Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.  [ 109 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Következő
  Nyomtatóbarát verzió

Miért nehéz valakit elviselni, jelen esetben engem?
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 16., hétfő 21:59 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Egy kedves társunktól kaptam ezt a levelet.
Erikával konzultáltam és ezért ide teszem, talán több szem többet lát alapon, és tanácsosok sokasága által, na nem a hatalmam, de a dolog talán világosságra jut.

Idézet:
nem, ez még NEM értékítélet volt, az MOST JÖN (ha már kiprovokáltad)
eddig csak próbáltam szelíden a TÉNYEKET összeszedni számodra

az értékítélet most jön:

szerintem BUTASÁG mindenféle fóbiás viselkedéssel KIEGYEZNI, bármilyen VÉDETTSÉGET is ad (belülről nézve természetesen, KÍVÜLRŐL maximum az a védettség jár vele, amivel az indiánok is tisztelik a bolondokat...) ... sokkal jobban járnál, ha SZEMBENÉZNÉL azzal, hogy MIÉRT NEHÉZ téged elviselni, Isten segítségével LÉPNI TUDNÁL, és utána sokkal jobb lenne neked...

na EZ valóban egyfajta "diagnózis és javasolt gyógymód" volt, természetesen csak egy darab papír, be lehet gyújtani vele


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 16., hétfő 22:10 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Hát gondolom ki a feladó, de hogy talált meg?
:-)
Na nehogy fenn akadjunk , az Úr békét ad a hívőnek, de nem a világ békéjét!
Szeretettel Tamás

_________________
Mert Istennek kell inkább engedni, hogysem az embernek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Miért nehéz valakit elviselni, jelen esetben engem?
HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 16., hétfő 22:17 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
FM írta:
Egy kedves társunktól kaptam ezt a levelet.
Erikával konzultáltam és ezért ide teszem, talán több szem többet lát alapon, és tanácsosok sokasága által, na nem a hatalmam, de a dolog talán világosságra jut.

Idézet:
nem, ez még NEM értékítélet volt, az MOST JÖN (ha már kiprovokáltad)
eddig csak próbáltam szelíden a TÉNYEKET összeszedni számodra

az értékítélet most jön:

szerintem BUTASÁG mindenféle fóbiás viselkedéssel KIEGYEZNI, bármilyen VÉDETTSÉGET is ad (belülről nézve természetesen, KÍVÜLRŐL maximum az a védettség jár vele, amivel az indiánok is tisztelik a bolondokat...) ... sokkal jobban járnál, ha SZEMBENÉZNÉL azzal, hogy MIÉRT NEHÉZ téged elviselni, Isten segítségével LÉPNI TUDNÁL, és utána sokkal jobb lenne neked...

na EZ valóban egyfajta "diagnózis és javasolt gyógymód" volt, természetesen csak egy darab papír, be lehet gyújtani vele


Szeretném, ha nem a feladó lenne a kérdés, hanem amit itt utólag kiemelek.
A szembenézéshez kérek reakciót, ha kérhetek :oops:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 16., hétfő 22:25 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Ahoz hogy mivel nézz szembe tudni kéne mit is kifogásolnak!
Idézet:
szerintem BUTASÁG mindenféle fóbiás viselkedéssel KIEGYEZNI, bármilyen VÉDETTSÉGET is ad (belülről nézve természetesen, KÍVÜLRŐL maximum az a védettség jár vele, amivel az indiánok is tisztelik a bolondokat...) ... sokkal jobban járnál, ha SZEMBENÉZNÉL azzal, hogy MIÉRT NEHÉZ téged elviselni, Isten segítségével LÉPNI TUDNÁL, és utána sokkal jobb lenne neked...

Mi az a fóbiás viselkedéssel kiegyezni???
Nem világos számomra mi a fóbiás amivel kiegyeztél!
Továbbá nem világos milyen védettség jár egy fóbiával?
Talán az illető konnkrétabban megfogalmazhatná , mit kifogásol a viselkedésedben!
Én is kérném rá , "javítsuk meg Magdát" címszó alatt a hibajegyzéket kérem!
Lehet hogy rossz poén volt kérlek ne sértődj meg, de a hibát a szerelőnek jelezni szokták , ha valami nem stimmel, akkor tud segíteni!
Szeretettel Tamás

_________________
Mert Istennek kell inkább engedni, hogysem az embernek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 16., hétfő 22:32 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Általánosságban is fel lehet fogni.

Valakinek kellemetlen száj szaga, test szaga van azt nehéz elviselni.
Internet ezt megszűri, tehát a megnyilatkozása sértő.
Biztos van ami konkrétan rám, de általában is elmondható.
A kérdezett fogalmaktól pedig nyugodtan el lehet tekinteni vsz. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 17., kedd 01:37 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
Ezért jó a Netet böngészni,néha bölcs dolgokra is talál az olvasó :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 17., kedd 04:59 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
GABRIEL777 írta:
Ezért jó a Netet böngészni,néha bölcs dolgokra is talál az olvasó :D


igen G777-et :D :*: :D :*: :D :*:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 17., kedd 06:42 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
Szerintem egy ilyen levéllel az a teendő, hogy nagyon őszintén megpróbálod kitalálni, hogy szerinted jóindulattal mondta ezt ez az ember, vagy nem. Ha nem, akkor nem szabad vele foglalkozni tovább, mert csak iszapbirkózás lesz belőle. Ha igen, akkor pedig nem szabad rá haragudni érte.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 17., kedd 06:58 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
kamilla írta:
Szerintem egy ilyen levéllel az a teendő, hogy nagyon őszintén megpróbálod kitalálni, hogy szerinted jóindulattal mondta ezt ez az ember, vagy nem. Ha nem, akkor nem szabad vele foglalkozni tovább, mert csak iszapbirkózás lesz belőle. Ha igen, akkor pedig nem szabad rá haragudni érte.


Jajj dehogy haragszom.
Csak kevés az én képességem, mert azt tudom, hogy nekem magamban mit nehéz elviselni, de azt ha csak nem konfabulálok nem tudom, hogy másnak mit nehéz bennem, ill egy másik emberben elviselni.

Gondolom nem lényegtelen a kérdés.
Azért tettem ide, hogy beszélgessünk róla.
Nem a küldőről, mert az lényegtelen(bocs a küldőtől, nem a személye, mert az lényeges), hanem a témáról.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 17., kedd 07:31 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Az jutott eszembe, Magda, h. ha lenne időm, belenéznék valami szakirodalomba, h. mit is ajánlana,hogyan kell nekilátni egy ilyen kigubancoláshoz.
De aztán rájöttem, h. van nekünk pszichológusunk- ugye, h. vannak ezen a téren ismereteid, tapasztalataid?
Úgy, ahogy Kamilla írta, próbálj tükröt tartani magad elé, s kicsit kritikusan értékelni, vajon mi válthat ki egy ilyen levelet?/tegnap a kislányom ilyen címmel írt fogalmazást: Tükröm, tükröm, mondd meg nékem, milyen vagyok tulajdonképen?/


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 17., kedd 07:50 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. dec. 04., hétfő 16:04
Hozzászólások: 90
Tartózkodási hely: Budapest
Kedves Magda,

nem tudom, mi a konkrét problémád, amit ezek szerint magad sem tudsz. A fóbiák (félelmek) védelmét úgy értem én, hogy el lehet bújni mögéjük, úgy, mint ahogy a strucc homokba dugja a fejét.
Azt javaslom, próbáld konkrétabban kikérdezni a levél feladóját, hiszen ő ezek szerint tudja, mi a gond veled.

Saját véleményem: minden ember elviselhetetlen, legfeljebb nem vagyunk vele együtt eleget, hogy ezt észrevegyük.
Egyetlen dolgot tehetünk, amit Pál javasolt: Viseljétek el egymást szeretetben, és ha egymásra valami panaszotok volna, bocsássatok meg egymásnak, amint a ti Mennyei Atyátok is megbocsát nektek.

_________________
"Éneklek az Úrnak egész életemben, zengedezek az én Istenemnek amíg csak vagyok."


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 17., kedd 07:55 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Erika írta:
Az jutott eszembe, Magda, h. ha lenne időm, belenéznék valami szakirodalomba, h. mit is ajánlana,hogyan kell nekilátni egy ilyen kigubancoláshoz.
De aztán rájöttem, h. van nekünk pszichológusunk- ugye, h. vannak ezen a téren ismereteid, tapasztalataid?
Úgy, ahogy Kamilla írta, próbálj tükröt tartani magad elé, s kicsit kritikusan értékelni, vajon mi válthat ki egy ilyen levelet?/tegnap a kislányom ilyen címmel írt fogalmazást: Tükröm, tükröm, mondd meg nékem, milyen vagyok tulajdonképen?/


Eddig még nem derült ki a hozzászólásokból az író véleménye, vagy esetleg nagyon farizeusok vagytok.

Amikor írtam a magamat tudom, magamnak miért nehéz elviselni - akkor pont a tükörre és az elhasználódott porsátramra gondoltam - így már miért nézegessem.
Aztán olyan hirdető oszlop hengerben még sem közlekedhetek, hogy az irdatlan pocakom ne látszódjon :)

Itt a pszichológiát más műveli, mert én azt letettem :wink:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 17., kedd 08:00 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
eszter írta:
Kedves Magda,

nem tudom, mi a konkrét problémád, amit ezek szerint magad sem tudsz. A fóbiák (félelmek) védelmét úgy értem én, hogy el lehet bújni mögéjük, úgy, mint ahogy a strucc homokba dugja a fejét.
Azt javaslom, próbáld konkrétabban kikérdezni a levél feladóját, hiszen ő ezek szerint tudja, mi a gond veled.

Saját véleményem: minden ember elviselhetetlen, legfeljebb nem vagyunk vele együtt eleget, hogy ezt észrevegyük.
Egyetlen dolgot tehetünk, amit Pál javasolt: Viseljétek el egymást szeretetben, és ha egymásra valami panaszotok volna, bocsássatok meg egymásnak, amint a ti Mennyei Atyátok is megbocsát nektek.


Köszönöm kedves Eszter nekem nincs problémám, de amint olvastad az indítóban kaptam egy felszólítást, és igyekszem, igyekezgetek, de hát nem tudom hol van egy szöglet amiről elindulhatok.

Sok fonalat kötöttem fel pulcsinak és az összekuszált fonalakból is gombolyagot kellett készíteni.
Na valahol majd csak megindul.

Egyébként jó ez azért is mert a másik embert azért nehéz nekem elviselni, mert megindul a gerendám, jó esetben a szálkám, de az is fránya módon tud szúrni. :wink:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 17., kedd 08:15 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
Nem vagyok farizeus. Csak, ahogy mondtam is, nem érzem azt rajtad, hogy elhinnéd, hogy ez az egész jóindulatból ment. És semmi kedvem egy veszekedésbe beszállni. Ráadásul ezek olyan dolgok, amiket nem közönség előtt szokás kitárgyalni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 17., kedd 08:24 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Azért alakul a dolog kedves Kamilla én bizony farizeus vagyok, de sajna sok helyen még nem tudom, hogy miben, itt kéne egy kis segítség.
Aztán az is érdekelne, mit jelent az hogy nem érzed, mit kellene érezzél, ahhoz, hogy elhidd nem akarom magam becsapni.
Nem vagyok érzéketlen, és nem vagyok mazochista, nem esett jól ez a reagálás, de miért kellene valakire haragudni aki erre képes.
A gyerekre haragszol, amikor valamit csinál és tudod, hogy csak ezt tudja.
Azért fűztem még hozzá gondolatokat, mert foglalkoztat a kérdés, és ezért még hálásnak is kell lennem, hogy ezt reagálta, és ezt is az Úr kezéből fogadom.
:)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.  [ 109 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség