Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.  [ 234 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 16  Következő
  Nyomtatóbarát verzió

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. aug. 25., szombat 06:03 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
És el is jött a szombat :). Gondolok rátok. Remélem, nagyon jól fog sikerülni!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 25., szombat 09:11 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
én is gondolok!! nekem nem szokott gondot okozni LÉLEKBEN több helyen lenni, sajnos FIZIKAILAG még nem nagyon sikerül megvalósítani :D

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 26., vasárnap 07:28 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Köszi, hogy gondoltatok ránk :)

Erikáéknak köszönjük szépen a vendéglátást, Kavicsnak pedig az ötletet és a fuvarozást.

Nagyon-nagyon jó volt, igazából keresgélem a szavakat, hogy érzékeltetni tudjam, hogy mennyire lenyűgözött a Horváth család szervezettsége, a rengeteg munka amit csinálnak/csináltak, a csodák, ahogy Isten az egyes építőanyagokról, burkolóelemekről gondoskodott náluk a házépítés alatt /amikor már azt hittük, hogy nem lehet fokozni a történetet, akkor kiderült, hogy szép térburkoló elemek ömlöttek ki előttük egy teherautóból, és kérték őket, hogy takarítsák el :)/, és a műhelyük, ahol minden elképesztően célszerűen és praktikusan (és profin) van megoldva - és ahol esetenként az egész család dolgozik.

A vendéglátás olyan bőséges volt, hogy a tervezett esti grillezésnek egyszerűen nem volt hely a hasunkban :)

A program szerint először énekeltünk párat, aztán a házi gazdánk tartott áhitatot. Ezt beszélgetés követte, majd az Admin, aki távolból is rajtunk tartotta a szemét, telefonos üdvözletét és egy igehirdtetést küldött. Ebéd után ezt meghallgattuk, megbeszéltük. A délutánt pedig Delfin Kassán tartott idegenvezetésével zártuk, amit ezúton is köszönünk neki.

Erikáéknak pedig jó nyaralást kívánunk Horvát(h)országban :)

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 26., vasárnap 10:50 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Kedves Mindnyájan!

Mindenekelőtt köszönjük a Horváth családnak a vendégszeretetet, amivel Kassán fogadtak bennünket. Így utólag jobban látszik, hogy nagyon jó ötlet volt Kassán tartani a találkozót. Nagyon élveztük a felvidékiek gondoskodását, Delfin idegenvezetését (most már ki lehet mondani ezt a borzasztó „idegenvezető” szót :) ), Najda nagyon finom süteményét, és hát Erikának, a reggelit, ebédet, a sütiket, és még a többit. Na és azt, hogy a horvát út előtt még volt türelme hozzánk is. Én egy ilyen nagy út előtt tutira nagyon ideges lettem volna, és lehet, hogy ennek a vendégek érezték volna a kárát. Ez tegnap nem így volt.

Najda egy nagyon szép fiatal hölgy, ami az eddigi önértékeléséből nem nagyon jött át. Delfin is nagyon tájékozott, irodalmat ismerő, kedves hölgy, aki ezt a tudását kamatoztathatná a verseken kívül is a Parókián. Pálról pedig kiderült, hogy az eddig ismertek mellett határozott, nekem rokonszenves véleménye van a hitéleti kérdésekről. A gyerekek láthatóan lelkes, aktív, munkára, segítségre kész, autonóm egyéniségek.

A mostani talin nem sámlikon kucorogva, hanem kényelmes fotelekben ülve beszélgettünk, de nem ez a kényelmi dolog volt a fontos, hanem az, hogy jobban megismertük egymás gondolatait a Parókiáról, a hitéletről általában. Az Admin egy konferencián volt, nem tudott eljönni, de az általa küldött igehirdetés nagyon is összhangban volt azzal, amiről beszélgettünk.

Azért voltak problémák is, amelyeket szegény Kavics, és a vele utazók szenvedtek el. A durrdefekt Kassa felé menet nem volt egy piskóta, vissza jövet pedig a határon a határőrök szőrözése sem lehetett valami kellemes dolog.

Talán többünk kicsit úgy ment el az útra, hogy a pihenésünkből csippentünk le, és szinte kötelesség teljesítésként indultunk el, végül feltöltekezve jöttünk vissza azzal, hogy nem mi adtunk, hanem mi kaptunk nagyon sokat a társainktól, a felvidéki vendéglátóinktól.

Köszönet Istennek mindazért, amit kaptunk! Egymástól, és a vendéglátóktól!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 26., vasárnap 11:27 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Kedves Testvérek!

Annyira jól leírta Indu és Rosta, és én csak egyetértőleg bólogatok lelkesen.
Nagyon köszönöm Erikáéknak a vendéglátást, a szívélyes fogadtatást, a finom ételeket.Köszönöm Pálnak a hitéletről mondottakat.Nagyon szívemhez szólt.Köszönöm Istennek, hogy megismerhettem Najdát, :*:, aki nemcsak
szép, de teljesen szívembe zártam, és köszönöm az éneket.Köszönöm, hogy Delfint is megismerhettem, és beszélgethettünk.Köszönöm Neki, ritkán tudok így megnyílni, de Delfinnél és Najdánál is azt éreztem, mint amikor Erikát először megpillantottam, hogy én már régóta ismerem Őket, és most végre személyesen is találkozhattunk.Köszönöm kedves Delfin az idegen vezetést. :D Köszönöm, hogy megismerhettem Tulipot.Köszönöm kedves Kavics a fuvart, és a mézes sütit. :D Köszönöm kedves Indu a pogit.:D
Köszönöm kedves Admin, hogy gondoltál ránk.
Köszönöm, hogy együtt lehettünk, énekelhettünk, imádkozhattunk.
Köszönöm Istenem a tegnapi napot.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 26., vasárnap 20:09 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 08:33
Hozzászólások: 1884
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Sziasztok!

Mivel a vasárnapot Pesten a barátnőmnél töltöttem, én csak most érkeztem haza.

Örülök, hogy eljutva Kassára, "belekóstolhattam" kicsit Erika és családja - nagyon szép - környezetébe, találkozhattam Najdával, Delfinnel, Tulippal is! Jó volt ebben a barátságos, családias környezetben együtt lenni a fórumozótársakkal!
Köszönöm én is Kavicsnak az ötletet és a "fuvart", Erikáéknak pedig azt a szeretetteljes, mindenre gondoló fogadtatást, amiben náluk részünk volt!

Erika, Pali és a kisebb gyerekeik aznap éjfélkor indultak a horvát tengerhez - úgy tudom, épségben megérkeztek!

...
Kassa sétáló utcája nagyon tetszett, igazán hangulatos a környező műemlék épületekkel, a zenélő szőkőkúttal! Mivel kevés idő jutott ott a barangolásra, és kedves, szolgálatkész Delfinünknek nem volt módja mindent megmutatni nekünk, ígéretet tettünk, hogy újra elmegyünk....

B.

Ui.: Erikáék házépítésének történetét érdemes lenne leírni a "Bizonyságtétel" topikba.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 26., vasárnap 23:11 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 11., szerda 13:59
Hozzászólások: 496
Tartózkodási hely: Kassa kerülete
Sziasztok!

Én sem voltam ma itthon, így csak most olvasom ezt a sok kedves hozzászólást. Nagyon örülök nektek, hogy megismerhettelek titeket élőben. Nekem szintén annyira otthonias, barátságos volt a találkozó légköre, hogy rossz volt onnan hazamenni.
Jó és áldott dolog volt hallgatni az igemagyarázatot, többiek véleményét, az asztal melletti beszélgetést és nem utolsó sorban együtt énekelni. Köszönet Delfinnek, hogy gitározott. :-)
Nagyon sajnálom, hogy a városnézésen már nem lehettem ott veletek ... így utólag másképp szerveztem volna az utazásomat. Örülök, hogy szeretnétek még egyszer eljönni Kassára. :-)

Isten áldjon mindannyiotokat!

_________________
Én választottalak titeket.. Jn 15,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 27., hétfő 06:08 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
És még meg sem köszöntük az útravalóként kapott csomagot és a fincsi DELI csokikat...

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 27., hétfő 08:30 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
júúúúúúúj, hogy én MIRŐŐŐŐL maradtam le!!!! :'(

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 27., hétfő 08:48 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
net2rist írta:
júúúúúúúj, hogy én MIRŐŐŐŐL maradtam le!!!! :'(

...tunk le. :D
Ez azért sárga, mert ez az irigység szine. :D
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 27., hétfő 11:44 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
Szívesen hallanám; milyen benyomást tett rátok Tulip. (Ha csak köteles udvariaskodás jönne ki belőle, akkor esetleg privátban..) :shock:

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 27., hétfő 12:37 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 08:33
Hozzászólások: 1884
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Kedves Figyelő!

Ha kíváncsi vagy rá, milyen ember, eljöhettél volna velünk Kassára, hogy megismerd (volt még hely Puritán autójában); kérésünkre mesélt magáról, hogyan kereste Isten, miként fordult ő is Isten felé stb.

Egyébként – kötelező udvariaskodás nélkül – kedves embernek találtam, bár a jelen nézeteivel (amit a TULIP mozaiknévvel képvisel) én nem értek egyet.

B.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 27., hétfő 13:08 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
figyelő írta:
Szívesen hallanám; milyen benyomást tett rátok Tulip. (Ha csak köteles udvariaskodás jönne ki belőle, akkor esetleg privátban..) :shock:


Ha jól emlékszem korábban, ebben a topic-ban, tettél egy-két keresetlen megjegyzést általában a fórumtalikról.Teljességgel haszontalannak tartottad azokat. Most meg benyomásokat kérnél a megjelentekről. :shock:

Tetszett volna eljönni kedves Figyelő fórumtársam a találkozóra, vagy legalábbis tetszett volna azt komolyabban venni korábban! Tulip ott volt a talin, nem bújt el. Ha valami közelebbit akarsz megtudni róla, hát fordulj hozzá közvetlenül!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 28., kedd 08:17 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. nov. 09., csütörtök 16:08
Hozzászólások: 56
Tartózkodási hely: Szlovákia
Mire netközelbe kerülök,lassan lefut a téma...de azért én is hadd tegyem hozzá, hogy minden téren érezhető volt a Feljebbvaló áldása, amivel mindannyiunkat megajándékozott! Örömmel és hálás szívvel gondolok vissza én is a szombati találkozóra, a beszélgetésekre! Számomra is nagyszerű élmény volt megismerni Benneteket, és áldás volt az Ige körül lenni Veletek!
Nem ismétlem az előttem írottakat...egyetértek velük! És a folytatás csak megbeszélés kérdése :-)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 28., kedd 11:53 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
Kedves Rosta!

Hoztad a formádat..reagálásoddal.
Amennyire emlékszem; csupán abban kértem a lelkesedés visszafogását a fórumozóktól, hogy egy ilyen találkozótól hitmélyítést, evangélizációs sikereket, stb. várjanak. (Már, ha valaki/k/ ilyennel áltatnák magukat). Világi szinten is vannak emberi kapcsolatok, látogatások, "viselkedések", aminek vagy eleget teszünk, vagy nem. Az eddigi két találkozón - ha emlékeztethetlek rá - nem bújtam sehová el, s akinek kíváncsisága volt személyem megjelenési formája, élő beszéde, habitusa, stb. iránt, az ki is élhette ezekben ilyen irányú hajlamait.
Amit Tulipról tudni lehet hitelvi, teológiai szinten, azt már megvívtuk a fórum oldalain. Hogy szemtől szembe miért nem találkozhattunk, annak van néhány objektív hátráltató körülménye, bár, ha tudtam volna Puritán szabad kapacitásáról, talán...

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.  [ 234 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 16  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség