Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 277 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 19  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. feb. 17., szombat 15:38 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
tavasz írta:
A múltkorjában javasolta Net, hogy menj el egy kicsit sétálni, igen talán jót tenne egy kis friss levegő, hogy egy kicsit kiszellőztesd a gondolataidat. A fórum is egy kicsit fellélegezhetne.


Tehát akkor még is, ismét felülsz a bakra, kezedbe vetted az ostorod és csördítesz azokra akiket befoghatsz a kocsid elé.
Nem leszek köztük, jó szekerezgetést. (április óh április)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 17., szombat 20:28 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
tavasz írta:
Nos, engedj meg akkor még egy gondolatot Fony.
A békétlenséget a fórumon nem én okoztam, mégha voltak is vitáim azokkal, akik a békétlenséget okozó szellemiségükkel rombolják a fórum "élhetőségét" (ennek is utána lehet nézni). De itthagyom nektek ezt a szellemiséget, amit te békésnek vélsz, én nem kérek tovább belőle. Ez a fórum már nemigen képviseli azt az értéket, amit valamikor tudott nyújtani (és ezt nem csak én látom így).
Na üdv.


Nos, kedves Tavasz, akkor engedj meg és adj szabadságot nekem is még egy gondolatra.
Nem láttam olyan megnyilvánulást veled szemben, amit te ne tettél volna meg másokkal. Tehát nem maradtál adósa senkinek, megfizettél a saját igazságod szerint.
A vitapartnereidet pedig olyan megnyilvánulások miatt kárhoztatod, amiben te sem tudtál megállni.
Az ember annyit várhat el másoktól, amennyit önmaga is megtart.

A törölt topikodban azt mondtad, megvan a magad elképzelése a kereszténységről.

Erre azt írtam, hogy akkor kövesd azt lelkiismereted szerint.

Ismét csak ezt tudom írni, annyit hozzáfűzve, hogy élj és cselekedj olyan mérce szerint, mint amit másokkal szemben támasztasz.

Ha pedig nem sikerül, élj Isten kegyelméből, és adj belőle másoknak is, bőkezűbben, mint azt mi tettük.

na, üdv
fony


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 18., vasárnap 09:29 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Igazságtalan vagy Fony. Azt tartod bűnnek, fizetségnek, hogy szóvá tettem, hogy a gőgöt, a másik ember lealázását nem tartom keresztényi jellemvonásnak? Azt tartod bűnnek, hogy a szeretetről beszéltem egy keresztény fórumon??? Azért Ex belátta, hogy nem az Igének megfelelően viselkedett. Te is úgy gondolod, hogy egy hívő egy nem hívővel szemben bármit megengedhet magának? Ott már nem érvényesül a morál? Ugyanmár. Értsd meg, amíg egy keresztény ember így képes viselkedni, addig ő ne várjon semmit másoktól /"A ki azért tudna jót cselekedni, és nem cselekszik, bűne az annak" Jak 4,17./ Először nézzen magába. Tudod, szálka-gerenda. A tegnapi hsz-edről még eszembe jutott a sokat hangoztatott ige:
Ne ítéljetek, és nem ítéltettek……amilyen mértékkel ti mértek, olyan mértékkel mérnek viszonzásul nektek.
(Úgy látom nem megy a békességgel való elengedés, még azért oda kell néhányat koppintani a másik fejére...)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 18., vasárnap 12:38 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
tavasz írta:
"....
A tegnapi hsz-edről még eszembe jutott a sokat hangoztatott ige:
Ne ítéljetek, és nem ítéltettek……amilyen mértékkel ti mértek, olyan mértékkel mérnek viszonzásul nektek.
(Úgy látom nem megy a békességgel való elengedés, még azért oda kell néhányat koppintani a másik fejére...)


Kedves Tavasz!

Erről beszéltem.
Olyan mértékkel mértél viszonzásul, amilyennel neked mértek.
Szemrehányás akkor volna jogos, ha nem azzal a mértékkel mértél volna. Tehát nincs ok a sértődöttségre.
Mert így mi a különbség közted és azok között, akiket szemrehányással illetsz?
Én nem tartalak hitetlennek, így ugyanolyan elvárásaim vannak feléd, mint bárki más felé.
Ha keresztény mércével mérsz és ítélsz, akkor magadat is azzal kell mérned.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 18., vasárnap 12:42 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Mutass már rá Fony, hogy mikor mondtam alaptalan kritikát itt bárkinek a fórumon? Soha nem vádoltam meg olyannal senkit, amit csak feltételezésekre alapoztam. Erről beszélek. De látom, hiába...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 18., vasárnap 12:56 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
tavasz írta:
Mutass már rá Fony, hogy mikor mondtam alaptalan kritikát itt bárkinek a fórumon? Soha nem vádoltam meg olyannal senkit, amit csak feltételezésekre alapoztam. Erről beszélek. De látom, hiába...


Kedves Tavasz!

...alapos vagy alaptalan kritika....
Ha megmondtad nekik, akkor le van zárva. Ők is megmondták neked.
Engedd el.
Az Úr Jézus meg azt mondja személy szerint mindannyiunknak:
"...te csak engem kövess."
(Vagyis ne csak a másikra (vagy csak magunkra) figyeljünk)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 18., vasárnap 13:03 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Kedves Fony, értsd meg, hogy nem az én személyemről van szó, hanem arról, hogy a hitről és a kereszténységről tesznek itt a fórumon is az emberek bizonyságot.
Az embertelenség (nem túlzás, át lehet fordítani) számomra nem összeegyeztethető a keresztény értékrenddel.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 18., vasárnap 13:59 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Fony írta:

Kedves Tavasz!

Erről beszéltem.
Olyan mértékkel mértél viszonzásul, amilyennel neked mértek.
Szemrehányás akkor volna jogos, ha nem azzal a mértékkel mértél volna. Tehát nincs ok a sértődöttségre.
Mert így mi a különbség közted és azok között, akiket szemrehányással illetsz?
Én nem tartalak hitetlennek, így ugyanolyan elvárásaim vannak feléd, mint bárki más felé.
Ha keresztény mércével mérsz és ítélsz, akkor magadat is azzal kell mérned.


Nincs igazad Fony, rosszul mérsz. Itt a fórumon csupa üdvözült, újjászültetett, megtért keresztyén szapulta régóta a két lányt. A lányokat kioktatók némelyike azzal dicsekszik, hogy benne meghalt az ó ember, és ő Krisztust engedi szólni magából, amikor beszél. Ehhez képest a legcsúnyább piaci vircsaftoknak lehettünk a szemtanúi.

A lányok bűne az, hogy nem lehet azt mondani, hogy megkönnyítették a dolgát azoknak, akik kisajátították maguknak az igazságot, akik felmagasztalták magukat. Amikor meglátták a gerendát a másik szemében a lányok, hát akkor nem fogták vissza magukat, mint mi itt sokan, hanem akkor valóban visítottak, meg karmoltak, és csíptek, szembesítetek. Ezzel szemben a szenteskedők horogütésekkel, és bunkócsapásokkal akarták őket elintézni.

Ebben a nemtelen küzdelemben nem helyes egyedül Tavaszra, Ezüstre ráhúzni a vizes lepedőt. Elő kell venni a Tivadart, a Magdát, a Figyelőt, az Exrefist és még a csuda sem tudja, ki bunkózta rendszeresen a két lányt.

Tavaszban, Ezüstben is van bőven adrenalin az kétségtelen. Ezt jogosan a szemükre is lehet vetni. Igen, sokszor provokáltak. Ennek ellenére az is nyilvánvaló, hogy nem csak nekik kell elvinni a „balhét”, azt ami itt történt.

Nem tudom, hogy emlékszel e a 14 éves kis Lilykére, akiből bősz keresztyén kritizáló, Mason hívőből a barátunk lett a régi Parókián. Na ezt a történetet hiányolom én Ezüst, és Tavasz esetében!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 18., vasárnap 14:05 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
elég kínos ;) de 100%osan EGYETÉRTEK Rostával ebben, amit leírt...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 18., vasárnap 14:13 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Köszi Rosta, látom te megértetted miről beszélek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 18., vasárnap 14:13 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Rosta miért állítasz valótlanságot, én nem bunkóztam, senkit és nem az én stílusom.
Vissza utasítom a rágalmaidat.
Azt írtam rajtam könnyű fogást találni, mert esendő ember vagyok, most is ezt mondom.
Azért van szükségem a megváltásra a MEGVÁLTÓRA mert én senki és semmi vagyok.
Azt a negédes humanista szeretetet pedig ne kérjétek rajtam számon amire szükségetek van, azzal nem kívánok rendelkezni,
hanem a SZERETETNEK akarok utat engedni úgy ahogy Ő akarja.

A sértő tavasznak az volt, hogy kiemeltem, hogy az ÍRÁST érthetővé a Szent Szellem annak teszi aki a címzett.
A :twisted: kívülről fújja még sem érti, mert nem cselekszi hitből.

Mindenkinek holt betű, ha nem eleveníti meg a Szent Szellem.
Jó ha ezt tudja az ember, mert akkor tud dönteni, akarja e Isten igazságát, ahogy Isten adja, vagy nem akarja.

Kérlek a nevemet ne említsd ígéretedhez híven.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 18., vasárnap 14:20 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
Kedves Tavasz!

Én békességgel elengedlek. Akkor is, ha a por ráragadt a lábadra..

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 18., vasárnap 14:23 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
net2rist írta:
elég kínos ;) de 100%osan EGYETÉRTEK Rostával ebben, amit leírt...


Nekem nem kínos, nekem öröm :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 18., vasárnap 14:24 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
FM te képes vagy meglátni a saját hibáidat? Persze irhattam volna azt is, hogy bűneidet, hiszen ti sem aprózzátok el, vagy csak másokat vagy képes vádolni?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 18., vasárnap 14:25 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
Kedves Rosta!


Ha az előző fórumon Lylike megtért (nem nagyon emlékszem semmire), akkor az az Ő és Isten ügye volt. Senkit sem lehet ugyanis megtéríteni. Aki nyitott szívvel AZ URAT KERESI, azt meg is találja, a fórumozók mihasznasága ellenére is. (Volt egy-két érdekes figura, fikázó a keresztyénséggel szemben, s voltak akkor is személyeskedések...)

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 277 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 19  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség