Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.  [ 123 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Következő
  Nyomtatóbarát verzió

Re: Mit kaptam a találkozón?
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. feb. 11., vasárnap 14:25 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
FM írta:
FM írta:
Tőlem könyveket kaptatok, meg engem :) , és kezem munkáját hidegkonyhai készítményem.
Már tudjátok, hogy a kezem milyen problémás, tehát nem tőlem kaptátok amit kaptatok, hanem rajtam keresztül Istentől.

Majdnem mindenkinek megvettem Watchman Nee: Isten munkája c. könyvét.
Olvastátok, mond nektek valamit?


Erikától kaptam finom juhtúrót, puliszkával különleges :)
Sándornak a süteménye nagyon jó volt.
A sós sütik is izlettek.
A könyvjelzője Tavasznak nagyon kedves.
Jó volt a találkozás, köszönöm Istennek


Mivel Tavasz helyteleníti a címet, kérem a Moditól javítsa Tavasz beírása alapján, mert én nem tudom megtenni, és akkor más ís reagálhat, aki nem tudott ott lenni :) de a könyvet olvasta.

Tudod mit jelent ez?
Ez is törölve lesz. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 11., vasárnap 14:27 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Szia Tiv :) örülök, hogy olvaslak :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 11., vasárnap 14:36 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Tiv, ne légy rosszindulatú :wink:
én csak elmondtam a véleményem, de nem szándékozom a topic címét megváltoztatni. Én ugyan megkaptam a könyvet, és nem tetszett FM-nek, hogy beidéztem egy részt. FM sajátos feltételeket szab, hogy mit akar a topicjában hallani. Itt is ez történt. Ezért nem járnak be a topicjaiba, olyan, mintha egy csapdába lépne az ember...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 11., vasárnap 14:42 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Az tényleg nem tetszik, hogy a magad véleményét más neve alá rámolod, de már megszoktam és így szeretlek kedves Tavasz (április, óh április)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 11., vasárnap 14:49 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Javítom:
FM sajátos feltételeket szab, hogy mit akar a topicokban hallani. Itt is ez történt. Szvsz ezért nem járnak be a topicjaiba, olyan, mintha egy csapdába lépne az ember... és nyilvánvaló számomra, hogy nem szeretsz. Legalább képmutató ne légy :wink:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 11., vasárnap 14:59 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
tavasz írta:
Tiv, ne légy rosszindulatú :wink:
én csak elmondtam a véleményem, de nem szándékozom a topic címét megváltoztatni. Én ugyan megkaptam a könyvet, és nem tetszett FM-nek, hogy beidéztem egy részt. FM sajátos feltételeket szab, hogy mit akar a topicjában hallani. Itt is ez történt. Ezért nem járnak be a topicjaiba, olyan, mintha egy csapdába lépne az ember...


A feltételeket nem ő (Magda) kezdte el megszabni.
Rossz indulatról meg szó sincs mert már meg tapasztaltuk egy topikkal ugyan ezt. :)
A fecsegés elmegy a fórumon de ha már az Igéről van szó az már bizony ütközik egyesek érdekével egyre jobban láthatóan.
--

De a lényeg hogy te minden hol jól érezd magad és elképzelésednek megfelelő legyen.

Nagyon sokszor eszembe jut ez az Ige.

Mt 23,15 Jaj néktek képmutató írástudók és farizeusok! mert megkerülitek a tengert és a földet, hogy egy pogányt zsidóvá tegyetek; és ha azzá lett, a gyehenna fiává teszitek őt, kétszerte inkább magatoknál.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 11., vasárnap 14:59 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Az még, hogy te nem érzed nem jelenti azt, hogy nem szeretlek, már hogy ne szeretné mindenki a Tavaszt (április óh április)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 11., vasárnap 15:00 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Figyu TIv, én betettem egy W.N. idézetet, abszolut a topichoz igazodtam. Szóval mi is a te bajod? :wink:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 11., vasárnap 15:08 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
tavasz írta:
Figyu TIv, én betettem egy W.N. idézetet, abszolut a topichoz igazodtam. Szóval mi is a te bajod? :wink:


Mondjuk hogy én be sem írhattam úgy hogy ne támadtak volna meg, te viszont oda pakolsz ahova akarsz. :)

De hát neked mindenre van jogosítványod itt a fórumon, bocs hogy ennyire ostoba vagyok hogy nem ébredtem rá hamarabb.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 11., vasárnap 15:11 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
Ige és Hit topiban is pont ezt csinálod.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 11., vasárnap 15:19 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
tavasz írta:
Ma beleolvastam a könyvbe, ez különösen megfogott:

Idézet:
Ami igazán épít és segít, az nem a nyelveken szólás, vagy bármely más ajándék, hanem azoknak élete, akik mélységesen ismerik a keresztet, akik ismerik a belsejükben levő keresztet és naponta felveszik azt.
Vegyünk példának egy csoport nemrég megtért keresztyént. Az első néhány éven át az Úr elhalmozhatja őket szellemi ajándékokkal, hogy csodálják hatalmát és dicsőségét és megerősödjék gyenge hitük. De egyszer majd ez a hit már elég erős lesz és akkor az Úr elveszi az ajándékokat és adja a keresztet.
Az ajándék súlyos veszedelmekkel járhat, melyek közt a legsúlyosabb a „szellemi gőg”. Az ilyen ember büszkén felállhat a reá kitöltött Szellem birtokosaként és olyan csodálatosan beszélhet, ahogy senki más nem képes. „Érzem, hogy vagyok valaki” – gondolja magáról. Mégis, belső élete még gyermeki szinten van azokhoz a hívőkhöz képest, akik ugyan nem rendelkeznek ilyen ajándékokkal, de mélységesen ismerik a keresztet. .... az a szolgálat, amely hajlamossá tesz a felfuvalkodottságra, még kiskorú.

Én eddig nem olvastam, de ezután az idézet után nem is fogom. Ez a néhány mondat több sebből vérzik.
Idézet:
Ami igazán épít és segít, az nem a nyelveken szólás, vagy bármely más ajándék, hanem azoknak élete, akik mélységesen ismerik a keresztet, akik ismerik a belsejükben levő keresztet és naponta felveszik azt.

Az a bibi, hogy a Szentszellem kilenc ajándéka erre az életre adatott, éppen azért, hogy a hívő hordozni tudja a keresztjét, elhívását, hogy abban győzelemre jusson. A Mennyben nem lesz szükség ezekre az ajándékokra. Ha őt a keresztet hordozó emberek építik, akkor is az ajándékok építik, mert azok az emberek az ajándékokkal tudják csak hordozni a keresztet.
Idézet:
Vegyünk példának egy csoport nemrég megtért keresztyént. Az első néhány éven át az Úr elhalmozhatja őket szellemi ajándékokkal, hogy csodálják hatalmát és dicsőségét és megerősödjék gyenge hitük. De egyszer majd ez a hit már elég erős lesz és akkor az Úr elveszi az ajándékokat és adja a keresztet.

Tévedés: Az ajándék attól ajándék, hogy nem lett kiérdemelve, (akkor fizetség v. jutalom lenne) és Isten nem vonja vissza. Legfeljebb az ember elhagyja, elveti, megveti. A hit maga is ajándék és ha visszavonná Isten akkor se erős, se gyenge nem maradna, a keresztet hordozni.
Idézet:
Az ajándék súlyos veszedelmekkel járhat, melyek közt a legsúlyosabb a „szellemi gőg”.

Isten ajándéka nem okoz veszedelmet. Ha valaki veszedelmbe jut, az független az ajándéktól. Töménytelen ajándék nélkül veszedelbe jutott embert lehet találni. Sőt az én a szellemi gőggel inkáb úgy találkoztam sokszor, hogy: "Nekem nincs szükségem a szellemi ajándékokra, nekem nélkülük is elég hitem van!".
Én viszont azt mondom, hogy semmi vagyok a Szellem ajándékai nélkül, nekem nagy szükségem van rájuk az épüléshez és, hogy a próbákban megálljak. Én nélkülük semmi vagyok.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 11., vasárnap 15:21 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Na, akkor mégis hasznos volt az idézet, mert többekből is reakciót váltott ki. :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 11., vasárnap 15:28 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
tavasz írta:
Na, akkor mégis hasznos volt az idézet, mert többekből is reakciót váltott ki. :D


Ismered ezek szerint a vasvilla effektust :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 11., vasárnap 15:29 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Nem, nem tudom miről beszélsz. De majd te elmondod.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 11., vasárnap 15:45 
Site Admin
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 22., kedd 15:36
Hozzászólások: 301
Tartózkodási hely: Budapest
Tiv írta:
Mondjuk hogy én be sem írhattam úgy hogy ne támadtak volna meg


Kedves, ostoba Tiv!

Én nem tudlak téged megtámadni, mert nem veszek részt a beszélgetésben. Viszont adminként néha erről-arról leírom a véleményem, sőt törölni is szoktam.

Alapvetően rosszul látod, hogy ezen a fórumon nekünk az igével lenne bajunk.

De inkább csak a magam nevében:
Elfogadlak, és mindeddig eltűrtem a jelenlétedet a fórumon, annak ellenére, hogy amit képviselsz, az ellentétes mindazzal, amit Jézust követve eddigi életemben megértettem és élni igyekszem.
Ha azt a szellemiséget követném amit te hirdetsz, te már régen nem írhatnál ezen a fórumon. Mert a te evangéliumod neked élet, engem - hívőként - mérgez és megbetegít, a keresők és tévelygők számára pedig halál. Talán én élek szörnyű félreértésben, de én nem így tanultam Krisztust. Ha szerinted tévedek, akkor kérlek, hagyj meg a tévedésemben.

admin


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.  [ 123 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség