Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.  [ 398 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27  Következő
  Nyomtatóbarát verzió

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2006. nov. 28., kedd 11:35 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
emotikont én se használok soha, csak SZMÁJLIT :D

de pl. az MSN megkergült animációit én is UTÁLOM (olyan verziót használok szándékosan, ahol ezek nem jelennek meg)

és azért NEM MONDANÁM, hogy "nem jön át" a metakommunikáció...

nagy megdöbbenésemre olyan is volt már, hogy CSETEN keresztül MEGTÉRT valaki, meg működött 1-2x az ISMERET AJÁNDÉKA is (ÉN totál megdöbbentem, Ő meg természetesnek vette, hiszen Ő TUDTA a tényt, amiről nekem NEM LEHETETT FOGALMAM :D )

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 28., kedd 11:45 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
Kikka írta:
Szeretem, amikorKamillának jó kedve van :) :o :D :*:


Na most erre lehet szmájli nélkülit írni??? :):):):)
Köszi Kikka!!!

(( én is írtam magyarszakos koromban évfolyamdogát szociolingvisztikából az internet nyelvéről, és annak az volt a tanulsága, hogy ez bizony nem írásbeli kommunikáció, hanem egy átmentei valami, de szerintem közelebb áll a szóbeliséghez, mint az írásbeliséghez))


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 28., kedd 17:29 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
Kikka mondta:

egyébként innen-onnan informálódva teljesen meglepetés szerű, amikor szembesülök a fórumozók valós korával.

Ha megnyugtat; tarthatunk egy közvéleménykutatást: ki tart igényt arra, hogy kezit-csókolomot köszönj!? :*:

Szerintem Rosta bácsi nem ragaszkodna hozzá, én meg "tejfelesszájú" vagyok.. :P

A többiek nevében nem nyilatkozhatom.. 8)

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 28., kedd 17:42 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Énnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn nem :wink:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 28., kedd 17:46 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
Erika mondta:

a feleségedhez hasonlóan én is nehezen szokom az új helyzeteket-ilyen pl. h. Pali úgy otthon érezte magát a találkozón-számára ismeretlenek között- nekem abszolút kivitelezhetetlen, ha én kerülök ilyen helyzetbe. Én nagyon lassan oldódok fel új környezetben, legtöbször félúton befagyok, amit csak fokoz a párom nyitottsága mások felé. Ilyen oldalról megértem a feleséged viselkedését, és biztosan, h. ez neki sem jó, szenved ettől..

Erika!
Nagyra becsülöm békítő szándékodat, s hogy igyekszel mindenkit megérteni.
De a tényeket azért ne ferdítsd el!
Amit elmondtam; hitvesem volt, aki először ráharapott valamire, lelkesedett, én óvatosabb duhaj voltam. Majd, mire "beadtam a derekam", otthonosan éreztem magam, ő visszakozót fújt...

Ez azért nem ugyanaz, mint amit te taglalsz.. :? :o

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 28., kedd 18:25 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Mit tegyek, ha ez a békítő szemüveg kicsit ferdíti a dolgokat? :wink:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 28., kedd 19:18 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
Erika írta:
Mit tegyek, ha ez a békítő szemüveg kicsit ferdíti a dolgokat? :wink:
:)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 30., csütörtök 10:59 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
Elég érdekes tartalommal telítődik a topic, aminek vajmi kevés köze van a találkozóhoz. De nem baj, csak az esetleg itt kitárgyalt problémákkal mások nem találkoznak, mert azt gondolják; arról szól az egész, ami a címe.

De akkor lássuk.

Indu nem tudja elfogadni az ember hármas felosztását. Pedig a magyaron kívül az összes bibliafordítás megkülönbözteti és használja a szellem és lélek fogalmát. A lélek az életfunkciókat tartalmazza (ezért van az állatoknak is lelke). Az embernél ez értelem, érzelem és akarat "kategóriákban" érhető tetten.
A szellem az isteni részünk, van benne a gondolkodásból is, meg az érzésekből is valami hasonló. Ezért is nehéz élesen szétválasztani a lélektől.
De gondolj csak bele: az ÚR azt mondta Ádámnak; "amely napon eszel a tiltott fa gyümölcséből, meg kell halnod" Ez nam csak azt jelentette, hogy eddig hallhatatlan volt, innentől halandó - hanem azt is, hogy a bűn által céltévesztett, bűnös lett, elszakított Istentől:
meghalt a szelleme
Ezért kell a megtérés (lelkileg), amit Isten az újjászüléssel pecsétel meg (szellemileg).

MÁS.

Erika privátban kérdezett a benyomásaimról a találkozót illetően. Sikerült kihoznom egy kicsit a sodrából. Azt mondja: kifelelgetek neki. (Majd talán lefordtja; mit jelent e kifejezés..) Meg osztán örült Exrefis nyakambaborulásának, de nem látta; én hogyan reagáltam erre. Erre is rákérdezett.
Nos. Szerintem az idei oldottabb légkörű volt, mint a tavalyi. Sajnáltam, hogy Exrefis kiérlelt, biblikus szavaiból keveset hallottam. De legalább voltak "kereső" kérdések (az általános "érezzük jól magunkat!", kissé bulizós hangulaton túl), és a válaszokat talán nem nyomta el a sokszínűség. "Aki keres, az talál". Az itthon hozzáférhető juhtúrónál sokkal finomabb, amit Erikáék hoztak. Újra csak köszönöm.
Exrefis gesztusa nemcsak jól esett, de kissé meg is hatott. Hogy ő miképp látta reakciómat, azt vagy "leképezte" vagy nem, de talán Puritán, Admin és Kavics látószöge lehetőséget ad a tanuságtételre.

Úgyhogy szabad a pálya..

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 30., csütörtök 11:05 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
fél szavakból értjük egymást :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 30., csütörtök 11:43 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
figyelő írta:




Erika privátban kérdezett a benyomásaimról a találkozót illetően. Sikerült kihoznom egy kicsit a sodrából. Azt mondja: kifelelgetek neki. (Majd talán lefordtja; mit jelent e kifejezés..) .


eszembe sincs :P , most örülök, h. mindent nem írtam le, amit akartam, mert most fura lenne közhírré téve olvasni.

Figyelő, te nem tanultál korrektséget? :evil:

Akkor ha már kibuktattad a dolgot/máskor is írok privátot/,

Ex, hogy láttad ennek az előttem szóló fórumozónak az arcát-örült neked?- mert én attól nagyon el voltam varázsolva, ahogyan te/majdnemt./fogadtad.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 30., csütörtök 11:50 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
figyelő írta:
MÁS.
Erika privátban kérdezett a benyomásaimról a találkozót illetően. Sikerült kihoznom egy kicsit a sodrából. Azt mondja: kifelelgetek neki. (Majd talán lefordtja; mit jelent e kifejezés..) Meg osztán örült Exrefis nyakambaborulásának, de nem látta; én hogyan reagáltam erre. Erre is rákérdezett.
Nos. Szerintem az idei oldottabb légkörű volt, mint a tavalyi. Sajnáltam, hogy Exrefis kiérlelt, biblikus szavaiból keveset hallottam. De legalább voltak "kereső" kérdések (az általános "érezzük jól magunkat!", kissé bulizós hangulaton túl), és a válaszokat talán nem nyomta el a sokszínűség. "Aki keres, az talál". Az itthon hozzáférhető juhtúrónál sokkal finomabb, amit Erikáék hoztak. Újra csak köszönöm.
Exrefis gesztusa nemcsak jól esett, de kissé meg is hatott. Hogy ő miképp látta reakciómat, azt vagy "leképezte" vagy nem, de talán Puritán, Admin és Kavics látószöge lehetőséget ad a tanuságtételre.
Úgyhogy szabad a pálya..

Mostmár áruld el, hogy milyen reakciódat nem láttam! Vagy a szemtanúk árulják el!

Más.
Idézet:
Sajnáltam, hogy Exrefis kiérlelt, biblikus szavaiból keveset hallottam.

Nos, ahogy te is én is visszafogtam magam egy kicsit, így volt egy kis szőnyegalá söprés fílingje a találkozónak, de nem problémáztam rajta, hiszen nem zárultak le a megbeszélés lehetőségei. :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 30., csütörtök 11:52 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
vagy még se :wink:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 30., csütörtök 11:56 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Erika írta:

Ex, hogy láttad ennek az előttem szóló fórumozónak az arcát-örült neked?- mert én attól nagyon el voltam varázsolva, ahogyan te/majdnemt./fogadtad.

Én úgy láttam örült nekem, de ha nem így volt, akkor most vedd úgy, hogy meg vagyok lepődve. :)
Szóval én most nézek ki a fejemből, hogy miről van szó? :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 30., csütörtök 12:10 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Ex, semmi lényegesről nincs szó. Amennyiben a bolhából elefánt kezd itt nőni, felesleges zavartkeltő beszédeket törölni fogom a topicból. :) /remélem, elég kemény és érthető voltam/


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 30., csütörtök 12:14 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
hűűűűűűűűűűűű ha
ez biztos én leszek :wink:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.  [ 398 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség