Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.  [ 123 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Következő
  Nyomtatóbarát verzió

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. feb. 14., szerda 01:01 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
net2rist írta:
nana.... sztem tudni kéne, hogy hol a SOK(K)

SENKI nem gátol, hogy az index, az origó, vagy bármelyik nyílt fórum nyilvánossága előtt azt szidj, akit csak szeretnél...

de VENDÉGSÉGBE jönni és a HÁZIGAZDÁT arculcsapni...

kereszténységtől függetlenül EMBERILEG is eléggé pallérozatlan viselkedésre vall...

nem kéne...

nem tudom.... olyan, mintha nem lettél volna ott a találkozón... vagy EKKORA SZEMELLENZŐ volt rajtad??? tényleg nem értem...


Na igen pallérozott ember a foghagymaszagot, csak a másik vendégre mondja, mert ő aztán pallérozott.
És ez nem sért senkit akit pedig sérteni kellene, mert ők hivatottak azon való örködésen, ha már a személyes találkozás és életkor szóba került, hogy tisztességes hangnemet gyakoroljon a férfinak kinevezett ember.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 14., szerda 09:02 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Kedves Magda!

Én nagyon sajnálom, amikor az egymás fikázása megy a fórumon.A magam részéről azt az elvet követem, h. amilyen mértékben én beszólok a másiknak, olyan mértékben el is viselem, ha visszaadja. Most pl. ez a kifejezésed: férfinak kinevezett ember- szintén sértő lehet, csak vevőnek kell rá lenni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 14., szerda 09:10 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
Erika írta:
...Most pl. ez a kifejezésed: férfinak kinevezett ember- szintén sértő lehet, csak vevőnek kell rá lenni.


nem VÉLETLENÜL nem mozdultam rá...

de ha már itt tartunk: kedves Magda! Hosszú, és tapasztalatai miatt általam mélyen tisztelt életed során VALAHA volt-e egy pillanat, mikor egy "férfinak kinevezett ember" TEKINTÉLYÉT magad felett állónak elfogadtad?

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 14., szerda 09:29 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Leg jobb tudomásom szerint az ember = férfi+ nő
Mi a sértő abban, hogy férfinak kinevezett ember.

A bennem levő Szent Szellemet fokhagyma szagúnak nevezni, már bocsáss meg Erika te aztán valóban azonos mértékkel mérsz.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 14., szerda 09:59 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Magda, ezt azért hozom ide, h. el ne felejts nevetni a saját humorodon:

FM írta:
net2rist írta:
persze meg lehet oldani úgy is, hogy mély meggyőződés alakul ki az emberben:

A FOGHAGYMASZAG a SZENTSÉG JELE :D :D :D


2Kor 2,15 Mert Krisztus jó illatja vagyunk Istennek, mind az üdvözülők, mind az elkárhozók között;

Ezek szerint megérezted :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 14., szerda 10:20 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Erika írta:
Magda, ezt azért hozom ide, h. el ne felejts nevetni a saját humorodon:

FM írta:
net2rist írta:
persze meg lehet oldani úgy is, hogy mély meggyőződés alakul ki az emberben:

A FOGHAGYMASZAG a SZENTSÉG JELE :D :D :D


2Kor 2,15 Mert Krisztus jó illatja vagyunk Istennek, mind az üdvözülők, mind az elkárhozók között;

Ezek szerint megérezted :)


Ez nem az én humorom, ez Isten igéje és az örömöm annak szól, hogy ismét megmutatta Isten az Ő igazságát.

Mert gondolom a halál illatja nem kellemes annak aki illatot érez rajtam.
Megint más kérdés, hogy Isten ezt a beszédet hogy értékeli attól aki az Ő szolgáját ítélgeti.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 14., szerda 11:17 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Részemről az egész ügyhöz csak annyit akarok hozzátenni, hogy Tivadar engem is kikezdett. Komolyabb előzmények nélkül a Tivadar pokolinak nevezte az én családomat, a családi életemet, a hitemet kritizálta, gyűlölködőnek nevezett, a reformátusságomat kikezdte. Gőzöm sincs, hogy mi vezérelte a személyeskedésében, egyszerűen kibuggyant belőle. Ez pár hónaqppal ezelőtt volt.

Én azóta nem társalgok vele, de azt megfigyeltem, hogy majd mindenkinek nekiment azóta. A két lányban viszont emberére talált. Ezüst, meg Tavasz nem a hosszútűrés szerint működik, hanem ha jót kapnak jót adnak, ha rosszat kapnak rosszat adnak. Csak megjegyzem, hogy a matematikusok szerint ez a legnyerőbb életstratégia.

A lányok ellenállása Tivadart egy kicsit megzavarhatta, mert hát egyre vadabb dolgokat tett itt közre, és gyakorlatilag a nap 16 órájában itt kuksolt a fórumon. Mi meg néha valahogy jeleztük, hogy ez így nem OK, de a türésre rendezkedtünk be.

Sajnálatos, hogy így alakult, de végül is valakinek le kellett már állítani ezt az ágyugolyó futamot. Az Admin ezt felvállalta. Bármelyikőnk leírhatta volna ezeket a sorokat, nyilván az Admin fórum iránt érzett felelőssége íratta le vele azt, amit Tivadar is megértett végül.

Látom az Ébredésben, hogy a Tivadar eljött onnan. Sajnálatos, hogy innen is el fog menni, hiszen olyan nyugisan kezdte itt a fórumozást, de sajnos egyre jobban belemerült, és a végére ez lett belőle.

Kedves Tivadar!

Részemről azt tanácsolom neked, hogy keress magadnak munkát, amivel hasznosan töltheted az idődet, nem pedig felesleges fórumozással.

A gericedre egy gyógymódot ajánlok, ami nekem bejött, bár nem tudom, hogy neked jó-e. Kérdezd meg az orvosodat. Erősen lumbágós vagyok, meg kisebb sérvem is van. Az utolsó lumbágóm vagy négy éve volt, mert akkor vettem egy ping pong asztalt, és azóta rendszeresen játszom a gyerekeimmel. Azelőtt semmi sem gyógyított ki a lumbágómból, még az úszás is előhozta azt. A ping pong asztal használat óta még nem volt lumbágóm, ami azelőtt rendszeres volt. Ez a gyógymód eddig működött, csak remélhetem, hogy ezután is menni fog.

Áldás, békesség!


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára rosta 2007. feb. 14., szerda 17:19-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 14., szerda 11:31 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Ez egy olyan higgadt Rosta írás volt, amit szeretek olvasni.
Figyu, annyit hagy mondjak neked, hogy azért volt, hogy tőled is kaptam jó vad beszólást, de azért nem vágtam vissza "rossz"-szal, ugye? :wink:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 14., szerda 15:11 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
admin írta:
... Mert a te evangéliumod neked élet, engem - hívőként - mérgez és megbetegít, a keresők és tévelygők számára pedig halál. Talán én élek szörnyű félreértésben, de én nem így tanultam Krisztust. Ha szerinted tévedek, akkor kérlek, hagyj meg a tévedésemben.[/color]
admin


Írtó nagy igazságot írtál le Admin.

Az evangélium valóban a halál üzenete minden embernek, ha meghalt Krisztussal akkor élhet vele, ha nem halt meg akkor a halál hatalma alatt van.

Köszönöm, hogy leírtad, köszönöm, hogy kibuggyant belőled, köszönöm Istennek. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 14., szerda 15:42 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
tavasz írta:
Ez egy olyan higgadt Rosta írás volt, :wink:



Nem osztom nézeted kedves Tavasz

Nem keresztényi viselkedés ,fekvő emberbe belerugni,még akkor sem ha az illető sokat
hibázott .

Nem hinném,hogy ezen a fórumon bárki is lenne aki még ne hibázott volna,beleértve
az Adminokat,módikat -is.

Tivadarból,valóban sokat előbuggyant az óembere de mutass egy valakit akiből nem !

Kedves Tavasz ahogy te elvárod a keresztényektől,hogy hogyan viselkedjenek,én is elvárom tőled,hogy ha már a szeretetről beszélsz és azt tartod követendő példának,akkor
magadra nézve is tartsd követendő példának a szeretet gyakorlását ,ne csak
másoktól várd azt ell.

Szeretettel Gabriel


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 14., szerda 15:47 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Kedves Gábriel,
köszönöm az intést, tőled különösképpen :wink: :roll:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 14., szerda 17:35 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Igazad van Gabriel, sajnos mindnyájan követünk el hibákat. Én annak örülök, h. most Rosta is belátta,h. keményebb volt a kelleténél és korrigálta a hozzászólását.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 14., szerda 17:50 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
admin írta:
Higgadjunk...

Kedves Figyelő!
Ha nem találkoztunk volna, most azt gondolnám 20 éves vagy, és a múlt heti megtérésed hevületével szeretnéd nekem elmagyarázni, hogy mi a különbség...
...
Nem vonom kétségbe, hogy számára ez az élet. Én a hatásairól mondtam véleményt.
Tehát mégegyszer: véleményt
Nem kinyilatkoztatást.
Nem ítéletet.
Nem tanítást.
Véleményt. És itt meg is tudok állni. Eleget olvasok meddő és felesleges vitákat itt a fórumon. Én biztosan nem fogom szaporítani ezeket.


Kedves Admin!

Ez a szavak játéka, ám nem szórakoztató, hanem veszélyes.
Semmi különbséget nem látok a vélemény és a megítélés (mérlegelés utáni álláspont) között. Ha az igenünknek igennek kell lennie, akkor nincsenek árnyalatok, szakaszok, amik mást, vagy nem egészen azt jelentenék.
Amennyiben nem akarunk a felelősség elől kibújót keresni, egérutat nyerni - minden megnyilatkozásunknak azonosnak kell lennie véleményként is ítéletként is...
Minden hiábavaló beszédért számon leszünk kérve (vö Mt 12,36)

A hevület nem korhoz kötött, s nem feltétlenül azonos a meggondolatlansággal. Aminthogy a nyugodt, visszafogott is könnyen hasonlítható a langyossághoz, amiről köztudottan...

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 14., szerda 20:22 
Site Admin
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 22., kedd 15:36
Hozzászólások: 301
Tartózkodási hely: Budapest
Kedves Figyelő!

Úgy vélem, amit te írtál, az a szavak játéka, vagy inkább játék a szavakkal.
Ha az általam írtak tartalmát elemezted volna, több okom lenne a meggondolásra.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 14., szerda 21:24 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 14:19
Hozzászólások: 477
Tartózkodási hely: Budapest, Rákoscsaba
Szomorú vagyok. Nagyon szomorú... :cry: :cry: :cry: :cry:
Jó pár napig nem tudtam benézni a fórumra. Alig vártam, hogy hazaérkezve olvasgassam, mi történt itt a néhány napban. És csalódnom kellett....
Mert amíg a teológiai és hitéleti topicok a bányászbéka hátsója alatt vannak látogatottságukat tekintve, addig hol itt, hol a "mi esett rosszul" topicban változatlanul folyik a személyeskedés, a sértődés, az engesztelés, az újabb megbántás, a szavakon való értelmetlen lovaglás. Ahelyett, hogy mindenki megpróbálná elfogadni és nem vérig sérteni a másikat. Már nincs is kedvem se olvasni, írni még kevésbé...
Sokaknak kéne visszavenni a "jókeresztyén" egójukból, és talán kicsit élhetőbb lenne ez a környezet...
Szerintem...

_________________
ex-JennyT :D
"Énekelj az ÚRnak, te egész föld!"


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.  [ 123 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség