Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 277 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 19  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. feb. 18., vasárnap 17:58 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
net2rist írta:
figyelő írta:
Nem gondolom, hogy Tamás védelemre szorulna, különösen ilyen nyálas, hízelgősdire..


nos ... az admin TÉNYLEG nem szorul rá, hogy "helyezkedjek nála" (én se)... tehát... NEM EZÉRT idézem ide FM másik fórumban írott bölcsességét... csak hogy magáért beszéljen:

FM írta:
Szeretnélek megkérni benneteket, hogy semmilyen ész érvet ne hozzatok fel, mert minden ilyen csak még jobban összezavarja a hitbeli tájékozódást.

Az elménknek az a tulajdonsága, hogy egyensúlyi állapotra törekszik és ezt a világból jövő ingerek segítik.
Ennek a hit ellent mond, ezért naponta kell segítséget kérni Istentől, hogy segítsen az elménk megújjításával abban, hogy VELE tudjunk járni.
Erre az ige fel is szólít:

Rm 12,2 És ne szabjátok magatokat e világhoz, hanem változzatok el a ti elméteknek megújulása által, hogy megvizsgáljátok, mi az Istennek jó, kedves és tökéletes akarata.


Nem magáért, hanem a vádlóért :twisted:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 18., vasárnap 19:06 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Azt még elfeledtem?

Ezek az ország háborítók itt is megjelentek, képesek az írást hitelesnek elfogadni, és annak megfelelően cselekedni, nem csak olyan játékból, mintha keretyényeknek lenni.
Ez az ország a Parókiafórum.
A bűnük az, hogy új teremtések és ennek megfelelően szabják a gondolkodásukat, és öltözik fel Isten minden fegyverzetét.
Nem nagyobb a szolga az ő MESTERÉNÉL.
Ha engem elfogadnak mondta a MESTER akkor titeket is elfogadnak.

Ha még eszembe juttat valamit az Úr akkor leírom aztán aki olvassa olvassa, aki érti érti.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 18., vasárnap 20:54 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
rosta írta:

„…….
Ebben a nemtelen küzdelemben nem helyes egyedül Tavaszra, Ezüstre ráhúzni a vizes lepedőt. Elő kell venni a Tivadart, a Magdát, a Figyelőt, az Exrefist és még a csuda sem tudja, ki bunkózta rendszeresen a két lányt.

Tavaszban, Ezüstben is van bőven adrenalin az kétségtelen. Ezt jogosan a szemükre is lehet vetni. Igen, sokszor provokáltak. Ennek ellenére az is nyilvánvaló, hogy nem csak nekik kell elvinni a „balhét”, azt ami itt történt.

Nem tudom, hogy emlékszel e a 14 éves kis Lilykére, akiből bősz keresztyén kritizáló, Mason hívőből a barátunk lett a régi Parókián. Na ezt a történetet hiányolom én Ezüst, és Tavasz esetében!



Kedves Rosta!

Szó sincs arról, hogy Tavaszra akarnék bármit is hárítani.
Arról viszont igen, hogy szeretném, ha túl tudna lépni ezen a ponton.
Ez pedig nem fog menni, ha nem engedi el az eddig történteket.

Ahogy mondtad – van benne adrenalin, nem maradt adósa másoknak, vegyük úgy, hogy neki sem tartozik senki.

Ezüstöt pedig nem tudom miért kevered bele ebbe a beszélgetésbe.

Aki Istent szereti, minden a javára fog válni és okul az eddigiekből. Bízzunk benne, hogy mindenki, aki részes volt a vitákban, szereti Istent.

Azzal, hogy beleszóltál a beszélgetésünkbe, nem segítettél neki az eddigieken túllépni, de nehogy azt hidd, hogy haragszom rád ezért, hiszen ez a te felelősséged, és Tavaszé ha rád hallgat.

Ilyen a fórum.

Persze lehetne másmilyen is, pl ha magadon kezdenéd a stílusváltást, és a vélt vagy valós sérelmek elengedését, jó példát mutatva Tivnek, Exnek, Magdának, Figyelőnek, nekem, és természetesen Tavasznak, milyen is egy igaz keresztény.

A jó példa biztos több Lilykét vonzana a fórumra, a fórum pedig több Lilykét tudna baráttá formálni.

Szóval kezdje mindenki magán.

Hiszen ezért lett a hüvelykujjunk is teremtve - (Persze ez nem lett falszifikációs ellenőrzéseknek alávetve, tehát minősítheted anakronisztikus gondolattal alátámasztott hipotézisnek, vagy bigott vallásos misztifikáció leképeződésének) miközben másokra mutogatunk, a hüvelykujjunk közben felénk mutogatva eszünkbe juttassa: te is aranygyerekem, te is.
Ha pedig te is, akkor……….


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 18., vasárnap 21:00 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
"Szó sincs arról, hogy Tavaszra akarnék bármit is hárítani."

Pedig eléggé olyan íze volt, hogy: magadnak köszönheted, amit kaptál.
De ez nem jogos.
Úgy tudom a kereszténységhez hozzátartozik a belátás képessége, amire itt nemigen került sor a fórumon (egyedül Ex részéről). Te hogyan éreznéd magad, ha egyoldalúan mindent a te nyakadba borítanának?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 18., vasárnap 21:07 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
Kedves Tavasz!

Olvasd tovább.
Túl akarsz lépni ezen, vagy megtartod a sérelmeidet?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 18., vasárnap 21:11 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Azt hiszem nem beszélek tovább feleslegesen. Ha te keresztényként így látod, nem tudok mit hozzátenni. Mások bűneiért hagy ne én feleljek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 18., vasárnap 21:18 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
tavasz írta:
Azt hiszem nem beszélek tovább feleslegesen. Ha te keresztényként így látod, nem tudok mit hozzátenni. Mások bűneiért hagy ne én feleljek.


Kedves Tavasz!

Pedig ez a kereszténység.
Jézus mások bűneiért felelt.
Ha te nem engeded el az ellened elkövetett vétkeket, a tiéidet sem fogják elengedni, amit te követsz el mások ellen.
Ez sokak szemében botránykő és megbotlanak benne.
Érdemesebb inkább ráállni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 18., vasárnap 21:22 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Na várjunk csak. Nem éppen a keresztényeknek kellene ennek megfelelő szellemiséget, lelkiséget megmutatniuk?
Vagy az lenne a Krisztus követés, amit itt megmutattak?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 18., vasárnap 21:24 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Fony írta:

Azzal, hogy beleszóltál a beszélgetésünkbe, nem segítettél neki az eddigieken túllépni, de nehogy azt hidd, hogy haragszom rád ezért, hiszen ez a te felelősséged, és Tavaszé ha rád hallgat.

Ilyen a fórum.

Persze lehetne másmilyen is, pl ha magadon kezdenéd a stílusváltást, és a vélt vagy valós sérelmek elengedését, jó példát mutatva Tivnek, Exnek, Magdának, Figyelőnek, nekem, és természetesen Tavasznak, milyen is egy igaz keresztény.

A jó példa biztos több Lilykét vonzana a fórumra, a fórum pedig több Lilykét tudna baráttá formálni.

Szóval kezdje mindenki magán.

Hiszen ezért lett a hüvelykujjunk is teremtve - (Persze ez nem lett falszifikációs ellenőrzéseknek alávetve, tehát minősítheted anakronisztikus gondolattal alátámasztott hipotézisnek, vagy bigott vallásos misztifikáció leképeződésének) miközben másokra mutogatunk, a hüvelykujjunk közben felénk mutogatva eszünkbe juttassa: te is aranygyerekem, te is.
Ha pedig te is, akkor……….


Kedves Fony, amikor engem csesztetnek, az alapesetben nekem nem gond. Főleg, ha van valami kis igazságmag is a dologban, miszerint bizonyos esetekben felkapom a vizet, és odaverek. Ez akkor szokott előfordulni, ha az egyházamat piszkálják, ha más egyházat indokolatlanul piszkálnak, vagy védtelen embereket piszkálnak. És, ha egyszer beindulok, akkor nincs megállás, akkor sajnos mindenre, és mindenkire érzékeny vagyok.

Jelen esetben nem gond az, hogy engem piszkálsz.

Azt viszont nehezményezem továbbra is, hogy a több héten, hónapon keresztül tartó, a két lány ellen kifejtett, magasabbrendűnek álcázott kioktatósdit, és had ne soroljam még mit, most te is tetézed azzal, hogy a Tavasszal szórakozol. Hagyjátok már élni azt a szegény lányt!

Pont a te kioktatásodra vágyik azt hiszed? Az a helyes út, hogy megint beolvas neki valaki? Már végig oktatta itt mindenki, aki csak a fórumba beírni képes. Már gyakorlatilag mindenki rúgott rajta egyet. Mondjuk ő sem maradt adós.

Élni, és élni hagyni! Ennyit óhajt az emberek többsége, szerintem Tavasz sem akar mást. Hát akkor hagyjátok! Meg fogja hálálni meglátjátok!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 18., vasárnap 21:29 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
tavasz írta:
Na várjunk csak. Nem éppen a keresztényeknek kellene ennek megfelelő szellemiséget, lelkiséget megmutatniuk?
....."


De igen.
De mit szeretnél?
Ha ez mégsem sikerül, akkor a vétkes mellé kötözöd magad, hogy Isten vele együtt ítéljen meg?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 18., vasárnap 21:30 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Emlékszel Rosta, hogy kezdődött itt a fórumozás? Kaviccsal elmentetek mécsest gyújtani, és én jeleztem, hogy lelkiekben veletek vagyok.
Aztán Kavicsnak írtam, hogy mennyire örülök, hogy újra a fórumon van.
Erre Magda jött beszólni, hogy ne bálványozzam az embert... Ez normális dolog?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 18., vasárnap 21:33 
Site Admin
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 22., kedd 15:36
Hozzászólások: 301
Tartózkodási hely: Budapest
Kedves Fony, Rosta, Tavasz!

Kérlek benneteket, próbáljátok meg ezt a beszélgetést ezen a ponton abbahagyni, ha már befejezni sehogyan sem sikerül.
Úgy vélem, mindenki kellő mélységben kifejtette és megvilágította álláspontját, így nem terheli további kötelezettség a másikkal szemben.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 18., vasárnap 21:35 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Jól van Tamás, befejeztem, úgyis olyan meddő...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 18., vasárnap 21:39 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
rosta írta:

Élni, és élni hagyni! Ennyit óhajt az emberek többsége, szerintem Tavasz sem akar mást. Hát akkor hagyjátok! Meg fogja hálálni meglátjátok!


Kedves Rosta!
Tavasszal beszélgetünk. Senki sem kényszerítette erre, bármikor abbahagyhatja.
Azzal, hogy segítsz neki emlékezni sérelmeire, nem teszel jót neki, és amikor rájön, nem lesz hálás érte neked.
Mindenesetre most sem haragszom, hogy beleszóltál a beszélgetésbe, hiszen tudod....


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 18., vasárnap 21:45 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
gondolom már úgyis törölve leszünk... úgyhogy még egy kis sérelem-felemlegetés:

kedves Fony! TE IS átmentél ezen, téged is le-gyaurvau-ztak mások, ezt mostanára el látszol felejteni... pedig:

Fony írta:
Ha tisztán un. „újjászületett” (magukat annak tartó, vagy akiket te annak tartasz) über keresztények társaságára vágysz, és úgy gondolod, hogy a társaságukban fogsz a legtöbbet épülni, keserves csalódásban lesz részed.
...
....
.....
Éppen az ellenkezőjét láttam. Akik magukat „újjászületett” keresztényeknek tartották és a vallásosság bélyegét sütögették másokra, azok találtattak könnyűnek (hasonló dolgokban, mint amire Pál apostol írta az általad idézett részletet)

Már nincsenek a gyülekezetben. Ki sem kellett vetni őket. Mentek maguktól, mert nem tudtak megmaradni.

Jól írtad.
A gyümölcsökről lehet megismerni mindent.


ez igaz... az itt termett gyümölcsök - finoman szólva - SZOTTYADTAK...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 277 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 19  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség