Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 646 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 44  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. jan. 25., csütörtök 14:16 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
32ezüst írta:
Ami nektek úgy néz ki, hogy én játszom... nekem ezeket jelenti...
...

Kedves Ezüst!
Részemről soha nem gondoltam, hogy játszadozol.
Inkább azt nem éreztem, hogy mások miatt kelt idulatodból én is kapok, holott mi alig váltottunk szót itt. :)
Nade, Béke!
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 25., csütörtök 14:28 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
És még valami
Idézet:
hogy ha ezeket az idézeteket tudnák és át is éreznék emberek, akkor nem lennének rászorulva, hogy bizonygassanak dolgokat


Furcsa hogy egy meg nem történ jól tálalt eseményt így mellre szívsz és észre sem veszed hogy ez nem történt meg sőt vele él, sőt neki szült még egy gyereket.

Közben írtam egy élő példát hogy megéltük mi is az Igét pont gyerek szüléssel, az pedig bagatell dolog. Mert mertünk bízni az Úrban és nem hiába.
--

Szóval át érzem mert én voltam aki szembenézet egy szüléssel csak az Úrban bízva úgy hogy még emelni sem bírtam a feleségemet mikor a gumi lepedőt tetem alá.
Mégis adott erőt az úr mindkettőnknek és a bébinek is. :)

És ez nem csak beszéd mi lett volna ha....


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 25., csütörtök 14:31 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Tiv írta:

Nem nem kellene magyarázkodni ha mindenki tudná hol tart.
Ugyan is Kikka személyes problémával nyitott egy topikot ott fordult elő ez az Ige.
Neki megfelelő volt. De az Úrral való kapcsolata is más. Stb

pl
Róm 7
24.Óh én nyomorult ember! Kicsoda szabadít meg engem e halálnak testéből?
Neki írhatnám e az előző Igét?
Nem.
(te mint tanár ha jól tudom)
Feladnál egy 5. osztályos matek példát tele szorzásokkal egy elsősnek?

Én nem.
Gabinak (Ezüstnek) még az Úrral kell tisztáznia dolgokat.
Nem hogy Igét betartania.
Az a gond hogy sokan előre szaladnak és csodálkoznak és azt mondják: ez nem létezik ez lehetetlen, ez felháborító. stb. Közben maga az Úrral vannak problémái.
Nélküle tényleg lehetetlen bármelyik Igét betartani.
--




Nocsak, nocsak, Tiv!

a végén még egyről beszélünk.....kb. ezt jelentette a tegnapi beírásom:

Mint hivatásos mezőgazdász, csak halkan megjegyzem, a mi vidékünkön előbb jön az alapos talajművelés, aztán tudni kell, milyen talajba milyen vetőmag való.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 25., csütörtök 14:42 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
Tiv írta:
kamilla írta:
32ezüst írta:
Kedves Tiv!

Egyszer próbáld ki, hogy mit jelentenek a gyakorlatban az idézeteid:
1Pt 3,1 Hasonlóképen az asszonyok engedelmeskedjenek az ő férjöknek, hogy ha némelyek nem engedelmeskednének is az ígének, feleségük magaviselete által íge nélkül is megnyeressenek;
Ef 5,22 Ti asszonyok a ti saját férjeteknek engedelmesek legyetek, mint az Úrnak.

A gyakorlatban ez azt jelenti, hogy köteles vagyok nyáron 38 fok melegben 7 hónapos terhesen felmászni a Nagy-Hideg-hegyre, (864 m).

Igen, ha elmegy a gyerek, akkor legközelebb nem fog ilyet kérni. De hány baklövést kell megvárni, ha segít ez egyáltalán?

Csak erről beszélek.

Tudom, komolytalan vagyok, és csak azért járok ide, hogy téged gyűlöljelek és játsszam veled.
Bocsánatot kértem. És kérek még egyszer, ha a kiabálásom esetleg túl hangos volt, és most fáj tőle a füled.


Összefacsarodtam ettől nagyon. És gondolkodtam, hogy miért csinálhat ilyet egy pasi.
Lehet, hogy... szóval lehet, hogy hülyeséget mondok, de most az jutott eszembe, hogy ha ezeket az idézeteket tudnák és át is éreznék emberek, akkor nem lennének rászorulva, hogy bizonygassanak dolgokat

Kedves Kamilla
Nem nem kellene magyarázkodni ha mindenki tudná hol tart.
Ugyan is Kikka személyes problémával nyitott egy topikot ott fordult elő ez az Ige.
Neki megfelelő volt. De az Úrral való kapcsolata is más. Stb

pl
Róm 7
24.Óh én nyomorult ember! Kicsoda szabadít meg engem e halálnak testéből?
Neki írhatnám e az előző Igét?
Nem.
(te mint tanár ha jól tudom)
Feladnál egy 5. osztályos matek példát tele szorzásokkal egy elsősnek?

Én nem.
Gabinak (Ezüstnek) még az Úrral kell tisztáznia dolgokat.
Nem hogy Igét betartania.
Az a gond hogy sokan előre szaladnak és csodálkoznak és azt mondják: ez nem létezik ez lehetetlen, ez felháborító. stb. Közben maga az Úrral vannak problémái.
Nélküle tényleg lehetetlen bármelyik Igét betartani.
--

Miért meglepő ez? Miért lenne hiteltelen ettől az Ige?
Na persze lehet másokat vádolni hogy ilyen Igét írt le.
Könnyebb, mint az Úrral szembenézni és átadni életünket.


Tiv, szerintem félreértettél :) A gondolataim között nem fordult elő az, hogy hiteltelen az ige, sem az, hogy bárkit bántsak, amiért valamilyen igét beírt. Mondom: két malomban őröltünk.

Ez az otthoni szülés nem lehetett semmi élmény.
Mi a kórházban szültünk együtt, és nagyonnagyon nagy dolog volt. Egy nagyon kiszolgáltatott helyzet volt, és én kénytelen voltam olyan szinten rábízni magam a férjemre, ahogy előtte soha. És működött, nem dőlt össze a világ, hogy kiengedtem a kezemből a dolgokat. Nagyonnagynnagyon előremutató dolog volt.
És ha belegondolok, hogy ezt még ráadásul otthon... hú.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 25., csütörtök 14:43 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
FM írta:

Gondolom fordítás és ferdítés nélkül megfontolásra érdemes, különösen annak akinek címeztem
:)

Talán mégiscsak érdemes lenne fordítani, mert valahogy ezt a hozzászólásodat sem értem, ahogy a többit is rendszeresen nem szoktam megérteni...
Nem vagyunk egy hullámhozzon, előfordul...
Ha fűznél hozzá egy kis magyarázatot, talán könnyebb lenne...

Kedves Tiv!

Nem szeretnék egy "ki áll közelebb az Úrhoz" típusú versenybe belemenni veled... És kérném, hogy ezt te se forszírozd annyira... nincs értelme.
Biztos vagyok benne, hogy neked is bőven van még mit tisztázni felé...

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 25., csütörtök 14:45 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
Kedves Net
Köszön de nem kértem ilyen leveteket tőled.
Szó cséplésed mellet nem látom az Igét.
Szokásodhoz híven, csak sértegetni akarsz közben azt akit védsz lenézed.
Ha problémád van vele beszéld meg
.


Kikkával való beszélgetésemet magára ültetve kiszínezve tisztára mossa magát az 5 percért.
profi ebben. Már mint az össze ugrasztás zavarkeltés, játék.
Én inkább ezt látom:
Idézet:
Akkor mi lenne kedves barátaim, ha gondolkoznánk egy picit többet, mielőtt bármit is leírnánk? És nem két szavas pofonokból állna, utána kitörléses üres-hellyel, maga a hozzászólás?
Mert ezzel olyanok is büntetés alá kerülnek, akik békésen szerettel volna egy témáról beszélgetni.
Talán a személyeskedést a privát üzenetekre kéne korlátozni, ha vkinek tisztázni valója van a másikkal...
És Adminnak is kevesebb szomorúságot okoznánk...
Szeretettel:
Kikka





32ezüst írta:

exrefis írta:

32ezüst írta:
Ex: nem tudod utánam csinálni


Mit?


A kis virtuális öngyilkos merényletemet, amit A Nő, az Ige fényében topikban csináltam...
Annak köszönheted az 5 perces időkorlátot...



És nem ezt

Idézet:
eredetileg a topicba írtam volna, be is írtam, csak nem küldtem el, KITÖRÖLTEM, inkább priviben küldöm, mert TÉNYLEG NEM BÁNTÁS akar lenni!!!

íme:

tiv... most télleg CSALÓDTAM benned...

iszonyat őszintén kiraknak emberek dolgokat... én is őszintén, picit BELELÁTVA a helyzetedbe, felülbírálom az egész eddigi képet, amit kialakítottál bennem... őszintén bocsánatot kérek...

most ELŐRE is, mert amit mondok, azt tudom, hogy BÁNTÁSnak veszed, pedig KOMOLYAN MONDOM: aggódás!!!

miután "leszálltál hozzánk", földi halandókhoz, vegyültél, kezet fogtál... most úgy látom elégedetten VISSZAMÁSZTÁL a "már nem vagyok JT" feliratú lovadra... és éppen gyanakodva szemléled 32ezüstöt, vajon akkor HIT-E az, ami neki van, meg egyáltalán, vajon meg van-e térve...

közben a HITE az EGYETLEN, ami ÉLETBEN TARTJA a körülményei ellenére, és IGEN, PERSZE, vannak olyan pontok nála IS (egész biztosan NÁLUNK IS!!) amiket kifogásolni lehet az Ige fényében... de akkor is: te ERRŐL a HITÉRŐL próbálod bebizonyítani, hogy NEM IGAZI, ÉRTÉKTELEN!

oké, hogy TELE VAN OKKULT cuccal, a lelkésze is mélymagyar, bizonyos tantételeitől üvölteni tudnék... ez mind oké, de ha ELVESZED tőle EZT, akkor MI MARAD neki?

MUSZÁJ néha TÜRELMESNEK lenni...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 25., csütörtök 14:51 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 13:22
Hozzászólások: 185
Tartózkodási hely: Budapest/Érd
Jajjj Istenem...én már semmit sem értek... :cry: :cry: :cry:

_________________
"Örvendek igazságodon, magasztallak minden napon, Örökké éneklek és szereteted áldom!
Mindig csak rólad énekelnék!...Mindig csak rólad énekelnék!"


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 25., csütörtök 14:52 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
Tiv írta:
Furcsa hogy egy meg nem történ jól tálalt eseményt így mellre szívsz és észre sem veszed hogy ez nem történt meg sőt vele él, sőt neki szült még egy gyereket.

Mi nem történt meg?
Észre se veszed, hogy MÉG MINDIG vele élek...
És ez azt jelenti, hogy MÉG MINDIG történnek ilyen események.
Talán nem tálalom elég jól.
Talán neked is tükörbe kéne nézni, mert van ott nálad valami, ami miatt nem látod rendesen a szálkát... Hozzam a fűrészt? tavaszig lenne tüzelőd... ;)

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 25., csütörtök 15:00 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
Tivnek nem az volt a baja, hogy mi nem történt meg, hanem hogy neked válaszoltam, és neki nem. Az ő történetét nem véleményeztem. Ettől pöccent be.
Tényleg nem lehetett semmi az otthonszülés, de rád abban a percben jobban mozdultam érzelmileg, valszeg, mert ismerlek nem csak innen, és szeretlek.
De utólag észbekaptam, hogy persze, Tiv, nem kapta meg a figyelmet, ami járt volna neki, és helyreigazítottam magam, sőt, ennek keretében leírtam a szülés-élményemet is, ami miatt lesz szíves mindenki magát megtisztelve érezni, mert nagyonnagyon belső és személyes valamit osztottam itt meg veletek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 25., csütörtök 15:01 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Kikka írta:
Jajjj Istenem...én már semmit sem értek... :cry: :cry: :cry:


Ez a legjobb állapot, én ezt szeretem, ilyenkor mondhatom: az ige azt mondja aki tudatlan legyen tudatlan ez után is.
Köszönöm Uram az örökkévalóságban megértem.
Láss csodát, ha tényleg elengedtem, akkor kiderül, hogy már az örökkévalóságban vagyok, és megkapom a feleletet.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 25., csütörtök 15:04 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
Hát én nem mesélek szülés élményeket... Azt majd kiadom egyszer, aztán meggazdagszom belőle... Vinni fogják, mint a cukrot ;)

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 25., csütörtök 15:05 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 13:22
Hozzászólások: 185
Tartózkodási hely: Budapest/Érd
Kicsit összefüggéstelen számomra az amit írsz :? ne haragudj...
Az ige, amit idézel, nem biztos hogy idepasszol...én nem szeretek tudatlan lenni, de ha olyan szituról van szó, amikor az emberek egymással szó-harcolnak, és azt nem értem...akkor talán jobb, ha tudatlan vagyok.
Az utolsó mondatodat viszont pláne nem tudom hova tenni...



FM írta:
Kikka írta:
Jajjj Istenem...én már semmit sem értek... :cry: :cry: :cry:


Ez a legjobb állapot, én ezt szeretem, ilyenkor mondhatom: az ige azt mondja aki tudatlan legyen tudatlan ez után is.
Köszönöm Uram az örökkévalóságban megértem.
Láss csodát, ha tényleg elengedtem, akkor kiderül, hogy már az örökkévalóságban vagyok, és megkapom a feleletet.

_________________
"Örvendek igazságodon, magasztallak minden napon, Örökké éneklek és szereteted áldom!
Mindig csak rólad énekelnék!...Mindig csak rólad énekelnék!"


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 25., csütörtök 15:05 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
:)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 25., csütörtök 15:09 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Kedves Ezüstke, bocsáss meg, hogy bele szólok, csak szeretném pontosítani az én nézőpontomból a hitben járást.

Isten nem kér tőlem olyan dolgot (részleteket) amire még nem adott hitet, az emberek kérik és felrójják, ha nem látják nálam.
Isten tőlem konkrétan azt kéri, hogy akarjam teljes szívemből, teljes lelkemből és teljes erőmből szeretni Őt, és akkor meg akarom cselekedni az Ő parancsolatait (mondásait), és azt is mondja, hogy ami hitből nincs az bűn.


Tehát ha én valamit azért csinálok mert erre engem xy figyelmeztetett, mert az van az ÍRÁSBAN és nekem annak megcselekvésére nincs hitem, akkor bűnt követek el.

Minden esetben amikor az IGÉVEL figyelmeztet valaki az Úr elé viszem és kérek rá személyes indíttatást, ekkor megkapom tőle az erőt és védelmet is.
Amikor imát kérnek tőlem, akkor is első a hit kérése TŐLE.

Nekem nem a hegymászás, hanem Sára engedelmessége volt a botránkoztató (fáraó háremébe).
Csak akkor értem meg Isten útját, ha az Ő útján megyek.
Jób könyve 36. fejezet.

Kedves Ezüstke ebben mit nem értesz?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 25., csütörtök 15:22 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
Már bocs, kedves FM, de az utolsó mondatod az egyetlen, amit értek: "Kedves Ezüstke, ebben mit nem értesz?"

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 646 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 44  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség