Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 277 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 19  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. feb. 18., vasárnap 14:35 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
FM írta:
tavasz írta:
A múltkorjában javasolta Net, hogy menj el egy kicsit sétálni, igen talán jót tenne egy kis friss levegő, hogy egy kicsit kiszellőztesd a gondolataidat. A fórum is egy kicsit fellélegezhetne.


Tehát akkor még is, ismét felülsz a bakra, kezedbe vetted az ostorod és csördítesz azokra akiket befoghatsz a kocsid elé.
Nem leszek köztük, jó szekerezgetést. (április óh április)


Én már neked mindent megírtam :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 18., vasárnap 14:36 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
figyelő írta:
Kedves Rosta!


Ha az előző fórumon Lylike megtért (nem nagyon emlékszem semmire), akkor az az Ő és Isten ügye volt. Senkit sem lehet ugyanis megtéríteni. Aki nyitott szívvel AZ URAT KERESI, azt meg is találja, a fórumozók mihasznasága ellenére is. (Volt egy-két érdekes figura, fikázó a keresztyénséggel szemben, s voltak akkor személyeskedések...)



Kedves _Figyelő!

Lilykéből, egy előítéletes keresztyénellenes kislányból a barátunk lett, ennyi csak a történet. Megbékéltettük az anyukájával, és nem vagdosta utána zsilettpengével a csuklóját, és hát segítettünk neki valahogy megélni az ő nagyon feszített, küzdelmes életét. Nem lett a 14 éves gyerek a hatásunkra hívő keresztyén, csak barátokra lelt bennünk.

A régi Parókián hasonló dolgok történtek meg, ezek miatt szerettük azt a fórumot nagyon. Ezt a történetet hiányoljuk Ezüst, és Tavasz kapcsán is. Amint Tünde is, aki a régi fórumon segítséget keresett, és talált, már Ezüst, meg Tavasz is régen járhatná, kereshetné az útját. Ehelyett megakadt itt egy állandósult, permanens küzdelemben.

A régi Parókián ott voltak még mások is, akiken segített a fórum. A jelenlegi fórum erre képtelen.

Ez nincs jól így, erről beszélek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 18., vasárnap 14:45 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
kedves Rosta!

ne csináljunk ebből rendszert, már megint EGYETÉRTEK veled!!! :O

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 18., vasárnap 14:51 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Én meg csak egyszerűen szerettem volna többet megérteni a hitből, és hasonló értékrendű emberek társaságában lenni. De mostmár ebben a keresztény értékrendben sem vagyok biztos (de annak idején öröm volt olvasni a fórumon a hozzászólásokat).


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára tavasz 2007. feb. 18., vasárnap 15:08-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 18., vasárnap 15:08 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
tavasz írta:
Én meg csak egyszerűen szerettem volna többet megérteni a hitből, és hasonló értékrendű emberekkel beszélgetni.


értes<?>hit>>> értés

A hit a nem látott dolgokról való MEGGYŐZŐDÉS és a reménylett dolgok VALÓSÁGA

Amit ért az ember azt ugyan úgy nem kell hinnie, mint amit megfog, megszagol, megízlel >>> tehát érzéki tapasztalással megragadható.

a hit a nem látott dolgokról való MEGGYŐZŐDÉS és a reménylett dolgok VALÓSÁGA.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 18., vasárnap 15:11 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
A Biblia egy sor érhető, értelemmel felfogható, gyakorlati dolgot tartalmaz. Egyfajta értékrendet ad az embernek, szemléletet. Ezen a szinten tehát lehet közös pontokat találni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 18., vasárnap 15:28 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
tavasz írta:
A Biblia egy sor érhető, értelemmel felfogható, gyakorlati dolgot tartalmaz. Egyfajta értékrendet ad az embernek, szemléletet. Ezen a szinten tehát lehet közös pontokat találni.


Kivel?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 18., vasárnap 15:31 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
ESKÜSZÖM (lehet dobálni a köveket, csak SZÓFORDULAT) be akartam írni, hogy "azért ne legyél ANNYIRA BIZTOS, hogy FM-mel közös pontot fogsz találni"... beírtam, aztán nem küldtem el...

ÚTÁLOM, mikor igazam lesz :S

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 18., vasárnap 15:36 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
hát azért kiváncsi lennék más véleményekre is, nem csak kizárólagos véleményekre a közös ponttal kapcsolatban...
ellenségkreálásnak mi értelme van?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 18., vasárnap 15:41 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
tavasz írta:
hát azért kiváncsi lennék más véleményekre is, nem csak kizárólagos véleményekre a közös ponttal kapcsolatban...
ellenségkreálásnak mi értelme van?


A hívő ember jellemzője, hogy elszakad a világtól.
Benne van és kinn van belőle.
Ellenséget nem kell kreálni az van.
Csatában van minden ember, vagy azzal van akit megfeszítettek, vagy azzal aki megfeszített.

Nincs harmadik út.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 18., vasárnap 15:50 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
1. azt látom, hogy te elszakadtál teljesen a külvilágtól a magad zárkájába.

2. annyira én is el vagyok szakadva a "világtól", mint sok keresztény.

Az emberek nem fekete-fehérek. Tapasztalatból mondom, hogy még a keresztény emberek között is nagy eltérés mutatkozik gondolkodásban, az élethez való viszonyulásban, az életformában. Ők is emberek, mint bárki, és egyáltalán nem vonják ki magukat a világból - résztvevői annak. Vedd már észre.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 18., vasárnap 16:13 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
TE a láthatóra nézel mert nem tudsz mást csinálni én a láthatatlanra és a láthatór.
Aki azt nézi ami a szeme előtt van nem a hit beszédét mondja, aki Isten igéjébe VETI A HITÉT AZ NEM A LÁTHATÓ DOLGOK ALAPJÁN ÍTÉL, HANEM A LÁTHATATLAN ALAPJÁN.
VEDD MÁR ÉSZRE, HOGY MÁS DIMENZIÓ!

Ezér nem tudsz azon a szinten érteni, mert nem lehetsz azon a szinten, csak aki felülről született.
Test és vér nem örökli Isten országát, sőt bolondság neki.

Mindenkit hív és vár Isten, de ahhoz el kell szakadni a látható dimenziótól és teljes bizalommal Istenre kell hagyatkozni, mert Ő jobban tudja, hogy mi jó nekem.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 18., vasárnap 16:25 
Site Admin
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 22., kedd 15:36
Hozzászólások: 301
Tartózkodási hely: Budapest
Kedves Magda!

Kérlek hozz meg végre egy fontos döntést:

1. Szállj alá a mi szintünkre, és bánj velünk emberhez méltó módon.
2. Légy konzekvens az általad hangoztatott elvekhez, és szorítkozz a Szent Szellemmel való kommunikációra, szakadj el a világtól (és így tőlünk is), amelyből minket "nem kért ki az Atyától" Jézus Krisztus, akinek a követőiként szeretnénk (igyekszünk) élni.

Amennyiben Te, vagy bárki más párhuzamot vélne felfedezni a nemrégiben Tiv-nek írt modataimmal, hát az bizony nem a véletlen műve.

admin


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 18., vasárnap 17:04 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
admin írta:
Kedves Magda!

Kérlek hozz meg végre egy fontos döntést:

1. Szállj alá a mi szintünkre, és bánj velünk emberhez méltó módon.
2. Légy konzekvens az általad hangoztatott elvekhez, és szorítkozz a Szent Szellemmel való kommunikációra, szakadj el a világtól (és így tőlünk is), amelyből minket "nem kért ki az Atyától" Jézus Krisztus, akinek a követőiként szeretnénk (igyekszünk) élni.

Amennyiben Te, vagy bárki más párhuzamot vélne felfedezni a nemrégiben Tiv-nek írt modataimmal, hát az bizony nem a véletlen műve.

admin



Köszönöm, hogy rövidre zártad a dolgokat.
Valamint, hogy az Úr Jézus Krisztus szerinti emberhez méltó bánás módra példát adtál.
Jelezd ha segítség kell :!:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 18., vasárnap 17:44 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
figyelő írta:
Nem gondolom, hogy Tamás védelemre szorulna, különösen ilyen nyálas, hízelgősdire..


nos ... az admin TÉNYLEG nem szorul rá, hogy "helyezkedjek nála" (én se)... tehát... NEM EZÉRT idézem ide FM másik fórumban írott bölcsességét... csak hogy magáért beszéljen:

FM írta:
Szeretnélek megkérni benneteket, hogy semmilyen ész érvet ne hozzatok fel, mert minden ilyen csak még jobban összezavarja a hitbeli tájékozódást.

Az elménknek az a tulajdonsága, hogy egyensúlyi állapotra törekszik és ezt a világból jövő ingerek segítik.
Ennek a hit ellent mond, ezért naponta kell segítséget kérni Istentől, hogy segítsen az elménk megújjításával abban, hogy VELE tudjunk járni.
Erre az ige fel is szólít:

Rm 12,2 És ne szabjátok magatokat e világhoz, hanem változzatok el a ti elméteknek megújulása által, hogy megvizsgáljátok, mi az Istennek jó, kedves és tökéletes akarata.

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 277 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 19  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség