Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.  [ 13 hozzászólás ] 
  Nyomtatóbarát verzió

Hogy volt..?
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2006. nov. 26., vasárnap 14:05 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
Régi, jó szokásunkhoz híven, tekintsünk vissza - még most, friss emlékekkel - a tegnapi fórumtalálkozóra!

Ki, mit "kapacitált" belőle - ha egyáltalán? Kellemes vagy kellemetlen meglepetés volt az egész?

Volt-e olyan része a beszélgetésnek, bizonyságtételeknek, ami segített hited növekedésében?

A magam részéről sajnálom, hogy Fony továbbra is inkognitóban maradt, akárcsak Kikka. Semi pedig tavaly óta tartozik két puszival.

Örülök, hogy új találkozásaim is lehettek, a viszontlátáson túl.

Köszönöm a sok munkát a szervezésben, a sok finomság elkészítésében. Szenély szerint Erikának a nagy adag juhtúrót - igen finom. Az Úr áldja meg őt és férjét nagylelkűségéért, hiszen önmagában a Felvidékről ideruccanni sem olcsó mulatság.
Magdának köszönöm a könyvajándékot, Tavasznak a könyvjelzős emléket, Boglárkának a "jelenléti" képeslapot.

Ha valakit érdekel a könyvkivonat (Imáddal érintsd meg a világot!), az keressen meg e-mailben, s elküldöm. Nyomtatott formában csak az a két példányom volt, amit Erikának és Boglárkának szántam.

Végezetül, de elsősorban áldom az Urat az alkalomért és kérem Őt, hogy túl a "testies" örömködésen túl, kiben-kiben munkálja tovább az esetlegesen és reményem szerint Tőle való gondolatok (ha voltak ilyenek)kibontását, megszentelődési fejlődését!

Amennyiben eszköze lehettem ebben; kizárólag Őt illesse a dicséret és magasztalás!

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 26., vasárnap 14:11 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
Bocsánatot kívánok, de látom, az eredeti topicban már megtörténtek a visszatekintések, ezért "modernizálni" kéne ezt valkinek oda, valahogy, noha elég bénán fog hatni a "felvezető szöveg" a beírásaitok után.
Hiába, így jár, aki nem tájékozódik kellő mélységben.
Lehet, hogy az egészet ki kell ollózni, radirozni, savazni...

Moderátorok!
Íme a feladat..

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 26., vasárnap 14:51 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 20:10
Hozzászólások: 381
Tartózkodási hely: itt
Ó, hát igazán sajnálom, hogy most végképp megbízhatatlan, könnyelmű ígéreteket tévő nőszemélynek látszom... már meg sem ígérem, hogy jövőre megadom...látszik, hogy ember tervez...

_________________
Az ÚR közel!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Hogy volt..?
HozzászólásElküldve: 2006. nov. 26., vasárnap 15:28 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
figyelő írta:
Régi, jó szokásunkhoz híven, tekintsünk vissza - még most, friss emlékekkel - a tegnapi fórumtalálkozóra!



Kedves Figyelő!

Részemről már a múlt évi talin hálát adtam azért, mert ilyen sokfelől jött, ennyire eltérő gyökerű, identitású Krisztusban hívő emberek ennyire egységesen tanúbizonyságát adták a Jézusban való elhivatottságnak. Annak, hogy a hitük mennyire megajándékozta, segített őket, és annak, hogy Jézus iránt mennyire elkötelezett ez a sok különféle helyzetből jövő ember.

Most inkább a párbeszéd volt fontos a számomra, amely során a különféle teológiai, élethelyzet kérdésekben is teljesen nyitott párbeszéd alakult ki, melynek során mindenki őszintén, taktikázás, mellébeszélés nélkül tette fel a kérdéseit, vállalta a maga nézeteit, ezáltal vállalt esetleg bizonyos megmérettetést is.

Nem az okoskodó emberek párbeszéde volt ez, hanem a értelmet, és lehet, hogy nagy szó, de a Jézust kereső emberek párbeszéde volt, amikor a legkülönfélébb élethelyzetekről, teológiai kérdésekről beszélgettünk. Egy év alatt eljutottunk odáig, hogy nem kóstolgattuk egymást, a helyet, az alkalmat, hanem nyitottan eszmét cseréltünk.

Szerintem jobban értjük egymást a tali után, és remélhetőleg jobban értem, értjük, hogy mi is jöjjön azután a bizonyos kettős pont után...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 26., vasárnap 15:30 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Kedves Admin tedd fel amit elmondtál, mert csak arra emlékszem, hogy nagyon jó volt, de arra, hogy miért volt jó és mit mondtál nem emlékszem.
Szóval a mag olyan mélyre került, hogy szükséges egy kis felszin porhanyósítás.
Lehet, hogy eszembe jut, de azért mindenki épülésére kérlek tedd fel, és azt is kérem bocsáss meg, hogy nem emlékszem rá, csak az élményre.
:)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 27., hétfő 08:17 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
köszönöm szépen, hogy ott lehettem :)

legnagyobb "revelation": a KETTŐSPONT

legnagyobb MEGLEPETÉS: figyelő éneke (ne merészeljen senki cinizmust belelátni a mondatomba: TÉNYLEG NAGYON SZÉP VOLT!!)

a második éneket amúgy ismertem "eredetiben", valamelyik baptista énekeskönyv gyakran énekelt darabja, talán valamelyik énekkari gyűjteményben van, ismertem az EGÉSZEN EREDETI amerikai verziót is (egy döbbenetes film-élményem kapcsolódik hozzá, utcai lövöldözésben véletlenül megölt srác anyja, ahogy eljut odáig: "it is WELL"... huhh... még most is borsódzik a hátam, ahogy EBBEN az összefüggésben énekli a fekete gyülekezet), ismerem személyesen BalogFerit is és nagyon szeretem, és MINDEZEK UTÁN figyelő személyisége pluszban hozzáadva...
tényleg nagyon szép és igazán mély élmény volt: KÖSZÖNÖM!

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 27., hétfő 09:00 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
Rosta mondta:

Nem az okoskodó emberek párbeszéde volt ez, hanem a értelmet, és lehet, hogy nagy szó, de a Jézust kereső emberek párbeszéde volt, amikor a legkülönfélébb élethelyzetekről, teológiai kérdésekről beszélgettünk. Egy év alatt eljutottunk odáig, hogy nem kóstolgattuk egymást, a helyet, az alkalmat, hanem nyitottan eszmét cseréltünk.



Távol álljon tőlem a kötözködés, de, ha itt voltak megtért és újjászületett emberek, akkor már nem beszélhetünk Jézus kereséséről. Inkább a Benne való elmélyülés, ismeretének mind teljesebbbé válása a jó kifejezés - különben nagy baj van, ha egész életünk a kereséssel telik, majd meghalunk, s még mindig csak MAJDNEM (sátáni terminus!) találtuk meg. :idea:

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 27., hétfő 12:18 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 13:22
Hozzászólások: 185
Tartózkodási hely: Budapest/Érd
Kedveseim!
Nagyon sajnálom, hogy nem lehettem ott, már megint :cry: :cry:
Egyelőre kissé kusza az életem, vannak körülöttem, akik főleg azzá teszik, és egyszerűen képtelen voltam még röpke 3 órára is lemenni :cry: Az egész hétvégém tiszta gyalog-galopp volt :?

Reméltem, hogy jó éreztétek magatokat, és olvasom is, hogy így volt.
Áldott az Úr azért, mert ezt a kis közösséget folyamatosan építi, még személyes találkozásokkal is!
És áldjon meg az Úr minden szervezőt, résztvevőt! :wink:

Szeretettel gondolok rátok!

_________________
"Örvendek igazságodon, magasztallak minden napon, Örökké éneklek és szereteted áldom!
Mindig csak rólad énekelnék!...Mindig csak rólad énekelnék!"


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 28., kedd 19:23 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Sziasztok!

Nekem is nagy öröm volt megismerni titeket!
Köszönet a szervezőknek. Az énekek is szépek voltak.
Aki repetázni szeretne Mendelssohn 95. zsoltárából, itt megteheti :)

http://www.biblia.hu/zene/m3u/nyis-4.m3u

Üdv:
Indu


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 28., kedd 20:44 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
figyelő írta:

Távol álljon tőlem a kötözködés, de, ha itt voltak megtért és újjászületett emberek, akkor már nem beszélhetünk Jézus kereséséről. Inkább a Benne való elmélyülés, ismeretének mind teljesebbbé válása a jó kifejezés - különben nagy baj van, ha egész életünk a kereséssel telik, majd meghalunk, s még mindig csak MAJDNEM (sátáni terminus!) találtuk meg. :idea:


Igazad van, nem Jézus kereséséröl van szó, hiszen azon az ominózus kettöspont kérdésében egyetértünk. Inkább valami olyasmiról van szó, hogy a talin a megváltás, üdvözülés útján kérdéseket feltevö emberek beszélgettek, akiknek fö témája Jézus volt. :)

(Kénytelen vagyok a hosszú ö helyett sima ö-t írni, mert most így látszik a képernyön a hosszú ö: "Q"


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 28., kedd 20:48 
Kedves Indu!

Figyelő éneklésében jobban átjött az ima oldala, de ez is nagyon szép.
:-)


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 29., szerda 09:34 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
Köszi Indu a linket!

Kavics!

Ezért mondják, hogy az élőzene barátiasabb, emberközelibb. Ám, aki profi zenét és előadást akar hallani (mint pl. én), annak a stúdiófelvételek ajánlottak.. :)

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 29., szerda 10:36 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 20:10
Hozzászólások: 381
Tartózkodási hely: itt
figyelő írta:
Köszi Indu a linket!

Kavics!

Ezért mondják, hogy az élőzene barátiasabb, emberközelibb. Ám, aki profi zenét és előadást akar hallani (mint pl. én), annak a stúdiófelvételek ajánlottak.. :)


Hát profi az nem vagyok, ráadásul nem full keresztény zenét játszom (Mozart pl. szabadkőműves volt...), de azért szeretettel meghívlak benneteket jövő vasárnap (10-én) 17.00 órára a budakalászi Faluházba, ahol iskolánk fennállásának 10. évfordulója alkalmából mindenféle szép műsorszámok lesznek.
Játszom egy Moart zongoranégyesben, meg két aranyos 6kezes darabban, valamint szólóban egy Debussy-művet. :wink:

_________________
Az ÚR közel!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.  [ 13 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség