Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 125 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. jan. 14., vasárnap 17:10 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
Kedves Boglárka!

A félreértés elkerülése végett.
Nem a topik kerülne karanténba, hanem a kifogásolt hangnemű hozzá(be)szólások, viták. Tehát azok, ahol nem a "miről", hanem a "hogyan" a probléma.

Ha mindenki ott kötne ki a végén, az azt jelenti, hogy mindenki vitatkozni és kötözködni jár ide. Akkor viszont tényleg, mi szükség van a fórumra. és mi szükség a szabályzásra?

Én nem vagyok ilyen pesszimista.

Ez csak egy ötlet volt.

Ha egyéb ötlet nincs, és mindenki biztos benne, hogy ezentúl be tudja tartani az Úr Jézus által tanácsoltakat, - az a tökéletes megoldás.

Akkor valóban nincs szükség szabályokra, lehet törölni a topikot.

Ha mégsem:
Egyetlen vesszőcske sem fog eltöröltetni a "szabályokból"
amíg ........


üdv
fony


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 14., vasárnap 19:39 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Én elfogadom ezt a "Karanténos"-megbeszélős topicot. Annál is inkább, h. máris igény volt rá,a Mea culpából áthelyeztem a kialakult beszélgetést egy új topicba, mivel annak a topicnak nem az a rendeltetése,h. ott tárgyaljuk meg az ügyes-bajos dolgainkat.
Az már más kérdés,h. a gép nem volt hajlandó az általam megnyitott topicba tenni a megjelölt hozzászólásokat, hanem az első hozzászólót megjelölve topicnyitóként-jelen esetben Figyelőt- létrehozott egy újat. A múltkor ugyanez történt, akkor lett is vita ebből,nem tudom, mit csináltam rosszul, majd az admint megkérdem.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 14., vasárnap 20:12 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 00:34
Hozzászólások: 194
net2rist írta:
háááát... van mit tanulnunk...


Km... :) azé hozzátenném, hogy szerintem teljesen más tészta az, ha mondjuk egy "Imádjuk Brad Pittet"-fórumon vagyunk :) - mert ott nyílvánvalóan könnyű egymást szeretni, elfogadni, hiszen minden résztvevő oda van "Brad Pitt"ért, tehát abszolút semmi vita, vagy (komolyabb)nézeteltérés nincs, mivel végső soron abban ott mindenki egyetért, hogy: "Brad Pitt a világon a legjobb" :D Viszont azért az Istennel kapcsolatos dolgok fontosabbak az ember életében, mint "Brad Pitt". Szóval szerintem valahol természetes, hogy egy ilyen fórumon nagyobb indulatok kavarognak, szvsz... :wink:
Kép
(Egyébként arra a fórumra is csak emberek járnak, aminek a szabályzatából írtam egy részletet :) , szóval azután lett alkotva a szabály, miután valaki becsapott sok embert, több néven regisztrált be, stb. most nem részletezném. Mondjuk ott nem voltak bántások, ill. kevés, és az is hamar elrendeződött. Ezt csak azért írtam, mert ott jó volt, hogy le lett fektetve néhány szabály, főleg a több néven való beregisztrálás megtiltása. Mondjuk itt gondolom, nem ez a legnagyobb probléma)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 14., vasárnap 20:43 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
Kedves Erika!

Egyszerű áthelyezésekhez jobb lenne egy OFF topikot létrehozni.
Így az OFF jellegű, de egyébként értékes hozzászólások sem vesznének el, mert egy topik témáját kicentizve elég nehéz követni.

A jobb megtalálhatóság érdekében akár témakörként megjelölve, mely egy OFF hozzászólásokat tartalmazó topikot foglalna magába.
A régi fórumon ez bevált, itt lehetne a topikokba nem illeszkedő kéréseket, kérdéseket is feltenni, anélkül, hogy ehhez új topikot kellene nyitni.

A "Karantént" vagy "Vitatkozó" topikot viszont - ha szükség lesz rá - jó lenne meghagyni kizárólag erre a célra.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 14., vasárnap 21:45 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Kedves Fony!

Lehet,h. nem értem pontosan, h. gondolod vagy kissé bonyolultnak tűnik.
A régi fórumon kicsit frissítettem az emlékeimet, mert bennem úgy maradt meg,h. az OFF topic az inkább technikai kérdések helye volt. Nos, úgy indult, bizonyos Fony nevű fórumozó nyitotta, aztán azt is sikerrel szétoffoltuk, van benne minden: búcsú,vita, mikor mihez volt kedvünk.
A technikai kérdéseket úgy gondolom, h. itt a Moderálás témában megbeszélhetjük.
Azon gondolkodom, h. hogyan könnyebb eligazodni: nyitni egy új topicot ha olyan kérdésem van, ami sehova nem illik vagy" egy zsákba szórva" beírni az OFF topicba?/esetleg azokat a topicokat, amelyek csak egy-két, de egyébként értékes kérdést tartalmaznak, idővel egybegyűjteni egyközös topicba?/


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 15., hétfő 07:50 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
Kedves Erika!

A Fony nevű fórumozó nem sértődött meg, mert szétoffolták az OFF topikját.
Sőt, nagyon örült neki. Hiszen azért nyitotta.
Most is megnyitná, csak nem tudja, melyik témakörbe illeszkedne, ezért javasolja, hogy - esetleg - a jobb megtalálhatóság érdekében témakörként is meg lehetne jelölni.
Vagyis kötelezően azt a topikot kellene szétoffolni a többi helyett.

Az a véleménye, hogy olyan kérdések miatt, ami a kérdés jellegéből adódóan egy-két hozzászólással megválaszolható, nem kellene új topikokat nyitni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 15., hétfő 08:01 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Nagyon tetszik a Fony nevű fórumozó hozzáállása :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 15., hétfő 08:31 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Kedves Fony!


Látom, h. számolsz az emberi gyarlóságunkkal, miszerint, ha szét lehet, kell Offolni valamit, akkor már nem olyan érdekes, s lehet h. jólfésült fórumozókként fogunk viselkedni. Nyisd hát meg az Offot,ott, ahol szükséges.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 16., kedd 01:24 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
Kedves Fóny

Pár hete próbáltam egy hasonló karanténos
megoldást,azt a címet adtam neki,hogy személyeskedő topic,

Úgy gondoltam,hogy a többiek a személyeskedőket átküldhetnék ide,
vagy az aki nem kivánja fel venni a kesztyüt ,a kesztyű dobóját átküldhetné ide vitázni.

Az Admin azonban törölte ezt a topicot
indoklás nélkül .

A fórummal egyébként szerintem nincs semmi gond,pont annyira hullámzó,mint anennyire hullámzó az ember kedély állapota.


Mivel itt nem Szentek hanem ,emberek
komunikálnak,ezért ez természetes.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 16., kedd 10:01 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Részemről törölhetők a Mennyekben.... topicból a nem odavaló hsz-eim, és elnézést az offolásért.

----

És egy megjegyzés:
A fórum - úgy gondolom - a gondolatcserére hivatott, álláspontok kicserélésére, az esetleges tévedések megvilágítására, elgondolkozásra, de nem a kioktatásra, a mások lenézésére.

Ha valaki tanítani akar, legyen a mondandója alkalmas a tanításra.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 16., kedd 10:05 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
még egy jellemző "fórum-viselkedést" tennék ide közszemlére (egyelőre példa nélkül)

az úgynevezett "irányított vitát":
felvetek egy fogós ravasz kérdést,... aztán ki ezt szól, ki azt... a végén pedig MEGMONDOM A TUTIT...
hajdani bibliaköri vezetőm "játszotta" mindig ezt velünk, megtehette, mert világosak voltak a "hatalmi viszonyok"... nos... EZ AZ, ami - szvsz - itt a fórumon ÉPPEN az ilyen viszonyok NEM_LÉTE miatt abszolút ROMBOLÓ...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 16., kedd 10:10 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
yesss, hasonlóképpen látom ...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 16., kedd 11:44 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
GABRIEL777 írta:
Kedves Fóny

Pár hete próbáltam egy hasonló karanténos
megoldást,azt a címet adtam neki,hogy személyeskedő topic,

Úgy gondoltam,hogy a többiek a személyeskedőket átküldhetnék ide,
vagy az aki nem kivánja fel venni a kesztyüt ,a kesztyű dobóját átküldhetné ide vitázni.

Az Admin azonban törölte ezt a topicot
indoklás nélkül .

A fórummal egyébként szerintem nincs semmi gond,pont annyira hullámzó,mint anennyire hullámzó az ember kedély állapota.


Mivel itt nem Szentek hanem ,emberek
komunikálnak,ezért ez természetes.



Kedves Gabriel!

én kértem meg az admint, h. törölje ki az általad indított topicot.
Azért ,mert elsősorban nem gondolom,h. minden egymást becsmérlő hsz-t meg kellene tartanunk.Vasárnap egy komplett beszélgetést helyeztem át, amivel csak annyi volt a hiba, h. nem jó helyen folytatták.

Azonkívül nem tartottam helyesnek, h. megkérdezés nélkül létrehozz egy ilyen jellegű topicot, ami már a moderálás területére esik.
Megértésedet köszönöm.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 16., kedd 12:34 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
Erika írta:
Én elfogadom ezt a "Karanténos"-megbeszélős topicot.



Kedves Erika

Miután Fony esetében jónak vélted
egy olyan jellegü topic indítását,
amit az én esetemben pusztán a tekintélyed csorbulását érzékelve
töröltetted,jó lenne ha elgondolkoznál azon,hogy a saját személyes érdekeid vagy a fórum érdekei -e a fontossak a számodra.

A "személyeskedő topic"indításával az volt a nem titkolt célom,hogy a fórumon eluralkodott személyeskedést ,mivel arra nem látok esélyt,hogy megszüntessük,egy adott helyre tereljük.
Így a többi topicban ,érdemi beszéd folyhatott volna.

Te,pedig ahelyett,hogy ebben segítettél volna ,inkább töröltetted.

Most pedig arra kérsz segitséget,hogy
hogyan lehetne a fórumot
"megszelíditeni".

Talán előszőr kezd magaddal........


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 16., kedd 12:39 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Ne hari, de megint - részben - egyet kell értenem Gábriellel.

A szándékát ugyanis pontosan így értettem én is, tehát, hogy aki személyes(kedni) tárgyú hsz.-t akar írni, ami offolná a topicot, az szíveskedjen oda átfáradni...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 125 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség