Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.  [ 234 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16  Következő
  Nyomtatóbarát verzió

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. aug. 28., kedd 18:37 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
figyelő írta:
Kedves Rosta!

Hoztad a formádat..reagálásoddal.
Amennyire emlékszem; csupán abban kértem a lelkesedés visszafogását a fórumozóktól, hogy egy ilyen találkozótól hitmélyítést, evangélizációs sikereket, stb. várjanak. (Már, ha valaki/k/ ilyennel áltatnák magukat). Világi szinten is vannak emberi kapcsolatok, látogatások, "viselkedések", aminek vagy eleget teszünk, vagy nem. Az eddigi két találkozón - ha emlékeztethetlek rá - nem bújtam sehová el, s akinek kíváncsisága volt személyem megjelenési formája, élő beszéde, habitusa, stb. iránt, az ki is élhette ezekben ilyen irányú hajlamait.
Amit Tulipról tudni lehet hitelvi, teológiai szinten, azt már megvívtuk a fórum oldalain. Hogy szemtől szembe miért nem találkozhattunk, annak van néhány objektív hátráltató körülménye, bár, ha tudtam volna Puritán szabad kapacitásáról, talán...


Figyelő barátom!

Nem voltam valami kedves hozzád, mégha kedvesnek is szólítottál meg. Az oka a morcosságomnak az volt, hogy elvárnád tőlünk, hogy a háta mögött kibeszéljük a fórumtársunkat, ahelyett, hogy eljöttél volna a talira. Ez helytelen. Ugyanakkor tudom, hogy nem vagy egy elbújós típus, nem kell ezt magadra venni, és igazán sajnálom, hogy nem kapacitáltunk jobban, megemlítve, hogy Puritánnál van még hely. Ebben én is hunyó vagyok. Örültünk volna, ha ott vagy velünk.

Puritánnal jól kibeszélgettük magunkat az úton, és bizonyos vagyok benne, hogy élveztük volna a Te társaságodat is. Mindenestre az egyik következő találkozót a horvát tengerpartra jelöltük ki. Ha netán megyünk, akkor én vezetek, és remélem, hogy Te is jössz! :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Találkozó képek
HozzászólásElküldve: 2007. aug. 28., kedd 21:03 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 13., szerda 19:55
Hozzászólások: 21
Tartózkodási hely: Budapest
Drága Barátaim!

Ahogy ígértem, közzé teszem a képeket a találkozóról. (Már ami maradt!)

www.parokia.hu/forumtalalkozo

Ha bosszankodtok milyen lassan jön le, gondoljátok el hogyan ment fel!
Azért nagyon szép volt!

Üdv:

_________________
puritan


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 28., kedd 22:58 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 11., szerda 13:59
Hozzászólások: 496
Tartózkodási hely: Kassa kerülete
Szia Puritán!

Köszönjük szépen!

Azért izgalmas is ez a képnézegetés: az elején, míg csak a tetejét látom, várom, lesem, mi fog kisülni belőle. A végefelé meg már erősen szurkolok neki, hogy hajrá, már csak pár byte! :-)

Én érzem a légkörét, hallom szavaitokat, ahogy nézem...

_________________
Én választottalak titeket.. Jn 15,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 29., szerda 10:01 
Szépek; legjobb a vége :)


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 29., szerda 12:02 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
Kedves símaarcú (bo)Rosta!

Igyekszem nem törvénykező lenni mindennapjaim istenkapcsolatában, amiben optimálisan nincs olyan, ami kizárólag profán volna, hiszen "Benne élünk és mozgunk.." Szeretném ezt elvásrásaimban is (ha vannak) követni. Ki-ki döntse el, mennyire sikerül(t)..

De, hogy az ambivalenciámat érzékeltessem - az utalásszerű objektív problémákon túl -, hivatkoznék Zimányi Józsi bácsi egyik szomorú megállapítására:
Ha a keresztyének összejönnek, vendégségben vannak, mindenről esik szó (sport, politika, bortermés, gazdasági nehézségek, egészségmegőrzés, stb.), csak Istenről, hitünk mibenlétéről, az abbani növekedés körülményeiről, nehézségeiről nem.
Hogy ez mennyire így van, magam is tapasztaltam, amikor Szegeden volt a korábbi, még egésznek mondható gyülekezet, vendég-meghívásra, szolgálatra. Akinél én ebédre voltam "beosztva", egy rokona volt az egyház elnökének. (Tehát némi mélységet vélne az ember az átlaghoz képest). Amikor valóban minden, szalonképes téma elhangzott, és kettesben maradtunk, szomorúan említettem a házigazdának a Zimányi féle megállapítás helytállóságát.
Elkerekedett szemekkel értetlenkedett, mondván: "Dehát voltunk délelőtt istentiszteleten, és délután is leszünk..

Akinek van füle.. :cry:

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 29., szerda 12:45 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Kedves Fi/felü-gyelő barátom!

Minden bizonnyal jól ismered az alábbi igét. A "megvan az ideje a nevetésnek" részre hívnám fel a figyelmedet, amikor ilyen szigorúan ráncolod a homlokodat! :)

Idézet:
Mindennek megvan a maga ideje

3,1 Mindennek megszabott ideje van, megvan az ideje minden dolognak az ég alatt.
3,2 Megvan az ideje a születésnek, és megvan az ideje a meghalásnak. Megvan az ideje az ültetésnek, és megvan az ideje az ültetvény kitépésének.
3,3 Megvan az ideje az ölésnek, és megvan az ideje a gyógyításnak. Megvan az ideje a rombolásnak, és megvan az ideje az építésnek.
3,4 Megvan az ideje a sírásnak, és megvan az ideje a nevetésnek. Megvan az ideje a gyásznak, és megvan az ideje a táncnak.
3,5 Megvan az ideje a kövek szétszórásának, és megvan az ideje a kövek összerakásának. Megvan az ideje az ölelésnek, és megvan az ideje az öleléstől való tartózkodásnak.
3,6 Megvan az ideje a megkeresésnek, és megvan az ideje az elvesztésnek. Megvan az ideje a megőrzésnek, és megvan az ideje az eldobásnak.
3,7 Megvan az ideje az eltépésnek, és megvan az ideje a megvarrásnak. Megvan az ideje a hallgatásnak, és megvan az ideje a beszédnek.
3,8 Megvan az ideje a szeretetnek, és megvan az ideje a gyűlöletnek. Megvan az ideje a háborúnak, és megvan az ideje a békének.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 30., csütörtök 11:33 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
Igeen..
Csakhát, ha az ember (jobb híján) kínjában röhög, az nem túl üdítő... :oops:

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 30., csütörtök 21:00 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
figyelő írta:
Igeen..
Csakhát, ha az ember (jobb híján) kínjában röhög, az nem túl üdítő... :oops:


Hát az tényleg kínos... :wink:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 31., péntek 09:37 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Kedves Puritán, köszi a képeket! :*:

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 31., péntek 19:23 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Sziasztok!

Mentünk, de megjöttünk! hála az Úrnak minden baj nélkül, nagyon-nagyon jó volt, majd mesélek, csak előbb megeszem a díszvacsorát, amit a lányom főzött- de jó, ha nagy gyerekei is vannak az emberfiának!-és ..ha gondoljátok, legközelebb kiugorhatunk a tengerhez együtt is- :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 31., péntek 19:39 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Ilyen gyorsan elröpült az idő?! :shock:

Kedves Erika, részletes beszámolót kérünk! Kezdve onnan, hogy mikor indultatok, érkeztetek, hogyan sikerült szállást találnotok, milyen volt az idő, a tenger, és még minden más....

Üdv a fedélzeten! :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 31., péntek 19:42 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 11., szerda 13:59
Hozzászólások: 496
Tartózkodási hely: Kassa kerülete
Nekem nem tűnt gyorsnak. Számoltam a napokat... :-)
Örülök, hogy itt van Erika!

_________________
Én választottalak titeket.. Jn 15,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 31., péntek 20:09 
Dicsőség Istennek, hogy megőrizte az életeteket.
Köszönöm Neki, meséljetek, de csak ha a gyerekek eleget kaptak belőletek!

Ők az elsők az Úr után!
:-)

(én keveset vagyok, mert sok a meló és nem akarom meglopni a cégem, hétvégén meg a családom, ezt minden ítélet nélkül írtam mások számára)


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 31., péntek 23:23 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Először is szeretném megköszönni azoknak, akik eljöttetek hozzánk a múlt héten- olyan régnek tűnik, mintha egy éve lett volna..-jó volt megerősödni az összetartozásban, nekem nagyon összecsengett amit Pali mondott a Megrepedt nádat nem tör el....igével kapcsolatban azzal, amit az admin küldött a konferenciáról.

Kicsit csaponganak a gondolataim, nézzétek el nekem, ...a találkozó előtt nem akartam írni arról, h. nagyon rosszul érzem magam egészségileg, mert akkor esetleg nem jöttetek volna el. Tény az, hogy egy nagyon nehéz éjszaka után elmentem az orvoshoz, h. csináljon egy ekg-t, tudjam, h.mire készüljek, de mindent rendben talált, s amikor megkérdezte: -nincs valamilyen problémája?-tudom, hogy ezt arra értette, hogy esetleg valamin rágódom, és azért vannak a rosszulléteim, de én majd elnevettem magam, hogy azonkívül, hogy úgy éreztem, nem élem meg a reggelt, azzal, hogy kifutott a leves, nem fogom az időt húzni..és hát ha a műszerek nem mutatnak semmi rosszat, akkor talán egy kis pihenés,levegőváltozás jó hatással lesz..

Senj-ben találtunk szállást rögtön vasárnap reggel,nagyon kedvező áron, gyönyörű kilátással a tengerre, ami kristálytiszta volt, igaz, kicsit hideg. De meg lehetett szokni- nem akartam a lányaim előtt szégyenben maradni,hát ha vacogva is, de minden nap fürödtem én is . Azt nem mondhatom, hogy úsztam, mert azt a 2 m haladást nem lehet úszásnak nevezni, de nagyon jól elszórakoztam főleg Annával, mindig játszottam, hogy fuldoklok, s ő készségesen a partra vontatott a gumimatracon.
Egy nap kirándultunk a Plitvicei tavakhoz- ugyanolyan meseszép, mint a Krka folyó.
Nagyon meleg volt, csak utolsó éjjel fújt tornádószerűen a szél, de azért hála az Úrnak minden baj nélkül lejutottunk a hegyről/én eléggé féltem/.

Csak azt mondhatom, hogy nagyon hálás vagyok az Úrnak ezért a hétért, a sok szépért, amit láttam, és a pihenésért.

közben megtaláltam a névjegykártyáját a házigazdánknak, itt láthatjátok is, hol voltunk:

www.apartmani-senj.com

a Lela apartman volt a miénk



A találkozóhoz visszatérek majd, de csak este vagy holnap du. lesz időm.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Találkozó képek
HozzászólásElküldve: 2007. szept. 01., szombat 12:27 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 20:10
Hozzászólások: 381
Tartózkodási hely: itt
puritan írta:

Ha bosszankodtok milyen lassan jön le, gondoljátok el hogyan ment fel!



:mrgreen:

_________________
Az ÚR közel!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.  [ 234 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség