, mondhatni kalandos.
Öt évet szolgáltam tengerjáró hajókon misszionárusként, és majd egy éve itt japánban ideiglenesen letelpedve örvendezek a kegyelemnek.

Az a tapasztalatom, hogy az imádságot meghallgatja és dimamikusan meg is válaszolja Isten.Még egyszer sem csalódtam, ha valamit, bármit az Ő kezébe tettem le, behunyt szemmel hátraesve bizalommal, tudván, hogy Valaki elkap, és sehogyan sem esem le.
Az a Valaki, pedig nem más mint Isten.

Döbbenetesen nehéz helyzetekből mindig időben kimentett, nem csak engem, hanem azokat is akikért komolyan ( azaz hittel, előre hálát adva mielőtt bármi bizonyítékát láttam volna a megvalosulásnak) könyörögtem.

Szolgálatomat összefoglalva mondhatom, hogy az jellemzi, hogy az Úr Jézus Krisztus tegnap ,ma és mindörökké ugyanaz.( Zsid 13,8 )
Ezt életemmel bizonyítom csakis a Szentlélek erejével, mert csak úgy működik. De nagyon működik...

Itt japánban sok munka van, de ebben megoldás a Máté 28,19, a 18-adik vers ígérete, melyet ha tanítványok vagyunk, akkor a legkomolyabban veszünk.

Én meg azért is szerem Istent, mert nekem igen sokat bocsátott meg...

A személyem teljesen méltatlan bármire is, nem is értem miért méltat erre a szolgálatra.
Tanulatalan, műveletlen és középszerűnél alacsonyabb szintű személy vagyok, aki csak örül, hogy megmenekült, és ezt el kell mondania azoknak akik nálánál kevesebbet tudnak.

Valaha hihetelen mélységekben fetrengtem a bűnben, és onnan kiszabadulva teli tüdőből lélegzem be a kegyelem illatát.

Hopp, ez kicsit hosszúra sikeredett, elnézést, ha valakit untattam.

Krisztusban

L.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. máj. 20., kedd 11:29 
Offline

Csatlakozott: 2008. máj. 17., szombat 05:19
Hozzászólások: 5
Tartózkodási hely: Sapporo, Japan
Köszönöm Cilla,

Valóban hatalmas a szolgálat, és még nagyobb az áldás:-)

üdv,

L.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. máj. 20., kedd 12:13 
Kedves Szan!
Isten hozott! Köszönöm erőt adó, bátorító szavaidat.
Az Úr áldása kísérje munkádat!
Szeretettel:
nemosineX


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2008. máj. 20., kedd 12:42 
Offline

Csatlakozott: 2008. máj. 11., vasárnap 17:56
Hozzászólások: 14
Tartózkodási hely: Budapest
Kedves Szan! Kép

Én is köszönöm a gyors válaszod!
Köszönöm a bizonyságtételed. Isten a megtört alázatos szívet szereti, és megáldja. És aki magát megalázza, azt Ő felmagasztalja. Ezt tapasztalom én is. És nekem is rengeteget bocsátott, és bocsát meg még azóta is. Olyan jó megtapasztalni az Ő hűségét - még akkor is amikor mi hűtlenkedünk olykor -; az Ő örökkétartó kegyelmét, és határtalan szeretetét.
Ebből a meg nem érdemelt kegyelemből és ebből a szeretetből élek én is. Azt tapasztalom nap-mint nap, hogy minden méltatlan voltom ellenére Isten annyira szeret, hogy emberi értelemmel fel sem fogható. Én már annyiszor "halálraítéltem" magam, és vártam, hogy Isten is lesúlyt - de Ő még mindig irgalommal és kegyelemmel hajol le hozzám! És ez olyan csodálatos! Kép

Nagyon áldott lehet a szolgálatod. Nah, ne gondold, nem irigykedem de valamikor - megtérésem elején - amikor az az "első szeretet" csak úgy izzott bennem, akkor én is valami hasonlóra vágytam. Misszionárius szerettem volna lenni. De nem volt meg rá a lehetőségem...
Meg azért több mint valószínű Istennek is más terve volt velem. A nem mindennapi, "kalandos" szolgálat helyet, csak a hétköznapik szürkeségében kell helytállnom, ami talán sokkal nehezebb. De mindenkinek más -más utat rendel az Isten. Ott és azzal legyen megelégedett ahol él, amilyen szolgálatot kapott. És ha az csak egy talentum, és nem 5 vagy 10, akkor azt sem szabad elásni...

Köszönöm, a "beszámolót". Írj még arról is, hogy sok a megtért keresztyén arra felé? Hogy fogadják a Jézusról, a keresztről szóló tanítást?... stb

Hűha, hát akinek hosszabb lett az írása az most én vagyok. Bár ez rám nem jellemző, nem igazán szeretem a hosszú hozzászólásokat. Bocs, ha valakit untattam.

De Szan, a Te írásod nem volt untató, és írj még! Kép

Szeretettel:
olajág

_________________
"Veled van Istened, az ÚR, ő erős, és megsegít. Boldogan örül neked, megújít szeretetével, ujjongva örül neked." Zof 3,17


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Köszönettel
HozzászólásElküldve: 2008. máj. 20., kedd 21:04 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
Lorincz Szan írta:
Bibiaszövegtechnikai kérdés okán kerestem valamit a hálón, így találtam e fórumra, így mivel hiányzik a Magyar Krisztusi közösség belépés mellett döntöttem.
A Keresztet van kiváltságom hirdetni itt Japánban misszionárusként.
Köszönettel Krisztusban,
Lorincz Szan
Sapporo,
Japan


---Kedves Szan !

Én is üdvözöllek ! - A keresztyének életében semmi sem véletlen, nagyon
kedves dolog, hogy idetaláltál ! - Remélem, egymás hite által épületes
lesz ittléted !

- Ha van kedved és időd, szivesen olvasnám,- olvasnánk (gondolom) Rólad
Ki vagy ? - Talán butaság részemről,- de az is idetartozik, hogy fiu, vagy
leány ?? :D A japán nyelv messze van tőlem... :wink:

- A magyar nyelvet, ugy veszem észre,- kissé töröd... Hol születtél, hogy
kerültél a misszióba ?

--Isten áldása legyen rajtad és munkádon !

Szeretettel
L.

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. máj. 21., szerda 04:08 
Offline

Csatlakozott: 2008. máj. 17., szombat 05:19
Hozzászólások: 5
Tartózkodási hely: Sapporo, Japan
Mindenkinek őszintén köszönöm a kedves fogadtatást.

A tört Magyar nyelvezetem valószínűleg kolozsvári származásomnak a következménye, bár 17 évet Budapesten is éltem miközben elkerültem mindenfelé a földön, amerre az Úr vezetett. A -hol megjelenő hol nem- Magyar ékezetek meg az én gépelési hibáim, mert különböző nyelveken és billentyűzeteken gépelek, így figyelmetlenebb vagyok.

A Feleségem, aki Testvérem is Krisztusban Japán származású, gyermekeink meg akik harman vannak meg kicsik, fiu-ikreink nemrég kezdték az I. osztályt (Japánabn Április 1 től kezdődik a tanév), lányunk meg 10 éves.

Teológiai tanulmányaimat a Vajtán talalhato Kozep Europai Bibliaiskolaban on-line, és a Costa Mesa-i, Calvary Chapel altal fenntartott Misszionaruskepzo iskolaban vegztem el nem a papir miatt, hanem, hogy jobban felkeszult legyek a Szolgalatra, melyet a sajat munkaval szerzett keresetembol van kivaltsagom tenni, hogy a Kriszus keresztje ele semmi akadalyt ne gorditsek.

Ha majd Isten kaput nyit olymódon, hogy létrejön egy vagy nagyon sok élő gyülekezet, akkor majd a "nyomtató ökörnek" nem lesz bekötve a szája.
Akit ahogyan Isten fog indítani, hogy szíve szándéka szerint adakozzon, az lesz majd a jövedelem és a rezsik kifizetésére fordított összeg.

Bar nem az en tisztem, hogy most az eredmenyt élvezzem, hanem, hogy magot ültessek, helyesen, Isten akarata szerint, és öntözzem.
A növekedést Isten adja.

A japánok nem kívánnak egyáltalán "vallásról" beszélni, hanem barátra vágynak.
Nos, ez egy kitűnő lehetőség Krisztus minden ismeretet meghaladó szeretetét tolmácsolni, hiszen ez a lényeg úgy, hogy repedt nádszálat ne törjük el, de a Szentlélek erejével.
Viszont lényeges, hogy a Bizonyságtevő élete valóban Szent legyen, megvallot és elhagyott bűnök, tiszta lelkiismeret, megértés és empátia
tehát képmutatás nélküli szeretet (Róma12:9), és végül de nem utolsósorban teljesen átolvasott Szentírás (ha lehet többször is)

A rendszeres napi Szentírásolvasás (a testi élet végéig) lényeges a megfelelő lelkiállapot és bölcsesség, erős táplált lélek miatt.-eredménye erős belső ember.

Mivel japánban a kereszténység kevesebb mint 1 % ..., szép és nemes összetartés van ú.n. ökumené tapasztalható, szeretetben éppen úgy ahogyan nem szomorodik meg Isten Lelke...Nehézség is akad bőségesen, de azokról nem kívánok emlékezni, hanem Isten kezébe helyeztem mindent.



Egyszer, egy nagy evangelizáción, az igehirdető megkértdezte a közönséget, hogy nyújtsa fel a kezét az, aki azért tért meg, mert egy kitűnő evangelizációt hallott.
Néhány kéz a magasba lendült.
Most pedig-mondta- azok aki a sajt templomukban hallották meg az Evangeliumot a szívukkel.
Megint nehany további kéz lendült a magasba.
Dicsőség az Úrnak-mondá az igehirdető.
-Most pedig azok emeljék fel a kezüket, aki úgy ismerték meg az Urat, hogy valaki személyesen bizonyságot tett nekik.
Erre a tömeg több mint 80% a felemelte a kezét.
-Hát ez az- mondá- hol lenne ma a Kereszténység, ha csak a lelkipásztorokra, papokra hagynánk a Missziót...

A Máté 28:18-20 mindannyiunk felelőssége, de mondhatjuk kiváltsága.
Hiszen a dicsőség jó hírét hirdethetjük, nem a mi erőnkkel, hanem Krisztus erejével, mert Neki adatott minden hatalom mennyen és földön, és Ő velünk van a világ végezetéig. Kell még ehhez valami?

Olajág írta, hogy a szürke hétköznapokban nehéz sőt nehezebb helytállni.
Teljesen igaza van, és micsoda kiváltság, hogy az egyszerű és "szürke" dolgokban hűséges és kitartó maradni, az is Szolgálat és semmiképpenen sem elvetendő.Ennek jutalma is bőséges.

Ahogy írok most itt, épp jött egy e-mail melyben Édesanyám elhunytáról tájékoztatnak...

Hmm...

Tizenyolc évet imádkoztam a megtéréséért, és másfél hónapja a betegágyán végre elismételte utánam az ú.n. megmentés imáját, és azóta minden telefon és Skype hívás alkalmakor elmodott evangéliumi üzenetnek örvendett és tejes erővel kapaszkodott.
Aztán kezdtek testi fájdalmai lenni,már nem tudott mozogni, akkor én a fájdalom elvételéért könyörögtem, ha lehetséges.
Másnaptól nem voltak fájdalmai, hanem várta, hogy az Úr Jézus felvegye a lelkét.Kissé félt, hogy nem e fog fájni a test elhagyása.
Szerettem volna megsimogatni, és úgy is vigasztalni de nem lehetett, mert épp a Csendes óceán közepén voltam, technikailag lehetelen, hogy Magyarországra utazzak.
Egyik este (megtérése előtt közvetlenül) fáradtabb és gyengébb voltam a megszokottnál, munkámat majdem éjfélkor fejeztem be aznap, és a hajó tizennegyedig emeletén egy teljesen nyitott fedélzeten, ahogy a kabinom felé indultam, hiányát éreztem, hogy leborulva (nem az égi csillagok serege előtt) újból könyörögjek Édesanyámért.A szennyeződésnélküli tiszta égbolton milliárdnyi csillag ragyogott, és magával ragadott a Mindaható fennsége, aki mindezt létrehozta.Sírva fakadtam, és úgy könyörögtem édesanyámért..és akkor mintegy a szívemben hallottam egy hangot"Mennyire szereted édesanyádat és nem akarod hogy elvesszen gondold meg, hogy én mennyivel jobban szeretem őt".

1992 ben én is behívtam az Úr Jézust a szívembe, és azóta kegyelemből élek.
Minden dicsőség a Élő Istennek, és Urunknak, Jézus Krisztusnak.


Most kilépek a fórumból és megkísérelem innnen külfödről lemondani a T-com
telefonelőfizetést, hivatalokkal ügyintézni stb ha majd Magyarországon is reggel lesz.

Krisztus békessége legyen mindnyájatokkal,

lsz


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. máj. 21., szerda 08:37 
Offline

Csatlakozott: 2008. máj. 11., vasárnap 17:56
Hozzászólások: 14
Tartózkodási hely: Budapest
Kedves Szan! Kép

Köszönöm a beszámolód! Most nagyon sietek, de majd írok bővebben.
Édesanyád elköltözésével kapcsolatban annyit: FELTÁMADUNK! És mivel az Édesanyád lelke/szelleme már az Úrnál van, vígasztaljon az a tudat, az a reménység, hogy viszontlátjátok majd egymást!

Légy áldott az Úrban Te, és Szeretetteid, Feleséged, és Gyerekeid! Kép

Szeretettel:
olajág

_________________
"Veled van Istened, az ÚR, ő erős, és megsegít. Boldogan örül neked, megújít szeretetével, ujjongva örül neked." Zof 3,17


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. máj. 21., szerda 14:45 
Offline

Csatlakozott: 2008. máj. 17., szombat 05:19
Hozzászólások: 5
Tartózkodási hely: Sapporo, Japan
Köszönöm kedves Olajag,

Nyilvan sokkal konnyebb igy, hogy tudom, hogy megmenekult.
Annak is orultem, hogy a noverek megerositettek, hogy nem kinlodva, hanem csendesen elaludt.
Ezt azóta kértem Istentől amióta mondta éddesanyám, hogy fél a z átmenet fájdalmától, ám Isten különösen kíméletes is volt mert ezt is megengedte.

Tehát újból elmondhatom és tanúsíthatom: soha sem csalódtam, ha Isten áldó kezébe tettem le bármilyen kérést.

Köszönjük az áldást mindannyiunk nevében,


lsz


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. máj. 21., szerda 21:42 
Offline

Csatlakozott: 2008. máj. 11., vasárnap 17:56
Hozzászólások: 14
Tartózkodási hely: Budapest
Kedves Szan! Kép

Igen, valóban nagyon "kalandos", izgalmas életed van. De ebben az a leglényegesebb, hogy az Urat szolgálod, az evangéliumot hirdeted. Ennél fontosabb nincs. Nincs nagyobb öröm annál, amikor látod azt, hogy emberek menekülnek meg az örök kárhozattól.

A "vallás" amúgy valóban nem érdekes, mert nem az menti meg az embert, nem abban van az üdvösség, hanem egyedül Jézus Krisztus kereszthalálában. Nagy ajándék az, ha valaki eljut erre a felismerésre, hogy ingyen, kegyelemből van üdvössége. Amikor én 24 évvel ezelőtt megnyitottam a szívem Jézus előtt, és átadtam Neki az életem, akkor mindenkinek ezt akartam hirdetni. Ezt az áldozatos nagy szeretetet. De mint már említettem, nem kaptam meg ezt a kiváltságot, hogy misszionárius lehessek. Viszont minden ember a maga helyén, azon a kis területen ahol él, ahová Isten állította, ott bizonyságtévő. Ott kell világítania és hirdetnie az Igét, és ezt is számonkéri majd az Úr.

Kedves Szan! Kívánom, hogy Isten adjon neked olyan magvetést, amit bő aratás követ.

Szeretettel:
olajág

_________________
"Veled van Istened, az ÚR, ő erős, és megsegít. Boldogan örül neked, megújít szeretetével, ujjongva örül neked." Zof 3,17


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. márc. 09., hétfő 23:11 
Offline

Csatlakozott: 2009. márc. 07., szombat 23:14
Hozzászólások: 222
Tartózkodási hely: Tiszakeszi
Nyilvan sokkal konnyebb igy, hogy tudom, hogy megmenekult.
Annak is orultem, hogy a noverek megerositettek, hogy nem kinlodva, hanem csendesen elaludt.

Kedves Lörinc Szan!
Amikor Édesanyám életének utolsó napja jött el, mellette lehettünk/mellettünk lehetett (éppen Tiszapalkonyán szolgáltam, s ő ott lakott a parókián...)- és örökké fájó háta arra a napra felengedett, örökké fájó szíve, élete vele hordott, megoldatlan kérdésével "felolvadt" - és egy csodálatosan verőfényes, nyárvégi napon megbékélő szívvel beszélhettük végig, Isten Igéjének elkért és megkapott világosságában mindazt, amit élete 75 éve alatt mindig fájlalt, e napig soha nem tudott/mert kimondani - és másnap reggelre elaludt az ágyában fekve úgy, hogy pici mosoly maradt kihűlt ajkán...
Van Istennek kegyelme az Édesanyák iránt!
S a Te életed arra emlékeztet, ahogyan John Bunyan életéről számolnak be, aki egyszerű, vándor üstfoltozó családba, szegénységbe, az élet legaljára született oda - teológiát nem is végezhetett, mégis ő írta a "Zarándok útja" c. könyvet (a Biblia után a világon a 2.-ként állt sokáig a legtöbbször megjelentett könyvek listáján...) - mert Isten nem a tudást, a tanultságot, hanem elsősorban az engedelmességet, a Belé vetett reménységet, és a Tőle kapott és Hozzá fűző hitet, az így élő embert tudja "felhasználni".
Én is áldom Istent, hogy Ő ad ma is ilyen - hozzád hasonló - életeket...mert szükség van rátok: Japánban - és Magyarországon, s az egész emberlakta Földön.
"Kérjétek az aratás Urát...!"

_________________
Salom aléhem - mijjószéf :roll:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Köszönettel
HozzászólásElküldve: 2011. máj. 08., vasárnap 20:53 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Úr Jézus, köszönöm Neked, hogy megismerhettem más felekezetben élő hívő embereket. Köszönöm neked, azokat a perceket, gondolat sorokat, amikben Téged dicsérhettünk.
Köszönöm ennek minden gazdagságát és örömét.

Köszönöm Neked, hogy megőrzöd a Tieidet, hogy gondot viselsz a nyájadra.

Bocsájtsd meg nekem, amikor nem szeretettel szóltam, amikor gúnnyal, cinizmussal, alázat nélkül mondtam az "igazságot".
Bocsájts meg nekem, mert néha haszontalan vitákkal időt vettem el a családomtól, szeretteimtől.

Köszönöm a Te nagy irgalmadat, megtartó kegyelmed, jóságod.

Kérlek őrizd meg Testvéreimet, adj nekik növekedést a kegyelemben és a Te ismeretedben, add, hogy az Egyházad világítson ebben a sötét világban.

Köszönöm Neked a reményt, hogy a te néped egy lesz, amikor megjelensz közöttünk ismét!

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Köszönettel
HozzászólásElküldve: 2011. máj. 13., péntek 20:50 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Ámen.

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 17 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség