Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.  [ 109 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Következő
  Nyomtatóbarát verzió

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 17., kedd 11:27 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
eszter írta:
Saját véleményem: minden ember elviselhetetlen, legfeljebb nem vagyunk vele együtt eleget, hogy ezt észrevegyük.


Nagyon jóóóó!!!!! :D
Ezt viszem is az idézetgyűjteményembe...

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 17., kedd 11:40 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
32ezüst írta:
eszter írta:
Saját véleményem: minden ember elviselhetetlen, legfeljebb nem vagyunk vele együtt eleget, hogy ezt észrevegyük.


Nagyon jóóóó!!!!! :D
Ezt viszem is az idézetgyűjteményembe...


Ennek örülök, mert már is profitált a témából valaki. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 17., kedd 14:35 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
:cry:

_________________
Várván ama boldog reménységet


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Indu 2007. ápr. 17., kedd 18:54-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 17., kedd 15:34 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Bántó az nem volt, :)

de a te következtetésed
az:
hogy
te engem azért tudsz nehezen elviselni
mert én yx.nak
aki nem te vagy
olyat , és úgy írok
amit te
nem tartasz helyesnek.
Jól összegeztem :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 17., kedd 17:54 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Indu írta:
Kedves Magda!

Azért "érzek jogalapot", hogy hozzá szóljak a témádhoz, mert megkedveltelek, és ezért bízom benne, hogy nem fogod bántónak érezni, amit írok.

Mindenképpen tetszik, hogy őszintének érzem a kérdésed, és azt is örömmel láttam, ahogy itt a hónapok alatt olvastam a fórumot, hogy sokat változtak a beírásaid pozitív irányba. (persze ne úgy értsd, hogy jogot formálok arra, hogy "osztályozzam a teljesítményed", mert hogy jönnék én ehhez - csak mint külső szemlélő véleményeként)

Megvallom, hogy eleinte megesett, hogy felmérgelődtem a beírásaidon - amiket másoknak írtál - és talán itt vagyunk a kérdésed lényegénél.

Amiket ilyen problémának látok/láttam:

a. részletekben elveszés, olyan részkérdéseknél való hosszabb leragadás, ami esetleg megakasztja a beszélgetés fonalát
b. sejtelmesnek tűnő megfogalmazások - nem érthető, hogy hova akarsz kilyukadni

Szerintem ez csak abból adódott, hogy az Internet nyelvét is tanulni kellett - és mostanra már nem érzem zavarónak.

c. ráfixálás egy emberre - ilyen volt Tavasz, most pedig kicsit ilyennek látom G777-et

Tavasznál érezhető volt, hogy később javítani szerettél volna, de inkább talán jobb lett volna, ha kicsit inkább hátralépsz pár lépést, és nem erőlteted a kommunikációt. Ugyanígy G777 esetében, naponként megírni neki, hogy ki a te urad, meg milyen lélek által stb - ezek elég meredek kijelentések (én nem mernék ilyet mondani rá), de ha így is látja az ember valakinél, és úgy érzi, hogy ezt el kell mondania, akkor is elég egyszer, és nem minden 2. hozzászólásban.

Talán jobb lenne magára az érveire reagálni, ellenérveket hozni, megpróbálni belehelyezkedni a gondolkodásába. Ha ez már nem produktív akkor meg inkább kerülni - jeleneseben G777-et, de adott esetben bárki mást.

Összegezve, a tendencia mindenképpen pozitív.

Remélem nem volt bántó amit leírtam.

Üdv:
Indu


Különben azért mentettem ide a beírásod, mert én ebből nem tudnám megállapítani rólad, hogy te Isten gyermeke vagy.
A világ kedvelésére pedig nem tartok igényt sőt azt visszautasítom.

Szeretetre igen, de nem a világ szeretetére.

Át adom a MESTERNEK az elismerést a tendenciára, mert én nem tettem hozzá semmit, ha hozzá tettem volna akkor tudatos farizeus viselkedéssel rendelkeznék, így pedig csak jelenleg még nem tudott területeken vagyok az, de reményeim szerint aki elkezdte bennem a jó munkát be is fejezi, mert erre ígéretet kaptam (más is, mert Isten nem személy válogató) :) :) :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 17., kedd 18:15 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
:cry:

_________________
Várván ama boldog reménységet


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Indu 2007. ápr. 17., kedd 18:54-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 17., kedd 18:17 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
most egész őszintén nem tudom, hogy mit csináljak...

egyfelől Magda felvetette a kérdést "vitassuk meg, mi a baj velem" - jeligére

másfelől nyilván azt várta volna, hogy elítéljétek "ellenséges levelemet"


komoly vádakkal szemben nem szokásom védekezni (már ha alaptalanok, nyilván...), ezt most nem értékeltem olyan fajsúlyúnak, hogy ne érjen meg egy kis pontosítást-helyretételt...

nem akarok belemenni most a "magánlevél közzétételének tilalma" témába, csak emlékeztetnék, hogy ha ezt csak EGYESEKNEK tilos, az érdekes szemléletet tükröz...

mindezek után csak annyit tennék, hogy a TELJES LEVELEZÉST iderakom, hogy aki összefüggéseiben látni akarja, láthassa... aki nem akarja: NEM fontos elolvasni ;)

kedves Erika: ha NEKEM nem szabad ezt, akkor töröld nyugodtan :(


-----------------------------------------------------------------------------------
Feladó: FM
Címzett: net2rist
Elküldve: Hétf. Ápr. 16, 2007 11:12 am
Téma: kérés Üzenet idézése


Kedves Tamás kérlek írd meg miért hagytad ott a baptistákat, és jelenleg miért nem tartozol hozzájuk?

Köszönöm:
Magda




Feladó: net2rist
Címzett: FM
Elküldve: Hétf. Ápr. 16, 2007 11:30 am
Téma: Re: kérés

????????? MIRE kell ez neked????????????

ettől még semmi titkos nincs benne Smile

"hivatalosan" akkor hagytam ott őket, mikor (cca 22-23 éve) átmentünk a HitGyülibe
ennek az volt az oka, hogy a házicsoportunk világból megtért tagjait VALAHOVA szükséges volt a házicsoporton kívül is "csatlakoztatni", és erre az adott baptista gyülekezet akkor nem igazán tűnt alkalmasnak


ettől még ma is megvannak a kapcsolataim, napi szinten foglalkozom baptistákkal is Smile
a legutóbbi "hivatalos" kapcsolatom az volt, hogy egy baptista dicsőítő csapatban több évig szolgáltunk (együtt 2 nagylányommal)

kb ennyit tudok elmondani

_________________
/mT




Feladó: FM
Címzett: net2rist
Elküldve: Hétf. Ápr. 16, 2007 11:54 am
Téma: Re: kérés Üzenet idézése
Köszönöm a választ. Smile
Sokat ütköztünk, de időnkénti ütközések nekem nem voltak hátrányomra.
Emberileg jobb közösséget a baptistáknál keresve sem találnék.
Ezt tudják magukról és jónak tartják magukat, ettől lesznek borsódzásaim.
XXXXXX akit ismersz azt javasolta, nem, azt tartaná számomra jónak, ha lakatlan szigeten laknék, de indokot nem mond, nem ír.
Hát én a te kérdőjeleidre ennyit tudtam írni.
üdv.
Magda



Feladó: net2rist
Címzett: FM
Elküldve: Hétf. Ápr. 16, 2007 11:58 am
Téma: Re: kérés
ja, tehát arra kellettem volna, hogy végre mondjak rájuk ROSSZAT...

a te gondod "csak annyi", hogy nem adnád fel a világ minden kincséért se a "fölöttem csak az Úr" szabadságát...

ezt a Biblia nem igazán támogatja, de vagyok annyira realista, hogy nem erőszakoskodok a gyülekezethez tartozás kérdésében veled...

te tudod, a te életed...

_________________
/mT




Feladó: FM
Címzett: net2rist
Elküldve: Hétf. Ápr. 16, 2007 12:07 pm
Téma: Re: kérés Üzenet idézése

Köszönöm az értékítéleted, csak öszinteséget vártam, és az megjött.

Szeretettel
Magda




Feladó: net2rist
Címzett: FM
Elküldve: Hétf. Ápr. 16, 2007 12:37 pm
Téma: Re: kérés


nem, ez még NEM értékítélet volt, az MOST JÖN (ha már kiprovokáltad)
eddig csak próbáltam szelíden a TÉNYEKET összeszedni számodra

az értékítélet most jön:

szerintem BUTASÁG mindenféle fóbiás viselkedéssel KIEGYEZNI, bármilyen VÉDETTSÉGET is ad (belülről nézve természetesen, KÍVÜLRŐL maximum az a védettség jár vele, amivel az indiánok is tisztelik a bolondokat...) ... sokkal jobban járnál, ha SZEMBENÉZNÉL azzal, hogy MIÉRT NEHÉZ téged elviselni, Isten segítségével LÉPNI TUDNÁL, és utána sokkal jobb lenne neked...

na EZ valóban egyfajta "diagnózis és javasolt gyógymód" volt, természetesen csak egy darab papír, be lehet gyújtani vele

_________________
/mT




Feladó: FM
Címzett: net2rist
Elküldve: Hétf. Ápr. 16, 2007 1:24 pm
Téma: Re: kérés Üzenet idézése


Ezt is köszönöm Smile

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 17., kedd 18:27 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Magda írta
Különben azért mentettem ide a beírásod, mert én ebből nem tudnám megállapítani rólad, hogy te Isten gyermeke vagy.

A világ kedvelésére pedig nem tartok igényt sőt azt visszautasítom.

Szeretetre igen, de nem a világ szeretetére.

Át adom a MESTERNEK az elismerést a tendenciára, mert én nem tettem hozzá semmit, ha hozzá tettem volna akkor tudatos farizeus viselkedéssel rendelkeznék, így pedig csak jelenleg még nem tudott területeken vagyok az, de reményeim szerint aki elkezdte bennem a jó munkát be is fejezi, mert erre ígéretet kaptam (más is, mert Isten nem személy válogató) :) :) :)




Nahát Magda!
Én tudod meg tudtam állapítani, hogy Indu Isten gyermeke.Olyan szeretet van az írásában, amit Te nem akarsz meglátni.Sokat gondolkoztam, miért kéred, hogy mondják meg Neked a hibáidat?Ugyanis azt írtad, hogy Te már ismered Magad, minek nézegetnéd Magad a tükörben, meg persze tulajdonképpen Önmagaddal nincs semmi bajod.Farizeusnak nevezted azokat az embereket akik segítő szándékkal próbáltak közelíteni.Nem Te nem vagy kíváncsi a Testvérek véleményére!Én még mindig ugyanott tartok, hogy nem értelek Téged.Próbálj meg szeretettel közelíteni más emberek felé, tudod ha adsz a mosolyodból a másik visszamosolyog.[/size]


A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára cilla 2007. ápr. 17., kedd 18:46-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 17., kedd 18:28 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
:cry:

_________________
Várván ama boldog reménységet


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Indu 2007. ápr. 17., kedd 18:55-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 17., kedd 18:33 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Kedves vagy Cilla, /de inkább kicsinyítsd vissza :)/
Nehogy ezen bárki kiakadjon, én sem akadtam ki. Nem értem ugyan, hogy miből jött ez a következtetés, de -mivel sem az nem üdvözít, ha mindenki Isten gyermekének mond, sem az, ha senki nem tart annak, tehát ilyen értelemben ez sem nem motorja, sem nem gátja a hitnek.

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 17., kedd 18:36 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
net2rist írta:
most egész őszintén nem tudom, hogy mit csináljak...

egyfelől Magda felvetette a kérdést "vitassuk meg, mi a baj velem" - jeligére

másfelől nyilván azt várta volna, hogy elítéljétek "ellenséges levelemet"


komoly vádakkal szemben nem szokásom védekezni (már ha alaptalanok, nyilván...), ezt most nem értékeltem olyan fajsúlyúnak, hogy ne érjen meg egy kis pontosítást-helyretételt...

nem akarok belemenni most a "magánlevél közzétételének tilalma" témába, csak emlékeztetnék, hogy ha ezt csak EGYESEKNEK tilos, az érdekes szemléletet tükröz...

mindezek után csak annyit tennék, hogy a TELJES LEVELEZÉST iderakom, hogy aki összefüggéseiben látni akarja, láthassa... aki nem akarja: NEM fontos elolvasni ;)

kedves Erika: ha NEKEM nem szabad ezt, akkor töröld nyugodtan :(


----------------------------------------------------------------------------------
Feladó: FM
Címzett: net2rist
Elküldve: Hétf. Ápr. 16, 2007 11:12 am
Téma: kérés Üzenet idézése


Kedves Tamás kérlek írd meg miért hagytad ott a baptistákat, és jelenleg miért nem tartozol hozzájuk?

Köszönöm:
Magda





Feladó: net2rist
Címzett: FM
Elküldve: Hétf. Ápr. 16, 2007 11:30 am
Téma: Re: kérés

????????? MIRE kell ez neked????????????

ettől még semmi titkos nincs benne Smile

"hivatalosan" akkor hagytam ott őket, mikor (cca 22-23 éve) átmentünk a HitGyülibe
ennek az volt az oka, hogy a házicsoportunk világból megtért tagjait VALAHOVA szükséges volt a házicsoporton kívül is "csatlakoztatni", és erre az adott baptista gyülekezet akkor nem igazán tűnt alkalmasnak


ettől még ma is megvannak a kapcsolataim, napi szinten foglalkozom baptistákkal is Smile
a legutóbbi "hivatalos" kapcsolatom az volt, hogy egy baptista dicsőítő csapatban több évig szolgáltunk (együtt 2 nagylányommal)

kb ennyit tudok elmondani

_________________
/mT




Feladó: FM
Címzett: net2rist
Elküldve: Hétf. Ápr. 16, 2007 11:54 am
Téma: Re: kérés Üzenet idézése
Köszönöm a választ. :)
Sokat ütköztünk, de időnkénti ütközések nekem nem voltak hátrányomra.
Emberileg jobb közösséget a baptistáknál keresve sem találnék.
Ezt tudják magukról és jónak tartják magukat, ettől lesznek borsódzásaim.
XXXXXX akit ismersz azt javasolta, nem, azt tartaná számomra jónak, ha lakatlan szigeten laknék, de indokot nem mond, nem ír.
Hát én a te kérdőjeleidre ennyit tudtam írni.
üdv.
Magda




Feladó: net2rist
Címzett: FM
Elküldve: Hétf. Ápr. 16, 2007 11:58 am
Téma: Re: kérés
ja, tehát arra kellettem volna, hogy végre mondjak rájuk ROSSZAT...

a te gondod "csak annyi", hogy nem adnád fel a világ minden kincséért se a "fölöttem csak az Úr" szabadságát...

ezt a Biblia nem igazán támogatja, de vagyok annyira realista, hogy nem erőszakoskodok a gyülekezethez tartozás kérdésében veled...

te tudod, a te életed...

_________________
/mT




Feladó: FM
Címzett: net2rist
Elküldve: Hétf. Ápr. 16, 2007 12:07 pm
Téma: Re: kérés Üzenet idézése

Köszönöm az értékítéleted, csak öszinteséget vártam, és az megjött.

Szeretettel
Magda




Feladó: net2rist
Címzett: FM
Elküldve: Hétf. Ápr. 16, 2007 12:37 pm
Téma: Re: kérés


nem, ez még NEM értékítélet volt, az MOST JÖN (ha már kiprovokáltad)
eddig csak próbáltam szelíden a TÉNYEKET összeszedni számodra

az értékítélet most jön:

szerintem BUTASÁG mindenféle fóbiás viselkedéssel KIEGYEZNI, bármilyen VÉDETTSÉGET is ad (belülről nézve természetesen, KÍVÜLRŐL maximum az a védettség jár vele, amivel az indiánok is tisztelik a bolondokat...) ... sokkal jobban járnál, ha SZEMBENÉZNÉL azzal, hogy MIÉRT NEHÉZ téged elviselni, Isten segítségével LÉPNI TUDNÁL, és utána sokkal jobb lenne neked...

na EZ valóban egyfajta "diagnózis és javasolt gyógymód" volt, természetesen csak egy darab papír, be lehet gyújtani vele


_________________
/mT




Feladó: FM
Címzett: net2rist
Elküldve: Hétf. Ápr. 16, 2007 1:24 pm
Téma: Re: kérés Üzenet idézése


Ezt is köszönöm :)


Kedves Net nyugodtan olvashatja mindenki a levél váltásunkat, engem az nem zavar, mert ami világosságra jön az maga a világosság.
Az már ismét feltűnő, hogy ismét feltételezel valamit ami nem volt az én indíttatásom.
örültem volna, ha megmarad a beírásban anonin levél író anonimitása, de te így döntöttél.


Most már akkor légyszíves fejtsd ki mit értesz a nehéz elviselni alatt, :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 17., kedd 18:38 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Indu írta:
Azt hiszem nekem van érzékem ahhoz, hogy belenyúljak a darázsfészekbe. És az, hogy ezt jószándékkal teszi-e az ember, mindegy az eredményt tekintve. Igazából most szívesen kitörölném az én előzményeimet, ha Magda engedélyezi törlöm is gyorsan...


Kedves Indu!
Szerintem nem kell törölnöd.Bocs, hogy beleszólok.
Üdv szeretettel cilla


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 17., kedd 18:42 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Indu írta:
Kedves vagy Cilla, /de inkább kicsinyítsd vissza :)/
Nehogy ezen bárki kiakadjon, én sem akadtam ki. Nem értem ugyan, hogy miből jött ez a következtetés, de -mivel sem az nem üdvözít, ha mindenki Isten gyermekének mond, sem az, ha senki nem tart annak, tehát ilyen értelemben ez sem nem motorja, sem nem gátja a hitnek.



Amúgy véletlen lett ilyen nagy. :D Előbb teljesen pici lett azután megpróbáltam nagyobbra venni, és ez lett belőle. :*: Na most megpróbálom
"visszacsinálni". :*:

Megpróbáltam, most meg ilyen lett, de most már így hagyom.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára cilla 2007. ápr. 17., kedd 18:47-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 17., kedd 18:47 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
nem akarom ÉN kifejteni, h miért nehéz elviselnem Magdát, már csak azért sem, mert nem nehéz...

van BŐVEN olyan ember "rám bízva", akivel nehezebb kijönni... ő meg ráadásul rám sincs bízva ...

ha viszont KÉRDEZ valaki tőlem, arra mindig igyekszem a legjobb tudásom szerint válaszolni... MAGÁNBAN, természetesen...

nincs ellenemre nekem se természetesen, hogy kipirosítva-vastagítva kikerült az "ablakba" a beszélgetés, vállalom, amit leírtam... valamilyen szinten jó dolog amúgy ez a "mindenki mondja el, hogy mi a baj velem" típusú ÖNKÍNZÁS... feltételezi ugyanakkor, hogy SEGÍTŐ szándékú BARÁTOK körében vagyok...

mindenkit kérek, hogy ezt tartsa szem előtt :)
aki nem SEGÍTENI akar, hanem pl. "ehhez képest még én is jó vagyok" életérzését erősíteni: az ne ITT tegye meg...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 17., kedd 18:50 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Szerintem sem kell törölni, mert csak annak van értelme, ha megvizsgálja ki-ki a saját indulatát ami a beírásához kapcsolódik. magam is ezt kérem az Úrtól.
Nem tudtam, hogy Cillának az a kívánsága, hogy engem megértsen, mert akkor rögtön mondhattam volna, hogy az lehetetlen, így nem indult volna egy téves úton velem kapcsolatban, a halott megismerhetetlen, az élő pedig Istennek él.

Abban kértem a tisztelt hozzászólókat, hogy miért nehéz elviselni erre adjatok választ, de még ide csak Eszter jutott el, általában kifejtve
Igaz, hogy ki-ki a saját ellenérzéseinek hangot adott és valami nevelődést-nevelést gondoltatok el,
Legalább is ez csapódott le nálam.

Indunak egyértelműen válaszoltam a kedvelés szóra, én ilyennel nem találkoztam Isten igéjében, de a világban igen.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.  [ 109 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 28 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség