Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 277 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 19  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. márc. 03., szombat 10:13 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
Kedves Tamás (Admin)!

Sajnálom, hogy személyeskedésnek vetted, jó lenne tisztázni, kinek mit is jelent ez a fogalom, hogy tudjuk mihez tartani magunkat.
Ugyanis túlzásokba esve Jézus szavait is törölni lehetne a Bibliából, mert minden szava személyesen az emberek gyengéire tapintott rá, de akik értették, azoknak a javára vált.

Te kértél rá, hogy vitatkozzak veled.
De vitatkozni sincs szándékomban, csak arra kérlek, ezt a „személyeskedés” dolgot te is vizsgáld meg magadban, nincs e benned ellenérzés, előítélet velem szemben.

Ezek után arra kérlek, hogy – nem csupán egy mondatot kiragadva, - olvasd el újra, amit írtam, és mérlegeld, az alábbiakat is figyelembe véve:

Admin írta:

Sokunk számára sokat jelentett a Parókia régi fóruma.
Okkal zártuk be, de sok - ma is - értékes tartalmat hordoz, ezért tartalmát újra elérhetővé tettük.
Használjátok igény szerint, kutatási területként, okulásra, vagy egyszerüen csak emlékezésre, "nosztalgiázásra".

http://www.parokia.hu/old_forum/forum_boards.php

Határozott kérésünk, hogy ne másoljatok át tartalmakat belőle az új fórumba. Ha folytatni szeretnétek egy ottani témát, akkor írjatok új vitaindítót. Ha mindenképpen szükségesnek látszik a hivatkozás egy-egy konkrét hozzászólásra, akkor annak linkjét illesszétek be, de csak indokolt esetben.


Kedves mindenki!
Röviden:
A régi fórumon addig nem zavartak Matefi „konjukciói”, ameddig következtetéseiben el nem jutott addig a pontig, hogy Jézusban „rossz” szellem van, sőt azonos Luciferrel.

Itt újra ezt az utat igyekszik bejárni, az, hogy eddig még nem másolta be újra ezeket, vagy az, hogy most ezt Cegledizsolt néven teszi, nem tudom, mit változtat a lényegen.

Kedves Református „fele és egész barátaim”!

Rögtön a plafonon vagyunk, ha a református egyház házatáját éri jogos vagy alaptalan kritika, „személyeskedés” címén az erről szóló viták is azonnal törlésre kerülnek, de Krisztus gyalázása és az Istenkáromló gondolatok teret kaphatnak.
Az Adminnnak is írtam, - sajnálom, hogy nem vette figyelembe – semmi jel nem mutat arra, hogy Matefi revidiálta volna nézeteit, tehát nyilvánvaló, milyen anyagokat szándékozik a jövőben bemásolni.
Olyanokat, amiért egyszer már ki lett tiltva.
Bemásolni szeretné őket, nem megvitatni, mert arra eddig sem volt hajlandó.

Tanúskodhat bárki arról, hogy nem vagyok kizáráspárti, ha a hitvédelem eszközeihez kell nyúlni, vitázni, Isten kegyelméből képes rá az ember.

Más filozófiákról, vallásokról lehet vitatkozni, álláspontokat ütköztetni, de rögeszmékkel és az azokhoz ragaszkodókkal mit lehet kezdeni?

Matefi topikjai annak idején törölve lettek, de ami maradt „munkásságából”, az itt megtalálható.

http://www.parokia.hu/old_forum/forum_messages.php?boardid=474&page=5
vagy:
itt:

http://www.parokia.hu/old_forum/forum_messages.php?boardid=637&page=6

(Köszönet érte az Adminnak, hogy annak idején kérésem ellenére nem törölte, így legalább maradt valami emlékeztetőnek, mert úgy látszik igen feledékenyek vagyunk)

üdv
fony


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 03., szombat 11:33 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
mindettől függetlenül ezzel a hsz-ával:

Idézet:
ritkaság az olyan fórum, ahol megengedett ennyi rágalmazó, személyeskedő, lejárató hozzászólás más személyekkel szemben.


maximálisan egyetértek. És ezt az teszi még kínosabbá, hogy mindezt keresztényként (?), Jézus nevében teszik.
Ezt hogyan lehet minősíteni?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 03., szombat 11:38 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Mihelyt az időm engedi, végigfésülöm a topicokat, ahol modi vagyok. Ezzel be is jelentettem több hsz törlését.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 03., szombat 12:44 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
tavasz írta:
mindettől függetlenül ezzel a hsz-ával:

Idézet:
ritkaság az olyan fórum, ahol megengedett ennyi rágalmazó, személyeskedő, lejárató hozzászólás más személyekkel szemben.


maximálisan egyetértek. És ezt az teszi még kínosabbá, hogy mindezt keresztényként (?), Jézus nevében teszik.
Ezt hogyan lehet minősíteni?


Kedves Tavasz!

A megoldás talán az lenne, ha mindenki önmagát minősítené , akár keresztényként, akár nem keresztényként tett itt bármit is a fórumon.
A keresztényeknek az Uruk előtt kell megállniuk, ha annak vallod magad akkor neked is.
Ha nem, akkor is.
Ha általánosítva szapulod őket, akkor semmivel sem vagy különb azoknál, akiket kritizálsz.

Sikerült mostanára olyan légkört teremteni a fórumon, hogy szinte már minden személyeskedésnek számít, ami valakinek az egóját sérti.

Vizsgáld meg te is, mennyi részed volt ebben, mielőtt bárkit, vagy bármit minősítenél.

üdv
fony


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 03., szombat 13:09 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
Fony írta:
Kedves Tamás (Admin)!


A régi fórumon addig nem zavartak Matefi „konjukciói”, ameddig következtetéseiben el nem jutott addig a pontig, hogy Jézusban „rossz” szellem van, sőt azonos Luciferrel.



Kedves Fony

Egy keresztény fórumon ha valaki azt írja,hogy Krisztus és Lucifer,egy és ugyan az,az valóban ók,hogy kizárják ,
de csak akkor ha azt valóban leírta.

Ceglédi Zsolt viszont tudtommal ilyet nem írt a kozmológia topicban.

Ha jól értem,soraid,te azért akarod kizáratni,mert szerinted,majd a jövőben
lefoggja írni.

Ezzel a nézettel a gond csak az,hogy
"elitélni"csak a tett elkövetése után lehet valakit .

Szeretetttel Gabriel


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 03., szombat 13:11 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Fony
Idézet:
A megoldás talán az lenne, ha mindenki önmagát minősítené


Pontosan így gondolom én is, mielőtt bárki mást minősít vizsgálja meg önmagát, hogy amit tesz, helyesen teszi-e és igaza van-e - ha már kereszténynek vallja magát - és akkor se a másik személyét támadja, hanem a mondanivalójával szálljon vitába érvekkel. Ha másik ember sértegetése a motiváció és nem az értelmes beszélgetés, akkor a moderációnak közbe kell lépnie.
Megkérlek, ne állíts be engem úgy, mintha a békétlenséget én idézném elő..., ha figyelemmel követed a fórumot, talán magad is észreveheted.
És nem csak én látom így, csak más nem teszi szóvá ezeket, mert nem akar felesleges vitákba bonyolódni. Sokan nem nézik jó szemmel, ami itt megy a fórumon - csodálkozom, hogy te keresztényként elfogadhatónak tartasz bizonyos megnyilvánulásokat.
A rágalmakat és a képmutatást nem vagyok hajlandó bambán tűrni, főleg nem egy olyan embertől, aki kereszténynek vallja magát.

Persze nem szükséges egy ilyen fórumozásban részt vennem.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára tavasz 2007. márc. 03., szombat 14:25-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 03., szombat 14:19 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
Az a nagy büdös helyzet, hogy én maximálisan hiszek az Igének. Ebben a végidők jeleként sok tévtanítóról és viszkető fülű "bölcselkedőről", titkok megfejtési igyekezetéről esik szó.
Az Úr figyelmezteti övéit: óvakodjatok, mert a Sátán "ráerősít", hogy még a legkülönbeket (=értsd a Krisztusban mégoly "bebetonzottakat") is elveszítse.

Én nem kívánok játszani a tűzzel, így igyekszem nem is olvasni az inkriminált fórumozó beírásait.

De mi lesz a keresőkkel, bizonytalanul most tájékozódni kívánókkal? Nekik a "főtáblán", utólag beírt admin-os "használati utasítás" elég? Nem gondolom.

A felelősség az üzemeltetői. Támogatom Fony aggályait teljes mellszélességgel.


(Nincsenek véletlenek. Így az sem tekinthető annak, hogy a - mondjuk így - "rendhagyó" nézeteket valló G3x7 veszi védelmébe Matefi alias akárhány akárki konkolyplántálásait.. :twisted: )

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 03., szombat 14:29 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Ha maximálisan hiszel az Igének, akkor légyszíves kövesd azt minden tekintetben, nem csak kiragadott részekbe kapaszkodva.

----
Mellesleg az előző hsz-ban írt utalásaim nem a tudatosan megtévesztő szándékkal érkezőkre vonatkozik, annak én sem vagyok a híve.
Ennek kiszűrése a portál felelőssége.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 03., szombat 19:30 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Nos a véleményem a fenti témában:
Matefi egy saját verziót alakított ki a magyarázatára a Bibliai történeteknek, jó adag áltudományos nézettel katyvaszolva, gnosztikus hitnek beállítva a hipotézisét!
Míg a fenti testvérek írásai az Igén alapultak, és elvonatkoztatva a levelek nyomán keletkező érzelmektől, (már ha feddésként írtak), azokból lehetett tanulni, ha az Ige fejtegetése volt a tárgya!
Hogyha szemezgetésnek tűnne, akkor is egy adott problémában a megfelelő Igei viselkedés , és hit volt a szerzők célja, nem más!
Nem védem Őket , mert az Úr megvédi Őket , minden ítélet elől!
Szeretettel Tamás

_________________
Mert Istennek kell inkább engedni, hogysem az embernek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 04., vasárnap 14:11 
Tisztelt Admin! Megkérdezném, hogy miért törölte az utóbbi 2-3 bejegyzésemet?
Miért nem a rosszindulatú, személyeskedő bejegyzésekkel foglalkozik inkább?
Ez fórum kedves Admin a lelki színvonalát tekintve alul marad sajnos a magyarországi átlagnak. Szomorú!

Ennyire rettegnek Klaus Matefi kutatási eredményeitől?


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 05., hétfő 08:46 
Site Admin
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 22., kedd 15:36
Hozzászólások: 301
Tartózkodási hely: Budapest
CeglediZsolt névvel regisztrált felhasználónk a számára biztosított határidőig nem tisztázta a személyével kapcsolatos kérdéseket, ezzel bizonyítottnak terkintjük a korábbi gyanút, miszerint megtévesztő módon, saját korábbi személyiségének munkásságát (Klaus Matefi) kívánta újra a nyilvánosság elé tárni. Ezért a felhasználót a mai napon rendszerünkből töröltem.
Töröltem a "Más vallások és filozófiák" témában "Vallások és a kozmológia kapcsolata" címmel indított topikját is, aminek tartalmát az elmúlt napokban már ő maga ignorálta.

Ugyanakkor felhívom a figyelmeteket arra, hogy az a MÓD, ahogyan néhányan a fórumot igyekeztek megvédeni a személyétől, számomra nehezen elfogadható. Kérem a továbbiakban is hívjátok fel a figyelmet a problémás esetekre, de tartózkodjatok azoktól a megnyilvánulásoktól, amik nem méltóak keresztyén meberekhez.
Ez a megjegyzésem egyben a fórum összes többi topikjának minden szereplőjére vonatkozik.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 05., hétfő 09:33 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
Bocs hogy ilyesmikkel szaklatlak benneteket de gondolta hátha van értelme.

Kedves Fony akinek mindenki testvére.
Úgy látszik mégsem!!!

Pedig hiresek vagytok a meggyőzésben. :)

Bele nézve a fórum életébe, hatalmas szeretete látok CeglediZsolt felé.

Furcsa személyválogatós szabályzata van ennek a fórumnak.

Ugyan is G777 is ki volt tiltva és most simán aktív életet él a fórumon.
Így ha Klaus Matefi is lenne és ki lett volna zárva bizony őt is meg illetné hogy esélyt kapjon mint G777 is kapott.

Kedves Fony támadásod felé régi sérelemből ered.
Régebben olvastam egy két beírást tőled és Matefitől.

[b]Emberileg teljesen megértem hogy sérelmed (sértéseit nem bocsájtod meg neki) de keresztényként bort prédikálsz és vizet iszol.[/b]
--

Hozzá teszem ti ugortatok neki addig teljesen kezelhető beszélgetés folyt.
Ahogy olvasom.
Csak már elvagytok vakulva a dühtől és a személyes sértéstől.
--

Rm 12,21 [b]Ne győzettessél meg a gonosztól, hanem a gonoszt jóval győzd meg.[/b]

Semmilyen próbálkozást nem láttam CeglediZsolt bármilyen jóval is meggyőztétek volna vagy szolgáltatok volna felé.
--

Ami azt illeti kedves Fony olyasmi mellet állsz ki védelmezőként amiben építőként nem is igen veszel részt.

„Tavaszt” rögtön leráztad semmit nem tettél érte mind azokkal együtt akik számon kérték rajtam. (a harc másokkal szemben megy de a szeretet gyakorlásban saját mércétek szerint bukásra álltok)

Most pedig egy embert simán kizárnátok mert más hite van, de még egy lépést sem tettetek felé.


Tudjátok a gond az hogy felé nem szolgáltatok az Örömhírrel az Evangéliummal.
A gyanúsítgatás nem egyenlő az Úr Jézusról tett bizonyság tétellel.

Ha megtettétek volna felé, és választ (bármelyik irányba is) akkor már nincs mit számon kérni de így van.
Hiszen újra elétek hozta az Úr.
Jó lenne ha egyszer felébrednétek, de elvagytok telve magatokkal és ez jó ideig nem fog menni.

Gyanús hogy egy szót sem fogtok érteni az egészből amit írtam. Sajnos.

Nagyon örülök hogy nem vagyok aktív részese ennek a fórumnak.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 05., hétfő 09:41 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
mi is örülünk :(


bocsi... te most ebben a beírásban MIT is tettél? UGYANAZT, amivel vádolod Fony-t ... :(

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 05., hétfő 10:15 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Kedves Tiv!


ezt írod:

Most pedig egy embert simán kizárnátok mert más hite van, de még egy lépést sem tettetek felé.


Olvasd el a régi fórumon az Örömhír- Evangélium topicot, főleg a 4. oldaltól, s meg leszel győződve, h. a kizárás teljesen jogos volt.

Hogy mennyi lépést tett főleg Fony a régi fórumon Klaus felé,bebizonyítva a Bibliából,hogy Jézus a Krisztus,azt sajnos már nem lehet teljes mértékben dokumentálni, mert törölve lettek topicok. De emlékeimben élénken élnek még ezek a viták...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 05., hétfő 12:01 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
[quote="Erika"]Kedves Tiv!


ezt írod:

Most pedig egy embert simán kizárnátok mert más hite van, de még egy lépést sem tettetek felé.


Olvasd el a régi fórumon az Örömhír- Evangélium topicot, főleg a 4. oldaltól, s meg leszel győződve, h. a kizárás teljesen jogos volt.

Hogy mennyi lépést tett főleg Fony a régi fórumon Klaus felé,bebizonyítva a Bibliából,hogy Jézus a Krisztus,azt sajnos már nem lehet teljes mértékben dokumentálni, mert törölve lettek topicok. De emlékeimben élénken élnek még ezek a viták...[/quote]

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Természetes hogy nektek mindig igazatok van, és ti jogosan alkalmazzátok azokat az Igéket (vagy talán még Ige sem kell hozzá?) mások felé amikről engem akartak itt egy páran meggyőzni a szeretet nevében.

Kedves Erika

Eltelt időt senki nem veszi figyelembe??

Saul, István megkövezésénél, de még a Damaszkuszi úton is bizony ellensége volt Jézusnak.
Ha netalán most felakart volna bármelyikőtöket használni Jézus Krisztus.?!

A múltbeli dolgokra hivatkozva elutasítanátok sőt esélyt sem adnátok másoknak hogy eszközők lehessenek. (mennyi idő is telt el?)
--

Nálatok minden jogos ha ti teszitek.
Persze ti tudtok helyesen szeretni is. Épp most mutatjátok meg valódi arcotokat.
A közöny más sorsa felet nem szeretet.

Most végül is kire bíztátok CeglediZsolt, talán az Úr Jézusra hogy munkálkodjon benne.?
(mind az alapján amit valamikor hirdettetek neki, ha neki hirdettétek valójában)
Mi van ha mégsem ugyan azaz ember akinek mondjátok, csak hithű követője?
De igazából mindegy hiszen már lezárult.
--
--


Ezen a fórumon engem is kb. 4-en javasoltak az Adminak (Admin szerint)kizárásra.

Így nem csodálom hogy ezt csináljátok az emberekkel.
A lényeg hogy valamilyen szinte nektek behódoljanak, ha ez megtörtént másodlagos kérdésé válik Jézus Krisztus számotokra. (mindegy mit fog mondani róla befogadjátok)
Jó pl, G777 erre, de mások is.

Nincsenek véletlenek.
--
Erikától idézve:
„Hogy mennyi lépést tett főleg Fony a régi fórumon Klaus felé,bebizonyítva a Bibliából,hogy Jézus a Krisztus,azt sajnos már nem lehet teljes mértékben dokumentálni, mert törölve lettek topicok. De emlékeimben élénken élnek még ezek a viták...”
--

Az én olvasatomban (emlékeim szerint), Klaust egy másik fórumról jött Fony után, ahol Fony megsértette.
Ha ez igaz bizony alkalmatlan volt felé szolgálni.
Most esélye lehetett volna.
--

De hát nem is ez a lényeg számotokra csak az hogy ti jól érezzétek magatokat, a fórum is azért kell.

Ha valaki belerondít vagy csak esély van rá, repül.
További jó szórakozást.
Bocs a zavarásért, én voltam a buta hogy ide jöttem. :(

Üdv Tivadar


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 277 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 19  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség