Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.  [ 2 hozzászólás ] 
  Nyomtatóbarát verzió

Jónás jele
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. szept. 09., vasárnap 14:05 
Offline

Csatlakozott: 2007. aug. 10., péntek 17:57
Hozzászólások: 46
Tartózkodási hely: Miskolc
Szeretettel köszöntök mindenkit!Keresztyén hitéletünket figyelve Interneten,egyházi lapokban,élőszóban elmondott bizonyságtételekben, szinte általánosnak mondható az az igény, hogy jó lenne ha Isten jelekkel,csodákkal erősítené hitünket,s ezzel is kézzelfoghatóvá tenné irántunk való szeretetét.Ez a biblikus keresztyénségen kívűl, teljesen érthető.Jézus követőinél már megkérdőjelezi az Őbenne vetett hit valódiságát.Tudom Bibliánkban sok jelet kaptak az ószövetségiek,és Urunk is sok csodát tett,és az apostolok is Mesterük felhatalmazásával
A zsidó kortársak permanensen követelték Jézustól a messiási jeleket,amit Ő nem elégített ki, hanem a Tőle szokatlan fogalmazásban utasította el a kérést:E gonosz és parázna nemzetség jelt kíván:és nem adatik jel neki,hanemha Jónás prófétának jele." /Máté 12.39./
Mi volt a jónási jel?Az, hogy a próféta igehírdetésére a ninivebeliek megtértek s így megmenekűltek.Ahol az evangélium hírdetése másodrangú szerepet kap és helyére kerűl és helyére kerűl a csodaélmények, a jelek prédikálása,a róluk szoló bizonyságtételek,ott kitessékelték a Szentlelket, úgy az egyén, mint a közösség életéből
A második jónási jel:"Mert amiképpen Jónás három éjjel és három nap volt a cethal gyomrában, azonképpen az embernek Fia is három nap és három éjjel lesz a főld gyomrában."Minden jel eltörpűl húsvét csodája mellett.
Talán a csodavárás legáltalánosabb területe a betegekért mondott imádságunk.Bíztat is erre minket az Ige, de nagyon keskeny ez az ösvény, mikor járunk rajta.Férfi, akinek hónapjai volta hátra gyomorrák miatt,felesége asszonytársaival napokon keresztűl imádkozott férje gyógyúlásáért.És meggyógyúlt a beteg.Pár heti lábadozás után, első dolga volt össze szűrni a levet a szomszéd asszonnyal.Az imádkozók nem kértek megtérést,üdvösséget, csak gyógyulást.Gyűmőlcséről ismerszik meg a fa!
A másik történet:amásodik világháború és fogságból szabadúlt férfi a templomban könnyes szemmel tett bizonyságot arról, hogy őt Isten úgy szerette,hogy onnan hazahozta.Majd egy özvegy is,zokogva kérdezte,hogy az ő férjét nem szerette Isten, mivel ott halt meg a lágerben?
Isten szeretetéről egyedűl és kizárólag Jézus Krisztusban beszélhetünk.Hogy szeret Isten?Úgy, ahogy a János 3.16.-ban olvassuk, és csak úgy!
Ma amikor a földön a Mammon-Fortuna isten imádata terjed, ahol a könnyen hívők tábora sokasodik, ahol anyagot /mű/ állít elő a tudomány, a génsebészet, az őssejt kutatás embert "gyárt", ahol a mérgezett agysejtek piacán mindenre van vevő, legfőképpen arra, hogy elhiggyük a kigyó szavát::...olyanok lesztek, mint az Isten..."/Gen.3.5./ott a Krisztusban hívőknek csak egy jel adatott:JÓNÁS JELE!
Most 78 éves koromban, a mai napig nem értem, de Isten iránti hálaadással írom le, hogy 13 éves koromban, egy alcsúti konferencián, hogy tudtam IGENT mondani Jézusnak.Hogy maradhattam meg a keskeny úton évtizedeken keresztűl, pedig kapta hideget, meleget bőven.Utam végéhez közelítve, legnagyobb örömöm, hogy az Ővé vagyok testestől,lelkestől.Mind többet gondolok erre a jézusi ígére:"...ti megláttok, mert én élek és ti is élni fogtok."/Ján.14.19./
Annak a hívő embernek, akinek az életében szép lassan devalválódik a jónási jel, és visszatekintve a siker élmények foglalják el hitéletét,akkor egyik professzorunk frappáns mondata jut eszembe:akinél nem az a karrier, hogy ő már nem él, hanem él benne a Krisztus, ott nagy baj van.Én teszem hozzá, lehet, hogy nagy karriert fog befutni főldi pályáján.Áldás,Békesség!

_________________
Jónás próféta jele..


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 09., vasárnap 22:53 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Kedves Pista!

Isten áldjon meg erővel egészséggel!
Jó volt Téged olvasni.

Üdv szeretettel cilla


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.  [ 2 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség