Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.  [ 109 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Következő
  Nyomtatóbarát verzió

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 18., szerda 08:10 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
32ezüst írta:
Igazságtalanok vagytok...



Miért is? :*:
Üdv szeretettel cilla

Nem tettszett a vers?


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára cilla 2007. ápr. 18., szerda 08:15-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 18., szerda 08:11 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
valami jelet tehetnél a mondat végére,Ezüst h. tudjuk, h. most ezt vicc vagy komoly ?:roll:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 18., szerda 08:17 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
Erika írta:
valami jelet tehetnél a mondat végére,Ezüst h. tudjuk, h. most ezt vicc vagy komoly ?:roll:


Ez egy komoly vicc volt... :)

Azt akartam mondani vele, hogy az is igazságtalan, ha valaki jó volt, és összeszidják, és az is, ha rossz volt, és agybafőbe dicsérik....

Ne legyetek már ilyen kedvesem velem, még zavarbajövök... :oops:

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 18., szerda 08:50 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
32ezüst írta:
Na, zárjuk le a témát, Magdát kitárgyaltuk. Most beszéljünk rólam. Úgy látom, a topikba ez is belefér, és nem leszek nagyon off vele :)

Engem miért nem lehet elviselni?


Nekem semmi bajjom veled,de az aranyat azért jobban szeretem :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 18., szerda 12:18 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
32ezüst írta:
Erika írta:
valami jelet tehetnél a mondat végére,Ezüst h. tudjuk, h. most ezt vicc vagy komoly ?:roll:


Ez egy komoly vicc volt... :)

Azt akartam mondani vele, hogy az is igazságtalan, ha valaki jó volt, és összeszidják, és az is, ha rossz volt, és agybafőbe dicsérik....

Ne legyetek már ilyen kedvesem velem, még zavarbajövök... :oops:


hát nem tudom...én semmit nem értékelek jobban, mint az őszinte beszédet, de az nagyon veszélyes...általában az emberek nem szeretik, ha tükröt tartanak eléjük...én szeretek őszintén hallgatni/azt úgyis megérzi a másik, ha egy húron pendülünk, minek arról beszélni? :D
ha meg valakivel disszharmónia van, hát azt meg minek fokozni :roll: /azért már beszélgettem az elmúlt félévszázadban nagyon jókat is mindkét irányban/


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 18., szerda 14:09 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Erika \":idea:\" írta:
Most jó lenne látni téged, Magda,h. hogyan reagálsz ezekre a véleményekre. Azt hiszem, tartozunk egymásnak ennyivel, h. esetleg a nehezebb dolgokról is beszéljünk, de nem azért, h. megbántsuk egymást...nos, Magda, jó testvéreid vagyunk-e, elfogadod-e,amiket írtunk a kérdéseddel kapcsolatban?



1Pt 4,8 Mindenek előtt pedig legyetek hajlandók az egymás iránti szeretetre; mert a szeretet sok vétket elfedez.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 18., szerda 14:24 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
Na, Magda, ha még áll a kérésed, hogy mondjuk el, mi benned a nehéz, akkor most elmondom: ez. Nem értelek, és ez ijesztő!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 18., szerda 15:00 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
FM írta:
Erika \":idea:\" írta:
Most jó lenne látni téged, Magda,h. hogyan reagálsz ezekre a véleményekre. Azt hiszem, tartozunk egymásnak ennyivel, h. esetleg a nehezebb dolgokról is beszéljünk, de nem azért, h. megbántsuk egymást...nos, Magda, jó testvéreid vagyunk-e, elfogadod-e,amiket írtunk a kérdéseddel kapcsolatban?



1Pt 4,8 Mindenek előtt pedig legyetek hajlandók az egymás iránti szeretetre; mert a szeretet sok vétket elfedez.



Jó, értem, h.szeretettel elfedezed, amit bántásként éltél meg tőlem, tőlünk. Köszönöm. De van egy kérdésem: a tegnap esti Igét konkretizáld , légyszi,... rám úgy hatott, mint akinek az orra előtt bevágják az ajtót.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 18., szerda 15:00 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
Na, ez csak egy első reakció volt, továbbra sem gondolom, hogy nekem muszáj lenne itt bárkinek a negatívumaira felhívni a figyelmet, mert nem is ismerjük egymást rendesen, és nehéz elképzelni, hogy ebből jó sülhet ki


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 18., szerda 15:04 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
kamilla írta:
Na, ez csak egy első reakció volt, továbbra sem gondolom, hogy nekem muszáj lenne itt bárkinek a negatívumaira felhívni a figyelmet, mert nem is ismerjük egymást rendesen, és nehéz elképzelni, hogy ebből jó sülhet ki



az enyéimre inkább ne :P


De viccen kívül: ezt a topicot Magda nyitotta, s kéri a véleményünket...talán sértő lenne hallgatni, nem, Magda?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 18., szerda 15:20 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
Hát, én már megtettem, leírtam itt, hogy nem mondok semmit, mert nem egyértelmű a szándék, hogy miért kérdezi... ez lehet, hogy sértő volt. Ha igen, sajnálom. Végül is, mivel nem ismerjük egymást, nincs jogom megkérdőjelezni az őszinte szándékot. De tulajdonképpen ez is egy tanulság: ha valami bajom van Magdával, akkor az az, hogy nem ismerem, nem látom át a szándékait, sokszor nem értem a beírásait, és emiatt tartok tőle.
Van benne valami tanárnénis, ami tetszik is, meg nem is.
Van egy gonosz játéka, amit tavasszal csinált rendszeresen, és most velem is megpróbálta ebben a topikban (lefarizeusoz - nem is tudom pontsan, mi az - és mikor tiltakozom, átvált jókereszténybe, aki bezzeg mennyivel jobb nálam, hiszen felvállaljs, h ő igenis farizeus), na, az nem tetszik.
Értékelés vége. Nem szívesen írtam le, de ha egyszer sértés nem leírni... Biztos nekem is vannak unszimpatikus dolgaim. És volt nagyonjó élményem is Magdával, mikro a szigorlatom előtti napon beírta ide az aznap reggeli igémet, és hozzátette, hogy holnap mindenkit le fognak nyakazni.. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Miért nehéz valakit elviselni, jelen esetben engem?
HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 18., szerda 15:43 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
FM írta:
FM írta:
Egy kedves társunktól kaptam ezt a levelet.
Erikával konzultáltam és ezért ide teszem, talán több szem többet lát alapon, és tanácsosok sokasága által, na nem a hatalmam, de a dolog talán világosságra jut.

Idézet:
nem, ez még NEM értékítélet volt, az MOST JÖN (ha már kiprovokáltad)
eddig csak próbáltam szelíden a TÉNYEKET összeszedni számodra

az értékítélet most jön:

szerintem BUTASÁG mindenféle fóbiás viselkedéssel KIEGYEZNI, bármilyen VÉDETTSÉGET is ad (belülről nézve természetesen, KÍVÜLRŐL maximum az a védettség jár vele, amivel az indiánok is tisztelik a bolondokat...) ... sokkal jobban járnál, ha SZEMBENÉZNÉL azzal, hogy MIÉRT NEHÉZ téged elviselni, Isten segítségével LÉPNI TUDNÁL, és utána sokkal jobb lenne neked...

na EZ valóban egyfajta "diagnózis és javasolt gyógymód" volt, természetesen csak egy darab papír, be lehet gyújtani vele


Szeretném, ha nem a feladó lenne a kérdés, hanem amit itt utólag kiemelek.
A szembenézéshez kérek reakciót, ha kérhetek :oops:


Ti magatokat értelmes embereknek tartjátok és én sem kételkedem benne, hogy ez így van.

Olvasni tudtok, ezt nem én kutyultam ki, tehát még értitek is.
Miért nem a kérdésre válaszoltok?
Miért személyeskedtek?
Miért egymés védelmére keltek úgy, hogy közben a másikba belerúgtok?

Tőlem az Ámen bántó, mástól egy kapcsos zárójel jópofa, mivel bántottalak meg benneteket, mi rosszat tettem, ez nem ide illő, de a férjjel való huzavona igen.
Testvér jó testvér sok gyereked van tudod jó testvérnek tartod a másság elítélését.
Vizsgáljátok meg hitben vagytok e ez felszólítás annak aki magát hívőnek tartja (miben hiszek, magamban, benned, bennetek vagy Isten igazságában)
Igen nagyon jó volt a reakció, volt aki ezt nevezte szeretetnek, volt aki kitörölte, nem első alkalommal.
Tanultam belőle köszönöm Istennek.
Az Ige pedig sziklazúzó pöröly és két élű kard, és nem válogat mindenkinek szól nekem is.
Van aki az íRÁST bunkónak tartja neki akkor az is, nekem étel, amikor leírom magamnak is írom, mert akkor engem is megítél abban az Úr.

Nem tőletek várok szeretetet, mert az reggeli harmat.

Most már igen is várom, hogy mindenki írja le őt mivel bántotam meg őt személy szerint.
Tudomásom szerint senkit sem bántottam meg, amikor szóltam nem kerestem a magam igazát, mert olyan nincs, de kerestem a ti IGAZSÁGBAN járásotokat, azt nem találtam, aki még rajtam kívül kereste az is jobbnak látta elmenni, vagy nagyon ritkán megszólalni.

Ez egy játék pszichológiai játék, azt az eszközt javasoltad nekem, jó hogy nem előbb tetted, mert így sok mindenre meg tudott tanítani az Úr.
Ha előbb javasolod, akkor nem teszem fel kérdésnek, így pedig kiderült miért voltam itt.

Talán mindenkinek hasznos lesz a szembenézés, de sokan osztják az indiánok gondolkodását.

Ítéljen ebben is az Úr, gondolom ti tudjátok mit cselekesztek, ha nem akkor annak örülök, és együtt örülök veletek.

Két felé váltunk ti és én.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 18., szerda 15:47 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
ebből is látszik, MILYEN veszélyes az őszinteség...


ja meg ... még 1 dolog: veszélyes KÉRDEZNI!!! mert előfordulhat, hogy valaki VÁLASZOL!!!

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 18., szerda 15:58 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
Hogy gondolkodnak az indiánok??
A 'miért nehéz engem elviselni?' kérdésre hogy lehet válaszolni személyeskedés nélkül??
És egyáltalán :(.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 18., szerda 16:09 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Én meg azt nem értem, h. ki rúgott beléd Magda? kérdeztél, mi pedig válaszoltunk,szerintem ne erőltesd ezt a topicot, nem vezet jóra.

És én is kértem, magyarázd meg a tegnap esti távozásodat,...várom a választ.
Ha a gyerekeimet emlegetik, pláne a számát, anyai ösztöneim felborzolódnak, ne tedd,.../ különösen keresztyéni körökben nehezen viselem/.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.  [ 109 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 15 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség